Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Tarptautinis tęstinis projektas „OPERA + LIED 2019“

2019 m. gruodžio 2–5 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje vyksta tarptautinis projektas „OPERA + LIED“, kuriame dalyvauja LMTA Koncertmeisterio ir Dainavimo katedrų bei Jeano Sibelijaus muzikos akademijos (Suomija) Operos katedros pedagogai ir studentai.

Tai jau antrasis projektas, tęsiantis gražią LMTA Koncertmeisterio katedros ir J. Sibelijaus muzikos akademijos Operos katedros, rengiančios operos koncertmeisterius (coucher), bendradabiavimo tradiciją.

Pirmasis projektas įvyko 2018 m. Helsinkyje, jame dalyvavo SIBA studijuojantys 6 dainininkai ir 6 LMTA pianistai koncertmeisteriai bei 4 abiejų mokyklų pedagogai.

Šiais metais į projektą įsijungė ir LMTA dainavimo katedros studentai bei J. Sibelijaus akademijos operos koncertmeisterius (coucher). Projekte dalyvaus 10 LMTA ir J. Sibelijaus muzikos akademijos studentų – 5 dainininkai ir 5 pianistai koncertmeisteriai bei  6 profesoriai, po 3 pedagogus iš kiekvienos mokyklos.

Projekto metu vyks interpretacijos meistriškumo kursai bei kūrybinės dirbtuvės, kurias ves J. Sibelijaus muzikos akademijos profesoriai Kristian Attila, Markus Lehtinen, Tuula-Marja Tuomela-Nyman, LMTA profesoriai Irena Uss-Armonienė, Nijolė Ralytė ir Audronė Kisieliūtė.

Kursai vyks vienu metu keliose erdvėse: gruodžio 2 d. 15–17 val. ir gruodžio 3 d. 11–13 val. J. Karoso salėje, auditorijose Nr. 1206, 1127 ir 1218.

Pedagogai dalinsis savo pedagogine ir kūrybine patirtimi kūrybinėse dirbtuvėse gruodžio 2 d. 18 val. ir gruodžio 3 d. 15 val. J. Karoso salėje.  

Projektą vainikuos Baigiamasis projekto dalyvių koncertas J. Karoso salėje gruodžio 4 d. 18.00 val. Jame dalyvaus projekto metu suformuoti 5 tarptautiniai duetai:

Minna-Leena Lahti (sopranas, SIBA)
Saulė Augustina  Žostautaitė (fortepijonas, LMTA)

Isabella Shaw (mecosopranas, SIBA)
Julijan Germanovič (fortepijonas, LMTA)

Rachel McIntosh (mecosopranas, SIBA)
Jolanta Klenovska (fortepijonas, LMTA)

Kamilė Balabonaitė  (sopranas, LMTA)
Elias Miettinen (fortepijonas, SIBA)

Simonas Strazdas (bosas– baritonas, LMTA)
Yixing Zhang (fortepijonas, SIBA)

Programoje skambės suomių, vokiečių, rusų, italų ir kt. kompozitorių kūriniai.

Maloniai kviečiame!

Prof. Irena Uss-Armonienė 
LMTA Koncertmeisterio katedra 
2019 12 02