Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Trys valstybės, trys ansambliai, trys vietos ir vienas koncertas

Ką daryti, jei esi jaunas atlikėjas, o pastarieji metai stipriai apribojo ne tik socialinį bendravimą, bet ir koncertų, būtinų ugdyti profesionalumą, kiekį? ES programa „B.R.A.N.D. New“ pasiūlė išeitį. Nuo šių metų pavasario nuotoliniu būdu vykstantis projektas „Young Digital Classic“ subūrė Austrijos, Lietuvos ir Liuksemburgo jaunuosius muzikus kalbėtis ir aktyviai veikti esant toli vienas nuo kito. Spalio 2 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Didžiojoje salėje įvyks finalinis koncertas, siūlantis į renginius pandemijos laiku pažvelgti kitu kampu. Klausytojai išgirs gyvą lietuvių ansamblio pasirodymą, o kiti du pasirodymai bus tiesiogiai transliuojami iš Austrijos ir Liuksemburgo.

„Young Digital Classic“ – neeilinis projektas, siekiantis supažindinti jaunuosius muzikus su visais koncerto organizavimo etapais. „Zuintetto Colorante“ kvintetas iš Austrijos, fortepijoninis trio „Alla Mente“ iš Lietuvos ir „Sonos Venti“ trio iš Liuksemburgo nuo gegužės mėnesio dalyvauja nuotoliniuose susitikimuose, kurių metu kartu su profesionalais mokosi, kaip planuoti koncerto biudžetą, rūpintis komunikacija ir nuotolinėmis transliacijomis. Kaip teigia pagrindiniai organizatoriai, „Musik der Jugend“ organizacija iš Austrijos, turime pajusti skaitmenizuoto pasaulio laiko dvasią ir susidoroti su šio formato iššūkiais. XXI amžiuje instrumento įvaldymas nebėra vienintelis muziko darbas, jo misija pasiūlyti klausytojui muzikinę patirtį.

„Šis kelių mėnesių laikotarpis jaunajam Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos fortepijoniniam trio „Alla Mente“ (Viktorija Vorobjovaitė – fortepijonas, Pijus Česaitis – smuikas, Rugilė Juknevičiūtė – violončelė) buvo itin įdomus ir praturtinantis. Paskaitos apie tai, kaip suplanuoti koncertą, organizuoti pasirodymo viešinimą, užmegzti ryšį su publika ar pravesti savo paties koncertą bei kaip pasirengti nuotoliniam renginiui – yra itin reikalingos ir svarbios augančiam ir savo vietos muzikos pasaulyje ieškančiam atlikėjui“, – mintimis dalijosi ansamblio mokytoja ir LMTA docentė dr. Indrė Baikštytė.

„Bet kuris jaunųjų atlikėjų pasirengimas išėjimui į sceną, dalyvavimas koncerte, festivalyje, projekte yra labai naudingas jų tobulėjimui, išsilaisvinimui, savęs ir aplinkos pažinimui. O dalyvavimas tarptautiniame renginyje – tuo labiau. Bendravimas su kitų šalių bendraamžiais muzikinėje aplinkoje formuoja atviresnę, pilnesnę, greitai reaguojančią ir prie pasikeitimų prisitaikančią asmenybę“ , – priduria I. Baikštytė.

Fortepijoninis trio „Alla Mente“

Apie dalyvavimą projekte dalinasi ir viena dalyvių, violončelininkė Rugilė Juknevičiūtė: „Šis projektas bei pasiruošimas artėjančiam koncertui itin suartino mus visus, fortepijoninio trio „Alla Mente“ narius, tad dabar jaučiamės kaip tvirtas kumštis. Nebijome iššūkių ir esame pasiruošę kartu siekti savų tikslų. Tai buvo puiki išeitis, kaip bendradarbiauti net karantino laikotarpiu, o dabar labai nekantraujame, ruošiamės ir džiaugiamės gyvai pasirodyti scenoje!“

Finalinis „Young Digital Classic“ koncertas – 2021 m. spalio 2 d., 18.00 val.  Lietuvos muzikos ir teatro Didžioje salėje. Koncerto transliaciją bus galima stebėti internetu.

Organizatorių informacija 
2021 09 29