Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

„Late Junctions“ keliauja į Juodkrantę ir Nidą

Kontratenoras ir kanklės, barokas ir minimalizmas – netikėtų, tačiau užburiančių jungčių kupina koncertinė programa „Late Junctions“ keliauja į Neringą. Sostinėje jau užsirekomendavęs projektas birželio 9 d. bus atliekamas Juodkrantės Liudviko Rėzos kultūros centro Parodų salėje, birželio 10 d. – Nidos Evangelikų liuteronų bažnyčioje.

Modesto Endriuškos nuotraukos

„Late Junctions“ koncertinė programa savo kelią pradėjo 2017 metais sostinės „Kultūros nakties“ programoje. Nuo to laiko programa buvo dar kartą atlikta Vilniuje, Trakuose, o rudenį keliaus į įvairius Lietuvos regionus.

Programos „Late Junctions“ kūrėjai ir atlikėjai – aukštus profesionalumo standartus išsikėlęs dešimties vokalistų ansamblis bei kanklininkių trio: visi jie dar studijuoja Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje arba visai neseniai ją baigė. Vienas iš projekto idėjinių lyderių – kontratenoras Vaidas Bartušas, besigilinantis į baroko ir šiuolaikinės sakralinės muzikos atlikimo subtilybes. Taip pat ansamblyje dainuoja tokią pat atlikimo estetiką išpažįstantys trys sopranai – Ieva Skorubskaitė, Viltė Gineitytė ir Viktorija Šedbaraitė, trys mecosopranai – Kristina Jurevičiūtė, Milda Zapolskaitė ir Ingrida Alonderė, du baritonai – Danielis Monteagudo Garcia ir Tomas Kreimeris bei bosas Jevgenijus Kovalčukas. Kanklininkių trio: Lina Žilinskaitė, Ramunė Balčiūnaitė ir Anė Lažauninkaitė. 

„Late Junctions“ programą sudaro keleto epochų muzika, jungiama panašios skambesio estetikos. Tai ir meditatyvieji ankstyvojo baroko muzikos meistro Giulio Caccini „Amarilli mia bella“, kino filmo „Didis grožis“ išgarsintas Davido Lango kūrinys „I Lie“ bei jauno katalonų kompozitoriaus Josepo Alarcóno „Nexo“; pakiliai skambantys anglų baroko genijaus Henri Purcello „Sound The Trumpet“ ir šiuolaikinio latvių kompozitoriaus Ēriko Ešenvaldo kūriniai „O Salutaris Hostia“ bei „Stars“; nuotaikinga Henriko VIII daina „Pastime With Good Company“ ir sakralinės muzikos klasika – Franciso Poulenco „Ave Verum Corpus“ bei XVI a. giesmė „Gaudete“ iš rinkinio „Piae Cantiones“. Vokalinio ansamblio atliekamus kūrinius papildys kanklėmis skambinami Philipo Glasso „Glassworks: Opening“, Jono Tamulionio „Perpetuum Mobile“ ir Indrės Stakvilės „Didysis kalnų ežeras“, o kai kuriuose kūriniuose šis lietuvių liaudies instrumentas pakeis barokui įprastą liutnią ir panašius instrumentus.

Programą „Late Junctions“ galima įvardyti ir kaip modernaus sakralumo muzikoje pavyzdį. Netikėtų darinių jungčiai programos kūrėjus inspiravo populiari britų radijo stoties BBC 3 laida „Late Junction“, siūlanti klausytojams unikalią klausymosi patirtį, kai viduramžių baladės skamba greta XXI a. elektroninės muzikos, o alternatyvus džiazas maišomas su folkloru. Netikėti deriniai atveria kitokius muzikos klausymosi kontekstus. Atliepdama garsiosios BBC 3 programos kuriamą klausymo tradiciją, Lietuvos muzikos ir teatro akademija kviečia į koncertą „Late Junctions“ patirti netikėtas, autentiškų garso derinių ir žanrų jungtis.

Koncertas Juodkrantėje birželio 9 d. skirtas Liudviko Rėzos 242-osioms gimimo metinėms. Koncerto pradžia 19 val. LMTA jau ne pirmus metus bendradarbiauja su Liudviko Rėzos kultūros centru Neringoje – pernai čia buvo atliktos Broniaus Kutavičiaus „Paskutinės pagonių apeigos“.

Įdomu, kad koncertas Nidoje birželio 10 d. sutampa su sporto festivaliu „Sveika, Neringa“, tad pailsę sportuotojai kviečiami atsipūsti ir „įkvėpti meno“ 13 val. Nidos Evangelikų liuteronų bažnyčioje.

Į abu koncertus įėjimas laisvas.

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba, AB „Smiltynės perkėla“.  

LMTA informacija