Vaidybos studentai dalyvavo „Venice Open Stage“ teatro festivalyje
Liepos 27 ir 28 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Vaidybos ir režisūros katedros studentai su spektakliu Alisa stebuklų šalyje dalyvavo Venice Open Stage teatro festivalyje. Šis festivalis yra vienas pagrindinių vasaros scenos meno renginių Venecijoje, pristatantis Europos scenos menų mokyklų studentų o kartu ir teatro profesionalų kūrybą.
San Sebastiano vienuolyno kieme spektaklis Alisa stebuklų šalyje parodytas du kartus ir entuziastingai priimtas festivalio dalyvių bei žiūrovų. Neseniai sukurto ir LMTA Balkono teatre rodomo spektaklio režisierius – prof. Gintaro Varno studentas Jaunius Juodelis. Vaidmenis sukūrė Gintaro Varno ir prof. Dariaus Meškausko kursų studentai Rūta Jonikaitė, Saulė Emilija Rašimaitė, Radvilė Budrytė, Martynas Mockevičius ir Rokas Siaurusaitis.
Vaidybos ir režisūros katedra reiškia nuoširdžią padėką Vilniaus miesto savivaldybei, Lietuvos kultūros institutui ir Vaidotui Burbuliui už studentams suteiktą galimybę pristatyti savo sukurtą spektaklį ir išvysti europinį jaunųjų teatro kūrėjų kontekstą.
Vaidybos studentų įspūdžiai iš Venecijos
Jaunius Juodelis, LMTA Vaidybos studijų trečiakursis, spektaklio režisierius:
„Turėjome galimybę nukeliauti į Veneciją, kanalų ir kultūros miestą ir joje pamatyti kitų jaunų žmonių kuriamą teatrą bei jiems parodyti savąjį. Tokie miestai primena apie kultūros ir grožio didybę. Turbūt Venecijoje kaip niekur kitur galima patirti tų retų, ypatingai retų akimirkų, kai atrodo, jog kultūra, civilizacija ir grožis gali įveikti laiką ir nykimo tamsą.
Būtina pamatyti kitų kūrėjų tveriamus pasaulius, jų atrastas teatrines formas, jiems svarbias tematikas. Tai kūrėjo pareiga – pažinti savo artimą, kalbėtis, dalintis, būti kartu. Esame ne vieni teatro šventovėje ir tai didžiulė dovana, o kartu ir atsakomybė, kurią, tikiu, su kolegomis garbingai priimame.“
Saulė Emilija Rašimaitė, LMTA Vaidybos studijų trečiakursė:
„Grįžau namo, o mintys dar vis skraido virš Venecijos kanalų. Iki šiol negaliu patikėti, jog turėjome galimybę pasirodyti Venice Open Stage festivalyje. Nenusakomas jausmas vaidinti mieste, kuriame kiekviena gatvelė alsuoja grožiu ir kultūra. Vaidinome atviroje scenoje, miesto aikštėje, tai mums buvo pirmas kartas vaidinant lauke, todėl labai daug ko iš to išmokome. Taip pat mokėmės ir iš kitų festivalio dalyvių, stebėdami jų pasirodymus ar bendraudami po jų. Dalintis menu su tarptautine publika nauja ir labai naudinga patirtis, todėl labai noriu padėkoti kiekvienam/ai, kuris/i prisidėjo prie to, kad mes galėjome išvykti.“
Radvilė Budrytė, LMTA Vaidybos studijų trečiakursė:
„Patirtis Italijoje – krikštas vaidybai kitame krašte. Didelis išbandymas vaidinti sava kalba ir likti suprastam, bet nei kalbos barjeras, nei mums neįprastas karštis, nei iššūkis pirmą kartą vaidinti atviroje erdvėje „nepakišo kojos“ atiduoti visą širdį ir sielą Venecijos žiūrovui. Manau, likome išklausyti, suprasti ir įvertinti. Viliuosi, tai ne paskutinis kartas svetur pakviesti žiūrovą į stebuklų šalį.“
Rūta Jonikaitė, LMTA Vaidybos studijų trečiakursė:
„Turbūt, lengvai tariant, būtų sunku pamiršti šią kelionę, tikrai ją laikau vieną įsimintiniausių. Ši kelionė ypatingai praplėtė mano akiratį, meno suvokimą. Teko apsilankyti Venecijos bienalėje, matyti kitų festivalio dalyvių pasirodymus. Atrodo, pamačiau pasaulį, kokį net neįsivaizdavau egzistuojantį. Sunku buvo patikėti, kokiomis naujomis ir visiškai nematytomis formomis žmonės geba išreikšti save, savo idėjas, atrasti, sukurti dar nematytus kūrinius ir visiškai sėkmingai jais paliesti kitus. O pats Venecijos miestas stebino savo grožiu, kartais net pavargdavai nuo viso to nuolatinio grožėjimosi, na, arba kitaip tariant – visą laiką vaikščiojau išsišiepusi. Džiaugiauosi, nes pirmą kart susidūriau su nauja teatro forma – gatvės teatru, kuris išties buvo didžiulis išbandymas, kuomet per kelias dienas buvo išmokta daug daugiau, negu tikėtasi. Džiaugiuosi, nes namo grįžau kupina naujų idėjų bei noro kurti!“
Martynas Mockevičius, LMTA Vaidybos studijų antrakursis:
„Eidamas Švento Morkaus aikšte norėjau (kaip Napaleonas) pasiimti Veneciją ir atsivežti į Lietuvą, bet nepavyko. Visa kelionė labai praturtino mano suvokimą, labai sužavėjo mane šis įspūdingos architektūros miestas. Pavyko nueitį į keletą parodų, pamatyti žymių siurealistų darbus. Spektaklį rodėme lauke ir su titrais, man tai buvo pirmas kartas. Supratau, kad vaidyba ir visas garso aparatas turi veikti kitaip. Taip pat susipažinau su vietiniais Venecijos gyventojais su kuriais tikiuosi ir toliau bendrauti. Manau tokios kelionės su spektakliais duoda labai daug, kultūrinio suvokimo ir amato (profesijos) stiprinimo. Esu labai dėkingas visiems, kurie prisidėjo prie kelionės organizavimo ir suteikė mums tokias galimybes.“
Vaidybos ir režisūros katedra
2022 08 19