Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

„Vasaros MEDIA studija 2021: Lokacijos įkvepia!“ kviečia registruotis

Pasikeitęs gyvenimo ritmas nepajėgia stabdyti tradicijų – Lietuvos muzikos ir teatro akademija kartu su Audiovizualinių menų industrijų inkubatoriumi jau 24-ąjį kartą Neringoje organizuoja kūrybines dirbtuves kino specialybių studentams ir jauniesiems industrijos profesionalams „Vasaros MEDIA studija 2021“. Šiemet šiam projektui ypatingi metai – „Vasaros MEDIA studija“ yra Neringos – Lietuvos kultūros sostinės dalis. Dalyviai kviečiami registruotis į projektą iki 2021 m. gegužės 20 d.

Kurti ir tyrinėti kino subtilybes planuojama atrinkti 30 dalyvių. Visi jie bus kviečiami 2021 m. birželio 23–liepos 5 d. į Pervalką, kur klausysis teorinių paskaitų, pristatys savo filmų idėjas, ieškos tinkamų vietų filmavimams, atliks aktorių atranką, filmavimo darbus ir postprodukciją. Finaliniame renginyje dalyvių sukurti filmai bus pristatyti viešoje peržiūroje, o geriausi dalyviai – apdovanoti tradicinėmis skulptoriaus A. Kuzmos statulėlėmis „Neringos žuvelė“.

Kūrybinės dirbtuvės skirtos jau turintiems žinių apie kino filmų kūrimą, tiek ir besidomintiems kinu ir norintiems išbandyti režisieriaus, scenarijaus autoriaus, operatoriaus, garso režisieriaus, kompozitoriaus ar prodiuserio profesiją. Skirtingų patirčių ir įgūdžių dalyviai projekto metu dirba bendrose kūrybinėse komandose, kur gali praktiškai keistis patirtimi ir mokytis vieni iš kitų. Kiekvieną grupę konsultuos ir teorines paskaitas ves kino profesionalai iš Lietuvos ir užsienio. Kūrybinių dirbtuvių dalyvius konsultuos ir su jais patirtimi dalinsis kino režisierius, scenaristas, prodiuseris, „Oskaro“ nominantas Jonathan Tammuz (Didžioji Britanija, Kanada) ir prodiuseris Paul Nethercott (JAV).

Kasmet projektas dedikuojamas konkrečiai temai, atliepiančiai kino industrijos poreikius, pokyčius ar problemas. Šiais metais pasirinkta tema – „Lokacijos įkvepia!“. Ji skatins dalyvius įkvėpimo tiek vaidybiniams, tiek dokumentiniams kino filmams semtis iš juos supančios aplinkos. Dirbtuvės rengiamos Neringos ir Klaipėdos regione, išsiskiriančiame unikaliu ir įkvepiančiu kraštovaizdžiu, pasižyminčiu gamtine ir urbanistine įvairove. Kūrybinės laboratorijos principu dirbančios komandos turės galimybę ne tik paversti aplinkines vietoves kino aikštelėmis, bet ir atrasti naujų, įkvepiančių vietos herojų, kurių gyvenimo istorijos persikels į didįjį ekraną.

Mokestis dalyviams iš Lietuvos – 200 EUR. Į kainą įskaičiuota kelionė iš Vilniaus į Pervalką ir atgal, apgyvendinimas, maitinimas ir edukacinės veiklos. Daugiau informacijos apie projektą ir registracijos anketa – svetainėje summermediastudio.lt.

Projekto organizatoriai: Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Audiovizualinių menų industrijos inkubatorius.

Rengėjų informacija 
2021 05 04 

„Summer Media Studia“ archyvo nuotraukos: