Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

VI Tarptautinio Jaschos Heifetzo konkurso finalas – su žiūrovų plojimais

Gegužės 26–27 d. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje vyks VI tarptautinio Jaschos Heifetzo smuikininkų konkurso finalas: prasidėjęs virtualiai, baigsis pagaliau susitikus su žiūrovais.

Konkurso finalas 2017 m. Mindaugo Mikulėno nuotr.

Savo laiko svarbiausiam pasirodymui sulaukė šeši finalininkai – talentingi jaunieji smuikininkai iš Ispanijos, Prancūzijos, Šveicarijos, Švedijos, Ukrainos ir Vokietijos, kurie pasirodys kartu su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru, diriguojant Modestui Barkauskui. Konkurso finale žiuri pirmininkaus pasaulinio garso smuikininkas Gidonas Kremeris.

Tarptautinis Jaschos Heifetzo smuikininkų konkursas – kas ketverius metus Lietuvoje vykstantis talentingiausių jaunosios kartos smuikininkų susibūrimas. Tai, beje, vienintelis legendinio smuikininko vardą nešiojantis konkursas pasaulyje. Nors VI-ojo konkurso pirmieji turai vyko virtualiai, tačiau sulaukė plataus susidomėjimo. O dabar pagaliau sulaukėme laiko, kai šešis geriausius smuikininkus, nors ir nedidelis skaičius žiūrovų, bet galės išgirsti gyvai Filharmonijos salėje. 

Konkurso žiuri. Organizatorių nuotr.

„Po ilgo aukščiausios prabos gyvų simfoninės muzikos koncertų badmečio, Jaschos Heifetzo konkursas Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje, kartu su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru ir konkurso finalininkais, tarsi atidaro rimtosios muzikos „sunkiasvorių“ sezoną. Kviečiame visus, išsiilgusius to jausmo, kai atlikėjas tarsi didis muzikos magas, padedamas orkestro, savo smičiumi išgauna ne tik garsus, bet ir sielos virpesius, ateiti į Filharmoniją gegužės 26–27 d. Dar kartą džiaugiuosi, kad kartu su vasara pas Lietuvos žiūrovus grįžta ir solidžioji klasika“, – sako vienas konkurso organizatorių Eugenijus Butvydas.

Verta paminėti, kad konkurso finalai – visų pirma yra puikūs koncertai, kuriems finalininkai parinko ausį traukiančias programas. Klausysimės Piotro Čaikovskio Koncerto smuikui ir orkestrui D-dur, op. 35, Jeano Sibeliaus Koncerto smuikui ir orkestrui d-moll, op. 47, ir Maxo Brucho „Škotiškosios fantazijos“ Es-dur, op. 46.

Konkurso perklausa Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje

Gegužės 26 ir 27 d. finalai vyks nuo 19 val. Juose grieš šie smuikininkai Leonardas Toschevas (Vokietija), Amia Janicki (Šveicarija), Lorenzas Karlas (Švedija), Manon Galy (Prancūzija), Eva Rabševska (Ukraina) ir Javieras Comesaña (Ispanija). Rezultatų skelbimas numatytas gegužės 27 d. vėlyvą vakarą – apdovanojimų ceremonija vyks nuo 21.30.

Bilietus į VI Tarptautinio Jaschos Heifetzo smuikininkų konkurso finalą galima įsigyti portale kakava.lt. Tie, kurie visgi neturės galimybės klausytis finalinių koncertų gyvai, juos galės stebėti konkurso svetainėje heifetz.lt. Čia, beje, taip pat vyks ir balsavimas, kurio metu savo simpatiją išrinks publika.

Pagrindiniai konkurso rėmėjai – Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos respublikos kultūros ministerija. Informacinis rėmėjas – LRT. Konkursą organizuoja VšĮ „Natų knygynas“ ir Lietuvos muzikos ir teatro akademija.

Daugiau informacijos: heifetz.lt ir Lithuanian Music Competitions facebook paskyroje.

Organizatorių informacija 
2021 05 20