Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Vilniuje įgūdžius tobulins ir koncertuos talentingiausi Europos jaunieji kamerinės muzikos ansambliai

„Coda Quartet“

Visą Joninėmis prasidedančią savaitę Vilniuje atlikimo įgūdžius tobulins talentingiausi Europos jaunieji kameriniai ansambliai. Europos kamerinės muzikos akademijos (angl. European Chamber Music Academy, ECMA) sesija bus užbaigiama paleidžiant atlikėjų karjeros įgūdžių skaitmeninę platformą ir dviem kamerinių ansamblių koncertais, kurie vyks Energetikos ir technikos muziejuje bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijos rūmuose. 

„Ensemble Ramé“

„Tai jau aštuntoji Europos kamerinės muzikos akademijos meistriškumo, paskaitų, dirbtuvių ir koncertų sesija, kurią organizuoja Lietuvos muzikos ir teatro akademija. Jaučiamės pagerbti būdami šios prestižinės organizacijos nariais jau daugiau nei 10 metų. Lietuva – vienintelė Baltijos šalis, priklausanti šiai organizacijai. Mūsų rengiamos sesijos visuomet sulaukia didelio užsienio profesorių ir ansamblių dėmesio bei itin puikaus įvertinimo“, – teigia Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Kamerinio ansamblio katedros prof. dr. Indrė Baikštytė.

„Cuore Piano Trio“

Šįkart per ECMA sesiją daugiausia dėmesio bus skiriama kamerinės muzikos ansamblių atlikėjų karjerai planuoti ir naujų atlikimo formų įgūdžiams lavinti. Praktines paskaitas ves kamerinės muzikos grandai: ECMA meno vadovas, smuikininkas, Vienos muzikos ir scenos menų universiteto vicerektorius prof. Johannesas Meisslas, pianistas, Vienos muzikos ir scenos menų universiteto prof. Avedis Kouyoumdjianas ir altininkas, Berno menų universiteto prof. Patrickas Jüdtas. Patirtimi dalinsis ir žinomi meno vadybos specialistai: kuratorius ir konsultantas Andreas Vierzigeris, dirbantis su tokiais prekių ženklais, kaip Vivienne Westwood, Netflix ar Sony Pictures, ir koučerė, startuolių mentorė, strateginio valdymo ir marketingo konsultantė  Inga Uus.

Aštuntoji  ECMA sesija ypatinga tuo, kad jai vykstant startuos naujas jauniesiems kamerinės muzikos ansamblių atlikėjams tobulėti padėsiantis skaitmeninis įrankis ECMA Digital Knowledge Platform. Šioje platformoje kamerinės muzikos ansamblių atlikėjai ras daug naudingos informacijos, pamokų, paskaitų, pranešimų apie kamerinės muzikos atlikimą, dėstymą, karjeros galimybes. Naujas skaitmeninis įrankis startuos Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, iš kur jo paleidimas bus transliuojamas į daugelį Europos muzikos aukštųjų mokyklų. Per renginį gros du ECMA sesijoje dalyvaujantys fortepijoniniai trio: „Ensemble Ramé“ ir „Trio Susato“.

„Helio String Quartet“

ECMA sesijoje dalyvauja 6 ansambliai iš 5 Europos muzikos aukštųjų mokyklų: „Susato Trio“, „Trio Sheliak“, „Ensemble Ramé“, „Cuore Piano Trio“, „Coda Quartet“, „Helio String Quartet“. Išties įspūdinga tai, kad šių ansamblių sudėtyje yra muzikantų net iš 10 skirtingų šalių: Austrijos, Šveicarijos, Lenkijos, Belgijos, JAV, Filipinų, Ukrainos, Norvegijos, Kinijos ir Lietuvos. Mūsų šaliai šiemet atstovauja jaunas ir perspektyvus styginių kvartetas „Helio String Quartet“. Visus šiuos ECMA sesijoje dalyvaujančius kamerinius ansamblius galėsime išgirsti dviejuose visuomenei atviruose koncertuose, vyksiančiuose birželio 27 d. 19 val. Energetikos ir technikos muziejuje bei birželio 29 d. 19 val. „Organum“ koncertų salėje.

„Šiuose ypatingoje aplinkoje vyksiančiuose koncertuose išgirsime ištobulintų fortepijoninių trio ir styginių kvarteto interpretacijų. Programoje yra tiek jau laiko patikrintų kamerinės muzikos šedevrų, tiek XX a. antrosios pusės naujo skambesio kūrinių. Tai tik patvirtina, kokia didelė yra kamerinės muzikos galia – suartinanti pasaulį ir jo žmones“, – sako I. Baikštytė.

ECMA, arba Europos kamerinės muzikos akademija, yra tarptautinis Europos muzikos akademijas jungiantis tinklas, kurio misija – puoselėti jaunuosius talentus daugiausia dėmesio skiriant jau susiformavusiems kamerinės muzikos ansambliams: styginių kvartetams, fortepijoniniams trio ir kt. Siekdama skatinti kamerinės muzikos tradicijas bei geriausius jaunus ir veržlius ansamblius, ECMA organizuoja aukščiausio lygio atlikėjų mokymus ir suteikia galimybių prisistatyti plačiajai visuomenei per koncertus.

ECMA mokslus baigė ir sėkmingą pasaulinę karjerą padarė garsūs ansambliai, pavyzdžiui, „Boulanger Trio“, „Quartetto di Cremona“, „Minetti Quartet“, „Quatuor Zaïde“, „Trio Gaspard“, „Trio Bohémo“ ir daugelis kitų. O du Lietuvos kolektyvai – fortepijoninis trio „FortVio“ (2012–2014 m.) ir styginių kvartetas „Mettis“ (2014–2016 m.) – dėl ECMA mokymų tapo garsių tarptautinių konkursų laureatais, taip pat užsienyje surengė daug koncertų, kuriuose skambėjo ne tik pasaulio klasikinė bei šiuolaikinė muzika, bet ir lietuvių kamerinės muzikos repertuaras.

2024-06-20