Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Vilnius pulsuos šiuolaikine eksperimentine ir improvizacine muzika

Vasario 4-9 dienomis Vilnius pulsuos šiuolaikinės eksperimentinės ir improvizacinės muzikos ritmais – jau antrąsyk vyks tarptautinis festivalis-dirbtuvės „ContemPLAY“.

Festivalis-dirbtuvės ContemPLAY 2023 (c) Tomas Terekas

Festivalis išsiskiria formatu: Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje vyksiančias tarptautines kūrybines dirbtuves papildo koncertai Vilniaus publikai Lietuvos kompozitorių sąjungoje, Kompresorinėje „Ideas Block“, Šv. Kotrynos bažnyčioje, taip pat diskusijos, kūrybinių idėjų pristatymai bei atviros improvizacinės sesijos. Festivalio-kūrybinių dirbtuvių iniciatoriai ir meno vadovai – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dėstytojai prof. Vykintas Baltakas, doc. Liudas Mockūnas ir doc. Mantautas Krukauskas.

„ContemPLAY – unikali, muzikos inovacijų, kūrybiškumo ir bendradarbiavimo galimybes sinergizuojanti erdvė, kurioje susitinka paveikiausios šiuolaikinės ir improvizacinės muzikos tradicijos ir kontekstai. Tai ne tik koncertų serija, bet ir intensyvių dirbtuvių platforma, leidžianti tiek patyrusiems menininkams, tiek jauniems, kylantiems talentams tyrinėti muzikos ribas ir kurti aktualias, įtraukiančias ir įkvepiančias muzikines ir garsines patirtis“, – sako vienas iš festivalio organizatorių, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Muzikos inovacijų studijų centro vadovas Mantautas Krukauskas.

Renginys į Vilnių pritraukė tokias šiuolaikinės eksperimentinės ir improvizacinės muzikos žvaigždes, kaip kompozitoriai Ayal Adler (Izraelis) ir Sidney Corbett (JAV/Vokietija), saksofonininkas improvizatorius Frank Gratkowski (Vokietija) ir kitus.

Festivalis startuoja vasario 4 d., sekmadienį, koncertu Lietuvos kompozitorių sąjungoje. Čia galima bus išgirsti LENsemble / Trio Kaskados, Paulos Bagotyriūtės atliekamas Ayal Adler, Vykinto Baltako, Naomi Beeldens, Sidney Corbett, Mantauto Krukausko, Liudo Mockūno, Alejandro Olarte kompozicijas.

Festivalis-dirbtuvės ContemPLAY 2023 (c) Tomas Terekas

Šiuolaikinės improvizacinės muzikos mėgėjų dėmesį turėtų patraukti vasario 7 d. Lietuvos kompozitorių sąjungoje vyksiantis „ImproPLAY“ – „Improdimensijos“ koncertas, kuriame dalyvaus Frank Gratkowski (saksofonas, klarnetai), Anne Liis Poll (balsas), Anto Pett (fortepijonas), Arnas Mikalkėnas (mušamieji), Liudas Mockūnas (saksofonai, klarnetai).

Vasario 8 d. šiuolaikine muzika suskambės Šv. Kotrynos bažnyčia. „LigetiPLAY“ koncerto programoje – vieno įtakingiausių avangardinės muzikos kūrėjų György Ligeti, žymaus italų kompozitoriaus Salvatore Sciarrino, Vykinto Baltako kompozicijos, taip pat įvyks Ryčio Mažulio kūrinio premjera, o muziką atliks „LENsemble“, Šv. Kristoforo kamerinis orkestras, Motiejus Bazaras, Salomėja Kalvelytė, dirigentas – V. Baltakas.

Festivalio finalas – net du koncertai, vasario 9 d. vyksiantys Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Didžiojoje salėje jungtinis „ContemPLAY“ ansamblis atliks Asja Kadic, Ethan Blackburn, Ievos Raubytės, Karolio Dabulskio kompozicijas, Noel Ayar premjerą. Balkono teatre festivalį-dirbtuves užbaigs improvizacinės ir bendrai sukurtos muzikos koncertas. Tai visas festivalio kūrybiškumo idėjas ir naujus dalyvių bei publikos atradimus vainikuojantis renginys, pristatantis kūrybinių dirbtuvių metu studentų kartu įgyvendintus muzikinius projektus.

Vasario 5, 7 ir 8 dienomis „Ideas Block“ – Kompresorinėje vyks laisvosios improvizacijos sesijos „JamPLAY“. Su išsamia festivalio programa kviečiame susipažinti čia: https://fb.me/e/3ct27YZZ9.

Festivalio „ContemPLAY“ organizatoriai – Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Lietuvos ansamblių tinklas „LENsemble“,  „Improdimensija“. Partneriai: Kompresorinė „Ideas Block LT“, Lietuvos kompozitorių sąjunga, Šv. Kristoforo kamerinis orkestras. Festivalį-dirbtuves remia Lietuvos kultūros taryba, „Erasmus+“.

LMTA informacija
2024 01 31