Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Žymiausi Lietuvos dirigentai susitiks Lietuvos muzikos ir teatro akademijos scenoje

Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje tęsiasi kartų dialogų ciklas „Susikalbėjimai Didžiojoje“: mokytojas ir mokiniai. Šį kartą, t. y. vasario 28 d. 18 val., Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Didžiojoje salėje išskirtiniam pokalbiui susitiks gerai žinomi Lietuvos dirigentai: prof. J. Domarkas, doc. Modestas Barkauskas, prof. Dainius Pavilionis, doc. Modestas Pitrėnas ir dr. Imantas Jonas Šimkus.

Juozas Domarkas (c) D. Matvejevas

Juozas Domarkas – ne vieną valstybinį apdovanojimą pelnęs Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro garbės dirigentas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Dirigavimo katedros profesorius, išugdęs ne vieną klasikinės muzikos profesionalą. Ši svarbi asmenybė yra žinoma ne tik dėl to, kad užaugino žymiausius šalies dirigentus, bet ir dėl to, kad jo dėka buvo pradėti rengti Lietuvos atlikėjų koncertai (vėliau festivalis „Atžalynas“), Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje įsteigta Mušamųjų instrumentų klasė. Profesorius taip pat labai prisidėjo prie lietuvių kompozitorių simfoninių kūrinių sklaidos Lietuvoje ir tarptautinėje scenoje.

Tęsdama kartų pokalbių ciklą Lietuvos muzikos ir teatro akademija kviečia susitikti su J. Domarku ir jo mokiniais: doc. Modestu Barkausku, prof. Dainiumi Pavilioniu, doc. Modestu Pitrėnu ir dr. Imantu Jonu Šimkumi. Pokalbį moderuos Lietuvos muzikos ir teatro akademijos absolventė, žurnalistė, laidų vedėja Gerūta Griniūtė.

Domarkas neslepia, kad tapti Lietuvos kultūrai itin nusipelniusiu dirigentu pavyko dėl mokslo: „Viską man davė išsilavinimas.“ Tokią mąstyseną mokytojas perdavė ir savo mokiniams. Nesenai daktaro laipsnį įgijęs jaunosios kartos dirigentas I. J. Šimkus teigia: „Mokytojas savaime formuoja mokinį ir perduoda gerąsias patirtis, kurias vėliau mokiniai tęsia. Šitaip mokytojo ir mokinio santykis formuoja klasikinės muzikos vystymąsi ir ateitį.“

Imantas Jonas Šimkus (c) D. Matvejevas

Koks, pasak I. J. Šimkaus, yra J. Domarko ir jo mokinių ryšys? Kodėl svarbu susiburti į tokį ypatingą mokytojo ir įvairių kartų mokinių susitikimą, koks įvyks Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje vasario 28 dieną? „Su maestro Domarku aš bendrauju aktyviai, būna, kad svečiuojuosi pas jį, ir visuomet paklausiu to, kas mane domina. Jis pasižymi tuo, kad itin globoja visus savo mokinius“, – pasakoja J. Domarko mokinys. Jo manymu, šis susitikimas aktualus, nes toks kartų susitikimas vienoje vietoje vyko jau senai. „Lietuviai savo mentalitetu yra kuklūs, uždari. Mes dažnai per tai pramiegame ir nepadėkojame savo mokytojams autoritetams, kurie dėl mūsų yra daug padarę. Šis susitikimas – puikus būdas padėkoti, nes tai darome per retai“, – priduria jaunasis dirigentas.

Šiais metais „Susikalbėjimai Didžiojoje“ su mokytoju ir mokiniais vyks dar du kartus. Ciklą kovo mėnesį pratęs profesorius, violončelininkas Rimantas Armonas su savo mokiniais, o vainikuos „Kultūros naktį“ vyksiantis pokalbis su žymiausiais Lietuvos pianistais Petru Geniušu, Jurgiu Karnavičiumi, Zbignevu Ibelhauptu ir Rūta Riktere. Pokalbių ciklas „Susikalbėjimai Didžiojoje“ Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje vyko ir praėjusiais metais – jame dalyvavo pripažinti meno meistrai ir kylantys jaunieji menininkai.

Kviečiame į susitikimą „Susikalbėjimai Didžiojoje“: mokytojas ir mokiniai! Diskusijoje J. Domarkas ir jo mokiniai dalyvaus š. m. vasario 28 d., trečiadienį, 18 val. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42). Įėjimas nemokamas.