Artėjančiuose „Susikalbėjimuose Didžiojoje“ – Maestro Rimantas Armonas kartu su mokiniais!
Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Didžiojoje salėje įvyks susitikimas su Maestro Rimantu Armonu ir jo mokiniais – žymiausiais Lietuvos violončelės virtuozais. Kovo 21 d. 18 val. kartų dialogų ciklo renginyje „Susikalbėjimai Didžiojoje“ profesorius Rimantas Armonas atskleis, kaip jo studentams violončelininkams pavyksta įsitvirtinti sceniniame gyvenime.
Rimantas Armonas – ne vieną apdovanojimą pelnęs lietuvių violončelininkas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Styginių instrumentų katedros profesorius ir Kamerinio ansamblio katedros vedėjas, kamerinių ansamblių – Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureato – „Armonas-Uss Duo“, fortepijoninio trio „Armonų trio“ narys. R. Armonas, kaip solistas ir kamerinių ansamblių dalyvis, gastroliavo daugelyje užsienio šalių, koncertavo su Lietuvos ir užsienio šalių orkestrais, taip pat redagavo, parengė spaudai ir išleido lietuvių kompozitorių kūrinių violončelei solo, violončelei su fortepijonu, fortepijoniniam trio ir kitos sudėties kameriniams ansambliams. Profesorius „užaugino“ per 50 violončelininkų, o jų kamerinio ansamblio klasę baigė arti 100 studentų, tarp kurių apstu tarptautinių ir nacionalinių konkursų laureatų: solistų, kamerinės muzikos atlikėjų, orkestrų koncertmeisterių, artistų bei pedagogų.
Lietuvos muzikos ir teatro akademija kviečia susitikti su prof. R. Armonu ir jo mokiniais: doc. Mindaugu Bačkumi, lekt. Elena Daunyte, lekt. Glebu Pyšniaku, lekt. Roku Vaitkevičiumi. Susitikime dalyvaus ir pianistė, ilgametė klasės koncertmeisterė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Koncertmeisterio katedros vedėja, Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatė, profesorė Irena Uss-Armonienė. Pokalbį moderuos Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dėstytoja, muzikologė, radijo raidų ir renginių vedėja Rasa Murauskaitė-Juškienė. Renginio metu dalyviai atliks Enrique Granados, Georgo Friedricho Händelio, Giovanni Sollima, Franzo Schuberto, Anatolijaus Šenderovo kūrinius.
Pasak R. Armono, naujam studentui pažinti reikia laiko, su vienais bendraujama ketverius metus, dažniausiai – šešis, o jeigu „pasiseka“ – ir ilgiau. Tokiu būdu pastebima jų evoliucija, profesinis, meninis, kūrybinis augimas. Kuo įvairių kartų mokiniai yra skirtingi? Profesorius teigia, kad „studentai skiriasi gabumais, talentu, interesais, todėl natūraliai išeina, kad kiekvienas jų suranda save gyvenimo kelyje. Džiaugiuosi, kad iš mano klasės išėjo labai daug skirtingų, tačiau kūrybingų ir veiklių violončelininkų, didžiuojuosi visais savo absolventais.“
Kokia, anot R. Armono, yra jo mokymo filosofija? Kaip jis motyvuoja savo mokinius siekti karjeros tikslų? „Pradiniame studijų etape labai svarbus kuo tvirtesnis techninis instrumento įvaldymas. Šį procesą vadinu kapitalo kaupimu, arba sąskaitos Šveicarijos banke atidarymu – kuo daugiau sukaupiama priemonių, tuo lengviau kovoti dėl vietos po saule. Žinoma, net ir puikiai įvaldęs grojimą instrumentu, gali nepasiekti visų norimų tikslų. Studentas turi virsti kūrybingu ir subtiliu, ryžtingu ir energingu muzikantu, tuomet jam atsivers plačiausios galimybės realizuoti save“, – teigia profesorius.
Tad kaip R. Armonas veda savo studentus muzikanto karjeros link? „Jaučiu ir suprantu, kad ypatingai svarbus darbo su studentais metu yra kūrybiškumo momentas. Kai yra įveikiamas susipažinimo su kūriniu etapas, prasideda kelionė į muzikos paslapčių pasaulį. Kadangi didžioji dalis studentų repertuaro buvo ir mūsų – „Armonas-Uss Duo“ – koncertinių programų kūriniai, su ilgamete klasės koncertmeistere Irena Uss-Armoniene nekantriai laukdavome šių paskaitų, džiaugdamiesi galimybe pasidalinti savo koncertine patirtimi nuo stambių, konceptualių momentų iki subtiliausių muzikinių mažmožių“.
Šie „Susikalbėjimai Didžiojoje“ su mokytoju ir mokiniais įvyks priešpaskutinį kartą. Ciklą vainikuos „Kultūros naktį“ vyksiantis pokalbis su žymiausiais Lietuvos pianistais Petru Geniušu, Jurgiu Karnavičiumi, Zbignevu Ibelhauptu ir Rūta Riktere. Pokalbių ciklas „Susikalbėjimai Didžiojoje“ Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje vyko ir praėjusiais metais – jame dalyvavo pripažinti meno meistrai ir kylantys jaunieji menininkai.
Kviečiame į susitikimą „Susikalbėjimai Didžiojoje“: mokytojas ir mokiniai! Diskusijoje R. Armonas ir jo mokiniai dalyvaus š. m. kovo 21 d., ketvirtadienį, 18 val. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42). Įėjimas nemokamas.
2024 03 20