Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Aistė Bružaitė

Liaudies instrumentų katedros vedėja, docentė, meno daktarė. Dėstomi dalykai: Kanklės – specializacijos instrumentas, Liaudies instrumentų orkestras, Kamerinis ansamblis.


BIOGRAFIJA. Aistė Bružaitė kaip koncertuojanti kanklininkė jau antrą dešimtį aktyviai dalyvauja Lietuvos ir užsienio muzikiniame gyvenime. Plėsdama kanklių muzikos galimybes, dalyvauja bendruose projektuose su klasikinių muzikos instrumentų atlikėjais ir orkestrais, groja įvairiuose ansambliuose, nevengia iššūkių ir naujovių.

Atliko nemažai naujų lietuvių kompozitorių kūrinių, kurių gimimą inicijavo pati. Aistė Bružaitė – pirmoji Algirdo Martinaičio koncerto kanklėms ir kameriniam orkestrui „Aistmares“ atlikėja. Parengė keletą programų ir įrašė kūrinių su Vilniaus miesto savivaldybės choru „Jauna muzika“ (choro meno vadovas ir dirigentas Vaclovas Augustinas). Atliko solo kūrinius su Lietuvos nacionaliniu, Sankt Peterburgo valstybinės kapelos, Pskovo (Rusija) simfoniniais orkestrais, parengė ir išleido naujausių kūrinių kanklėms rinkinį „XXI a. muzika kanklėms ir kanklių duetui“. Groja Kanklių duete (kartu su kanklininke Jolita Matkiene), rengia koncertines programas su Dovile Kazonaite (sopranas), Milda Baronaite (sopranas), Egidijumi Ališausku (birbynė) ir kitais žymiais atlikėjais. Įvairių ansamblių sudėtyse parengė ir išleido keturias kompaktines plokšteles.

Muzikė aktyviai organizuoja tarptautinius ir respublikinius renginius, koncertus, seminarus, dalyvauja konferencijose, forumuose. 2016 m. kartu su styginių kvartetu „Art Vio“ bei LMTA Liaudies instrumentų orkestru surengė ir įrašė koncertą-rečitalį LRT radijo koncertų studijoje, kur skambėjo lietuvių kompozitorių premjeros.

2017 m. Aistė Bružaitė apsigynė meno doktorantūros projekto tiriamąją dalį „XX a. pab.–XXI a. pr. koncertinių kanklių repertuaro pokyčiai ir šiuolaikinės atlikimo tendencijos“, surengė šiuolaikinės lietuvių ir užsienio kompozitorių muzikos koncertą-rečitalį – kanklininkei buvo suteiktas meno daktarės vardas. Nuo 2018 m. gruodžio – LMTA docentė.

Atnaujinta 2019 01 04