Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Egidijus Ališauskas

Liaudies instrumentų katedros docentas, LMTA Liaudies instrumentų orkestro vadovas. Dėstomi dalykai: Liaudies instrumentų orkestras,
Dirigavimas.


Egidijus Ališauskas 1996 m. baigė magistro studijas (birbynės specialybė) Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, 1998 m. – orkestro dirigavimo bakalauro studijas LMTA (prof. J. Domarko orkestrinio dirigavimo kl.). 1999 m. įgijo karinio orkestro dirigento kvalifikaciją.

Šiuo metu Egidijus Ališauskas yra Lietuvos kariuomenės orkestro kapelmeisteris, vyriausiasis dirigentas ir vadovas, LMTA docentas ir Liaudies instrumentų orkestro vadovas.

Tarptautinių ir respublikinių konkursų laureatas lietuvišką tautinį instrumentą – birbynę – ir jo galimybes yra pristatęs tiek Lietuvoje, aktyviai koncertuodamas didžiuosiuose miestuose ir miesteliuose, tiek užsienyje – Latvijoje, Estijoje, Ukrainoje, Lenkijoje, Rusijoje, Čekijoje, Ispanijoje, Švedijoje, Italijoje, Olandijoje, Belgijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje.

Egidijus Ališauskas kaip dirigentas koncertuoja su įvairiais orkestrais ir ansambliais – Lietuvos kariuomenės orkestru, LMTA Liaudies instrumentų ir Pučiamųjų orkestrais, Vilniaus Brass, Trakų festivalio orkestru, Rygos kameriniu bei Rygos pučiamųjų orkestrais.

Parengė ir dirigavo programą, įrašytą ir išleistą kompaktine plokštele „Perlų vėrinys“ su Lietuvos kariuomenės orkestru, kompaktine plokštelę „Kada sūneliai sugrįš?“, „Namo“ su Lietuvos kariuomenės orkestru ir dainininke Veronika Poviloniene, 2016 m. įrašė kompaktinę plokštelę „Lietuviški maršai“. Išleido solinę kompaktinę plokštelę su pianiste Indre Baikštyte.

2007, 2009, 2012 ir 2014 m. Dainų švenčių vyriausiasis dirigentas. 

Atnaujinta 2018 12 11