Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Indrė Baikštytė

LMTA Kamerinio ansamblio katedros profesorė, Meno daktarė. Šiuolaikinės muzikos specializacijos studijų koordinatorė. 
Dėstomas dalykas: Fortepijono kamerinė muzika.


„I. Baikštytė – neabejotinas interpretacinių idėjų generatorius.“ (Edmundas Gedgaudas, „XI Thono Manno festivalis Nidoje“, 7 meno dienos, Nr. 766)

Indrė Baikštytė – lietuvių kompozitoriaus Eduardo Balsio vaikaitė. Studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (profesorių O. Šteinberg, I. Armonienės, D. Balsytės, P. Geniušo klasėse), stažavo Berlyno menų universitete. 2015 m. pianistė LMTA įgijo meno daktarės laipsnį.

Indrė Baikštytė yra daugiau nei dešimties respublikinių ir tarptautinių solo, koncertmeisterių bei kamerinių ansamblių konkursų laureatė. Pirmąsias premijas pianistė yra pelniusi ir kaip fortepijoninio trio „FortVio“ narė: 2006 m. Lietuvoje ir Austrijoje, 2008 m. – Rusijoje, 2012 m.– Lenkijoje ansamblis Tarptautiniame muzikos pedagogų konkurse laimėjo Grand Prix. 2015 m. pradžioje ansambliui paskirta Vyriausybės kultūros ir meno premija.

Pianistė grojo solo su Lietuvos nacionaliniu, Kauno miesto simfoniniu, Lietuvos, Klaipėdos, Šv. Kristoforo kameriniais orkestrais, aktyviai bendradarbiauja su lietuvių bei užsienio instrumentininkais (I. Armonaitė, R. Lipinaitytė, D. Geringas, D. Bagurskas, E. Ališauskas ir kit.) ir vokalistais (R. Vaicekauskaitė, I. Milkevičiūtė, A. Krikščiūnaitė, I. Prudnikovaite ir kt.). 2002-2003 m. ji buvo pakviesta dirbti koncertmeistere pedagoge Berlyno menų universiteto Vaizduojamojo meno fakulteto Dainavimo katedroje. Indrė Baikštytė yra koncertavusi daugelyje Europos šalių, taip pat Kanadoje, Rusijoje ir Izraelyje. Nuo 2009 m. yra kviečiama atlikti solo fortepijono partijas kameriniame orkestre „Kremerata Baltica“ (įkūrėjas ir meno vadovas Gidonas Kremeris). Pianistė noriai atlieka ir propaguoja Lietuvos kompozitorių kūrybą, dalyvavo įrašant daugelio jų kompaktines plokšteles.

Greta darbo LMTA, I. Baikštytė dėsto Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje, yra jos Kamerinio ansamblio skyriaus vedėja. 

Atnaujinta 2021 08 13