Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Tatjana Romaškina

Klaipėdos fakulteto Muzikos katedros profesorė. 


Tatjana Romaškina (Svobodina) – LMTA KF muzikos katedros profesorė, mokytoja ekspertė, tarptautinių konkursų vertinimo komisijų narė, nacionalinių ir tarptautinių konkursų laureatė.

Pianistė baigė Charkovo specialiąją muzikos mokyklą (Ukraina) ir Rusijos muzikos akademiją bei aspirantūrą (prof. Teodoro Gutmano klasę, Maskva), stažavosi Maskvos P. Čaikovskio konservatorijoje profesorių T. Gutman ir M. Milman fortepijono ir kamerinio ansamblio klasėse. Jai yra suteiktos pianistės-solistės, pedagogės, ansamblio dalyvės ir koncertmeisterės kvalifikacijos.

T. Romaškina dėstė Rusijos (Vladivostokas) ir Ukrainos (Doneckas) valstybinėse muzikos akademijose. Nuo 1986 m. dirba LMTA Klaipėdos fakultete (buvę Lietuvos valstybinės konservatorijos Klaipėdos fakultetai). Kaip pianistė daug koncertuoja su solinėmis ir kamerinėmis programomis žymiausiose Lietuvos, Vokietijos, Madeiros, Kipro, Suomijos, Slovakijos koncertų salėse; yra grojusi su Maskvos, Mažosios Lietuvos simfoniniais, KU bei Klaipėdos kameriniu orkestrais, diriguojant K. Ivanovui (Rusija), S. Camartinui (Šveicarija), B. Burgeriui (Nyderlandai), S. Domarkui, R. Šervenikui (Lietuva) ir kt.

Ypatingą dėmesį ji skiria Klaipėdos kompozitorių kūrybai; parengė daugelio jų kūrinių premjeras. Įgrojo nemažai fondinių įrašų; išleido kelis CD; veda meistriškumo kursus; tarptautinių forumų, festivalių dalyvė. T. Romaškina išleido 7 vadovėlius, 6 straipsniai išspausdinti tarptautiniuose mokslo leidiniuose.

Profesorė išugdė 25 tarptautinių konkursų laureatus, kurie dirba Lietuvoje ir užsienyje ir koncertuoja prestižinėse salėse: Carnegie Hall Niujorke, Yamaha salėje Vienoje, Bechstein Centrum Frankfurte, Ciuricho Tonhalle ir kt. T. Romaškinai buvo įteikti LR prezidentų garbės raštai, LR Vyriausybės apdovanojimai (1998–2020 m.).