Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Vytautas Tetenskas

Klaipėdos fakulteto Muzikos katedros profesorius. 


Vytautas Tetenskas – vienas žymiausių Lietuvos birbynininkų, tarptautinių konkursų laureatas, Lietuvos respublikos nusipelnęs artistas, Klaipėdos kultūros magistras, profesorius. 1975 m. baigė Lietuvos valstybinę konservatoriją (dabar – Lietuvos muzikos ir teatro akademija) ir įgijo koncertinio atlikėjo, lietuvių liaudies instrumentų orkestro dirigento ir dėstytojo kvalifikacijas. 1981–1984 metais studijavo asistentūroje-stažuotėje Leningrado (dabar Sankt Peterburgo) kultūros ir menų universiteto orkestrinio dirigavimo katedroje.

Per 45 pedagoginio darbo metus prof. Vytautas Tetenskas parengė ir į savarankišką gyvenimą išleido per 80 jaunųjų specialistų. 20 jo birbynės klasės studentų, o taip pat birbynininkų trio ir kvintetas yra daugelio tarptautinių ir nacionalinių konkursų laureatai.

V. Tetenskas surengė virš 300 solinių koncertų šalies ir užsienio koncertų salėse, dalyvavo daugiau nei 2000 koncertų, į Lietuvos radiją įrašė apie 200 kūrinių, išleido 14 kompaktinių diskų. Kaip birbynininkas solistas grojo JAV, Kanados, Europos ir Azijos šalių miestuose. Nuo 1990 m. buvo visų Pasaulio lietuvių, respublikinių, studentų „Gaudeamus“ dainų švenčių vyriausiuoju dirigentu.

V. Tetenskas parašė vadovėlį „Lietuvių birbynės“, monografijas „Birbynininkas Pranas Tamošaitis“ ir „Antano Keblio daina Lietuvai“, metodines mokymo priemones „Charakteringi lietuvių liaudies instrumentų bruožai“, „Tradicinės birbynės“, skaitė 20 pranešimų konferencijose, paskelbė 50 straipsnių spaudoje, sudarė ir redagavo 10 natų leidinių. Kėlė kvalifikaciją dalyvaudamas ir pats vesdamas seminarus bei skaitydamas paskaitas daugelio šalių universitetuose.