Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

LMTA tyrimų konferencija „Šventės ir meninė kultūra: tradicijos ir transformacijos“

Balandžio 25 d. vyks Lietuvos muzikos ir teatro akademijos kasmetinė tyrimų konferencija. Šių metų temą inspiravo 2024 m. šimtmetį mininti Lietuvos dainų šventė.

Romantinių muzikos švenčių suformuota tradicija XX a. išsiskleidė ir įsiliejo į stiprėjančią meno festivalių ir šventinių iškilmių srovę. Šiuolaikinė meno švenčių ir festivalių kultūra paskatino naujos meninės raiškos plėtrą, kartu padėjo išsaugoti ir atkurti praeities meno formas, aptikti ryšius tarp tolimų motyvų ir žanrų. LMTA kasmetinė konferencija kviečia pažvelgti į švenčių ir šventiškumo reiškinį šiuolaikinėse ir istorinėse meninėse praktikose meno istorijos, teorijos ir tarpdalykiniais požiūriais.

Konferencijoje pranešimus skaitys įvairių sričių mokslininkai, tyrėjai – Aušra Strazdaitė-Ziberkienė, Danutė Petrauskaitė, Eglė Gelažiūtė-Pranevičienė ir kt., etnomuzikologai – Gustaw Juzala, Daiva Vyčinienė, Arūnas Vaicekauskas ir kt., meno doktorantai – Ieva Jackevičiūtė, Airida Gudaitė-Žakevičienė ir kt., meno teorijos ir muzikos studijų studentės.

Registracija į konferenciją pasideda 9.20 val. Konferencija vyks LMTA Centriniai rūmuose, J. Karoso salėje ir Balkono teatre.

Maloniai kviečiame!

Tezės 

Konferencijos programa

Įėjimas laisvas.

Mokslo centro informacija

2024 04 19