Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

MUZIKA IR VIZUALINĖ KULTŪRA: PARTITŪRA, SCENA, EKRANAS

Spalio 6–8 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje vyks Baltijos muzikologų konferencija, rengiama LMTA Mokslo centro, bendradarbiaujant su RIdIM (Répertoire International d’Iconographie Musicale).

Baltijos muzikologų konferencijos – svarbiausias muzikologijos forumas Lietuvoje, šiemet rengiamas bendradarbiaujant su tarptautinėmis muzikos ikonografijos dokumentavimo institucijomis ir kultūrinių muzikos tyrimų tinklais. Baltijos muzikologai kartu su Europos, JAV, Azijos šalių mokslininkais aptars muzikos vizualizavimą, reprezentaciją teatro scenose, kino ekranuose, naujosiose medijose, menų ir medijų sąveiką.

Konferencijoje dalyvaus kviestiniai lektoriai – ryškios muzikos ir vizualiosios kultūros tyrimų figūros: dr. Tatjana Marković (Austrijos mokslų akademija), Tarptautinės muzikologų draugijos (IMS) studijų grupės „Muzika ir kultūros studijos“ vadovė; prof. dr. Antonio Baldassarre (Liucernos universitetas), tarptautinio muzikos ikonografijos dokumentavimo tinklo RIdIM tarybos prezidentas; dr. Zdravko Blažeković (CUNY) – Niujorko miesto universiteto Muzikos ikonografijos tyrimų centro direktorius, RILM dokumentacijos centro direktorius, žurnalo „Music in Art“ steigėjas ir vyriausiasis redaktorius (nuo 1988 m.), Brepols leidyklos monografijų serijos „Music in Visual Cultures“ sumanytojas ir redaktorius (nuo 2016 m.).

Konferencijos tematika siekiama skatinti tarpdisciplininius tyrimus tiek muzikoje ir vizualiuosiuose menuose, tiek abiejų sričių sankirtoje. Ketinama ieškoti sprendimų ne tik naujai iškilusioms bei tradicinėms problemoms šiose srityse. Norima apimti daugybę kitų temų, susijusių su klausimu – kaip partitūroje, scenoje ir ekrane sužadinamos ir permąstomos muzikos ir vizualiųjų menų sankirtos?

Konferencijos išvakarėse spalio 5 d. 18 val. Juozo Karoso salėje organizuojama diskusija „Muzika ir muzikologija istorinių lūžių metais“: Lenkijos, Sakartvelo, Latvijos, Lietuvos, Austrijos, Šveicarijos, JAV muzikologai svarstys, kokį poveikį muzikos praktikai ir jos mokslinei refleksijai turi naujoji tikrovė.

Baltijos muzikologų konferencijos tvarkaraštis 

Pranešimų santraukos

Konferencijos metu į šiuos klausimus bus žvelgiame iš įvairių perspektyvų, nagrinėjant istorinius ir teorinius ryšius tarp muzikos ir vizualiųjų menų: 1) muzika išplėstiniame lauke: naujieji požiūriai į tarpdiscipliniškumą; 2) muzikos ir tapatybės vizualizavimas scenoje ir ekrane; 3) partitūros rašymas: nuo Augenmusik iki muzikinės grafikos; 4) muzikos instrumentų ikonografija sociokultūriniame kontekste; 5) vietos ir erdvės garsas ir vaizdas; 6) muzika, vizualioji kultūra ir lyčių konstravimas; 7) nematomo matymas: tarpdisciplininės perspektyvos; 8) muzikos atlikimas tradicinėse ir naujosiose medijose; 9) garso ir vaizdo sintezė: kūrimas ir klausymasis.

Konferencijos programą pratirtins koncertai, skirti Tarptautinės šiuolaikinės muzikos draugijos (ISCM) šimtmečiui. Spalio 7 ir 8 d. ISCM Lietuvos sekcija kartu su Japonijos kompozitorių federacija (JFC) kviečia į koncertus Vytauto Kasiulio dailės muziejuje, kuriuose dalyvaus japonų muzikantai grojantys tradiciniais japonų muzikos instrumentais – šakuhači fleitos virtuozas Reison Kuroda ir koto atlikėjas Nobutaka Yoshizawa. Skambės šiuolaikinių Japonijos ir Lietuvos kompozitorių muzika, taip pat dalyvauja styginių kvartetas „Chordos“ ir kiti lietuvių atlikėjai. 

LMTA informacija pagal organizatorių medžiagą 
Iš anglų k. vertė Viltė Gridasova
2022 09 27

Konferencijos sesijos bus tiesiogiai transliuojamos LMTA Youtube kanalu.

Spalio 6 d.: 

Spalio 7 d.:

Spalio 8 d.: