Baltijos šalių akademijų orkestro (BAO) koncertas

—————————————————————————————————–
REGISTRACIJA į koncertą UŽDARYTA. Kviečiame į BAO koncertą Kaune.
—————————————————————————————————–

KONCERTAS ATKURTOS LIETUVOS 100-MEČIUI

2018 m. vasario 13 d., antradienį, 18.30 val.
Lietuvos nacionalinis dramos teatras
(Gedimino pr. 4, Vilnius)

Baltijos šalių akademijų orkestras (BAO)
Dirigentas – Kristjan Järvi

PROGRAMA:

Modestas Musorgskis – Simfoninis paveikslas Naktis Raganų kalne
Kristjan Järvi – Nebula (solistės: BAO koncertmeisterės Kata Stojanovič ir Elizaveta Yarovaya)
Mikalojus Konstantinas Čiurlionis – Simfoninė poema Miške
Piotras Čaikovskis – Uvertiūra-fantazija Romeo ir Džuljeta

———————————————————————————————

Švęsdami trijų kaimyninių Baltijos valstybių šimtmečius, talentingi Lietuvos muzikos ir teatro akademijos, Estijos muzikos ir teatro akademijos bei Latvijos Jazepo Vytuolo muzikos akademijos studentai ir jaunieji atlikėjai iš kitų Baltijos regiono šalių susibūrė į Baltijos šalių akademijų orkestrą (BAO).

Vadovaujami meno vadovo – charizmatiškojo estų dirigento Kristjano Järvi – bei puikių lietuvių ir latvių jaunesniosios kartos dirigentų Modesto Barkausko ir Gunčio Kuzmos, vasario 9–18 d. talentingieji jaunuoliai surengs koncertų turą trijose Baltijos šalyse, o taip pat – Lenkijoje ir Vokietijoje, skelbdami laisvės, bendrystės, Baltijos ir Europos kultūrų idėjas.

Koncertų programas puoš Mikalojaus Konstantino Čiurlionio, Pēterio Vasko ir Arvo Pärto – trijų Baltijos kraštų muzikos klasikų – opusai, kurie bus atliekami greta Edwardo Elgaro, Modesto Musorgskio bei Piotro Čaikovskio šedevrų. Pirmasis tarptautinis Baltijos šalių akademijų orkestro turas nusidrieks per Tartu (Estija), Cėsio ir Rėzeknės (Latvija), Vilniaus ir Kauno (Lietuva), Gdansko (Lenkija) ir Berlyno (Vokietija) koncertų sales.

Prieš prasidedant BAO koncertų turui, vasario 2–9 d. Tartu vyks meistriškumo kursai ir kūrybinės dirbtuvės. Kursuose dėstys Eva Bindere (smuikas), Janas Bjørangeris (smuikas), Erikas Kirsfeldas (violončelė), Robertas Beinaris (obojus), Martinas Kuuskmannas (mediniai pučiamieji), Laimonas Masevičius (tūba), Heigo Rosinas (perkusija), Gediminas Gelgotas (kompozicija), Lukas Groenas ir Kristjanas Järvi (dirigavimas), kurie kursų dalyviams suteiks praktinių žinių ir naudingų įgūdžių, reikalingų kuriant savo karjerą įvairių kraštų orkestruose.

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dalyvavimą projekte remia Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.