Fortepijoninės muzikos naktis „Juodais Baltais“ | Kultūros naktis 2026 – Atvira Akademija
2026 m. birželio 12 d., penktadienį, 20:00–01:00 val.
Lukiškių aikštėje, Vilniuje
FORTEPIJONINĖS MUZIKOS NAKTIS „JUODAIS BALTAIS“ | KULTŪROS NAKTIS 2026 – ATVIRA AKADEMIJA
20:00–23:30 val. – LMTA pianistų maratonas
00:00–01:00 val. – pianisto Petro Geniušo rečitalis
Unikalus fortepijoninės muzikos koncertas „Juodais Baltais“ tradicijas tęsia jau nuo 2009-ųjų metų, kai LMTA profesorius Petras Geniušas Vilniaus Lukiškių aikštėje festivalio „Kultūros naktis“ metu surengė rečitalį ir atliko L. van Beethoveno muziką. 2011 m. į šį projektą įsitraukė ir jaunieji pianistai – talentingiausi LMTA studentai ir absolventai, kurių soliniai pasirodymai iki šiol sudaro fortepijoninės muzikos maratono programos pagrindą.
Gilias fortepijono muzikos atlikimo tradicijas puoselėjanti Lietuvos muzikos ir teatro akademija „Kultūros nakties“ programoje pristato dviejų dalių unikalų projektą „Juodais Baltais“, kuriame skambės talentingų jaunųjų LMTA pianistų, tarptautinių konkursų laureatų, pasirodymai.
Jaunieji LMTA pianistai atliks gražiausius romantizmo ir impresionizmo epochų fortepijoninius opusus, o vidurnaktį pianistas Petras Geniušas pristatys unikalią programą, persmelktą improvizacijų, romantizmo epochos bei XX ir XXI amžiaus kompozicijų.
Organizatorius: Lietuvos muzikos ir teatro akademija
Įėjimas nemokamas, maloniai kviečiame!
ATVIRA AKADEMIJA / Kultūros naktis 2026
„Kultūros naktį“ Lietuvos muzikos ir teatro akademija atveria savo erdves miestui ir kviečia leistis į muzikos bei teatro kelionę, nusidrieksiančią nuo LMTA centrinių rūmų salių ir koridorių iki Lukiškių aikštės bei naujosios Teatro ir šokio fakulteto scenos Studijų miestelyje. Šių metų programoje susitinka skirtingos meno formos, kartos ir skambesiai – nuo Mozarto muzikos ir eksperimentinės elektronikos iki teatro bei po atviru dangumi skambančio fortepijono.
Vakaro pradžioje Akademijoje klausytojai galės atrasti įvairias muzikines patirtis: J. Karoso salėje skambės reta proga išgirsti beveik visas Wolfgango Amadeus Mozarto dainas balsui ir fortepijonui, atliekamas autentiško XVIII a. instrumento – fortepiano – skambesiu. Tuo pat metu LMTA koridoriai virs gyva eksperimentinės muzikos erdve – elektroninės muzikos ansamblis atliks Terry Riley minimalistinio kūrinio „In C“ elektroninę versiją, kurioje improvizacija, pulsas ir kolektyvinė kūryba kiekvieną kartą sukuria vis kitokį skambesį.
LMTA „Kultūros nakties“ programoje svarbi vieta tenka ir teatrui – žiūrovai kviečiami apsilankyti naujojoje LMTA Teatro ir šokio fakulteto salėje Olandų gatvėje, kur bus rodomas spektaklis „Raganiukė“. Šilta, nuotaikinga ir žaisminga istorija apie mažąją raganaitę taps kvietimu susipažinti su jaunųjų teatro kūrėjų darbais ir naujomis Akademijos erdvėmis.
Ypatingu vakaro centru tradiciškai taps Lukiškių aikštė, kur vyks fortepijoninės muzikos naktis „Juodais Baltais“. Nuo 2009 metų gyvuojantis projektas jau tapo neatsiejama „Kultūros nakties“ dalimi – čia po atviru dangumi skamba jaunųjų LMTA pianistų atliekama muzika, o vidurnaktį publiką pasitinka profesoriaus Petro Geniušo rečitalis. Šiemet koncertas ir vėl sujungs skirtingus Lietuvos miestus – jau trečią kartą „Juodais Baltais“ bus tiesiogiai transliuojamas į šešias Lietuvos vietas, taip išplečiant fortepijono muzikos naktį už Vilniaus ribų.
Šių metų LMTA programa kviečia patirti Akademiją kaip gyvą, atvirą ir nuolat kintančią kultūros erdvę, kur muzika ir teatras persikelia iš tradicinių scenų į aikštes, koridorius ir netikėtas susitikimų vietas, o viena naktis tampa galimybe išgirsti, pamatyti ir patirti Akademiją visai kitu ritmu.