Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

LMTA DOKTORANTAI: JOKŪBAS VILIUS TŪRAS (kino režisūra)

2021 m. sausio 28 d., ketvirtadienį, 17 val.

Tiesioginė transliacija per tv.lmta.lt

LMTA DOKTORANTAI: JOKŪBAS VILIUS TŪRAS (kino režisūra) 

Programoje: 
Filmo „Šventas laikas“ peržiūra 
Paskaita „Kino terapijos ištakos ir modeliai“ 


Filmas „Šventas laikas“

Filme siekiama atskleisti grigališkojo choralo tradicijos grožį ir traukos paslaptį, svarstoma, kokia veikla mūsų pasaulietiniame gyvenime galėtų būti laikoma šventu laiku. Bendrame chaose gana sunku susivokti, kokiu turiniu užpildyti dieną, kad vakare atsigulęs pajustum ne momentinę, ne apgaulingą, bet tvirtai apčiuopiamą prasmę ir užmigtum ramus, nes dieną nugyvenai naudingai, ir ne tik sau…

Režisierius Jokūbas Vilius Tūras
Scenarijaus autorius Jokūbas Vilius Tūras
Operatorius Jokūbas Vilius Tūras
Montažas Mariaus Kavaliausko
Kompozitorius Rytis Koreniukas
Prodiuseris Jokūbas Vilius Tūras
Kalba: lietuvių su angliškais subtitrais 


Paskaita „Kino terapijos ištakos ir modeliai“

Kino reiškinį ir jo poveikį žiūrinčiojo psichikai pradėta tyrinėti vos tik atsiradus kinui. Kaip žiūrinčiojo elgsenas ir būsenas paveikia kinas, pradžioje analizavo sociologijos, vėliau – psichologijos mokslai, kurių dėmesio centre buvo neigiamo poveikio aspektai.

Ilgainiui, vis geriau pažįstant šią audiovizualinę mediją ir auditoriją, kiną imta vertinti įžvelgiant jame ne tik grėsmes, bet ir privalumus. Kino kūrinius pradėta naudoti terapiniais tikslais: siekiant atskleisti paslėptus asmens elgesio motyvus, atrasti neigiamų emocijų šaknis, išmokyti savistabos, gebėjimo rasti sprendimus ir t. t. Įvairių šalių psichikos sveikatos specialistai yra paskelbę sąrašus terapijai naudojamų filmų, priskirdami juos konkretiems atvejams – nuo sudėtingų gyvenimo situacijų, skausmingų ar nemalonių išgyvenimų iki psichinių sutrikimų. Šie filmai, dauguma kurių dėl savo meninės vertės yra plačiai pripažinti ir įvertinti kūriniai, suprantama, nebuvo kuriami specialiai psichoterapiniams seansams. Šiuo tyrimu siekiama nustatyti, kokie filmo elementai ir meninės priemonės lemia terapinį aptariamų filmų poveikį.

Jokūbas Vilius Tūras gimė 1971 m. Zarasuose, nuo 2017 m. studijuoja Lietuvos muzikos ir teatro akademijos doktorantūroje. Jo ilgametražis debiutas „Sapnuoju, kad einu“ (2013) apdovanotas „Sidabrine gerve“ kaip geriausias ilgametražis dokumentinis filmas. „Apie Joną“ (2016) nominuotas „Sidabrinės gervės“ apdovanojimui Metų geriausio režisieriaus darbo ir Metų geriausio ilgametražio dokumentinio filmo kategorijose.