Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

LMTA DOKTORANTAI: NERINGA VALUNTONYTĖ (FORTEPIJONAS)

2023 m. birželio 22 d., ketvirtadienį, 18 val.
LMTA Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius)

LMTA DOKTORANTAI: NERINGA VALUNTONYTĖ (FORTEPIJONAS)

Kūrybinės dalies vadovė prof. Ewa Kupiec
Programa: Johannes Brahms (1833–1897). Trys Intermezzo, op. 117
Clara Schumann (1819–1896). Variacijos Roberto Schumanno tema, op. 20
Maurice Ravel (1875–1937). Sonatina

Pasak muzikos kritikų, nepretenzingomis, jaunatviškomis ir labai nuoširdžiomis interpretacijomis pasižyminti lietuvių kilmės pianistė Neringa Valuntonytė, aktyviai plečia savo klausytojų ratą Europoje. Nuolatos siekianti atlikimo individualumo ir įvairovės, Neringa rengia konceptualius koncertus, didelį dėmesį skirdama žmogaus emocijoms ir elgesiui, pagal kuriuos kuria savo koncertų tematikas. Pianistė taip pat į savo programas dažnai įtraukia mažiau žinomą modernios muzikos repertuarą, kurį derina kartu su tradiciniais ir labiau publikai pažįstamais kūriniais.

Pianistė pasirodė įvairiose Vokietijos,  Danijos, Suomijos, Lenkijos, Ukrainos, Estijos, Latvijos, Austrijos bei Lietuvos salėse su solo ir kamerinės muzikos programomis. Neringa surengė svarbius pasirodymus tokiuose festivaliuose bei projektuose kaip „Jiang Artis Festival“, „Bechstein Young Professionals“ „II Vilniaus fortepijono muzikos festivalis“, „Tarptautinis M. K. Čiurlionio muzikos festivalis“, „International Gradus Piano Festival“, „Crossing Keyboards“, pasirodė kartu su Lietuvos kameriniu, Vilniaus universiteto kameriniu, Lvivo kameriniu „Akademia“ bei Ščecino filharmonijos simfoniniu orkestrais. Atlikėja taip pat pristatė konceptualias programas „Laukimas“, „Istorijos“ ir „(Ne)užbaigta“.

2019-aisiais metais, Neringa pelnė III-ąją vietą VIII Tarptautiniame M. K. Čiulrionio pianistų ir vargonininkų konkurse, kuriame atliko M. Ravel fortepijoninį koncertą G-dur su dirig. M. Pitrėno vadovaujamu Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru.

2020-aisiais metais pianistė baigė magistrantūrą Hanoverio muzikos, teatro ir medijos aukštojoje mokykloje prof. E. Kupiec klasėje bei pradėjo meno doktorantūros studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, kuriose vykdo meninį tyrimą „Akademinės muzikos atlikėjo personos kūrimas: nuo scenos iki asmeninio prekės ženklo“. 

Daugiau informacijos: www.valuntonyte.com