MAGDA MAYAS, LIUDAS MOCKŪNAS, ARNAS MIKALKĖNAS | LIUCERNOS TAIKOMŲJŲ MOKSLŲ IR MENŲ UNIVERSITETO IR LIETUVOS MUZIKOS IR TEATRO AKADEMIJOS STUDENTŲ PROJEKTAS
2024 m. lapkričio 15 d., 18 val.
LMTA Balkono teatre (Gedimino pr. 42)
MAGDA MAYAS, LIUDAS MOCKŪNAS, ARNAS MIKALKĖNAS | LIUCERNOS TAIKOMŲJŲ MOKSLŲ IR MENŲ UNIVERSITETO IR LIETUVOS MUZIKOS IR TEATRO AKADEMIJOS STUDENTŲ PROJEKTAS
Magda Mayas – fortepijonas
Liudas Mockūnas – saksofonai, klarnetai
Arnas Mikalkėnas – būgnai, perkusija
Liudas Mockūnas – saksofonai, klarnetai
Arnas Mikalkėnas – būgnai, perkusija
Prieš metus „Improdimensijoje“ fantastišką fortepijono solo pasirodymą atlikusi pianistė Magda Mayas sugrįžta į Vilnių su būriu savo studentų iš Liucernos muzikos akademijos darbui kartu su Liudo Mockūno ir Arno Mikalkėno studentais iš LMTA!
Viena išskirtiniausių ir užimčiausių pianisčių Europoje visą savaitę darbuosis LMTA su jaunąja improvizatorių karta ir penktadienį žengs į Balkono teatro (Gedimino pr. 42, Vilnius) sceną. Prie Magdos studentų žada prisijungti ir šviežiai festivalio „Vilnius Jazz“ apdovanojimą iš indėlį į Lietuvos džiazą gavęs multiinstrumentininkas Arnas Mikalkėnas ir saksofonininkas Liudas Mockūnas.
M. Mayas groti pianinu pradėjo būdama devynerių. Atsispyrusi nuo klasikinės muzikos pėdomis, vėliau, būdama penkiolikos, pianistė susidomėjo improvizacija ir džiazo muzika. Jos akiratyje atsidūrė Cecilis Tayloras ir Misha Mengelbergas, kurie esmingai keitė talentingos muzikantės pasaulėvaizdį ir pasaulėgarsį. Nuo to laiko, M. Mayas savitas grojimo stilius formavosi organiškai sąveikaujant klasikai, džiazui ir improvizacijai.
Žvelgiant į M. Mayas biografiją atrodo, kad jos įdirbio pakaktų mažų mažiausiai dar keliems muzikantams. Koncertai įvairiausiuose pasaulio kampeliuose su pačiais aktualiausiais ir įtakingiausias avangardinio džiazo bei improvizacinės muzikos atlikėjais, studijos prestižinėse mokslo įstaigose bei daugybė apdovanojimų. Tačiau svarbiausia ne tai su kuo, kada ir kur ji yra grojusi, bet muzika kurią ji kuria. O kuria M. Mayas stebuklingai įtraukią ir žadą atimančią muziką, kuriai būdingas platus išplėstinių technikų taikymas. Išnaudodama tiek fortepijono viduje slypinčias detales, tiek išorines korpuso savybes, M. Mayas šį instrumentą pakylėja į visiškai naują lygmenį, o jo garsinį spektrą tarsi išplečia iki begalybės. Tuo įsitikinti bus galima lapkričio 15 d.
Įėjimas laisvas