ŠOKIO SPEKTALIO „Wall and Co“ PREMJERA
2022 m. sausio 28 d., penktadienį, 19 val.
Galerijoje „Tsekh“ (Vytenio g. 6, Vilnius)
ŠOKIO SPEKTALIS „Wall and Co“ / Premjera!
Idėjos autorius ir choreografas – Nicolas Cantillion
Atlikėjai ir choreografijos autoriai: LMTA Šiuolaikinio šokio specialybės III kurso studentai Dominyka Markevičiūtė, Emilija Karosaitė, Gabrielė Bagdonaitė, Monika Čibiraitė, Aleksandra Andrejauskaitė, Juozas Veiverys, Povilas Jurgaitis ir Jakub Kohout
Kostiumų dailininkė – Dovilė Cibulskaitė
Plakato dizaino autorė – Inga Galinytė
Prodiuseris – Be kompanijos
Projekto sukūrimą finansuoja: Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos muzikos ir teatro akademija, „Erasmus +“ programa, Lietuvos šokio informacijos centras
* Renginys NEMOKAMAS, dalyvauti gali tik asmenys turintys galimybių pasą. Renginio metu privaloma devėti ne žemesnio kaip FFP2 lygio respiratorių. Po spektaklio kviečiame neformaliam pasibūvimui galerijoje.
Šokio kūrinys „Wall and Co“ specialiai sukurtas galerinei erdvei. Aštuoni Lietuvos muzikos ir teatro akademijos III kurso šiuolaikinio šokio specialybės studentai bandys šokiu prakalbinti Vilniuje esančios „Tsekh“ galerijos sienas.
„Aštuoni šokėjai susiduria su balta siena. Jie šią sieną laiko kliūtimi, kurią reikia įveikti. Negalėdami eiti toliau, jie sukuria vaizdų pasaulį, kurį reikia įklijuoti, uždėti ant viršaus ir tokiu būdu tarsi apsisaugoti nuo skausmo, kuris jiems tenka susidūrus su savo pačių ribomis. Šokėjų pasirinkti įvaizdžiai susiklijavę iš atminties ar svajonių smiltelių, kartais harmoningi, kartais destruktyvūs. Jie visi reaguoja vienas į kitą ir kiekvieną kartą sukuria atsidavimo, paklusnumo ar pagarbos šokį. Galiausiai jie pasiduoda judesio tėkmei, kuri perkelia jų kūnus į džiaugsmingą transą“, – taip šokėjas, choreografas ir pedagogas Nicolas Cantillon apibūdina būsimą šokio spektaklio premjerą.
Prancūzų kilmės choreografas Nicolas Cantillon jau daugiau nei 20 metų kuria Šveicarijoje. Menininkas su kūrybos partnere Laurence Yadi yra sukūręs virš 20 kūrinių: nuo tylių iki šokamų koncertų, nuo duetų iki grupinių kūrinių. Šie kūriniai buvo pristatyti Afrikoje, Azijoje, JAV, Europoje, Artimuosiuose Rytuose, Šiaurės Afrikoje, Rusijoje. Choreografas mėnesį laiko intensyviai repetuoja su LMTA būsimais šiuolaikinio šokio profesionalais, kurie grupinių ir individualių istorijų pasakojimais kvies žiūrovus tyrinėti mus supančiu vidinių ir išorinių sienų ribas bei būdus, kaip kliūtis paversti galimybėmis.