Tarptautinės kino meistriškumo dirbtuvės „Vasaros MEDIA studija 2024“ kviečia registruotis!
Lietuvos muzikos ir teatro akademija kartu su Audiovizualinių menų industrijų inkubatoriumi jau 26-ąjį kartą Neringoje organizuoja tarptautines kūrybines dirbtuves kino specialybių studentams ir jauniesiems industrijos profesionalams „Vasaros MEDIA studija 2024“. Dalyviai kviečiami registruotis į projektą iki 2024 m. balandžio 30 d.
Kurti ir tyrinėti kino subtilybes planuojama atrinkti 40 dalyvių. Visi jie bus kviečiami 2024 m. birželio 23 – liepos 6 d. persikelti į Neringą, kur klausysis teorinių kino industrijos profesionalų paskaitų, pristatys savo filmų idėjas, ieškos lokacjų filmavimams, atliks aktorių kastingą, filmavimo darbus ir postprodukciją. Finaliniame renginyje dalyvių sukurti filmai bus pristatyti viešoje peržiūroje, o geriausi dalyviai – apdovanoti tradicinėmis autoriaus A. Kuzmos statulėlėmis „Neringos žuvelė“.
Kūrybinės dirbtuvės skirtos jauniesiems kino kūrėjams, norintiems save išbandyti režisieriaus, scenarijaus autoriaus, vaizdo operatoriaus, garso režisieriaus bei kompozitoriaus ar prodiuserio profesijoje. Projekto dalyviai dirba tarptautinėse kūrybinėse komandose, kur gali praktiškai keistis patirtimi ir mokytis vieni iš kitų. Kiekvienai grupę konsultuos ir teorines paskaitas ves kino profesionalai iš Lietuvos ir užsienio. Kūrybinių dirbtuvių dalyvius konsultuos ir patirtimi dalinsis kino režisierius, scenaristas bei prodiuseris, „Oskaro“ nominantas Jonathan Tammuz (Didžioji Britanija-Kanada), scenaritas ir kino režisierius Damiá Serra Cauchetiez (Katalonija, Ispanija), dramaturgijos dėstytoja Susan Kelly (JAV), prodiuseriai Paul Nethercott (JAV) ir Anna Huth (Lenkija, Austrija). Kiekviename kino gamybos ir post-produkcijos etape dalyvius lydės profesionalūs skirtingų kino departamentų atstovai – vaizdo, garso bei postprodukcijos konsultantai.
Kasmet projektas dedikuojamas konkrečiai temai, atliepiančiai kino industrijos poreikius, pokyčius ar problemas. Šiais metais pasirinkta tema – „Scenarijaus meistriškumas“ – skatins dalyvius nerti giliau į istorijos pasakojimo niuansus ir leis ištobulintus scenarijus paversti paveikiomis kino istorijomis didžiajame ekrane. Dirbtuvės rengiamos Neringos ir Klaipėdos regionuose, išsiskiriančiuose unikaliu ir įkvepiančiu kraštovaizdžiu, pasižyminčiuose tiek gamtine, tiek urbanistine įvairove. Kūrybinės laboratorijos principu dirbančios komandos turės galimybę ne tik paversti aplinkines vietoves kino aikštelėmis, bet ir atrasti naujų, įkvepiančių vietos herojų, kurių gyvenimo istorijos persikels į kinematografinius pasakojimus.
Dalyvio mokestis – 400 EUR. Į kainą įskaičiuota kelionė iš Vilniaus į Pervalką ir atgal, apgyvendinimas, maitinimas bei edukacinės veiklos.
Projekto organizatoriai skiria 5 stipendijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Kino ir televizijos bei kompozicijos katedrų studentams. Dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse bus kviečiami motyvuoti ir gerus akademinius rezultatus turintys studentai.
Daugiau informacijos apie projektą ir registracijos anketa – svetainėje summermediastudio.lt. Registracija vyks iki balandžio 30 d.
Projekto organizatoriai: Lietuvos muzikos ir teatro akademija bei Audiovizualinių menų industrijos inkubatorius.
Projekto rėmėjai ir partneriai: Neringos miesto savivaldybė, Kūrybiškos Europos MEDIA biuras, Erasmus+, LMTA Studentų atstovybė, VilniusTECH, Vilniaus Gedimino technikos universiteto Studentų atstovybė, Valstybinis studijų fondas, AVAKA, Studio Nethercott, „Cine Wave“, Klaipėdos kino biuras, Liudviko Rėzos kultūros centras, Klaipėdos jaunimo teatras, „Taško“ teatras.