Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Tarptautinės organizacijos „École des Écoles“ renginiai Akademijoje

Kitą savaitę tarptautinė organizacija „École des Écoles“ (EdE) Vilniuje organizuoja dviejų renginių ciklą. Pirmasis renginys, vyksiantis balandžio 15-17 dienomis Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje – seminarų, diskusijų bei dirbtuvių sesija apie autorystės teatro srityje ypatumus, kuriuos ves LMTA dėstytojai, žymūs Lietuvos teatro ir šokio atstovai, kūrėjai bei kritikai. Antroje ciklo dalyje balandžio 17-19 dienomis numatomas neeilinis EdE narių susirinkimas. 

RENGINIŲ PROGRAMA (EN)

„École des Écoles“ (EdE) yra Europos tinklas, skirtas scenos menų srities dėstytojams ir studentams. EdE sudaro mokyklos partnerės iš Ispanijos, Katalonijos, Vokietijos, Danijos, Jungtinės Karalystės, Prancūzijos, Italijos, Portugalijos, Lietuvos, Belgijos, Katalonijos, Šveicarijos, Nyderlandų ir Norvegijos. Šiuo metu EdE vadovauja Sabina Dhein – Hamburgo aukštosios muzikos ir dramos mokyklos Teatro akademijos direktorė. 

Pastaraisiais metais tinklas siekė stiprinti Europos teatro mokyklų mokytojų mainų galimybes. EdE siekia plėtoti mokyklų partnerių bendradarbiavimą rengdamas seminarus, praktinius užsiėmimus ir susitikimus.

Skaityti daugiau apie École des Écoles (EdE)

Europos teatras keičiasi: temos, gamybos procesai, autorystės supratimas, kolektyvinė kūryba ir emocinė gerovė kelia didelį susidomėjimą. Kvestionuojamos vertikalios hierarchijos verčia patirti esminius pokyčius kūrybiniuose procesuose bei režisūroje.
Kaip užtikrinti demokratišką kūrybą ir bendrą autorystę tradicinėse teatro aplinkose? Kaip prisitaikyti prie naujų pedagoginių reikalavimų ir mokyti teatro kūrėjus? Tai tik keletas svarbiausių klausimų, kurie bus aptariami Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje Centriniuose rūmuose (Gedimino pr. 42, Vilnius) balandžio 15-17 dienomis organizuojamame seminare-diskusijoje „Autorystė teatre: nuo režisieriaus ir teksto iki balsų įvairovės“.
Į šį seminarą kviečiami teatro ir scenos menų pedagogai ir praktikai, taip pat kitų disciplinų atstovai, praktiškai išnagrinėti skirtingus požiūrius į autorystės klausimą teatro kūryboje. Seminaro tikslas – pasikeisti įvairiais požiūriais, praktika ir patirtimi apie skirtingus bendradarbiavimo būdus.

Seminarą sudarys trys skirtingos dirbtuvės:

  1. „Režisūra naujai“ („Reimagining directing“)
  2. „Kūnų pasakojamos istorijos. Šokio dramaturgijos tyrinėjimai“ („The stories bodies tell. Exploring Dance Dramaturgy“)
  3. „Pajuoka ir žaismingumas: kitokio požiūrio į teatro autorystę paieškos“(„Clowning and playfulness: in search of a different approach to theatre authorship“)

Dirbtuves ves LMTA dėstytojai, žymūs Lietuvos teatro ir šokio atstovai, kūrėjai bei kritikai – Yana Ross, Augustas Gornatkevičius, Naubertas Jasinskas, Agnija Šeiko, Goda Dapšytė, Žilvinas Beniušis.

Balandžio 17-19 dienomis Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje vyks „École des Écoles“ tinklo narių neeilinis susirinkimas. Jo metu bus aptariama organizacijos įvykdyta ir numatoma veikla, renkami nauji nariai į įstaigos valdybą.

„École des Écoles“ renginiuose Vilniuje dalyvaus scenos menų srities atstovai iš Lietuvos, Ukrainos, Danijos, Belgijos, Šveicarijos, Rumunijos, Portugalijos, Prancūzijos, Norvegijos, Jungtinės Karalystės.

2024 04 12