Stojantiesiems Studentams Darbuotojams Psichologinė / dvasinė pagalba

naujienos

2018.12.11

Paskelbti Baltijos stygininkų konkurso laureatai

Gruodžio 8-9 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Kongresų rūmų Kamerinėje salėje vyko Baltijos stygininkų konkursas, skirtas LMTA Styginių instrumentų katedros 85-mečiui.

Konkurso dalyvius vertino Toomas Velmet (violončelė, Estija, vertinimo komisijos pirmininkas), Mindaugas Bačkus (violončelė, Lietuva), Raimondas Butvila (smuikas, Lietuva), Arvo Leibur (smuikas, Estija), Arvydas Puidokas (kontrabosas, Lietuva), Arigo Štrals (altas, Latvija), Tereze Ziberte-Ijaba (smuikas, Latvija).

Konkurse dalyvavo dvidešimt devyni smuiko, alto, violončelės ir kontraboso, arfos specialybes studijuojantys Baltijos šalių (Lietuvos, Latvijos, Estijos) aukštųjų mokyklų studentai.

Konkurso laureatais ir diplomantais tapo: 

I vieta
VALLE-RASMUS ROOTS
(violončelė, Estijos muzikos ir teatro akademija, I mag. kursas, dėst. Henry-David Varema)

II vieta
MARIJA PRANSKUTĖ
(smuikas, Lietuvos muzikos ir teatro akademija, I mag. kursas, dėst. Rūta Lipinaitytė)
KATARIINA MARIA KITS
(smuikas, Estijos muzikos ir teatro akademija, II kursas, dėst. Arvo Leibur)
SNEŽANA KOREN
(smuikas, Lietuvos muzikos ir teatro akademija, I mag. kursas, dėst. Jurgis Dvarionas)
GABRIELĖ AŠMONTAITĖ
(arfa, Lietuvos muzikos ir teatro akademija, I mag. kursas, dėst. Joana Daunytė)

III vieta
ERIKA IEVA ERIKSONAITĖ
(smuikas, Lietuvos muzikos ir teatro akademija, III kursas, dėst. Jurgis Dvarionas)
VINCAS BAČIUS  
(kontrabosas, Lietuvos muzikos ir teatro akademija, II kursas, dėst. Donatas Bagurskas)

Diplomantai
EMILIJA MINKEVIČIŪTĖ
(altas, Lietuvos muzikos ir teatro akademija, I kursas, dėst. Petras Radzevičius)
KLEMENTINA VENCIŪTĖ
(smuikas, Lietuvos muzikos ir teatro akademija, II kursas, dėst. Rūta Lipinaitytė)
JĀNIS BALTĀBOLS
(smuikas, Latvijos Jazepo Vytuolo muzikos akademija, IV kursas, dėst. Sandis Šteinbergs)
GABRIELĖ BEINARYTĖ
(arfa, Lietuvos muzikos ir teatro akademija, II kursas, dėst. Daiva Šlyžienė) 
ANNIJA ELIZABETE MEIJA
(altas, Latvijos Jazepo Vytuolo muzikos akademija, I kursas, dėst. Arigo Štrāls)
ŠARŪNAS POZNIAKOVAS  
(violončelė, Lietuvos muzikos ir teatro akademija, II kursas, dėst. Rimantas Armonas)
AUŠVYDAS KRIŠČIŪNAS
(kontrabosas, Lietuvos muzikos ir teatro akademija, I kursas, dėst. Donatas Bagurskas)
LAURA NORBONTAITĖ
(smuikas, Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademija, II kursas, dėst. Raimundas Butvila)

Sveikiname laureatus ir diplomantus!

LMTA Styginių katedros informacija
2018 12 11

2018.12.10

Baigėsi tarptautinio scenos menų projekto „Polart Circle“ etapas Lietuvoje

2018 m. gruodžio 3-7 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Balkono teatre vyko tarptautinio scenos menų projekto „Polart Circle“ etapas.

Dalyviai iš Kroatijos, Jungtinės Karalystės ir Makedonijos, projekto dalyviai gilinosi į verbatimo teatro kūrimo metodus. Užsiėmimus vedė režisierė, LMTA doktorantūros studentė Loreta Vaskova.

„Polart Circle“ projekte dalyvauja 9 Europos šalių meno institucijos, nevyriausybinės organizacijos ir aukštosios mokyklos, tarp jų – ir Lietuvos muzikos ir teatro akademija. Tarptautinių mainų principu grįsto projekto tikslas – scenos menų pagalba tyrinėti aktualias politines temas.

Mokymų-kūrybinių dirbtuvių Lietuvoje metu, projekto dalyviai, scenos menų kūrėjai nagrinėjo 2009 m. Europos ekonominės krizės padarinių apraiškas mūsų dienomis. Naudodami dokumentinio, verbatimo teatro metodus jie kūrė trumpas istorijas, monologus, kuriuos vėliau sujungė į vientisą performansą. „Šios kūrybinės dirbtuvės privertė suvokti, kad net ir po dešimtmečio krizė vis dar yra jautri tema mums, meno kūrėjams“, – įspūdžiais dalinosi projekto dalyviai.  

Siekiant aktualizuoti esamus mokymo metodus jaunimui, tarptautinėse dirbtuvėse bandoma apjungti formalų ir populiarųjį švietimą, ieškoti inovatyvių, technologiškai pažangių bei patrauklių mokymo priemonių. Projekto metu dalyviai ne tik teoriškai ir praktiškai susipažįsta su lektoriaus pristatoma tema, bet ir dokumentuoja visą mokymosi procesą. Remiantis sukaupta video medžiaga, bus kuriama internetinė edukacinė platforma, prieinama plačiajai auditorijai.

2018 12 10

        

 

2018.12.10

Projektas RE:VIVE – naujas būdas išgirsti mūsų praeitį

Pastaraisiais metais kiekvienas gali pastebėti, kad vis daugiau kultūros paveldo objektų tampa skaitmeniniais ir pasiekiamais internete. Yra labai daug atminties institucijų tinklapių, kur kiekvienas norintis gali skaityti knygas, grožėtis paveikslais, žiūrėti filmus, klausytis garso įrašų ar vartyti tūkstančius fotografijų. Tačiau pernelyg dažnai suskaitmeninti kultūros paveldo objektai taip ir lieka vien tik interneto duomenų bazėse, kurios ilgainiui tampa retai lankomos, o suskaitmenintas turinys pamirštamas. Todėl labai svarbu suskaitmenintą kultūros paveldą pristatyti įvairiai auditorijai jai suprantamais būdais, skatinant kuo įvairesnį pakartotinį šio paveldo panaudojimą.

Atminties institucijos įvairiose pasaulio šalyse inicijuoja daug ir įvairių antrinio kultūros paveldo panaudojimo skatinimo projektų. Vienas iš tokių sėkmingai įgyvendinamų projektų – RE:VIVE, pradėtas prieš beveik 3 metus Nyderlandų garso ir vaizdo instituto iniciatyva.

RE:VIVE projektas sujungia elektroninės muzikos ir archyvų pasaulius bei pristato naujus būdus mūsų praeičiai išgirsti. RE:VIVE bendradarbiauja su menininkais, festivaliais, įrašų kompanijomis, švietimo atstovais, o kultūros paveldas naudojamas kaip kūrybos katalizatorius. Suskaitmenintas paveldas ir jo dėka gimęs naujas kūrinys turi tokią pačią vertę. Be to, norint užtikrinti vadinamąjį gryną pakartotinį paveldo panaudojimą, pristatant auditorijai naują kūrinį šalia pateikiamas ir jo pirminis šaltinis.

RE:VIVE iniciatyva veikia trimis kryptimis. Pirmoji kryptis – naujo elektroninės muzikos albumo leidyba. Šiuo atveju atrenkami archyvinių garso bei vaizdo įrašų pavyzdžiai tam tikra tema ir kviečiamas muzikos kūrėjas, kuris, naudodamas vien tik šiuos pavyzdžius, sukuria naują muzikos kūrinį. Šis naujas kūrinys yra talpinamas internete, taip pat gali būti išleidžiamas fizinėje laikmenoje (dažniausiai vinilo plokštelėse). Vienas iš sėkmingų šios krypties pavyzdžių – 2016 m. išleistas airių techno muzikos dueto Lakker albumas „Struggle&Emerge“. Šiame albume buvo panaudoti garso įrašai, susiję su vandeniu. Antroji kryptis – senųjų archyvinių filmų įgarsinimas. Šiuo atveju RE:VIVE kviečia elektroninės muzikos kūrėjus, kurie nori išbandyti savo įgūdžius, kurdami muziką archyviniams filmams. Vėliau šie filmai rodomi kino teatruose Nyderlanduose, taip prikeliant senuosius filmus antram gyvenimui ir plečiant auditoriją. Trečioji kryptis – praktiniai užsiėmimai studentams ir muzikantams, kurių metu jie turi galimybę sukurti ką nors nauja, panaudojant archyvinius garso ir vaizdo įrašus. Šie užsiėmimai taip pat padeda plėsti auditoriją ir sudominti jaunus kūrėjus archyvine medžiaga, parodant jiems, jog archyvai ir kultūros paveldas taip pat gali įkvėpti. Taigi, RE:VIVE iš tiesų skatina tarptautinį bendradarbiavimą tarp kūrėjų, leidėjų, atminties ir kultūros institucijų bei klausytojų auditorijos. Muzika yra naudojama kaip įrankis skleisti paveldo informaciją, nepaisant valstybių ribų ir geografinių kliūčių.

2018 m. Archyvarų asociacija, gavusi dalinį Lietuvos kultūros tarybos finansavimą, RE:VIVE projektą įgyvendino ir Lietuvoje. Projektas įgyvendintas kartu su partneriais – Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Nyderlandų garso ir vaizdo institutu bei Baltijos audiovizualinių archyvų taryba. Projekto tikslas – skatinti tarpinstitucinį ir tarptautinį bendradarbiavimą pakartotinio kultūros paveldo panaudojimo srityje, sukuriant elektroninės muzikos albumą, kuris garso paveldą auditorijai pristatytų jai suprantamiausiu būdu, naudojant jau pažįstamas priemones bei metodus. Projektas aktualus tuo, kad atskleidžia kitokias suskaitmeninto garso paveldo, saugomo atminties institucijose, pakartotinio panaudojimo galimybes. Toks projektas Lietuvoje įgyvendintas pirmą kartą, tačiau jis gali tapti pavyzdžiu kitiems kūrėjams įvairias Lietuvos atminties institucijas vertinti kaip įkvėpimo ir kūrybinės žaliavos šaltinį.

Projekto RE:VIVE Lietuvoje metu kuriamam elektroninės muzikos albumui pasirinkta panaudoti lietuvių folkloro garso įrašus, saugomus Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Etnomuzikologijos skyriuje. Čia sukauptas vienas didžiausių muzikinio folkloro archyvų ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje. Šio archyvo specifika – visapusiškas muzikinio folkloro fiksavimas, jame daugiausiai sukaupta dainų, raudų, giesmių, pasakų su dainuojamaisiais intarpais, instrumentinės muzikos. Archyvo fondus gausiausiai papildo kasmet vykstančios 2-3 folkloro ekspedicijos ir trumpalaikės išvykos į įvairius Lietuvos regionus. Muzikinio folkloro archyvas kaupiamas nuo 1950 m. Šiuo metu jame sukaupta apie 100 000 vnt. garso įrašų (apie 1420 valandų).

2018 m. gegužės 23-27 d. Lietuvoje viešėjo elektroninės muzikos albumo kūrėjas iš Škotijos Joshua Sabin bei projekto partnerio – Nyderlandų garso ir vaizdo instituto – atstovas Gregory Joseph Markus. Svečiai apsilankė LMTA Folkloro archyve, kur susipažino su archyvo veikla ir saugomais muzikinio folkloro įrašais. Susitikimų su archyve dirbančiais etnomuzikologais metu Joshua Sabin ir Gregory Joseph Markus domėjosi lietuviško folkloro ištakomis, sąsajomis su kitų šalių folkloru, Lietuvos etnografinių regionų skirtumais ir kt. Svečiai lankėsi folkloro festivalio „Skamba skamba kankliai“ renginiuose, kur galėjo tiesiogiai išgirsti ir pamatyti skirtingų etnografinių Lietuvos regionų folkloro ansamblius ir solistus. Svečiams buvo organizuotos išvykos į Rumšiškių liaudies buities muziejų ir senąją Lietuvos sostinę – Kernavę. Visa tai taip pat prisidėjo prie įkvėpimo muzikos kūrėjui bei sėkmingo tolesnio projekto įgyvendinimo.

Siekiant didinti projekto rezultatų sklaidą tarp jaunimo, naujai sukurta muzika nėra platinama įprastiniu būdu, bet skelbiama internete: http://www.baacouncil.org/revive/. Atminties institucijų specialistai su projektu bei jo rezultatais supažindinti įvairių profesinių renginių metu – 2018 m. spalio mėnesį Vilniuje vykusiame Archyvarų asociacijos visuotiniame narių susirinkime, 2018 m. lapkritį Taline vykusioje tarptautinėje Baltijos audiovizualinių archyvų tarybos konferencijoje ir LMTA Folkloro archyve vykusiame projekto pristatyme. Informacija apie projektą ir jo rezultatus taip pat skelbiama projekto partnerių interneto svetainėse bei socialinių tinklų paskyrose.

RE:VIVE projekto rezultatų sklaida nenutrūksta su projekto pabaiga. Projekto partneriai yra numatę ir toliau savanoriškai viešinti projektą ir jo metu sukurtą elektroninės muzikos albumą tiek tarp įvairių klausytojų auditorijos grupių (pvz., muzikos festivaliuose Lietuvoje ir užsienyje), tiek muzikos kūrėjų bendruomenėse (pvz., organizuojant susitikimus, pristatymus), tiek tarp atminties institucijų specialistų (pvz., įvairiuose vietiniuose ir tarptautiniuose seminaruose bei konferencijose).

Organizatorių informacija
2018 12 10

2018.12.08

„MOSAIC“ KŪRYBIŠKUMO FORUMAS

Gruodžio 8–13 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje vyks kūrybiškumo forumo MOSAIC renginiai. Tai kūrybiškumo valdymo kaip naujų sprendimų greitintuvo menui, mokslui, verslui, technologinėms ir socialinėms inovacijoms forumas. 

Nepriklausomai nuo veiklos srities, kūrybiškumas yra universalus katalizatorius. Jo valdymas – pagrindinė priemonė meno, tyrimų, inovacijų, technologijų, verslo plėtojimui. MOSAIC kūrybiškumo forumas kviečia įvairių sričių vienminčius dalintis gerąja kūrybiškumo valdymo procesų patirtimi. Vienas pagrindinių forumo tikslų – prisidėti prie modernios kūrybiškumo ir inovacijų bendruomenės Lietuvoje ir Baltijos regione kūrimo, suburiant aistringus savo sričių profesionalus, kurie neapsiribotų dalyvavimu forume, o tęstų bendradarbiavimą kūrybiškumo tyrimų ir mokymų projektuose, skatintų idėjų mainus, kūrybiškumo ir inovacijų procesus kasdienėje organizacijų veikloje, tinklaveiką ir kt.

Šis modelis remiasi vienos geriausių pasaulio verslo mokyklų HEC Montrēal (Kanada) partneryste su įvairių sričių profesionalais tiriant kūrybiškumo procesus, organizuojant susitikimus ir apmokymus šia tema. Tarp MOSAIC partnerių – Ubisoft, Cirque du Soleil, Bell Canada, Bombardier ir kitos pasaulinės kompanijos. Renginyje Lietuvoje dalyvaus vienas MOSAIC įkūrėjų ir vadovų, prof. dr. Patrick Cohendet (HEC Montreāl), kūrybiškumo ekspertės Caitlan Maggs ir Josée Gagnon iš Cirque du Soleil.

Forumas skirtas nedidelei įvairių sričių ir lygmenų vadovų grupei, meno ir kultūros industrijų, mokslo ir technologijų profesionalams, LMTA dėstytojams ir studentams. Be renginį organizuojančių LMTA Muzikos inovacijų studijų centro vedėjo Mantauto Krukausko ir Vadybos skyriaus vedėjo Vyginto Gasparavičiaus bei kitų LMTA kolegų renginių programoje dalyvaus BOD group vadovas Vidmantas Janulevičius, Nacionalinio operos ir baleto teatro direktorius Jonas Sakalauskas, Vilniaus miesto tarybos narys Audronis Imbrasas, astronomas dr. Gunaras Kakaras, akademikas prof. habil. dr. Laimutis Telksnys ir kiti įvairių Lietuvos verslo, mokslo ir meno sričių atstovai. Taip pat vyks Cirque du Soleil atstovių susitikimai su Lietuvos cirko bendruomene ir LMTA Šokio katedros studentais bei dėstytojais.

Kviečiame apsilankyti atviroje forumo dalyje, kuri vyks gruodžio 11 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Muzikos inovacijų studijų centre (Gedimino pr. 42). 9.30 val. vyks MISC vedėjo Mantauto Krukausko prezentacija apie muziką, technologijas ir tarpdiscipliniškumą, 10.15 val. – prof. Patricko Cohendet paskaita apie kūrybiškumo ir inovacijų valdymo procesus.

Renginį remia Lietuvos kultūros taryba. Renginio partneris – HEC Montrēal (Kanada) kūrybiškumo ir inovacijų tyrimų grupė MOSAIC.   

LMTA Muzikos inovacijų studijų centras 
2018 12 07

2018.12.07

Gidono Kremerio ir Mirgos Gražinytės dovana LMTA bendruomenei

Gruodžio 6 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Didžiojoje salėje įvyko neeilinis vakaras. Koncertą surengė LMTA garbės daktaras Gidonas Kremeris ir jo vadovaujamas Baltijos šalių kamerinis orkestras „Kremerata Baltica“ bei Nacionalinę kultūros ir meno premiją ką tik pelniusi dirigentė Mirga Gražinytė-Tyla.

Neeilinis koncertas buvo atlikėjų dovana Akademijos bendruomenei LMTA 85-mečio proga. Pasiklausyti koncerto buvo kviečiami ir Nacionalinės M. K. Čiurlionio mokyklos mokiniai bei pedagogai.

Programoje skambėjo Ramintos Šerkšnytės ir Mieczysławo Weinbergo kūriniai. Tai kompozitoriai, kurių muzika tiek G. Kremerio ir orkestro „Kremerata Baltica“, tiek M. Gražinytės repertuare užima ypatingą vietą.

Vakarą pradėjo Gidonas Kremeris, atlikęs jo paties smuikui aranžuotus M. Weinbergo 12 preliudų violončelei solo. M. Weinbergas buvo XX a. lenkų kilmės rusų kompozitorius, garsėjęs kaip kino muzikos autorius (jis parašė muziką tokiems tarybiniams filmams, kaip „Skrenda gervės“, animacinis filmukas „Mikė Pūkuotukas“ ir t. t.). Tačiau G. Kremeris prieš keletą metų „atrado“ visą pluoštą vertingos koncertinės M. Weinbergo muzikos, kurią šiuo metu atlieka savo solo bei orkestro „Kremerata Baltica“ programose. Koncerto antroje dalyje diriguojant Mirgai Gražinytei „Kremerata Baltica“ nepaprastai įtaigiai pagriežė M. Weinbergo Simfoniją Nr. 2 (1946).

Diriguojant M. Gražinytei buvo atlikti du orkestrui „Kremerata Baltica“ dedikuoti Ramintos Šerkšnytės opusai – „De profundis“ ir „Vasarvidžio giesmė“.

Nuo kūrinio „De profundis“ (1998) prasidėjo Gidono Kremerio pažintis su Ramintos Šerkšnytės kūryba. 2010 m. „Kremerata Baltica“ su leidybine firma „Nonesuch“ išleido kompaktinę plokštelę „De profundis“, kurioje skamba šis R. Šerkšnytės opusas. Mirga Gražinytė 2016 m. savotiškai perėmė estafetę, diriguodama R. Šerkšnytės „De profundis“ Liucernos vasaros festivalyje su Europos kameriniu orkestru. Vėliau dirigentė atliko šį kūrinį ir su kitais orkestrais.  

Su savo vadovaujamu Birmingamo miesto simfoniniu orkestru ir kitais kolektyvais Mirga Gražinytė atliko dar vieną R. Šerkšnytės orkestrinį opusą „Ugnys“, o gruodžio 6-ąją LMTA Didžiojoje salėje publika išgirdo dirigentės išpuoselėtą  R. Šerkšnytės kūrinio „Vasarvidžio giesmė“ interpretaciją.

Publikos plojimai buvo nuoširdi padėka garsiems atlikėjams už nepaprastą muzikinę dovaną. G. Kremeris nepašykštėjo biso akademinei Lietuvos muzikų bendruomenei.

Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė Mirga Gražinytė-Tyla yra Birmingamo miesto simfoninio orkestro muzikos vadovė, iki tol dirbo su Los Andželo filharmonijos orkestru kaip meno vadovo asistentė, buvo Zalcburgo teatro meno vadovė.

Smuikininkas, dirigentas, orkestro „Kremerata Baltica“ įkūrėjas Gidonas Kremeris yra LMTA garbės daktaras. Šis laipsnis jam buvo suteiktas 2016 m.

LMTA naujienos
2018 12 07

   

2018.12.06

Apgintas pirmasis LMTA kino srities meno doktorantūros projektas

Gruodžio 5 ir 6 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje buvo ginamas kino režisierės Giedrės Beinoriūtės meno doktorantūros projektas „Vaikų vaizdavimas kine: režisūrinis aspektas“ (meno projekto kūrybinės dalies vadovas – prof. Audrius Stonys, tiriamosios dalies vadovė – prof. dr. Aušra Martišiūtė-Linartienė).

Tai pirmas LMTA apgintas meno doktorantūros kino srities projektas. Jis išsiskiria ir tuo, jog vienu iš projekto gynimo tarybos narių sutiko būti garsus lenkų režisierius prof. Krzysztofas Zanussi, atstovavęs Katovicų Silezijos universitetui. Kiti tarybos nariai – prof. Vytautas Anužis (LMTA), prof. dr. Ramunė Marcinkevičiūtė (LMTA), doc. dr. Nerijus Milerius (Vilniaus universitetas), tarybos pirmininkė – prof. Janina Lapinskaitė (LMTA). Meno kūrybinės dalies recenzentas – prof. Arūnas Matelis (LMTA), tiriamosios dalies recenzentė – doc. dr. Lina Kaminskaitė-Jančorienė (LMTA).

Kaip pabrėžė K. Zanussi, G. Beinoriūtės meno doktorantūros projektas ypač vertingas tuo, jog jo meninė dalis (filmas „Kvėpavimas į marmurą“) nė kiek nenusileidžia tiriamajai daliai, o meninė darbo vertė meno doktorantūroje yra ypač svarbu.

LMTA naujienos
2018 12 06

2018.12.05

Birutės Vainiūnaitės koncertas Paryžiuje

Lapkričio 25 d. pianistė, LMTA profesorė Birutė Vainiūnaitė koncertavo Paryžiaus Amerikiečių bažnyčioje („L’église américaine de Paris“).

Šioje sakralinėje erdvėje jau daugelį metų rengiami koncertai, kuriuos nuo 1976 m. organizuoja Paryžiuje gyvenantis vargonininkas ir vadybininkas Fredas Gramannas. F. Gramanno kvietimu Birutė Vainiūnaitė štai jau keletą dešimtmečių beveik kasmet atvyksta koncertuoti į „L’église américaine“.

Įstabioje Paryžiaus koncertinėje erdvėje B. Vainiūnaitė atliko Edvardo Griego penkioliką „Lyrinių pjesių“ – tai tapo ir pianistės kompaktinės plokštelės „Iš Lyrinių pjesių“ (2017) pristatymu prancūzų publikai. Taip pat B. Vainiūnaitė skambino savo mėgstamiausio autoriaus, Claude’o Debussy keturiolika „Preliudų“ (beje, 2018-aisiais minime 100 metų po kompozitoriaus mirties) ir pluoštelį lietuviškų kūrinių. Tai – Stasio Vainiūno pjesės „Auštantis rytas“ ir „Liūtis“ iš ciklo „Gimtinės pievos“ bei Anatolijaus Šenderovo „Gintaro rūmai“ iš ciklo „M. K. Čiurlionio eskizai“.

Pasak pianistės, „noblesse oblige“, todėl lietuviškus kūrinius B. Vainiūnaitė nuolat atlieka Paryžiuje, kur jos pirmasis koncertas įvyko dar aštuntojo dešimtmečio viduryje, o „L’église américaine“ lietuvių pianistė koncertuoja nuo dešimtojo dešimtmečio. Prancūzų publika yra girdėjusi ir Mikalojaus Konstantino Čiurlionio, Juozo Gruodžio, Vytauto Bacevičiaus, Antano Jasenkos kūrinių. A. Jasenkos „ME.KA“ prieš keletą metų paliko klausytojams ypač gerą įspūdį. 

B. Vainiūnaitės koncertų mielai ateina pasiklausyti ir Paryžiuje gyvenantys lietuviai, o šį kartą iš Londono atvyko buvusi profesorės studentė Viktorija Surdokaitė.

Birutė Vainiūnaitė jau ruošiasi kitų metų koncertui Paryžiuje, kuris „L’église américaine“ planuojamas 2019-ųjų spalio 19 d.

LMTA informacija
2018 12 05

Renginiai

2018/12/14

LMTA FORTEPIJONO KATEDROS DĖSTYTOJŲ KONCERTAS

2018 m. gruodžio 14 d., penktadienį, 18 val.

LMTA Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius)

LMTA FORTEPIJONO KATEDROS DĖSTYTOJŲ KONCERTAS

Koncertas skirtas Baltijos valstybių nepriklausomybės 100-mečiui

PROGRAMA

Mikalojus Konstantinas Čiurlionis – Neatpažintas ciklas VIII (1906): VL298, VL299, VL303
(1875-1911)
Vytautas Bacevičius – Poema Nr.4, op.10 (1929)
(1905-1970)
Atl. Jurgis KARNAVIČIUS

Jeronimas Kačinskas – Dvi pjesės iš ciklo „Atspindžiai“ (1957): Nr. 1, Nr. 3
(1907-2005)
Atl. Daumantas KIRILAUSKAS

Teisutis Makačinas – Trys preliudai: I – (sušalę medžiai…) – II – (stirna…) – III – (sninga…) 
(1938)
Atl. Sergejus OKRUŠKO

Vytautas Germanavičius – „Pacific bell“ / „Taikos varpas“ (2004)
(1969)
Atl. Aidas PUODŽIUKAS

Vytautas Laurušas – „Žaliasis preliudas“ ir „Žalioji fuga“ iš ciklo „Spalvų polifonija“ (1995)
(1930)
Atl. Aleksandra ŽVIRBLYTĖ

Pēteris Vasks – Fantazija „Išdegusios žemės kraštovaizdis“ (1992)
(1946)
Atl. Birutė VAINIŪNAITĖ

Heino Eller – „Kellad“ / „Varpai“ (1929)
(1887-1970)
Arvo Pärt – „Für Alina“ (1976)
(1935)
Atl. Jurgis KARNAVIČIUS

Bronius Kutavičius – „Roberto angelai ir demonai“ (2007)
(1932)
Giedrius Kuprevičius – „Dvynukai“ op.20 nr.3 (2009)
(1944)
Atl. Rūta RIKTERĖ ir Zbignevas IBELGAUPTAS

Įėjimas laisvas. Maloniai kviečiame!

2018/12/14

LEKT. L. M. SONGAILĖS KALĖDINIS SMUIKO KLASĖS VAKARAS

2018 m. gruodžio 14 d., penktadienį, 18 val.

LMTA Klaipėdos fakulteto Koncertų salėje (K. Donelaičio g. 4, Klaipėda)

LEKT. LINOS MARIJOS SONGAILĖS KALĖDINIS SMUIKO KLASĖS VAKARAS

Dalyvauja LMTA Klaipėdos fakulteto studentės: Austėja Botyriūrė, Gabrielė Brazdeikytė, Monika Venckienė bei Eduardo Balsio menų gimnazijos moksleiviai: Urtė Didžiulytė, Simona Kviklytė, Juozas Macijauskas, Rugilė Pilibavičiūtė, Aurėja Simaitytė.

Programoje: J. S. Bach, G. Tartini, W. A. Mozart, H. Vieuxtemps, E. Grieg, V. Monti, T. Šernas ir kt. 

Įėjimas laisvas. Maloniai kviečiame!

2018/12/18

KONCERTAS IŠ CIKLO „KALĖDŲ BELAUKIANT…“

2018 m. gruodžio 18 d., antradienį, 18 val.

LMTA Klaipėdos fakulteto Koncertų salėje (K. Donelaičio g. 4, Klaipėda)

KONCERTAS IŠ CIKLO „KALĖDŲ BELAUKIANT…“

Dalyvauja prof. Tatjanos Romaškinos fortepijono klasės studentai ir moksleiviai: Aleksandra Charina, Anton Cifirov, Arina Grigoryjan, Jekaterina Kondratjeva, Gintarė Kontrimaitė, Alina Markova, Justė Šilaitė, Živilė Viliutė.

Programoje: L. van Beethoven, R. Schumann, C. Saint-Saëns, E. Grieg, A. Skriabin, S. Rachmaninov, J. Mediņš, F. Poulenc, W. Gillock, R. Šileika.

Įėjimas laisvas. Maloniai kviečiame!

2018/12/30 - 2018/12/31

KONCERTAS „LATE JUNCTIONS“

2018 m. gruodžio 30 d., sekmadienį, 16 val.
Trakų Vokės dvaro sodyboje (Žalioji a. 2A, Vilnius)

2018 m. gruodžio 31 d., pirmadienį, 19 val.
LMTA Juozo Karoso salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius)

KONCERTAS „LATE JUNCTIONS“

Vokalinis ansamblis „B2“: Ieva Skorubskaitė (sopranas), Viktorija Šedbaraitė (sopranas), Gintarė Kulikauskytė (sopranas), Kristina Jurevičiūtė (mecosopranas), Stasė Žaltauskaitė-Malūnavičienė (mecosopranas), Ingrida Alonderė (mecosopranas), Vaidas Bartušas (kontratenoras), Julius Andrikonis (tenoras), Evaldas Alekna (baritonas), Jevgenijus Kovalčukas (bosas), Lina Žilinskaitė (kanklės), Ramunė Balčiūnaitė (kanklės), Aušrinė Ulinskaitė (kanklės)

Programoje: Henrikas VIII, H. Purcell, G. Caccini, F. Poulenc, P. Glass, J. Tamulionis, D. Lang, I. Stakvilė, Ē. Ešenvalds, J. Alarcón.

Bilietus platina TIKETA.