Stojantiesiems Studentams Darbuotojams Psichologo pagalba | sielovada

naujienos

2019.03.14

Doc. Darius Meškauskas: „Dabartinis jaunimas skiriasi nuo mano kartos“

„Džiaugiuosi, kad dabartinis jaunimas skiriasi nuo mano kartos jaunimo. Mes buvome galbūt pareigingesni, bet labiau suvaržyti. Šitie žmonės laisvesni“, – sakė aktorius, teatro pedagogas Darius Meškauskas per festivalio „LMTA Teatro dienos“ pristatymą.

Šiandien, kovo 14 d., prasideda 5-asis tarptautinis festivalis „LMTA Teatro dienos“. Jo išvakarėse surengtoje spaudos konferencijoje greta kitų festivalio dalyvių kalbėjo ir žinomas aktorius, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, LMTA docentas Darius Meškauskas.

D. Meškausko auklėtiniai rengia „LMTA Teatro dienose“ premjerą, tačiau aktorius pasisakė apskritai apie dabartinį kūrybinį jaunimą: „Mano kaip pedagogo filosofija susiveda į labai paprastą dalyką. Mes siekiame pažadinti jaunų žmonių kūrybingumą, įpūsti jiems drąsą, suteikti galimybę siekti profesinių aukštumų, duoti į rankas amatą ir išlaisvinti vaizduotę.“

Kuo „LMTA Teatro dienos“ reikšmingos jauniesiems menininkams ir pačiai teatro visuomenei?
D. Meškauskas: „Šitas festivalis jauniems žmonėms yra galimybė pasirodyti, gauti pasitenkinimą iš to, ko jie uoliai mokosi, uždaryti juodose „dėžutėse“. Tokie pasirodymai suteikia prasmę tam, ką jie daro.“

„Džiaugiuosi, kad dabartinis jaunimas skiriasi nuo mano kartos. Mes buvome galbūt pareigingesni, bet labiau suvaržyti, labiau laikėmės taisyklių. Šitie žmonės laisvesni, tik norėčiau jiems priminti, kad reikėtų save kontroliuoti: ne tik reikšti savo ego, bet per save užsiimti pasaulio pažinimu. Tam ir skirtas šitas festivalis.“

„LMTA Teatro dienose“ D. Meškausko studentai Jonas Golubovskis, Džiugas Grinys, Karolis Norvilas ir Aurelijus Pocius pristatys spektaklio premjerą pagal Daniilą Charmsą „Viskas, kas žemiška, liudija apie mirtį“ (kovo 21 d. Balkono teatre).

D. Meškauskas apie jų darbą: „Šitie tipai yra mano studentai, bet šiuo atveju už juos neatsakau, nes tai savarankiškas jų darbas. Tiesa, užpraeitą semestrą viena iš mūsų užduočių buvo Daniilas Charmsas. Jų naujasis spektaklis susijęs su šia tema. Puiku, kad jie jos nenumetė, nepadėjo į šalį, o gyveno ja toliau.“

„LMTA Teatro dienose“ kovo 20 d. bus parodytas ir šiais metais baigiančios studijas režisierės Mildos Mičiulytės spektaklio „Juokingo žmogaus sapnas“ eskizas pagal Fiodoro Dostojevskio fantastinį apsakymą. M. Mičiulytė mokėsi Eimunto Nekrošiaus vadovaujamame kurse, o studijas drauge su savo bendramoksliais baigia sąmoningai nesirinkę naujo kurso vadovo.

Pasak jaunos režisierės: „Tai eskizas ruošiamam diplominiam spektakliui. Rinkausi medžiagą pagal temą: mane domina du esminiai žmogaus jausmai, kurie jį išskiria iš kitų būtybių, suformuoja kaip žmogų. Tai – gėda ir gailestis. Apie juos daug rašo F. Dostojevskis. Be to, čia yra ir religinis aspektas. Tai įtraukia. Manau, teatras ir religija nelabai atskiriami, jie tarsi gimę tą pačią dieną.“

Kovo 23 d. bus parodyta dar viena premjera, jauno režisieriaus Motiejaus Ivanausko spektaklis „Užšalimas“. 

Iš viso „LMTA Teatro dienose“ iki kovo 24 d. įvyks 12 dramos teatro, šokio ir muzikos spektaklių ir performansų, bus rengiama kritikų ir kūrėjų diskusija.

Festivalio atidarymui pasirinktas dokumentinis Kristinos Trinkūnaitės spektaklis „Charonas“, paremtas hospiso darbuotojų, savanorių ir pacientų pasakojimais.

Visą festivalio programą rasite ČIA.

Parengė Beata Baublinskienė
2019 03 14 

2019.03.13

Konkursas „Lisztofonija“ – virtuoziškumo testas atlikėjams

Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje kovo 19 d. nuo ryto iki vakaro skambės briliantiniai Ferenco Liszto muzikos pasažai. Vienuolika jaunųjų fortepijono virtuozų varžysis garsios lietuvių pianistės Mūzos Rubackytės globojamame II pianistų konkurse „Lisztofonija“. O vakare, 19 val., geriausieji pasirodys laureatų ir diplomantų koncerte LMTA Didžiojoje salėje ir bus apdovanoti rėmėjų prizais.

 „Lisztofonija“ – prieš dvejus metus startavęs pianistų konkursas, kurio tikslas – propaguoti žymaus vengrų romantiko, kompozitoriaus ir pianisto virtuozo, Ferenco Liszto kūrybą. Konkursą rengia Lietuvos muzikos ir teatro akademija drauge su Mūzos Rubackytės globojama Lietuvos Ferenco Liszto asociacija „LiSZtuania“.

F. Liszto kūryba pianistams – lyg virtuoziškumo lakmuso popierėlis. Tik įveikę technines užduotis, atlikėjai gali atrasti šios muzikos dvasines gelmes. F. Lisztas užima ypatinga vietą Mūzos Rubackytės profesiniame gyvenime, pradedant jos karjeros pradžioje laimėtu „Grand prix“ Liszto-Bartoko konkurse Budapešte. Pianistė atliko ir įrašė daugelį F. Liszto kūrinių, tarp jų – ir didingą trijų dalių ciklą „Klajonių metai“. Savo meilę F. Liszto muzikai garsi atlikėja nori perduoti jaunimui.

2017 metais vykusiame pirmajame konkurse „Lisztofonija“ varžėsi tik šeši dalyviai, tačiau dvi pirmąsias vietas laimėję Vincenzo di Martino ir anuomet dar M. K. Čiurlionio menu mokyklos mokinys Ignas Maknickas šiandien yra publikos vertinami pianistai.

Šių metų konkurse dalyvauja 11 atlikėjų. Juos vertins pripažintų pianistų žiuri: prof. Mūza Rubackytė-Golay (komisijos pirmininkė), prof. Jurgis Karnavičius, prof. Rūta Rikterė, Aidas Puodžiukas ir Eglė Andrejevaitė, atstovaujanti asociacijai „LiSZtuania“.  

Konkurso peklausa vyks kovo 19 d. 10 val. LMTA Didžiojoje salėje pasirodys savarankišką pianisto karjerą jau plėtojantis Joris Sodeika, LMTA studijuojantys Eglė Andriuškevičiūtė, Lukas Gedvilas (prof. Aleksandros Žvirblytės kl.), Julita Lukminaitė (prof. Sergejaus Okruško kl.), Jonas Šopa (prof. Jurgio Karnavičiaus kl.). Taip pat – Marija Tamkevičiūtė, studijuojanti Franzo Liszto muzikos universitete Veimare (Vokietija) ir Tarptautinėje muzikos akademijoje „Aquiles Delle Vigne“ (Portugalija), bei Milda Daunoraitė, Londono muzikos mokyklos „Purcell School“ auklėtinė (Justo Dvariono kl.). Konkurse dalyvauja ir Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos moksleiviai Elžbieta Liepa Dvarionaitė (doc. Albinos Šikšniūtės kl.), Marija Normantaitė (Gabrielės Kondrotaitės kl.) ir Jonas Benjaminas Balsys (Simonos Zajančauskaitės-Giedraitės kl.) bei Kauno J. Gruodžio konservatorijos studentas Simonas Miknius (Motiejaus Bazaro kl.).

Pagrindinis konkurso prizas – profesionalus garso įrašas trims konkurso laureatams (garso režisierius – Arūnas Zujus, „MAMA Studios“). Asociacija „LiSZtuania“ konkurso lauretams skirs pingines premijas. „Lisztofonijos“ nugalėtojas turės galimybę surengti rečitalį balandžio 17 d. sostinės „Organum“ koncertų salėje.

II pianistų konkursas „Lisztofonija“ – kovo 19 d., antradienį, LMTA Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius). 10 val. – konkurso perklausos, 19 val. – laureatų koncertas ir apdovanojimų ceremonija. Įėjimas laisvas.

LMTA informacija
2019 03 14

2019.03.12

Kvietimas dalyvauti 7-ajame Juozo Naujalio vargonininkų konkurse

Šiais metais minime 150-ąsias profesionalios lietuvių muzikos pradininko – kompozitoriaus, vargonininko, pedagogo – Juozo Naujalio gimimo metines. Ta proga Lietuvos muzikos ir teatro akademija rengia 7-ąjį Juozo Naujalio vargonininkų konkursą.

Konkursas Vilniuje ir Kaune vyks gegužės 1–4 d. Konkurso dalyviai varžysis dviejose kategorijose: pirmoji kategorija skirta akademiniam jaunimui, gimusiam iki 1999 m. gegužės 1 d.; antroji konkurso kategorija skirta moksleiviams ir studentams, gimusiems 1999 m. gegužės 1 d. ir vėliau. 

Pageidaujančiuosius dalyvauti konkurse kviečiame registruotis iki balandžio 1 d.

Visa informacija apie konkursą pateikiama ČIA

2019 03 12

2019.03.07

Prasideda „LMTA Teatro dienos“: „Brangus žiūrove, viskas Tau!“

Kovo 14-24 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje vyks V tarptautinis festivalis „LMTA Teatro dienos“. Per 11 dienų bus parodyta 12 spektaklių ir performansų, kurių autoriai ir atlikėjai – ne tik Akademijos studentai, bet ir jau išgarsėję absolventai. Festivalio darbų geografija aprėpia Lietuvą, Suomiją ir Estiją.

„Brangus žiūrove, visa, ką mes kuriame, yra Tau“, teigia vieni iš festivalio „LMTA Teatro dienos“ dalyvių. 

PROGRAMA


Šių metų „LMTA Teatro dienų“ programoje greta dramos teatro vaidinimų ypatingas dėmesys skiriamas šiuolaikinio šokio ir judesio pasirodymams, rengiamas audiovizualinis performansas. Pateikiama daugialypė jaunojo teatro įvairovė, kurią festivaliui įpusėjus kūrėjai ir kritikai aptars diskusijoje „Ar taps jaunieji naujaisiais teatro skersvėjais?“.

Jau penktus metus rengiamos „LMTA Teatro dienos“ sutraukia ir gausų jaunosios publikos būrį. Festivalio erdvės – LMTA Balkono teatras (Gedimino pr. 42) ir Sluškų rūmuose įsikūręs Teatro cechas (T. Kosciuškos g. 10) – paprastai būna sausakimšos nuo teatro aistruolių, nekantraujančių išvysti įdomiausių metų darbų panoramą.

Festivalio atidarymui kovo 14 d. pasirinktas jaunos režisierės Kristinos Trinkūnaitės dokumentinis spektaklis „Charonas“. Vaidinimas paremtas hospiso (slaugos ligoninės) darbuotojų ir pacientų pasakojimais. Anot kūrėjų, mitologinio Charono darbą – valtimi perkelti žmonių sielas per mirties upę į mirusiųjų pasaulį – mūsų dienomis atlieka paprasti žmonės, kurie savo noru pasirenka būti šalia iškeliaujančiųjų. Spektaklio partneris – teatras „Atviras ratas“.

Antrąjį vakarą, kovo 15-ąją, „LMTA Teatro dienos“ kviečia muzikos gerbėjus. Audiovizualinį performansą „Piano Hero“ rengia pianistė Marta Finkelštein. Pasitelkusi vaizdą (vizualizacijos autorius Kornelijus Jaroševičius, šviesų dailininkas Giedrius Gurevičius), kaip atliekamos muzikos palydovą, menininkė bando naujai pažvelgti į šiuolaikinio pianisto įvaizdį.

Kovo 16 d. festivalio scenoje pasirodys svečiai iš Suomijos, bus rodomas Helsinkio menų universiteto performansas „Aktorė“: autorė ir atlikėja Outi Condit, bendraautoris Vincent’as Roumagnacas (Prancūzija).

Sekmadienį, kovo 17-ąją, publika kviečiama net į du spektaklius. 17 val. Balkono teatre judesio spektaklį „My Dear Friend“ pristatys žinomos šiuolaikinio šokio atlikėjos Giedrės Jankauskienės auklėtiniai. 19 val. LMTA Teatro ceche sostinės publika galės išvysti Kauno kameriniame teatre rodomą Agniaus Jankevičiaus spektaklį „Mari Kardona“. Vaidina Gabrielė Ladygaitė.

Pirmąją festivalio dalį kovo 18 d. užbaigs monospektaklis „PRA“ pagal Justo Tertelio „Vienaveiksmę monopjesę pradedančiam aktoriui“ (kūrybinė komanda – Karolis Norvilas, Viktorija Kuodytė, G. Gurevičius, Justas Žilinskas). Tai šie kūrėjai kreipiasi į žiūrovą meiliais žodžiais „Visa, ką mes kuriame, yra Tau…“.

Kovo 19 d. rengiama kūrėjų, kritikų ir žiūrovų diskusija „Ar taps jaunieji naujaisiais teatro skersvėjais?“. Pokalbį moderuos teatrologė, LMTA Teatro ir kino fakulteto dekanė Elona Bajorinienė ir scenos menų kritikė Aušra Kaminskaitė. Pradžia 16 val.

Antrąją festivalio dalį pradės šviežiausios lietuviškosios scenos naujienos! Kovo 20 d. bus rodomas režisierės Mildos Mičiulytės spektaklio eskizas „Juokingo žmogaus sapnas“ pagal Fiodoro Dostojevskio fantastinį apsakymą.

Kovo 21 d. įvyks spektaklio „Viskas, kas žemiška, liudija apie mirtį“ premjera (kūrybinė komanda – Jonas Golubovskis, Džiugas Grinys, Karolis Norvilas, Aurelijus Pocius). Kovo 23 d. – režisieriaus Motiejaus Ivanausko spektaklio „Užšalimas“ premjera. Abu darbai – scenos meno eskizų konkurso „Balkono okupacija 2018“ laureatai.

Užbaigs festivalį šokis. Kovo 22 d. Teatro ceche svečiai iš Estijos – Baltijos filmų ir medijų mokykla Taline – pristatys šokio spektaklį „Palun“ („Prašau“), o kovo 24 d. bus parodyti du vienaveiksmiai LMTA šokio spektakliai „Gimęs kietai žemei“ ir „Teigiamas minusas“.  

Festivalio renginiai, jei nenurodyta kitaip, vyksta LMTA Balkono teatre, pradžia 19 val. 

Festivalio renginiai nemokami, tačiau vietų kiekis renginių erdvėse ribotas. Nemokami bilietai („Balkono žetonai“), suteikiantys pirmenybę patekti į renginį, bus dalinami likus 30 min. iki spektaklio pradžios renginio vietoje.

LMTA informacija
2019 03 07

2019.02.26

Prof. Virgilijaus Noreikos atminimui

Kovo 3 dieną sukanka metai, kai netekome įžymaus Lietuvos tenoro, profesoriaus Virgilijaus Noreikos. Ta proga Lietuvos muzikos ir teatro akademija ir profesoriaus mokiniai kviečia į renginius, skirtus prisiminti garsųjį dainininką ir savo iškilų pedagogą. Kovo 2 ir 3 d. numatytos Šv. Mišios ir sakralinės muzikos koncertai Vilniaus arkikatedroje ir Babriškių Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčioje. Kovo 8 d. – Virgilijui Noreikai skirtas prisiminimų vakaras ir koncertas LMTA Didžiojoje salėje.

Virgilijus Noreika buvo ne tik vienas pačių iškiliausių visų laikų Lietuvos operos dainininkų, bet ir nepaprastai populiarus, ilgametis Lietuvos muzikos ir teatro akademijos solinio dainavimo pedagogas, profesorius. 1958 m. baigęs anuometinę Lietuvos valstybinę konservatoriją (Kipro Petrausko dainavimo kl.), Virgilijus Noreika nuo 1976 m. iki pat mirties 2018-aisiais dėstė Akademijoje.

Tarp Virgilijaus Noreikos mokinių: Edgaras Montvidas, Merūnas Vitulskis, Vaidas Vyšniauskas (Kristian Benedikt), Laimonas Pautienius, Arūnas Malikėnas, Sergejus Larinas (1956–2008), Algirdas Janutas, Dainius Puišys, Liudas Norvaišas, Audrius Rubežius, Eugenijus Chrebtovas, Jonas Sakalauskas, Kęstutis Alčauskis, Mindaugas Zimkus, Arvydas Markauskas, Bronius Tamašauskas, Juozas Janužas, Gediminas Varna ir daugelis kitų žinomų solistų. 2017 metais LMTA drauge su partneriais oganizavo I tarptautinį Virgilijaus Noreikos dainininkų konkursą.

Renginius, skirtus Virgilijaus Noreikos atminimui, pradės kovo 2 dieną 12.30 val. numatytas maestro kapo lankymas Antakalnio kapinėse. 14 val. bus aukojamos Šv. Mišios Vilniaus arkikatedroje bazilikoje, giedos arkikatedros Jaunimo choras (vadovė Violeta Savickaitė-Paciūnienė), vargonuos Bernardas Vasiliauskas.

Po mišių, 15 val., vyks sakralinės muzikos koncertas. Dainuos Irena Milkevičiūtė (sopranas), Asta Krikščiūnaitė (sopranas), Audrius Rubežius (tenoras), Dainius Puišys (baritonas), gros Jurgita Kazakevičiūtė (vargonai), Čiurlionio styginių kvartetas. Skambės Juozo Naujalio, Česlovo Sasnausko, Giulio Cacinni, Giacomo Pucinni ir kitų autorių kūriniai. Justino Marcinkevičiaus eiles skaitys aktorė Gražina Urbonaitė.

Kovo 3 d. 13.30 val. Šv. Mišios už Virgilijų Noreiką bus aukojamos Babriškių Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčioje (Varėnos raj.). Po mišių – sakralinės muzikos valanda, giedos Dovilė Kazonaitė (sopranas), Fausta Savickaitė (mecosopranas), Dainius Puišys (baritonas), grieš Aleksandras Vizbaras (vargonai), Čiurlionio kvartetas.

Beje, tądien 18.50 val. per „LRT Plius“ bus transliuojamas dokumentinis filmas „Briliantinis tenoras“ (aut. Laima Lingytė).

Į prisiminimų vakarą ir koncertą Virgilijaus Noreikos atminimui Lietuvos muzikos ir teatro akademija kviečia 8 d. Vakaras vyks LMTA Didžiojoje salėje, pradžia – 18 val. Dainuos paskutinieji maestro V. Noreikos klasės studentai – Salomėja Petronytė, Eimantas Bešėnas, Martynas Kindurys, Rafaelis Štarolis. Solistams akompanuos ilgametė LMTA prof. V. Noreikos dainavimo klasės koncertmeisterė ir koncertų partnerė, pianistė Lina Giedraitytė.

Prisiminimais apie šviesaus atminimo Virgilijų Noreiką dalinsis jo mokiniai ir kolegos. Vakarą ves muzikologas Viktoras Gerulaitis. 

LMTA informacija
2019 02 22

2019.02.25

Kviečiame teikti paraiškas LMTA dainininkų konkursams

Balandį Lietuvos muzikos ir teatro akademija rengia du jau tradiciniais tapusius vokalistų konkursus – Dainininkų konkursą LMTA garbės daktaro Stasio Baro premijai laimėti ir XX Vincės Jonuškaitės-Zaunienės dainininkių konkursą.

Kviečiame dalyvauti LMTA Dainavimo katedros ir LMTA Klaipėdos fakulteto studentus! Konkursuose negali dalyvauti ankstesnių konkursų I premijų laureatai.

XX Jonuškaitės-Zaunienės dainininkių konkursas vyks balandžio 10–11 d. LMTA Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius). Konkurse gali dalyvauti LMTA Dainavimo katedros ir LMTA Klaipėdos fakulteto studentės.

Konkurso programa:
1. XVII–XVIII a. arija,
2. XIX–XXI a. arija,
3. Romansas arba Lied,
4. Originalus XX–XXI a. lietuvių kompozitoriaus kūrinys,
5. A cappella arba harmonizuota lietuvių liaudies daina.

Paraiškos priimamos el. paštu competitions@lmta.lt iki š. m. kovo 31 d. 23:59 val.

Prizinis fondas 2000 €. Premiją įsteigė Vydūno jaunimo fondas


Dainininkų konkursas LMTA garbės daktaro Stasio Baro premijai laimėti vyks balandžio 26 d. LMTA Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius).

Konkurse gali dalyvauti LMTA Dainavimo katedros ir LMTA Klaipėdos fakulteto studentai. Dėmesio! Nuo 2019 metų – visų tembrų dainininkai.

Konkurso programa:
1. Originalus lietuvių kompozitoriaus kūrinys (daina arba arija),
2. Užsienio lietuvių kompozitoriaus kūrinys arba harmonizuota lietuvių liaudies daina,
3. Užsienio kompozitoriaus operos arba koncertinė arija,
4. Laisvai pasirinktas kūrinys.

Paraiškos priimamos el. paštu competitions@lmta.lt iki š. m. balandžio 14 d. 23:59 val.

Prizinis fondas 1000 $. Premiją įsteigė Stasio ir Elenos Barų stipendijų fondas.

LMTA informacija
2019 02 25

Renginiai

2019/03/19

Diskusija „Ar taps jaunieji naujaisiais teatro skersvejais?“

2019 m. kovo 19 d., antradienis, 16 val. 
LMTA Balkono teatras (Gedimino pr. 42, Vilnius) 

LMTA TEATRO DIENOS 2019

DISKUSIJA „AR TAPS JAUNIEJI NAUJAISIAIS TEATRO SKERSVĖJAIS?“ 

Diskusiją moderuoja: 
Elona Bajorinienė, teatrologė, LMTA teatro ir kino fakulteto dekanė 
Aušra Kaminskaitė, scenos menų kritikė 

Trukmė: 80 min. 


LMTA Teatro dienų festivalio programai įpusėjus skelbiama vienos dienos pertrauka, o scenos meno procesų dalyviai – kūrėjai, žiūrovai bei teatro kritikai – kviečiami diskutuoti apie jaunųjų teatro menininkų kūrybą, problemas, poreikius, galimybes ir perspektyvas. 

Kokių naujų vėjų jauni menininkai atpučia į Lietuvos teatro lauką? Ar „jaunas“ tolygu „naujas“? Ar „nauja“ privaloma „jaunajam“? Apie tai ir ne tik kviečiame diskutuoti kartu.


Įėjimas laisvas. Maloniai kviečiame!

 

 

2019/03/19

KONKURSAS PIANISTAMS „LISZTOFONIJA II“

2019 m. kovo 19 d., antradienį

LMTA Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius)

KONKURSAS PIANISTAMS „LISZTOFONIJA II“ 

Plačiau apie konkursą skaitykite ČIA

10 val. 
PERKLAUSOS

19 val. 
LAUREATŲ KONCERTAS

Įėjimas laisvas. Maloniai kviečiame!

2019/03/20

Spektaklis „Juokingo žmogaus sapnas“

2019 m. kovo 20 d., trečiadienis, 19 val. 
LMTA V rūmai: Teatro cechas (T. Kosciuškos g. 12, Vilnius)

LMTA TEATRO DIENOS 2019

SPEKTAKLIS „JUOKINGO ŽMOGAUS SAPNAS“

Pagal Fiodoro Dostojevskio fantastinį apsakymą

PREMJERA

Režisierė: Milda Mičiulytė 
Vaidina: Arnas Danusas, Taura Kvietinskaitė

 Spektaklio trukmė: 40 min. 


Spektaklyje analizuojami du tauriausi ir žmogaus moralę užtikrinantys jausmai – gėda ir gailestis. Gebantis turėti šiuos du jausmus, žmogus dar yra nepraradęs savo žmogiškumo. Situacija, kurioje šie jausmai yra analizuojami – žmogaus sąmoningai pasirinkta vienatvė ir išdidumas kitų žmonių atžvilgiu. Kas atsitinka su žmogumi, kuris atsisako žmogiškų jausmų? Kokios priežastys jį paskatina taip pasielgti?

Pagrindinė tema, atskleidžiama eskize – sugadinimo idėja. Juokingas žmogus sugadina planetą. Padaro nuodėmę. Nuodėmės ir jos išpirkimo tema nesvetima Dostojevskiui ir yra akcentuojama scenoje, keldama pagrindinį klausimą – kas gali išpirkti žmogaus nuodėmes ir suteikti jam galimybę pasikeisti? 


Visi festivalio renginiai nemokami. Vietų kiekis renginių erdvėse ribotas. 

Nemokami bilietai („Balkono žetonai“), suteikiantys pirmenybę patekti į renginį, bus dalinami likus 30 min. iki spektaklio pradžios renginio vietoje.

Maloniai kviečiame!  

2019/03/21 - 2019/03/23

TARPTAUTINIS AKORDEONISTŲ KONKURSAS „VILNIUS 2019“

2019 m. kovo 21, 22, 23 d.

TARPTAUTINIS AKORDEONISTŲ KONKURSAS „VILNIUS 2019“

Kovo 21 d., ketvirtadienį
12.30–19.30 val. 
LMTA Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius) 
E kategorijos I turo perklausos

Kovo 22 d., penktadienį
9–20 val. 
LMTA Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius) 
E kategorijos I turo perklausos

Kovo 23 d., šeštadienį 
Vilniaus rotušėje (Didžioji g. 31, Vilnius) 

8:30–15 val. 
E kategorijos II turo finalas 
19 val. 
Laureatų koncertas ir apdovanojimų ceremonija


Įėjimas laisvas. Maloniai kviečiame! 

2019/03/21

SPEKTAKLIS „VISKAS, KAS ŽEMIŠKA, LIUDIJA APIE MIRTĮ“ 

2019 m. kovo 21 d., ketvirtadienis, 19 val.

LMTA Balkono teatras (Gedimino pr. 42, Vilnius) 

LMTA TEATRO DIENOS 2019

SPEKTAKLIS „VISKAS, KAS ŽEMIŠKA, LIUDIJA APIE MIRTĮ“ 

PREMJERA 
N-14

Kūrybinė komanda: Jonas Golubovskis, Džiugas Grinys.

Spektaklis „Viskas kas žemiška liudija apie mirtį“ – scenos meno eskizų darbų konkurso „Balkono okupacija 2018“ publikos simpatijų prizo laureatas.

Trukmė: 60 min. 
Instrukcijos ir kiti įspėjimai: spektaklyje naudojamas stroboskopo efektas, dūmai. 


Aš neužsikimšau ausų. Visi užsikimšo, o aš vienas neužsikimšau, todėl aš vienas viską girdėjau. Aš taip pat neužsidengiau skuduru akių, kaip tai padarė VISI. Ir todėl viską mačiau. Taip, aš vienas viską mačiau ir girdėjau. Bet, deja, aš nieko nesuprantu, vadinasi, ko gi tai verta, kad aš vienas viską mačiau ir girdėjau? 


Visi festivalio renginiai nemokami. Tačiau vietų kiekis renginių erdvėse ribotas. Nemokami bilietai („Balkono žetonai“), suteikiantys pirmenybę patekti į renginį, bus dalinami likus 30 min. iki spektaklio pradžios renginio vietoje. 

Maloniai kviečiame!

2019/03/22

SVEČIAI: ŠOKIO SPEKTAKLIS „PALUN“ („PRAŠAU“)

2019 m. kovo 22 d., penktadienis, 19 val. 

LMTA Teatro cechas (T. Kosciuškos g. 12, Vilnius) 

LMTA TEATRO DIENOS 2019

SVEČIAI: ŠOKIO SPEKTAKLIS „PALUN“ („PRAŠAU“)

Baltijos filmų ir medijų mokykla Taline, Estija

Kūrybinė komanda: Kaisa Kattai, Keithy Kuuspu.

Trukmė: 50 min.

Spektaklis vyks anglų k. 


Visi festivalio renginiai nemokami. Tačiau vietų kiekis renginių erdvėse ribotas. Nemokami bilietai („Balkono žetonai“), suteikiantys pirmenybę patekti į renginį, bus dalinami likus 30 min. iki spektaklio pradžios renginio vietoje.

Maloniai kviečiame! 

2019/03/23

SPEKTAKLIS „UŽŠALIMAS“ 

2019 m. kovo 23 d., šeštadienis, 19 val.

LMTA Balkono teatras (Gedimino pr. 42, Vilnius)

LMTA TEATRO DIENOS 2019

SPEKTAKLIS „UŽŠALIMAS“ 

PREMJERA

Autorius: Motiejus Ivanauskas 
Vaidina: Mantas Bendžius, Andrius Alešiūnas, Povilas Jatkevičius, Deividas Breivė, Kamilė Lebedytė

Spektaklis „Užšalimas“ – scenos meno eskizų darbų konkurso „Balkono okupacija 2018“ laureatas.

Trukmė: 90 min. 
Premjera: 2019 m. kovo 23 d., LMTA Balkono teatre.


Posėdis. Aptariami rimti klausimai svarbiomis visai žmonijai temomis. O jei tiksliau, tai spektaklyje veikia žmonės, susiję ryšiais, kuriuos iš pirmo žvilgsnio nelabai lengva įvardinti. Yra tikimasi, kad šios „pinklės“ žiūrovui bus įdomios. Galbūt komiškos, galbūt ne. Vystomos dvi skirtingos istorijos palengva virs vienu sceniniu mišiniu.


Visi festivalio renginiai nemokami. Tačiau vietų kiekis renginių erdvėse ribotas. Nemokami bilietai („Balkono žetonai“), suteikiantys pirmenybę patekti į renginį, bus dalinami likus 30 min. iki spektaklio pradžios renginio vietoje.

Maloniai kviečiame! 

2019/03/23

Atvirų durų diena Vilniuje

2019 m. kovo 23 d., šeštadienį, 11 val. 

LMTA Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius)

ATVIRŲ DURŲ DIENA VILNIUJE

Registracija į atvirų durų dienas / Dėmesio! Likus parai iki konsultacijos pradžios, registracija uždaroma.

Kontaktai: el. paštas priemimas@lmta.lt, mob. +370 650 68648. 

Sąrašą programų, į kurias skelbiamas priėmimas 2019 metais, rasite čia: https://lmta.lt/lt/stojantiesiems/

Kviečiame visus besidominčius!

 

2019/03/24

ŠOKIO SPEKTAKLIAI „GIMĘS KIETAI ŽEMEI“ IR „TEIGIAMAS MINUSAS“

2019 m. kovo 24 d., sekmadienis, 19 val.

LMTA Balkono teatras (Gedimino pr. 42, Vilnius)

LMTA TEATRO DIENOS 2019

ŠOKIO SPEKTAKLIAI „GIMĘS KIETAI ŽEMEI“ IR „TEIGIAMAS MINUSAS“

Trukmė: 50 min. 
Premjera: 2019 m. sausio 17 d., LMTA Balkono teatre.


„Gimęs kietai žemei“

Idėja, choreografija, šokis: Scarlet Primrose, Viktorija Zobielaitė, Viktorija Ambrazaitė, Viktoras Fedorenko, Martyna Meškauskaitė, Marius Gotbergas 
Muzika: Lapalux, Akkord 
Šviesos: Giedrius Gurevičius

„Neplauksiu kol nemokėsiu. Tik gimęs, nemokėsiu plaukti. Aš gimęs kietai žemei, o ne vandeniui. Tik gimęs, aš ir nemąstysiu. Buvau sukurtas gyvybei, o ne minčiai. Ir tas, kuris galvoja, bei mintį paverčia veiksmu, gali eiti toli, tačiau tada iškeis jis kietą žemę į vandenį ir vieną dieną jis nuskęs“. 


„Teigiamas minusas“

Idėja, choreografija, atlikimas: Ciaran Turtley, Emilija Dūdaitė, Elmyra Ragimova, Ignas Šmitas 
Muzika: Muslimgauze, Ben Frost
Šviesos: Giedrius Gurevičius

„Mano kūnas yra tarsi nuolatinis magnetas, sudarytas iš dviejų priešingų polių. Šios priešybės traukia viena kitą, sudarydamos vienį, tačiau tas vienis nesukuria ramybės manyje“.


Visi festivalio renginiai nemokami. Vietų kiekis renginių erdvėse ribotas. 

Nemokami bilietai („Balkono žetonai“), suteikiantys pirmenybę patekti į renginį, bus dalinami likus 30 min. iki spektaklio pradžios renginio vietoje.

Maloniai kviečiame! 

2019/03/28

DR. EIRIMO VELIČKOS SEMINARAS „AKTYVI MUZIKOS PAMOKA“

2019 m. kovo 28 d., ketvirtadienį, 11.00–15.30 val.

LMTA Klaipėdos fakultete: 410 aud. (K. Donelaičio g. 4, Klaipėda) 

DR. EIRIMO VELIČKOS SEMINARAS „AKTYVI MUZIKOS PAMOKA: PRAKTINIU PATYRIMU GRĮSTO MUZIKINIO UGDYMO LINK“

6 akad. val. Seminaras mokamas.

REGISTRACIJA (iki kovo 26 d.).

Seminaro dalyviams bus išduodami akredituoto LMTA Karjeros ir kompetencijų centro KVALIFIKACIJOS TOBULINIMO PAŽYMĖJIMAI (akreditavimo pažymėjimas Nr. KT3-2). 


Šiuolaikinė pedagogika pabrėžia mokinio aktyvaus dalyvavimo ugdymo(si) procese svarbą ir laiko tai vienu svarbiausiu sėkmingo pedagoginio proceso veiksniu. Akcentuojama, kad įgūdis (t. y. „žinojimas –KAIP“) pažintine prasme yra aukštesnė žinojimo apraiška, negu sausos žinios („žinojimas – KAD“, „žinojimas – APIE“). Šia pamatine nuostata yra vadovaujamasi E. Jaques-Dalcroese’o, C. Orffo, Z. Kodaly muzikinio ugdymo sistemose; ji nuosekliai plėtojama D. Elliotto „Naujojoje muzikinio ugdymo filosofijoje“. Tenka pripažinti, kad į Lietuvos bendrąjį muzikinį ugdymą šios metodinės inovacijos vėluoja, o muzikos pamokose lig šiol vyrauja „mokymas APIE muziką“, o ne „muzikos mokymas – KAIP“.

Seminaras „Aktyvi muzikos pamoka“ naudingas tiems pradinių klasių muzikos mokytojams, kurie norėtų praturtinti savo metodinį arsenalą aktyviais, inovatyviais ir kūrybiškais muzikinio ugdymo metodais, pereiti nuo pasyvaus „mokymo APIE muziką“ prie aktyvaus „muzikos mokymo“. Bus mokomasi aktyvių muzikavimo, komponavimo, improvizavimo, muzikos klausymosi metodų, supažindinama su komplektų „Mano muzika“ ir „Septynios gaidos“ kūrybinėmis idėjomis. Seminaro dalyviai turės galimybę pavartyti japoniškus, vokiškus, amerikietiškus muzikos vadovėlius. Seminaro metu bus plėtojamos mokytojų muzikinės, pedagoginės ir bendrakultūrinės kompetencijos.

Programos tikslas – supažindinti mokytojus su aktyvaus muzikinio ugdymo principais ir aktyviaisiais muzikos mokymosi (muzikavimo, komponavimo ir improvizavimo, muzikos klausymosi ir jos interpretavimo) metodais; tobulinti mokytojų muzikines ir bendrąsias kompetencijas, praktinius muzikinės pedagoginės veiklos įgūdžius.

Programos uždaviniai – supažindinti mokytojus su praktiniu patyrimu grįsto muzikinio ugdymo koncepcijos metodologiniais pagrindais; praktiškai išbandyti aktyviuosius muzikos mokymo metodus: muzikuoti (vokaliniai metodai, žaidimai ir karaoke, ritmavimas ir kūno perkusija, mokykliniai instrumentai), kurti ir improvizuoti (kūrybinės užduotys), klausytis muzikos ją kūrybiškai interpretuoti (panaudojant grafines partitūras, raiškų judesį, piešiant, nusakant žodžiu); suteikti mokytojams praktinių darbo įgūdžių; pristatyti mokytojams pradinukų vadovėlius „Mano muzika“ ir juos lydinčių muzikos mokymo priemonių komplektus (pratybų sąsiuvinius, mokytojo knygas, garso įrašų komplektus), pratybų ir kūrybos sąsiuvinius „Septynios gaidos“, aptarti jų paskirtį, funkcijas; supažindinti su Pasaulio muzikinio ugdymo tendencijomis ir užsienio (Japonijos, Vokietijos ir JAV) muzikos vadovėliais. 

Dr. Eirimas Velička – Lietuvos etnomuzikologas, muzikos pedagogas, muzikas. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dėstytojas, Šeškinės pradinės mokyklos muzikos mokytojas metodininkas, Vilniaus kolegijos lektorius, įvairių muzikos vadovėlių autorius. Dirbdamas Lietuvos pedagoginiame institute, aktyviai prisidėjo rengiant pradinių klasių moksleivių muzikos pedagogikos programą, daug dėmesio skyrė pradinių klasių moksleivių muzikalumo tyrimui ir naujų būdų jam lavinti sklaidai. Tarptautinių konferencijų dalyvis, daugelio muzikos vadovėlių autorius, yra paskelbęs mokslinių straipsnių muzikos pedagogikos tema.

2018 m. birželio 4 d. kompozitorių namuose vykusiose geriausių praėjusių metų muzikologijos darbų autorių apdovanojimo iškilmėse, Eirimas Velička buvo apdovanotas O. Narbutienės premija už inovatyvią ir atvirą pedagogiką bei autentiškumą ir metodikos dermę monografijoje „Lietuvių etninė muzika pradinio muzikinio ugdymo sistemoje“. 


Akimirkos iš seminaro vykusio Vilniuje (2018.10.17 ir 24):
Nuotraukos | Video

Organizatorius – LMTA Karjeros ir kompetencijų centras. 

BENDRAUKIME:
LMTA Karjeros ir kompetencijų centras
Vyresnioji specialistė Ilona Sakalauskienė
Mob. +370 686 72012
Tel. (8 5) 26 111 42
kkcrenginiai@lmta.lt
www.kkc.lmta.lt
Draugaukime Facebooke

2019/03/30

Atvirų durų diena Klaipėdoje

2019 m. kovo 30 d., šeštadienį, 12 val.

LMTA Klaipėdos fakulteto Koncertų salėje (K. Donelaičio g. 4, Klaipėda)

ATVIRŲ DURŲ DIENA KLAIPĖDOJE

Registracija į atvirų durų dienas / Dėmesio! Likus parai iki konsultacijos pradžios, registracija uždaroma.

Kontaktai: el. paštas irena.peciuriene@lmta.lt, mob. +370 699 69257.

Sąrašą programų, į kurias skelbiamas priėmimas 2019 metais, rasite čia: https://lmta.lt/lt/stojantiesiems/

Kviečiame visus besidominčius!