Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Stojantiesiems Studentams Darbuotojams Mokymasis visą gyvenimą

Naujienos

2023.01.30

KVIEČIAME TEIKTI PARAIŠKAS LMTA METINEI KONFERENCIJAI

2023 m. gegužės 3 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje rengiama tyrimų konferencija „Menininkų bendrystė ir bendradarbiavimas meninėse praktikose: Vilniaus ir pasaulio kontekstai“.

LMTA kasmetinė konferencija kviečia pažvelgti į menininkų bendrystės ir bendradarbiavimo mene reiškinius iš muzikos, scenos meno, kino tyrimų ir meno edukologijos perspektyvų. Vilniaus miesto 700 metų jubiliejus ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos 90-metis skatina aptarti vietinius ir pasaulinius bendrysčių ir bendradarbiavimo atvejus šiuolaikinėse ir istorinėse meninėse praktikose. Siūlomos temos:

 • bendradarbiavimas tarp praktikų ir tyrėjų, meninink(i)ų ir mokslinink(i)ų;
 • kūrimas (meninio kūrinio, mokslinio teksto) kaip bendradarbiavimas;
 • skirtingų kartų, mokinių ir mokytojų, dėstytojų ir studentų bendradarbiavimas;
 • menininkų dinastijos; šeimyninės dainavimo/muzikavimo ir kt. tradicijos;
 • Vilnius kaip meninio bendradarbiavimo ir menininkų bendrystės erdvė.

Dalyvauti konferencijoje kviečiami įvairių sričių mokslininkai, tyrėjai, Akademijos dėstytojai, mokslo darbuotojai ir doktorantai. Planuojama pranešimų trukmė: 20 min. (+ 10 min. diskusijai). Norinčiųjų dalyvauti pranešimų pavadinimų ir anotacijų (iki 100 žodžių) laukiama iki balandžio 10 d. adresu mokslas@lmta.lt. Gautas anotacijas vertins ir grupuos pagal tematiką konferencijos programos komitetas. Konferencijos pranešimų pagrindu parengti straipsniai bus publikuojami LMTA mokslo žurnale Ars et praxis. Parengtų straipsnių laukiama iki liepos 10 d.

Mokslo centro informacija 
2023 01 30

2023.01.30

POKALBIS SU „ERASMUS+“ ALUMNE MILDA PAKAMANYTE

Erasmus+ alumnė Milda Pakamanytė: „Elnyne atlikinėjome ritualus, pažindinau suomius, graikus, islandus su lietuvių ritualine kultūra ir projektą tikiuosi pratęsti ir ateityje su viltimi įnešti į Lietuvos teatrą šiek tiek daugiau rituališkumo, gaivališkumo.“

LMTA Teatro ir kino fakulteto Vaidybos ir režisūros katedros Teatro meno bakalauro studijų IV kurso studentė Milda Pakamanytė III bakalauro studijų kurse buvo išvykusi į Helsinkio teatro akademiją. Erasmus+ alumnė sutiko pasidalinti savo patirtimi.

Audrius Dabrovolskas

Kodėl pasirinkote Suomiją Erasmus studijoms? Kas lėmė tokį pasirinkimą?

Helsinkio teatro akademiją pasirinkau neatsitiktinai. Vos įstojusi į teatro režisūrą, kreipiausi į režisierę, profesorę Yaną Ross – paprasčiausiai parašiau jai žinutę socialiniuose tinkluose. Žinojau, kad šiai kūrėjai teko dirbti ir mokyti ne vienoje Europos šalyje, todėl pasiklioviau jos rekomendacijomis. Buvo paminėta viena Danijos akademija ir Helsinkio teatro akademija, kurios studijų programa man pasirodė įdomesnė. Žinoma, pasirinkimą lėmė ir kalbos barjeras. Studijuojant režisūrą, be galo svarbu suvokti kalbą, tad rinkausi tik tuos universitetus, kurie siūlė programas anglų kalba.

Kokie buvo jūsų lūkesčiai prieš išvykstant Erasmus studijoms ir kiek jie pasiteisino ar nepasiteisino?

Jei kalbėčiau atvirai, lūkesčių neturėjau. Pirmaisiais studijų metais laimėjau Erasmus konkursą, bet pasaulį užgriuvo pandemija. Vėliau, po metų, mano paraiška pasimetė, ilgą laiką maniau, jog paprasčiausiai neatitikau reikalavimų. Atėjo balandis, užgriuvo režisūriniai darbai, paskaitos, be to, lygiagrečiai baiginėjau medicininės kosmetologijos bakalaurą… Ir laiškas: „Jūsų paraiška pasimetė. Ar norite vykti?“ Žinoma, noriu! Kuo toliau ir kuo greičiau. Dėl to ypač skubiai užpildžiau dokumentus, pernelyg nesigilindama į Helsinkio studijų programą. Nors neturėjau didelių lūkesčių, galiu pasakyti, kad studijos pranoko viską, ko galėjau tikėtis. Tai – neįtikėtinai skirtinga mokykla (palyginti su LMTA. – Red. past.). Paskaitos vykdavo ciklais, dėstytojai buvo kviečiami iš įvairiausių Europos valstybių bei Jungtinių Amerikos valstijų. Viskas nukreipta į tave kaip būsimą menininką, dirbama su tavo idėjomis ir padedama jas išpildyti, tobulinti. Iš esmės ten netramdomas kūrybiškumas, galbūt todėl visi režisūros studentai be galo skyrėsi savo braižu, režisūrine kalba ir tematika. Manau, jog tai – protingas pasirinkimas, norint išugdyti kuo skirtingesnius individus, o ne vienodą menininkų masę.

Su kokiais iššūkiais teko susidurti Erasmus studijų metu?

Pagrindinis iššūkis buvo suvokti, kad mano vidinis homo sovieticus dar egzistuoja. Būdama progreso, inovacijų ir bandymo nekartoti istorinių klaidų gerbėja, susidūriau su suomiais menininkais, kurie nuo mano pasisakymų ne kartą nuoširdžiai pakraupo ir susidomėję klausinėjo, ar Lietuvoje mes tikrai taip mąstome. Buvo sunku pripažinti, jog ir mano mentalitetas yra paveiktas, teko daug reflektuoti apie leftizmą, vertybes. Taip pat sudėtinga aiškinti kolegoms, kodėl komunizmas nėra gerai – ši situacija atskleidžia, kaip lengva įtikėti gražiomis idėjomis, kol jos yra tik teoriniame lygmenyje.

Ar skiriasi ir kaip skiriasi mokymo metodika Suomijoje?

Skiriasi. Visi menininkai Helsinkio akademijoje mokosi ciklais. Tai reiškia, kad turėdamas šešis dalykus studentas savaitę lanko socialinio teatro teoriją, mėnesį – ritualinį teatrą ir t. t. Paskaitų trukmė priklauso nuo kreditų skaičiaus. Asmeniškai man ciklais mokytis ypač veiksminga, nes galima koncentruotis į vieną konkretų dalyką, todėl geriau įsisavinama informacija. Taip pat svarbu, jog pusmetį ten studijuoja, o kitą pusmetį kuria. Režisierių atveju, nuo vasario prasidėjo bendros komandos dirbtuvės su  to paties kurso dramaturgu, scenografu, vaizdo, šviesų ir garso dizaineriais bei kostiumų dizainere. Tokioje komandoje kasmet dirbama, vyksta užstalės spektaklio ruošimo procesas (ko pas mus nėra – neturime oficialių susijungimų su VDA ir pan.). Tokiu metodu studentai iškart paruošiami darbui po studijų. Tik tuomet, po mėnesio, ėmėme repetuoti su aktoriais (kuriems irgi suteikta galimybė atvykti iš kitur – iš Tamperės akademijos atvažiavo trys aktorės, o viena studijavo Helsinkio teatro akademijoje), visas procesas truko keturis mėnesius. Itin naudinga ir tai, kad po premjeros spektaklis dar ne kartą buvo rodomas, kitaip nei Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, kur tik egzaminas ir viskas. Buvo suplanuota dešimt spektaklių per dvi savaites, kas ypač padėjo aktoriams: nušlifuoti vaidmenį, pajusti, ką reiškia vaidinti skirtingoms auditorijoms.

Ar pritaikėte (ir kaip?) naujas metodikas savo kūryboje Lietuvoje? Galbūt organizuojant kūrybines dirbtuves ar bendradarbiaujant su užsienio kolegomis?

Tiesą pasakius, taikau, tik dar nesu tikra, kaip tai paveiks rezultatą. Visų pirma, orientuojuosi į metodiką „neišvaryk iš proto nei savęs, nei savo komandos“ – emocinė sveikata mano darbe dabar yra pati svarbiausia. Daug kalbuosi su aktoriais, stengiuosi, kad jie jaustųsi išgirsti. Apskritai tapau atviresnė pasiūlymams. Iki Suomijos neabejojau, kad kiekvienas ne mano sugalvotas sumanymas negali būti rodomas, nes juk ne aš jį sumąsčiau. Dabar nusimečiau šią keistą naštą. Taip pat sąmoningai susirinkau man reikalingą komandą – kostiumų dizainerį, kompozitorių, o su šviesų daile padeda nuostabus dėstytojas Vilius Vilutis. Prieš tai viską būčiau bandžiusi daryti pati. Gal tai ir svarbiausia – supratau, kiek daug čia kolektyvinio darbo, kuriam Lietuvos muzikos ir teatro akademija kol kas dar nesudaro sąlygų, bet tikiu, kad viskas pamažu keičiasi. 

Dėl realių metodų, tai iš penkias savaites trukusio „Art and Conciousness“ kurso, skirto magistrantams režisieriams, išsinešiau labai daug metodų, kaip dirbti su savimi ir aktoriumi, gavau įdomių įrankių, kuriuos galbūt net pritaikysiu viename iš savo spektaklių. Dar buvo įdomios dirbtuvės, kuriose dalyvavo visų kursų režisieriai. Turėjome tris primityvias scenas ir kasdien reikėjo sugalvoti jas vis kitam žanrui. Šį metodą panaudoju, kai nesuprantu, kodėl scena neveikia.

Kūrybinės dirbtuvės Lietuvoje jau įvyko. Helsinkyje turėjau Ritualinio teatro kursą, kurio paskutinę savaitę gyvenome miškuose. Šiemet, rugsėjo viduryje, šis kursas atvyko į mano gimtuosius namus Mažeikiuose, kur mano šeima turi elnių fermą. Elnyne atlikinėjome ritualus, pažindinau suomius, graikus, islandus su lietuvių ritualine kultūra. Projektą tikiuosi pratęsti ir ateityje su viltimi įnešti į Lietuvos teatrą šiek tiek daugiau rituališkumo, gaivališkumo.

Kokių turėtumėte patarimų studentams, mąstantiems išvykti Erasmus studijoms?

Mano patarimas toks: vykit. Gal kas nors nepasiseks, gal nebus lengva, bet tai yra patirtis, kuri iš tiesų nieko nekainuoja. Kada dar būčiau galėjusi metus nemokamai studijuoti vienoje geriausių Europos akademijų ir gauti stipendiją bendrabučiui? Pasakiusi tai, pridėsiu ir paskutinį saldų sakinį. Važiuokit, nes pasaulis – didelis ir įdomus. Nebijokite, neužsidarykite burbule. Pamatykite meną visur. Galbūt save atrasite visai kitur, nei galvojate. Tad linkiu šokti: kaip aš šokau į eketę Suomijos ežere, tekinom iš saunos, visa garuojanti ir gyva. Tai buvo tikra kelionė.

Parengė Tarptautinių ryšių skyriaus vyresnysis specialistas Audrius Dabrovolskas 
2023 01 30 

2023.01.30

Kino režisierės Marijos Kavtaradzės sėkmė Sandanso festivalyje

Sveikiname Lietuvos muzikos ir teatro akademijos alumnę ir dėstytoją, kino režisierę Mariją Kavtaradzę, laimėjus vieną pagrindinių tarptautinio Sandanso kino festivalio prizų!

Už filmą „Tu man nieko neprimeni“ (angl. „Slow“) Marija Kavtaradzė tarptautiniame Sandanso kino festivalyje pripažinta geriausia režisiere. M. Kavtaradzė yra ir šio filmo scenarijaus autorė, filmo operatorius – LMTA Kino ir televizijos katedros lektorius Laurynas Bareiša.

Ankstesnis, debiutinis, M. Kavtaradzės filmas „Išgyventi vasarą“ (2018) taip pat buvo sulaukęs plataus pripažinimo.

LMTA informacija 
2023 01 30 

2023.01.25

LMTA sveikina Vilnių su 700-uoju gimtadieniu!

Lietuvos muzikos ir teatro akademija sveikina Vilnių, šiandien, sausio 25-ąją, švenčiantį 700-ąjį gimtadienį! 

Priminsime, kad mūsų sostinės istorija skaičiuojama nuo pirmojo Vilniaus vardo paminėjimo Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino laiške krikščioniškajam pasauliui, t. y., Europos miestams. Laiškas buvo parašytas lotynų kalba – tuometine lingua franca – ir siunčiamas „Visiems visame pasaulyje išplitusiems Kristaus garbintojams, vyrams ir moterims“, norint įtikinti, kad tuometinė pagoniška Lietuva nėra priešiška krikščionims ir kad kryžiuočių puldinėjimai neturi pagrindo. 

Laiško pabaigoje nurodyta išsiuntimo data: „Duota, nuodugniai apsvarsčius, mūsų mieste Vilniuje 1323 Viešpaties metais, Švento apaštalo Pauliaus atsivertimo dieną“ (vertimai S. C. Rowello iš knygos Gedimino laiškai, Vilnius: Vaga, 2003), o tai yra sausio 25-oji. 

Su gimtadieniu, Vilniau!

LMTA informacija
2023 01 25

 

2023.01.24

„Susikalbėjimai Didžiojoje“ su Petru ir Luku Geniušais

Lietuvos muzikos ir teatro akademija tęsia susitikimų ciklą „Susikalbėjimai Didžiojoje“, skirtą akademijos 90 metų jubiliejui. Jau šį penktadienį, sausio 27 d., 18.30 val. LMTA Didžioje salėje vyks susitikimas su garsiais pianistais, LMTA profesoriais Petru ir Luku Geniušais. Kas, jei ne tėvas ir sūnus, gali paliudyti skirtingų kartų gebėjimą susikalbėti. Pianistus kalbins Gerūta Griniūtė.

Vienas žinomiausių Lietuvos pianistų Petras Geniušas garsėja naujų išraiškos formų ieškojimais. Meistriškai įvaldęs platų klasikinių, romantinių ir šiuolaikinių kūrinių repertuarą, jis rengia rečitalius ir koncertuoja Lietuvoje ir užsienyje su orkestrais, kameriniais ansambliais, solistais. Jį galima išvysti scenoje akompanuojantį dramos spektakliams, baletui ar net kabaretui, dalyvaujantį džiazo ir įvairius muzikos stilius kryžminančiuose projektuose. Sukaupta patirtimi ir meistriškumu Petras Geniušas dalijasi dirbdamas su studentais Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, kur jis garsėja kaip reiklus ir įkvepiantis dėstytojas.

Jaunesnės kartos Geniušų muzikos dinastijos atstovas Lukas Geniušas taip pat yra vienas įdomiausių ir ryškiausių Lietuvos pianistų. Karjerą pradėjęs kaip prestižinių tarptautinių konkursų laureatas, Lukas Geniušas plačiai koncertuoja Lietuvoje ir svetur. Pianisto atliekamas repertuaras itin platus – nuo baroko iki šiuolaikinės muzikos, nuo solinių rečitalių – iki pasirodymų su orkestrais ir kamerinės muzikos.

Sausio 27-ąją LMTA Didžiojoje salėje išskirtiniu talentu pasižymintys pianistai dalinsis bendra patirtimi ir skirtumais, kurie skatina diskusiją, atveria erdvę pokalbiui apie skirtingų kartų bendrystę.

Atėjus į susitikimą su Petru ir Luku Geniušais, taip pat galima aplankyti LMTA Centrinių rūmų antrajame aukšte veikiančią parodą „90 stabtelėjimų. Sugauk sėkmę!“, skirtą LMTA jubiliejui. Joje eksponuojami LMTA dėstytojų, profesorių, meno kūrėjų, atlikėjų daiktai, atnešę jiems sėkmę scenoje ir akademiniame gyvenime. Neseniai parodą papildė Petro Geniušo pateiktas eksponatas – Ludwigo van Beethoveno biustas. Kuo jis ypatingas pianistui, sužinos tie, kas ateis į renginį.

Susitikimas su Petru ir Luku Geniušais yra antrasis renginys iš LMTA jubiliejiniams metams skirto unikalaus menininkų dialogų ciklo „Susikalbėjimai Didžiojoje“. Ateityje planuojama pakviesti į pokalbius su operos solistėmis Irena Milkevičiūte ir Asmik Grigorian, kompozitoriais Mindaugu Urbaičiu ir Raminta Naujanyte-Bjelle, kino režisieriais Algimantu Puipa ir Laurynu Bareiša, aktorėmis Nele Savičenko ir Jovita Jankelaityte, teatro režisieriais Gintaru Varnu ir Antanu Obcarsku, aktoriais Valentinu Masalskiu ir Matu Dirginčiumi, šiuolaikinio šokio kūrėjomis Aira Naginevičiūte ir Greta Grinevičiūte. Pašnekovus kalbins žinomi Lietuvos muzikologai, teatrologai ir kinotyrininkai.

Maloniai kviečiame į susikalbėjimus, renginiai nemokami!

LMTA informacija
2023 01 24

2023.01.20

„Erasmus+“ studentai: akys – baisininkės, rankos – darbininkės

2022–2023 metais padaugėjo tiek atvykstančių, tiek ir išvykstančių į Erasmus+ studijų mainus Lietuvos muzikos teatro akademijos studentų. Kalbamės su trimis iš jų – Džiazo katedros III kurso studentu, saksofonininku Martynu Šerpyčiu, studijuojančiu Pietų Danijos muzikos ir teatro akademijoje Odensėje, Helsinkio universiteto Sibelijaus akademijoje studijuojančia Fortepijono ir vargonų katedros III kurso studente, pianiste Gabriele Agile Bajoraite ir Meno vadybos skyriaus Muzikos studijų programos bakalauro III kurso studente Elena Gabija Čapskyte, studijuojančia Pulos universitete Kroatijoje.

Audrius Dabrovolskas

Kodėl pasirinkote šias šalis Erasmus studijoms? Kas lėmė tokį pasirinkimą?

Martynas Šerpytis: Girdėjau gerų atsiliepimų apie džiazo studijas Odensėje. 2021 m. rudens semestro metu pas mus studijavo Erasmus+ studentas iš Danijos Jens Abel Ozmec, mes susibendravome ir jis daug papasakojo apie savo mokyklą, žmones, buvo atvykę jo draugai, su kuriais teko pabendrauti. Mano specialybės dėstytojas taip pat žinojo šią mokyklą. Apskritai Danijoje yra trys miestai, kur galima studijuoti muzikos dalykus – Odensė, Kopenhaga ir Arhus. Jeigu kalbėtume apie džiazą ir ritminę muziką, Arhuse daugiau propaguojamas „Funk“ ir „RnB“ stilius, Kopenhagoje – dainavimo, dainų rašymo dalykai, labiau leidžiantys atsiskleisti atlikėjams, o Odensė yra kryptinga tuo, jog turi daug tradicinio džiazo. Ją ir pasirinkau.

Elena Gabija Čapskytė: Rinkausi iš mokyklų, su kuriomis bendradarbiauja Lietuvos muzikos ir teatro akademija, sąrašo. Kodėl Kroatija ir Pulos miestas patraukė mano dėmesį? Pulos universitetas nėra muzikos krypties, nors turi ir menų fakultetų. Norėjau pagilinti vadybos ir prodiusavimo žinias. Be to, universitetas yra modernus, šiuolaikiškas, gerą įspūdį sudarė internete pateikta informacija. Kita vertus, rinkausi miestą, kuris nebūtų per didelis, kaip, pavyzdžiui, Londonas ar Paryžius. Puloje – apie 50 tūkst. gyventojų, mieste yra senovės romėnų palikimo, tai mane labai domina. Universitetas organizuoja daug veiklų, pavyzdžiui, kelis kartus buvau išvykusi į aplinkines šalis – Bulgariją, Serbiją.  

Gabrielė Agilė Bajoraitė: Sibelijaus akademija yra užsitarnavusi gerą vardą tarp muzikos universitetų, be to,  žinojau profesorių, nes su juo turėjau nuotolinius meistriškumo kursus, kuriuos organizavo Lietuvos muzikos ir teatro akademija. Tad nedvejojau ir Sibelijaus akademiją pasirinkau pirmuoju numeriu.

Kokie buvo jūsų lūkesčiai prieš išvykstant Erasmus studijoms ir kiek jie pasiteisino?

Martynas Šerpytis: Jeigu palygintume džiazo tradicijas, Lietuvoje yra daug avangardinio džiazo ir improvizacinės muzikos, todėl norėjau daugiau susipažinti su tradicine džiazo muzika. Visos paskaitos yra labai kryptingos ir mano lūkesčius išpildė.

Elena Gabija Čapskytė: Paskaitose tikėjausi išplėsti savo vadybines ir ekonomines žinias, kurias vėliau pritaikyčiau Lietuvos muzikos rinkoje. Dėl anglų kalbos turėjau lūkestį dar geriau ją pramokti, tai ir pavyksta, nes kalbu daug. Mokausi ir kroatų kalbos, nes tai padeda geriau pažinti kitą kultūrą. Nepasiteisinęs lūkestis – užimtumas, nes tikėjausi, jog bus daugiau paskaitų.

Gabrielė Agilė Bajoraitė: Kai pasiryžti išvažiuoti į kitą šalį studijuoti, visada turi lūkesčių, juk dėl to ir važiuoji. Prieš išvykdama labai domėjausi mokyklomis, kurias buvau įtraukusi į savo sąrašą. Tad žinojau, kad Sibelijaus akademija yra labai profesionali mokykla, su geromis sąlygomis studijuoti. Atvažiavus tai pasitvirtirtino ir pateisino mano lūkesčius. 

Kokios studijų sąlygos nustebino?

Martynas Šerpytis: Danijoje mane nustebino tai, kaip jie moka pagirti ir kaip jie šiltai bendrauja.

Gabrielė Agilė Bajoraitė: Kiekvienoje auditorijoje yra labai geri „Steinway“ arba „Yamaha“ instrumentai, kurie laisvai prieinami, nerakinami.

Ar esate patenkinti gyvenimo sąlygomis?

Elena Gabija Čapskytė: Aš nuomojuosi butą su savo draugu, nes nuoma čia pigesnė nei Lietuvoje. Viskas yra komfortiška, gal tik dėl viešojo transporto buvo problemų, nes jis čia važiuoja retai ir nebūtinai pagal tvarkaraštį, todėl nusipirkau dviratį.

Gabrielė Agilė Bajoraitė: Apsistojau per Housing sistemą, nes yra du variantai: Sibelijaus akademijos bendrabutis, bet ten Erasmus studentams nebūna daug vietų, ir Housing sistema, kur tau gali pasiūlyti studiją, kambarį ir šiuo būdu gyvenamąją vietą rasti lengviau.

Su kokiais iššūkiais tenka susidurti Erasmus studijų metu?

Gabrielė Agilė Bajoraitė: Iššūkių kaip ir nėra, žmonės labai panašūs į lietuvius. Suomiai niekur neskuba, bet yra organizuoti, nevėluoja ir patys labai nemėgsta vėluojančių žmonių. Be to, atvykus pirmomis dienomis tikrai pasijuto, kad Helsinkis yra didelis miestas, nes labai daug skirtingų tautų ir to nepamatysi Lietuvoje.

Martynas Šerpytis: Odensėje bakalauro studijos trunka tik 3 metus, tad kai atėjau į aranžuotės paskaitą, buvau „apšalęs“, kiek daug nesuprantu. Tikrai gan stipri mokykla ir paskaitų lygis aukštas. Jeigu nebūčiau buvęs aktyvus ir norėjęs pasisemti žinių ir tobulėti, tai aš būčiau ir sėdėjęs toje trečio kurso aranžuotės paskaitoje išsižiojęs.

Ar skiriasi ir kaip skiriasi mokymo metodika universitete, kuriame dabar studijuojate?

Martynas Šerpytis: Ženkliai skiriasi mokymo programa, nes LMTA turime daug papildomų paskaitų – klasikinės muzikos teorijos. Danijoje netgi teorinės paskaitos yra susijusios su aranžavimu: susirinkę klasėje pristatome savo aranžuotes ir reharmonizacijas, jas aptariame ir aiškinamės, kodėl pasirinkome taip aranžuoti, komentuojame kolegų aranžuotes, jas grojame. Dėstytojai labai šilti ir draugiški, o paskaitose studentai traktuojami kaip dėstytojų kolegos. 

Elena Gabija Čapskytė: Kai kurie dalykai skiriasi, kai kurie ne, tai priklauso nuo dėstytojų. Paskaitų gal mažiau, trukmė skiriasi, gali būti paskaitos po 3 ar 4 valandas, bet jos interaktyvios ir neprailgsta, nes nagrinėjame hipotetines situacijas, nors visos yra teorinės. Bendravimas su dėstytojais nėra griežtai formalus. Kadangi dėstytojai dirba tose srityse, jie daug perteikia savo praktinės patirties.

Gabrielė Agilė Bajoraitė: Tikrai skiriasi, nes nėra hierarchijos, į profesorius kreipiamasi vardu, jie net nemėgsta, kai į juos kreipiamasi laipsniais ar pavardėmis. Tai labai padeda, nes studentas yra matomas kaip lygus ir iš dalies tai netgi labiau motyvuoja. Jie labiau kreipia dėmesį ne į teorinius dalykus, bet į tavo psichologinę būseną, kad ji būtų gera. Mes turime paskaitas, kur šnekame apie psichologinę sveikatą, apie stresą, susijusį su muzika. Lietuvoje labai didelis dėmesys yra skiriamas smulkmenoms, kartais net per daug. Čia daugiau dėmesio skiriama bendram kūrinio vaizdui, bendram stiliaus pajautimui ir garsui bei jo spalvų ieškojimui. Dabar ir pati labiau priprantu prie tokios mokymo metodikos ir, manau, technikos detalės su laiku ir taip yra išsprendžiamos, kai jas atidirbi. Kita vertus, jeigu nebūčiau gavusi žinių Lietuvoje, galbūt toks mokymas ir būtų sunkiau suvokiamas.

Kokių turėtumėte patarimų studentams, svarstantiems išvykti Erasmus studijoms? 

Martynas Šerpytis: Aš tikrai siūlyčiau kaip įmanoma daugiau visko pasisemti ir pasinaudoti Erasmus+ suteikiamomis galimybėmis.

Elena Gabija Čapskytė: Kai kurie studentai klausia – kodėl aš turėčiau važiuoti į studijų mainus, bet aš užduočiau klausimą: kodėl aš neturėčiau vykti? Man tai Erasmus+ yra kaip svajonė ir nuostabi galimybė išvykti. Aš tik išvykusi supratau, kiek aš daug nepažįstu žmonių ir kultūrų. Kitas aspektas – nebijoti kalbėti su žmonėmis, nebijoti klausti tiek dėstytojų, tiek studentų. Mano senelė sakydavo: akys – baisininkės, rankos – darbininkės, todėl tiesiog reikia imti ir daryti.

Gabrielė Agilė Bajoraitė: Manau, kad nereikia nurašyti pasiruošimo, jog parašysiu bet kaip motyvacinį laišką, nusiųsiu bet kokius įrašus. Reikia ruoštis taip, lyg stotum į tą instituciją mokytis kaip nuolatinis studentas. Reikia atsakingai pateikti dokumentus, įrašus ir nepraleisti terminų tiek teikiant juos, tiek ieškant gyvenamosios vietos.

Kaip ši patirtis prisideda prie jūsų asmeninio ir profesinio tobulėjimo? Kuo ji gali būti naudinga ateityje?

Martynas Šerpytis: Studentai, kurie studijuoja akademijoje Odensėje, yra motyvuoti, šiltai bendrauja tarpusavyje, koridoriuje tiesiog prieina ir siūlo kartu pagroti. Lietuvoje bendro grojimo kultūra yra šiek tiek nuvertinama, studentai galvoja, kad labiau tobulėjama grojant vienam klasėje. Danijoje vertinamas grojimas kartu su kitais, todėl ši patirtis jau dabar labai praverčia.

Elena Gabija Čapskytė: Svarbu pažinti ir kitų šalių mokymosi kultūrą, nes tai skatina kūrybiškumą. Kroatijoje studijuojami dalykai suteikia didesnes galimybes rinktis ir kitas studijų programas Lietuvoje vėliau magistro studijų pakopoje. Tai prideda pasitikėjimo savimi, savarankiškumo, ateityje nebijočiau naujų panašių projektų, pavyzdžiui, Erasmus+ praktika ir panašiai.

Gabrielė Agilė Bajoraitė: Pats mokiniesi ir vėliau kitus galėsi mokinti. Jeigu dirbsiu pedagoginį darbą, tai labai padės, nes jau žinosiu įvairius priėjimo būdus prie mokinių bei studentų. Galėsiu padėti ne tik techniškai, bet ir psichologiškai. Taip pat, manau, jog pati pradedu kreipti dėmesį į kitokius grojimo aspektus negu anksčiau. Jeigu kažkas neišeina fiziškai, suprantu, kad tai nėra esmė ir turėčiau eiti „per muziką“. Taip pat būdama Helsinkyje matau, jog profesoriai čia yra tarsi „vaikščiojančios enciklopedijos“ ir tai tik dar labiau skatina pačiai labai daug domėtis savo profesija. Neužtenka vien tik groti, reikia turėti ir laisvalaikį, be to, skaityti profesines knygas, straipsnius. Labai džiaugiuosi, būdama čia. Tikiuosi, tobulėju profesiniu ir psichologiniu atžvilgiu.

Parengė Tarptautinių ryšių skyriaus vyresnysis specialistas Audrius Dabrovolskas 
2023 01 20 

2023.01.17

Prasidėjo LMTA 90-mečio sukakties metai

Pokalbis su Lietuvos muzikos ir teatro akademijos rektore, muzikologe doc. dr. Judita Žukiene.

Šiais metais Lietuvos muzikos ir teatro akademija švenčia savo 90-metį. Meno institucijai – tai ryškūs solidžios tradicijos ir kunkuliuojančios dabarties sankirtos metai. Akademijos bendruomenė jubiliejinius metus pradeda dar labiau atsiverdama plačiajai visuomenei: planuojami įvairūs festivaliai, koncertai, spektakliai, performansai LMTA salėse, kitose Lietuvos koncertinėse erdvėse, Gedimino prospekte, Lukiškių aikštėje ir kitur. Jau pradėtas ciklas „Susikalbėjimai Didžiojoje“, jį visus metus tęs pripažinti meno meistrai ir jaunieji menininkai. Pirmasis toks susitikimas įvyko su profesoriumi, LMTA garbės daktaru, Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos pirmininku Vytautu Landsbergiu, kuris neseniai taip pat minėjo savo 90-ies metų sukaktį. Profesorių kalbino akademijos rektorė, muzikologė Judita Žukienė. Šį kartą kalbiname pačią rektorę, siekdami dar plačiau atverti akademijos duris, už kurių verda didžiulis darbas, ir pakviesti skaitytojus atidžiai sekti jubiliejinius įvykius Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.  

Laimutė Ligeikaitė
7 meno dienos

Su Lietuvos muzikos ir teatro akademija esate susijusi jau daugiau nei 30 metų – nuo studijų pradžios 1991-aisiais. Būdama muzikos istorikė neabejotinai sekėte, stebėjote šios aukštosios mokyklos kelią. Pirmiausia ir noriu paklausti apie „naujausių laikų istoriją“: kokius išskirtumėte, jūsų požiūriu, svarbiausius LMTA transformacijos tarpsnius ar įvykius nuo nepriklausomybės atkūrimo, lėmusius tai, kokia akademija yra šiandien?

Po nepriklausomybės atkūrimo LMTA sklandžiai plėtėsi (ypač studijų krypčių ir programų aspektu), atlaikė aukštojo mokslo reformų virsmus ir šiandien yra muzikos, teatro, kino, šokio menininkus ir tyrėjus rengiantis universitetas. Per tą laiką du kartus keitėsi mūsų aukštosios mokyklos pavadinimas: 1992 m. Lietuvos valstybinė konservatorija pervadinta į Lietuvos muzikos akademiją, o 2004 m. pavadinime atsirado ir teatro kryptis – LMTA. Vienas ryškesnių pokyčių minimu laikotarpiu – 1993 m. akademijoje pradėta rengti ir kino menininkus. Taigi, šiemet LMTA Kino ir TV katedra taip pat švenčia sukaktį – trisdešimtmetį. Džiaugiamės ir šokio menininkų buvimu po vienu stogu. Puoselėjame meno pedagogikos, meno terapijos žinias ir patirtį.

Per trisdešimt metų būta įvairių pertvarkų ir migracijų. LMTA Kauno fakultetas tapo Vytauto Didžiojo universiteto dalimi. O štai Klaipėdos fakultetas, porą dešimtmečių pabuvęs Klaipėdos universitete, 2018 m. vėl sugrįžo į LMTA. Akivaizdu, kad būdami kartu, sutelkę visus išteklius galime daug daugiau nuveikti.

Drąsiai galima sakyti, kad LMTA yra pagrindinė aukštoji universitetinė profesionalių muzikos, teatro, kino ir šokio menininkų ugdymo mokykla. Ji apima labai platų profesijų spektrą, jos absolventai užpildo kone visas Lietuvos meno pasaulio (o ir užsienio) veiklos nišas. Tai išties didelė institucija, veikianti Vilniuje ir Klaipėdoje. Kas padeda ir kas trukdo sklandžiai veikti šiam sudėtingam mechanizmui?

Bendros vertybės įgalina skirtingų kartų, meno krypčių kūrėjų ir tyrėjų susikalbėjimą ir gebėjimą neprarandant savo identiteto būti visumos dalimi. Strategijoje „LMTA 2030“ įvardytos vertybės yra mūsų bendruomenės susitarimas, kas mums visiems svarbu: „Atvirumas ir tvarumas, kūrybiškumas, tapatumas, akademinė laisvė, atsakomybė ir tolerancija, lygios galimybės visiems, bendruomenės santalka.“ Žinoma, didesnėje institucijoje sudėtingiau suvaldyti kai kuriuos procesus, pasitaiko nesklandumų, sudėtingesnė komunikacija. Čia jau svarbu laiku pastebėti trikdį, išsiaiškinti priežastį ir problemą spręsti sistemiškai, kad daugiau nesikartotų. Tam skiriame tikrai daug laiko. Džiaugiuosi studentais, kurie dažnai patys kelia aktualius klausimus ir kartu dalyvauja ieškant sprendimų. Kartais stebiuosi, kaip kūrybiškai bendrus veiklos vardiklius randa skirtingų meno krypčių ir specializacijų atstovai. Gal dėl to, kad scenos ir ekrano kūrybos procese yra labai daug bendradarbiavimo, be jo neįsivaizduojamas, pavyzdžiui, kino filmo kūrimas ar operos spektaklio statymas.

Kaip nusakytumėte, kokia LMTA reikšmė dabarties Lietuvos kultūriniame gyvenime? Ar akademija pajėgi savo jėgomis atremti prastėjančią bendrą kultūrinę situaciją, menkaverčio „meno“ plitimą, ar yra pakankamai matoma, kad skatintų visuomenės nevienadienių vertybių poreikį? Kas jums gali padėti? O kas trukdo?

Akademija, be abejonės, ne tik atlieka ateities menininkų ugdymo Lietuvai ir pasauliui misiją, bet kartu telkia ryškiausias dabarties muzikos, teatro, kino bei šokio menininkų ir tyrėjų pajėgas bendriems darbams, perspektyvos įvertinimui ir įžvalgoms. Mūsų dėstytojai aktyviai veikia kultūros ir meno lauke, dalyvauja kultūros politikos formavime, kūrybinių organizacijų veikloje. Ugdydami jaunąją kartą siekiame jai perduoti pagarbą pamatinėms vertybėms ir atvirumą naujovėms. Tačiau skonio ugdymas, aukštesnių vertybių poreikio puoselėjimas ir menininko profesijos prestižo kėlimas – tai jau kompleksinė užduotis platesniam veikėjų ratui.

O apskritai kokį vaidmenį Lietuvos kaip valstybės formavimosi istorijoje suvaidino šios institucijos atsiradimas, jos pirmosios užuomazgos XX a. pradžioje?

Įkurti konservatoriją buvo ambicinga XX a. pradžios mūsų muzikų (Mikalojaus Konstantino Čiurlionio, Česlovo Sasnausko, Juozo Naujalio, Juozo Tallat-Kelpšos, Teodoro Brazio, Stasio Šimkaus ir kt.) svajonė. Profesionalių muzikų poreikis ir aukštosios nacionalinės muzikos mokyklos svarba buvo suvokiama Lietuvai dar tik atkūrus nepriklausomybę, ir tai nebuvo atidedama „geresniems laikams“. Jau 1919-aisias, kai Lietuvoje vienu metu trys skirtingos priešiškos jėgos ir jų kariuomenės kėsinosi į mūsų laisvę ir teritorijas, laikas buvo sunkus ir įtemptas, valstybė skyrė finansavimą Naujalio įkurtai muzikos mokyklai. Suvalstybinta muzikos mokykla (1920 m.) tapo svarbiu kultūros židiniu, kuriame mokytojais dirbo ryškiausi to meto muzikai pedagogai, iš studijų Vakaruose grįžtantys ir naujovių parsivežantys jaunieji muzikos kūrėjai ir atlikėjai.

Neformaliai kauniečiai mokyklą dažnai vadino konservatorija dar gerokai iki šio pavadinimo įteisinimo. Dėl patalpų Kaune ir lėšų stygiaus perorganizavimas į aukštąją muzikos mokyklą užtruko. Tuometė Europos valstybės sostinė jau buvo neįsivaizduojama be operos teatro ir konservatorijos, tad jos įkūrimas Kaune 1933-iaisiais baigė profesionaliojo muzikos meno institucionalizavimo etapą Lietuvoje. Tai užtikrino nacionalinio meno tradicijų išsaugojimą ir plėtrą, suteikė pagrindus šių dienų mokymo tradicijai.

Ar turite savo grynai asmeniškai pajaustą, įsimintą, jums brangų ar įdomų pasakymą, pamokymą ar įvykį iš tų senų akademijos istorijos laikų? Galbūt žavitės kokia istorine asmenybe?

Pastaruoju metu teko daugiau domėtis konservatorijos įkūrimo aplinkybėmis ir šiame kontekste man naujomis spalvomis pasipildė kompozitoriaus, Kauno muzikos mokyklos įkūrėjo ir direktoriaus Juozo Naujalio portretas. Faktiškai jis yra pirmasis mūsų mokyklos vadovas, suformavęs pirmąją Lietuvoje profesionalių muzikų ugdymo programą (nuo vargonininkų kursų iki Lietuvos konservatorijos programos), kompetentingą pedagogų kolektyvą ir išrūpinęs konservatorijai visą pastatą. Archyvuose saugomi dokumentai atveria, kokiomis sudėtingomis sąlygomis, nuosekliai, kantriai Naujalis vedė mokyklą konservatorijos link. Kai kurios direktoriaus raštuose figūruojančios (prieš šimtmetį parašytos) eilutės tarsi iš šių dienų: „priimame mokytis tik ketvirtadalį norinčiųjų“, „mokyklai būtina pastatyti naujus rūmus“ ir pan. Naujalis – įkvepiantis nepaliaujamai siekti užsibrėžto tikslo pavyzdys.

Aukštajai mokyklai neabejotinai svarbiausia yra studentai. Ar pastebėjote, kaip jaunimas keičiasi sulig kiekviena karta – nuo jų pasaulėjautos, mąstymo iki paprasto studentiško pareigingumo, atsakomybės, elgesio?

Žinoma, studentų kartos keičiasi ir ši kaita garantuoja aukštosios mokyklos gyvybingumą bei atsinaujinimą. Turiu galimybę tiesiogiai stebėti, kaip kinta studentų skonis, raiška ir poreikiai. Skirtingai reaguojama į tuos pačius muzikos kūrinius, kitaip reiškiama nuomonė ir lūkesčiai, kyla vis naujų su studijomis susijusių iššūkių. Bet tai skatina permąstyti studijų turinį, peržiūrėti užduotis ir ieškoti kitų motyvavimo priemonių. Kiekviena studentų karta atveria naujas galimybes, naujus požiūrius ir skatina atsinaujinti, prisitaikyti, ieškoti naujų sąlyčio tarp kartų taškų. Daug ko išmokau iš savo studentų.

Manau, ir jūs esate girdėjusi tokių pasakymų, kaip „vos ne kiekvienas gali užlipti į sceną, padainuoti, pašokti, pavaidinti. Ką ten studijuoti ketverius ar šešerius metus?“, ir pan. Ką atsakytumėte?

Tokie pasvarstymai gal galimi, jei tiesiogiai nesusiduriama su profesionaliuoju menu. Lankantis teatre, filharmonijoje ar kino teatruose tokie klausimai atpuola. LMTA ugdoma ne tik jaunųjų menininkų kūrybos ar atlikimo meistrystė, bet ir platesnis meno procesų, sąrangos ir dėsnių išmanymas, mokoma vertinti ir kritiškai mąstyti. Mes ugdome menininkus, parengtus savarankiškam darbui ir kūrybai, ateities pokyčiams ir iššūkiams: ne atkartoti, reprodukuoti, bet kurti, ir tai grindžiama ilgamečiu darbu, dideliu žinių bagažu. Juk dabartinis mūsų pirmakursis kurs arba atliks ir 2050-ųjų partitūras.

Ne mažiau nei ilgametė tradicija, gal net labiau, reikšmingos Muzikos ir teatro akademijos modernumo, šiuolaikiškumo savybės. Dar geresnės sąlygos modernizuoti studijas atsiras įsikėlus į naująjį (dabar statomą) akademijos miestelį. Kokios yra akademijos šiuolaikiškumo indikacijos ir kokios perspektyvos atsivers naujoje vietoje?

Visuomet suvokiame ir akcentuojame, kad ugdome ateities meno kūrėjus. Atvirumas ir tolerancija naujovėms – viena pamatinių LMTA bendruomenės vertybių. Tačiau išlikti aktualiam reikia kasdieninių pastangų, naujų impulsų ir tinkamų sąlygų. Akademijos miestelis – dar viena svajonė skirtingų krypčių menininkams studijuoti, bendradarbiauti, kurti kartu, ir ji pamažu pildosi. Bet nauji, moderniai įrengti pastatai – tik būtina priemonė. Kur kas svarbiau, kas tose naujose auditorijose dėstys ir studijuos. Todėl daug dėmesio skiriame tarptautiškumui, sudarydami dėstytojams ir studentams įvairių galimybių pasisemti užsienio mokyklų patirties, studijų programų turinio atnaujinimui ir kompetencijų stiprinimui.

Išlikti šiuolaikiškiems – vadinasi, kasdien gyventi rytdiena. Išmanydami ir remdamiesi ilgamečių tradicijų patirtimi, orientuodamiesi į išliekamąją vertę ir nekintamas vertybes, nuolatos atsinaujindami ir drąsiai taikydami naujoves, išsaugome tikimybę, kad būsime aktualūs ir ateities kartoms. Neabejoju, LMTA ta tikimybė labai reali.

Dėkoju už pokalbį.

2023.01.16

V NACIONALINIS STUDENTŲ IR MOKSLEIVIŲ PIANISTŲ KONCERTMEISTERIŲ KONKURSAS,  SKIRTAS LMTA 90-MEČIUI

Kviečiami dalyvauti Lietuvos aukštųjų muzikos mokyklų studentai – bakalaurai ir magistrantai, meno, muzikos mokyklų, konservatorijų ir gimnazijų mokiniai.

2023 m. balandžio 1–2 dienomis
LMTA Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius)

2023 04 01 /A grupė
Konkurso reikalavimai aukštųjų muzikos mokyklų bakalauro ir magistro studijų studentams:

 1. Baroko ar klasikinės epochos arija iš operos, kantatos, oratorijos, mišių
 2. Romantizmo epochos arija
 3. Laisvai pasirinkti XIX–XXI a. kompozitorių vokaliniai–kameriniai kūriniai
 4. Originali lietuvių kompozitorių daina

Programos trukmė bakalaurams 20 min.
Programos trukmė magistrantams 25 min.
Programa gali būti atliekama su vienu arba dviem solistais

2023 04 02 / B grupė
Konkurso reikalavimai meno, muzikos mokyklų, konservatorijų ir gimnazijų mokiniams:

 1. Baroko ar klasikinės epochos vokalinis ar / ir instrumentinis kūrinys
 2. Laisvai pasirinkta vokalinė arba instrumentinė programa

Programos trukmė 10–15 min.
Programa  gali būti atliekama su vienu arba dviem solistais
Konkurse dalyvauja meno, muzikos mokyklų 9–12 klasių, konservatorijų, gimnazijų I–IV klasių mokiniai

Konkurso dalyvių paraiškų pildymas (iki 2023 m. kovo 10 d.) ir kita informacija: https://lmta.lt/lt/koncertmeisteriu-konkursas/

Dalyvio mokestis: 15 Eur.

Kontaktas pasiteiravimui:
koncertmeisteriokatedra@gmail.com
+370 689 07540

Organizatoriai:
LMTA Koncertmeisterio katedra
LMTA Meno centras

 

 

2023.01.13

Akademija pradeda jubiliejinius metus!

90-tasis LMTA gimtadienis žymi ilgą ir kūrybišką kelią, kuriuo eidami mes mokomės ir tobulėjame. Pasak Akademijos rektorės Judita Žukienės: „Gyvendami šiandiena ir ruošdamiesi rytdienai, negalime pamiršti praeities pamokų. Stabtelti, prisiminti kartu, svajoti, kalbėtis, diskutuoti – tai prielaidos įsivertinti, kur esame, ir kurti ateities perspektyvą. Įkvėpimo ir stiprybės semiamės iš geriausiųjų, ryškiausiųjų, per 90 metų daugybę kartų varsčiusių Akademijos duris.

 

„Užsuk, pamatyk, paklausyk!“ – tai šiųmetis Akademijos šūkis, skirtas tiek bendruomenei, tiek miesto gyventojams. Dėl to ir kviečiame švęsti, džiaugtis ir kartu dalyvauti 90-čiui skirtuose renginiuose! Centrinių rūmų antrame aukšte jau veikia paroda „90 stabtelėjimų. Sugauk sėkmę!“, o LMTA didžiojoje salėje visus metus vyks 8 dalių unikalus menininkų dialogų ciklas „Susikalbėjimai Didžiojoje“. Renginių ciklą atidarė rektorės Juditos Žukienės ir prof. Vytauto Landsbergio pokalbis. Sausio 27 dieną kviečiame susitikti su pianistais Petru ir Luku Geniušais. Kovo 29 d. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje skambės LMTA gala koncertas, o gegužės mėnesį Akademija plačiai pravers meno duris į Gedimino prospektą ir netikėtu skambesiu užlies Lukiškių aikštę. Gimtadienio planuose – ir meniškas kraustymasis iš Sluškų rūmų į naujuosius Akademijos rūmus Olandų gatvėje. Renginiai neapsiribos sostine ir persikels į pajūrį, kur kartu su Klaipėdos fakultetu uostamiesčio publikai bus surengti ypatingi koncertai ir projektai.

Akademijos gimtadienis – tai puiki proga atsinaujinti. Džiaugiamės galėdami pristatyti naują LMTA 90 logotipą, kuris mus lydės visus šiuos metus!

Daugiau informacijos apie Akademijos jubiliejų ir renginius rasite čia: https://lmta.lt/lt/lmta-90/apie-lmta-90/

 

2023.01.05

Lietuvos muzikos ir teatro akademija kviečia studijuoti šokį!

Kovo 13d. ir 18d. vykdomas išankstinis priėmimas* į kas antrus metus renkamas šokio programos bakalauro studijas – klasikinio šokio ir šiuolaikinio šokio specializacijas.

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos vykdomos šokio bakalauro studijos 2018 m. buvo puikiai įvertintos tarptautinių ekspertų. Nuolat tobulinamoje šokio studijų programoje ypatingas dėmesys skiriamas fiziniam, kūrybiniam ir teoriniam būsimų šokio specialistų parengimui. Padedami geriausių Lietuvos ir užsienio šokio pedagogų ir menininkų, jūs turėsite galimybę ugdyti gebėjimus įvairiuose šokio žanruose nuo floor work iki modernaus šokio, nuo klasikinio šokio iki kontaktinės improvizacijos ir įvairių gatvės šokio stilių. Studijų metu būsite skatinami derinti šiuo skirtingus judėjimo stilius, pasitelkdami patyriminės anatomijos studijas ir judesio analizės praktikas.

Ugdydami šokėjus skatiname juos tapti fiziškai sąmoningus: suvokti esminius judėjimo principus ir ieškoti galimybių, kaip juos pritaikyti savo reikmėms. Kūrybinių dirbtuvių metu studentai gilinasi į šokio kompozicijos ir improvizacijos metodus ir kūrybines darbo strategijas. Teorinės šokio ir scenos menų studijos leidžia plačiau susipažinti su istorinėmis, estetinėmis ir kultūrinėmis šokio raidos ypatybėmis. Savo gebėjimus papildysite kitų scenos menų praktinėmis žiniomis, kurias įgyvendinsite kūrybinių projektų metu, bendradarbiaudami su savo ir kitų programų studentais bei programos socialiniais partneriais. O svarbiausia, jūs būsite skatinami galvoti ir veikti kaip menininkai, šokio ir šiuolaikinio meno lauke turintys savo unikalų braižą!

Baigę šokio studijas LMTA absolventai gali jungtis prie profesionalių šokio trupių arba vykdyti kūrybinę veiklą kaip savarankiški kūrėjai. Studijų metu yra sudaroma galimybė studijuoti gretutines pedagogikos studijas, suteikiančias šokio pedagogikos pagrindus, leisiančius praplėsti savo profesines galimybes dirbant mokytojais formaliame ir neformaliame ugdyme.

Išankstinis priėmimas į LMTA Šokio studijų programą vyks kovo mėn. 13d. – klasikinio šokio specializacija ir 18d. – šiuolaikinio šokio specializacija.

* Birželio pabaigoje bus vykdomas pagrindinis priėmimas į LMTA Šokio studijų programą.

 

Viešas programos pristatymas, supažindinimas su stojamųjų egzaminų reikalavimais ir atsakymai į jums svarbius klausimus vyks sausio 21d. 12.00 val. Zoom platformoje, išankstinė registracija anketoje yra būtina.

Individualios nuotolinės konsultacijos vyks vasario 11d.,18d., 25d. ir kovo 4d. 12.00 val. Konsultacijos mokamos, išankstinė registracija yra būtina konsultacijos.

 

Daugiau informacijos:

LMTA puslapis, @LMTA.lt, @LMTAdance

Kontaktai pasiteiravimui:

Dėl stojamųjų egzaminų turinio – Šokio ir judesio katedros vedėjas Andrius Katinas, tel. +370 617 77892, el. p. andrius.katinas@lmta.lt, @LMTAdance

Dėl stojamųjų egzaminų formaliųjų reikalavimų – vyr. specialistė priėmimo klausimams Viktorija Papievė, tel. +370 650 68648, el. p. priemimas@lmta.lt

2023.01.04

Prenumeruojamų duomenų bazių sąrašas

Mieli bibliotekos skaitytojai, pranešame, kad nuo 2023 metų LMTA prenumeruojamų duomenų bazių sąrašas pasipildė naujomis duomenų bazėmis:

 
 • Bloomsbury Video Library – kolekcija, kuri nuolat pildoma šiuolaikiniais menininkų darbais, dokumentiniais filmais, interviu, meniniais ir edukaciniais filmais.
 • Digital Theatre+ – duomenų bazė talpina spektaklių vaizdo ir garso įrašus, mokomąją medžiagą – PDF, vaizdo, audio formatu, aktorių, režisierių interviu ir kt.
 
 • MGG ONLINE – duomenų bazė, kurioje talpinami straipsniai, skirti muzikos bendruomenės mokymui, mokymuisi ir moksliniams tyrimams.
 
 • RILM Music Encyclopedias –  muzikos enciklopedija, kurios turinys apima muzikologijos, etnomuzikologijos ir muzikos teorijos sritis.

 

Prie duomenų bazių prisijungiama per nuotolinę prieigą EZproxy (prisijungimo duomenys: jūsų LMTA el. paštas)
Norint naudotis duomenų bazėmis
 iš LMTA kompiuterių tinklo prisijungimas nereikalingas. 

2022.12.27

XII Raimundo Katiliaus Lietuvos jaunųjų atlikėjų konkursas

Kviečiami dalyvauti smuiko, alto, violončelės, kontraboso ir arfos specialybių 7–12 klasių (arba 7–8 bei I–IV gimnazijos klasių) moksleiviai iš Lietuvos muzikos mokyklų, gimnazijų bei konservatorijų.
 
A grupė –
dalyviai, besimokantys 7–9 klasėse (arba 7–8 ir I gimnazijos klasėse)
B grupė –
dalyviai, besimokantys 10–12 klasėse (arba II–IV gimnazijos klasėse)
 
A grupės dalyvių konkurso programa:
– Etiudas arba kapričas
– Stambios formos kūrinys (variacijos, sonata, fantazija, koncertas arba jo I ar II–III dalys)          
– Pjesė
Programos trukmė: 15–25 min.
B grupės dalyvių konkurso programa:
– Etiudas arba kapričas
– Stambios formos kūrinys (variacijos, sonata, fantazija, koncertas arba jo I ar II–III dalys)
– Dvi skirtingo charakterio pjesės
Privalomas vienas lietuvių kompozitoriaus kūrinys
Programos trukmė: 20–35 min.
 
Konkurso dalyvių paraiškų pildymas (iki 2023 m. kovo 5 d.)
ir kita informacija: https://lmta.lt/lt/katiliaus-konkursas/
 
Dalyvio mokestis: 25 Eur
 
Kontaktas pasiteiravimui: styginiukatedra@gmail.com
 
Organizatorius: LMTA Styginių instrumentų katedra
2022.12.25

STUDENTŲ ATSTOVYBĖS PREZIDENTO IMANTO JONO ŠIMKAUS Kalėdinis SVEIKINIMAS

Brangūs studentai, dėstytojai, akademinės bendruomenės nariai,

Šias Šv. Kalėdas pasitinkame labai sudėtingame karo kontekste. Protu nesuvokiamas karas artimoje kaimynystėje mažiau ar daugiau veikia mus visus ir reikalauja iš mūsų tam tikrų moralinių pasirinkimų. Garsus austrų rašytojas Stefanas Zweigas atvirai prabilęs apie karo beprasmybę, plačiosios visuomenės liko nesuprastas. Mes manome geriau šiandien suprantą karo beprasmiškumą, taip pat puikiai suvokiame nekvestionuojamą teisę į savigyną. Tačiau kyla klausimas ar, skirtingai nei pirmojo ir antrojo pasaulinio karo Europos visuomenės, visuomet patys sugebame nepasiduoti taip brutaliai brukamai neapykantos kultūrai. Kultūrai, iš kurios mūsų tauta taip sunkiai ir pergalingai vadavosi.

Esame girdėję apie garsiąsias 1914 metų makabriškas Šv. Kalėdas vakarų fronte. Kai prancūzai ir vokiečiai niekieno įsakymu nusprendė sustoti, sudėti ginklus. Vienas kitą sveikindami jie kartu užtraukė kalėdines giesmes. Bet netrukus, atidavę pagarbą, vadovybės įsakymu toliau privalėjo tęsti mūšį. Nenoriu lyginti šio istorinio fakto su skaudžia šiandienine realybe, daug kas galėtu atsakyti, kad tuomet dar buvo galima bandyti kalbėti apie priešininko kultūrą. Tačiau norėčiau atkreipti dėmesį į labai skaudų žmogaus paveikslą: vienoje pusėje žmogaus, ginančio savo ir žmonijos civilizacinių vertybių laisvę, kitoje – galimai labai suklaidinto jaunuolio. Paveikslus žmonių: kenčiančių, šąlančių, neturinčių vandens, elektros, maisto.

Mums visiems pasąmoningai kirba klausimas, kaip tokiame kontekste galima ramiai švęsti Šv. Kalėdas. Nesijaučiu turintis moralinę teisę į jį atsakyti, tik manau, kad mažiausiai ką galima padaryti, tai branginti kiekvieną laisvės minutę, branginti savo artimus žmones, savo bendruomenes narius, branginti savo valstybės piliečius bei palaikyti savo taip nuožmiai už laisvę kovojančius kaimynus. Stipriai kartu palaikykime didvyrius, bet jokiu būdu nesimatuokime palaikymo mastais, nepasiduokime neapykantos ir smerkimo kultūrai. Atminkime, kad esame kuklumą vertinanti ir labai dažnai į tyliai didžius darbus linkusi tauta. Šv. Kalėdų rytą į pasaulį atkeliaujantis Kristus mus to moko jau kelis tūkstančius metų. Paradoksaliai patys nepameskime vertybių, kurių apsaugą deklaruojame taip stipriai ginantys.

Mūsų akademinei menininkų bendruomenei noriu palinkėti šiame labai skaudžiame kontekste nenustoti kurti grožio, nenustoti svarbaus tikėjimo, kad būtent per jį mes galime padaryti pasaulį geresniu. Tačiau jokiu būdu nepaminkime gėrio, nepaminkime artimo šio grožio kūrimo proceso metu, taip patys prieš save tapdami neteisiais.

Su Šv. Kalėdomis

Nuoširdžiai

LMTA SA prezidentas

I.J. Šimkus

2022.12.21

Jubiliejinius metus atidarė susitikimas su prof. Vytautu Landsbergiu

Vakar, gruodžio 20-osios vakarą, LMTA rektorės, muzikologės Juditos Žukienės ir Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos pirmininko, profesoriaus Vytauto Landsbergio pokalbis atidarė „Susikalbėjimų Didžiojoje“ renginių ciklą. Profesorius dalinosi prisiminimais, susijusiais su Akademija, buvusiais kurso draugais, bendradarbiais, bičiuliais, šmaikštavo apie meilę muzikai ir gyvenimui.

Gimtadienis – puikus metas stabtelti, atsigręžti ir prisiminti, kas buvo svarbu ir įsimintina. Tad  šventinį vakarą Akademija pristatė ne tik pokalbių ciklą, bet ir atidarė parodą: „90 stabtelėjimų. Sugauk sėkmę!“. Vytautas Landsbergis Akademijai padovanojo ir pasirašė savo naujausią knygą „Kodėl Mes“, kuri papildė tą patį iškilmingą vakarą atidarytą parodą. LMTA centrinių rūmų antrajame aukšte jau galite pamatyti LMTA dėstytojų, meno kūrėjų, atlikėjų prisiminimus, laimėjimus, daiktus, susijusius su Akademija, atnešusius sėkmę scenoje ir akademiniame gyvenime, pasakojančius nepakartojamas istorijas.

Paroda „90 stabtelėjimų. Sugauk sėkmę!” bus nuolatos atnaujinama. Ją aplankyti visi norintys galės iki ateinančių metų pabaigos. Tuo metu „Susikalbėjimų Didžiojoje“ ciklą, skirtą pokalbiams tarp pripažinimą pelniusių ir jaunų menininkų, pratęs susitikimas su pianistais Petru ir Luku Geniušais, kuris vyks sausio 27 d. Vėliau prie šios dviejų kūrybiškų kartų akistatos prisijungs operos solistės Irena Milkevičiūtė ir Asmik Grigorian, kompozitoriai Mindaugas Urbaitis ir Raminta Naujanytė-Bjelle, kino režisieriai Algimantas Puipa ir Laurynas Bareiša, aktorės  Nelė Savičenko ir Jovita Jankelaitytė, teatro režisieriai Gintaras Varnas ir Antanas Obcarskas, aktoriai Valentinas Masalskis ir Matas Dirginčius, šiuolaikinio šokio kūrėjos Aira Naginevičiūtė-Adomaitienė ir Greta Grinevičiūtė. Susitikimus ves žinomi Lietuvos muzikologai, teatrologai ir kinotyrininkai.

Įsibėgėjus jubiliejiniams renginiams, Akademija dar labiau atsivers visuomenei – jau suplanuoti įvairūs festivaliai, koncertai, spektakliai, performansai LMTA salėse ir Vilniaus erdvėse, koncertai kartu su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru. Kovo 29 d. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje skambės LMTA simfoninio orkestro koncertas, o gegužės 27 d. planuojamas didelis projektas, kuris pravers meno duris į Gedimino prospektą ir užlies vieną svarbiausių Vilniaus gatvių. Gimtadienio planuose – ir meniškas išsikraustymas iš Sluškų rūmų į naujuosius Akademijos rūmus Olandų gatvėje. Renginiai vyks ne tik sostinėje, bet ir persikels į pajūrį, kur kartu su Klaipėdos fakultetu uostamiesčio publikai bus surengti ne mažiau ypatingi koncertai ir projektai.

 

2022.12.20

prof. Mario de A. Moura (San Paulas, Brazilija) kūrybinė laboratorija

LMTA Taikomojo teatro magistrantai semestrą pabaigė su tikra kalėdine dovana – prof. Mario de A. Moura (San Paulas, Brazilija) kūrybine laboratorija. Prof. Mario de A. Moura – bendruomenės teatro ir Playback (atkūrimo) teatro profesionalas, teatro „Brasilis“ įkūrėjas ir vadovas, Playback teatro subtilybių mokęsis iš „pirmų rankų“- šio teatro kūrėjų Jonathan Fox, Jo Salas (JAV).

When I started my artistic way, I wanted to be famous. However Playback Theatre is not about this.“- sako Mario.

Tad apie ką Playback teatras? Apie Meilę. Apie Bendras Patirtis. Apie Mus.

Ir dar apie tai, kaip dirba prof. Mario de A. Moura: pagarbiai, lengvai, tiksliai komentuojantis mokymosi bei meninį procesą, ir visada suvokdamas kultūrų skirtumus. O jų buvo pakankamai – prof. Mario, kurio kraujas pulsuoja samba ritmu, lietuviai magistrantai, kurių didžioji dalis – intravertai, ir jau savais tapusieji ukrainiečiai magistrantai, kaskart stebinantys savo profesionaliu požiūriu į darbą ir artistiškumu.

 
 
 
 
LMTA KF teatro katedros lekt. Raimonda Agnė Medeišienė džiaugiasi:

„Mums labai pasisekė, kad pavyko padirbėti su prof. Mario de A. Moura. Pastangos (nematomos) ir laiko sąnaudos (ženklios) buvo to vertos. Dėkoju visiems, padėjusiems paversti realybe šį, regis, neįmanomą projektą!“
 
 
 
 
2022.12.19

Labdaros projektas „Aš esu Ukraina“ akcija „Padėkim išgyventi žiemą“

Ukrainos ambasados Lietuvoje ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Kino ir TV katedros studentų (Lietuvos ir Ukrainos), bendromis savanoriškomis pajėgomis buvo sukurtas ir nufilmuotas klipas “Kalėdos lauke“ (labdaros projekto Aš esu Ukraina“ akcija „Padėkim išgyventi žiemą“).

Prasidėjus karui Ukrainoje, beveik prieš metus Kino ir TV katedra priėmė 18 studentų pabėgusių iš Ukrainos, kurie iki karo mokėsi Kyjivo Nacionaliniame teatro ir kino universitete (https://knutkt.com.ua/) kino meno specializacijose.

LMTA Tarptautinių ryšių skyriaus ir Kino katedros dėstytojų dėka pavasario semestrą sėkmingai užbaigė visi atvykę studentai. Jiems buvo suteikta net tik galimybė kokybiškai tęsti studijas, bet ir finansinė, socialinė, psichologinė pagalba. Dauguma ukrainiečių liko ir kitam – rudens semestrui, 12-a jų tęsia Kino meno studijas LMTA. Dauguma norėtų likti ir čia baigti studijas.

Padėti Ukrainai – tikslas, suvienijęs filmavimo aikštelėje dirbusius / dalyvavusius / padėjusius:

Ukrainos ambasados sekretorė – Lesia Rozhak

Kūrybinių idėjų generatorius ir koordinatorius – Rolandas Vilkončius

LMTA Kino ir tv katedros dėstytojas, režisierius – Darius Miniotas

LMTA Kino ir tv katedros studijos administratorė – Jurga Mačionytė

LMTA infrastruktūros skyriaus energetikas – Vidmantas Plankis

 

Filmavimo komanda:

Režisieriai – KNUTKT II kurso kino režisieriai – Dmytro Sukhetskyi, Ivan Sikach

Operatorius – LMTA I kurso operatorius – Andrius Dirmantas

Garso režisierė – KNUTKT IV kurso garso režisierė – Ilaria Yermak, Nadiia Sazonova

Garso postprodukcija – KNUTKT II kurso garso režisierius – Judah Buchynskyi 

Montažas – KNUTKT IV kurso montažo režisierė – Mariia Sokirchenko

Apšvietėjai – LMTA I kurso operatoriai – Rapolas Gorodeckis, Lukas Baranauskas

Aikštelės asistentai – Faustas Labanauskas ir Ąžuolas Vilkončius

Aktoriai – Vytautas Suslavičius, Nataliia Vasylieva, Mariia Vasylieva, Valeriia Kholodova, Maia Nesterenko, Anelia Babynets, Liudmyla Shaposhnikova, Yurii Chubchenko, Romanko Maryna, Romanko Anastasiia, Romanko Anna, Raminta Naujanytė – Bjelle, Ieva Narkutė, Andrius Mamontovas, Gabrielius Liaudanskas-Svaras.

MB Kameristas su extra įranga (Kino kamerų ir apšvietimo nuomos namai). Kemi autoservisas su profesionaliai paruošta metaline statine laužui.

 

Prie finansinės pagalbos energingai prisidėjo visa LMTA bendruomenė ir jos draugai, alumnai. Iki šiol veikia ir LMTA įkurtas ukrainiečių paramos fondas ir kviečia nepamiršti mūsų studentų ir paremti jų studijas ir būtį.

Lietuvos muzikos ir teatro akademija

Gedimino pr. 42, 01110 Vilnius, Lietuva

Įmonės kodas 111950624

Sąskaitos Nr. LT24 7300 0100 3532 9546

Būtinas prierašas: parama Ukrainai

 

2022.12.16

Įvyko 26-asis Tarptautinis Akordeono konkursas Lenkijoje

Gruodžio 7-10 dienomis LMTA Akordeono katedros studentai sėkmingai dalyvavo 26-ajame Tarptautiniame Akordeono konkurse Lenkijoje, Przemysl mieste prie Ukraino sienos. Konkurse, daugiau nei 30 metų puoselėjančiame ilgas tradicijas dalyvavo atlikėjai iš Lenkijos, Ukrainos, Slovakijos, Čekijos, Vokietijos ir Lietuvos.

Prof. Raimondo Sviackevičiaus klasės studentai buvo puikiai įvertinti kompetetingos Jury vertinimo komisijos.

4 kurso studentas Edgaras Dičpinigaitis pagrindinėje solistų 2 turų kategorijoje laimėjo 2 vietą, nedideliu skirtumu atsilikęs nuo pirmos vietos laimėtojo Krzysztof Polnik iš Varšuvos Chopino Universiteto. 3 vietą laimėjo Roman Puneiko iš Ukrainos, Lvivo muzikos akademijos. Viso šioje kategorijoje dalyvavo 21 dalyvis.

3 kurso LMTA Akordeono katedros studentas Ruslanas Grimbovskij tapo Diplomantu ir užėmė 6 poziciją.

2 kurso studentas Adrijanas Pikis ir 1 kurso studentas Žilvinas Šimkus taip pat sėkmingai sudalyvavo konkurse.

Prof. Raimondo Sviackevičiaus klasės kamerinis ansamblis „Un(Seen) Trio“ mišrių ansamblių kategorijoje iškovojo 4 vietą ir tapo vieninteliais šios kategorijos Diplomantais.

LMTA Akordeono katedros vedėjas Prof. Raimondas Sviackevičius buvo pakviestas dirbti šiame konkurse vertinimo komisijoje drauge su Varšuvos Chopino Universiteto rektoriumi Prof. Klaudiusz Baran, Ukrainos kompozitoriumi Prof. Volodymir Runchak, Gdansko muzikos akademijos Prof. hab. dr. Elzbieta Rosinska, Katovicų muzikos akademijos prof. dr. Piotr Chololowicz, Bydgoščo muzikos akademijos prof. hab. dr. Jerzy Kaszuba ir kitais.

Malonu, kad tarptautinėje Akordeono pasaulio arenoje Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Akordeono katedros atlikimo lygis, Lietuviškosios akordeono mokyklos garso kultūra, stiliaus suvokimas ir profesionalus muzikavimas jau ne pirmą kartą įvertintas ne tik Diplomais, bet ir nuoširdžiais užsienio universitetų profesorių bei atlikėjų komplimentais.

2022.12.16

Paskelbti II tarptautinio Baltic strings konkurso-festivalio laureatai

Gruodžio 9-13 d. d. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje įvyko styginių instrumentų katedros organizuojamas II Baltijos šalių konkursas-festivalis Baltic strings. Renginys buvo finansuojamas Erasmus programos pagalba.

Konkurso dalyvius vertino tarptautinė vertinimo komisija: komisijos pirmininkė Lietuvos nacionalinės filharmonijos generalinė direktorė Rūta Prūsevičienė, Arvo Leibur (smuikas, Estijos muzikos ir teatro akademija), Henry-David Varema (violončelė, Estijos muzikos ir teatro akademija), Arigo Strals (altas, Latvijos Jazepo Vytuolo muzikos akademija), Tereze Ziberte-Ijaba (smuikas, Latvijos Jazepo Vytuolo muzikos akademija), Donatas Bagurskas (kontrabosas, Lietuvos muzikos ir teatro akademija), Rusnė Mataitytė (smuikas, Lietuvos muzikos ir teatro akademija).

Konkurse dalyvavo dvidešimt vienas smuiko, alto, violončelės ir kontraboso specialybes studijuojantis Baltijos šalių (Lietuvos, Latvijos, Estijos) aukštųjų mokyklų studentas. Prie kitų kūrinių į programą buvo privaloma įtraukti vieną Baltijos šalių (Lietuvos, Latvijos arba Estijos) kompozitoriaus kūrinį.

 

Konkurso-festivalio rėmuose dalyviai turėjo galimybę tobulintis meistriškumo kursų metu pas vertinimo komisijos narius, taip pat įvyko du nuotoliniai seminarai, kuriuos vedė lektorius doc. Gediminas Dačinskas („Tradicijos saitai ir interpretacijos laisvė“ bei prof. dr. Indrė Baikštytė „Fiziniai atlikėjų susirgimai ir jų prevencija“.

Konkurso laureatais ir diplomantais tapo:

GRAND PRIX

KRISTIJONAS PŪTYS (smuikas, Lietuva)

Pedagogė: Rūta Lipinaitytė

I VIETA

HARALDS ARNIS (kontrabosas, Latvija)

Pedagogas: Sergejs Brīnums

SAULĖ BUIKAITĖ (smuikas, Lietuva)

Pedagogė: Rūta Lipinaitytė

KLEMENTINA VENCIŪTĖ (smuikas, Lietuva)

Pedagogė: Rūta Lipinaitytė

II VIETA

PATRĪCIJA PENĪSKOLA IĻASOVA (smuikas, Latvija)

(taip pat diplomas už geriausią latviškos muzikos atlikimą)

Pedagogė: Terēze Zīberte-Ijaba

PAULINA JANKOVSKYTĖ (smuikas, Lietuva)

(taip pat diplomas už geriausią lietuviškos muzikos atlikimą)

Pedagogė: Ingrida Armonaitė – Galinienė

VIKTORIJA VIKTOROVA (altas, Latvija)

Pedagogas: Arigo Štrāls

III VIETA

EMĪLIJA BUKŠA (smuikas, Latvija)

Pedagogė: Terēze Zīberte-Ijaba

ELBE REITER (smuikas, Estija)

Pedagogės: Kristina Kriit/Mari Tampere-Bezrodny

LIUDVIKAS SILICKAS (violončelė, Lietuva)

Pedagogas: Edmundas Kulikauskas

DIPLOMAI

RŪTA BUIŠAITĖ (altas, Lietuva)

Pedagogas: Petras Radzevičius

TEODOR JUKO HIIEMAA (violončelė, Estija)

(taip pat diplomas už geriausią estiškos muzikos atlikimą)

Pedagogas: Henry-David Varema

ZENTA EVITA TIMERMANE (violončelė, Latvija)

Pedagogė: Diana Ozoliņa

TRIIN VEISSMANN (smuikas, Estija)

(taip pat diplomas už geriausią baroko muzikos atlikimą)

Pedagogė: Triin Ruubel-Lilleberg

 

Sveikiname laureatus ir diplomantus!

2022.12.15

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos jubiliejinius metus atidarys susitikimas su prof. V. Landsbergiu

Lietuvos muzikos ir teatro akademijai ateinantys metai pažymėti ypatinga proga. Vienintelė šalyje specializuota universitetinė muzikos, teatro, kino ir šokio aukštoji mokykla minės garbingą 90-ies metų jubiliejų. Jį švęsti kartu Akademijos bendruomenė kvies visus metus.

Šventinių renginių ir „Susikalbėjimų Didžiojoje“ ciklą jau gruodžio 20 d. atidarys susitikimas su profesoriumi, LMTA garbės daktaru, Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos pirmininku Vytautu Landsbergiu, kuris taipogi mini savo 90-ies metų sukaktį. Profesorių kalbins Akademijos rektorė, muzikologė Judita Žukienė.

„Gyvendami šiandiena ir ruošdamiesi rytdienai, negalime pamiršti praeities pamokų. Stabtelti, prisiminti kartu, svajoti, kalbėtis, diskutuoti – tai prielaidos įsivertinti, kur esame ir kurti ateities perspektyvą. Įkvėpimo ir stiprybės semiamės iš geriausiųjų, ryškiausiųjų, per 90 metų daugybę kartų varsčiusių Akademijos duris“, – sako LMTA rektorė J. Žukienė.

„Susikalbėjimų Didžiojoje“ ciklą 2023-aisiais tęs pripažinti meno meistrai ir jaunieji menininkai. Dviejų inteligentiškų ir kūrybiškų kartų akistatoje susitiks: pianistai Petras Geniušas ir Lukas Geniušas, operos solistės Irena Milkevičiūtė ir Asmik Grigorian, kompozitoriai Mindaugas Urbaitis ir Raminta Naujanytė-Bjelle, kino režisieriai Algimantas Puipa ir Laurynas Bareiša, aktorės  Nelė Savičenko ir Jovita Jankelaitytė, teatro režisieriai Gintaras Varnas ir Antanas Obcarskas, aktoriai Valentinas Masalskis ir Matas Dirginčius, šiuolaikinio šokio kūrėjos Aira Naginevičiūtė-Adomaitienė ir Greta Grinevičiūtė. Susitikimus ves žinomi Lietuvos muzikologai, teatrologai ir kinotyrininkai.

Tą patį iškilmingą gruodžio 20 d. vakarą Akademijoje bus atidaryta išskirtinė paroda, kurioje bus eksponuojami LMTA dėstytojų, profesorių, meno kūrėjų, atlikėjų prisiminimai, laimėjimai, daiktai, susiję su Akademija, menine veikla; atnešę sėkmę scenoje ir akademiniame gyvenime, daiktai su savomis nepakartojamomis istorijomis. Eksponatai bus „apgyvendinti“ stiklo kubuose ir puoš Akademijos ilgojo antrojo aukšto koridoriaus langus. Paroda „90 stabtelėjimų. Sugauk sėkmę!” bus nuolatos atnaujinama. Ją aplankyti visi norintys galės iki 2023 m. pabaigos.

Įsibėgėjus šventinių renginių programai, Akademija dar labiau atsivers visuomenei – jau suplanuoti įvairūs festivaliai, koncertai, spektakliai, performansai LMTA salėse ir kitose Lietuvos koncertinėse  erdvėse. Kovo 29 d. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje skambės LMTA gala koncertas,  o gegužės 27 d. Akademija plačiai pravers meno duris į Gedimino prospektą ir netikėtu skambesiu užlies Lukiškių aikštę. Gimtadienio planuose – ir meniškas kraustymasis iš Sluškų rūmų į naujuosius Akademijos rūmus Olandų gatvėje. Renginiai neapsiribos sostine ir persikels į pajūrį, kur kartu su Klaipėdos fakultetu uostamiesčio publikai bus surengti ypatingi koncertai ir projektai.

Dešimtmetį laukta akimirka – 90-asis LMTA jubiliejus sukurs jungtis ne tik tarp skirtingų Akademijos bendruomenės, kūrėjų ir visuomenės kartų, bet ir svarbiai progai suvienys įvairias meno disciplinas ir šalies miestus.

Apie renginį: lmta.lt/lt/renginiai

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos informacija

2022.12.08

STUDENTŲ DĖMESIUI: DOMINIKONŲ STIPENDIJA!

Lietuvos muzikos ir teatro akademija, tęsdama bendradarbiavimą su Pamokslininkų ordino Dominikonų Vilniaus Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo vienuolynu, šiemet ir vėl kviečia LMTA studentus, kuriems reikalinga parama, kreiptis dėl Dominikonų stipendijos. Pernai stipendijos buvo skirtos Teatro ir kino fakulteto studentams, o šiemet paraiškas teikti kviečiami studijuojantieji Muzikos fakultete.

Šiemet Dominikonų stipendija skiriama dviem studentams, studijuojantiems LMTA Muzikos fakultete, bakalauro ar magistrantūros pakopų studijų programose. Stipendija mokama kiekvieną mėnesį visus studijų metus. Stipendijos dydis – 100 eurų per mėnesį.

Stipendiją skirs Dominikonų Vilniaus Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo vienuolyno atstovai, įvertinę, ar studentas atitinka bent vieną iš šių kriterijų (jie išvardinti prioriteto tvarka):

– studentas turi nustatytą 45 procentų ar mažesnį darbingumo lygį arba sunkų ar vidutinį neįgalumo lygį (pateikiami tai įrodantys dokumentai);

– studentas yra iš nepasiturinčios šeimos ar gyvena vienas ir turi teisę gauti arba gauna socialinę pašalpą (pateikiami tai įrodantys dokumentai);

– studentas yra ne vyresnis kaip 25 metų ir jam iki pilnametystės buvo nustatyta globa (rūpyba) arba jo tėvai (vienas iš tėvų, turėtas vienintelis iš tėvų) yra mirę (pateikiami tai įrodantys dokumentai).

Taip pat gali būti atsižvelgiama į tai, ar studentas yra atvykęs studijuoti į Vilnių iš kito miesto, t. y., ar jis baigė ne Vilniaus m. savivaldybės ribose esančią bendrojo ugdymo mokyklą; ar studijuoja bakalauro studijų pakopos pirmame kurse; ar neturi akademinių skolų ir ar studentas yra praktikuojantis katalikas.

Studentas, norintis gauti Dominikonų stipendiją, turi iki š. m. gruodžio 31 dienos LMTA Muzikos fakulteto dekanate pateikti prasymą stipendijai gauti.

2022.12.08

Doktorantų meno projektų gynimai

Informacija apie doktorantų meno projektų gynimus

Agnės Railaitės-Jurkūnienės doktorantūros meno projekto „Akompanuojančio pianisto partneriškumo koreliacija: Halinos Znaidzilauskaitės interpretacinis dėmuo“ gynimas

Meno projekto vadovai:

Projekto kūrybinio darbo vadovė: prof. Irena Armonienė

Projekto tiriamojo darbo vadovė: doc. dr. Laima Budzinauskienė

Meno projekto gynimo taryba:

Pirmininkė:

prof. dr. Indrė Baikštytė (LMTA, scenos ir ekrano menai, muzika C 001)

 

Nariai:

prof. Nijolė Ralytė (LMTA, scenos ir ekrano menai, muzika C 001)

prof. dr. Jullian Hellaby (Coventry University, muzika, fortepijonas)

prof. dr. Lina Navickaitė-Martinelli (LMTA, humanitariniai mokslai, menotyra H 003)

prof. habil. dr. Leonidas Melnikas (LMTA, humanitariniai mokslai, menotyra H 003)

Kūrybinės doktorantūros meno projekto dalies gynimas: 2022 gruodžio 12 d. 18.30 val.

Vieta: Didžioji salė (Gedimino pr. 42, Vilnius)

Programa:

1. Johann Sebastian Bach (1685–1750) Schlummert ein iš kantatos Ich habe genug BWV Nr. 82, 7 min.

2. Robert Schumann (1810–1856) Widmung iš ciklo balsui ir fortepijonui Myrthen op. 25, 2 min. 30 s. Atlieka: Stein Skjervold (baritonas), Agnė Jurkūnienė (fortepijonas)

3. Benjamin Godard (1849–1895) Legenda pastoralė iš Scotch scenes ecossaises („Škotiški šokiai“) birbynei ir fortepijonui, 5 min. 30 s.

4. Eugène Bozza (1905–1991) Fantaisie pastorale (Fantazija-pastoralė), 6 min.

5. Vytautas Montvila (1935–2003) Trys pastoralės birbynei ir fortepijonui: „Pušys“, „Kopos“, „Jūra“, 9 min. Atlieka Egidijus Ališauskas (birbynė), Agnė Jurkūnienė (fortepijonas)

6. Jonas Jurkūnas (1978) Vokalinis ciklas Vem ska trösta Knytet („Kas paguos Mažulę“) pagal T. Jansson žodžius, 13 min. Atlieka Stein Skjervold (baritonas), Egidijus Ališauskas (birbynė), Agnė Jurkūnienė (fortepijonas)

7. Amilcarre Ponchielli (1834–1886), Fra Cristoforo arija Al tuo trono iš operos I Promessi Sposi, 6 min.

8. Giuseppe Verdi (1813–1901) Filypo arija Ella giammai m‘amò! iš operos Don Carlos, 10 min. 30 s.

9. Charles Gounod (1818–1893) Mefistofelio kupletai Le veau d’or iš operos Faustas, 3 min. Atlieka Tadas Girininkas (bosas), Agnė Jurkūnienė (fortepijonas)

Tiriamosios doktorantūros meno projekto dalies gynimas 2022 m. gruodžio 14 d. 10 val.

Vieta: Juozo Karoso salė (Gedimino pr. 42, Vilnius)


Vytauto Germanavičiaus doktorantūros meno projekto „Archajinių derminių struktūrų transformacija ir adaptacija naujose mikrotoninėse kompozicijose“ gynimas

Meno projekto vadovai:

Projekto kūrybinio darbo vadovas: prof. Rytis Mažulis

Projekto tiriamojo darbo vadovė: prof. dr. Rima Povilionienė

Meno projekto gynimo taryba:

Pirmininkas

prof. dr. Ričardas Kabelis (Lietuvos muzikos ir teatro akademija, scenos ir ekrano menai, muzika, kompozicija)

 

Nariai:

prof. dr. Mārtiņš Viļums (Lietuvos muzikos ir teatro akademija, scenos ir ekrano menai, muzika, kompozicija)

prof. habil. dr. Gražina Daunoravičienė (Lietuvos muzikos ir teatro akademija, humanitariniai mokslai, menotyra H 003, muzikologija)

prof. dr. Rūta Stanevičiūtė-Kelmickienė (Lietuvos muzikos ir teatro akademija, humanitariniai mokslai, menotyra H 003, muzikologija)

prof. Juhani Nuorvala (Sibelius Academy, University of the Arts Helsinki, scenos ir ekrano menai, muzika, kompozicija)

Kūrybinės meno projekto dalies gynimas gruodžio 14 d. 18 val.

Vieta: Juliaus Juzeliūno erdvinio garso sfera

Programa:

1. „Raudoni medžiai“ 2018 m., fleitai, violončelei ir vargonams, skiriama gen. Adolfo Ramanausko Vanago 100-osioms gimimo metinėms, „Garsovaizdžiai“, vargonų muzikos rečitalis, 2018.10.30, Lietuvos nacionalinė filharmonija, atl. Johannes Hustedt (fleita, Vokietija), Ramutė Kalnėnaitė (violončelė), Jūratė Landsbergytė (vargonai), trukmė – 10 minučių.

2. „Mane nužudė banano medis“ 2019 m., išilginei tenorinei fleitai solo, tarptautinis festivalis “MikroFest Vilnius 2021“, 2021.09.10, Pranciškonų vienuolyno koncertų salė, atl. Linnéa Sundfær Casserly (Norvegija/Suomija), trukmė – 5 minutės 30 sekundžių.

3. „Žydintis ledas“ 2020 m., styginių orkestrui, „Baltijos šalių kamerinių orkestrų festivalis“, 2020.10.29, Vilniaus rotušė, atl. Vilniaus savivaldybės Šv. Kristoforo kamerinis orkestras, dir. Modestas Barkauskas, trukmė – 10 minučių.

4. „L`astéroïde B612“ 2020 m., smuikų duetui, „LMTA doktorantai: penkios rudens spalvos“, 2021.11.05, LMTA didžioji salė, atl. Augusta Jusionytė ir Julija Ivanovaitė, trukmė – 8 minutės.

5. „Be titro“ 2021 m., šakuhači fleitai ir styginių kvartetui, „ISCM Centenary Vilnius“, 2022.10.08, Vytauto Kasiulio dailės muziejus, atl. Reison Kuroda (Japonija), Chordos styginių kvartetas, trukmė – 7 minutės.

6. „Avalanche“ 2022 m., orkestrui, tarptautinis aktualiosios muzikos festivalis „Gaida“, 2022.10.20 (koncertas 2023.01.20), Lietuvos nacionalinė filharmonija, atl. Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, dir. Robertas Šervenikas, trukmė – 12 minučių.

Tiriamosios doktorantūros meno projekto dalies gynimas 2022 m. gruodžio 15 d. 14 val.

Vieta: Juozo Karoso salė (Gedimino pr. 42, Vilnius)


Vyčio Nivinsko meno doktorantūros meno projekto „Džiazo kontraboso transformacijos XX–XXI a. muzikos inovacijų ir eksperimentavimo kontekstuose“ gynimas

Meno projekto vadovai:

Projekto kūrybinio darbo vadovas: prof. Andersas Jorminas

Projekto tiriamojo darbo vadovė: prof. dr. Rūta Stanevičiūtė-Kelmickienė

Meno projekto gynimo taryba:

Pirmininkas

prof. Petras Vyšniauskas (Lietuvos muzikos ir teatro akademija, scenos ir ekrano menai, muzika C 001)

Nariai:

prof. Egidijus Buožis (Lietuvos muzikos ir teatro akademija, scenos ir ekrano menai, muzika C 001)

prof. dr. Lina Navickaitė-Martinelli (Lietuvos muzikos ir teatro akademija, humanitariniai mokslai, menotyra H 003)

prof. dr. Audronė Žiūraitytė (Lietuvos muzikos ir teatro akademija, humanitariniai mokslai, menotyra H 003)

doc. Thomasas Markussonas (University of Gothenburg, scenos ir ekrano menai, muzika)

Kūrybinės dalies gynimas 2022 gruodžio 13 d. 19 val.

Vieta: Balkono teatras (Gedimino pr. 42, Vilnius)

Programa:

1. „Transformacijos“ (2022), šokėjui ir kontrabosui solo, m. Vyčio Nivinsko, atlieka: Laurynas Žakevičius (šokis), Vytis Nivinskas (kontrabosas).

2. „Music is the Ocean“ (2019) džiazo kvartetui, m. Vyčio Nivinsko, ž. Lauros Budreckytės, atlieka: Laura Budreckytė (balsas), Richardas Banys (fortepijonas), Vytis Nivinskas (kontrabosas), Tuomas Räsänenas (mušamieji).

3. „Interviu“ (2021) džiazo trio, m. Vyčio Nivinsko, atlieka: Richardas Banys (fortepijonas), Vytis Nivinskas (kontrabosas), Tuomas Räsänenas (mušamieji).

4. „Nuages Gris“ (1881) džiazo kvartetui, m. Ferenco Liszto, aranž. Vyčio Nivinsko, atlieka: Laura Budreckytė (balsas), Richardas Banys (fortepijonas), Vytis Nivinskas (kontrabosas), Tuomas Räsänenas (mušamieji).

5. „Balti medžiai“ (2018) džiazo kvintetui, m. Vyčio Nivinsko, ž. Lauros Budreckytės, atlieka: Laura Budreckytė (balsas), Janas Maksimovičius (saksofonas), Richardas Banys (fortepijonas), Vytis Nivinskas (kontrabosas), Tuomas Räsänenas (mušamieji).

6. „Po milijono metų“ (2020) džiazo kvintetui ir šokėjui, m. Vyčio Nivinsko, ž. Vytauto Mačernio, atlieka: Laura Budreckytė (balsas), Janas Maksimovičius (saksofonas), Richardas Banys (fortepijonas), Vytis Nivinskas (kontrabosas, balsas), Tuomas Räsänenas (mušamieji), Laurynas Žakevičius (šokis).

Meno projekto tiriamosios dalies gynimas 2022 m. gruodžio 15 d. 10 val.

Vieta: Juozo Karoso salė (Gedimino pr. 42, Vilnius)

Su meno projekto tiriamąja dalimi ir jos santrauka galima susipažinti LMTA skaitykloje (Gedimino pr. 42).


 

Renginiai

2023/02/05

„WELCOMEPLAY“

2023 m. vasario 5 d., sekmadienį, 18 val.
LMTA Balkono teatre (Gedimino pr. 42, Vilnius)

„WELCOMEPLAY“

Tarptautinio šiuolaikinės ir improvizacinės muzikos festivalio-dirbtuvių „ContemPLAY“ programos dalis

Atlikėjai: LMTA Šiuolaikinės ir improvizacinės muzikos, Kompozicijos katedros studentai

ContemPLAY – tai naujas tarptautinis šiuolaikinės eksperimentinės ir improvizacinės muzikos kūrybinis festivalis-dirbtuvės, akcentuojantis kūrybiškumą, įsiterpiantis tarp jau egzistuojančių šiuolaikinės muzikos, džiazo festivalių ir suteikiantis platformą gyvybingai laisvosios improvizacijos scenai. Festivalio ašis yra Lietuvos muzikos ir teatro akademija, šiuolaikinės muzikos atlikimo ir improvizacijos bei kompozicijos studijų programos ir LMTA Muzikos inovacijų studijų centras, o juos papildo LENsemble ir Improdimensija. Į Vilnių atvyksta ryškūs kūrėjai ir jų studentai iš Vokietijos, Olandijos, Belgijos ir Estijos.

Esame tikri, kad šių metų vasario 5-11 dienomis vyksiantis renginys taps vienu ryškiausių muzikos impulsų įvairių šiuolaikinės muzikos krypčių bendruomenėms. Į koncertų, improvizacijų vakarų, paskaitų ir dirbtuvių formą įvilktas ContemPLAY įkūnys pirmąjį tokio formato festivalį Lietuvos šiuolaikinės muzikos istorijoje, kuris, tikimės, taps tęstine platforma.

WelcomePLAY, ImprodimensijaPLAY, LENsemblePLAY, SinfoPLAY, ElectroPLAY, JamPLAY, ContemPLAY – kiekvienas festivalio-dirbtuvių vakaras klausytojus pasitiks nauju muzikiniu pavidalu, o viso renginio metu dienomis vykstančios išskirtinių, visoje Europoje puikiai žinomų, muzikos atlikėjų, kompozitorių ir kūrėjų, tokių kaip Alexander Grebtschenko, Friederike Scheunchen, Johannes Schölhorn, Theodore Parker, Karen Vanhercke, paskaitos suteiks įkvėpimo naujoms idėjoms. Be šių garsių iš visos Europos atvykstančių menininkų, ContemPLAY metu savo patirtimi ir kūrybiškumu dirbtuvių ir paskaitų forma dalinsis tokie žymūs Lietuvos kūrėjai, kaip Vykintas Baltakas, Mantautas Krukauskas, Liudas Mockūnas, Arnas Mikalkėnas, jų gretas papildys nauji kūrybingi Lietuvos muzikos ir teatro akademijos veidai. 

Jungtinė Lietuvos muzikos ir teatro akademijos, Improdimensijos, LENsemble kūrybinė grupė kviečia Jus patirti vasario 5-11 dienomis Lietuvos muzikos pasaulį nušviesiantį reiškinį ir pasisemti šiuolaikinės akademinės, eksperimentinės ir improvizacinės muzikos kūrybinės energijos.

Organizatoriai: Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Improdimensija, LENsemble

Partneris: Kompresorine – Ideas Block LT

Renginys įgyvendinamas su Erasmus+, Nordplus, Goethes’s instituto ir Lietuvos kultūros tarybos programų daline parama. 

Įėjimas nemokamas, Let’s ContemPLAY!

Facebook nuoroda https://www.facebook.com/ContemPlayVilnius

2023/02/06

PROGRAMA MENAS IR SVEIKATA‘2023

2023 m. vasario 6 d., pirmadienį (laikas nurodytas preliminariame tvarkaraštyje)
LMTA, nuotolinių mokymų platforma „Zoom“

Pristatome tradiciniu tapusius neformaliojo suaugusiųjų švietimo parengiamuosius kursus „Menas ir sveikata‘2023“. Neformaliojo suaugusiųjų švietimo programa skirta muzikos, šokio, dramos, dailės ir sveikatos priežiūros bei kitų santykio profesijų (psichologijos, socialinio darbo, socialinės pedagogikos, specialiojo ugdymo, ikimokyklinio ir pradinio ugdymo) specialistams, dirbantiems bei ketinantiems dirbti sveikatos priežiūros, socialinių paslaugų, specialiojo ugdymo įstaigose su įvairaus amžiaus fizinės, psichinės ar socialinės sveikatos problemų turinčiais asmenimis.

Per pastaruosius du dešimtmečius atliekama vis daugiau menų poveikio sveikatai ir gerovei tyrimų. Europos regiono daugiau nei 3000 tyrimų rezultatai rodo, kad menai vaidina svarbų vaidmenį profilaktikai, sveikatos stiprinimui ir ligų valdymui bei gydymui. 2019 m. Pasaulio sveikatos organizacijos ataskaitoje (WHO Health Evidence Network synthesis report 67. What is the evidence on the role of the arts in improving health and well-being? A scoping review) rekomenduojama skatinti menų įtraukimą individualiu, vietos ir nacionaliniu lygmenimis bei remti tarpsektorinį bendradarbiavimą.

„Menas ir sveikata“ – tai nuo 2015 m. LMTA KKC vykdomi parengiamieji kursai stojantiems į VU – LMTA Menų terapijos magistro programą bei visiems besidomintiems meno poveikiu sveikatai.

Daugiau informacijos apie kursus: kkc.lmta.lt/programa-menas-ir-sveikata2023/

Programos vadovė:
doc. dr. Vilmantė Aleksienė | vilmante.aleksiene@lmta.lt

Programos koordinatorė:
vyr. spec. Deimantė Kavaliauskaitė | deimante.kavaliauskaite@lmta.lt | +370 626 47877

Akademinė konsultantė VU magistro klausimais:
Geida Kličiūtė | geida.kliciute@mf.vu.lt | +370 5 239 8756

2023/02/06 - 2023/02/15

ALEXANDERIO TECHNIKOS UŽSIĖMIMAI

2023 02 06–10 / LMTA Sluškų rūmų 5005 auditorijoje / T. Kosciuškos g. 10, Vilnius
2023 02 11 / Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijoje / Kęstučio g. 85, Kaunas
2023 02 13–15 / LMTA Klaipėdos fakulteto 202 auditorijoje / K. Donelaičio g. 4, Klaipėda

 

ALEXANDERIO TECHNIKOS UŽSIĖMIMAI

Užsiėmimus veda ANDREAS SANDRI (Graco ir Vienos muzikos ir teatro universitetai, Austrija)

Andreas Sandri atvykęs iš LMTA Erasmus+ programos partnerinės mokyklos – Vienos muzikos ir teatro universiteto (Austrija). Dėstytojas atvyksta į LMTA jau daugelį metų. Aleksander vardu vadinamą tam tikrą pratimų sistemą sukūrė F. Matthiasas Alexander. Ši sistema gali padėti scenos menininkui išmokti teisingai (natūraliai) naudotis savo fiziniu kūnu. Technika ypač naudinga tiems, kurių profesija yra susieta su pasikartojančiais fizinio kūno veiksmais – pvz. aktoriams, šokėjams, muzikantams… Pasirodo, kad net 80% scenos menininkų dirba savo darbą jausdami įvairius skausmus. Aleksanderio technikos pagalba tokio tipo problemas galima spręsti labai efektyviai. Aleksanderio technikoje yra akcentuojamas sąmoningas savo kūno stebėjimas, buvimas čia ir dabar, judėjimas, atsipalaidavimas, kvėpavimas. Andreas Sandri g. Ziuriche (Šveicarijoje), studijavo Aleksanderio techniką 1991–1994 Konstruktyviajame Mokymo centre (Aleksanderio technikos centras) Londone, pastaruoju metu dirba Vienoje ir Grace. Vienoje yra Aleksanderio technikos mokyklos įkūrėjas ir vadovas.

2023/02/06 - 2023/02/10

KEMACA KINETIC (DANIJA)

2023 m. vasario 6–10 d. /  LMTA Klaipėdos fakultetas  / K. Donelaičio g. 4, Klaipėda

2023 m. vasario 9 d.,  21 val. / Džiazo klubas „Kurpiai” / Kurpių g. 1A, Klaipėda

KEMACA KINETIC

Seminarai ir koncertas

Susipažinkite su ritmikos kanonų nepaisančia trijule Kemaca Kinetic. Šio kompromisų neieškančio danų trio repertuare galite rasti viską nuo džiazo iki groove stiliaus muzikos, kuriame hipnotizuojantis ritmas persipina su kerinčiomis melodijomis.

Kemaca Kinetic sudaro du jauni Danijos džiazo scenos vunderkindai: nepailstantis būgnininkas Matias Fischer ir gitaros fenomenas Casper Hejlsen, dirbantis su žinomu kompozitoriumi bei pedagogu bosistu Kenneth Duhl Knudsen. Pirmasis jų virtualus koncertas Blue Note Beijing klube įvyko 2021 metais, o nuo tada grupė išleido tris singlus ir surengė daugiau nei 20 koncertų Danijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje ir Lietuvoje.

Futuristinis roko, džiazo ir drum‘n‘bass mišinys, kurio šaknys slypi tradiciniame džiaze – taip galima apibūdinti Kemaca Kinetic muzikos stilių. Grupė įkvėpimo semiasi iš senovinės liaudies muzikos bei šiuolaikinės matematikos, ieškodami naujų galimybių plėtoti savo muzikinį žodyną. Tačiau viena yra moksliniai tyrimai ir muzikinės DNR paieškos – kita yra priversti muzikinį mamutą atgyti ir riaumoti. Toks yra muzikinis eksperimentas, kurį galite išgirsti Kemaca Kinetic koncertuose.

Grupė atvyksta į Klaipėdos fakultetą vesti seminarų vasario 6–10 dienomis. Seminarų temos orientuotos į muzikos komponavimą bei poliritmikos, polimetrikos panaudojimą plėtojant įprastines muzikos komponavimo taisykles. Taip pat, dėstytojai dirbs su džiazo ir populiariosios muzikos ansambliu. Savaitę vainikuos bendras studentų ir grupės Kemaca Kinetic koncertas džiazo klube „Kurpiai” vasario 9 dieną, 21:00.

Įėjimas laisvas

2023/02/08

„SINFOPLAY“

2023 m. vasario 8 d., trečiadienį, 19 val.
LMTA Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius)

„SINFOPLAY“

Tarptautinio šiuolaikinės ir improvizacinės muzikos festivalio-dirbtuvių „ContemPLAY“ programos dalis

Atlikėjai: Hochschule für Musik Freiburg ir LMTA šiuolaikinės muzikos programos studentų ansamblis

Programa: Jaunųjų Mastrichto ir Freiburgo kompozitorių kūriniai

ContemPLAY – tai naujas tarptautinis šiuolaikinės eksperimentinės ir improvizacinės muzikos kūrybinis festivalis-dirbtuvės, akcentuojantis kūrybiškumą, įsiterpiantis tarp jau egzistuojančių šiuolaikinės muzikos, džiazo festivalių ir suteikiantis platformą gyvybingai laisvosios improvizacijos scenai. Festivalio ašis yra Lietuvos muzikos ir teatro akademija, šiuolaikinės muzikos atlikimo ir improvizacijos bei kompozicijos studijų programos ir LMTA Muzikos inovacijų studijų centras, o juos papildo LENsemble ir Improdimensija. Į Vilnių atvyksta ryškūs kūrėjai ir jų studentai iš Vokietijos, Olandijos, Belgijos ir Estijos.

Esame tikri, kad šių metų vasario 5-11 dienomis vyksiantis renginys taps vienu ryškiausių muzikos impulsų įvairių šiuolaikinės muzikos krypčių bendruomenėms. Į koncertų, improvizacijų vakarų, paskaitų ir dirbtuvių formą įvilktas ContemPLAY įkūnys pirmąjį tokio formato festivalį Lietuvos šiuolaikinės muzikos istorijoje, kuris, tikimės, taps tęstine platforma.

WelcomePLAY, ImprodimensijaPLAY, LENsemblePLAY, SinfoPLAY, ElectroPLAY, JamPLAY, ContemPLAY – kiekvienas festivalio-dirbtuvių vakaras klausytojus pasitiks nauju muzikiniu pavidalu, o viso renginio metu dienomis vykstančios išskirtinių, visoje Europoje puikiai žinomų, muzikos atlikėjų, kompozitorių ir kūrėjų, tokių kaip Alexander Grebtschenko, Friederike Scheunchen, Johannes Schölhorn, Theodore Parker, Karen Vanhercke, paskaitos suteiks įkvėpimo naujoms idėjoms. Be šių garsių iš visos Europos atvykstančių menininkų, ContemPLAY metu savo patirtimi ir kūrybiškumu dirbtuvių ir paskaitų forma dalinsis tokie žymūs Lietuvos kūrėjai, kaip Vykintas Baltakas, Mantautas Krukauskas, Liudas Mockūnas, Arnas Mikalkėnas, jų gretas papildys nauji kūrybingi Lietuvos muzikos ir teatro akademijos veidai. 

Jungtinė Lietuvos muzikos ir teatro akademijos, Improdimensijos, LENsemble kūrybinė grupė kviečia Jus patirti vasario 5-11 dienomis Lietuvos muzikos pasaulį nušviesiantį reiškinį ir pasisemti šiuolaikinės akademinės, eksperimentinės ir improvizacinės muzikos kūrybinės energijos.

Organizatoriai: Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Improdimensija, LENsemble

Partneris: Kompresorine – Ideas Block LT

Renginys įgyvendinamas su Erasmus+, Nordplus, Goethes’s instituto ir Lietuvos kultūros tarybos programų daline parama. 

Įėjimas nemokamas, Let’s ContemPLAY!

Facebook nuoroda https://www.facebook.com/ContemPlayVilnius

2023/02/09

PATYRIMINIS PERFORMANSAS „SALIONAS“

2023 m. vasario 9 d., 17 val.
LMTA Balkono teatras (Gedimino pr. 42, Vilnius)

Įsivaizduokite, kad su draugu, -e vaikštote svetimo miesto gatvėmis šiltoje vakaro prieblandoje. Jūsų palto skverne nugulęs raudono sauso vyno butelaitis. Jūs mėgaujatės miesto vaizdais, architektūra ir įvairiomis personomis.

Eidami pro gražiai atrodantį namą jūs išgirstate keistą muziką sklindančią pro atvirą langą ir žmonių balsų šurmulį.

Sužavėti garsų ir norėdami sužinoti kas vyksta viduje jūs nusprendžiate pabandyti ten užeiti. Jums pavyksta patekti į laiptinę, užlipę į antrą aukštą susirandate buto duris ir jas pravėrę jūs staigiai patenkate į didelį salioną pilną žmonių.

Saliono centre lotuso pozose sėdi trys vyrai ir groja elektroninės muzikos instrumentais. Keli žmonės keistais judesiais šoka. Žmonės kalbasi, kai kurie juokiasi, kai kurie liūdi. Atrodo, jog žmonės visiškai neprieštarauja jūsų buvimui salione. Net priešingai, jų šilti žvilgsniai ir bendra pobūvio nuotaika jus kviečia pasilikti, todėl jūs taip ir padarote.

Kaip klostysis vakaras nežino niekas.

2023/02/10

„SPHEREPLAY“

2023 m. vasario 10 d., penktadienį, 19 val.
LMTA Juliaus Juzeliūno erdvinio garso sferoje (Gedimino pr. 42, Vilnius)

„SPHEREPLAY“

Tarptautinio šiuolaikinės ir improvizacinės muzikos festivalio-dirbtuvių „ContemPLAY“ programos dalis

Atlikėjai: LMTA ir partnerių institucijų dėstytojų ir studentų kūriniai erdvinio garso sferai

ContemPLAY – tai naujas tarptautinis šiuolaikinės eksperimentinės ir improvizacinės muzikos kūrybinis festivalis-dirbtuvės, akcentuojantis kūrybiškumą, įsiterpiantis tarp jau egzistuojančių šiuolaikinės muzikos, džiazo festivalių ir suteikiantis platformą gyvybingai laisvosios improvizacijos scenai. Festivalio ašis yra Lietuvos muzikos ir teatro akademija, šiuolaikinės muzikos atlikimo ir improvizacijos bei kompozicijos studijų programos ir LMTA Muzikos inovacijų studijų centras, o juos papildo LENsemble ir Improdimensija. Į Vilnių atvyksta ryškūs kūrėjai ir jų studentai iš Vokietijos, Olandijos, Belgijos ir Estijos.

Esame tikri, kad šių metų vasario 5-11 dienomis vyksiantis renginys taps vienu ryškiausių muzikos impulsų įvairių šiuolaikinės muzikos krypčių bendruomenėms. Į koncertų, improvizacijų vakarų, paskaitų ir dirbtuvių formą įvilktas ContemPLAY įkūnys pirmąjį tokio formato festivalį Lietuvos šiuolaikinės muzikos istorijoje, kuris, tikimės, taps tęstine platforma.

WelcomePLAY, ImprodimensijaPLAY, LENsemblePLAY, SinfoPLAY, ElectroPLAY, JamPLAY, ContemPLAY – kiekvienas festivalio-dirbtuvių vakaras klausytojus pasitiks nauju muzikiniu pavidalu, o viso renginio metu dienomis vykstančios išskirtinių, visoje Europoje puikiai žinomų, muzikos atlikėjų, kompozitorių ir kūrėjų, tokių kaip Alexander Grebtschenko, Friederike Scheunchen, Johannes Schölhorn, Theodore Parker, Karen Vanhercke, paskaitos suteiks įkvėpimo naujoms idėjoms. Be šių garsių iš visos Europos atvykstančių menininkų, ContemPLAY metu savo patirtimi ir kūrybiškumu dirbtuvių ir paskaitų forma dalinsis tokie žymūs Lietuvos kūrėjai, kaip Vykintas Baltakas, Mantautas Krukauskas, Liudas Mockūnas, Arnas Mikalkėnas, jų gretas papildys nauji kūrybingi Lietuvos muzikos ir teatro akademijos veidai. 

Jungtinė Lietuvos muzikos ir teatro akademijos, Improdimensijos, LENsemble kūrybinė grupė kviečia Jus patirti vasario 5-11 dienomis Lietuvos muzikos pasaulį nušviesiantį reiškinį ir pasisemti šiuolaikinės akademinės, eksperimentinės ir improvizacinės muzikos kūrybinės energijos.

Organizatoriai: Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Improdimensija, LENsemble

Partneris: Kompresorine – Ideas Block LT

Renginys įgyvendinamas su Erasmus+, Nordplus, Goethes’s instituto ir Lietuvos kultūros tarybos programų daline parama. 

Įėjimas nemokamas, Let’s ContemPLAY!

Facebook nuoroda https://www.facebook.com/ContemPlayVilnius

2023/02/11

„CONTEMPLAY“

2023 m. vasario 11 d., šeštadienį, 18 val.
LMTA Balkono teatre (Gedimino pr. 42, Vilnius)

„CONTEMPLAY“

Tarptautinio šiuolaikinės ir improvizacinės muzikos festivalio-dirbtuvių „ContemPLAY“ programos dalis

Atlikėjai: Erasmus+ intensyvių kursų studentų iš Belgijos, Nyderlandų, Vokietijos ir Lietuvos festivalio-dirbtuvių baigiamasis koncertas

ContemPLAY – tai naujas tarptautinis šiuolaikinės eksperimentinės ir improvizacinės muzikos kūrybinis festivalis-dirbtuvės, akcentuojantis kūrybiškumą, įsiterpiantis tarp jau egzistuojančių šiuolaikinės muzikos, džiazo festivalių ir suteikiantis platformą gyvybingai laisvosios improvizacijos scenai. Festivalio ašis yra Lietuvos muzikos ir teatro akademija, šiuolaikinės muzikos atlikimo ir improvizacijos bei kompozicijos studijų programos ir LMTA Muzikos inovacijų studijų centras, o juos papildo LENsemble ir Improdimensija. Į Vilnių atvyksta ryškūs kūrėjai ir jų studentai iš Vokietijos, Olandijos, Belgijos ir Estijos.

Esame tikri, kad šių metų vasario 5-11 dienomis vyksiantis renginys taps vienu ryškiausių muzikos impulsų įvairių šiuolaikinės muzikos krypčių bendruomenėms. Į koncertų, improvizacijų vakarų, paskaitų ir dirbtuvių formą įvilktas ContemPLAY įkūnys pirmąjį tokio formato festivalį Lietuvos šiuolaikinės muzikos istorijoje, kuris, tikimės, taps tęstine platforma.

WelcomePLAY, ImprodimensijaPLAY, LENsemblePLAY, SinfoPLAY, ElectroPLAY, JamPLAY, ContemPLAY – kiekvienas festivalio-dirbtuvių vakaras klausytojus pasitiks nauju muzikiniu pavidalu, o viso renginio metu dienomis vykstančios išskirtinių, visoje Europoje puikiai žinomų, muzikos atlikėjų, kompozitorių ir kūrėjų, tokių kaip Alexander Grebtschenko, Friederike Scheunchen, Johannes Schölhorn, Theodore Parker, Karen Vanhercke, paskaitos suteiks įkvėpimo naujoms idėjoms. Be šių garsių iš visos Europos atvykstančių menininkų, ContemPLAY metu savo patirtimi ir kūrybiškumu dirbtuvių ir paskaitų forma dalinsis tokie žymūs Lietuvos kūrėjai, kaip Vykintas Baltakas, Mantautas Krukauskas, Liudas Mockūnas, Arnas Mikalkėnas, jų gretas papildys nauji kūrybingi Lietuvos muzikos ir teatro akademijos veidai. 

Jungtinė Lietuvos muzikos ir teatro akademijos, Improdimensijos, LENsemble kūrybinė grupė kviečia Jus patirti vasario 5-11 dienomis Lietuvos muzikos pasaulį nušviesiantį reiškinį ir pasisemti šiuolaikinės akademinės, eksperimentinės ir improvizacinės muzikos kūrybinės energijos.

Organizatoriai: Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Improdimensija, LENsemble

Partneris: Kompresorine – Ideas Block LT

Renginys įgyvendinamas su Erasmus+, Nordplus, Goethes’s instituto ir Lietuvos kultūros tarybos programų daline parama. 

Įėjimas nemokamas, Let’s ContemPLAY!

Facebook nuoroda https://www.facebook.com/ContemPlayVilnius

2023/02/23

V. Umbrasienės vadovėlio „Į muzikos šalį“ pristatymas

Seminaras Vilniuje: Muzikinės klausos ugdymas pradinėse klasėse: V. Umbrasienės vadovėlio „Į muzikos šalį“ 3 klasei pristatymas

2023 m. vasario 23 d., mišrus seminaras: LMTA Centriniai rūmai (Gedimino pr. 42, Vilnius), J. Karoso salė; nuotolinių mokymų platforma „Zoom“

Solfedžio iki šiol tradiciškai yra laikomas muzikos teorijos dalyku, menkai susijusiu su muzikavimo džiaugsmu ir muzikos pažinimu. Naujai išleistas doc. dr. Vidos Umbrasienės solfedžio vadovėlis 3 klasei „Į muzikos šalį“ skiriamas 9-10 metų vaikams. Tai vadovėlio „Į muzikos šalį“ pirmosios ir antrosios dalies tęsinys, kur metodiškai bei nuosekliai ugdomi intonavimo, ritmavimo, muzikavimo ir muzikinio raštingumo įgūdžiai, lavinama vaizduotė, suteikiamos muzikos teorijos žinios. Vadovėlio pristatyme nagrinėsime mokymo medžiagos struktūrą, pateiktų užduočių sekos metodologiją, tikslingos užduočių sąsajos su intonavimo, ritmavimo, išraiškingo muzikavimo įgūdžius, aptarsime pratybų raštu užduotis. Trečiosios dalies pristatyme tikslingai orientuojamasi į psichologines solfedžio dalyko mokymo problemas, susijusias su muzikinės klausos psichofiziologija.

Seminaro tikslas – išnagrinėti muzikinės klausos ugdymo principus solfedžio pamokoje trečiaisiais mokymo metais pagal V. Umbrasienės vadovėlį 3 klasei „Į muzikos šalį“ metodiniu ir psichologiniu požiūriu.

Daugiau informacijos apie seminarą: https://kkc.lmta.lt/seminaras-vilniuje-muzikines-klausos-ugdymas-pradinese-klasese-v-umbrasienes-vadovelio-i-muzikos-sali-3-klasei-pristatymas/

Norite šių ar kitų mokymų savo mokykloje ar kolektyvui? Susisiekite su mumis.

Vyresnioji specialistė
Deimantė Kavaliauskaitė
El. p. deimante.kavaliauskaite@lmta.lt
Mob. tel. +370 626 47877

 

2023/03/10

Paskutinė paraiškų teikimo į Koncermeisterio katedros konkursą diena

V NACIONALINIS STUDENTŲ IR MOKSLEIVIŲ PIANISTŲ KONCERTMEISTERIŲ KONKURSAS,  SKIRTAS LMTA 90-MEČIUI

Kviečiami dalyvauti Lietuvos aukštųjų muzikos mokyklų studentai – bakalaurai ir magistrantai, meno, muzikos mokyklų, konservatorijų ir gimnazijų mokiniai.

2023 m. balandžio 1–2 dienomis
LMTA Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius)

2023 04 01 /A grupė
Konkurso reikalavimai aukštųjų muzikos mokyklų bakalauro ir magistro studijų studentams:

 1. Baroko ar klasikinės epochos arija iš operos, kantatos, oratorijos, mišių
 2. Romantizmo epochos arija
 3. Laisvai pasirinkti XIX–XXI a. kompozitorių vokaliniai–kameriniai kūriniai
 4. Originali lietuvių kompozitorių daina

Programos trukmė bakalaurams 20 min.
Programos trukmė magistrantams 25 min.
Programa gali būti atliekama su vienu arba dviem solistais

2023 04 02 / B grupė
Konkurso reikalavimai meno, muzikos mokyklų, konservatorijų ir gimnazijų mokiniams:

 1. Baroko ar klasikinės epochos vokalinis ar / ir instrumentinis kūrinys
 2. Laisvai pasirinkta vokalinė arba instrumentinė programa

Programos trukmė 10–15 min.
Programa  gali būti atliekama su vienu arba dviem solistais
Konkurse dalyvauja meno, muzikos mokyklų 9–12 klasių, konservatorijų, gimnazijų I–IV klasių mokiniai

Konkurso dalyvių paraiškų pildymas (iki 2023 m. kovo 10 d.) ir kita informacija: https://lmta.lt/lt/koncertmeisteriu-konkursas/

Dalyvio mokestis: 15 Eur.

Kontaktas pasiteiravimui:
koncertmeisteriokatedra@gmail.com
+370 689 07540

Organizatoriai:
LMTA Koncertmeisterio katedra
LMTA Meno centras

 

2023/03/25 - 2023/03/26

XII Raimundo Katiliaus Lietuvos jaunųjų atlikėjų konkursas

 2023 m. kovo 25-26 d.
LMTA Kongresų rūmų Kamerinėje salėje (Tilto g. 16 / Vilniaus g. 6-2, Vilnius)
 
Kviečiami dalyvauti smuiko, alto, violončelės, kontraboso ir arfos specialybių 7–12 klasių (arba 7–8 bei I–IV gimnazijos klasių) moksleiviai iš Lietuvos muzikos mokyklų, gimnazijų bei konservatorijų.
 
Konkurso dalyviai skirstomi į dvi amžiaus grupes:
A grupė –
dalyviai, besimokantys 7–9 klasėse (arba 7–8 ir I gimnazijos klasėse)
B grupė –
dalyviai, besimokantys 10–12 klasėse (arba II–IV gimnazijos klasėse)
 
A grupės dalyvių konkurso programa:
– Etiudas arba kapričas
– Stambios formos kūrinys (variacijos, sonata, fantazija, koncertas arba jo I ar II–III dalys)
– Pjesė
Programos trukmė: 15–25 min.
B grupės dalyvių konkurso programa:
– Etiudas arba kapričas
– Stambios formos kūrinys (variacijos, sonata, fantazija, koncertas arba jo I ar II–III dalys)
– Dvi skirtingo charakterio pjesės
Privalomas vienas lietuvių kompozitoriaus kūrinys
Programos trukmė: 20–35 min.
 
Konkurso dalyvių paraiškų pildymas (iki 2023 m. kovo 5 d.)
ir kita informacija: https://lmta.lt/lt/katiliaus-konkursas/
 
Dalyvio mokestis: 25 Eur
 
Kontaktas pasiteiravimui: styginiukatedra@gmail.com
Organizatorius: LMTA Styginių instrumentų katedra
2023/04/01 - 2023/04/02

V NACIONALINIS STUDENTŲ IR MOKSLEIVIŲ PIANISTŲ KONCERTMEISTERIŲ KONKURSAS,  SKIRTAS LMTA 90-MEČIUI