Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Stojantiesiems Studentams Darbuotojams

Naujienos

2022.09.23

,,NordBaltic Incubator: Dokumentinė Klaipėda 2022“ kviečia į filmų peržiūrą

Rugsėjo 24 d. „Klaipėdos kultūros fabrike“ vyks vieša jubiliejinių, penktųjų „NordBaltic Incubator: Dokumentinė Klaipėda 2022“ metu sukurtų filmų peržiūra. „Arlekino“ kino salėje vyksiančio renginio metu žiūrovai turės galimybę pamatyti 6 trumpametražius dokumentinius filmus, prie kurių įgyvendinimo dalyviai plušėjo projekto metu.

Šių metų kino dirbtuvių temą dalyviai atskleidė netikėtomis perspektyvomis – nuo išskirtinių personažų liftuose ir mieste dažnai sutinkamų benamių iki dažnai nepastebimos, žmogaus kojų būties – visi filmai pasakoja jaunųjų kūrėjų akį patraukiančius Klaipėdos kontrastus.

Kūrybinių komandų filmavimo lokacijoms taip pat netrūko įvairovės: vieni svečiavosi vietiniams gerai pažįstamame bare, o kiti su profesionalia filmavimo technika sekė kasdieniais kirų maršrutais Klaipėdos mieste.

Jubiliejinių, penktųjų Audiovizualinių menų industrijos inkubatoriaus organizuojamų kūrybinių kino dirbtuvių projekto eiga prasidėjo nuo režisierės Marijos Stonytės teorinių paskaitų apie dokumentinio kino kūrimo ypatumus ir Klaipėdos kino biuro vadovo Tomo Jašinsko Klaipėdos miesto lokacijų pristatymo.

Vėliau, projekto mentoriai padėjo dalyviams išgryninti filmų idėjas ir nerti į filmavimo darbus. Tepdami paskutinius montažo potėpius ir tobulindami garso takelius, jaunieji kūrėjai su nekantrumu laukia peržiūros didžiajame ekrane.

Kūrybinio proceso sklandumą užtikrino kino industrijos profesionalai: dokumentinių filmų režisierė Marija Stonytė, vaizdo operatorius Ričardas Rutkauskas, montažo režisierius Modestas Endriuška, garso režisierius ir kompozitorius Ramūnas Jasutis.

Taip pat, plačia kino kūrybos patirtimi dalinosi „NordBaltic Incubator: Dokumentinė Klaipėda 2022“ projekto vadovė – kino režisierė Inesa Kurklietytė, projektą koordinavo Džiuginta Gabrielė Radavičiūtė. 

Kviečiame visus besidominčius kinu į atvirą „NordBaltic Incubator: Dokumentinė Klaipėda 2022“ projektu metu sukurtų filmų peržiūrą! Daugiau apie informacijos apie renginį 

Renginys nemokamas.

Projekto rėmėjai ir partneriai: Klaipėdos miesto savivaldybė, Lietuvos muzikos ir teatro akademija, VšĮ „Medijų uostas“, VšĮ „Culture Bridge“, Klaipėdos kino biuras, Klaipėdos kultūros fabrikas, Kino teatras „Arlekinas“.

Organizatorių informacija 
2022 09 23 

2022.09.21

Sveikiname profesorių Donatą Katkų jubiliejaus proga!

Nuoširdžiai sveikiname profesorių Donatą Katkų garbingo jubiliejaus proga! Šiandien nenuilstančiam maestro – altininkui, dirigentui, muzikologui, pedagogui – sukako 80 metų!

Linkime Profesoriui ilgiausių metų!

Juozas Donatas Katkus gimė 1942 m. rugsėjo 21 d. Kaune. Mokėsi Kauno Juozo Naujalio muzikos mokykloje. 1965 m. baigė Lietuvos valstybinę konservatoriją – Jurgio Fledžinsko alto klasę, 1971 m. – Maskvos P. Čaikovskio konservatorijos aspirantūrą – Asaturo Grigoriano ir Viktoro Gvozdeckio kvarteto klasę. 1965 m. su bendraminčiais subūrė Vilniaus kvartetą (su kuriuo 1972 m. laimėjo aukščiausią kvartetų konkurso Lježe, Belgijoje, apdovanojimą ir kuriams 1973 m. suteiktas Valstybinio Vilniaus kvarteto vardas). 1969 ir 1971 m. D. Katkus stažavo Budapešte Andráso Mihály kvarteto klasėje.

Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (anuometinėje Lietuvos konservatorijoje) Donatas Katkus pradėjo dėstyti 1968 m. 1983 m. jam buvo suteiktas docento, 1996 m. – profesoriaus vardas. Donatas Katkus per daugiau kaip 50 pedagoginio darbo metų išugdė visą plejadą Lietuvos muzikų. 1994 m. maestro Katkus įkūrė kamerinį orkestrą, kuriam po metų buvo suteiktas Vilniaus globėjo Šv. Kristoforo vardas ir kurio branduolį sudarė tik ką baigę studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentai.  1995 m. Donatas Katkus pradėjo rengti Kristupo vasaros festivalį ir iki 2018 m. buvo jo meno vadovas.

Greta šių pagrindinių veiklos barų verta paminėti, 1964–1969 m. D. Katkus buvo Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos Orkestrinio skyriaus vedėjas, 1964–1966 m. griežė Lietuvos, 1966–1968 m. Kompozitorių sąjungos kameriniame orkestre.

Donatas Katkus kaip Vilniaus kvarteto narys bei Šv. Kristoforo kamerinio orkestro vadovas parengė ir atliko daugybę lietuvių kompozitorių premjerų – Osvaldo Balakausko, Antano Rekašiaus, Broniaus Kutavičiaus, Ramintos Šerkšnytės ir daugelio kitų lietuvių kompozitorių kūrinius. Sąrašas būtų labai ilgas, nes Šv. Kristoforo kamerinis orkestras tradiciškai festivalyje „Druskomanija“ pavasarį griežia LMTA kompozicijos bakalaurų kūrinius – tad pro maestro rankas praėjo visų pastarųjų keleto dešimtmečių Akademiją bebaigiančių jaunųjų kompozitorių darbai! 

Nepaprastai aktyvi yra D. Katkaus muzikologinė veikla – tai straipsniai spaudoje, pasisakymai medijose, dalyvavimas įvairiose laidose, autorinės knygos. Visad maestro pasisakymai būna taiklūs, aštrūs, vaizdingi, nestandartiniai. 

2015 m. LMTA išleistoje knygoje „Apie muzikos būtį“ knygos rengėjai, muzikologei Rūtai Gaidamavičiūtei D. Katkus pasakojo:

„Dievas įskiepijo kažkokį man vis dar nesuvokiamą veiklumo stimulą. Darželio Žemaičių gatvėje Kaune, kur auklėtojos buvo slaptos vienuolės, kieme praleisdavome didesnę laiko dalį. Viename kiemo kampe buvo išlikę nukirstų alyvų stagarai. Man jie pasirodė puikios automobilio pavarų perjungimo svirtelės, stabdžių lazdos, vairai. Taip įkūriau automobilių centrą, vaikai veržte veržėsi ten „pavairuoti“. Vėliau mokykloje pradėjau leisti klasės sienlaikraštį, be jokio mokytojų leidimo. Susirinko nemaža pagalbininkų grupė – ėmėm rengti ištisus spektaklius. Ypač pagarsėjo naujamečiai vakarai. Ko tik ten neprikrėsdavome!..“

Linkime profesoriui Donatui Katkui „prikrėsti“ dar daug įdomių ir prasmingų dalykų mūsų kultūros lauke!

Ilgiausių metų!

LMTA bendruomenė
2022 09 21

2022.09.19

LMTA absolventė Karolina Parmionova – apie studijas ir kursus užsienyje

Nuo biomedicinos mokslų perėjusi į muziką, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Baroko operos pirmosios studentų laidos alumnė Karolina Parmionova pasakoja apie studijas, panardinusias į naujus vandenis bei apie šią vasarą nusišypsojusią galimybę dalyvauti dvejuose tarptautiniuose meistriškumo kursuose.

Deimantė Kavaliauskaitė

Karolina, papasakokite, kas Jus pastūmėjo mokytis LMTA Baroko operos magistrantūros studijose?

2020 metais startavus Baroko operos magistrantūros programos studijoms, sulaukiau rekomendacijų eiti čia mokytis. Tąkart susitikau su dr. Rūta Vox (Vosyliūte), su kuria aptarėme studijų planą. Šio pokalbio užteko tvirtai apsispręsti nerti į šią specialybę. Mane patraukė programos turinys ir galimybė išmokti dainuoti baroko repertuarą. Baroko muzika yra vertinama Europoje ir pasaulyje – tai Europos muzikinės kultūros paveldas. Taip pat pastūmėjo faktas, kad Lietuvoje baroko opera vis dar nėra standartinis repertuaras, norėjosi prisidėti prie šio muzikos žanro populiarinimo. Neabejoju, kad ateis diena, kai Lietuvoje bus statomos įvairių kompozitorių baroko operos, o žmonės noriai keliaus jų klausyti.

Neseniai apgynėte magistro darbą ir birželį tapote šios programos pirmosios studentų laidos alumnė. Ką šios studijos Jums suteikė?

Studijos praėjo tikrai greitai, jaučiuosi laiminga būdama pirmosios laidos absolventė. Ši programa suteikė naujus darbo įrankius bei papildė studijų Vytautato Didžiojoje universitet metu įgytas žinias apie solinį dainavimą. Buvo labai smagu, kai barokinio dainavimo paskaitose akompanuodavo klavesinas, vargonėliai, o kartais – ir barokiniai styginiai instrumentai. Nuolat mokiausi man visai neatrasto barokinio atlikimo ir ornamentikos meno – ornamentų rūšių, skirtingų apodžatūrų ir trilių. Taip pat studijos suteikė galimybę studijuoti barokinio šokio ir gestų disciplinas kartu su dėstytoja praktike Jūrate Širvyte-Rukštele. Esu labai dėkinga visiems LMTA Baroko operos programos dėstytojams už profesionalumą, pastabas, atsidavimą – per trumpą laiką iš mūsų kurso sulipdė jaunus barokistus.

Iškart po mokslų išvykote net į dvejus šią vasarą vykusius meistriškumo kursus. Kokie tai buvo kursai ir kur jie vyko?

Ši vasara buvo išties aktyvi: baigiau magistrantūros studijas, ruošiau repertuarą atrankoms bei vasaros kursams svetur, į kuriuos pavyko išvykti. Liepos mėnesį dalyvavau Vengrijoje vykusiuose tarptautiniuose meistriškumo kursuose – 38. Régi Zenei Napok / 38th Early Music Days, Vác. Šie kursai ypatingi tuo, kad juos organizavo CMBV – Centre de Musique Baroque de Versailles. Tai Prancūzijos karaliaus Liudviko XIV – Karaliaus Saulės – puoselėto muzikos meno ekspertai, atkeliavę iš Prancūzijos. Kartu su jais ir kitais kursų dalyviais iš viso pasaulio mokėmės prancūzų baroko muzikos atlikimo. Turėjome 2-3 solinio dainavimo pamokas kiekvieną dieną su pripažintais pedagogais, tokiais kaip Alain Buet, Deda Cristina Colonna ir kt. Mokėmės solinio dainavimo, ansamblių, gestų ir deklamacijos akompanuojant klavesinui, šokio bei prancūzų operų chorų atlikimo kartu su maestro György Vashegyi ir orkestru.

Rugpjūčio mėnesį išvykau į Lisabonoje vykusius klasikinės muzikos kursus VERÃO CLÁSSICO – Academia Internacional de Música de Lisboa. Šie kursai žinomi kaip dėstytojų-žvaigždžių kursai su talentingais jaunais atlikėjais iš viso pasaulio. Paskaitos vyko kasdien nuo ankstyvo ryto iki pietų, vakarus vainikuodavo dviejų valandų klasikinės muzikos koncertai. Esu labai dėkinga dėstytojams prof. Annai Samuil (Hochschule für Musik Hanns Eisler Berlin, Staatsoper Unter den Linden) ir jos vyrui pianistui Matthiasui Samuilui už meistriškumo pamokas, kurių metu jie dalinosi ne tik techninėmis žiniomis, bet ir individualiais patarimais. Abiejuose kursuose nusišypsojo sėkmė, patekau kaip vienintelė dalyvė iš Lietuvos.

Kaip jautėtės ten nuvykusi ir ar tų žinių, kurias įgijote Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, užteko sėkmingai tobulintis?

Galiu pasidžiaugti, jog Akademijoje suteiktos žinios leido komfortiškai jaustis minėtų meistriškumo kursų metu, susikalbėjome universalia muzikos kalba. Esu labai dėkinga savo vokalo dėstytojoms lekt. Montai Martinsonei, lekt. dr. Saulei Šerytei ir lekt. dr. Rūtai Vox (Vosyliūtei) už jų indėlį į mano pasiruošimą. Taip pat ypatingai dėkoju vizituojantiems dėstytojams – doc. Māriui Kupčiui ir lekt. Laurai Šarovai (baroko smuikas), kurie pas mus atvykdavo vesti paskaitų iš Rygos.

Kokios patirties suteikė šie kursai?

Kursai visuomet skatina plėsti kūrinių repertuarą, moko lankstumo bei suteikia naujų žinių. Visa tai verčia tobulėti ne tik techniškai, bet ir lavinti savo asmenybę.

Papildomi mokslai ir kursai užsienyje neretai pareikalauja asmeninių lėšų, tačiau Jums nusišypsojo sėkmė – Lietuvos kultūros taryba skyrė edukacinę stipendiją mokytis šiuose kursuose. Papasakokite, kaip Jums tai pavyko.

LMTA studijų metu turėjome „Kultūros politikos“ mokomąjį dalyką, kuris pravertė realiame gyvenime. Ten buvome supažindinti su stipendijų gavimo būdais ir galimybėmis. Nusprendžiau pabandyti užpildyti Lietuvos kultūros tarybos paraišką edukacinei stipendijai. Likimas buvo palankus ir mano paraiška buvo patvirtinta. Tai buvo dar vienas postūmis tikslingai eiti pirmyn.

Šiuo metu aktyviai koncertuojate, neseniai pasirodėte LDK Valdovų rūmuose rodytose operose – G. Caccini „Euridice“ ir S. Landi „La morte d‘Orfeo“. Visgi baroko opera nėra tokia populiari kaip XIX a. operos. Kodėl rekomenduotumėte rinktis šią studijų programą?

Labai mėgstu koncertuoti, o LMTA Baroko operos studijos mane tarsi panardino į naujus vandenis. Koncertavome Panemunės ir Bauskos pilyse, Raudondvario dvare ir kitur. 2021 m. Radviliados festivalio metu turėjau galimybę atlikti Flore vaidmenį M. R. de Lalande’o operoje „Les fontaines de Versailles“. 2022 m. sukūriau Euridikės vaidmenį G. Caccini operoje „Euridice“ bei Auroros vaidmenį LDK Valdovų rūmuose rodytoje S. Landi operoje „La morte d’Orfeo“. Baroko opera Lietuvoje palaipsniui įsitvirtina, bilietai išparduodami, o salės būna pilnos susidomėjusių klausytojų. Rekomenduoju šią studijų programą dainininkams, kurie nori praplėsti savo akiratį, patyrinėti įvairialypį baroką, susipažinti su iki šiol dar negirdėtais, bet genialiais kompozitoriais. Jeigu mėgstate retoriką, šokį ir ornamentiką – šios studijos būtent jums. LMTA siūlo labai gerą terpę studijuoti – visus metus nestinga meistriškumo kursų, renginių ir spektaklių.

Dėkoju už pokalbį!

Kalbino Deimantė Kavaliauskaitė 
Karjeros ir kompetencijų centro vyresnioji specialistė 
Lietuvos muzikos ir teatro akademija 

2022 09 19 

2022.09.19

„NordBaltic Incubator: Dokumentinė Klaipėda 2022“ įgauna pagreitį!

Rugsėjo 16 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakultete startavo išskirtinės dokumentinio kino dirbtuvės. Penktąjį kartą Klaipėdoje vienintelį tokio tipo projektą organizuoja Audiovizualinių menų industrijos inkubatorius (AMII).

Klaipėdos miestui sukanka 770 metų, todėl minint uostamiesčio gimtadienį pasirinkta kūrybinių dirbtuvių tema – Klaipėdos kontrastai. Dalyviai, suformavę kūrybines komandas, filmuos trumpametražius dokumentinius filmus, kuriais sieks atskleisti Klaipėdos miesto kultūrinės ir architektūrinės įvairovės žavesį.

NordBaltic Incubator: Dokumentinė Klaipėda 2022“ prasidėjo nuo koordinatorės Džiugintos Gabrielės Radavičiūtės įvadinės paskaitos apie projekto ypatumus, po kurios Marija Stonytė skaitė paskaitą „Dokumentinis kinas: kaip užfiksuoti nematomą?“. Dokumentinio kino režisierė dalyvius supažindino su dokumentinio kino specifika ir šiam žanrui būdingomis filmavimo technikomis, kurias dalyviai galės panaudoti, kurdami savo filmus. Susitikimo su Klaipėdos kino biuro vadovu Tomu Jašinsku metu kūrybinių dirbtuvių dalyviai iš arčiau susipažino su unikaliomis ir dar kino kameroje neužfiksuotomis Klaipėdos lokacijomis. Pirmojo pitchingo metu dalyviai pristatė savo dokumentinių filmų idėjas, diskutavo su mentoriais ir plėtojo savo filmo koncepciją. Jau greitai Klaipėdos gatvėse galėsite pastebėti jaunųjų kūrėjų komandas darbo įkarštyje!

Vėliau dalyviai tęs savo kelionę montažo, garso ir vaizdo postprodukcijos kelyje. Tam, kad kūrybinis procesas vyktų sklandžiai, viso projekto metu dalyvius konsultuoja kino industrijos profesionalai: operatorius Ričardas Rutkauskas, montažo režisierius Modestas Endriuška, režisierė Inesa Kurklietytė, garso režisierius ir kompozitorius Ramūnas Jasutis, projekto lektorė, režisierė Marija Stonytė.

Dirbtuvių metu sukurti darbai – trumpametražiai dokumentiniai filmai – bus pristatomi atviroje kino peržiūroje rugsėjo 24 d. 18 val. „Klaipėdos kultūros fabrike“. Įėjimas nemokamas.

Projekto rėmėjai ir partneriai: Klaipėdos miesto savivaldybė, Lietuvos muzikos ir teatro akademija, VšĮ Medijų uostas, VšĮ Culture Bridge, Klaipėdos kino biuras, Klaipėdos kultūros fabrikas.

Organizatorių informacija ir nuotraukos
2022 09 19 

2022.09.13

Galima teikti paraiškas dėl paskolų, socialinių stipendijų ir išmokų

Valstybinis studijų fondas kviečia studentus teikti paraiškas dėl paskolų, socialinių stipendijų, tikslinių išmokų ir paramos užsienio lietuviams.

Teikti paraiškas galima dėl:

Kontaktai pasiteirauti: 
Indrė Slavinskienė
LMTA Studijų skyriaus vyresnioji specialistė 
Tel. (8 5) 26 10 144
El. p. indre.slavinskiene@lmta.lt  

2022 09 13

2022.09.06

„NordBaltic Incubator: Dokumentinė Klaipėda 2022“ kviečia registruotis

Rugsėjo 16–24 d.  Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakultete vyks jubiliejinis edukacinis projektas „NordBaltic Incubator: Dokumentinė Klaipėda 2022“. Audiovizualinių menų industrijos inkubatorius (AMII), organizuojantis vieninteles tokio tipo dirbtuves Klaipėdoje, kviečia registruotis visus norinčius išbandyti save kuriant dokumentinį kiną: įgyti naujų žinių kino profesionalų paskaitų metu ir komandoje realizuoti trumpametražio dokumentinio filmo idėją.

Šių metų  projekto tema kvies dalyvius tyrinėti Klaipėdos kontrastus. Minint Klaipėdos 770-ąjį gimtadienį siekama atskleisti Klaipėdos kultūrinės įvairovės žavesį bei atkreipti dėmesį į šiame mieste sąveikaujančias tautas, skirtingų amžiaus grupių žmones ir skirtingus Klaipėdos miesto veidus.

NordBaltic Incubator: Dokumentinė Klaipėda 2022“ dirbtuvių metu bus rengiamos nemokamos viešos kino profesionalų paskaitos. Projektui prasidėjus, dokumentinių filmų režisierė Marija Stonytė supažindins dalyvius su kino kūrimo priemonėmis paskaitoje „Dokumentinis kinas: kaip užfiksuoti nematomą?“, o unikalias Klaipėdos miesto lokacijas pristatys Klaipėdos kino biuro vadovas Tomas Jašinskas.

Po paskaitų edukacinio projekto dalyviai pristatys trumpametražių filmų idėjas. Atrinktoms idėjoms įgyvendinti bus suformuotos kūrybinės komandos, kurioms kino kūrimo paslaptis atskleis patyrę industrijos profesionalai. Galutinius darbus projekto dalyviai pristatys atviroje filmų peržiūroje, kuri vyks rugsėjo 24 d. 18 val. „Klaipėdos kultūros fabrike“. Vėliau filmai bus parodyti Vilniuje – LMTA Balkono teatre ir transliuojami „Balticum“ televizijoje.

Viso kūrybinio proceso metu dalyvius lydės kino industrijos profesionalai: vaizdo operatorius Ričardas Rutkauskas atskleis kameros valdymo paslaptis, montažo režisierius Modestas Endriuška padės išmokti kadrų komponavimo meno, garso režisierius ir kompozitorius Ramūnas Jasutis padės išplėtoti filmų garso takelius. Plačia kino kūrybos patirtimi dalinsis „NordBaltic Incubator: Dokumentinė Klaipėda 2022“ projekto vadovė – kino režisierė Inesa Kurklietytė. Projekto koordinatorė – Džiuginta Gabrielė Radavičiūtė.

Kviečiame visus besidominčius kinu ir jo gamybos procesu dalyvauti išskirtiniame „NordBaltic Incubator: Dokumentinė Klaipėda 2022“ projekte. Registracijos formą rasite ČIA

Projekto rėmėjai ir partneriai: Klaipėdos miesto savivaldybė, Lietuvos muzikos ir teatro akademija, VšĮ „Medijų uostas“, VšĮ „Culture Bridge“, Klaipėdos kino biuras, Klaipėdos kultūros fabrikas, Kino teatras „Arlekinas“.

Kontaktinis asmuo: 
Džiuginta Gabrielė Radavičiūtė, tel.: +37068610815, el. p.: dziuginta.radaviciute@gmail.com. 

Organizatorių informacija ir nuotraukos 
2022 09 06 

2022.09.05

Artėja etnomuzikologų D. ir E. Vyčinų sukaktims skirta konferencija

Rugsėjo 9 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Juozo Karoso salėje rengiama mokslinė konferencija „Sutartinė dviejõs: sutarti, pritarti, užtarti“, skirta etnomuzikologų Daivos ir Evaldo Vyčinų jubiliejinėms sukaktims paminėti.

Konferencijos programa

Bendrai suderėti, sutarti ir sugyventi kasdienybėje bei muzikoje – ypatinga vertybė: anot Antuano de Sent-Egziuperi, „vienintelė vertybė žemėje – žmogaus ryšys su žmogumi“. Susiklausymas giedant, dainuojant, grojant ar šokant ir subtilus vienas kito pajautimas užpildo nedalomą visumą, tyvuliuojančią muzikinėje bendrystėje. Pažymint etnomuzikologų, pedagogų, atlikėjų Daivos Vyčinienės ir Evaldo Vyčino, kurių veikla ir darbai itin reikšmingi lietuvių folkloristikai, ypatingus jubiliejinius metus, šioje konferencijoje bus svarstomos įvairios bendrystės folklore temos:  

 • žmonių bendrystė ir komunikacija folklore; 
 • vyro ir moters bendrystės veikmė (tautosakoje ar folklorinėje veikloje);
 • bendrystės, folklorinės komunikacijos samprata bei teorijos mokslinėje literatūroje; 
 • bendrystės santykis tarp gyvosios folkloro tradicijos ir šiuolaikinės visuomenės;
 • individualumas ir kolektyvinė bendrystė folklore;
 • folkloro ir vizualiojo meno ar kt. kūrybinės apraiškos ir kultūrinės simbolinės prasmės (bendros);
 • muzikinių bendrysčių kultūriniai, socialiniai aspektai, jų kontekstai ir iššūkiai;
 • tarpkultūrinės folkloro bendrystės aspektai ir kt.

Etnomuzikologijos katedros vedėjai prof. habil. dr. Daivai Vyčinienei šiemet sukako 60 metų, doc. Evaldui Vyčinui – 70 metų. 2002 m. D. ir E. Vyčinams skirta Jono Basanavičiaus premija. 2021 m. Daiva Vyčinienė už nuopelnus folkloro srityje pelnė Lietuvos nacionalinę premiją.

LMTA Etnomuzikologijos katedros informacija 
2022 09 05

2022.09.01

LMTA rektorės Juditos Žukienės sveikinimas Rugsėjo 1-osios proga!

Mielieji, 
sveiki sugrįžę, sveiki atvykę!

Šiandieną, žvelgdami į naujus jaunus veidus ir jau gerai pažįstamus, po atostogų pauzės, matome vienį – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos bendruomenę. Įveikusią įvairius išbandymus, atlaikiusią netikėtus iššūkius ir jau sau ir visuomenei įrodžiusią, kokie stiprūs esame, kai būname kartu. Naujus studijų metus LMTA pradeda viltingai. Džiaugiamės pirmakursiais, gausiai įsiliejusiais į Akademijos bendruomenę ir teikiančiais vilčių Lietuvos ir pasaulio meno ateičiai.

Kaip mes pradedame studijų metus?

 • Solidžiai: dar niekada neturėjome tokio didelio studentų skaičiaus – 1099 (viršijame strategijoje Akademija 2030 užsibrėžtą tikslą)!
 • Besimokydami: startuojame su nauja studijų sistema Edina, baigiama atnaujinti nuotolinio mokymo terpė Moodle; visi dėstytojai jau artimiausiu metu bus kviečiami į mokymus. Tiesa, dar mokysimės rūšiuoti atliekas, taupyti elektros energiją ir vandenį, savitarnos rūbinėse.
 • Tobulėdami: šiais metais daug dėmesio skirsime studijų gerinimui ir atnaujinimui, tarptautinių studijų Akademijoje stiprinimui.
 • Atsinaujindami: Akademijos miestelio statybose virš žemės jau kyla Teatro ir kino fakulteto naujojo pastato karkasas – artėja įkurtuvės!
 • Besirengdami šventei: 2023-aisiais Akademijai sukanka 90 metų!

Kviečiu visus būti aktyviais bendruomenės nariais: dalyvauti diskusijose ir išsakyti savo nuomonę, prisidėti prie Akademijos gerinimo ir stiprinimo.

Kviečiu didžiuotis savo pasiekimais, kolegų pergalėmis ir mūsų visų Alma Mater.

Linkiu sėkmingų, kūrybingų metų ir taikos. Su Rugsėjo 1-ąja!

Judita Žukienė
Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Rektorė

2022 09 01

Renginiai

2022/09/26

KRISTI MÜHLING (KANELĖS) MEISTRIŠKUMO KURSAI

2022 m. rugsėjo 26 d., pirmadienį, 11 val.

LMTA Juozo Karoso salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius)

KRISTI MÜHLING (KANELĖS) MEISTRIŠKUMO KURSAI

Kristi Mühling yra Estijos muzikos ir teatro akademijos docentė

Profesionali atlikėja, turinti didelę koncertinę bei pedagoginę patirtį. Nuo 2002 m. dėsto Estijos muzikos ir teatro akademijoje, kur jau išleido 12 kanelių specialybės studentų, aktyviai koncertuoja Estijoje ir svetur. Kanelininkė bendrauja su įvairiais kompozitoriais, atlieka šiuolaikinę jų kūrybą, populiarina išskirtinį instrumentą kurdama netradicinių sudėčių ansamblius, dalyvaudama įvairaus pobūdžio kultūriniuose renginiuose. Dėstydama K. Muhling ypatingą dėmesį skiria garso valdymui, muzikos estetikai, vidinei atlikėjo kultūrai ir visapusiškam išsilavinimui.

Kanelės – estų nacionalinis instrumentas, išsiskiriantis unikaliu tembru, didelėmis techninėmis galimybėmis. Kanelių atlikėjos stebina profesionalumu, meistriškumu. Atlieka įvairios stilistikos repertuarą, tobulinasi pas užsienio specialybių pedagogus. Meistriškumo kursų metu docentė K. Muhling dirbs su LMTA Liaudies instrumentų katedros studentėmis.

2022/09/28

RESPUBLIKINĖ MOKSLINĖ-PRAKTINĖ KONFERENCIJA

2022 m. rugsėjo 28 d., trečiadienį, 10–16 val.

LMTA Juozo Karoso salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius) / Nuotolinių konferencijų platforma „Zoom“

RESPUBLIKINĖ MOKSLINĖ-PRAKTINĖ KONFERENCIJA „MUZIKOS MENO, MOKSLO IR EDUKACIJOS JUNGTYS: ĮŽVALGOS, PATIRTYS, SPRENDIMAI“

Konferencijos dalyviams bus išduodami akredituoto LMTA Karjeros ir kompetencijų centro kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai (veiklos vertinimo ir akreditavimo pažyma Nr. KT3-2).

Dalyvio mokestis – 10 Eur. Dalyvių registracija vyksta iki rugsėjo 26 d. Registracijos anketa. Užsiregistravusiems dalyviams į el. paštą bus išsiųsta informacija dėl apmokėjimo bei prisijungimo nuoroda.

Taip pat kviečiame teikti paraiškas pranešimams. Paraiškų su pranešimo pavadinimu ir anotacija (iki 50 žodžių) laukiame iki š. m. rugsėjo 25 d. adresu kkc@lmta.lt.


PROGRAMA

10.00–12.30 val.
Atidarymas. Plenariniai pranešimai

12.30–13.30 val.   
Pietų pertrauka

13.30–16.00 val. 
Pranešimai sekcijose nuotoliniu būdu


Muzikus, pedagogus ir tyrėjus kviečiame susipažinti arba pasidalinti muzikos meno idėjomis, naujausiomis muzikinio ugdymo iniciatyvomis, pasaulio ir Lietuvos praktinėmis patirtimis, švietimo ir muzikinės kultūros aktualijomis. Daugiau informacijos: giedre.gabnyte@lmta.lt, +3706 0381 702.

Renginį organizuoja Lietuvos muzikos ir teatro akademija, partneriai – Nacionalinė švietimo agentūra, Lietuvos muzikos mokytojų asociacija, Muzikos ir meno mokyklų vadovų asociacija. 

2022/09/28

SPEKTAKLIS „PITERIS PENAS“

2022 m. rugsėjo 28 d., trečiadienį, 19 val.

LMTA Balkono teatre (Gedimino pr. 42, Vilnius)

SPEKTAKLIS „PITERIS PENAS“

Režisierius Karolis Zajauskas 
Vaidina: Šarūnas Rapolas Meliešius, Radvilė Budrytė, Rūta Jonikaitė, Nojus Žalys, Samulis Valnetinas Sauchatas, Gerardas Ciparis, Nojus Mikalauskas 
Scenografijos autoriai: Karolis Zajauskas, Martina Kryževičiūtė 
Kostiumų dailininkas Dominykas Levanas 
Kompozitorius Marius Mockevičius 
Šviesų dailininkai: Karolis Zajauskas, Valdas Latonas 
Iliustracijos autorius Nojus Mikalauskas

„Skraidyti gali tik linksmi, nekalti ir beširdžiai“, – J. M. Barrie, „Piteris Penas“.  

Įėjimas laisvas. Maloniai kviečiame!

2022/09/30 - 2022/10/01

HUBERTO KÄPPELIO GITAROS MEISTRIŠKUMO KURSAI

2022 m. rugsėjo 30–spalio 1 d.

LMTA II rūmuose (Vilniaus g. 6–2, Vilnius)

HUBERTO KÄPPELIO GITAROS MEISTRIŠKUMO KURSAI

Rugsėjo 30 d., penktadienį, 10.00–14.00 val.
Kamerinėje salėje 

Spalio 1 d., šeštadienį, 10.00–12.30 val.
2203 auditorijoje

Hubertas Käppelis yra reta išimtis tarp lyderiaujančių šiandienos gitaristų, jo interpretacija bei virtuoziška technika sukūrė naujus gitaros atlikimo standartus. Būdamas vienu iš svarbiausių mūsų laikų gitaros mokytojų, per savo dėstymo metus Kelno aukšojoje muzikos ir šokio mokykloje, H. Käppelis išugdė daugiau nei 50 įvairiuose konkursuose pirmąją vietą laimėjusių gitaristų. 1994–1997 m. jis buvo kviestinis Veimaro Franzo Liszto aukštosios muzikos mokyklos dėstytojas. Taip pat jis yra dažnai kviečiamas vesti meistriškumo kursus aukštosiose mokyklose ir tarptautiniuose muzikos festivaliuose visame pasaulyje, yra dažnas konkursų vertinimo komisijos narys didžiausiuose gitaros konkursuose. Hubertas Käppelis yra tarptautinio Koblenco gitaros festivalio, tarptautinės Koblenco gitaros akademijos ir tarptautinio Gevelsbergo gitaros festivalio meno vadovas.

Kursus organizuoja LMTA Styginių instrumentų katedra ir VŠĮ „Musica Vitale“

        

 

2022/10/08

PARENGIAMIEJI MUZIKOLOGIJOS BRANDOS EGZAMINO KURSAI

2022 m. spalio 8 d., šeštadienį

Nuotolinio mokymo „Microsoft Teams“ platformoje

PARENGIAMIEJI MUZIKOLOGIJOS BRANDOS EGZAMINO KURSAI

Registracija (iki spalio 3 d.)

Kursų trukmė – nuo 2022 m. spalio 8 d. iki 2023 m. gegužės 6 d.

Paskaitos vyks nuotolinio darbo platformoje „Microsoft Teams“.


Kursų metu bus gilinamos muzikos teorijos, harmonijos, solfedžio, muzikos istorijos ir muzikos kūrinių analizės žinios. 

Paskaitos numatomos kiekvieno mėnesio pirmąjį šeštadienį, jų trukmė – 9 akademinės valandos. Pirmas susitikimas planuojamas spalio 8 d. Visa mokymuisi reikalinga medžiaga bus siunčiama dalyvio nurodytu elektroninio pašto adresu. Kiekvienas kursų dalyvis galės atlikti žinių pasitikrinimo užduotis, naudotis mokymo(si) medžiaga, elektroniniu būdu susisiekti su dėstytoju. Kursai yra mokami. 

Išlaikytas Muzikologijos brandos egzaminas atveria platesnes galimybes stojant į Muzikos atlikimo, Muzikos teorijos ir kritikos, Kompozicijos, Muzikinio folkloro, Garso režisūros ir kitas specializacijas.

Kursų koordinatorė – LMTA Karjeros ir kompetencijų centro vedėja Rita Tydė. Tel. +370 614 95 428, el. paštas: rita.tyde@lmta.lt

LMTA Karjeros ir kompetencijų centras
Daugiau informacijos: 8 (5) 261 1142, www.kkc.lmta.lt 

2022/10/10

NUOTOLINIS SEMINARAS „KONFLIKTŲ SPRENDIMAS KLASĖSE“

2022 m. spalio 10 d., pirmadienį, 14.00–18.30 val.

Nuotolinių mokymų platfoma „Zoom“

NUOTOLINIS SEMINARAS „KONFLIKTŲ SPRENDIMAS KLASĖSE“

Seminarą veda Juris Belte

Registracija vyksta iki spalio 6 d.

Seminaras mokamas, išduodami akredituoto LMTA Karjeros ir kompetencijų centro kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai (veiklos vertinimo ir akreditavimo pažyma Nr. KT3-2).

Daugiau informacijos kkc.lmta.lt


Norite šių ar kitų mokymų savo mokykloje ar kolektyvui? Susisiekite su mumis.

Vyresnioji specialistė
Deimantė Kavaliauskaitė
El. p. deimante.kavaliauskaite@lmta.lt
Mob. tel. +370 626 47877 

2022/10/11

SEMINARAS „MUZIKA 4.0 – ŠIUOLAIKINĖS VISUOMENĖS TECHNOLOGINIO TOBULĖJIMO ATSPINDYS“

2022 m. spalio 11 d., antradienis, 10.00–15.00 val.

LMTA Juliaus Juzeliūno erdvinio garso sfera (Gedimino pr. 42, Vilnius) / Nuotolinių mokymų platforma „Zoom“

SEMINARAS „MUZIKA 4.0 – ŠIUOLAIKINĖS VISUOMENĖS TECHNOLOGINIO TOBULĖJIMO ATSPINDYS“

Seminarą veda lektorė Virginija Apanavičienė

Registracija vyksta iki spalio 10 d.

Seminaras mokamas, išduodami akredituoto LMTA Karjeros ir kompetencijų centro kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai (veiklos vertinimo ir akreditavimo pažyma Nr. KT3-2).

Daugiau informacijos kkc.lmta.lt


Norite šių ar kitų mokymų savo mokykloje ar kolektyvui? Susisiekite su mumis.

Vyresnioji specialistė
Deimantė Kavaliauskaitė
El. p. deimante.kavaliauskaite@lmta.lt
Mob. tel. +370 626 47877  

2022/10/13

SEMINARAS „KOLEKTYVINĖ TEATRO KŪRYBA“

2022 m. spalio 13 d., ketvirtadienį, 10–15 val.

LMTA Klaipėdos fakultetas, 407 auditorija (K. Donelaičio g. 4, Klaipėda)

SEMINARAS „KOLEKTYVINĖ TEATRO KŪRYBA“

Seminarą veda lektorė Justina Kaminskaitė

Registracija vyksta iki spalio 11 d.

Seminaras mokamas, išduodami akredituoto LMTA Karjeros ir kompetencijų centro kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai (veiklos vertinimo ir akreditavimo pažyma Nr. KT3-2).

Daugiau informacijos kkc.lmta.lt


Norite šių ar kitų mokymų savo mokykloje ar kolektyvui? Susisiekite su mumis.

Vyresnioji specialistė
Deimantė Kavaliauskaitė
El. p. deimante.kavaliauskaite@lmta.lt
Mob. tel. +370 626 47877 

 

2022/10/20

SEMINARAS „IMPROVIZACIJOS SVARBA ŠIUOLAIKINIO ŠOKIO UGDYME“

2022 m. spalio 20 d., ketvirtadienį, 13.30–18.00 val.

LMTA Centrinių rūmų Balkono teatras (Gedimino pr. 42, Vilnius)

SEMINARAS „IMPROVIZACIJOS SVARBA ŠIUOLAIKINIO ŠOKIO UGDYME“

Seminarą veda LMTA Šokio ir judesio katedros lektorė Giedrė Jankauskienė

Registracija vyksta iki spalio 18 d.

Seminaras mokamas, išduodami akredituoto LMTA Karjeros ir kompetencijų centro kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai (veiklos vertinimo ir akreditavimo pažyma Nr. KT3-2).

Daugiau informacijos – kkc.lmta.lt


Norite šių ar kitų mokymų savo mokykloje ar kolektyvui? Susisiekite su mumis.

Vyresnioji specialistė
Deimantė Kavaliauskaitė
El. p. deimante.kavaliauskaite@lmta.lt
Mob. tel. +370 626 47877 

2022/10/28 - 2022/10/29

LMTA SIMFONINIO ORKESTRO KONCERTAI

2022 m. spalio 28 d., penktadienį, 18 val.
LMTA Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius)

2022 m. spalio 29 d., šeštadienį, 18 val.
Alytaus Kultūros centre (Pramonės g. 1B, Alytus)

LMTA SIMFONINIO ORKESTRO KONCERTAI

Dalyvauja: 
Lietuvos muzikos ir teatro akademijos simfoninis orkestras 
(meno vadovas ir dirigentas doc. Martynas Staškus)

Solistai: 
Vaigailė Dainavičiūtė (smuikas, prof. Rūtos Lipinaitytės klasė) 
Milda Kraujutaitytė (smuikas, LMTA absolventė) 
Tadas Girčys (obojus, prof. dr. Roberto Beinario klasė)

Diriguoja Ričardas Šumila

Koncertą veda Justė Jankauskaitė

PROGRAMA

Johann Sebastian Bach (1685–1750) 
Koncertas smuikui, obojui ir styginiams c-moll, BWV 1060 
I d. – Allegro 
II d. – Adagio 
III d. – Allegro 
Solistai: Milda KRAUJUTAITYTĖ (smuikas) 
Tadas GIRČYS (obojus) 

Aram Chačaturian (1903–1978) 
Koncertas smuikui ir orkestrui d-moll 
II d. – Andante sostenuto 
Solistė Vaigailė DAINAVIČIŪTĖ (smuikas)

Felix Mendelssohn (1809–1847) 
Simfonija Nr. 3 a-moll, Op. 56 
I d. – Andante con moto 
II d. – Vivace non troppo 
III d. – Adagio 
IV d. – Allegro vivacissimo

LMTA simfoninis orkestras įsteigtas 1953 metais. Tai antrasis seniausias iš dabar gyvuojančių Lietuvos simfoninių kolektyvų. Plačiau


Ričardas Šumila 2011 m. baigė dirigavimo aspirantūros studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (prof. G. Rinkevičiaus klasė), mokėsi Vienos muzikos ir vizualiųjų menų universitete (prof. U. Lajovicius), tobulinosi meistriškumo kursuose (pas dirigentus S. Edwardsą, J. Carewe, S. Bedfordą). Nuo 2008 m. dirba Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro vyriausiojo dirigento asistentu, inicijuoja ir kuria vaikiškas programas. Taip pat dirbo Vilniaus miesto operoje, kur rengė ir dirigavo operų Užburtoji fleita, Verteris, Svynis Todas – demonas kirpėjas, Eugenijus Oneginas, Katia Kabanova, Manon Lesko, Visos jos tokios, Trubadūras, Bohema, Toska, Pelėjas ir Melisanda, Faustas, Pikų dama ir kt. pastatymus.

Nuo 2011 m. dirba J. Naujalio muzikos gimnazijoje, nuo 2015 m. dėsto Vytauto Didžiojo universitete operos dainavimo specialybės studentams. Aktyviai dirba su jaunaisiais orkestrantais, inicijuodamas kūrybines dirbtuves ir rengdamas įvairias programas (festivalis Be stogo, Muzika kitaip: Petras Vyšniauskas, Muzika kaip kinas). R. Šumila bendradarbiauja su Lietuvos valstybiniu simfoniniu, Kauno miesto simfoniniu, Vytauto Didžiojo universiteto kameriniu, LMTA simfoniniu orkestrais, Kauno valstybiniu muzikiniu teatru. 2014 m. pelnė Auksinį scenos kryžių jaunojo menininko kategorijoje už kartu su režisieriumi Gediminu Šeduikiu pastatytą operą jaunimui Jonas ir Greta (Vilniaus miesto opera).

Nuo 2019 m. R. Šumila yra Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro vyriausiasis dirigentas. / LNOBT informacija

2022/11/16 - 2022/11/18

22-oji tarptautinė muzikos teorijos konferencija

2022 m. lapkričio 16–18 d.

Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (Gedimino pr. 42, Vilnius)

22-oji tarptautinė muzikos teorijos konferencija MUZIKOS KOMPONAVIMO PRINCIPAI: KOMUNIKACIJOS ASPEKTAI

Konferenciją organizuoja LMTA ir Lietuvos kompozitorių sąjunga

Paraiškų laukiama iki rugsėjo 9 d.  

Plačiau