Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Stojantiesiems Studentams Darbuotojams Mokymasis visą gyvenimą

Naujienos

2024.12.20

Nauji LMTA fakultetų vadovai

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Senatas, posėdžio vykusio gruodžio 18 dieną metu, patvirtino dviejų LMTA fakultetų vadovų skyrimą.

Teatro ir šokio fakulteto dekane 5-erių metų kadencijai patvirtinta dabar dekanės pareigas einanti Ilona Balsytė. Ji pareigas pradės eiti 2025 m. vasario 5 dieną.

LMTA Senatas patvirtino, kad Nacionalinės kino mokyklos (KIMO) vadovu 5-erių metų kadencijai skiriamas dabar pareigas einantis doc. Vytautas Dambrauskas. Jis pareigas pradėjo eiti nuo 2024 m. gruodžio 19 d.

Senatas nepatvirtino Muzikos fakulteto dekano prof. Deivido Staponkaus kandidatūros naujai kadencijai. Prof. D. Staponkus dekano pareigas eis iki 2025 m. vasario 20 dienos.

Dėl tolimesnės procedūros skiriant Muzikos fakulteto dekaną bus vadovaujamasi Akademijos nuostatais ir bendruomenė bus informuota 2025-ųjų metų pradžioje.

Sveikiname naujai patvirtintus Teatro ir šokio fakulteto bei Nacionalinės kino mokyklos vadovus!

2024 12 20

2024.12.19

Prof. Vytautui Miškiniui suteiktas Vilniaus garbės piliečio vardas!

2024 m. gruodžio 18 d., Vilniaus miesto savivaldybė suteikė Vilniaus garbės piliečio vardą profesoriui Vytautui Miškiniui – ilgamečiam LMTA Choro dirigavimo katedros dėstytojui ir berniukų bei jaunuolių choro „Ąžuoliukas“ meno vadovui.

Profesorius Vytautas Miškinis yra žinomas choro dirigentas, pedagogas ir kompozitorius, sukūręs per 800 kūrinių vaikų, jaunimo bei suaugusiųjų chorams. Jo kūryba ir pedagoginė veikla reikšmingai prisidėjo prie Lietuvos chorinės muzikos puoselėjimo ir sklaidos tiek šalyje, tiek užsienyje. Beveik penkis dešimtmečius vadovaudamas chorui „Ąžuoliukas“, profesorius Miškinis ugdė jaunuosius talentus ir garsino Lietuvos vardą tarptautiniuose konkursuose bei festivaliuose. Jo vadovaujamas choras pelnė daugybę apdovanojimų ir pripažinimą užsienyje. Sveikiname profesorių Vytautą Miškinį su šiuo garbingu apdovanojimu ir didžiuojamės jo indėliu į Lietuvos muzikinę kultūrą bei LMTA bendruomenės gyvenimą.

 
 
 
2024.12.18

Oskaro laureatų meistriškumo pamokos LMTA Nacionalinėje kino mokykloje

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Nacionalinėje kino mokykloje (KIMO) meistriškumo kursus vedė garsūs kino industrijos profesionalai iš Holivudo: garso režisierius Markas Ulano ir jo ilgametė partnerė, garso operatorė Patrushkha Mierzwa.

Ši pora jau daugiau nei keturis dešimtmečius tandemu dirba garso departamente su tokiais režisieriais kaip Quentinas Tarantino, Martinas Scorsese, Jamesas Cameronas, Paulas Thomas Andersonas, J.J. Abramsas ir t.t. M.Ulano ir P.Mierzwa už darbą filme „Titanikas“ (rež.J.Cameronas) pelnė prestižinį Oskaro apdovanojimą.

Penkių dienų meistriškumo kursai ir vieši seminarai kino bendruomenei

Gruodžio pradžioje Vilniuje viešėję svečiai surengė intensyvius penkių dienų meistriškumo kursus KIMO garso dizaino 1 ir 3 kurso studentams. Užsiėmimai sujungė teoriją su praktika, leidžiant studentams ne tik pažinti kino garso kūrimo subtilybes, bet ir praktiškai taikyti naujas žinias dirbant su moderniomis technologijomis. Diskusijos dažnai tęsdavosi ilgiau nei numatytos aštuonios valandos – įkvėpti svečių atsidavimo, studentai gilinosi į garso režisūros ir pasakojimo dermę bei analizavo realius kino projektus.

Be intensyvių kursų, Markas ir Patrushkha surengė du atvirus meistrystės seminarus, kurie sulaukė didelio susidomėjimo. Naujojo LMTA studijų miestelio kino salė buvo pilnutėlė – pirmasis seminaras buvo skirtas KIMO ir LMTA studentams bei dėstytojams, antrasis – kino industrijos profesionalams bei Nacionalinės kino mokyklos alumnams. Seminaruose svečiai dalinosi savo filosofiniu požiūriu į garsą kine ir jo įtaką kinematografiškos istorijos pasakojime, pristatė kino garso evoliuciją bei analizavo garsiausius savo projektus. Dalyviai taip pat turėjo progą užduoti klausimus ir išgirsti atsakymus iš ilgametės praktinės patirties.

Įkvepiantis svečių palikimas

„Tokie įkvepiantys svečiai kaip Markas ir Patrushkha suteikė mūsų studentams ir bendruomenei ne tik techninių žinių, bet ir tikėjimo savo kūrybinėmis galiomis. Jų atvirumas, nuoširdumas, profesionalumas ir aistra kinui parodė, kad smalsumas ir nuolatinis tobulėjimas yra pagrindas sėkmingai karjerai kine“, – sako KIMO vadovas Vytautas Dambrauskas.

Šis meistriškumo kursų ciklas tapo neįkainojama patirtimi būsimiems kino profesionalams ir visai Lietuvos kino bendruomenei. Marko Ulano ir Patrushkhos Mierzwa vizitas dar kartą patvirtino, kad garsas kine – tai ne tik techninė užduotis, bet ir labai svarbi pasakojimo dalis, kuri geba sukurti emocinį ryšį su žiūrovu.

Šį unikalų meistrų vizitą finansavo Švietimo mainų paramos fondas (ŠMPF).

Karinos Mečkovskos ir Luko Baranausko nuotr.

2024 12 18

2024.12.16

Paskelbti stygininkų konkurso, skirto profesoriaus altininko Jurgio Fledžinsko 100-mečiui, laureatai bei diplomatai

Gruodžio 14-15 dienomis Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje įvyko stygininkų konkursas, skirtas profesoriaus altininko Jurgio Fledžinsko 100-mečiui.

Konkurse dalyvavo 22 smuiko, alto ir violončelės specialybes studijuojantys studentai iš Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos, dalyvius vertino altininkai prof. Petras Radzevičius (altas, komisijos pirmininkas), doc. Gediminas Dačinskas, lekt. Kristina Anusevičiūtė, lekt. Dovilė Juozapaitienė, lekt. Tomas Savickas.

Konkurso rezultatai:

LAUREATAI:

I VIETA
VIKTĖ RIMŠAITĖ (altas. I mag.)
(Lekt. Auksės Kaziukaitienės kl.)
Taip pat asmeninis altininko Kęstučio Leonardo Vasausko prizas geriausiai pasiorodžiusiam altininkui/altininkei – 500 eur
VAIVA SODAITYTĖ (violončelė, IV k.)
(Doc. Edmundo Kulikausko klasė)

II VIETA
ADRIANA ČERNIUKAITĖ (smuikas, IV k.)
(Lekt. Julijos Andersson klasė)
LUKRECIJA KALINAUSKAITĖ (violončelė, II k.)
(Doc. Edmundo Kulikausko kl.)
RAMINTA MACAITĖ  (smuikas, III k.)
(Doc. Dalios Kuznecovaitės kl.)
RAPOLAS VENCKUS (smuikas, I k.)
(Prof. Ingridos Armonaitės-Galinienės kl.)

III VIETA
PAULINA BANAITYTĖ (smuikas, II k.)
(Prof. Ingridos Armonaitės-Galinienės klasė)
ADELĖ SILICKAITĖ (smuikas, III k.)
(Prof. Rusnės Mataitytės klasė)
SKIRMANTAS LATVAITIS (altas, I mag.)
(Doc. Gedimino Dačinsko kl.)
KATRINA EMILIE LIGEIKA (violončelė, I mag.)
(Doc. Edmundo Kulikausko kl.)

DIPLOMANTAI
ULA JANKAUSKAITĖ (smuikas, III k.)
(Prof. Rusnės Mataitytės klasė)
BERNARDAS KRIČENA (violončelė, III k.)
(Prof. Rimanto Armono kl.)
UGNĖ KRIKŠČIŪNAITĖ (smuikas, II k.)
(Prof. Rūtos Lipinaitytės smuiko kl.)
NOJUS STUNŽĖNAS (smuikas, II k.)
(Prof. Rūtos Lipinaitytės smuiko kl.)

Nuoširdžiai sveikiname visus dalyvius!

2024.12.13

Pratęsta LKC ir LMTA bendradarbiavimo sutartis

Šiandien Lietuvos kino centro direktorius Laimonas Ubavičius ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos rektorė doc. dr. Judita Žukienė pratęsė bendradarbiavimo sutartį, kurios tikslas – sudaryti sąlygas kino krypties studentams realizuoti savo kūrybines idėjas finansuojant jų baigiamuosius darbus.

Lietuvos kino centras kino krypties studentų baigiamuosius darbus finansuoja jau nuo 2020 metų, vienam filmui skiriant iki 5 tūkst. eurų. Pratęsta sutartimi buvo atnaujintas šalių įsipareigojimas padėti studentams pasirengti savarankiškam darbui kino industrijoje ir suteikti postūmį visavertiškai dalyvauti kino kultūros procesuose.

„Savo karjerą pradedantiems kino kūrėjams finansinis palaikymas yra labai reikšmingas, todėl stengiamės suteikti sąlygas studentams kokybiškai įgyvendinti savo baigiamųjų filmų sumanymus. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Nacionalinės kino mokyklos absolventų tarpe yra tokie nusipelnę kūrėjai kaip Saulė Bliuvaitė, Laurynas Bareiša, Marija Kavtaradze, Vytautas Katkus ir kiti, todėl su nekantrumu laukiame pamatyti, kaip Lietuvos ir Europos kino lauke įsitvirtins jaunieji mūsų industrijos atstovai“, – sako Laimonas Ubavičius.

Šių metų rugsėjį Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentai mokslus pradėjo naujame studijų miestelyje, o Teatro ir kino fakulteto Kino ir televizijos katedra oficialiai tapo Nacionaline kino mokykla (KIMO).

„Pratęstas LMTA bendradarbiavimas su Lietuvos kino centru yra ryškus įrodymas, kaip svarbu investuoti į jaunųjų kūrėjų talentus. Šio finansavimo dėka kino mokyklos studentų diplominiai darbai tampa konkurencingi ir pastebimi nacionaliniuose bei tarptautiniuose festivaliuose. Tai atveria jiems duris drąsiau žengti į profesionalaus kino pasaulį“, – teigia Vytautas Dambrauskas, KIMO vadovas.

Absolventų pasiekimai, aukšta studijų kokybė ir vieninga bendruomenė lemia kino studijų populiarumą. Paskutiniais metais kino srities studijų specializacijų pasiūla išaugo nuo keturių iki septynių, o studentų skaičius padidėjo apie 40 procentų.

KIMO dėsto garsūs įvairių kartų kino kūrėjai ir tyrėjai, tarp jų – Nacionalinės premijos laureatai ir tarptautiniais apdovanojimais įvertinti menininkai, tokie kaip Laurynas Bareiša, Audrius Stonys, Marija Kavtaradze, Giedrė Beinoriūtė, Ramūnas Greičius, Vytis Puronas, Birutė Kapustinskaitė, Titas Laucius ir kiti.

Lietuvos kino centro ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos bendradarbiavimo sutartis įsigalios 2025 m. sausio 1 d.

 

2024 12 13

2024.12.13

Raimondos Apeikytės vardo stipendijų konkursas: Iniciatyva, įkvepianti jaunus pianistus siekti aukštumų

Vydūno jaunimo fondo ir LMTA inicijuotas Raimondos Apeikytės vardo stipendijų konkursas – svarbi ir įkvepianti iniciatyva, turinti ypatingą reikšmę jaunųjų pianistų karjeros pradžioje. 2023 metų gruodį įvykęs pirmasis konkursas jau šiandien demonstruoja savo vertę, sulaukdamas puikių atsiliepimų. Ši unikali galimybė suteikia erdvę jauniesiems atlikėjams tobulinti savo meistriškumą, kartu skatinant kūrybiškumą ir profesionalumą. Pirmieji stipendijų laimėtojai skirtinguose Lietuvos miestuose atliko koncertines programas lankytojų pamėgtose salėse. Tokiu būdu jie ne tik tobulino savo meistriškumą ir įgyjo daugiau sceninės patirties, bet ir skleidė žinią apie prasmingą Vydūno jaunimo fondo investiciją į jauną, atkakliai savo tikslų siekiančią asmenybę.

Šio konkurso unikalumas slypi jo visapusiškame poveikyje – dalyviai ne tik lavina atlikimo meistriškumą, bet ir įsipareigoja kurti bei įgyvendinti prasmingus meninius projektus. Tokiu būdu konkursas ne tik skatina individualų augimą, bet ir prisideda prie Lietuvos kultūrinės panoramos plėtros. Taip pat įkvepia jaunuosius menininkus kurti ilgalaikę vertę, prisidedančią prie visuomenės švietimo ir kultūrinio paveldo turtinimo.

Tai – ne tik profesinis iššūkis, bet ir unikali platforma, skirta jauniems atlikėjams parodyti savo talentą, gauti vertingos patirties bei įvertinimą. Konkursas suburia bendraminčių bendruomenę, kurioje dalyviai dalinasi idėjomis, įspūdžiais, patirtimis ir kūrybiniu įkvėpimu, taip kurdami tvirtą pagrindą savo ateities karjerai. Raimondos Apeikytės stipendijų konkursas tampa ne tik finansine paskata, bet ir muzikinių siekių, profesionalumo bei bendruomeniškumo simboliu.

Kelios I-ojo Raimondos Apeikytės stipendijų konkurso laimėtojų mintys:

Emilis Šarinskas

Raimondos Apeikytės vardo stipendijos laimėjimas buvo reikšmingas žingsnis mano profesinio tobulėjimo kelyje. Ši stipendija suteikė ne tik finansinį postūmį, bet ir vertingą pripažinimą, kuris įkvėpė siekti dar aukštesnių kūrybinių tikslų. Dėka šios paramos galėjau visiškai atsiduoti svarbaus meninio projekto įgyvendinimui, kuris, neturint papildomų išteklių, galbūt būtų likęs tik idėja. Tokios iniciatyvos neabejotinai prisideda prie jaunųjų menininkų drąsos ir pasitikėjimo savimi, įgalindamos juos aktyviai formuoti Lietuvos kultūrinį paveikslą bei kurti reikšmingą palikimą ateities kartoms.

Ugnė Kaušiūtė

Dalyvavimas R.Apeikytės konkurse stipendijai laimėti mane motyvavo tobulėti profesiniame kelyje – visų pirma, kokybiškai parengti rečitalio programą, kurią turėjau galimybę tobulinti meistriškumo kursuose žymioms profesorėms – Anne Queffelec, Mūzai Rubackytei. Antra, konkurso laimėjimas inspiravo ieškoti idėjų būsimiems soliniams koncertams, motyvavo sugalvoti įdomią sau ir publikai programą. Koncertas ir jame atlikta programa paliko įspūdį ir buvo puikiai priimta klausytojų, o perspektyvoje šią programą planuoju atlikti ir kitose koncertų salėse. Taip pat džiugu yra tai, jog šis konkursas subūrė bendraamžių pianistų bendruomenę, su kuriais susipažinome, artimiau susidraugavome, dalinomės įspūdžiais.

Simonas Miknius

Raimondos Apeikytės vardo stipendija suteikia neįkainojamą pagalbą studentams. Ji leidžia lengviau susidoroti su kasdieniais studijų iššūkiais ir skirti daugiau dėmesio profesiniam tobulėjimui. Ši stipendija yra tarsi atlygis už įdėtą darbą ir motyvacija dar labiau stengtis ir tobulėti. Tai ne tik puiki finansinė pagalba, bet ir galimybė profesinei raidai, todėl nuoširdžiai rekomenduoju dalyvauti konkurse – tai investicija į jūsų kūrybinę ateitį.


Dėkojame Vydūno jaunimo fondui už paramą jauniesiems muzikantams!

 

2024 12 13

2024.12.10

Marija Kavtaradzė tapo Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureate!

Režisierė ir scenaristė Marija Kavtaradzė, žinoma dėl išskirtinio jautrumo kūrinių, šiandien pelnė Lietuvos nacionalinę kultūros ir meno premiją už reikšmingą indėlį į Lietuvos kultūros ir meno lauką. Kavtaradzė – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Nacionalinės kino mokyklos (KIMO) alumnė, šiuo metu dirbanti studentų praktinio mokymo specialiste. Jos kūryba išsiskiria subtiliu žmogaus emocijų perteikimu ir autentiška kino kalba.

Marija Kavtaradzė plačiajai auditorijai geriausiai žinoma kaip filmo „Išgyventi vasarą“ režisierė. Šis filmas pelnė ne tik „Sidabrinės gervės“ apdovanojimą už geriausią metų filmą, bet ir tarptautinį pripažinimą įvairiuose kino festivaliuose. Savo darbuose režisierė meistriškai tyrinėja sudėtingas socialines ir psichologines temas, per paprastas, tačiau paveikias istorijas kalbėdama apie žmogaus pažeidžiamumą ir tvirtybę.

Premijos įteikimas liudija apie ne tik jos profesinį meistriškumą, bet ir Lietuvos kino industrijos brendimą. Kaip Nacionalinės kino mokyklos bendruomenės narė, Marija aktyviai dalijasi savo patirtimi su jaunąja karta, skatindama profesionalų ir drąsų požiūrį į kūrybą. Tokia veikla padeda formuoti stiprią nacionalinio kino tradiciją ir atveria Lietuvos kino menui naujas galimybes tarptautinėje erdvėje.

Lietuvos muzikos ir teatro akademija didžiuojasi, kad tokia iškili kūrėja yra jos bendruomenės dalis. Marijos Kavtaradzės laimėjimas – ne tik asmeninis įvertinimas, bet ir Lietuvos kultūros lauko triumfas, įkvepiantis tiek esamus, tiek būsimus menininkus siekti savo tikslų kūrybos srityje.

2024 12 10

2024.12.09

Tarptautinis konkursas Rygoje: lietuvių studentai – lyderiai!

Rygoje įvyko jau trečiasis tarptautinis konkursas „Baltic strings”, subūręs net 30 studentų iš keturių šalių – Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Švedijos. 

Po įtemptų atrankų į finalą pateko 13 dalyvių, iš kurių net 8 buvo lietuviai. Šis rezultatas dar kartą pademonstravo mūsų šalies studentų talentą ir puikų Lietuvos pedagogų darbą bei atsidavimą. Lietuviai ne tik užtikrintai dalyvavo finale, bet ir nustebino vieninteliai pelnydami aukščiausius įvertinimus – pirmąją ir antrąją vietas. Likusios vietos bei diplomai buvo garbingai pasidalinti tarp lietuvių ir kitų šalių dalyvių.

Konkurso komisija, sudaryta iš kiekvienos dalyvaujančios šalies atstovų, atidžiai vertino pasirodymus. Šis konkursas – puikus Baltijos šalių bendradarbiavimo ir draugystės įrodymas, kurio tradicija prasidėjo Vilniuje 2018 metais, kuomet minint styginių instrumentų katedros katedros jubiliejų prof. Rūtos Lipinaitytės iniciatyva įvyko pirmasis renginys.

Džiugu matyti, kad konkursas ne tik tęsiasi, bet ir kasmet įgyja vis daugiau reikšmės bei pritraukia talentus iš viso regiono.  

Dėkojame organizatoriams Rygoje už puikų renginį, o dalyviams – už įspūdingus pasirodymus, kurie neabejotinai įkvėps ir ateities kartas! 

Nuotraukos: www.janisphoto.com


Konkurso rezultatai:

LAUREATAI
I vieta 
Saulė Buikaitė (Prof. Rūtos Lipinaitytės smuiko kl.)
Kristijonas Pūtys (Prof. Rūtos Lipinaitytės smuiko kl.)
II vieta 
Monika Sapiegaitė (Prof. Rūtos Lipinaitytės smuiko kl.)
III vieta 
Kornelija Morkevičiūtė (Prof. Rimanto Armono violončelės kl.)
Povilas Lukaševičius (Doc. Edmundo Kulikausko violončelės kl.)
Līvija Bukša (Latvija)
Patrīcija Penīskola Iļasova (Latvija)

DIPLOMANTAI
Kristina Bernadickaitė (Lekt. Dovilės Juozapaitienės alto kl.)
Leonor Viveiros (Doc. Gedimino Dačinsko alto kl.)
Raminta Macaitė (Doc. Dalios Kuznecovaitės smuiko kl.)
Miina Roost (Estija)
Elīza Čaša (Latvija)
Johannes Palm (Estija)

SPECIALŪS PRIZAI
Kornelijai Morkevičiūtei “už įsimintiną Anatolijus Šenderovo kūrinio “Sulamitos giesmės” atlikimą
Speciaus Tobias Granmo prizas Saulei Buikaitei
Speciaus Tobias Granmo prizas Kristijonui Pūčiui

Speciali padėka dalyviams iš Lietuvos talkinusiems koncertmeisteriams Marijai Bilinskai, Eglei Kižytei-Ramonienei, Julianui Germanovičiui ir Mildai Šležienei!

2024 12 09

2024.12.06

LMTA KIMO studentų ir absolventų kūryba – Poitiers filmų festivalyje, Pranzūcijoje!

Poitiers filmų festivalyje šiemet ypatingas dėmesys skirtas Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Nacionalinės kino mokyklos (KIMO) studentų ir absolventų kūrybai. Lietuvos kino programa – tai Lietuvos kultūros sezono Prancūzijoje projektas ir LMTA „L‘Ecole Imaginaire-LIngua-FRanca“ programos vienas iš septynių projektų.

Poitiers kino festivalyje Lietuvos kinas pristatytas šūkiu „Focus Femmes: Au Féminin et au Futur“ („Dėmesio centre Moterys: Moterys ir Ateitis“). Festivalio meno vadovė Camille Sanz žavėjosi Lietuvos kūrėjomis, kurios aktyviai reiškiasi kino industrijoje, kuria aukštos meninės vertės filmus ir pelno apdovanojimus aukščiausios kategorijos festivaliuose.

Savo darbus festivalyje pristatė režisierės Marija Kavtaradzė, Agnė Girsaitė, Lina Lužytė, Jorūnė Greičiūtė ir Beatričė Sofija Piesliakaitė. LMTA Tarptautinių ryšių atstovė Giedrė Kabašinskienė supažindino žiūrovus su Lietuvos kino mokyklos ypatumais ir jos vaidmeniu ugdant jaunuosius talentus.

Įspūdingas kokybiškų filmų kiekis iš vienos mokyklos – KIMO – paliko gilų įspūdį tiek Prancūzijos žiūrovams, tiek kino profesionalams. Festivalio dalyviai pabrėžė, kad tokie jaunųjų kūrėjų darbai yra unikalus reiškinys, rodantis aukštą kino edukacijos standartą Lietuvoje.

Lietuviški filmai buvo rodomi pilnose salėse, o žiūrovai aktyviai įsitraukė į diskusijas po peržiūrų. Jie uždavinėjo klausimus ne tik apie kūrybos procesus, bet ir apie Lietuvą – jos kultūrą, socialinę, politinę ir geopolitinę situaciją.

LMTA KIMO studentų ir absolventų kūryba tapo ryškiu Lietuvos sezono Prancūzijoje akcentu, pabrėžiančiu šalies kultūrinį potencialą ir talentų išskirtinumą tarptautiniame kontekste. Festivalis tapo reikšmingu tiltu tarp Lietuvos ir Prancūzijos.

Trumpametražių filmų programoje buvo parodyti:

  • Augustės Gerikaitės „Artumo jausmas“
  • Agnės Girsaitės „Ką seniai užmiršau“
  • Arno Balčiūno „Blausos“
  • Linos Lužytės „Jau puiku, tik dar šiek tiek“
  • Beatričios Sofijos Piesliakaitės „Quiero saber de la vida“
  • Mildos Augustaitytės „Numeris vienas“
  • Marijos Kavtaradzės „Man dvim keli“
  • Lauros Udros „Juoda juoda naktis“
  • Jorūnės Greičiūtės „Viskas gerai“

Ilgametražių filmų programoje buvo parodyti šie filmai:

  • Linos Lužytės „Pilis“
  • Marijos Kavtaradzės „Tu man nieko neprimeni“
  • Saulės Bliuvaitės „Toxic“
  • Kristinos Buožytės „Vesper“

 

2024 12 06

 

2024.12.03

SKELBIAME XXIII TARPTAUTINIO LIETUVIŲ KOMPOZITORIŲ KAMERINĖS MUZIKOS ATLIKIMO KONKURSO REZULTATUS!

2024 m. lapkričio 30 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje įvyko XXIII tarptautinis Lietuvos kompozitorių kamerinės muzikos atlikimo konkursas, skirtas altininko, profesoriaus JURGIO FLEDŽINSKO (1924-1988) 100-osioms gimimo metinėms.

Nuoširdžiausi sveikinimai laureatams, diplomantams ir jų dėstytojams!

GRAND PRIX
Jonas Benjaminas Balsys (fortepijonas)
Saulė Buikaitė (smuikas)
Liudvikas Silickas (violončelė)
Prof. dr. Indrė Baikštytės klasė

I vieta
Saulė Buikaitė
Monika Dargytė
Rūta Buišaitė
Vaiva Sodaitytė
Doc. Ingridos Rupaitės klasė

II vieta
Greta Zamyckaja
Aleksas Filipenkovas
Barbora Gailiūtė
Prof. dr. Indrės Baikštytės klasė

II vieta
Vaida Mikalajūnaitė
Jonas Benjaminas Balsys
Prof. Dalios Balsytės klasė

III vieta
Povilas Stonkus
Gintarė Rudaitytė
Prof. Dalios Balsytės klasė

Diplomai:
Aleksas Filipenkovas (smuikas)
Rūta Klungevičiūtė (smuikas)
Asta Jankauskienė (altas)
Barbora Gailiūtė (violončelė)
Doc. Ingridos Rupaitės klasė

Ugnė Lamsaitytė (fortepijonas)
Paulina Banaitytė (smuikas)
Lukrecija Kalinauskaitė (violončelė)
Doc. Ingridos Rupaitės klasė

Laisvyda Leckutė (smuikas)
Aistė Bernotavičiūtė (fortepijonas)
Doc. Ingridos Rupaitės klasė

Viltė Bagdžiūtė (fleita)
Ricardo Ibafiez Sanchez (fortepijonas)
Doc. Mari Poll-Novakovic  klasė
(Estijos muzikos ir teatro akademija)

Konkurso dalyvius vertino patyrę kamerinės muzikos žinovai– atlikėjai ir kompozitoriai.

Komisijos pirmininkas– kompozitorius, dr. Vytautas Germanavičius

Nariai:
Altininkas, lektorius, dr. Jurgis Juozapaitis
Pianistė Eglė Kasteckaitė
Fagotininkas, docentas Andrius Puplauskis
Smuikininkas Kostas Tumosa
Komisijos sekretorė, pianistė, prof. dr. Indrė Baikštytė.

Konkursą rengia LMTA Kamerinio ansamblio katedra su neįkainuojama nepakartojamo LMTA Meno centro pagalba.

LMTA inf.
2024 12 03

2024.12.02

Restauruotų Arūno Žebriūno filmų ir LMTA KIMO pristatymas Belforo kino festivalyje „Entrevues“ (Prancūzija)

Lapkričio 21–25 dienomis Prancūzijoje vykusiame 39-ajame Belforo kino festivalyje „Entrevues“ dalyvavo penkios LMTA KIMO trečiakursės Eglė Navickaitė, Gabrielė Česevičiūtė, Samanta Molevičiūtė ir Urtė-Marija Praniauskaitė ir ketvirto kurso studentas Simas Narušis. Kino dramaturgijos ir kino istorijos ir kritikos studentus (-es) lydėjo kino industrijos profesionalės, dėstytojos Rasa Paukštytė ir Aistė Račaitytė.

Viešnagės metu studentai festivalio žiūrovams pristatė režisieriaus Arūno Žebriūno kūrybą ir tris Lietuvos kino centre restauruotus jo filmus – „Gražuolę“, „Paskutinę atostogų dieną“ ir „Naktibaldą“. Šie seansai buvo Lietuvos sezono Prancūzijoje 2024 dalimi. A. Žebriūno kūriniai įvertinti už unikalų poetinio kino stilių bei jautrius pasakojimus, įkvėpusius kelias kino kūrėjų kartas. Pristatymo metu studentai dalijosi savo įžvalgomis apie A. Žebriūno kūrybą, atskleisdami filmų reikšmę šiandienos kontekste bei užmegzdami dialogą su jauna festivalio auditorija. Būtent jaunieji žiūrovai iš vietinės Belforo bendruomenės sudarė didžiausią šių filmų publikos dalį.

Kartu su filmais delegacija pristatė festivalio auditorijai LMTA Nacionalinę kino mokyklą – KIMO. Buvo pabrėžtos išskirtinės naujoviškos studijų programos, orientuotos į šiuolaikinio kino ir medijų industrijos profesionalų rengimą, teikiamos galimybės kūrybiškai tobulėti ir integruotis į tarptautinę kino bendruomenę. KIMO pristatymas tapo svarbia platforma reklamuoti šią inovatyvią instituciją, kuri yra reikšmingas žingsnis Baltijos regiono kino vystymuisi.

Be oficialių filmų ir mokyklos pristatymų, studentai turėjo progą aktyviai dalyvauti festivalio veiklose: gilinosi į repertuarą, diskusijas ir kino tendencijas, stebėjo festivalio uždarymo ceremoniją bei apdovanojimų įteikimą.

Ši patirtis tapo vertingu profesiniu žingsniu studijuojantiems kino kritiką ir dramaturgiją studentams, taip pat įrodymu, kad Lietuvos kinas bei LMTA KIMO yra tarptautinės kino bendruomenės dalimi. Festivalis suteikė puikią platformą parodyti Lietuvos kino paveldą, stiprinti šalies kino kūrėjų ryšius su užsienio auditorija ir įkvėpti naujas kūrybines iniciatyvas.

Parengė LMTA KIMO IV k. studentas Simas Narušis
2024 12 02

2024.12.01

GRUODIS 2024 | LMTA RENGINIAI

2024 m. gruodžio mėn. LMTA renginiai  
* Informacija nuolat pildoma 

2024 m. gruodžio 1 d., sekmadienį, 13 val.
Vilniaus Šv. Kazimiero bažnyčioje
SAKRALINĖS MUZIKOS KONCERTAS „BEATLIEJAUS ŽVAIGŽDĖ“
Koncertuoja LMTA studentai

2024 m. gruodžio 2 d., pirmadienį, 10:30–17:00 val.
2024 m. gruodžio 3 d., antradienį, 16:00–19:30 val.  
LMTA Juozo Karoso salėje

SVEČIAS IŠ PRANCŪZIJOS: PROF. DOMINIQUE VELLARD (TENORAS)
Meistriškumo kursai dainininkams „Prancūzų kalbos tarimo ypatumai dainuojant“
https://lmta.lt/lt/renginys/svecias-is-prancuzijos-prof-dominique-vellard/

2024 m. gruodžio 2–6 dienomis
LMTA Studijų miestelyje
ATVIRA AKADEMIJA | TAPK STUDENTU VIENAI DIENAI
https://lmta.lt/lt/renginys/atvira-akademija-tapk-studentu-vienai-dienai/

2024 m. gruodžio 3 d., antradienį, 18 val.
LMTA Didžiojoje salėje

ELZĖS LIPNICKAITĖS (FORTEPIJONAS) REČITALIS 
https://lmta.lt/lt/renginys/recitalis-elze-lipnickaite-fortepijonas-prof-daumantas-kirilauskas/

2024 m. gruodžio 3 d., antradienį, 18 val.
Vilniaus Paveikslų galerijoje
EMILIO ŠARINSKO (FORTEPIJONAS) REČITALIS 
https://lmta.lt/lt/renginys/fortepijonines-muzikos-vakaras-4/

2024 m. gruodžio 4–5 dienomis
LMTA Juliaus Juzeliūno erdvinio garso sferoje
LMTA DOKTORANTŲ SEMINARAI
https://lmta.lt/lt/renginys/lmta-doktorantu-seminarai-2024/ 

2024 m. gruodžio 4 d., trečiadienį, 18 val.
LMTA Juozo Karoso salėje
MINTAROS JUZAITYTĖS (ALTINIS SAKSOFONAS) REČITALIS
https://lmta.lt/lt/renginys/mintaros-juzaitytes-recitalis-altinis-saksofonas-lekt-robertas-katinskas/

2024 m. gruodžio 5 d., ketvirtadienį, 10 val.
LMTA Didžiojoje salėje
PIANISTŲ KONKURSAS RAIMONDOS APEIKYTĖS VARDO STIPENDIJOMS LAIMĖTI 
https://lmta.lt/renginys/pianistu-konkursas-raimondos-apeikytes-vardo-stipendijoms-laimeti/

2024 m. gruodžio 5–6 dienomis, 14–17 val.
LMTA Centrinių rūmų 307 auditorijoje
PIANISTĖS PROF. MŪZOS RUBACKYTĖS (LMTA / LIETUVA / PRANCŪZIJA / ŠVEICARIJA) MEISTRIŠKUMO KURSAI
https://lmta.lt/renginys/pianistes-prof-muzos-rubackytes-lmta-lietuva-prancuzija-sveicarija-meistriskumo-kursai/

2024 m. gruodžio 5 d., ketvirtadienį, 17 val.
LMTA Juozo Karoso salėje
KONCERTAS-MARATONAS „DEBIUTAS“
Koncertuoja LMTA Koncertmeisterio katedros studentai
https://lmta.lt/renginys/koncertas-maratonas-debiutas-2/

2024 m. gruodžio 5 d., ketvirtadienį, 17:30 val.
Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokykloje
VOKALINĖS MUZIKOS VAKARAS
Dalyvauja LMTA lektorė Aušra Liutkutė ir jos studentai
https://lmta.lt/lt/renginys/vokalines-muzikos-vakaras-12/

2024 m. gruodžio 6 ir 9 dienomis
LMTA Centriniuose rūmuose
LMTA DOKTORANTAI: AGNĖ MATULEVIČIŪTĖ (KOMPOZICIJA)
„Konceptas kaip muzikos komponavimo principas: užgarsis“
https://lmta.lt/lt/renginys/lmta-doktorantai-agne-matuleviciute-kompozicija-konceptas-kaip-muzikos-komponavimo-principas-uzgarsis/

2024 m. gruodžio 6–7 dienomis (perkelta į 2025 m. sausio 23-24 d.)
LMTA Balkono teatre
SCENOS MENO DARBŲ ESKIZŲ KONKURSAS „BALKONO OKUPACIJA“
https://lmta.lt/lt/renginys/balkono-okupacija-2024/

2024 m. gruodžio 7 ir 9 d., šeštadienį ir pirmadienį, 19 val.
LMTA Studijų miestelio 310 auditorijoje
KLOUNADOS MELODRAMA „LIETUVOS VALSTYBĖ“
https://lmta.lt/lt/renginys/klounados-melodrama-lietuvos-valstybe/

2024 m. gruodžio 9–11 dienomis
LMTA Centriniuose ir Kongresų rūmuose
SVEČIAS IŠ PORTUGALIJOS: DIRIGENTO RAFAEL ARAÚJO MEISTRIŠKUMO KURSAI
Dalyvauja LMTA Choro dirigavimo katedros studentai ir LMTA Choras
https://lmta.lt/lt/renginys/svecias-is-portugalijos-dirigento-rafael-araujo-meistriskumo-kursai/

2024 m. gruodžio 10 d., antradienį
LMTA Kongresų rūmų Kamerinėje salėje
I dalis: 18:00–19:10 (pertrauka 19:10-19:20)
II dalis: 19:20-20:30
MAŽASIS LMTA STYGINIŲ INSTRUMENTŲ KATEDROS STUDENTŲ KONCERTAS
https://lmta.lt/lt/renginys/mazasis-lmta-styginiu-instrumentu-katedros-studentu-koncertas-5/

2024 m. gruodžio 11 ir 13 d., 19 val., Vievio kultūros centre
2024 m. gruodžio 15 d., 16 val., Užutrakio dvaro Europos salėje
TEATRALIZUOTAS KONCERTAS-SPEKTAKLIS „SULAUŽYTO LIKIMO LABIRINTAIS…“
Balio Dvariono operos „Dalia“ ir Balio Sruogos dramos „Apyaušrio dalia“ motyvais
Projekto „Balys Dvarionas: Tikiu muziko pašaukimu skleisti grožį“, skirto Balio Dvariono 120-osioms gimimo metinėms paminėti programos dalis
Režisierius Nerijus Petrokas,  dirigentas prof. Dainius Puišys
Pagrindinius vaidmenis atlieka LMTA studentai ir absolventai
https://www.facebook.com/photo?fbid=1004282081740388&set=a.464416932393575

2024 m. gruodžio 12 d., ketvirtadienį, 14 val.
LMTA Juozo Karoso salėje
SUSITIKIMAS SU GERŪTA GRINIŪTE
https://lmta.lt/lt/renginys/susitikimas-su-geruta-griniute/

2024 m. gruodžio 12 d., ketvirtadienį, 19 val.
LMTA Didžiojoje salėje
LMTA VARINIŲ PUČIAMŲJŲ INSTRUMENTŲ ORKESTRO „BRASS LT“ KALĖDINIS KONCERTAS
Renginio vedėjas Vaidotas Martinaitis
Renginio rėmėjas Vilniaus Vytauto Didžiojo LIONS klubas
https://lmta.lt/lt/renginys/lmta-variniu-puciamuju-instrumentu-orkestro-brass-lt-kaledinis-labdaros-koncertas/

2024 m. gruodžio 12 d., ketvirtadienį, 19 val.
LMTA Klaipėdos fakulteto Koncertų salėje
ERASMUS+ GOES TO KLAIPĖDA
Koncertuoja LMTA Erasmus+ studentai
https://lmta.lt/renginys/erasmus-goes-to-klaipeda/

2024 m. gruodžio 13 d., penktadienį, 15 val.
LMTA Juliaus Juzeliūno erdvinio garso sferoje
LMTA DOKTORANTAI: AKVILĖ GELAŽIŪTĖ (KINO REŽISŪRA)
Doktorantūros meno projekto kūrybinės ir tiriamosios dalies gynimas „Absurdo komizmo strategijos kine“
https://lmta.lt/lt/renginys/lmta-doktorantai-akvile-gelaziute-kino-rezisura/

2024 m. gruodžio 13 d., penktadienį, 18 val.
LMTA Didžiojoje salėje 
LMTA KONCERTMEISTERIO KATEDROS STUDENTŲ KONCERTAS
Skirta profesoriaus Chaimo Potašinsko 100-osioms gimimo metinėms
https://lmta.lt/lt/renginys/lmta-koncertmeisterio-katedros-studentu-koncertas-skirtas-profesoriaus-chaimo-potasinsko-100-osioms-gimimo-metinems/

2024 m., gruodžio 13–14 dienomis, 19 val.
LMTA Studijų miestelyje
JUDESIO SPEKTAKLIS „MANO DRAUGE“
https://lmta.lt/lt/renginys/judesio-spektaklis-mano-drauge-2/

2024 m. gruodžio 14–15 dienomis
LMTA Kongresų rūmų Kamerinėje salėje
STYGININKŲ KONKURSAS, SKIRTAS PROFESORIAUS ALTININKO JURGIO FLEDŽINSKO 100-MEČIUI
https://lmta.lt/lt/renginys/stygininku-konkursas-skirtas-profesoriaus-altininko-jurgio-fledzinsko-100-meciui/

2024 m. gruodžio 16 d., pirmadienį, 18 val.
LMTA Balkono teatre
PERKUSIJOS MUZIKOS KONCERTAS
Dalyvauja LMTA lektorių Sigito Gailiaus ir Tomo Kulikausko studentai
https://lmta.lt/lt/renginys/perkusijos-klases-koncertas/

2024 m. gruodžio 17 d., antradienį, 14 val.
LMTA Sluškų rūmų 208 auditorijoje
„LAISVĖS TV“ PARDAVIMŲ VADOVO RIMANTO PAUKŠTĖS PASKAITA 
https://lmta.lt/lt/renginys/laisves-tv-pardavimu-vadovo-rimanto-paukstes-paskaita/

2024 m. gruodžio 17 d., antradienį, 17:30 val.
LMTA Kongresų rūmų Kamerinėje salėje
KAMERINĖS MUZIKOS KONCERTAS „KALĖDAS PASITINKANT“, VOL. 1
Dalyvauja LMTA Kamerinio ansamblio katedros studentai
https://lmta.lt/lt/renginys/kamerines-muzikos-koncertas-kaledas-pasitinkant-vol-1/

2024 m. gruodžio 18 d., trečiadienį, 18:30 val.
LMTA Juozo Karoso salėje
„ŠV. KALĖDŲ MUZIKINĖ DOVANA“
Koncertuoja LMTA Liaudies instrumentų katedros studentai ir dėstytojai
https://lmta.lt/renginys/sv-kaledu-muzikine-dovana/

2024 m. gruodžio 19 d., ketvirtadienį, 18 val.
LMTA Didžiojoje salėje
LMTA KONCERTMEISTERIO KATEDROS STUDENTŲ KONCERTAS „ŠV. KALĖDŲ BELAUKIANT“ 

2024 m. gruodžio 19 d., ketvirtadienį, 18 val.
LMTA Klaipėdos fakulteto Koncertų salėje
„KALĖDŲ STEBUKLO BELAUKIANT…“
Koncertuoja LMTA pianistės Arina Grigoryan ir Ugnė Batavičiūtė
https://lmta.lt/lt/renginys/kaledu-stebuklo-belaukiant/

2024 m. gruodžio 19–20 dienomis, 19 val.
LMTA Studijų miestelyje
ŠIUOLAIKINIO ŠOKIO SPECIALYBĖS II KURSO GRUPINIAI KŪRYBINIAI DARBAI 
https://lmta.lt/renginys/ii-kurso-siuolaikinio-sokio-grupiniu-kompoziciju-darbai/

2024 m. gruodžio 20 d., penktadienį, 17:30 val.
LMTA Kongresų rūmų Kamerinėje salėje
KAMERINĖS MUZIKOS KONCERTAS „KALĖDAS PASITINKANT“, VOL. 2
Dalyvauja LMTA Kamerinio ansamblio katedros studentai
https://lmta.lt/lt/renginys/kamerines-muzikos-koncertas-kaledas-pasitinkant-vol-2/

2024 m. gruodžio 21 d., šeštadienį, 12 val.
LMTA Kongresų rūmų Kamerinė salėje
LMTA DOC. EGIDIJAUS STANELIO IR LEKT. INDRĖS KULEŠEVIČIENĖS VALTORNOS KLASĖS STUDENTŲ KONCERTAS
https://lmta.lt/lt/renginys/lmta-doc-egidijaus-stanelio-ir-lekt-indres-kulesevicienes-valtornos-klases-studentu-koncertas/

2024 m. gruodžio 21 d., šeštadienį, 16 val.
LMTA Didžiojoje salėje
LMTA DOC. JULIAUS ČERNIAUS KLARNETO IR KAMERINĖS KLASĖS STUDENTŲ KONCERTAS
https://lmta.lt/lt/renginys/lmta-docento-juliaus-cerniaus-klarneto-ir-kamerines-klases-studentu-koncertas/

2024 m. gruodžio 29 d., sekmadienį, 18:30 val. (po šv. mišių)
Vilniaus Šv. Apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje
„KALĖDINIS VAKARAS“
https://lmta.lt/lt/renginys/kaledinis-vakaras-3/

 


SALIŲ ADRESAI:   

LMTA Didžioji salė (Gedimino pr. 42, Vilnius)
LMTA Juozo Karoso salė (Gedimino pr. 42, Vilnius)
LMTA Juliaus Juzeliūno erdvinio garso sfera (Gedimino pr. 42, Vilnius)
LMTA Balkono teatras (Gedimino pr. 42, Vilnius)
LMTA Kongresų rūmai (Vilniaus g. 6-2, Vilnius)
LMTA Studijų miestelis (Olandų g. 21A, Vilnius) 
LMTA Sluškų rūmai (T. Kosciuškos g. 10, Vilnius)
LMTA Klaipėdos fakultetas (K. Donelaičio g. 4, Klaipėda)
Vilniaus Šv. Kazimiero bažnyčia (Didžioji g. 34, Vilnius)
Vilniaus Paveikslų galerija (Didžioji g. 4, Vilnius)
Šv. Apaštalų Petro ir Povilo bažnyčia (Antakalnio g. 1, Vilnius)
Vievio kultūros centras (Trakų g. 7, Vievis)
Užutrakio dvaras (Užtrakio g. 17, Trakai)
Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokykla (Vytauto g. 23, Druskininkai)

Renginiai nemokami, išskyrus kitaip pažymėtus.
Lietuvos muzikos ir teatro akademija pasilieka teisę keisti renginių programą.
menas@lmta.lt 
www.facebook.com/lmtamenocentras 

2024.11.26

LMTA KIMO – lietuviško kino ambasadoriai Lietuvos sezone Prancūzijoje 2024

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) Nacionalinė kino mokykla (KIMO) įtvirtina Lietuvos poziciją tarptautinėje kino arenoje, aktyviai įsitraukdama į prestižinius Prancūzijos kino festivalius ir renginius. 

Prof. Audriaus Stonio retrospektyva George Pompidou Centre Paryžiuje

Lapkričio 7–18 d. Paryžiaus George Pompidou centre surengta LMTA prof. Audriaus Stonio retrospektyva, pristačiusi prancūzų auditorijai išskirtinius šio dokumentinio kino meistro darbus. Šis renginys tapo svarbia Lietuvos kultūros dalimi, praturtinančia Prancūzijos meno sceną.

LMTA KIMO studentai „Entrevues Belfort“ Kino Festivalyje

Lapkričio 21–25 dienomis LMTA KIMO studentai, dramaturgai ir kino kritikai – Urtė Marija Praniauskaitė, Samanta Molevičiūtė, Simas Narutis, Gabrielė Česevičiūtė ir Eglė Navickaitė bei jų dėstytojos Rasa Paukštytė ir Aistė Račaitytė dalyvavo 37-ajame tarptautiniame „Entrevues Belfort“ kino festivalyje (Belfort, Prancūzija). Studentai pristatė režisieriaus Arūno Žebriūno legendinius filmus: „Gražuolė“, „Mergaitė ir aidas“ bei „Naktibalda“.

Studentai ne tik supažindino festivalio žiūrovus su šiais filmais, bet ir išsamiai pristatė Arūno Žebriūno vaidmenį sovietų okupacijos laikotarpio kino istorijoje. Jie akcentavo režisieriaus gebėjimą subtiliai atskleisti žmogiškumą ir universalumą sudėtingų istorinių aplinkybių kontekste.

Festivalio meno vadovė Cécile Cadoux teigė, kad LMTA KIMO studentų gilus žinių lygis ir gebėjimas įtraukti auditoriją paliko neišdildomą įspūdį. Studentų pastangos skatino publikos susidomėjimą Lietuvos kinu ir platesne jo perspektyva.

Lietuvos kinas Poitiers Festivalyje

Gruodžio pradžioje 47-ajame Poitiers kino festivalyje Lietuvos kinas vėl atsidurs dėmesio centre. Festivalis šiais metais dedikuoja savo programą Lietuvos kūrėjams, ypatingą dėmesį skirdamas moterims režisierėms. Publikai bus pristatyti LMTA alumnių, režisierių M. Kavtaradzės, S. Bliuvaitės, L. Lužytės ir K. Buožytės filmai.

Taip pat bus demonstruojama išskirtinė LMTA KIMO studentų filmų programa, suteikianti galimybę pamatyti jaunosios Lietuvos kino kartos filmus.

Daugiau informacijos: https://poitiersfilmfestival.com/en/evenement/lituanie-au-futur-et-au-feminin/

L’Ecole Imaginaire – Lingua-Franca: kūrybinė platforma Lietuvos sezono Prancūzijoje 2024 programoje rugsėjo – gruodžio mėn.

Lietuvos sezono Prancūzijoje 2024 rėmuose sukurta L’Ecole Imaginaire –Lingua-Franca – tai kūrybinė ir edukacinė platforma, jungianti muzikos, teatro, šokio ir kino jaunuosius menininkus. Ši iniciatyva siekia ne tik dalintis geriausiomis Lietuvos meno švietimo praktikomis, bet ir kurti naujas, inovatyvias bendradarbiavimo formas tarp Lietuvos ir Prancūzijos kūrėjų.
Ši vaizduotės, arba svajonių, mokykla yra atvira naujiems horizontams – ji suteikia erdvės kūrybai, bendradarbiavimui ir inovacijoms, kurios turėtų tęstis ir pasibaigus Lietuvos sezonui Prancūzijoje.

LMTA Tarptautinių ryšių sk. inf.
2024 11 26

2024.11.25

LMTA įvyks kamerinės muzikos atlikimo konkursas, dedikuotas profesoriui J. Fledžinskui

2024 m. lapkričio 30 d. 10 val. LMTA Didžiojoje salėje vyks XXIII Tarptautinis Lietuvos kompozitorių kamerinės muzikos atlikimo konkursas, skirtas altininko, profesoriaus Jurgio Fledžinsko (1924-1988) 100-osioms gimimo metinėms.

Lietuvos kompozitorių kamerinės muzikos atlikimo konkurso ištakos – 1999 m. surengtas Lietuviškos kamerinės muzikos atlikimo konkursas kompozitoriaus, ilgamečio Valstybinės konservatorijos (dabar LMTA) Kompozicijos katedros vedėjo, prof. Eduardo Balsio 80-mečio paminėjimo proga. Konkurso tikslai – propaguoti Lietuvos kompozitorių kamerinę muziką, puoselėti jos atlikimą, skatinti kamerinių ansamblių dalyvių profesinį tobulėjimą.

Pirmieji trys konkursai vyko kas antrus metus, nuo 2003 m. studentų pageidavimu konkursas rengiamas kasmet (išskyrus 2020 m.). 2012 m. konkursas tapo tarptautiniu. Kiekvienais metais konkursas yra skiriamas iškilaus kamerinės muzikos atlikėjo, pedagogo bei svarbaus kamerinės muzikos įvykio atminimui ar sukakčiai pažymėti. 

Pasak konkurso iniciatorės, organizatorės ir ilgametės organizacinio komiteto pirmininkės LMTA Kamerinio ansamblio katedros prof. Dalios Balsytės 
konkursas skatina Lietuvos kompozitorių kamerinės muzikos studijas, inspiruoja retai atliekamų kamerinių kūrinių atlikimą ir naujų kamerinės muzikos kūrinių atsiradimą. Jis pozityviai veikia LMTA kamerinių ansamblių studijų kokybę, nes skatina studentų kūrybiškumą ir konkurencingumą. Konkurso metu išryškėja perspektyvūs LMTA kameriniai ansambliai ir kamerinės muzikos atlikėjai. III konkurse (II vieta, 2003) styginių kvartete laureatais tapę smuikininkė Ingrida Rupaitė ir violončelininkas Povilas Jacunskas, grojantys fortepijoninio trio FortVio sudėtyje bei Baltijos gitarų kvarteto (diplomas, 2006) narys Saulius Lipčius jau yra patyrę LMTA Kamerinio ansamblio katedros pedagogai. Taip pat šį konkursą savo sėkmingos karjeros pradžia žymi trio Claviola (I vieta, 2008), styginių kvartetai Adora (I vieta, 2010) bei daugelio tarptautinių konkursų laureatas Mettis (I vieta, 2012). Konkursų I premijų laureatais tapo koncertinę veiklą tęsiantys duetai –  Konrad Levicki, smuikas – Lauryna Lankutytė, fortepijonas (2015) ir ansamblis Twenty fingers duo (2016) bei Meta Piano trio (2018). Konkurse yra dalyvavę kameriniai ansambliai iš Latvijos ir Baltarusijos muzikos akademijų. Užsienio aukštųjų muzikos mokyklų kameriniai ansambliai susipažįsta su Lietuvos kompozitorių kamerine muzika, kas itin svarbu jos propagavimui ir už šalies ribų.

XXIII konkurso žiuri pirmininkas – kompozitorius dr. Vytautas Germanavičius. Žiuri nariai – lekt. dr. Jurgis Juozpaitis (altas, LMTA Styginių instrumentų katedros dėstytojas, Lietuvos kamerinio orkestro altų grupės koncertmeisteris, trio Claviola narys), LMTA Meno centro vadovė pianistė Eglė Kasteckaitė, Kristupo medinių pučiamųjų kvinteto narys fagotistas Andrius Puplauskis ir smuikininkas, styginių kvarteto Mettis primarijus Kostas Tumosa. Vertinimo komisijos sekretorė – prof. dr. Indrė Baikštytė.

KONKURSO BUKLETAS

DALYVIŲ PASIRODYMO EIGA

Konkurso laureatų apdovanojimas vyks gruodžio 17 d. 17:30 LMTA Kamerinėje salėje (II rūmai).

Konkursą organizuoja LMTA Kamerinio ansamblio katedra ir Meno centras
Įėjimas į konkurso renginius nemokamas

2024 11 25

2024.11.18

Baltijos šalių stygininkų konkursas: nuo jubiliejaus idėjos iki tarptautinės tradicijos

Š. m. gruodžio 2–6 dienomis Latvijos Jazepo Vytuolio muzikos akademija Rygoje organizuoja III stygininkų konkursą-festivalį BALTIC STRINGS 2024.

2018 metais, minint Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Styginių instrumentų katedros 85 metų jubiliejų, prof. Rūta Lipinaitytė inicijavo pirmąjį Baltijos šalių akademijų studentams skirtą stygininkų konkursą. Šis renginys tapo ne tik ypatinga švente, bet ir svarbiu postūmiu stiprinant bendradarbiavimą tarp Baltijos šalių akademijų.  

Pirmasis konkursas, kuriame dalyvavo net 30 studentų iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos, sulaukė didelio pasisekimo. Tuomet 1-ąją vietą pelnė violončelininkas iš Estijos Valle-Rasmus Roots (dėstytojas Henry-David Varema). Dalyviai turėjo atlikti privalomą Baltijos šalių kompozitorių kūrinį – tai tradicija, kuri išliko iki šių dienų ir tapo svarbia konkurso dalimi.  

2022 metais įvyko antrasis konkursas, kuris buvo ypatingai sėkmingas lietuviams. Grand Prix apdovanojimą pelnė Kristijonas Pūtys (dėstytoja prof. Rūta Lipinaitytė), o tarp 1-osios, 2-osios ir 3-iosios vietų laureatų taip pat netrūko lietuvių.  

Džiugu matyti, kaip ši iniciatyva auga ir plečiasi. Šiemet, gruodžio 2–6 dienomis, Rygoje vyks jau trečiasis konkursas, bus žengtas žingsnis į dar platesnį bendradarbiavimą, konkursas taps keturių šalių renginiu, prie Lietuvos, Latvijos ir Estijos prisijungs Švedija. Šių metų komisijoje dirbs nariai iš visų keturių šalių, o Lietuvai atstovaus konkurso iniciatorė – prof. Rūta Lipinaitytė. Konkurse dalyvaus 30 studentų, iš kurių dešimt – iš Lietuvos.

Baltijos šalių stygininkų konkursas – tai ne tik galimybė jauniesiems talentams pasirodyti tarptautinėje scenoje, bet ir svarbi tradicija, stiprinanti regiono kultūrinį ryšį. 

Daugiau informacijos apie konkursą: https://www.jvlma.lv/kalendars/iii-international-competition-festival-baltic-strings

LMTA Styginių instrumentų katedros inf.
2024 11 18

2024.11.18

Sveikiname doc. dr. Elzę Gudavičiūtę-Puskunigę 40-ojo jubiliejaus proga!

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) bendruomenė nuoširdžiai sveikina Vaidybos ir režisūros katedros docentę, dr. Elzę Gudavičiūtę-Puskunigę, su garbingu 40-ies metų jubiliejumi!

Elzė Gudavičiūtė-Puskunigė yra ne tik talentinga pedagogė, bet ir ilgametė teatro, kino bei televizijos aktorė. 2011 metais ji įgijo teatro magistro laipsnį LMTA, o 2017-aisiais sėkmingai apgynė menų daktaro disertaciją. Nuo 2015 metų ji dėsto LMTA Vaidybos ir režisūros katedroje, kur ugdo naująją scenos menų kūrėjų kartą.

Elzė Gudavičiūtė-Puskunigė yra ne tik akademinio pasaulio dalyvė – nuo 2013 metų ji taip pat dirba Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktore. Be to, ji aktyviai dalyvauja tarptautinėse teatro iniciatyvose, būdama prestižinės „Ecole des Ecoles“ asociacijos valdybos nare. Jos kūrybinė ir mokslinė veikla buvo įvertinta ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

2022 metais Elzė Gudavičiūtė-Puskunigė tapo Lietuvos kultūros tarybos nare, prisidėdama prie kultūros politikos sprendimų kūrimo ir įgyvendinimo. Jos darbai liudija gilų atsidavimą scenos menams ir šiuolaikinės teatro kultūros puoselėjimui.

Sveikiname docentę su jubiliejumi ir linkime neišsenkančio kūrybinio įkvėpimo bei naujų sėkmingų projektų!

2024 11 18

2024.11.18

Parodoje „Vytautas Tomkus – aktorius, fotografas, dailininkas“ – daugialypės kūrybos asmenybė

2024 m. lapkričio 23 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) Centriniuose rūmuose (Gedimino pr. 42, Vilnius) duris atvers unikali paroda „Vytautas Tomkus – aktorius, fotografas, dailininkas“, skirta šio legendinio lietuvių aktoriaus artėjančiam 85 metų jubiliejui paminėti. Ši paroda ne tik atskleis giliai įsimintinus V. Tomkaus kūrybos momentus, bet ir suteiks galimybę pažvelgti į jo fotografijų ir piešinių pasaulį, dažnai nežinomą platesnei visuomenei.

Vytautas Tomkus (1940–2023), Lietuvos teatro ir kino istorijoje išgarsėjęs įkūnytu Tados Blindos vaidmeniu, buvo ne tik aktorius, bet ir gabus menininkas, ilgus dešimtmečius puoselėjęs fotografijos bei dailės gebėjimus. Parodoje bus eksponuojami aktoriaus sukurti portretai, iškalbingai fiksuojantys Lietuvos teatro, kino ir kultūros asmenybių jaunystę, ir įsimintinos akimirkos iš aktoriaus gyvenimo. Fotografija Tomkui buvo svarbus gyvenimo palydovas nuo jaunystės – dar būdamas paaugliu, jis įsigijo fotoaparatą „Zorkij“ ir užfiksavo daugelį svarbių akimirkų.

Parodos lankytojai turės progą susipažinti ir su V. Tomkaus piešiniais, kurie atspindi jo humoro jausmą bei meninį talentą. Savo aplinkos žmonių portretai, studentiškų aktualijų vaizdavimas bei kūrybiškas požiūris į gyvenimą Tomkų pavertė savotišku teatro pasaulio kronikininku.

Parodos atidarymo proga LMTA Balkono teatre vyks prisiminimų vakaras, kurio metu su V. Tomkaus kūryba ir asmenybe susiję žmonės dalinsis savo mintimis. Tarp jų – žinomos aktorės Nijolė Narmontaitė, Vaiva Mainelytė, Ilona Balsytė, taip pat artimi V. Tomkaus bendražygiai: aktorės Lilija Mulevičiūtė-Tomkienė, Lilija Žadeikytė, režisieriai Saulius Vosylius, Romualdas Jarašauskas, Lionginas Aleksandravičius, pedagogė Alvyda Čepaitytė ir kiti kolegos. Prisiminimų vakarą ves dailininkė Dovilė Tomkutė, o renginio pradžia – 19:00 val.

Ši paroda taps išskirtine proga Lietuvos žiūrovams iš naujo pažinti Vytauto Tomkaus kūrybą ir jo asmenybės gilumą. Be žymių teatro ir kino vaidmenų, paroda atskleis menininką, kuris gyveno laikydamasis drąsos ir tiesos principų, būdamas itin jautrus bei pilietiškas.

Parodos „Vytautas Tomkus – aktorius, fotografas, dailininkas“ atidarymo renginys Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Centrinių rūmų (Gedimino pr. 42, Vilnius) II aukšto fojė prasidės 18:30 val. V. Tomkaus prisiminimų vakaras LMTA Balkono teatre vyks nuo 19:00 val.

Renginio organizatorius – Radviliškio miesto kultūros centras, parodos sudarytoja – aktoriaus dukra Dovilė Tomkutė, renginio partneris – Lietuvos muzikos ir teatro akademija.

Paroda LMTA veiks iki 2025 m. kovo 23 d.

 

2024 11 18

2024.11.17

Sveikiname prof. Aidą Giniotį su 60-ies metų jubiliejumi!

Lietuvos muzikos ir teatro akademija nuoširdžiai sveikina Teatro ir šokio fakulteto tarybos pirmininką, Vaidybos ir režisūros katedros profesorių Aidą Giniotį su gražia sukaktimi — 60 metų jubiliejumi.

Aidas Giniotis yra vienas iškiliausių Lietuvos teatro kūrėjų, ne tik savo talentu, bet ir ryžtingu atsidavimu formuojantis mūsų šalies teatro meną. Jo kūrybinis kelias prasidėjo įstojus į Lietuvos konservatorijos (dabar – LMTA) aktorinio meistriškumo studijas, vėliau studijavus režisūros magistrą. Studijuodamas LMTA su draugais sukūrė akustinės muzikos grupę „Užsitęsusios vaikystės ruduo“, kurioje dainavo ir grojo įvairiais akustiniais instrumentais. 1987–1988 m. Vilniaus sporto rūmuose ir Kauno sporto halėje organizavo ir režisavo renginius „Dainuoja aktoriai“.

Aido Giniočio kūryba dažniausiai siejama su „Keistuolių teatru“, kurį jis kartu su kolegomis, režisieriumi Romualdu Vikšraičiu ir aktoriai Ilona Balsyte bei Sigučiu Jačėnu, įkūrė 1989 m. ir kuriam vadovauja iki šiol. Per kelis dešimtmečius „Keistuolių teatras“ tapo neatsiejama Lietuvos teatro kultūros dalimi, suformavęs ištisas žiūrovų kartas ir nešdamas į sceną šviesą, humorą bei nuoširdumą.

Per savo kūrybinį kelią profesorius Aidas Giniotis režisavo virš pusšimčio spektaklių įvairiuose Lietuvos teatruose, įskaitant Lietuvos nacionalinį operos ir baleto teatrą, Jaunimo teatrą bei Šiaulių dramos teatrą. Jo darbai išsiskiria ypatingu dėmesiu aktorystės ir režisūros sintezei, žmogiškojo artumo ir nuoširdumo paieškomis scenoje. Be režisūros, A. Giniotis taip pat yra kūręs muziką ir dainų tekstus spektakliams, ne vienos kurių melodijos daugumai labai gerai pažįstamos.

LMTA bendruomenei profesorius A. Giniotis yra žinomas kaip įkvepiantis pedagogas ir atsidavęs studentams mentorius. Jis ne tik dalijasi savo ilgamete profesine patirtimi, bet ir ugdo jaunus talentus, perduodamas jiems meilę teatrui, kūrybos drąsą ir atvirumą naujovėms. Jo indėlis į Lietuvos teatro ateitį yra neįkainojamas, o jo dėka daugybė jaunų menininkų atrado savo kūrybos kelią.

Linkime profesoriui Aidui Giniočiui daug kūrybinių įkvėpimų, energijos ir sveikatos, tęsiant prasmingą pedagoginę ir kūrybinę veiklą. Tegul ateinančios kūrybinės idėjos ir toliau džiugina ne tik teatro sceną, bet ir visą Lietuvos kultūros lauką.

Su gražia sukaktimi, mielas Profesoriau!

2024.11.15

Lietuvos mokslo taryba įvertino LMTA mokslo ir meno veiklos rezultatus

Lietuvos muzikos ir teatro akademija – ir vėl absoliuti lyderė tarp universitetų, vykdančių scenos ir ekrano menų srities studijas. Tai paaiškėjo, Lietuvos mokslo tarybai paskelbus oficialius formaliojo 2023 m. mokslo (meno) veiklos vertinimo rezultatus.

Akademija ne tik išlaikė ankstesnių metų lygį, bet dar labiau pakėlė kartelę: deklaruoti meno darbai kiekybiškai buvo įvertinti 1297 taškais (pernai – 1227), kokybiškai – 341 balais (pernai – 321). Dar labiau pagerėjo mokslo veiklos vertinimo rezultatai: humanitarinių mokslų srities darbai buvo įvertinti 937 taškais, kai pernai Akademija deklaravo darbų, įvertintų 683 taškais.  

LMTA meno ir mokslo prorektorė doc. dr. Ramunė Balevičiūtė sako, kad tokie puikūs kasmetinio mokslo ir meno veiklos vertinimo rezultatai – nuoseklaus ir kryptingo darbo vaisius: „Į Akademiją stengiamės pritraukti ryškiausius menininkus bei mokslininkus ir sudaryti jiems sąlygas kurti, tyrėti ir savo darbo rezultatais dalintis su studentais ir plačiąja visuomene. Sieksime, kad mūsų kūrėjų ir tyrėjų veikla būtų dar labiau matoma Lietuvos ir tarptautinėje erdvėje, kad kurtų ir tiesiogines, ir netiesiogines vertes šalies kultūrai ir visuomenei.“ Taip pat prorektorė pabrėžė, kad kokybinis, ekspertinis vertinimas tampa vis svarbesnis už kiekybinį, formalųjį vertinimą. „Todėl mūsų tikslas – ne tiesiog didinti darbų skaičių, bet orientuotis į aukšto lygio darbų skelbimo kontekstus – prestižines meno kūrinių atlikimo terpes ir mokslo tyrimų rezultatus publikuojančias leidyklas“ – teigia dr. Ramunė Balevičiūtė.

Primename, kad Lietuvos mokslo taryba kasmet organizuoja universitetų ir mokslinių tyrimų institutų formalųjį mokslo (meno) veiklos vertinimą, o kas penkerius metus – ekspertinį mokslo veiklos vertinimą. Nuo 2028 m. planuojama pradėti vykdyti ir universitetų meno veiklos ekspertinį vertinimą. 

LMTA informacija

2024.11.07

ATVIRŲ DURŲ DIENOS AKADEMIJOJE

Lietuvos muzikos ir teatro akademija kviečia moksleivius, jų tėvus ir mokytojus į atvirų durų dienas „Atvira akademija“, skirtą besidomintiems studijomis LMTA.

Gruodžio 2 – 6  d. Tapk studentu vienai dienai ir dalyvauk LMTA studentams dėstomose paskaitose!

Tai – unikali galimybė stebėti kaip vyksta paskaitos, susipažinti su akademijos erdvėmis, pabendrauti su būsimais dėstytojais ir užduoti rūpimus klausimus esamiems studentams.

REGISTRACIJA į paskaitas (vietų skaičius ribotas): 

Gruodžio 6 d. Susipažink su LMTA!

LMTA STUDIJŲ MIESTELIS, Teatro salė (Olandų g. 21A, Vilnius)

13:00 – 14:30 | LMTA Fakultetų ir KIMO vykdomų programų pristatymas ir 2025 m. priėmimo reikalavimai

14:30 – 15:30 | LMTA Studentų atstovybės susitikimas su moksleiviais

15:30 – 16:00 | Ekskursija po įdomiausias LMTA Studijų miestelio erdves

REGISTRUOTIS į renginį ČIA  

Kilus klausimams kreiptis el. paštu kkc@lmta.lt arba priemimas@lmta.lt

2024 11 07

2024.11.06

MUZIKINĖS MIGRACIJOS APRAIŠKOS BUS PRISTATOMOS LIETUVOS IR LENKIJOS MUZIKOLOGŲ PROJEKTE

LMTA muzikologės įgyvendins Lietuvos ir Lenkijos mokslo ir studijų institucijų bendradarbiavimo programos „Daina 3” projektą.

Paskelbti Lietuvos mokslo tarybos ir Lenkijos nacionalinio centro 2024 m. rengto bendro Lietuvos–Lenkijos mokslo projektų paraiškų konkurso „Daina 3“  rezultatai. Dvišalio Lietuvos–Lenkijos mokslo ir studijų institucijų bendradarbiavimo programa finansuos projektą „Lenkų ir lietuvių muzika, globali perspektyva: migracija, diasporos tapatybės ir tėvynė”, vadovės prof. dr. Rūta Stanevičiūtė-Kelmickienė (Lietuvos muzikos ir teatro akademija) ir prof. hab. dr. Beata Bolesławska-Lewandowska (Lenkijos mokslų akademijos Menotyros institutas). 2025–2027 m. projektą kartu su vadovėmis įgyvendins lietuvių ir lenkų muzikologai: prof. dr. Danutė Petrauskaitė, doc. Dr. Kamilė Rupeikaitė, hab.dr.  Jolanta Guzy-Pasiak, prof. hab. dr. Iwona Lindstedt, hab. dr. Barbara Mielcarek-Krzyżanowska, grupė doktorantų.

Bendrų mokslo projektų konkursui „Daina 3“ Lietuvoje pateiktos 159 paraiškos, finansuojama 17 projektų. Tarp finansuojamų paraiškų 5 yra humanitarinių ir socialinių mokslų sričių, 12 – gamtos, technologijos, medicinos ir žemės ūkio mokslų sričių.

LMTA mokslininkės jau yra laimėjusios ir sėkmingai įgyvendinusios prestižinės programos „Daina 1“ finansuotą projektą „Permainų muzika: laisvėjimo kultūrinė raiška lietuvių ir lenkų muzikoje iki ir po 1989“. 2018–2023 m. lietuvių muzikologių (vadovė prof. dr. Rūta Stanevičiūtė-Kelmickienė) kartu su Krokuvos muzikos akademijos muzikologų grupe (vadovė prof. hab dr. Małgorzata Janicka-Słysz) įgyvendinto projekto rezultatai – kolektyvinės monografijos – pelnė keletą svarių Lenkijos apdovanojimų ir susilaukė itin palankių užsienio mokslininkų recenzijų (plačiau žr. Lietuvos muzikologija 25).

Mokslo centro informacija
2024 11 06

Renginiai

2024/12/29

„KALĖDINIS VAKARAS“

2024 m. gruodžio 29 d., sekmadienį, 18:30 val. (po šv. mišių)
Šv. Apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje (Antakalnio g. 1, Vilnius)

„KALĖDINIS VAKARAS“

Atlikėjai:
Asta Krikščiūnaitė (sopranas)
Klaudijus Zajančkauskas (baritonas)
Renata Marcinkutė Lesieur (vargonai, klavišiniai)
Aistė Bružaitė (kanklės)
Egidijus Ališauskas (birbynė)

Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademijos choras „AVE VITA“
Vadovas Kastytis Barisas, chormeisterė Lina Jaskevičienė

Skaitovai:
Kristina Valentonienė
kun. Dovydas Grigaliūnas
Raimondas Paškevičius

Vakaro programoje – Kalėdų muzika, giesmės ir skaitymai

Koncertas nemokamas, maloniai kviečiame!

Organizatorius: LMTA Tarptautinių ryšių skyrius

2025/01/23 - 2025/01/24

BALKONO OKUPACIJA

2025 m. sausio 23-24 d.
LMTA Balkono teatre (Gedimino pr. 42, Vilnius)
 
BALKONO OKUPACIJA 
 
Dešimtus metus vykstantis scenos meno darbų eskizų konkursas „BALKONO OKUPACIJA“ suteikia erdvę veržliems jaunųjų menininkų – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentų – kūrybiniams eksperimentams. LMTA kviečia dalyvauti įvairių specialybių LMTA studentus!
 
Konkurso dalyviai turi galimybę laimėti piniginį prizą galutiniam darbo įgyvendinimui. Tam tereikia parodyti iniciatyvą ir užpildyti dalyvio anketą. Laukiami įvairių žanrų, formatų, masto kūrybiniai pasiūlymai.
 
Konkurse pristatomų eskizų žanras / formatas: šiuolaikinio scenos meno kūriniai (dramos / muzikos / šokio / cirko / operos spektakliai, performansai, instaliacijos, tarpdisciplininio meno projektai, etc.).
 
Registracija atvira iki 2025 m. sausio 12 d. 23 val. 59 min.
 
Daugiau informacijos: ziedune.dubnikovaite@lmta.lt
 
Renginys nemokamas! Maloniai kviečiame!
2025/02/08

III RESPUBLIKINIS ALGIO GRICIAUS VARDO STYGININKŲ KONKURSAS

2025 m. vasario 8 d. 
LMTA II (Kongresų) rūmų 219 salėje (Tilto g.16/ Vilniaus g. 6 – 2, Vilnius)

III RESPUBLIKINIS ALGIO GRICIAUS VARDO STYGININKŲ KONKURSAS

Algis Gricius –  Lietuvos smuikininkas, pedagogas, humanitarinių mokslų daktaras. Jau studijuodamas Lietuvos konservatorijoje pajuto smuiko metodikos stygių, reikalingą auklėjant jaunąjį muzikantą. Visą gyvenimą paskyrė metodiniams darbams, naujoms mokymo programoms. Rašė metodinius straipsnius – jaunojo smuikininko ugdymo smuiko pradžiamokslius su komentarais, disertaciją ,,Kreicerio 42 etiudų vaidmuo smuikininkų atlikėjiškų įgūdžių vystyme“. Šio konkurso tikslai – skleisti žymaus smuikininko ir profesoriaus A. Griciaus pedagoginio darbo principus, skatinti jaunimo poreikį meninei saviraiškai, kūrybiškumui bei smuiko atlikimo meno meistriškumui, atskleisti etiudų vaidmenį atlikėjo įgūdžių formavime.

I. DALYVIAI

  1. Konkurse gali dalyvauti respublikos muzikos, meno mokyklų ir konservatorijų styginių instrumentų (smuiko, alto, violončelės ir kontraboso) (išskyrus Nacionalinę Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklą) mokiniai.
  2. Konkurso dalyviai skirstomi į grupes:

I kategorija – 13 – 15 m.
II kategorija– 16 – 17 m.
III kategorija – 18 – 19 m.

Konkurso dalyvis, atvykęs į konkursą, privalo turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, kad prireikus jį galėtų pateikti konkurso organizatoriams ar vertinimo komisijai.

II. KONKURSO PROGRAMA IR SĄLYGOS

  1. Visų trijų kategorijų konkurso dalyviai atlieka po du kūrinius: privalomą kūrinį – etiudą pasirinktinai iš sąrašo ir barokinio stiliaus kūrinį (pjesę, fantaziją, sonatos vieną ar dvi dalis). Privalomų etiudų sąrašas.
    *Privalomus etiudus violončelei galima peržiūrėti apačioje 
  2. Pasirodymo trukmė – iki 10 min.
  3. Dalyviai atvyksta su savo koncertmeisteriais.
  4. Programa atliekama mintinai.
  5. Viršijus nustatytą laiką, komisija turi teisę nutraukti dalyvių pasirodymą.

III. APDOVANOJIMAI

  1. Dalyvių pasirodymus vertins kompetentinga komisija.
  2. Konkurso nugalėtojai bus apdovanojami laureatų (I, II, III laipsnio) diplomais kiekvienoje kategorijoje.
  3. Visiems konkurso dalyviams, jų pedagogams, koncertmeisteriams bus įteikti padėkos raštai.
  4. Už išskirtinį etiudo atlikimą bus skiriami specialūs prizai.
  5. Vertinimo komisijos sprendimai galutiniai ir neskundžiami.

IV. KONKURSO VIETA IR LAIKAS

 2025 m. vasario 8 d. Konkurso pradžia 10 val. LMTA II rūmai (Vilniaus g. 6-2, 01101 Vilnius,  219 aud.)

V. DALYVAVIMO SĄLYGOS

  1. Registracija ir konkurso dalyvių paraiškos priimamos iki 2025 m. vasario 1 d. Konkurso paraiškos forma. Paraiškos formą siųsti el. paštu: dalia@cera.lt
  2. Dalyvių atvykimo registracija, pasirodymų eiga ir laikas bus paskelbti 2025 m. vasario  4 d.  00 val. 
  3. Dalyvio mokestis visų kategorijų solistams – 20 eur.
  4. Dalyvio mokestį sumokėti iki 2025 m. vasario 1 d.
  5. Mokėjimo paskirtyje įrašyti: A. Griciaus  konkursas, nurodydami dalyvio vardą ir pavardę.

Dalyvio mokestį pervesti:

VšĮ „MENIJA“
IBAN LT 217300 0101 4199 9530
,,Swedbank“ AB
Paskirtis – „Griciaus konkursas“

Kelionės bei maitinimo išlaidas konkurso dalyviai apmoka patys.

VI. KONKURSO ORGANIZATORIAI

LMTA Styginių katedra, CERAME       


*Privalomi etiudai violončelei:

I GRUPĖ
II GRUPĖ
III GRUPĖ


Kontaktas pasiteiravimui – Dalia Šešelgienė
Tel. +370 615 32372
El. p.: dalia@cera.lt

 

 

 

2025/03/29 - 2025/03/30

XIII RAIMUNDO KATILIAUS LIETUVOS JAUNŲJŲ ATLIKĖJŲ KONKURSAS

2025 m. kovo 29 – 30 dienomis
LMTA II (Kongresų) rūmų Kamerinėje salėje (Tilto g. 16/Vilniaus g. 6-2, Vilnius)

XIII RAIMUNDO KATILIAUS LIETUVOS JAUNŲJŲ ATLIKĖJŲ KONKURSAS

Kviečiami dalyvauti smuiko, alto, violončelės, kontraboso ir arfos specialybių 7-12 klasių (arba 7-8 bei I-IV gimnazijos klasių) moksleiviai iš Lietuvos muzikos mokyklų, gimnazijų bei konservatorijų.

KONKURSO DALYVIAI SKIRSTOMI Į DVI AMŽIAUS GRUPES:

  •  A grupė – dalyviai, besimokantys 7-9 klasėse (arba 7-8 ir I gimnazijos klasėse)
  •  B grupė – dalyviai, besimokantys 10-12 klasėse (arba II-IV gimnazijos klasėse)

A GRUPĖS DALYVIŲ KONKURSO PROGRAMA:

  1. Etiudas arba kapričas
  2. Stambios formos kūrinys (Variacijos, sonata, fantazija, koncertas arba jo I ar II-III dalys)
  3. Pjesė

Programos trukmė  15-25 min.

B GRUPĖS DALYVIŲ KONKURSO PROGRAMA:

  1. Etiudas arba kapričas
  2. Stambios formos kūrinys (Variacijos, sonata, fantazija, koncertas arba jo I ar II-III dalys)
  3. Dvi skirtingo charakterio pjesės

Privalomas vienas lietuvių kompozitoriaus kūrinys

Programos trukmė 20-35 min.

VERTINIMO KOMISIJA
Pirmininkas prof. Jurgis Dvarionas (smuikas, Lietuvos muzikos ir teatro akademija)
Nariai:
prof. Rusnė Mataitytė (smuikas, Lietuvos muzikos ir teatro akademija)
lekt. Dovilė Juozapaitienė (altas, Lietuvos muzikos ir teatro akademija)
mok. Kristina Kupšienė (smuikas, Klaipėdos E. Balsio menų gimnazija)
mok. Asta Krištaponienė (violončelė, Kauno J. Naujalio muzikos gimnazija)

Konkurso dalyvių paraiškų pildymas (iki 2025 m. kovo 5 d.) paspaudus šią nuorodą.

Dalyvio mokestis – 25 Eur

Kontaktas pasiteiravimui – styginiukatedra@gmail.com


  1. Visi kūriniai atliekami mintinai.
  2. Dalyviai privalo atlikti kūrinius, nurodytus dalyvio paraiškoje. Kitu atveju konkurso komisija turi teisę nevertinti dalyvio pasirodymo.
  3. Kelionės ir maitinimo išlaidas apsimoka patys dalyviai.
  4. Konkurso nugalėtojai apdovanojami laureatų diplomais.
  5. Vertinimo komisijos sprendimai yra galutiniai ir neapskundžiami.
  6. Ankstesnių R. Katiliaus vardo konkursų I premijos laureatai konkurse dalyvauti negali.
  7. Prieš pasirodymą dalyviai turi atvykti, užsiregistruoti konkurso sekretoriate (Lietuvos muzikos ir teatro akademija, II (Kongresų) rūmų (tilto g. 16/Vilniaus g. 6-2, Vilnius) 205 aud.