Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Stojantiesiems Studentams Darbuotojams Mokymasis visą gyvenimą

Naujienos

2024.12.10

Marija Kavtaradzė tapo Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureate!

Režisierė ir scenaristė Marija Kavtaradzė, žinoma dėl išskirtinio jautrumo kūrinių, šiandien pelnė Lietuvos nacionalinę kultūros ir meno premiją už reikšmingą indėlį į Lietuvos kultūros ir meno lauką. Kavtaradzė – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Nacionalinės kino mokyklos (KIMO) alumnė, šiuo metu dirbanti studentų praktinio mokymo specialiste. Jos kūryba išsiskiria subtiliu žmogaus emocijų perteikimu ir autentiška kino kalba.

Marija Kavtaradzė plačiajai auditorijai geriausiai žinoma kaip filmo „Išgyventi vasarą“ režisierė. Šis filmas pelnė ne tik „Sidabrinės gervės“ apdovanojimą už geriausią metų filmą, bet ir tarptautinį pripažinimą įvairiuose kino festivaliuose. Savo darbuose režisierė meistriškai tyrinėja sudėtingas socialines ir psichologines temas, per paprastas, tačiau paveikias istorijas kalbėdama apie žmogaus pažeidžiamumą ir tvirtybę.

Premijos įteikimas liudija apie ne tik jos profesinį meistriškumą, bet ir Lietuvos kino industrijos brendimą. Kaip Nacionalinės kino mokyklos bendruomenės narė, Marija aktyviai dalijasi savo patirtimi su jaunąja karta, skatindama profesionalų ir drąsų požiūrį į kūrybą. Tokia veikla padeda formuoti stiprią nacionalinio kino tradiciją ir atveria Lietuvos kino menui naujas galimybes tarptautinėje erdvėje.

Lietuvos muzikos ir teatro akademija didžiuojasi, kad tokia iškili kūrėja yra jos bendruomenės dalis. Marijos Kavtaradzės laimėjimas – ne tik asmeninis įvertinimas, bet ir Lietuvos kultūros lauko triumfas, įkvepiantis tiek esamus, tiek būsimus menininkus siekti savo tikslų kūrybos srityje.

2024 12 10

2024.12.09

Tarptautinis konkursas Rygoje: lietuvių studentai – lyderiai!

Rygoje įvyko jau trečiasis tarptautinis konkursas „Baltic strings”, subūręs net 30 studentų iš keturių šalių – Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Švedijos. 

Po įtemptų atrankų į finalą pateko 13 dalyvių, iš kurių net 8 buvo lietuviai. Šis rezultatas dar kartą pademonstravo mūsų šalies studentų talentą ir puikų Lietuvos pedagogų darbą bei atsidavimą. Lietuviai ne tik užtikrintai dalyvavo finale, bet ir nustebino vieninteliai pelnydami aukščiausius įvertinimus – pirmąją ir antrąją vietas. Likusios vietos bei diplomai buvo garbingai pasidalinti tarp lietuvių ir kitų šalių dalyvių.

Konkurso komisija, sudaryta iš kiekvienos dalyvaujančios šalies atstovų, atidžiai vertino pasirodymus. Šis konkursas – puikus Baltijos šalių bendradarbiavimo ir draugystės įrodymas, kurio tradicija prasidėjo Vilniuje 2018 metais, kuomet minint styginių instrumentų katedros katedros jubiliejų prof. Rūtos Lipinaitytės iniciatyva įvyko pirmasis renginys.

Džiugu matyti, kad konkursas ne tik tęsiasi, bet ir kasmet įgyja vis daugiau reikšmės bei pritraukia talentus iš viso regiono.  

Dėkojame organizatoriams Rygoje už puikų renginį, o dalyviams – už įspūdingus pasirodymus, kurie neabejotinai įkvėps ir ateities kartas! 

Nuotraukos: www.janisphoto.com


Konkurso rezultatai:

LAUREATAI
I vieta 
Saulė Buikaitė (Prof. Rūtos Lipinaitytės smuiko kl.)
Kristijonas Pūtys (Prof. Rūtos Lipinaitytės smuiko kl.)
II vieta 
Monika Sapiegaitė (Prof. Rūtos Lipinaitytės smuiko kl.)
III vieta 
Kornelija Morkevičiūtė (Prof. Rimanto Armono violončelės kl.)
Povilas Lukaševičius (Doc. Edmundo Kulikausko violončelės kl.)
Līvija Bukša (Latvija)
Patrīcija Penīskola Iļasova (Latvija)

DIPLOMANTAI
Kristina Bernadickaitė (Lekt. Dovilės Juozapaitienės alto kl.)
Leonor Viveiros (Doc. Gedimino Dačinsko alto kl.)
Raminta Macaitė (Doc. Dalios Kuznecovaitės smuiko kl.)
Miina Roost (Estija)
Elīza Čaša (Latvija)
Johannes Palm (Estija)

SPECIALŪS PRIZAI
Kornelijai Morkevičiūtei “už įsimintiną Anatolijus Šenderovo kūrinio “Sulamitos giesmės” atlikimą
Speciaus Tobias Granmo prizas Saulei Buikaitei
Speciaus Tobias Granmo prizas Kristijonui Pūčiui

Speciali padėka dalyviams iš Lietuvos talkinusiems koncertmeisteriams Marijai Bilinskai, Eglei Kižytei-Ramonienei, Julianui Germanovičiui ir Mildai Šležienei!

2024 12 09

2024.12.06

LMTA KIMO studentų ir absolventų kūryba – Poitiers filmų festivalyje, Pranzūcijoje!

Poitiers filmų festivalyje šiemet ypatingas dėmesys skirtas Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Nacionalinės kino mokyklos (KIMO) studentų ir absolventų kūrybai. Lietuvos kino programa – tai Lietuvos kultūros sezono Prancūzijoje projektas ir LMTA „L‘Ecole Imaginaire-LIngua-FRanca“ programos vienas iš septynių projektų.

Poitiers kino festivalyje Lietuvos kinas pristatytas šūkiu „Focus Femmes: Au Féminin et au Futur“ („Dėmesio centre Moterys: Moterys ir Ateitis“). Festivalio meno vadovė Camille Sanz žavėjosi Lietuvos kūrėjomis, kurios aktyviai reiškiasi kino industrijoje, kuria aukštos meninės vertės filmus ir pelno apdovanojimus aukščiausios kategorijos festivaliuose.

Savo darbus festivalyje pristatė režisierės Marija Kavtaradzė, Agnė Girsaitė, Lina Lužytė, Jorūnė Greičiūtė ir Beatričė Sofija Piesliakaitė. LMTA Tarptautinių ryšių atstovė Giedrė Kabašinskienė supažindino žiūrovus su Lietuvos kino mokyklos ypatumais ir jos vaidmeniu ugdant jaunuosius talentus.

Įspūdingas kokybiškų filmų kiekis iš vienos mokyklos – KIMO – paliko gilų įspūdį tiek Prancūzijos žiūrovams, tiek kino profesionalams. Festivalio dalyviai pabrėžė, kad tokie jaunųjų kūrėjų darbai yra unikalus reiškinys, rodantis aukštą kino edukacijos standartą Lietuvoje.

Lietuviški filmai buvo rodomi pilnose salėse, o žiūrovai aktyviai įsitraukė į diskusijas po peržiūrų. Jie uždavinėjo klausimus ne tik apie kūrybos procesus, bet ir apie Lietuvą – jos kultūrą, socialinę, politinę ir geopolitinę situaciją.

LMTA KIMO studentų ir absolventų kūryba tapo ryškiu Lietuvos sezono Prancūzijoje akcentu, pabrėžiančiu šalies kultūrinį potencialą ir talentų išskirtinumą tarptautiniame kontekste. Festivalis tapo reikšmingu tiltu tarp Lietuvos ir Prancūzijos.

Trumpametražių filmų programoje buvo parodyti:

  • Augustės Gerikaitės „Artumo jausmas“
  • Agnės Girsaitės „Ką seniai užmiršau“
  • Arno Balčiūno „Blausos“
  • Linos Lužytės „Jau puiku, tik dar šiek tiek“
  • Beatričios Sofijos Piesliakaitės „Quiero saber de la vida“
  • Mildos Augustaitytės „Numeris vienas“
  • Marijos Kavtaradzės „Man dvim keli“
  • Lauros Udros „Juoda juoda naktis“
  • Jorūnės Greičiūtės „Viskas gerai“

Ilgametražių filmų programoje buvo parodyti šie filmai:

  • Linos Lužytės „Pilis“
  • Marijos Kavtaradzės „Tu man nieko neprimeni“
  • Saulės Bliuvaitės „Toxic“
  • Kristinos Buožytės „Vesper“

 

2024 12 06

 

2024.12.03

SKELBIAME XXIII TARPTAUTINIO LIETUVIŲ KOMPOZITORIŲ KAMERINĖS MUZIKOS ATLIKIMO KONKURSO REZULTATUS!

2024 m. lapkričio 30 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje įvyko XXIII tarptautinis Lietuvos kompozitorių kamerinės muzikos atlikimo konkursas, skirtas altininko, profesoriaus JURGIO FLEDŽINSKO (1924-1988) 100-osioms gimimo metinėms.

Nuoširdžiausi sveikinimai laureatams, diplomantams ir jų dėstytojams!

GRAND PRIX
Jonas Benjaminas Balsys (fortepijonas)
Saulė Buikaitė (smuikas)
Liudvikas Silickas (violončelė)
Prof. dr. Indrė Baikštytės klasė

I vieta
Saulė Buikaitė
Monika Dargytė
Rūta Buišaitė
Vaiva Sodaitytė
Doc. Ingridos Rupaitės klasė

II vieta
Greta Zamyckaja
Aleksas Filipenkovas
Barbora Gailiūtė
Prof. dr. Indrės Baikštytės klasė

II vieta
Vaida Mikalajūnaitė
Jonas Benjaminas Balsys
Prof. Dalios Balsytės klasė

III vieta
Povilas Stonkus
Gintarė Rudaitytė
Prof. Dalios Balsytės klasė

Diplomai:
Aleksas Filipenkovas (smuikas)
Rūta Klungevičiūtė (smuikas)
Asta Jankauskienė (altas)
Barbora Gailiūtė (violončelė)
Doc. Ingridos Rupaitės klasė

Ugnė Lamsaitytė (fortepijonas)
Paulina Banaitytė (smuikas)
Lukrecija Kalinauskaitė (violončelė)
Doc. Ingridos Rupaitės klasė

Laisvyda Leckutė (smuikas)
Aistė Bernotavičiūtė (fortepijonas)
Doc. Ingridos Rupaitės klasė

Viltė Bagdžiūtė (fleita)
Ricardo Ibafiez Sanchez (fortepijonas)
Doc. Mari Poll-Novakovic  klasė
(Estijos muzikos ir teatro akademija)

Konkurso dalyvius vertino patyrę kamerinės muzikos žinovai– atlikėjai ir kompozitoriai.

Komisijos pirmininkas– kompozitorius, dr. Vytautas Germanavičius

Nariai:
Altininkas, lektorius, dr. Jurgis Juozapaitis
Pianistė Eglė Kasteckaitė
Fagotininkas, docentas Andrius Puplauskis
Smuikininkas Kostas Tumosa
Komisijos sekretorė, pianistė, prof. dr. Indrė Baikštytė.

Konkursą rengia LMTA Kamerinio ansamblio katedra su neįkainuojama nepakartojamo LMTA Meno centro pagalba.

LMTA inf.
2024 12 03

2024.12.02

Restauruotų Arūno Žebriūno filmų ir LMTA KIMO pristatymas Belforo kino festivalyje „Entrevues“ (Prancūzija)

Lapkričio 21–25 dienomis Prancūzijoje vykusiame 39-ajame Belforo kino festivalyje „Entrevues“ dalyvavo penkios LMTA KIMO trečiakursės Eglė Navickaitė, Gabrielė Česevičiūtė, Samanta Molevičiūtė ir Urtė-Marija Praniauskaitė ir ketvirto kurso studentas Simas Narušis. Kino dramaturgijos ir kino istorijos ir kritikos studentus (-es) lydėjo kino industrijos profesionalės, dėstytojos Rasa Paukštytė ir Aistė Račaitytė.

Viešnagės metu studentai festivalio žiūrovams pristatė režisieriaus Arūno Žebriūno kūrybą ir tris Lietuvos kino centre restauruotus jo filmus – „Gražuolę“, „Paskutinę atostogų dieną“ ir „Naktibaldą“. Šie seansai buvo Lietuvos sezono Prancūzijoje 2024 dalimi. A. Žebriūno kūriniai įvertinti už unikalų poetinio kino stilių bei jautrius pasakojimus, įkvėpusius kelias kino kūrėjų kartas. Pristatymo metu studentai dalijosi savo įžvalgomis apie A. Žebriūno kūrybą, atskleisdami filmų reikšmę šiandienos kontekste bei užmegzdami dialogą su jauna festivalio auditorija. Būtent jaunieji žiūrovai iš vietinės Belforo bendruomenės sudarė didžiausią šių filmų publikos dalį.

Kartu su filmais delegacija pristatė festivalio auditorijai LMTA Nacionalinę kino mokyklą – KIMO. Buvo pabrėžtos išskirtinės naujoviškos studijų programos, orientuotos į šiuolaikinio kino ir medijų industrijos profesionalų rengimą, teikiamos galimybės kūrybiškai tobulėti ir integruotis į tarptautinę kino bendruomenę. KIMO pristatymas tapo svarbia platforma reklamuoti šią inovatyvią instituciją, kuri yra reikšmingas žingsnis Baltijos regiono kino vystymuisi.

Be oficialių filmų ir mokyklos pristatymų, studentai turėjo progą aktyviai dalyvauti festivalio veiklose: gilinosi į repertuarą, diskusijas ir kino tendencijas, stebėjo festivalio uždarymo ceremoniją bei apdovanojimų įteikimą.

Ši patirtis tapo vertingu profesiniu žingsniu studijuojantiems kino kritiką ir dramaturgiją studentams, taip pat įrodymu, kad Lietuvos kinas bei LMTA KIMO yra tarptautinės kino bendruomenės dalimi. Festivalis suteikė puikią platformą parodyti Lietuvos kino paveldą, stiprinti šalies kino kūrėjų ryšius su užsienio auditorija ir įkvėpti naujas kūrybines iniciatyvas.

Parengė LMTA KIMO IV k. studentas Simas Narušis
2024 12 02

2024.12.01

GRUODIS 2024 | LMTA RENGINIAI

2024 m. gruodžio mėn. LMTA renginiai  
* Informacija nuolat pildoma 

2024 m. gruodžio 1 d., sekmadienį, 13 val.
Vilniaus Šv. Kazimiero bažnyčioje
SAKRALINĖS MUZIKOS KONCERTAS „BEATLIEJAUS ŽVAIGŽDĖ“
Koncertuoja LMTA studentai

2024 m. gruodžio 2 d., pirmadienį, 10:30–17:00 val.
2024 m. gruodžio 3 d., antradienį, 16:00–19:30 val.  
LMTA Juozo Karoso salėje

SVEČIAS IŠ PRANCŪZIJOS: PROF. DOMINIQUE VELLARD (TENORAS)
Meistriškumo kursai dainininkams „Prancūzų kalbos tarimo ypatumai dainuojant“
https://lmta.lt/lt/renginys/svecias-is-prancuzijos-prof-dominique-vellard/

2024 m. gruodžio 2–6 dienomis
LMTA Studijų miestelyje
ATVIRA AKADEMIJA | TAPK STUDENTU VIENAI DIENAI
https://lmta.lt/lt/renginys/atvira-akademija-tapk-studentu-vienai-dienai/

2024 m. gruodžio 3 d., antradienį, 18 val.
LMTA Didžiojoje salėje

ELZĖS LIPNICKAITĖS (FORTEPIJONAS) REČITALIS 
https://lmta.lt/lt/renginys/recitalis-elze-lipnickaite-fortepijonas-prof-daumantas-kirilauskas/

2024 m. gruodžio 3 d., antradienį, 18 val.
Vilniaus Paveikslų galerijoje
EMILIO ŠARINSKO (FORTEPIJONAS) REČITALIS 
https://lmta.lt/lt/renginys/fortepijonines-muzikos-vakaras-4/

2024 m. gruodžio 4–5 dienomis
LMTA Juliaus Juzeliūno erdvinio garso sferoje
LMTA DOKTORANTŲ SEMINARAI
https://lmta.lt/lt/renginys/lmta-doktorantu-seminarai-2024/ 

2024 m. gruodžio 4 d., trečiadienį, 18 val.
LMTA Juozo Karoso salėje
MINTAROS JUZAITYTĖS (ALTINIS SAKSOFONAS) REČITALIS
https://lmta.lt/lt/renginys/mintaros-juzaitytes-recitalis-altinis-saksofonas-lekt-robertas-katinskas/

2024 m. gruodžio 5 d., ketvirtadienį, 10 val.
LMTA Didžiojoje salėje
PIANISTŲ KONKURSAS RAIMONDOS APEIKYTĖS VARDO STIPENDIJOMS LAIMĖTI 
https://lmta.lt/renginys/pianistu-konkursas-raimondos-apeikytes-vardo-stipendijoms-laimeti/

2024 m. gruodžio 5–6 dienomis, 14–17 val.
LMTA Centrinių rūmų 307 auditorijoje
PIANISTĖS PROF. MŪZOS RUBACKYTĖS (LMTA / LIETUVA / PRANCŪZIJA / ŠVEICARIJA) MEISTRIŠKUMO KURSAI
https://lmta.lt/renginys/pianistes-prof-muzos-rubackytes-lmta-lietuva-prancuzija-sveicarija-meistriskumo-kursai/

2024 m. gruodžio 5 d., ketvirtadienį, 17 val.
LMTA Juozo Karoso salėje
KONCERTAS-MARATONAS „DEBIUTAS“
Koncertuoja LMTA Koncertmeisterio katedros studentai
https://lmta.lt/renginys/koncertas-maratonas-debiutas-2/

2024 m. gruodžio 5 d., ketvirtadienį, 17:30 val.
Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokykloje
VOKALINĖS MUZIKOS VAKARAS
Dalyvauja LMTA lektorė Aušra Liutkutė ir jos studentai
https://lmta.lt/lt/renginys/vokalines-muzikos-vakaras-12/

2024 m. gruodžio 6 ir 9 dienomis
LMTA Centriniuose rūmuose
LMTA DOKTORANTAI: AGNĖ MATULEVIČIŪTĖ (KOMPOZICIJA)
„Konceptas kaip muzikos komponavimo principas: užgarsis“
https://lmta.lt/lt/renginys/lmta-doktorantai-agne-matuleviciute-kompozicija-konceptas-kaip-muzikos-komponavimo-principas-uzgarsis/

2024 m. gruodžio 6–7 dienomis (perkelta į 2025 m. sausio 23-24 d.)
LMTA Balkono teatre
SCENOS MENO DARBŲ ESKIZŲ KONKURSAS „BALKONO OKUPACIJA“
https://lmta.lt/lt/renginys/balkono-okupacija-2024/

2024 m. gruodžio 7 ir 9 d., šeštadienį ir pirmadienį, 19 val.
LMTA Studijų miestelio 310 auditorijoje
KLOUNADOS MELODRAMA „LIETUVOS VALSTYBĖ“
https://lmta.lt/lt/renginys/klounados-melodrama-lietuvos-valstybe/

2024 m. gruodžio 9–11 dienomis
LMTA Centriniuose ir Kongresų rūmuose
SVEČIAS IŠ PORTUGALIJOS: DIRIGENTO RAFAEL ARAÚJO MEISTRIŠKUMO KURSAI
Dalyvauja LMTA Choro dirigavimo katedros studentai ir LMTA Choras
https://lmta.lt/lt/renginys/svecias-is-portugalijos-dirigento-rafael-araujo-meistriskumo-kursai/

2024 m. gruodžio 10 d., antradienį
LMTA Kongresų rūmų Kamerinėje salėje
I dalis: 18:00–19:10 (pertrauka 19:10-19:20)
II dalis: 19:20-20:30
MAŽASIS LMTA STYGINIŲ INSTRUMENTŲ KATEDROS STUDENTŲ KONCERTAS
https://lmta.lt/lt/renginys/mazasis-lmta-styginiu-instrumentu-katedros-studentu-koncertas-5/

2024 m. gruodžio 11 ir 13 d., 19 val., Vievio kultūros centre
2024 m. gruodžio 15 d., 16 val., Užutrakio dvaro Europos salėje
TEATRALIZUOTAS KONCERTAS-SPEKTAKLIS „SULAUŽYTO LIKIMO LABIRINTAIS…“
Balio Dvariono operos „Dalia“ ir Balio Sruogos dramos „Apyaušrio dalia“ motyvais
Projekto „Balys Dvarionas: Tikiu muziko pašaukimu skleisti grožį“, skirto Balio Dvariono 120-osioms gimimo metinėms paminėti programos dalis
Režisierius Nerijus Petrokas,  dirigentas prof. Dainius Puišys
Pagrindinius vaidmenis atlieka LMTA studentai ir absolventai
https://www.facebook.com/photo?fbid=1004282081740388&set=a.464416932393575

2024 m. gruodžio 12 d., ketvirtadienį, 14 val.
LMTA Juozo Karoso salėje
SUSITIKIMAS SU GERŪTA GRINIŪTE
https://lmta.lt/lt/renginys/susitikimas-su-geruta-griniute/

2024 m. gruodžio 12 d., ketvirtadienį, 19 val.
LMTA Didžiojoje salėje
LMTA VARINIŲ PUČIAMŲJŲ INSTRUMENTŲ ORKESTRO „BRASS LT“ KALĖDINIS KONCERTAS
Renginio vedėjas Vaidotas Martinaitis
Renginio rėmėjas Vilniaus Vytauto Didžiojo LIONS klubas
https://lmta.lt/lt/renginys/lmta-variniu-puciamuju-instrumentu-orkestro-brass-lt-kaledinis-labdaros-koncertas/

2024 m. gruodžio 12 d., ketvirtadienį, 19 val.
LMTA Klaipėdos fakulteto Koncertų salėje
ERASMUS+ GOES TO KLAIPĖDA
Koncertuoja LMTA Erasmus+ studentai
https://lmta.lt/renginys/erasmus-goes-to-klaipeda/

2024 m. gruodžio 13 d., penktadienį, 15 val.
LMTA Juliaus Juzeliūno erdvinio garso sferoje
LMTA DOKTORANTAI: AKVILĖ GELAŽIŪTĖ (KINO REŽISŪRA)
Doktorantūros meno projekto kūrybinės ir tiriamosios dalies gynimas „Absurdo komizmo strategijos kine“
https://lmta.lt/lt/renginys/lmta-doktorantai-akvile-gelaziute-kino-rezisura/

2024 m. gruodžio 13 d., penktadienį, 18 val.
LMTA Didžiojoje salėje 
LMTA KONCERTMEISTERIO KATEDROS STUDENTŲ KONCERTAS
Skirta profesoriaus Chaimo Potašinsko 100-osioms gimimo metinėms
https://lmta.lt/lt/renginys/lmta-koncertmeisterio-katedros-studentu-koncertas-skirtas-profesoriaus-chaimo-potasinsko-100-osioms-gimimo-metinems/

2024 m., gruodžio 13–14 dienomis, 19 val.
LMTA Studijų miestelyje
JUDESIO SPEKTAKLIS „MANO DRAUGE“
https://lmta.lt/lt/renginys/judesio-spektaklis-mano-drauge-2/

2024 m. gruodžio 14–15 dienomis
LMTA Kongresų rūmų Kamerinėje salėje
STYGININKŲ KONKURSAS, SKIRTAS PROFESORIAUS ALTININKO JURGIO FLEDŽINSKO 100-MEČIUI
https://lmta.lt/lt/renginys/stygininku-konkursas-skirtas-profesoriaus-altininko-jurgio-fledzinsko-100-meciui/

2024 m. gruodžio 16 d., pirmadienį, 18 val.
LMTA Balkono teatre
PERKUSIJOS MUZIKOS KONCERTAS
Dalyvauja LMTA lektorių Sigito Gailiaus ir Tomo Kulikausko studentai
https://lmta.lt/lt/renginys/perkusijos-klases-koncertas/

2024 m. gruodžio 18 d., trečiadienį, 18:30 val.
LMTA Juozo Karoso salėje
„ŠV. KALĖDŲ MUZIKINĖ DOVANA“
Koncertuoja LMTA Liaudies instrumentų katedros studentai ir dėstytojai

2024 m. gruodžio 19 d., ketvirtadienį, 18 val.
LMTA Klaipėdos fakulteto Koncertų salėje
„KALĖDŲ STEBUKLO BELAUKIANT…“
Koncertuoja LMTA pianistės Arina Grigoryan ir Ugnė Batavičiūtė

2024 m. gruodžio 19–20 dienomis, 19 val.
LMTA Studijų miestelyje
ŠIUOLAIKINIO ŠOKIO SPECIALYBĖS II KURSO GRUPINIAI KŪRYBINIAI DARBAI 
https://lmta.lt/renginys/ii-kurso-siuolaikinio-sokio-grupiniu-kompoziciju-darbai/

2024 m. gruodžio 21 d., šeštadienį, 12 val.
LMTA Kongresų rūmų Kamerinė salėje
LMTA DOC. EGIDIJAUS STANELIO IR LEKT. INDRĖS KULEŠEVIČIENĖS VALTORNOS KLASĖS STUDENTŲ KONCERTAS

2024 m. gruodžio 21 d., šeštadienį, 16 val.
LMTA Didžiojoje salėje
LMTA DOC. JULIAUS ČERNIAUS KLARNETO IR KAMERINĖS KLASĖS STUDENTŲ KONCERTAS

2024 m. gruodžio 29 d., sekmadienį, 18:30 val. (po šv. mišių)
Vilniaus Šv. Apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje
„KALĖDINIS VAKARAS“
https://lmta.lt/lt/renginys/kaledinis-vakaras-3/

 


SALIŲ ADRESAI:   

LMTA Didžioji salė (Gedimino pr. 42, Vilnius)
LMTA Juozo Karoso salė (Gedimino pr. 42, Vilnius)
LMTA Juliaus Juzeliūno erdvinio garso sfera (Gedimino pr. 42, Vilnius)
LMTA Balkono teatras (Gedimino pr. 42, Vilnius)
LMTA Kongresų rūmai (Vilniaus g. 6-2, Vilnius)
LMTA Studijų miestelis (Olandų g. 21A, Vilnius) 
LMTA Klaipėdos fakultetas (K. Donelaičio g. 4, Klaipėda)
Vilniaus Šv. Kazimiero bažnyčia (Didžioji g. 34, Vilnius)
Vilniaus Paveikslų galerija (Didžioji g. 4, Vilnius)
Šv. Apaštalų Petro ir Povilo bažnyčia (Antakalnio g. 1, Vilnius)
Vievio kultūros centras (Trakų g. 7, Vievis)
Užutrakio dvaras (Užtrakio g. 17, Trakai)
Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokykla (Vytauto g. 23, Druskininkai)

Renginiai nemokami, išskyrus kitaip pažymėtus.
Lietuvos muzikos ir teatro akademija pasilieka teisę keisti renginių programą.
menas@lmta.lt 
www.facebook.com/lmtamenocentras 

2024.11.26

LMTA KIMO – lietuviško kino ambasadoriai Lietuvos sezone Prancūzijoje 2024

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) Nacionalinė kino mokykla (KIMO) įtvirtina Lietuvos poziciją tarptautinėje kino arenoje, aktyviai įsitraukdama į prestižinius Prancūzijos kino festivalius ir renginius. 

Prof. Audriaus Stonio retrospektyva George Pompidou Centre Paryžiuje

Lapkričio 7–18 d. Paryžiaus George Pompidou centre surengta LMTA prof. Audriaus Stonio retrospektyva, pristačiusi prancūzų auditorijai išskirtinius šio dokumentinio kino meistro darbus. Šis renginys tapo svarbia Lietuvos kultūros dalimi, praturtinančia Prancūzijos meno sceną.

LMTA KIMO studentai „Entrevues Belfort“ Kino Festivalyje

Lapkričio 21–25 dienomis LMTA KIMO studentai, dramaturgai ir kino kritikai – Urtė Marija Praniauskaitė, Samanta Molevičiūtė, Simas Narutis, Gabrielė Česevičiūtė ir Eglė Navickaitė bei jų dėstytojos Rasa Paukštytė ir Aistė Račaitytė dalyvavo 37-ajame tarptautiniame „Entrevues Belfort“ kino festivalyje (Belfort, Prancūzija). Studentai pristatė režisieriaus Arūno Žebriūno legendinius filmus: „Gražuolė“, „Mergaitė ir aidas“ bei „Naktibalda“.

Studentai ne tik supažindino festivalio žiūrovus su šiais filmais, bet ir išsamiai pristatė Arūno Žebriūno vaidmenį sovietų okupacijos laikotarpio kino istorijoje. Jie akcentavo režisieriaus gebėjimą subtiliai atskleisti žmogiškumą ir universalumą sudėtingų istorinių aplinkybių kontekste.

Festivalio meno vadovė Cécile Cadoux teigė, kad LMTA KIMO studentų gilus žinių lygis ir gebėjimas įtraukti auditoriją paliko neišdildomą įspūdį. Studentų pastangos skatino publikos susidomėjimą Lietuvos kinu ir platesne jo perspektyva.

Lietuvos kinas Poitiers Festivalyje

Gruodžio pradžioje 47-ajame Poitiers kino festivalyje Lietuvos kinas vėl atsidurs dėmesio centre. Festivalis šiais metais dedikuoja savo programą Lietuvos kūrėjams, ypatingą dėmesį skirdamas moterims režisierėms. Publikai bus pristatyti LMTA alumnių, režisierių M. Kavtaradzės, S. Bliuvaitės, L. Lužytės ir K. Buožytės filmai.

Taip pat bus demonstruojama išskirtinė LMTA KIMO studentų filmų programa, suteikianti galimybę pamatyti jaunosios Lietuvos kino kartos filmus.

Daugiau informacijos: https://poitiersfilmfestival.com/en/evenement/lituanie-au-futur-et-au-feminin/

L’Ecole Imaginaire – Lingua-Franca: kūrybinė platforma Lietuvos sezono Prancūzijoje 2024 programoje rugsėjo – gruodžio mėn.

Lietuvos sezono Prancūzijoje 2024 rėmuose sukurta L’Ecole Imaginaire –Lingua-Franca – tai kūrybinė ir edukacinė platforma, jungianti muzikos, teatro, šokio ir kino jaunuosius menininkus. Ši iniciatyva siekia ne tik dalintis geriausiomis Lietuvos meno švietimo praktikomis, bet ir kurti naujas, inovatyvias bendradarbiavimo formas tarp Lietuvos ir Prancūzijos kūrėjų.
Ši vaizduotės, arba svajonių, mokykla yra atvira naujiems horizontams – ji suteikia erdvės kūrybai, bendradarbiavimui ir inovacijoms, kurios turėtų tęstis ir pasibaigus Lietuvos sezonui Prancūzijoje.

LMTA Tarptautinių ryšių sk. inf.
2024 11 26

2024.11.25

LMTA įvyks kamerinės muzikos atlikimo konkursas, dedikuotas profesoriui J. Fledžinskui

2024 m. lapkričio 30 d. 10 val. LMTA Didžiojoje salėje vyks XXIII Tarptautinis Lietuvos kompozitorių kamerinės muzikos atlikimo konkursas, skirtas altininko, profesoriaus Jurgio Fledžinsko (1924-1988) 100-osioms gimimo metinėms.

Lietuvos kompozitorių kamerinės muzikos atlikimo konkurso ištakos – 1999 m. surengtas Lietuviškos kamerinės muzikos atlikimo konkursas kompozitoriaus, ilgamečio Valstybinės konservatorijos (dabar LMTA) Kompozicijos katedros vedėjo, prof. Eduardo Balsio 80-mečio paminėjimo proga. Konkurso tikslai – propaguoti Lietuvos kompozitorių kamerinę muziką, puoselėti jos atlikimą, skatinti kamerinių ansamblių dalyvių profesinį tobulėjimą.

Pirmieji trys konkursai vyko kas antrus metus, nuo 2003 m. studentų pageidavimu konkursas rengiamas kasmet (išskyrus 2020 m.). 2012 m. konkursas tapo tarptautiniu. Kiekvienais metais konkursas yra skiriamas iškilaus kamerinės muzikos atlikėjo, pedagogo bei svarbaus kamerinės muzikos įvykio atminimui ar sukakčiai pažymėti. 

Pasak konkurso iniciatorės, organizatorės ir ilgametės organizacinio komiteto pirmininkės LMTA Kamerinio ansamblio katedros prof. Dalios Balsytės 
konkursas skatina Lietuvos kompozitorių kamerinės muzikos studijas, inspiruoja retai atliekamų kamerinių kūrinių atlikimą ir naujų kamerinės muzikos kūrinių atsiradimą. Jis pozityviai veikia LMTA kamerinių ansamblių studijų kokybę, nes skatina studentų kūrybiškumą ir konkurencingumą. Konkurso metu išryškėja perspektyvūs LMTA kameriniai ansambliai ir kamerinės muzikos atlikėjai. III konkurse (II vieta, 2003) styginių kvartete laureatais tapę smuikininkė Ingrida Rupaitė ir violončelininkas Povilas Jacunskas, grojantys fortepijoninio trio FortVio sudėtyje bei Baltijos gitarų kvarteto (diplomas, 2006) narys Saulius Lipčius jau yra patyrę LMTA Kamerinio ansamblio katedros pedagogai. Taip pat šį konkursą savo sėkmingos karjeros pradžia žymi trio Claviola (I vieta, 2008), styginių kvartetai Adora (I vieta, 2010) bei daugelio tarptautinių konkursų laureatas Mettis (I vieta, 2012). Konkursų I premijų laureatais tapo koncertinę veiklą tęsiantys duetai –  Konrad Levicki, smuikas – Lauryna Lankutytė, fortepijonas (2015) ir ansamblis Twenty fingers duo (2016) bei Meta Piano trio (2018). Konkurse yra dalyvavę kameriniai ansambliai iš Latvijos ir Baltarusijos muzikos akademijų. Užsienio aukštųjų muzikos mokyklų kameriniai ansambliai susipažįsta su Lietuvos kompozitorių kamerine muzika, kas itin svarbu jos propagavimui ir už šalies ribų.

XXIII konkurso žiuri pirmininkas – kompozitorius dr. Vytautas Germanavičius. Žiuri nariai – lekt. dr. Jurgis Juozpaitis (altas, LMTA Styginių instrumentų katedros dėstytojas, Lietuvos kamerinio orkestro altų grupės koncertmeisteris, trio Claviola narys), LMTA Meno centro vadovė pianistė Eglė Kasteckaitė, Kristupo medinių pučiamųjų kvinteto narys fagotistas Andrius Puplauskis ir smuikininkas, styginių kvarteto Mettis primarijus Kostas Tumosa. Vertinimo komisijos sekretorė – prof. dr. Indrė Baikštytė.

KONKURSO BUKLETAS

DALYVIŲ PASIRODYMO EIGA

Konkurso laureatų apdovanojimas vyks gruodžio 17 d. 17:30 LMTA Kamerinėje salėje (II rūmai).

Konkursą organizuoja LMTA Kamerinio ansamblio katedra ir Meno centras
Įėjimas į konkurso renginius nemokamas

2024 11 25

2024.11.18

Baltijos šalių stygininkų konkursas: nuo jubiliejaus idėjos iki tarptautinės tradicijos

Š. m. gruodžio 2–6 dienomis Latvijos Jazepo Vytuolio muzikos akademija Rygoje organizuoja III stygininkų konkursą-festivalį BALTIC STRINGS 2024.

2018 metais, minint Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Styginių instrumentų katedros 85 metų jubiliejų, prof. Rūta Lipinaitytė inicijavo pirmąjį Baltijos šalių akademijų studentams skirtą stygininkų konkursą. Šis renginys tapo ne tik ypatinga švente, bet ir svarbiu postūmiu stiprinant bendradarbiavimą tarp Baltijos šalių akademijų.  

Pirmasis konkursas, kuriame dalyvavo net 30 studentų iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos, sulaukė didelio pasisekimo. Tuomet 1-ąją vietą pelnė violončelininkas iš Estijos Valle-Rasmus Roots (dėstytojas Henry-David Varema). Dalyviai turėjo atlikti privalomą Baltijos šalių kompozitorių kūrinį – tai tradicija, kuri išliko iki šių dienų ir tapo svarbia konkurso dalimi.  

2022 metais įvyko antrasis konkursas, kuris buvo ypatingai sėkmingas lietuviams. Grand Prix apdovanojimą pelnė Kristijonas Pūtys (dėstytoja prof. Rūta Lipinaitytė), o tarp 1-osios, 2-osios ir 3-iosios vietų laureatų taip pat netrūko lietuvių.  

Džiugu matyti, kaip ši iniciatyva auga ir plečiasi. Šiemet, gruodžio 2–6 dienomis, Rygoje vyks jau trečiasis konkursas, bus žengtas žingsnis į dar platesnį bendradarbiavimą, konkursas taps keturių šalių renginiu, prie Lietuvos, Latvijos ir Estijos prisijungs Švedija. Šių metų komisijoje dirbs nariai iš visų keturių šalių, o Lietuvai atstovaus konkurso iniciatorė – prof. Rūta Lipinaitytė. Konkurse dalyvaus 30 studentų, iš kurių dešimt – iš Lietuvos.

Baltijos šalių stygininkų konkursas – tai ne tik galimybė jauniesiems talentams pasirodyti tarptautinėje scenoje, bet ir svarbi tradicija, stiprinanti regiono kultūrinį ryšį. 

Daugiau informacijos apie konkursą: https://www.jvlma.lv/kalendars/iii-international-competition-festival-baltic-strings

LMTA Styginių instrumentų katedros inf.
2024 11 18

2024.11.18

Sveikiname doc. dr. Elzę Gudavičiūtę-Puskunigę 40-ojo jubiliejaus proga!

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) bendruomenė nuoširdžiai sveikina Vaidybos ir režisūros katedros docentę, dr. Elzę Gudavičiūtę-Puskunigę, su garbingu 40-ies metų jubiliejumi!

Elzė Gudavičiūtė-Puskunigė yra ne tik talentinga pedagogė, bet ir ilgametė teatro, kino bei televizijos aktorė. 2011 metais ji įgijo teatro magistro laipsnį LMTA, o 2017-aisiais sėkmingai apgynė menų daktaro disertaciją. Nuo 2015 metų ji dėsto LMTA Vaidybos ir režisūros katedroje, kur ugdo naująją scenos menų kūrėjų kartą.

Elzė Gudavičiūtė-Puskunigė yra ne tik akademinio pasaulio dalyvė – nuo 2013 metų ji taip pat dirba Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktore. Be to, ji aktyviai dalyvauja tarptautinėse teatro iniciatyvose, būdama prestižinės „Ecole des Ecoles“ asociacijos valdybos nare. Jos kūrybinė ir mokslinė veikla buvo įvertinta ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

2022 metais Elzė Gudavičiūtė-Puskunigė tapo Lietuvos kultūros tarybos nare, prisidėdama prie kultūros politikos sprendimų kūrimo ir įgyvendinimo. Jos darbai liudija gilų atsidavimą scenos menams ir šiuolaikinės teatro kultūros puoselėjimui.

Sveikiname docentę su jubiliejumi ir linkime neišsenkančio kūrybinio įkvėpimo bei naujų sėkmingų projektų!

2024 11 18

2024.11.18

Parodoje „Vytautas Tomkus – aktorius, fotografas, dailininkas“ – daugialypės kūrybos asmenybė

2024 m. lapkričio 23 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) Centriniuose rūmuose (Gedimino pr. 42, Vilnius) duris atvers unikali paroda „Vytautas Tomkus – aktorius, fotografas, dailininkas“, skirta šio legendinio lietuvių aktoriaus artėjančiam 85 metų jubiliejui paminėti. Ši paroda ne tik atskleis giliai įsimintinus V. Tomkaus kūrybos momentus, bet ir suteiks galimybę pažvelgti į jo fotografijų ir piešinių pasaulį, dažnai nežinomą platesnei visuomenei.

Vytautas Tomkus (1940–2023), Lietuvos teatro ir kino istorijoje išgarsėjęs įkūnytu Tados Blindos vaidmeniu, buvo ne tik aktorius, bet ir gabus menininkas, ilgus dešimtmečius puoselėjęs fotografijos bei dailės gebėjimus. Parodoje bus eksponuojami aktoriaus sukurti portretai, iškalbingai fiksuojantys Lietuvos teatro, kino ir kultūros asmenybių jaunystę, ir įsimintinos akimirkos iš aktoriaus gyvenimo. Fotografija Tomkui buvo svarbus gyvenimo palydovas nuo jaunystės – dar būdamas paaugliu, jis įsigijo fotoaparatą „Zorkij“ ir užfiksavo daugelį svarbių akimirkų.

Parodos lankytojai turės progą susipažinti ir su V. Tomkaus piešiniais, kurie atspindi jo humoro jausmą bei meninį talentą. Savo aplinkos žmonių portretai, studentiškų aktualijų vaizdavimas bei kūrybiškas požiūris į gyvenimą Tomkų pavertė savotišku teatro pasaulio kronikininku.

Parodos atidarymo proga LMTA Balkono teatre vyks prisiminimų vakaras, kurio metu su V. Tomkaus kūryba ir asmenybe susiję žmonės dalinsis savo mintimis. Tarp jų – žinomos aktorės Nijolė Narmontaitė, Vaiva Mainelytė, Ilona Balsytė, taip pat artimi V. Tomkaus bendražygiai: aktorės Lilija Mulevičiūtė-Tomkienė, Lilija Žadeikytė, režisieriai Saulius Vosylius, Romualdas Jarašauskas, Lionginas Aleksandravičius, pedagogė Alvyda Čepaitytė ir kiti kolegos. Prisiminimų vakarą ves dailininkė Dovilė Tomkutė, o renginio pradžia – 19:00 val.

Ši paroda taps išskirtine proga Lietuvos žiūrovams iš naujo pažinti Vytauto Tomkaus kūrybą ir jo asmenybės gilumą. Be žymių teatro ir kino vaidmenų, paroda atskleis menininką, kuris gyveno laikydamasis drąsos ir tiesos principų, būdamas itin jautrus bei pilietiškas.

Parodos „Vytautas Tomkus – aktorius, fotografas, dailininkas“ atidarymo renginys Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Centrinių rūmų (Gedimino pr. 42, Vilnius) II aukšto fojė prasidės 18:30 val. V. Tomkaus prisiminimų vakaras LMTA Balkono teatre vyks nuo 19:00 val.

Renginio organizatorius – Radviliškio miesto kultūros centras, parodos sudarytoja – aktoriaus dukra Dovilė Tomkutė, renginio partneris – Lietuvos muzikos ir teatro akademija.

Paroda LMTA veiks iki 2025 m. kovo 23 d.

 

2024 11 18

2024.11.17

Sveikiname prof. Aidą Giniotį su 60-ies metų jubiliejumi!

Lietuvos muzikos ir teatro akademija nuoširdžiai sveikina Teatro ir šokio fakulteto tarybos pirmininką, Vaidybos ir režisūros katedros profesorių Aidą Giniotį su gražia sukaktimi — 60 metų jubiliejumi.

Aidas Giniotis yra vienas iškiliausių Lietuvos teatro kūrėjų, ne tik savo talentu, bet ir ryžtingu atsidavimu formuojantis mūsų šalies teatro meną. Jo kūrybinis kelias prasidėjo įstojus į Lietuvos konservatorijos (dabar – LMTA) aktorinio meistriškumo studijas, vėliau studijavus režisūros magistrą. Studijuodamas LMTA su draugais sukūrė akustinės muzikos grupę „Užsitęsusios vaikystės ruduo“, kurioje dainavo ir grojo įvairiais akustiniais instrumentais. 1987–1988 m. Vilniaus sporto rūmuose ir Kauno sporto halėje organizavo ir režisavo renginius „Dainuoja aktoriai“.

Aido Giniočio kūryba dažniausiai siejama su „Keistuolių teatru“, kurį jis kartu su kolegomis, režisieriumi Romualdu Vikšraičiu ir aktoriai Ilona Balsyte bei Sigučiu Jačėnu, įkūrė 1989 m. ir kuriam vadovauja iki šiol. Per kelis dešimtmečius „Keistuolių teatras“ tapo neatsiejama Lietuvos teatro kultūros dalimi, suformavęs ištisas žiūrovų kartas ir nešdamas į sceną šviesą, humorą bei nuoširdumą.

Per savo kūrybinį kelią profesorius Aidas Giniotis režisavo virš pusšimčio spektaklių įvairiuose Lietuvos teatruose, įskaitant Lietuvos nacionalinį operos ir baleto teatrą, Jaunimo teatrą bei Šiaulių dramos teatrą. Jo darbai išsiskiria ypatingu dėmesiu aktorystės ir režisūros sintezei, žmogiškojo artumo ir nuoširdumo paieškomis scenoje. Be režisūros, A. Giniotis taip pat yra kūręs muziką ir dainų tekstus spektakliams, ne vienos kurių melodijos daugumai labai gerai pažįstamos.

LMTA bendruomenei profesorius A. Giniotis yra žinomas kaip įkvepiantis pedagogas ir atsidavęs studentams mentorius. Jis ne tik dalijasi savo ilgamete profesine patirtimi, bet ir ugdo jaunus talentus, perduodamas jiems meilę teatrui, kūrybos drąsą ir atvirumą naujovėms. Jo indėlis į Lietuvos teatro ateitį yra neįkainojamas, o jo dėka daugybė jaunų menininkų atrado savo kūrybos kelią.

Linkime profesoriui Aidui Giniočiui daug kūrybinių įkvėpimų, energijos ir sveikatos, tęsiant prasmingą pedagoginę ir kūrybinę veiklą. Tegul ateinančios kūrybinės idėjos ir toliau džiugina ne tik teatro sceną, bet ir visą Lietuvos kultūros lauką.

Su gražia sukaktimi, mielas Profesoriau!

2024.11.15

Lietuvos mokslo taryba įvertino LMTA mokslo ir meno veiklos rezultatus

Lietuvos muzikos ir teatro akademija – ir vėl absoliuti lyderė tarp universitetų, vykdančių scenos ir ekrano menų srities studijas. Tai paaiškėjo, Lietuvos mokslo tarybai paskelbus oficialius formaliojo 2023 m. mokslo (meno) veiklos vertinimo rezultatus.

Akademija ne tik išlaikė ankstesnių metų lygį, bet dar labiau pakėlė kartelę: deklaruoti meno darbai kiekybiškai buvo įvertinti 1297 taškais (pernai – 1227), kokybiškai – 341 balais (pernai – 321). Dar labiau pagerėjo mokslo veiklos vertinimo rezultatai: humanitarinių mokslų srities darbai buvo įvertinti 937 taškais, kai pernai Akademija deklaravo darbų, įvertintų 683 taškais.  

LMTA meno ir mokslo prorektorė doc. dr. Ramunė Balevičiūtė sako, kad tokie puikūs kasmetinio mokslo ir meno veiklos vertinimo rezultatai – nuoseklaus ir kryptingo darbo vaisius: „Į Akademiją stengiamės pritraukti ryškiausius menininkus bei mokslininkus ir sudaryti jiems sąlygas kurti, tyrėti ir savo darbo rezultatais dalintis su studentais ir plačiąja visuomene. Sieksime, kad mūsų kūrėjų ir tyrėjų veikla būtų dar labiau matoma Lietuvos ir tarptautinėje erdvėje, kad kurtų ir tiesiogines, ir netiesiogines vertes šalies kultūrai ir visuomenei.“ Taip pat prorektorė pabrėžė, kad kokybinis, ekspertinis vertinimas tampa vis svarbesnis už kiekybinį, formalųjį vertinimą. „Todėl mūsų tikslas – ne tiesiog didinti darbų skaičių, bet orientuotis į aukšto lygio darbų skelbimo kontekstus – prestižines meno kūrinių atlikimo terpes ir mokslo tyrimų rezultatus publikuojančias leidyklas“ – teigia dr. Ramunė Balevičiūtė.

Primename, kad Lietuvos mokslo taryba kasmet organizuoja universitetų ir mokslinių tyrimų institutų formalųjį mokslo (meno) veiklos vertinimą, o kas penkerius metus – ekspertinį mokslo veiklos vertinimą. Nuo 2028 m. planuojama pradėti vykdyti ir universitetų meno veiklos ekspertinį vertinimą. 

LMTA informacija

2024.11.07

ATVIRŲ DURŲ DIENOS AKADEMIJOJE

Lietuvos muzikos ir teatro akademija kviečia moksleivius, jų tėvus ir mokytojus į atvirų durų dienas „Atvira akademija“, skirtą besidomintiems studijomis LMTA.

Gruodžio 2 – 6  d. Tapk studentu vienai dienai ir dalyvauk LMTA studentams dėstomose paskaitose!

Tai – unikali galimybė stebėti kaip vyksta paskaitos, susipažinti su akademijos erdvėmis, pabendrauti su būsimais dėstytojais ir užduoti rūpimus klausimus esamiems studentams.

REGISTRACIJA į paskaitas (vietų skaičius ribotas): 

Gruodžio 6 d. Susipažink su LMTA!

LMTA STUDIJŲ MIESTELIS, Teatro salė (Olandų g. 21A, Vilnius)

13:00 – 14:30 | LMTA Fakultetų ir KIMO vykdomų programų pristatymas ir 2025 m. priėmimo reikalavimai

14:30 – 15:30 | LMTA Studentų atstovybės susitikimas su moksleiviais

15:30 – 16:00 | Ekskursija po įdomiausias LMTA Studijų miestelio erdves

REGISTRUOTIS į renginį ČIA  

Kilus klausimams kreiptis el. paštu kkc@lmta.lt arba priemimas@lmta.lt

2024 11 07

2024.11.06

MUZIKINĖS MIGRACIJOS APRAIŠKOS BUS PRISTATOMOS LIETUVOS IR LENKIJOS MUZIKOLOGŲ PROJEKTE

LMTA muzikologės įgyvendins Lietuvos ir Lenkijos mokslo ir studijų institucijų bendradarbiavimo programos „Daina 3” projektą.

Paskelbti Lietuvos mokslo tarybos ir Lenkijos nacionalinio centro 2024 m. rengto bendro Lietuvos–Lenkijos mokslo projektų paraiškų konkurso „Daina 3“  rezultatai. Dvišalio Lietuvos–Lenkijos mokslo ir studijų institucijų bendradarbiavimo programa finansuos projektą „Lenkų ir lietuvių muzika, globali perspektyva: migracija, diasporos tapatybės ir tėvynė”, vadovės prof. dr. Rūta Stanevičiūtė-Kelmickienė (Lietuvos muzikos ir teatro akademija) ir prof. hab. dr. Beata Bolesławska-Lewandowska (Lenkijos mokslų akademijos Menotyros institutas). 2025–2027 m. projektą kartu su vadovėmis įgyvendins lietuvių ir lenkų muzikologai: prof. dr. Danutė Petrauskaitė, doc. Dr. Kamilė Rupeikaitė, hab.dr.  Jolanta Guzy-Pasiak, prof. hab. dr. Iwona Lindstedt, hab. dr. Barbara Mielcarek-Krzyżanowska, grupė doktorantų.

Bendrų mokslo projektų konkursui „Daina 3“ Lietuvoje pateiktos 159 paraiškos, finansuojama 17 projektų. Tarp finansuojamų paraiškų 5 yra humanitarinių ir socialinių mokslų sričių, 12 – gamtos, technologijos, medicinos ir žemės ūkio mokslų sričių.

LMTA mokslininkės jau yra laimėjusios ir sėkmingai įgyvendinusios prestižinės programos „Daina 1“ finansuotą projektą „Permainų muzika: laisvėjimo kultūrinė raiška lietuvių ir lenkų muzikoje iki ir po 1989“. 2018–2023 m. lietuvių muzikologių (vadovė prof. dr. Rūta Stanevičiūtė-Kelmickienė) kartu su Krokuvos muzikos akademijos muzikologų grupe (vadovė prof. hab dr. Małgorzata Janicka-Słysz) įgyvendinto projekto rezultatai – kolektyvinės monografijos – pelnė keletą svarių Lenkijos apdovanojimų ir susilaukė itin palankių užsienio mokslininkų recenzijų (plačiau žr. Lietuvos muzikologija 25).

Mokslo centro informacija
2024 11 06

2024.11.04

Nordplus aukštojo mokslo programos NordOpera tinklo intensyvūs kursai LMTA

2024 m. lapkričio 4–8 dienomis Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje vyks Nordplus aukštojo mokslo programos NordOpera tinklo intensyvūs kursai „Performance Recording“.

Nordplus „Performance Recording“ projekte lapkričio 4–8 dienomis LMTA centriniuose rūmuose dalyvaus 29 operos studentai iš Estijos, Latvijos, Lietuvos, Norvegijos ir Švedijos. Projekto tikslas – išmokyti studentus profesionaliai įsirašyti audiovizualinę medžiagą būsimoms perklausoms į operos teatrus.

Paskaitas pakviesti skaityti geriausi savo srities profesionalai. Airijos karališkosios akademijos profesorė, operos dainininkė (sopranas) Virginia Kerr skaitys paskaitą „Performance Psychology“ (lapkričio 4 d. 9:00–10:20, Karoso salė). Aleksandra ir Vilius Kerai kalbės apie profesionalius garso įrašus ir dalinsis asmenine patirtimi (lapkričio 4 d., 10:30–12:00, Karoso salė).

Malmės muzikos akademijos profesorius, žinomas Švedijos operos solistas, ryški asmenybė Rickard Söderberg pristatys „Life as Opera Singer“ (lapkričio 5 d., 9:00–10:20, Karoso salė). Apie garso įrašymo subtilybes ir šiuolaikines garso įrašymų technologijas bei naudojamą techniką kalbės LMTA dėstytoja Laura Jurgelionytė ir Informacinių technologijų skyriaus vedėjas, garso režisierius Vytenis Gadliauskas (lapkričio 5 d., 10:30–12:00).

Lapkričio 6 d. 9:00–10:20 val. teorinį ir praktinį grimo ekranui seminarą praves Roma Kazlauskaitė-Sausdravienė (Didžioji salė), o LMTA dėstytojas Mantas Šatkus supažindins su salėje instaliuota profesionali filmavimo ir garso įrašymo įranga ir padės studentams pasirengti individualiam praktiniam audiovizualinių įrašų darbui.

Studentai iš LMTA bei partnerinių mokyklų turės galimybę profesionaliai įsirašyti ir USB atmintinėje išsisaugoti pasirinkto repertuaro įrašus.

Visos paskaitos yra atviros. Kviečiami ne tik Dainavimo katedros studentai, bet visi atlikėjai, kuriems įdomi atlikimo psichologija, atlikėjo gyvenimo istorijos, garso ir vaizdo įrašų temos, su kuriomis praktinėje profesinėje veikloje susidurs kiekvienas būsimas atlikėjas.

 

Projektą „Performance Recording“ koordinuoja Tarptautinių ryšių skyriaus vedėja Rima Rimšaitė
Konsultantas ir projekto idėjinis partneris – Vytenis Gadliauskas

2024 11 04

2024.11.01

LAPKRITIS 2024 | LMTA RENGINIAI

2024 m. lapkričio mėn. LMTA renginiai  
* Informacija nuolat pildoma 

 

2024 m. lapkričio 4–8 dienomis
LMTA Juozo Karoso salėje, LMTA Didžiojoje salėje
NORDOPERA TINKLO INTENSYVŪS KURSAI „PERFORMANCE RECORDING“
https://lmta.lt/lt/renginys/nordopera-tinklo-intensyvus-kursai-performance-recording/

2024 m. lapkričio 5 d., antradienį, 14 val.
LMTA Juozo Karoso salėje
SUSITIKIMAS SU GARSO REŽISIERIAIS ALEKSANDRA IR VILIUMI KERAIS
Organizatorius LMTA Karjeros ir kompetencijų centras
https://lmta.lt/lt/renginys/susitikimas-su-garso-rezisieriais-aleksandra-ir-viliumi-kerais/

2024 m. lapkričio 7 d., ketvirtadienį, 17 val.
LMTA Balkono teatre

„VASAROS MEDIA STUDIJOS: SCENARIJAUS MEISTRIŠKUMAS“ FILMŲ PERŽIŪRA
https://lmta.lt/lt/renginys/vasaros-media-studijos-scenarijaus-meistriskumas-filmu-perziura-vilniuje/

2024 m. lapkričio 8 d., penktadienį, 9–16 val.
LMTA Kongresų rūmų 317 auditorijoje
SVEČIAS IŠ NYDERLANDŲ: VINCENT VAN AMSTERDAM MEISTRIŠKUMO KURSAI AKORDEONISTAMS
Organizatorius: LMTA Akordeono katedra
https://lmta.lt/lt/renginys/svecias-is-nyderlandu-vincent-van-amsterdam-meistriskumo-kursai-akordeonistams/

2024 m. lapkričio 8–9 dienomis
LMTA Kongresų rūmų 219 auditorijoje
LMTA Juozo Karoso salėje
SVEČIAS IŠ SUOMIJOS: SINI LINNEA STRÖM (AKORDEONAS) MEISTRIŠKUMO KURSAI IR SEMINARAS
Organizatorius: LMTA Akordeono katedra
https://lmta.lt/lt/renginys/svecias-is-suomijos-sini-linnea-strom-akordeonas-helsinkio-j-sibelijaus-muzikos-akademija/

2024 m. lapkričio 11 d., pirmadienį, 10–17 val.
2024 m. lapkričio 12 d., antradienį, 12–16 val.
LMTA Kongresų rūmų 219 auditorijoje
SVEČIAS IŠ LENKIJOS: PROF. HAB. DR. WŁODZIMIERZ PROMIŃSKI (SMUIKAS)
Styginių kvarteto ir kamerinio ansamblio meistriškumo kursai
Organizatorius: LMTA Kamerinio ansamblio katedra
https://lmta.lt/lt/renginys/svecias-is-lenkijos-prof-hab-dr-wlodzimierz-prominski-smuikas/

2024 m. lapkričio 11 d., pirmadienį, 10–19 val.
2024 m. lapkričio 12 d., antradienį, 11–16 val.
LMTA Muzikos inovacijų studijų centre
SVEČIAS IŠ AMERIKOS: STEVE LEISRING (TRIMITAS) MEISTRIŠKUMO KURSAI
Organizatorius: LMTA Pučiamųjų ir mušamųjų instrumentų katedra
https://lmta.lt/lt/renginys/svecias-is-amerikos-steve-leisring-trimitas-meistriskumo-kursai/

2024 m. lapkričio 11–13 dienomis
LMTA Centriniuose, Kongresų ir Sluškų rūmuose
SVEČIAS IŠ SLOVĖNIJOS: BORUT ZAGORANSKI (AKORDEONAS) MEISTRIŠKUMO KURSAI
Organizatorius: LMTA Akordeono katedra
https://lmta.lt/lt/renginys/svecias-is-slovenijos-borut-zagoranski-akordeonas-meistriskumo-kursai-ljublijanos-muzikos-akademija/

2024 m. lapkričio 11 d., pirmadienį, 18 val.
LMTA Juozo Karoso salėje
LMTA SOLISTAI. KONCERTUOJA AKORDEONO KATEDROS STUDENTAI
Koncertas skirtas Akordeono specialybės Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje įkūrimo 65-mečiui bei savarankiškos LMTA Akordeono katedros 10-mečio jubiliejams paminėti
Organizatorius: LMTA Akordeono katedra
https://lmta.lt/lt/renginys/lmta-solistai-koncertuoja-akordeono-katedros-studentai/

2024 m. lapkričio 12 d., antradienį, 17 val.
LMTA Didžiojoje salėje
DAINUOJA LMTA CHORAS
Diriguoja LMTA Choro dirigavimo katedros studentai
https://lmta.lt/lt/renginys/dainuoja-lmta-choras-2/

2024 m. lapkričio 12 d., antradienį, 17 val.
LMTA Juozo Karoso salėje
LMTA KONCERTMEISTERIO KATEDROS STUDENTŲ KONCERTAS
https://lmta.lt/lt/renginys/lmta-koncertmeisterio-katedros-studentu-koncertas-7/

2024 m. lapkričio 13 d., trečiadienį, 18 val.
LMTA Didžiojoje salėje
KONCERTAS „M. K. ČIURLIONIO NEATPAŽINTI MUZIKOS CIKLAI FORTEPIJONUI“
XXIV Tarptautinės muzikos teorijos konferencijos „Muzikos komponavimo principai: ethno- in contempo“ programos dalis
Dalyvauja LMTA profesorius pianistas Sergejus Okruško ir jo studentai
https://lmta.lt/lt/renginys/koncertas-m-k-ciurlionio-neatpazinti-muzikos-ciklai-fortepijonui/

2024 m. lapkričio 14 d., ketvirtadienį, 19 val.
„Organum“ koncertų salėje

REKOMPOZICIJŲ KONKURSO „TĘSIANT M. K. ČIURLIONĮ“ NOMINACIJŲ VAKARAS
https://lmta.lt/lt/renginys/rekompoziciju-konkurso-tesiant-m-k-ciurlioni-nominaciju-vakaras/

2024 m. lapkričio 15 d., penktadienį, 18 val.
LMTA Didžiojoje salėje
LMTA AKORDEONISTŲ ORKESTRO IR ANSAMBLIŲ FIESTA
https://lmta.lt/lt/renginys/lmta-akordeonistu-orkestro-ir-ansambliu-fiesta/

2024 m. lapkričio 15 d., penktadienį, 18 val.
LMTA Juozo Karoso salėje
LEKT. DOVILĖS JUOZAPAITIENĖS IR LEKT. JURGIO JUOZAPAIČIO ALTO KLASĖS STUDENTŲ KONCERTAS
https://lmta.lt/lt/renginys/lekt-doviles-juozapaitienes-ir-lekt-jurgio-juozapaicio-alto-klases-studentu-koncertas/

2024 m. lapkričio 15 d., penktadienį, 18 val.
LMTA Balkono teatre
MAGDA MAYAS, LIUDAS MOCKŪNAS, ARNAS MIKALKĖNAS | LIUCERNOS TAIKOMŲJŲ MOKSLŲ IR MENŲ UNIVERSITETO IR LMTA STUDENTŲ PROJEKTAS
https://lmta.lt/lt/renginys/magda-mayas-liudas-mockunas-arnas-mikalkenas-liucernos-taikomuju-mokslu-ir-menu-universiteto-ir-lietuvos-muzikos-ir-teatro-akademijos-studentu-projektas/

2024 m. lapkričio 17–19 dienomis, 16 val.
LMTA Centrinių rūmų 307 auditorijoje

SVEČIAS IŠ VOKIETIJOS: PROF. PAOLO GIACOMETTI (FORTEPIJONAS) MEISTRIŠKUMO KURSAI
https://lmta.lt/lt/renginys/svecias-is-vokietijos-prof-paolo-giacometti-fortepijonas-meistriskumo-kursai/

2024 m. lapkričio 17–19 dienomis, 16:00–19:00 val.
LMTA Kongresų rūmų 203 auditorijoje
SVEČIAS IŠ NYDERLANDŲ: PROF. PIETER WISPELWEY (VIOLONČELĖ) MEISTRIŠKUMO KURSAI
https://lmta.lt/renginys/svecias-is-nyderlandu-prof-pieter-wispelwey-violoncele-meistriskumo-kursai/

2024 m. lapkričio 18 d., pirmadienį, 18 val.
LMTA Juozo Karoso salėje
LMTA DOC. RIMVYDO SAVICKO KLARNETO KLASĖS STUDENTŲ KONCERTAS
https://lmta.lt/lt/renginys/lmta-docento-rimvydo-savicko-klarneto-klases-studentu-koncertas/

2024 m. lapkričio 18 d., pirmadienį, 18 val.
LMTA Didžiojoje salėje
LMTA PROF. RŪTOS LIPINAITYTĖS IR ASIST. JULIJOS ANDERSSON SMUIKO KLASĖS MOKINIŲ IR STUDENTŲ KONCERTAS
https://lmta.lt/lt/renginys/lmta-prof-rutos-lipinaitytes-ir-asist-julijos-andersson-smuiko-klases-mokiniu-ir-studentu-koncertas/

2024 m. lapkričio 18–20 dienomis
LMTA Kongresų rūmų 203 ir 219 auditorijose
SVEČIAS IŠ AUSTRIJOS: CHRISTOPH JOHANNES EGGNER (FORTEPIJONAS) KAMERINIO ANSAMBLIO MEISTRIŠKUMO KURSAI
https://lmta.lt/lt/renginys/svecias-is-austrijos-christoph-johannes-eggner-fortepijonas-kamerinio-ansamblio-kursai/

2024 m. lapkričio 18–21 dienomis, 10–16 val.
LMTA Juozo Karoso salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius)
SVEČIAI IŠ ITALIJOS: PROF. DONATELLA DEBOLINI (SOPRANAS) IR PROF. ANTONELLA BELLETTINI (FORTEPIJONAS). XVIII–XX A. ITALŲ VOKALINĖS MUZIKOS INTERPRETACIJOS MEISTRIŠKUMO KURSAI
https://lmta.lt/lt/renginys/sveciai-is-italijos-prof-donatella-debolini-sopranas-ir-prof-antonella-bellettini-fortepijonas/

2024 m. lapkričio 19 d., antradienį, 18 val.
LMTA Juozo Karoso salėje
LMTA PROFESORIŲ RIMANTO ARMONO VIOLONČELĖS IR IRENOS USS-ARMONIENĖS KONCERTMEISTERIO KLASIŲ STUDENTŲ IR ABSOLVENTŲ KONCERTAS
https://lmta.lt/renginys/lmta-profesoriu-rimanto-armono-violonceles-ir-irenos-uss-armonienes-koncertmeisterio-klasiu-studentu-ir-absolventu-koncertas/

2024 m. lapkričio 20 d., trečiadienį, 16 val.
Vilniaus Paveikslų galerijoje
KLASIKINĖS MUZIKOS KONCERTAS „KELIONĖS PRISIMINIMAS“
Atlikėjai: Leonor Viveiros (altas), Anastasiia Rusyn (fortepijonas)
https://lmta.lt/lt/renginys/klasikines-muzikos-koncertas-keliones-prisiminimas/

2024 m. lapkričio 20 d., trečiadienį, 19 val.
LMTA Balkono teatre
LMTA DŽIAZO KATEDROS DĖSTYTOJŲ IR STUDENTŲ KONCERTAS
https://lmta.lt/lt/renginys/lmta-dziazo-katedros-destytoju-ir-studentu-koncertas/

2024 m. lapkričio 21 d., ketvirtadienį, 17 val.
LMTA Juozo Karoso salėje

LMTA BENDROJO FORTEPIJONO KATEDROS STUDENTŲ KONCERTAS
https://lmta.lt/renginys/lmta-bendrojo-fortepijono-katedros-studentu-koncertas-3/

2024 m. lapkričio 21 d., ketvirtadienį, 18 val.
LMTA Didžiojoje salėje
LMTA KAMERINIO ANSAMBLIO KATEDROS KONCERTAS
https://lmta.lt/renginys/kamerines-muzikos-koncertas-5/

2024 m. lapkričio 21 d., ketvirtadienį, 19 val.
LMTA Balkono teatre

GRETOS RATOVIČ SOLINIS DŽIAZO KONCERTAS
https://lmta.lt/lt/renginys/gretos-ratovic-solinis-dziazo-koncertas/

2024 m. lapkričio 22 d., penktadienį, 13 val.
2024 m. lapkričio 23 d., šeštadienį,, 10 val.
2024 m. lapkričio 24 d., sekmadienį, 10 val.
LMTA Balkono teatre
SEMINARAS „PSICHODRAMA IR PRIERAIŠUMAS“
Lektorius dr. Clark Baim (UK/USA)
Organizatorius: Dramos teatro asociacija
Renginys uždaras.

2024 m. lapkričio 22 d., penktadienį, 18 val.
LMTA Didžiojoje salėje
LMTA STYGINIŲ INSTRUMENTŲ KATEDROS STUDENTŲ KONCERTAS
https://lmta.lt/renginys/lmta-styginiu-instrumentu-katedros-studentu-koncertas-6/

2024 m. lapkričio 22 d., penktadienį, 13 val.
LMTA Juozo Karoso salėje
SEMINARAS „CRITICAL RESPONSE PROCESS IN PROGRESS“ (renginys uždaras)
https://lmta.lt/renginys/seminaras-critical-response-process-in-progress-renginys-uzdaras/

2024 m. lapkričio 23 d., šeštadienį, 18:30 val.
LMTA Centriniuose rūmuose
„VYTAUTAS TOMKUS – AKTORIUS, FOTOGRAFAS, DAILININKAS“
18:30 | Parodos atidarymas (II a. fojė)
19:00 | Prisiminimų vakaras (LMTA Balkono teatre)
https://lmta.lt/lt/renginys/paroda-vytautas-tomkus-aktorius-fotografas-dailininkas/

2024 m. lapkričio 24–29 dienomis
LMTA Centrinių rūmų 307 ir 308 auditorijose
PIANISTO PROFESORIAUS DMITRI LEVKOVICH (KANADA / UKRAINA) MEISTRIŠKUMO KURSAI
https://lmta.lt/lt/renginys/svecias-pianisto-profesoriaus-dmitri-levkovich-kanada-ukraina-meistriskumo-kursai/
 
2024 m. lapkričio 25–27 dienomis
LMTA Centrinių rūmų 307 ir 308 auditorijose
SVEČIAS IŠ ITALIJOS: PIANISTO PROFESORIAUS EMANUELE TORQUATI MEISTRIŠKUMO KURSAI
https://lmta.lt/lt/renginys/svecias-is-italijos-pianisto-profesoriaus-emanuele-torquati-meistriskumo-kursai/

2024 m. lapkričio 25 d., pirmadienį, 18 val.
LMTA Didžiojoje salėje
LMTA STYGINIŲ INSTRUMENTŲ KATEDROS STUDENTŲ KONCERTAS
https://lmta.lt/lt/renginys/lmta-styginiu-instrumentu-katedros-studentu-koncertas-8/

2024 m. lapkričio 26 d., antradienį, 18 val.
LMTA Didžiojoje salėje
VOKALINĖS MUZIKOS VAKARAS
Koncertuoja LMTA Dainavimo katedros studentai
https://lmta.lt/lt/renginys/vokalines-muzikos-vakaras-11/

2024 m. lapkričio 26 d., antradienį, 18 val.
LMTA Kongresų rūmų Kamerinėje salėje
LMTA DOC. DALIOS KUZNECOVAITĖS SMUIKO KLASĖS STUDENČIŲ KONCERTAS
https://lmta.lt/lt/renginys/lmta-doc-dalios-kuznecovaites-smuiko-klases-studenciu-koncertas/

2024 m. lapkričio 28 d., ketvirtadienį, 18 val.
LMTA Didžiojoje salėje
LMTA STYGINIŲ INSTRUMENTŲ KATEDROS STUDENTŲ KONCERTAS
https://lmta.lt/lt/renginys/lmta-styginiu-instrumentu-katedros-studentu-koncertas-7/

2024 m. lapkričio 29 d., penktadienį, 18 val.
LMTA Didžiojoje salėje
LMTA KONCERTMEISTERIO KATEDROS STUDENTŲ KONCERTAS
https://lmta.lt/lt/renginys/lmta-koncertmeisterio-katedros-studentu-koncertas-8/

2024 m. lapkričio 30 d., šeštadienį, 10 val.
LMTA Didžiojoje salėje

XXIII TARPTAUTINIS LIETUVOS KOMPOZITORIŲ KAMERINĖS MUZIKOS ATLIKIMO KONKURSAS
Skirtas altininko, profesoriaus Jurgio Fledžinsko (1924–1988) 100-osioms gimimo metinėms

Paraiškų teikimas iki 2024 m. lapkričio 11 d.
https://lmta.lt/lt/renginys/xxiii-tarptautinis-lietuvos-kompozitoriu-kamerines-muzikos-atlikimo-konkursas-skirtas-altininko-profesoriaus-jurgio-fledzinsko-1924-1988-100-osioms-gimimo-metinems/

2024 m. lapkričio 30 d., šeštadienį, 10–15 val.
LMTA Centrinių rūmų 316 auditorijoje (Gedimino pr. 42, Vilnius)
SVEČIAS IŠ ITALIJOS: VARGONININKO PROF. ANGELO CASTALDO MEISTRIŠKUKUMO KURSAI
https://lmta.lt/lt/renginys/svecias-is-italijos-vargonininko-prof-angelo-castaldo-meistriskukumo-kursai/


SALIŲ ADRESAI:   

LMTA Didžioji salė (Gedimino pr. 42, Vilnius)
LMTA Juozo Karoso salė (Gedimino pr. 42, Vilnius) 
LMTA Balkono teatras (Gedimino pr. 42, Vilnius)
LMTA Kongresų rūmai (Vilniaus g. 6-2, Vilnius)
LMTA Sluškų rūmai (T. Kosciuškos g. 10, Vilnius)
„Organum“ koncertų salė (Savanorių pr. 1, Vilnius)
Vilniaus paveikslų galerija (Didžioji g. 4, Vilnius)

 

Renginiai nemokami, išskyrus kitaip pažymėtus.
Lietuvos muzikos ir teatro akademija pasilieka teisę keisti renginių programą.
menas@lmta.lt 
www.facebook.com/lmtamenocentras 

2024.10.30

LMTA styginių kvartetas „Helio“ Paryžiaus nacionalinėje konservatorijoje

Lapkričio 1 d. Paryžiaus nacionalinėje konservatorijoje vyks Europos kamerinės muzikos akademijos (European Chamber Music Academy – ECMA) koncertas,  kuriame Lietuvos muzikos ir teatro akademijos styginių kvartetas „Helio“ pristatys lietuviškos kamerinės muzikos programą.  

Spalio 29 d. – lapkričio 2 d. Paryžiaus nacionalinėje konservatorijoje vyksta ECMA (Europos kamerinės muzikos akademijos) sesija. Penkių dienų meistriškumo kursus lapkričio 1 d. ir 2 d. vainikuos koncertai, kuriuose skambės ECMA sesijoje tobulinusių meistriškumą ansamblių paruošti kamerinės muzikos kūriniai. ECMA organizatoriai skatino ansamblius atlikti Lietuvos kompozitorių kūrinius. Lietuvai ECMA sesijoje atstovauja LMTA styginių kvartetas „Helio“ ir  dėstytojos prof. dr. Indrė Baikštytė ir prof. dr. Lina Navickaitė-Martinelli.

Spalio 29 d. muzikologė prof. dr. muzikologė Lina Navickaitė-Martinelli konservatorijoje skaitys atvirą paskaitą „Defining Identity: A Quest of ‘Lithuanianness’ in Music as Performance“ (liet. „Apibrėžiant tapatybę: „Lietuviškumo“ paieškos muzikoje bei atlikime“). Lapkričio 1 d. 19 val. LMTA styginių kvarteto „Helio“ kamerinio ansamblio katedros studentės Saulė Buišaitė (smuikas), Monika Dargytė (smuikas), Rūta Buišaitė (altas) ir Vaiva Sodaitytė (violončelė) pristatys lietuviškos kamerinės muzikos programą. Skambės Eduardo Balsio styginių kvarteto III dalis ir Anatolijaus Šenderovo styginių kvartetas Nr. 3. Ilgametė kamerinės muzikos puoselėtoja, ECMA sesijų Lietuvoje organizatorė, prof. dr. Indrė Baikštytė, kartu su geriausiais pasaulio kamerinės muzikos specialistais, praves ECMA meistriškumo kursus.  

„Jaučiamės pagerbti būdami šios prestižinės organizacijos nariais jau daugiau nei 10 metų. Lietuva – vienintelė Baltijos šalis, priklausanti šiai organizacijai“, – teigia Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Kamerinio ansamblio katedros prof. dr. Indrė Baikštytė

Europos kamerinės muzikos akademija (European Chamber Music Academy – ECMA) – tarptautinis aštuonias žymiausias Europos muzikos akademijas apjungiantis tinklas, kurio įkūrimą 2006 m. inicijavo iškilūs kamerinės muzikos profesoriai ir šio žanro puoselėtojai Hatto Bayerle (altas, Vokietija) ir Johannes Meissl (smuikas, Austrija).

ECMA yra Europos jaunuosius talentus puoselėjanti institucija. Ji pagrindinį dėmesį skiria jau susiformavusiems kameriniams ansambliams – styginių kvartetams, fortepijoniniams trio ir kt. Siekdama skatinti kamerinės muzikos tradicijų raidą, ECMA remia geriausius jaunus ir veržlius ansamblius, organizuoja partnerinėse institucijoje aukščiausio lygio talentingiausių atlikėjų mokymus bei rūpinasi tolesne koncertine atlikėjų karjera.

ECMA sesijose greta kitų Europos aukštųjų mokyklų ansamblių dalyvavo LMTA studentų styginių kvartetas „Festivo“, doktorantų trio „Claviola“, Akademijos absolventas, ECMA aspirantas styginių kvartetas „Mettis“, laureatas fortepijoninis trio „FortVio“

Daugiau informacijos apie renginius: https://www.conservatoiredeparis.fr/fr/saison-20242025/academie-europeenne-de-musique-de-chambre

LMTA projektas Paryžiaus konservatorijoje yra LMTA tarpdisciplininės programos „L‘Ecole imaginaire-Lingua-Franca“ dalis .

 „L‘Ecole imaginaire-Lingua-Franca“ yra įtraukta į Lietuvos sezono Prancūzijoje 2024 programą. Sezoną organizuoja Lietuvos kultūros institutas kartu su Prancūzų institutu Paryžiuje.

2024 10 30

2024.10.30

Sveikiname LMTA magistrantę, violončelininkę Korneliją Morkevičiūtę!

2024.10.25

SKELBIAMAS KONKURSAS LMTA PIANISTAMS R. APEIKYTĖS VARDO STIPENDIJOMS LAIMĖTI

Raimondos Apeikytės vardo stipendijas skiria Vydūno jaunimo fondas. Stipendijos skiriamos trims konkurso būdu atrinktiems Lietuvos muzikos ir teatro akademijos bakalauro arba magistro studijų pakopų pianistams. Konkursas vyks 2024 m. gruodžio 5 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.

Paraiškas siųsti iki 2024 m. lapkričio 24  d. adresu: aidas.puodziukas@lmta.lt

I. STIPENDIJŲ DYDIS IR MOKĖJIMO TRUKMĖ:

  1. Stipendija yra skiriama jaunųjų pianistų kūrybinių sumanymų įgyvendinimui.
  2. Skiriamos trys stipendijos LMTA studijuojantiems pianistams. Stipendija gali būti skiriama vieną kartą per bakalauro studijų laikotarpį ir vieną kartą per magistrantūros studijų laikotarpį.
  3. Stipendija yra vienkartinė, jos dydis yra 2200 USD.

II. PARAIŠKŲ PATEIKIMAS:

  1. Paraiškas stipendijai gauti gali teikti Fortepijono ir vargonų katedros bakalauro ir magistro studijų pakopose studijuojantys pianistai.
  2. Paraiškas siųsti iki lapkričio 24 d. adresu: aidas.puodziukas@lmta.lt
  3. Paraiška nesvarstoma, jeigu ji pateikta pasibaigus skelbime nurodytam paraiškų priėmimo laikui.
  4. Paraišką sudaro:
  5. Konkurse numatoma atlikti programa;
  6. Planuojamo kūrybinio projekto (apie 60 min. rečitalis) aprašymas ;
  7. Ankstesnės kūrybinės veiklos pristatymas: dalyvavimas konkursuose, meistriškumo kursuose, kūrybiniuose projektuose, pasiekimai, atsiliepimai ir kita.

III. VERTINIMAS:

Pateikę paraiškas, studentai paskelbtu konkurso metu turi atlikti žemiau nurodytą programą. Programos reikalavimai:

 Programos trukmė 40 – 45 min.

  1. a) Lietuvių išeivių kompozitorių kūrinys;
  2. b) Baroko epochos kūrinys(-iai);
  3. c) Klasicizmo epochos kūrinys (sonata, variacijos). Galima rinktis iš šių kompozitorių: J. Haydn, W.A. Mozart, L. van Beethoven, F. Schubert, M. Clementi. Gali būti atlikta visa sonata arba jos dalys;
  4. d) Laisvai pasirinkta programa.
  5. Studentų atlikimą bei paraiškas vertina ir sprendimą skirti stipendiją priima kompetentinga vertinimo komisija.
  6. Komisijos sprendimai yra galutiniai ir neskundžiami.
  7. Vertindama paraiškas komisija atsižvelgia į programos atlikimo meniškumą bei profesionalumą, pateikto kūrybinio projekto originalumą bei ankstesnės kūrybinės veiklos rezultatus.

IV. STIPENDIJŲ SKYRIMAS:

  1. Komisija išrenka tris pianistus, kuriems yra skiriama stipendija.
  2. Stipendija yra nedaloma. Stipendija išmokama dviem etapais: pirmoji 1500 USD dalis išmokama, kai paskelbiamas stipendijos laimėtojas, antroji 700 USD dalis išmokama per mėnesį laiko po atsiskaitymo už kūrybinį projektą.

V. ATSISKAITYMAS UŽ STIPENDIJĄ

  1. Jaunieji pianistai, kuriems skirta stipendija, įsipareigoja vienerių metų bėgyje įgyvendinti sumanytą kūrybinį projektą ir atsiųsti tai patvirtinančią informaciją konkurso organizatoriams.

 

 

2024 10 25

2024.10.24

KVIETIMAS TEIKTI PARAIŠKAS TARPTAUTINIAM KONGRESUI „M. K. ČIURLIONIUI 150: ATODANGOS IR INTERPRETACIJOS”

Kviečiame teikti paraiškas tarptautiniam kongresui „M. K. ČIURLIONIUI 150: ATODANGOS IR INTERPRETACIJOS”, kuris vyks 2025 m. spalio 16–18 d. Vilniuje, Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.

Kongresas telkia pasaulio tyrėjus, gvildenančius savo metu nesuprasto lietuvių genijaus Mikalojaus Konstantino Čiurlionio (1875-1911) – kompozitoriaus ir dailininko kūrybą. Kongresas pratęs Čiurlionio 150-jų jubiliejaus metais įvykusių studijų dienų Leipcigo universiteto Muzikologijos institute ir Varšuvoje Lenkijos mokslų akademijos Muzikologijos institute inicijuotas diskusijas.

Į kongreso M. K. Čiurlioniui 150: atodangos ir interpretacijos mokslinį diskursą kviečiame įsijungti įvairių šalių menotyrininkus (muzikologus, dailėtyrininkus), filosofus, literatūrologus, kultūros ir meno specialistus, muzikus, dailininkus, kitus tyrėjus. Diskusijų centre siūlome analizuoti M. K. Čiurlionio meno enigmas, kūrybos praktiką bei interpretaciją. Kongreso dalyviai kviečiami eksponuoti naujus požiūrius, kritinę peržvalgą, taip pat ginčyti rutininius M. K. Čiurlionio meno vertinimus ir nubrėžti perspektyvą.

Specialus dėmesys skiriamas novatoriškiems M. K. Čiurlionio muzikos kompozicijų bei tapybos darbams, kurie savo idėjomis, pionierišku ankstumu ir radikaliais sprendimais įsiterpia į XX a. muzikos modernėjimo bei abstraktaus meno kelią. Siekiant inicijuoti integralesnį požiūrį į Čiurlionio meno fundamentą, estetiką ir meninę raišką, keliami jo kūrybos kontekstualizavimo klausimai. Atkreipiamas dėmesys į M. K. Čiurlionio meno nesupratimo priežastis bei kūrybos inovacijos klausimus. Kongreso tikslas – M. K. Čiurlionio jubiliejaus aplinkoje kritiškai naujai permąstyti šio kūrėjo meno unikalumą ir nustatyti jo vietą Lietuvos bei XX a. pasaulio meno raidos kontekste.

Kongresas Vilniuje 2025 m. įtrauktas į LT vyriausybės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio 150-ųjų gimimo metinių minėjimo nacionaliniu ir tarptautiniu mastu 2024-2026 m. veiklos planą.

Mokslinę ir diskusijų programą praturtins parodos, koncertai, kuriuose skambės originaliomis M. K. Čiurlionio kūrinių redakcijomis paremtos interpretacijos ir kiti įvykiai.

Rekomenduojamos tematikos:

  • K. Čiurlionio kūrybos meninės ir kultūrinės svarbos liudijimas
  • Eksperimento praktika ir vertė M. K. Čiurlionio muzikoje bei tapyboje
  • Nebaigto kūrinio problema XX a. pradžios mene (Čiurlionis ir amžininkai)
  • Dvejopo talento raiškos priemonių sąveika opuso rėmuose
  • Individuali pranašinga M. K. Čiurlionio žvalga  XX a. meno modernėjimo kryptimis
  • Atonalios medžiagos  formavimo strategijų paieškos XX a. pradžioje (Čiurlionis ir amžininkai)
  • Chorinė ir religinė M. K. Čiurlionio muzika:  tradicija versusinovacija
  • Sonatinio ciklo principo sklaida M. K. Čiurlionio kūryboje: muzika versustapyba   
  • Ženklai, simboliai ir enigmos  M. K. Čiurlionio žodžio kūryboje, partitūrose ir drobėse
  • K. Čiurlionio meno interpretacijų tinklas ir recepcijos lūžiai
  • Nežinomi M. K. Čiurlionio gyvenimo ir kūrybos faktai bei jų interpretacija
  • Varšuvos, Leipcigo, Peterburgo kontekstas ir M. K. Čiurlionio kūrybos evoliucija  
  • XX a. pradžios abstrakcionizmo pionieriai
  • Muzikos autografų ir partitūrų redagavimo istorijos (M. K. Čiurlionio atvejis)
  • XX a. vizionieriaus ir idėjų kūrėjo portretas (M. K. Čiurlionis)
  • K. Čiurlionis ir meno kanonai
  • Ar Čiurlionis būtų įsijungęs į Fluxus menininkų gretas?
  • Mikalojaus Konstantino Čiurlionio jubiliejai 

Mikalojaus Konstantino Čiurlionio 150 m. jubiliejui skirtas kongresas Vilniuje siekia pakartotinai priminti apie išskirtinę šio kūrėjo meno ypatybę – universalumą, galingą idėjų sąveiką, atveriančią naujus meniškumo horizontus ir liudijančią bendražmogišką dvasinę patirtį.

Kongreso programoje plenariniams pranešimams skriama 60 min. (50 min. pranešimui ir 10 min. diskusijai), konferencijos pranešimamas – 30 min. (20 min. pranešimui ir 10 min. diskusijai).

Pretendentai pateikia pranešimo santrauką (iki 600 žodžių), nurodant autoriaus mokslinį laipsnį ir pareigas institucijoje. Kartu su santrauka prašome atsiųsti autoriaus trumpą CV (iki 1000 žodžių) bei nuotrauką tiff arba jpg formatu (300 – 600 dpi). Dokumentus iki 2025 m. kovo 31 d. prašome atsiųsti el. paštu mkc150congress@lmta.lt  Atsakymą apie pranešimo įtraukimą į kongreso programą pretendentai gaus gegužės mėn. 15 d.

Kongresas vyks anglų k. ir lietuvių k., pagal galimybes bus organizuojamas sinchroninis vertimas.

Atrinkus svariausius kongreso pranešimus, organizatoriai inicijuos šia medžiaga grindžiamų mokslinių straipsnių parengimą ir leidybą kolektyvinėje monografijoje (2027 m.).

Tolesnė informacija bus skelbiama susirašinėjant el. pašto adresu mkc150congress@lmta.lt  ir oficialioje Vilniaus kongreso M. K. Čiurlioniui 150: atodangos ir interpretacijos svetainėje (bus paskelbta vėliau).

Kongreso programos  komitetas:

Prof. dr. habil. Vytautas Landsbergis (programos komiteto garbės narys, Lietuva)
Prof. dr. habil. Helmutas Loosas  (Leipcigo universitetas, Muzikologijos institutas, Vokietija)
Prof. dr. habil.  Beata Boleslawska-Lewandowska (Lenkijos mokslų akademija (PAN), Meno institutas, Lenkija)
Prof. dr. habil. Antanas Andrijauskas (Lietuvos kultūros tyrimų institutas, Lietuva) 
Prof. dr. habil. Philip Ross Bullock (Oxfordo universitetas, Jungtinė Karalystė),
Prof. dr. Algis Mickūnas (Ohajo universitetas, JAV)  
Prof. dr. Naglis Kardelis (Vilniaus universitetasLietuvos kultūros tyrimų institutas, Lietuva) 
Prof. dr. Aušra Martišiūtė-Linartienė (Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas, Lietuva)
Prof. dr. Rūta Stanevičiūtė-Kelmickienė (Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Mokslo centras, Lietuva)
Dr. Yumiko Nunokawa (Tokijo Waseda universitetas, Japonija)
Doc. dr. Audra Versekėnaitė (Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Muzikologijos katedra, Lietuva)
Prof. dr. habil. Gražina Daunoravičienė (Lietuvos muzikos ir Teatro akademija, Muzikologijos katedra, Lietuva)

Kongreso vadovė: Prof. dr. habil. Gražina Daunoravičienė

Kongreso vadybinė komanda: LMTA Mokslo centras, Projektų vadybos skyrius, LMTA Muzikos inovacijų studijų centras, Komunikacijos skyrius.

Kongreso sekretorė: dr. Zita Abramavičiūtė-Mučinienė (LMTA), el. paštas:  mkc150congress@lmta.lt 

 

2024 10 24

2024.10.21

„Brass LT“ žengia į naujas aukštumas su norvegų dirigentu Bjørn Breistein

2025 m. gegužės 3–11 d. Stavangeryje, Norvegijoje, vyksiantį 46-ąjį Europos varinių pučiamųjų instrumentų čempionatą „Brass LT“ pasitiks su nauju dirigentu. Juo tapo žymus norvegų dirigentas Bjørn Breistein!

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos pučiamųjų ir mušamųjų instrumentų katedros studentų ir alumnų vario dūdų orkestras „Brass LT“ (vadovai lekt. Remigijus Vilys ir prof. Kazys Daugėla) pradeda naują etapą savo veikloje. Po pergalės prestižiniame Europos varinių pučiamųjų instrumentų čempionate, orkestras siekia dar didesnių aukštumų. Šiemet gegužės mėnesį Palangoje vykusiame čempionate dalyvavo LMTA orkestras „Brass LT“, diriguojamas Russello Gray’jaus iš Jungtinės Karalystės. Tokio pasiekimo niekada nebuvome laimėję. Prieš 30 metų lekt. Remigijaus Vilio gražia iniciatyva pradėta varinių pučiamųjų orkestrų veikla „Brass band“ pasiekė kulminacinį tašką. Lietuvos orkestrai žengia naujos europietiškos kokybės ir plėtros keliu.

Breistein yra ne tik talentingas dirigentas, bet ir puikus pedagogas. Jis turi didelę patirtį dirbdamas su pučiamųjų orkestrais ir yra pelnęs tarptautinį pripažinimą. Jo vadovaujami orkestrai yra pasiekę puikių rezultatų įvairiuose konkursuose ir festivaliuose.

„Brass LT“ pasirinkimas kviesti B. Breisteiną dirigentuoti yra labai logiškas žingsnis. Norvegijos dirigentas atneš į orkestrą naujų idėjų, patirties ir padės jam tobulėti. B. Breistein jau yra susipažinęs su Lietuvos muzikiniu gyvenimu, nes prieš dvejus metus dalyvavo ambicingame projekte „Voss modelis“, kurio metu buvo keliamas Lietuvos muzikinių kolektyvų vadovų lygis.

„Brass LT“ ir B. Breistein bendradarbiavimas žada būti labai vaisingas. Orkestras ruošiasi sudėtingai konkursinei programai, kurią specialiai čempionatui parengė pats dirigentas. Klausytojai gali tikėtis išgirsti aukščiausio lygio muziką, kurią atliks vienas geriausių Lietuvos pučiamųjų orkestrų.

Šis įvykis yra dar vienas įrodymas, kad Lietuvos pučiamųjų muzika sėkmingai žengia į priekį ir užima vis svarbesnę vietą Europos muzikiniame gyvenime.

Apie Bjørn Breistein:

  • Baigė dirigavimo magistro studijas Hochshule für Musik Bazelyje, Šveicarijoje.
  • Dirba laisvai samdomu dirigentu, yra dirigavęs daugeliui orkestrų, įskaitant Norvegijos karališkąjį karinio jūrų laivyno orkestrą ir Šveicarijos armijos orkestrą.
  • Yra Jølster Brass orkestro muzikinis vadovas ir Bergeno universiteto simfoninio orkestro dirigentas.
  • Dėsto dirigavimą Griego akademijoje Bergene.
  • Turi didelę patirtį dirbdamas su jaunaisiais dirigentais.

 

LMTA Pučiamųjų ir mušamųjų instrumentų katedros informacija
2024 10 21

Renginiai

2024/12/12

SUSITIKIMAS SU GERŪTA GRINIŪTE

2024 m. gruodžio 12 d., 14:00-15:00 val.
LMTA J. Karoso salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius)
 
SUSITIKIMAS SU GERŪTA GRINIŪTE
 
Kviečiame visų specialybių LMTA studentus ir absolventus dalyvauti susitikime su LRT radijo ir televizijos laidų vedėja, žurnaliste Gerūta Griniūte.
 
Gerūta Griniūtė yra Lietuvos muzikos ir teatro akademijos absolventė, baigusi fortepijono specialybę. Įgijusi muzikos atlikimo bakalauro laipsnį pianistė savo karjeros kelią pasuko kita linkme ir baigė analitinės žurnalistikos magistro studijų programą Vilniaus universitete. Šiuo metu G. Griniūtės balsas girdimas LRT KLASIKOS radijo programose, ją taip pat galima išvysti įvairių televizijos laidų vedėjos rolėje.
 
Susitikime G. Griniūtė papasakos apie savo karjeros kelią ir sprendimą persikvalifikuoti bei tapti žurnaliste. Su studentais taip pat bus dalijamasi žiniomis apie muzikinio išsilavinimo naudą žurnalistikos srityje, bus supažindinama su šios profesijos principais, galinčiais menininkui padėti save pristatyti viešai.
 
2024/12/12

ERASMUS+ GOES TO KLAIPĖDA

2024 m. gruodžio 12 d., ketvirtadienį, 19 val.
LMTA Klaipėdos fakulteto Koncertų salėje (K. Donelaičio g. 4, Klaipėda)

ERASMUS+ GOES TO KLAIPĖDA
Koncertuoja LMTA Erasmus+ studentai

SOLISTAI:

Paolo Ferlaino / Italija
(akordeonas, prof. Raimondas Sviackevičius)
Matteo Tordiglione / Italija
(akordeonas, prof. Raimondas Sviackevičius)
Aurora Meli / Italija
(fleita, lekt. dr. Vytenis Gurstis)
Joanna Slugocka / Lenkija
(fortepijonas, prof. Daumantas Kirilauskas)
Oana Adriana Oltean / Rumunija
(kompozicija, doc. Raminta Šerkšnytė)
Orry Kaufman / Izraelis
(kompozicija, prof. Rytis Mažulis)
Daniela Pagitsch / Austrija
(šiuolaikinis šokis, doc. Andrius Katinas)

 

DUETAI:

Lars Sebastian Linke / Vokietija
Paolo Ferlaino / Italija
(akordeonai, prof. Raimondas Sviackevičius)

Loreta Matisone / Latvija
(dainavimas, prof. Sigutė Stonytė)
Marcelina Janoš / Lenkija
(fortepijonas, doc. Aidas Puodžiukas)

Marcelina Janoš / Lenkija
(fortepijonas, doc. Aidas Puodžiukas)
Joanna Slugocka / Lenkija
(fortepijonas, prof. Daumantas Kirilauskas)

Aurora Meli / Italija
(fleita, lekt. dr. Vytenis Gurstis)
Paolo Ferlaino / Italija
(akordeonas, prof. Raimondas Sviackevičius)

 

TRIO:

Lars Sebastian Linke / Vokietija
Paolo Ferlaino / Italija
Matteo Tordiglione / Italija

(akordeonai, prof. Raimondas Sviackevičius)

„Jazz combo“
Andrea Filosa / Italija
(gitara, lekt. Tomas Dičiūnas)
Giuseppe Lanzo / Italija
(bosinė gitara, lekt. Ernest Germanovič)
Giuseppe De Nisi / Italija
(mušamieji, doc. Darius Rudis)

 

Taip pat dalyvauja:
Sofiia Oleksenko / Ukraina
(vaizdo operatorius, prof. Ramūnas Greičius)
Mikulaš Svoboda / Čekija
(montažas, prof. Audrius Stonys)
Žygimantas Kučinskas / Lietuva
(garso režisūra, lekt. Laura Jurgelionytė)
Narajanas Laurinavičius / Lietuva
(garso režisūra, lekt. Laura Jurgelionytė)

 

Koncertas nemokamas, maloniai kviečiame!

2024/12/12

LMTA VARINIŲ PUČIAMŲJŲ INSTRUMENTŲ ORKESTRO „BRASS LT“ KALĖDINIS LABDAROS KONCERTAS

2024 m. gruodžio 12 d., ketvirtadienį, 19 val.
LMTA Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius)

LMTA VARINIŲ PUČIAMŲJŲ INSTRUMENTŲ ORKESTRO „BRASS LT“ KALĖDINIS LABDAROS KONCERTAS

Dalyvauja LMTA Pučiamųjų ir mušamųjų instrumentų katedros studentų ir alumnų varinių pučiamųjų instrumentų orkestras „Brass LT“ ir solistai

Vadovai: lekt. Remigijus Vilys, prof. Kazys Daugėla

Solistai:
prof. Petras Vyšniauskas (saksofonas)
Domas Ziegoraitis (saksofonas)
Kristijonas Sakalauskas (sopraninis kornetas)
Bernardas Butkus (eufonija)
Leonardas Butkus (trombonas)
Martis Petkus (trombonas)
Ričardas Jankelevičius (trombonas)
Džiugas Daugirda (vibrafonas)

Diriguoja:
Russell Gray (Jungtinė Karalystė)
Remigijus Vilys
Kazys Daugėla

Vakarą veda
Vaidotas Martinaitis

Programoje: G. Shearing, A. Waignein, B. Fraser, Ph. Sparke, P. Graham, M. Taylor, Th. Deleruyelle, F. Bryce, J. Webb, M. K. Čiurlionis

Koncertas nemokamas, maloniai kviečiame!

Rėmėjai: 
Vilniaus Vytauto Didžiojo LIONS klubas
Lietuvos varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų asociacija (LBBA)

 
2024/12/13

LMTA DOKTORANTAI: AKVILĖ GELAŽIŪTĖ (KINO REŽISŪRA)

2024 m. gruodžio 13 d., penktadienį, 15 val.
LMTA Juliaus Juzeliūno erdvinio garso sferoje 
(Gedimino pr. 42, Vilnius)

LMTA DOKTORANTAI: AKVILĖ GELAŽIŪTĖ (KINO REŽISŪRA) 

Doktorantūros meno projekto kūrybinės ir tiriamosios dalies gynimas 

Tema:„Absurdo komizmo strategijos kine“
 
Tiriamojo darbo vadovė prof. dr. Aušra Martišiūtė-Linartienė
Kūrybinio darbo vadovė doc. dr. Giedrė Beinoriūtė
Konsultantas prof. dr. Nerijus Milerius
 
Programa:
Trumpametražis vaidybinis filmas „2.2 Atmosferos arba vidutinis slėgis“ (2023)
Režisierė ir scenarijaus autorė Akvilė Gelažiūtė
Ilgametražio vaidybinio filmo scenarijus „Renovacija“ (2023)
Scenarijaus autorė Akvilė Gelažiūtė
Ilgametražio dokumentinio filmo „Best of Breed“ ištrauka
Režisierė ir scenarijaus autorė Akvilė Gelažiūtė
 
Gynimo taryba:
Pirmininkas: prof. dr. Audrius Stonys (LMTA, scenos ir ekrano menai, teatras ir kinas C 002)
Nariai: 
– prof. Janina Lapinskaitė (pripažinta menininkė, scenos ir ekrano menai, teatras ir kinas C 002)
– prof. Dāvis Sīmanis (Latvijos kultūros akademija, scenos ir ekrano menai)
– doc. dr. Renata Šukaitytė-Coenen (LMTA, humanitariniai mokslai, menotyra H 003)
– prof. dr. Rasa Vasinauskaitė (LMTA, humanitariniai mokslai, menotyra H 003)
 
Renginys nemokamas, maloniai kviečiame!
 
2024/12/13

LMTA KONCERTMEISTERIO KATEDROS STUDENTŲ KONCERTAS, SKIRTAS PROFESORIAUS CHAIMO POTAŠINSKO 100-OSIOMS GIMIMO METINĖMS

2024 m. gruodžio 13 d., penktadienį, 18 val.
LMTA Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius)

LMTA KONCERTMEISTERIO KATEDROS STUDENTŲ KONCERTAS, SKIRTAS PROFESORIAUS CHAIMO POTAŠINSKO 100-OSIOMS GIMIMO METINĖMS

Dalyvauja:
Ugnė Kaušiūtė (prof. Irenos Uss-Armonienės klasė)
Svajonė Zelkevičiūtė (prof. Audronės Kisieliūtės klasė)
Rūta Stanelytė (prof. Eglės Perkumaitės-Vikšraitienės klasė)
Fausta Hopenaitė (prof. Nijolės Ralytės klasė)
Saulė Pukinskaitė (lekt. Jonės Punytės-Svigarienės klasė)

Solistai:
Julija Karaliūnaitė (sopranas)
Linas Drąsutis (baritonas)
Arminas Skirvainis (baritonas)
Tadas Girininkas (bosas)
Gustas Leskauskas (klarnetas)

Renginio svečiai:
prof. Ramutė Vytė Vaitkevičiūtė
prof. Artūras Anusauskas
vargonininkas, muzikos kritikas Tomas Bakučionis

Renginį moderuoja
prof. Irena Uss-Armonienė

Programoje: C. M. von Weber, R. Schumann, J. Brahms, A. Ponchielli, G. Bizet, H. Duparc, R. Quilter, O. Respighi, F. Obradors, G. Finzi


PROFESORIUS CHAIMAS POTAŠINSKAS (1924-2009)

Žymus Lietuvos dirigentas, pianistas, koncertmeisteris, pedagogas, išugdęs kelias pianistų koncertmeisterių, kamerinės muzikos atlikėjų – dainininkų ir instrumentininkų – kartas, daugelį metų akompanavęs kone visiems šalies dainininkams, pelnęs neprilygstamo, legendinio koncertmeisterio vardą.

Daugiau kaip 50 metų profesorius dėstė Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Jo dėstomų dalykų spektras buvo labai platus: fortepijono specialybė, kamerinis ansamblis, bendras fortepijonas, kamerinis dainavimas. Jo koncertmeisterio klasę baigė kelios dešimtys plačiai žinomų menininkų ir pedagogų: Julius Andrejevas, Liucija Drąsutienė, Veronika Vitaitė, Virginija Dabkutė, Jurgis Karnavičius, Aleksandra Žvirblytė, Artūras Anusauskas, Egidijus Buožis, Tomas Bakučionis   ir daugelis kitų.

Nuo 1948 m. Ch. Potašinskas –  Lietuvos operos ir baleto teatro dirigentas (dabar LNOBT). Per 35 darbo LNOBT metus maestro dirigavo daugiau kaip 3000 operos ir baleto spektaklių, tame tarpe virš 40 premjerų. Rengdamas lietuviškas premjeras dirbo su kompozitoriais E. Balsiu, J. Juzeliūnu, A. Rekašiumi, J. Indra, baletmeisteriais J. Kelbausku, V. Grivicku, E. Bukaičiu. Parengė lietuvių baletų, tarp jų – J. Pakalnio Sužadėtinė, A. Rekašiaus Gęstantis kryžiusJ. Indros AudronėJ. Juzeliūno Ant marių krantoE. Balsio Eglė žalčių karalienė premjeras.

Nepaisant įvairiapusės meninės veiklos ir didelio užimtumo, Ch. Potašinskas niekada nenutraukė koncertmeisterio veiklos. Kūrybinis bendradarbiavimas jį siejo beveik su visais to meto lietuvių vokalistais ir instrumentininkais. Jo scenos partneriai buvo dainininkai Regina Maciūtė, Eduardas Kaniava, Virgilijus Noreika, Rimantas Siparis, Jonas Stasiūnas, Valentinas  Adamkevičius,  Beatričė Grincevičiūtė, Elena Čiudakova, smuikininkai Kornelija Kalinauskaitė, Eugenijus Paulauskas ir daugelis kitų. Su žymiausiais Lietuvos atlikėjais Ch. Potašinskas gastroliavo SSRS, Norvegijoje, Suomijoje, Lenkijoje, Vokietijoje. Lietuvos radijo fondo fonotekoje galima rasti virš 300 Ch. Potašinsko kūrinių įrašų.

Už įvairiapusę  meninę veiklą, nuopelnus Lietuvos kultūrai 2000 m. jam suteiktas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino IV laipsnio ordinas.


Koncertas nemokamas, maloniai kviečiame!

 
2024/12/13 - 2024/12/14

JUDESIO SPEKTAKLIS „MANO DRAUGE“

2024 m., gruodžio 13 ir 14 d., penktadienį ir šeštadienį, 19 val.

LMTA Studijų miestelyje (Olandų g. 21A, Vilnius)

JUDESIO SPEKTAKLIS „MANO DRAUGE“

Būtina registracija*

Idėja ir režisūra – Giedrė Kirkilė

Šviesų dailininkas – Darius Malinauskas

Atlikimas – LMTA Vaidybos ir režisūros katedros 4 kurso studentai:

Aidas Ašmonas, Klaudijus Matijošaitis, Lugnė Ladauskaitė, Aistė Rocevičiūtė, Ieva Gribauskaitė, Kristupas Budrys, Sibilė Marija Zavadskytė, Kyrylo Kremenchuk, Martynas Mockevičius, Mindaugas Činčys, Laura Marija Rinkevičiūtė, Vilius Kalasūnas, Urtė Janavičiūtė, Dorotėja Rožinskaitė, Gediminas Ilonis, Kamilė Maksvytytė, Vesta Bartašiūtė, Ričardas Mikalkevičius.

Muzika – William Basinski, Tom Waits, Sote, Gorillaz, John Lee Hooker.

Trukmė – 50 min

 

Mano Drauge,

…žinau, buvau neteisus. Galvojau tik apie save ir buvau įsitikinęs, kad visada turi būti mano tiesa. Bandei man pasakyti, kad turi būti ne taip, keletą kartų. Galiausiai priverčiau tave nustoti. Net jei tai ir reiškė, kad tu pasitraukei.

atsiprašau už naivumą.

…laikas bėga greitai, nors teka lėtai, tu jau manęs nebepažinosi.

…tikiuosi tu žinai, kad esame kaip du kareiviai, neišskiriami, drąsūs ir patikimi. Sese, myliu tave ir tikiuosi supranti kokia brangi esi man. Kiekvieną dieną semiuosi iš tavęs stiprybės.

…viskas sustojo, kaltė mane seka kaip šešėlis. Skauda ir slegia kaip akmuo. Mano mintys pilnos Tavęs ir klausimų apie Tave. Rodos, mano širdis verkia. Verkia kartu su Tavim. Mane apleido sielos ramybė ir aš labai apgailestauju dėl to, kas nutiko. Atleisk.

…vienintelis dalykas, kuris išliko apie mus yra kabantis plakatas ant sienos. Nieko daugiau ir nereikia.

…atleisk, kad niekada tavęs neišklausydavau. Man tai tiesiog nebuvo įdomu. Dabar suprantu, kad klydau. Atleisk.

…niekad iki galo nesupratau, ko nori tu. Atleisk, nebuvau tas žmogus, su kuriuo galėjai pasišnekėti. Nepaisant to, aš tave mylėjau.

…aš kartais nebetikiu, kad du žmonės gali susikalbėti. Mano žodžiai, pasiekę tavo ausis tampa kažkuo visai kitu, nei aš norėjau pasakyti. Galiausiai aš nutylu ir nebesitikiu būti suprasta. Turbūt ir tavęs iki galo nesuprasiu….

…kai pajuntu be galo stiprią meilę tau – aš pradedu bijoti, kad jei mylėsiu tave labiau nei tu mane – kad tu manęs nebemylėsi. Todėl sąmoningai tampu labai šalta, ir tu pasiduodi tam žaidimui, apipili mane meile, o pavargęs pasidarai šaltas. Tuomet aš pajuntu be galo stiprią meilę tau, ir…

…klausyk, aš… nebuvau vertas, o gal mes abu nebuvom verti. Kol kas. Vienas kito.. nebuvom. Buvom. Nesupratom. Norėjom, nenorėjom, juokas. Vieni. Juokai. Tikiuos, iki

…atsiprašau, atsiprašau, atsiprašau, atsiprašau, tuščia kalba, tuščias žodis, tuščia vieta liko viduj, kai nutolom. Kaip ir nebeturim už ką atsiprašyt, bet visvien, dar tiek neiškalbėta, tiek neišgailėta, tiek neišklausyta, neišgirsta. Gyvenkim toliau. Atsiprašau, ir ačiū.

…gaila, kad taip nutiko, bet nieko nekeisčiau. Tikiuosi tu taip pat.

…mes – kaip du skirtingi pasauliai, dvi skirtingos kalbos, kurios suėmė vieną teptuką ir pradėjo tapyti paveikslą. Ir tai sudėtinga. Vienas piešia vienaip, o kitas antraip . Bet teptukas vienas. Daug braukę, teplioję išmetę iš rankų teptuką, į vienas kitą sukluso pasauliai ir ėmė klausytis. Ir ėmė rastis peizažas kokio dar neregėjo pasauliai.

…tavo meilė mane išlaisvino, o tave – suvarže. Mane pagyde, o tave – įskaudino. Mane palengvino, o tave – apsinkino. Tu mane išmokei mylėti save, o aš palikau tave vieną tvarkytis su skausmu, nes man buvo nemalonu į jį žiūrėti…

…man labai gaila, kad negalime užmegzti gilesnio ryšio. Visada man buvai ir būsi brangus, tik nežinau ar tai galiu pavadinti betarpiška meile. …Svajonėse kuriu tave turbūt kitokį nei esi iš tiesų. Koks gi esi tikrasis tu?

 

*Registruokis čia:

Gruodžio 13 d.: https://forms.gle/XpcdLdUQRSRG2vtGA

Gruodžio 14 d.: https://forms.gle/vYJzf6dwTzaLeqsa7

 

Renginys nemokamas, maloniai kviečiame!

2024/12/14 - 2024/12/15

STYGININKŲ KONKURSAS, SKIRTAS PROFESORIAUS ALTININKO JURGIO FLEDŽINSKO 100-MEČIUI

2024 m. gruodžio 14–15 dienomis
LMTA II (Kongresų) rūmų kamerinė salė (Tilto g. 16/Vilniaus g. 6-2, Vilnius)

STYGININKŲ KONKURSAS, SKIRTAS PROFESORIAUS ALTININKO JURGIO FLEDŽINSKO 100-MEČIUI

Kviečiami dalyvauti styginių instrumentų (smuiko, violončelės, alto, kontraboso, arfos) specialybes studijuojantys Lietuvos aukštųjų mokyklų studentai.

Konkurso programa (trukmė iki 30 min.):

1. Baroko epochos kūrinys arba jo dalis/dalys
2. Virtuozinis kūrinys
3. Moderni miniatiūra

Konkurso vertinimo komisija:

Prof. Petras Radzevičius (altas, komisijos pirmininkas)
Doc. Gediminas Dačinskas (altas)
Lekt. Kristina Anusevičiūtė (altas)
Lekt. Jurgis Juozapaitis (altas)
Lekt. Tomas Savickas (altas)

Konkurso dalyvių paraiškų pildymas (iki 2024 m. lapkričio 22 d.), paspaudus šią nuorodą.

Kontaktas pasiteiravimui – styginiukatedra@gmail.com


1. Visi kūriniai atliekami mintinai.
2. Vertinimo komisija turi teisę nutraukti dalyvio, viršijusio nustatytą laiką, pasirodymą.
3. Dalyviai privalo atlikti kūrinius, nurodytus dalyvio paraiškoje. Kitu atveju konkurso komisija turi teisę nevertinti dalyvio pasirodymo.
4. Konkurso nugalėtojai apdovanojami laureatų diplomais.
5. Vertinimo komisijos sprendimai yra galutiniai ir neapskundžiami.

2024/12/16

PERKUSIJOS KLASĖS KONCERTAS

2024 m. gruodžio 16 d., pirmadienį, 18 val.
LMTA Balkono teatre (Gedimino pr. 42, Vilnius)
 
PERKUSIJOS KLASĖS KONCERTAS
 
Dalyvauja Lietuvos muzikos ir teatro akademijos lektorių Sigito Gailiaus ir Tomo Kulikausko studentai:
Džiugas Daugirda
Vincentas Daukšys
Jose Vincente Fusco
Kamilė Paulauskaitė
Martynas Pinaitis
 
Pianistė Xin Je
 
Programoje skambės R. Wiener, B. Hamilton, A. Piazzola, E. Sejourne, B.Tyson ir kt. kompozitorių kūriniai.
Koncertas nemokamas, maloniai kviečiame!
2024/12/19 - 2024/12/20

ŠIUOLAIKINIO ŠOKIO SPECIALYBĖS II KURSO GRUPINIAI KŪRYBINIAI DARBAI 

2024 m. gruodžio 19–20 d., 19 val.
LMTA studijų miestelis (Olandų g. 21A, Vilnius)

ŠIUOLAIKINIO ŠOKIO SPECIALYBĖS II KURSO GRUPINIAI KŪRYBINIAI DARBAI 

PROGRAMA:

The Perfect Human

Choreografija ir atlikimas: Beatričė Šaltenytė, Eunike Karosas, Urte Šunauskaitė, Armantė Jautakaitė.
Kompozitorė Justina Dvarionaitė

„Here is the human.
Here is the perfect human.
Listen to it living.
What is the perfect human thinking?
Is it content? Is it being honest? What does the perfect human want?“

Twister

Choreografija ir atlikimas: Iga Bielak- Andrzejczyk, Sofiia Vlasova, Mariia Popova, Dani Pagitsch.
Kompozitorius Laurynas Kamarauskas

„Twisted. Let’s!
A journey of connection and entanglement, where movement speaks beyond borders. Inspired by a game of Twister, five international dancers navigate shared spaces; blurring lines between play and tension. Where do boundaries end, and connection begin?“

LUTTO

Choreografija ir atlikimas: Barbora Groblytė, Rebeka Subačiūtė, Emilija Dėdinaitė, Medeinė Rainytė, Kamilė Valvonytė.
Būgnininkas Dominykas Snarskis
Kompozitorius Marco Righetto

„LUTTO – verčiant iš italų kalbos – gedulas. Neigimas, pyktis, derybos, depresija bei susitaikymas. Per šias stadijas plaukiame kasdien: išgyvendami netekties momentus, atsisveikindami su tam tikrais etapais, ryšiais, prisiminimais, svajonėmis. Išgedėkim, kas neišgedėta.“

Dėstytojas – doc. Vytis Jankauskas

2024/12/29

„KALĖDINIS VAKARAS“

2024 m. gruodžio 29 d., sekmadienį, 18:30 val. (po šv. mišių)
Šv. Apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje (Antakalnio g. 1, Vilnius)

„KALĖDINIS VAKARAS“

Atlikėjai:
Asta Krikščiūnaitė (sopranas)
Klaudijus Zajančkauskas (baritonas)
Renata Marcinkutė Lesieur (vargonai, klavišiniai)
Aistė Bružaitė (kanklės)
Egidijus Ališauskas (birbynė)

Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademijos choras „AVE VITA“
Vadovas Kastytis Barisas, chormeisterė Lina Jaskevičienė

Skaitovai:
Kristina Valentonienė
kun. Dovydas Grigaliūnas
Raimondas Paškevičius

Vakaro programoje – Kalėdų muzika, giesmės ir skaitymai

Koncertas nemokamas, maloniai kviečiame!

Organizatorius: LMTA Tarptautinių ryšių skyrius

2025/01/23 - 2025/01/24

BALKONO OKUPACIJA

2025 m. sausio 23-24 d.
LMTA Balkono teatre (Gedimino pr. 42, Vilnius)
 
BALKONO OKUPACIJA 
 
Dešimtus metus vykstantis scenos meno darbų eskizų konkursas „BALKONO OKUPACIJA“ suteikia erdvę veržliems jaunųjų menininkų – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentų – kūrybiniams eksperimentams. LMTA kviečia dalyvauti įvairių specialybių LMTA studentus!
 
Konkurso dalyviai turi galimybę laimėti piniginį prizą galutiniam darbo įgyvendinimui. Tam tereikia parodyti iniciatyvą ir užpildyti dalyvio anketą. Laukiami įvairių žanrų, formatų, masto kūrybiniai pasiūlymai.
 
Konkurse pristatomų eskizų žanras / formatas: šiuolaikinio scenos meno kūriniai (dramos / muzikos / šokio / cirko / operos spektakliai, performansai, instaliacijos, tarpdisciplininio meno projektai, etc.).
 
Registracija atvira iki 2025 m. sausio 12 d. 23 val. 59 min.
 
Daugiau informacijos: ziedune.dubnikovaite@lmta.lt
 
Renginys nemokamas! Maloniai kviečiame!
2025/02/08

III RESPUBLIKINIS ALGIO GRICIAUS VARDO STYGININKŲ KONKURSAS

2025 m. vasario 8 d. 
LMTA II (Kongresų) rūmų 219 salėje (Tilto g.16/ Vilniaus g. 6 – 2, Vilnius)

III RESPUBLIKINIS ALGIO GRICIAUS VARDO STYGININKŲ KONKURSAS

Algis Gricius –  Lietuvos smuikininkas, pedagogas, humanitarinių mokslų daktaras. Jau studijuodamas Lietuvos konservatorijoje pajuto smuiko metodikos stygių, reikalingą auklėjant jaunąjį muzikantą. Visą gyvenimą paskyrė metodiniams darbams, naujoms mokymo programoms. Rašė metodinius straipsnius – jaunojo smuikininko ugdymo smuiko pradžiamokslius su komentarais, disertaciją ,,Kreicerio 42 etiudų vaidmuo smuikininkų atlikėjiškų įgūdžių vystyme“. Šio konkurso tikslai – skleisti žymaus smuikininko ir profesoriaus A. Griciaus pedagoginio darbo principus, skatinti jaunimo poreikį meninei saviraiškai, kūrybiškumui bei smuiko atlikimo meno meistriškumui, atskleisti etiudų vaidmenį atlikėjo įgūdžių formavime.

I. DALYVIAI

  1. Konkurse gali dalyvauti respublikos muzikos, meno mokyklų ir konservatorijų styginių instrumentų (smuiko, alto, violončelės ir kontraboso) (išskyrus Nacionalinę Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklą) mokiniai.
  2. Konkurso dalyviai skirstomi į grupes:

I kategorija – 13 – 15 m.
II kategorija– 16 – 17 m.
III kategorija – 18 – 19 m.

Konkurso dalyvis, atvykęs į konkursą, privalo turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, kad prireikus jį galėtų pateikti konkurso organizatoriams ar vertinimo komisijai.

II. KONKURSO PROGRAMA IR SĄLYGOS

  1. Visų trijų kategorijų konkurso dalyviai atlieka po du kūrinius: privalomą kūrinį – etiudą pasirinktinai iš sąrašo ir barokinio stiliaus kūrinį (pjesę, fantaziją, sonatos vieną ar dvi dalis). Privalomų etiudų sąrašas.
    *Privalomus etiudus violončelei galima peržiūrėti apačioje 
  2. Pasirodymo trukmė – iki 10 min.
  3. Dalyviai atvyksta su savo koncertmeisteriais.
  4. Programa atliekama mintinai.
  5. Viršijus nustatytą laiką, komisija turi teisę nutraukti dalyvių pasirodymą.

III. APDOVANOJIMAI

  1. Dalyvių pasirodymus vertins kompetentinga komisija.
  2. Konkurso nugalėtojai bus apdovanojami laureatų (I, II, III laipsnio) diplomais kiekvienoje kategorijoje.
  3. Visiems konkurso dalyviams, jų pedagogams, koncertmeisteriams bus įteikti padėkos raštai.
  4. Už išskirtinį etiudo atlikimą bus skiriami specialūs prizai.
  5. Vertinimo komisijos sprendimai galutiniai ir neskundžiami.

IV. KONKURSO VIETA IR LAIKAS

 2025 m. vasario 8 d. Konkurso pradžia 10 val. LMTA II rūmai (Vilniaus g. 6-2, 01101 Vilnius,  219 aud.)

V. DALYVAVIMO SĄLYGOS

  1. Registracija ir konkurso dalyvių paraiškos priimamos iki 2025 m. vasario 1 d. Konkurso paraiškos forma. Paraiškos formą siųsti el. paštu: dalia@cera.lt
  2. Dalyvių atvykimo registracija, pasirodymų eiga ir laikas bus paskelbti 2025 m. vasario  4 d.  00 val. 
  3. Dalyvio mokestis visų kategorijų solistams – 20 eur.
  4. Dalyvio mokestį sumokėti iki 2025 m. vasario 1 d.
  5. Mokėjimo paskirtyje įrašyti: A. Griciaus  konkursas, nurodydami dalyvio vardą ir pavardę.

Dalyvio mokestį pervesti:

VšĮ „MENIJA“
IBAN LT 217300 0101 4199 9530
,,Swedbank“ AB
Paskirtis – „Griciaus konkursas“

Kelionės bei maitinimo išlaidas konkurso dalyviai apmoka patys.

VI. KONKURSO ORGANIZATORIAI

LMTA Styginių katedra, CERAME       


*Privalomi etiudai violončelei:

I GRUPĖ
II GRUPĖ
III GRUPĖ


Kontaktas pasiteiravimui – Dalia Šešelgienė
Tel. +370 615 32372
El. p.: dalia@cera.lt

 

 

 

2025/03/29 - 2025/03/30

XIII RAIMUNDO KATILIAUS LIETUVOS JAUNŲJŲ ATLIKĖJŲ KONKURSAS

2025 m. kovo 29 – 30 dienomis
LMTA II (Kongresų) rūmų Kamerinėje salėje (Tilto g. 16/Vilniaus g. 6-2, Vilnius)

XIII RAIMUNDO KATILIAUS LIETUVOS JAUNŲJŲ ATLIKĖJŲ KONKURSAS

Kviečiami dalyvauti smuiko, alto, violončelės, kontraboso ir arfos specialybių 7-12 klasių (arba 7-8 bei I-IV gimnazijos klasių) moksleiviai iš Lietuvos muzikos mokyklų, gimnazijų bei konservatorijų.

KONKURSO DALYVIAI SKIRSTOMI Į DVI AMŽIAUS GRUPES:

  •  A grupė – dalyviai, besimokantys 7-9 klasėse (arba 7-8 ir I gimnazijos klasėse)
  •  B grupė – dalyviai, besimokantys 10-12 klasėse (arba II-IV gimnazijos klasėse)

A GRUPĖS DALYVIŲ KONKURSO PROGRAMA:

  1. Etiudas arba kapričas
  2. Stambios formos kūrinys (Variacijos, sonata, fantazija, koncertas arba jo I ar II-III dalys)
  3. Pjesė

Programos trukmė  15-25 min.

B GRUPĖS DALYVIŲ KONKURSO PROGRAMA:

  1. Etiudas arba kapričas
  2. Stambios formos kūrinys (Variacijos, sonata, fantazija, koncertas arba jo I ar II-III dalys)
  3. Dvi skirtingo charakterio pjesės

Privalomas vienas lietuvių kompozitoriaus kūrinys

Programos trukmė 20-35 min.

VERTINIMO KOMISIJA
Pirmininkas prof. Jurgis Dvarionas (smuikas, Lietuvos muzikos ir teatro akademija)
Nariai:
prof. Rusnė Mataitytė (smuikas, Lietuvos muzikos ir teatro akademija)
lekt. Dovilė Juozapaitienė (altas, Lietuvos muzikos ir teatro akademija)
mok. Kristina Kupšienė (smuikas, Klaipėdos E. Balsio menų gimnazija)
mok. Asta Krištaponienė (violončelė, Kauno J. Naujalio muzikos gimnazija)

Konkurso dalyvių paraiškų pildymas (iki 2025 m. kovo 5 d.) paspaudus šią nuorodą.

Dalyvio mokestis – 25 Eur

Kontaktas pasiteiravimui – styginiukatedra@gmail.com


  1. Visi kūriniai atliekami mintinai.
  2. Dalyviai privalo atlikti kūrinius, nurodytus dalyvio paraiškoje. Kitu atveju konkurso komisija turi teisę nevertinti dalyvio pasirodymo.
  3. Kelionės ir maitinimo išlaidas apsimoka patys dalyviai.
  4. Konkurso nugalėtojai apdovanojami laureatų diplomais.
  5. Vertinimo komisijos sprendimai yra galutiniai ir neapskundžiami.
  6. Ankstesnių R. Katiliaus vardo konkursų I premijos laureatai konkurse dalyvauti negali.
  7. Prieš pasirodymą dalyviai turi atvykti, užsiregistruoti konkurso sekretoriate (Lietuvos muzikos ir teatro akademija, II (Kongresų) rūmų (tilto g. 16/Vilniaus g. 6-2, Vilnius) 205 aud.