Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Griežtas asociacijos „CILECT“ atsakas į Rusijos kino mokyklų pareiškimus

Tarptautinė kino mokyklų asociacija CILECT griežtai sureagavo į Rusijos kino mokyklų vadovų pasisakymus Ukrainos atžvilgiu.

Gegužės 12 d. CILECT asociacija išplatino pareiškimą, kuriame „smerkia Rusijos karo veiksmus Ukrainoje ir reiškia gilų susirūpinimą“ dėl Rusijos mokyklų rektorių reiškiamos paramos karui. Asociacijos taryba pabrėžė, kad visos CILECT mokyklos-narės privalo laikytis bendrų asociacijos tikslų ir vertybinių principų, nepriklausomai nuo šalyje vykdomos nedemokratiškos politikos.

Dar kovo mėnesį Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Kino ir televizijos katedros ir Tarptautinių ryšių skyriaus iniciatyva buvo išsiųstas kreipimasis į Pasaulio kino mokyklų asociaciją CILECT dėl Rusijos Federacijos kino mokyklų VGIK ir GIKIT rektorių išreikšto oficialaus palaikymo Rusijos vykdomam karui Ukrainoje.

Laišką, reikalaujantį pašalinti šias mokyklas iš CILECT tinklo, pasirašė penkių šalių nacionalinių kino mokyklų vadovai: Talino universiteto Baltijos kino, medijų ir menų mokyklos; Bratislavos performatyvių menų akademijos Kino ir televizijos fakulteto; Prahos scenos menų akademijos Kino ir televizijos mokyklos (FAMU); Lenkijos nacionalinės kino, televizijos ir teatro mokyklos Lodzėje; Lietuvos muzikos ir teatro akademijos.

Laiške, adresuotame CILECT prezidentui prof. Bruce‘ui Sheridanui, buvo prašoma atkreipti dėmesį į Valstybinio Rusijos S. A. Gerasimovo kinematografijos universiteto VGIK Maskvoje ir Valstybinio Sankt-Peterburgo kino ir televizijos instituto GIKIT rektorių išreikštą oficialią paramą Rusijos vykdomam karui Ukrainoje bei Donecko ir Luhansko respublikų pripažinimą.

Lietuvos muzikos ir teatro akademija, palaikydama teisėtą Ukrainos kovą už nepriklausomybę ir remdama šios šalies suverenumo ir taikos siekį, į Kino ir televizijos katedrą priėmė aštuoniolika Ukrainos studentų: vaizdo režisūros, dramaturgijos, vaizdo operatoriaus, montažo ir garso dizaino specialybių. Dauguma jų atvyko iš LMTA Erasmus partnerinės mokyklos, Kijevo Nacionalinė I. K. Karpenko-Kary universiteto. Akademija suteikė galimybę Ukrainos studentams gyventi Lietuvoje ir gauti visavertes studijas Kino ir televizijos katedroje. 

2022 05 23