Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Atlikėja Mary Mo pristato naują kūrinį „Lotus“

LMTA džiazo katedros dėstytoja bei lektorė Marija Monika Dičiūnė – Mary Mo pristato naują kūrinį „Lotus“. 

Balis, Šri Lanka, Tailandas… daugybei lietuvių baigiant „žiemoti“ tolimuose kraštuose, likusius namuose atlikėja ir dainų kūrėja Mary Mo ragina nenusiminti ir pabandyti tą pačią šilumą bei ramybę atrasti savyje.

Tomo Adamavičiaus nuotr.

„Daina „Lotus“ yra apie dievą, kuris slepiasi kiekviename iš mūsų ir gali veikti kaip terapija ne tik pačiam sau, bet ir kitam: kartu kvėpuojant, susiliejant ir taip tampant gydančia vienas kito užuovėja“, – sako atlikėja neslėpdama, kad dainos žinutė gimė iš asmeninės patirties. „Kadangi sukuosi muzikos šou pasaulyje, kur tempai tikrai dideli, pati praėjau visą dvasinės ramybės paieškų ciklą: nuo meditacijos, jogos praktikavimo iki suvokimo, kad ieškant ramybės kartais puikiais „vedliais“ gali tapti ir tiesiog tau artimi žmonės. Noriu pasidalinti šia nuotaika bei nuojauta ir su klausytojais galbūt jautriai išgyvenančias sunkesnį asmeninį ar pasaulinį etapą“ , – pasakoja Mary Mo.

Dėl svajonės pati sau tapo ir prodiusere

Mary Mo (kasdienybėje žinoma kaip Marija Monika Dičiūnė) vokalo meno jau 14 metų moko kitus: turi savo vokalo studiją, dėsto džiazo dainavimą ir chorą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, yra aktyvi vokalinių konkursų ir projektų žiuri narė. Nepaisant solidžios patirties padedant muzikuoti kitiems, pati solines dainas ji pradėjo leisti tik neseniai, o balandžio 1 d., klube „Jazz Cellar“ įvyks ir pirmasis atlikėjos autorinis koncertas, kuriame skambės dažniausiai RnB stiliaus įkvėpti, Mary Mo parašyti kūriniai.

 „Turbūt kaip ir daugelis kūrėjų visada laukiau to „stebuklo“: kad netikėtai mane kas nors pastebės, įvertins ir padės išgarsėti, – juokiasi Mary Mo. – Deja, realybė yra kur kas paprastesnė: bėgant laikui supranti, kad niekas neturi laiko aplink tave šokinėti ir tavęs „auginti“ – tai padaryti gali tik tu pats“. Toks suvokimas atlikėją paskatino nebeatidėlioti svajonių ir solo karjeros kelią tiestis savarankiškai. „Nebesidairiau pagalbos net prodiusavime: pati „lipdžiau“ savo kūrinį, kai kurių dalykų teko ir pasimokyti, tad darbas buvo ilgas ir sunkus, bet toks procesas suteikė tik dar daugiau kūrybinės laisvės: galimybę kūrinį dėlioti taip kaip pati matau ir jaučiu, taip neprarandant tiesiai iš širdies einančios autentikos“, – sako dainininkė. Dainos įvaizdį, vizualizaciją ji taip pat sugalvojo pati, o draugė, 3D menininkė Karolina Virkutytė padėjo idėją paversti realybe. „Taigi, galima sakyti, kad naujasis „Lotus“ kūrinys didžiąja dalimi yra prodiusuotas savarankiškai“, – įkvėpimu drąsiai siekti savo tikslų dalinasi atlikėja. „Ir dar vienas patarimas: pati savo kailiu patyriau, kad perfekcionizmas ne visada yra gerai. Kartais jis gali jus stabdyti nuo mokymosi, eksperimentų, progreso, kuris įvyksta tiks pabandžius kažką padaryti, kad ir netobulai“.

Martyno Stankaičio nuotr.

Gyvenimas nesibaigia ties namu, šuniu ir vaikais

Mary Mo – įkvepiantis pavyzdys ne tik kaip siekti savo svajonės, bet ir kada jos siekti: svarbu nepasiduoti, nepaisant to, koks užsiėmęs esi ar kokį statusą bei atsakomybes turi. „Nors kitus muzikos mokau nuo dvyliktos klasės, niekadada neturėjau laiko savo pačios vidiniam kūrėjui. Gali jam aplaužyti sparnus, dyglius, tačiau supratau, kad jis niekur nedings – vis šiaušis ir man primins, kad jį apleidau, neišpildžiau. Esu girdėjus, kad menininkai net ir gilioje senatvėje ima gailėtis kažko nepadarę, graužiasi iki paskutinės akimirkos… Todėl nusprendžiau nieko nebelaukti ir kryptingai judėti link savo tikslų čia ir dabar“, – pasakoja dainininkė, žmona ir mama. „Mano patirtis atsispindi ir kūryboje: tiek gražūs dalykai, tiek skaudūs patirti išgyvenimai: tikrai turiu, ką papasakoti, tikiuosi, tai pajaus ir kitos moterys bei visi klausytojai“, – šypsosi „Lotus“ autorė ir atlikėja.

Dainos vizualizaciją kūrė Karolina Virkutytė
Muzikos autoriai – Marija Monika Dičiūnė, Tomas Dičiūnas ir Paulius Vaicekauskas.
Ypatinga padėka – Ugnei Samulevičiūtei: už draugystę, palaikymą, ir teksto pataisymus.

Kūrinio nuoroda: https://www.youtube.com/watch?v=gd0PufB_kDg

2023 03 28