Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Baigėsi NSŠ parengiamieji kursai „Menas ir sveikata 2023“

Jau kelis metus iš eilės Lietuvos muzikos ir teatro akademija kartu su Vilniaus universitetu vasario–birželio mėnesiais organizavo tradiciniais tapusius neformaliojo suaugusiųjų švietimo programos parengiamuosius kursus „Menas ir sveikata 2023“, kuriuos šiais metais sėkmingai baigė 84 programos dalyviai.

Nuo 2015 metų pradėta vykdyti jungtinė VU-LMTA Muzikos terapijos magistro programa, kuri nuo 2019 metų buvo išplėsta į Menų terapijos magistro programą su trimis specializacijomis: muzikos, šokio-judesio bei dramos terapijos, o nuo 2021 metų prijungtos ir dailės terapijos studijos. Studijų programos tikslas – parengti sveikatos mokslų magistrą, profesionaliai taikantį meno terapiją asmens sveikatos ir gerovės srityje bei gebantį vykdyti mokslinę tiriamąją veiklą – plėtoti naujas idėjas ir dalyvauti tarpdisciplininiuose tyrimuose, tobulinti menų terapijos metodus ir kurti naujus.

Džiaugiamės, kad šiais metais programai pritraukus didelį būrį dalyvių, įvyko visi programos siūlomi kursai. Šiais metais programą sėkmingai baigė 84 asmenys. Dalyviai galėjo rinktis lankyti rekomenduojamą Sveikatos pagrindų modulį, Meninės raiškos ir Terapijos patyrimo ir refleksijos grupę, pasirenkant vieną iš siūlomų specializacijų: drama, muzika, šokis-judesys ir dailė.

Pirmieji du programos moduliai vyko nuotoliu, kursų užsiėmimus vedė geriausi savo srities profesionalai: fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoja Virginija Kirtiklienė, apie žmogaus raidą ir raidos sutrikimus mokė Akademijos dėstytojos Lietuvos muzikos terapijos asociacijos ir Lietuvos šokio – judesio terapijos asociacijos tarybos narė docentė dr. Solveiga Zvicevičienė bei ilgametę patirtį sukaupusi LMTA docentė dr. Violeta Rimkevičienė. Dramos pagrindų modulį vedė kino, televizijos ir radijo aktorė, režisierė, ilgametė dėstytoja Sonata Visockaitė, Muzikos – LMTA doc. dr. Aldona Vilkelienė ir kompozitorė Snieguolė Dikčiūtė Pranulienė. Šokio istorijos ir teorijos paskaitas dėstė lektorė Dalia Šeniauskaitė, o Šokio kūrybos ir atlikimo pagrindusvedė lektorės Auksė Luišaitė-Jauniškė ir Rasa Urbonavičienė. Dailės specializacijos paskaitas vedė VDU dėstytoja doc. dr. Aušra Vasiliauskienė bei dailės terapijos profesijos pradininkė Lietuvoje dr. Audronė Brazauskaitė. Menų terapijos patyrimo ir refleksijos grupių užsiėmimai vyko gyvai, juos vedė: Dramos – režisierė, psichodramos ekspertė, dramos terapijos lektorė Vida Lipskytė; Šokio-judesio – lektorė Raimonda Duff ir doc. dr. Solveiga Zvicevičienė; Dailės – psichologė, dailės terapeutė, Lietuvos geštalto asociacijos, Psichodramos draugijos ir Lietuvos dailės terapijos taikymo asociacijos narė Dovilė Janskauskienė; Muzikos– LMTA Muzikologijos katedros docentė, socialinių mokslų daktarė, programos vadovė Vilmantė Aleksienė.

LMTA Karjeros ir kompetencijų centras, bendradarbiaudamas su Lietuvos muzikos terapijos asociacija, Lietuvos šokio-judesio terapijos, Lietuvos dailės terapijos ir Dramos terapijos asociacijomis, sudaro galimybes išklausyti išlyginamuosius modulius programoje „Menas ir sveikata“. NSŠ programa vykdoma kaip parengiamieji kursai stojantiems į VU – LMTA Menų terapijos magistro programą  bei kvalifikacijos tobulinimas visiems besidomintiems meno poveikiu sveikatai, įgyjant papildomų žinių ir gebėjimų taikyti menų terapijos elementus savo profesijoje.

Priėmimą į Menų terapijos studijų programą vykdo Vilniaus universitetas.

2023 06 20
Informaciją parengė LMTA Karjeros ir kompetencijų centras