Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Respublikinės moksleivių konferencijos varpams nutilus

Š. m. kovo 3 d. vyko Respublikinės muzikos ir meno mokyklų moksleivių konferencija „Modernios Lietuvos šimtmetis: muzikos istorija ir jos herojai“. Organizatoriai – Vilniaus muzikos mokykla „Lyra“ ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) Muzikos istorijos katedra.

Kristupas Antanaitis
B2, Muzikologijos studijų programa

Atslūgus didiesiems valstybės atkūrimo šimtmečio renginiams, į švenčių verpetą pasinėrė ir jaunieji mūsų tautos nariai. Vilniaus miesto muzikos mokyklos „Lyra“ ir kitų miestų muzikos mokyklų mokiniai kartu su Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) Muzikos istorijos katedra jau vienuoliktąjį kartą surengė moksleivių konferenciją.

Konferencijos metu pirmą kartą buvo atliekamas unikalus ir įdomus projektas – panaši konferencija vyko Klaipėdoje Jeronimo Kačinsko muzikos mokykloje, tad mokyklos tiesioginiu Skype ryšiu susijungė ir gerą pusvalandį bendravo virtualiai. Klaipėdiečiai pristatė pranešimą apie miesto merą Vytautą Grubliauską ir jo kaip muziko kelią. Vilniečiai nenorėjo pasirodyti prastesni ir pateikė net du pranešimus – vienas jų buvo muzikinio žurnalo „Muzikos barai“ apybraiža, kelias ir istorija, o antrasis, suintrigavęs daugelį salėję sėdėjusių žiūrovų, buvo apie modernųjį lietuvių muzikos archeologą Bronių Kutavičių. Šio pranešimo metu Elzė Amilevičiūtė (Vilniaus chorinio dainavimo mokykla „Liepaitės“) pristatė autentiškus instrumentus ir pademonstravo, kaip jie skamba.

Konferenciją pradėjo pranešimas „Muzikinė kelionė po Lietuvos laikinąją sostinę“, kurį skaitė Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijos 3 klasės mokinės Brigita Lukoševičiūtė, Justė Kaminskaitė, Saulė Jasevičiūtė.

Mano požiūriu bene geriausias konferencijos pranešimas – „Lietuviškumo dvasia Eduardo Balsio kūryboje“, kurį perskaitė septintokės Aiste Bertulytė ir Marija Kiseliovaitė, atvykusios iš Vilniaus chorinio dainavimo mokyklos „Liepaitės“. Merginos pasakojo apie muzikos gyvenimą, kūrybą, rodė muzikinius pavyzdžius.

Intriguojantys pranešimai sekė vienas po kito ir stebino informacijos gausa. Vilniaus Naujosios Vilnios muzikos mokyklos mokiniai pasirinko temą „Lietuvos istorijos atspindžiai Giedriaus Antano Kuprevičius kūryboje“. Vilniaus muzikos mokyklos „Lyra“ mokinės Eimantė Žemytė ir Aistė Dirginčiūtė pasakojo apie Lionginą Abarių, o štai Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos mokiniai pristatė kompozitorių Vaclovą Augustiną ir jo kūrybinį kelią. Šį pranešimą vainikavo „čiurlioniukų“ gyvo garso koncertas, kurio metu jaunieji choristai atliko V. Augustino dainą „Anoj pusėj Dunojėlio“.

Konferencijos finalas buvo daugiau nei lietuviškas: Alytaus muzikos mokyklos mokinė pristatė video filmą apie Dzūkijos krašto dainininkę Veronika Povilionienę, o Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnazijos mokiniai Jekaterina Kostina, Aistė Pranciulytė ir Paulius Puleikis kalbėjo apie Vytautą Kernagį.

Paskutiniuoju akordu tapo Vilniaus J. Tallat-Kelpšos konservatorijos mokinių filmukas apie jų kuriamą youtube kanalą, kuriame žiūrovai gali stebėti Lietuvos džiazo istoriją, gaila, bet tik anglų kalba.

Konferencijos nugalėtojus tradiciškai rinko publika. Šį kartą jais tapo septintos klasės mokinės Eimantė Žemytė ir Aistė Dirginčiūtė iš „Lyros“ muzikos mokyklos. Visi konferencijos dalyviai ir jų mokytojai buvo apdovanoti CD ir knygomis, kurias dovanojo LMTA Muzikos istorijos katedra.

Būtina paminėti ir tai, kad konferenciją šauniai vedė LMTA Muzikos teorijos ir kritikos studijų programos  B2 studentės Kotryna Lukšytė ir Karolina Šaltmirytė. Konferencija paliko neišdildomą  įspūdį – kiek daug gabių vaikų parengė tikrai neeilinius pranešimus, taip parodydami skirtingą Lietuvą ir jos herojus. Džiugu, jog tiek daug jų turime.

(c) Lietuvos muzikos ir teatro akademija