Almina Statkuvienė
Styginių katedros lektorė. Dėstomas dalykas: Orkestro partijos.
Almina Statkuvienė (Murinaitė) gimė 1964 metais. 1982 metais baigė J. Naujalio vidurinę meno mokyklą, K. Ivaškevičiaus smuiko klasę. Dar besimokydama mokykloje dalyvavo įvairiuose respublikiniuose moksleivių ir jaunųjų atlikėjų konkursuose, tapo laureate. 1987 metais su pagyrimu baigė Lietuvos TSR Tautų draugystės ordino Valstybinę konservatoriją, prof. A. Vainiūnaitės smuiko klasę.
1987-1988 metais Almina Statkuvienė grojo Kauno Valstybinio muzikinio teatro orkestre, pirmų smuikų grupėje, 1988-1993 metais buvo Valstybinio simfoninio orkestro pirmų smuikų grupės narė.
Nuo 1993 metų smuikininkė groja Lietuvos Nacionaliniame simfoniniame orkestre, pirmų smuikų grupėje. Šiame kolektyve nuo 2000 metų buvo antroji orkestro koncertmeisterė. Dabartinės pareigos Nacionaliniame simfoniniame orkestre – pirmų smuikų koncertmeisterio padėjėja. Su šiuo kolektyvu smuikinkė ne kartą yra griežusi ir solo. Nacionalinis simfoninis orkestras koncertavo Europos, Japonijos, Lotynų Amerikos, Tailando, Indijos, Ukrainos prestižinėse salėse bei akompanavo tokiems solistams kaip M. Rostrapovičius, V. Repinas, J. Rachlinas, N. Znaideris, J. Bell, J. Bašmetas, N. Hakhnazaryan, K. Soltany, S. Krylov, E. Kovacic, A. Botvinov, M. Duenas, seserims K. ir M. Labeque, broliams A. ir J. Jussen, J. Norman, E. Garanča, J. Tetelman, B. Terfel, taip pat žymiausiems Lietuvos solistams. Griežiant Nacionaliniame simfoniniame orkestre, 2021 – 2025 metų laikotarpyje išleisti šie garso įrašai : „Lamentate“, „Saudade“, „Astor Piazzolla“, „I Lituani“.
Nuo 2003 metų Almina Statkuvienė yra aktyvi įvairių projektinių orkestrų iniciatorė ir koncertmeisterė. 2003-2008 metais kartu su G. Kėvišu ir altininku A. Statkumi smuikininkė subūrė Vilniaus festivalio orkestrą. Su šiuo orkestru koncertavo įvairūs įžymūs solistai J. Bašmetas, N. Imai, M. Maiskij, D. Geringas, D. Ishizaka, V. Repinas, P. Graffinas, S. Nakariakovas ir kt. Koncertuota Vilniuje, Meklenburge, Vysbadene, Balbeke, Taorminoje, Rusėje, Varšuvoje, Liublijanoje, Katanijoje. 2008 metais, diriguojant K. Penderecky, groti koncertai ir Lotynų Amerikoje: Brazilijoje, Kolumbijoje, Urugvajuje, Argentinoje.
2012 metais kartu su dirigentu V. Lukočiumi smuikininkė incijavo orkestro „Vilnius Sinfonietta“ įkūrimą ir iki šiol yra jo koncertmeisterė. Su šiuo kolektyvu yra įgyvendinta daug įvairių koncertų ir projektų: V. Noreikos atsisveikinimo turas „Ačiū už meilę“, kuriame taip pat dainavo E. Seilius, M. Vitulskis, V. Vyšniauskas, keturi LRT muzikinio projekto „Auksinis balsas“ sezonai, LRT 90 -mečiui skirtas projektas 90 dainų – 90 legendų, du LRT muzikinio projekto „Dainuoju Lietuvą“ sezonai, dalyvauta LRT muzikinio projekto „Miuziklo garsai“ aštuoniose laidose. Įrašyta K. Mašanausko muzika miuziklams „Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės legenda“ ir „Mindaugas Karalius“. Taip pat įrašyta muzika žymaus lenkų režisieriaus K. Zanussi filmo „Eteris“ garso takeliui. 2021, 2022 metais su „Vilniaus Sinfonietta“ dalyvauta Nacionaliniuose Lietuvos kino apdovanojimuose „Sidabrinė gervė“. 2023 metais grota pirmame Vaclovo Daunoro vardo operos festivalyje Žagarėje ir Joniškyje. Akompanuota tokiems įžymiems atlikėjams kaip T. Cutugno, S. Tankjan, J. Calejja, N. Kennedy, A. Grigorian, „Il Volo“, Il Divo“.
2024 metais su „Vilniaus Sinfonietta“ grota Europos Dailiojo čiuožimo čempionate ir šimtmetį mininčioje Lietuvos Dainų šventėje „Kad giria žaliuotų“.
Tokia plati ir įvairi orkestrinė veikla sąlygojo tai, jog 2018 metais Almina Statkuvienė buvo pakviesta dirbti Lietuvos Muzikos ir Teatro akademijos styginių instrumentų katedroje dėstyti orkestro partijų ir skaitymo iš lapo dalyką bei vesti studentų simfoninio orkestro grupines repeticijas.
Almina Statkuvienė aktyviai dalyvauja ir kamerinės muzikos ansambliuose. 1994-1996 metais smuikininkė griežė antru smuiku Lietuvos kvartete. Nuo 2006-2023 metų griežė pirmuoju smuiku Vilniaus styginių kvintete „Intermezzo“. Šis ansamblis koncertavo su daugeliu įvairių solistų, tarp jų V. Noreika, V. Juozapaitis, L. Mikalauskas, L. Pautienis, D. Puišys, A. Grigorian, A. Krikščiūnaite, G. Skėrytė, A. Kulikauskas, L. Mockūnas ir kiti. Kolektyvas pasirodė daugelyje Lietuvos ir užsienio koncertų salių. Su šveicaru B. Bieri, hango ir obertoninio dainavimo virtuozu turėjo gastroles po Šveicariją bei išleido dvi kompaktines plokšteles „…from silence…” ir „In Time“. Su kvintetu koncertavo „Reformatų skveras grįžta atsinaujinęs“ atidaryme ir Dubingių muzikos festivalyje.
Su styginių kvartetu griežė „Kuršėnų dvaro atidaryme“ ir „Kosto Smorigino Trio ir styginių kvartetas“ vienuolikos koncertų ture Lietuvoje. Su kvartetu „Rasos“ griežė TVP Vilno muzikiniame projekte „Polska i Litwa w muzycznych krajobrazach Čiurlionisa“.