Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Gediminas Dačinskas

Gediminas Dačinskas (c) Dmitrij Matvejev

Styginių instrumentų katedros docentas. Dėstomas instrumentas: altas. 


Gediminas Dačinskas (g. 1971 m.) yra vienas ryškiausių Lietuvos altininkų, kamerinės muzikos atlikėjas, pedagogas. Savo kūrybine veikla apima platų lauką nuo senovinės, klasicizmo iki pat avangardinės muzikos. G. Dačinskas studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje prof. Petro Radzevičiaus ir Salzburgo universitete Mozarteum prof. Thomaso Rieblio klasėje. Didžiąją kūrybinės veiklos dalį skiria Lietuvos nacionalinės filharmonijos Čiurlionio kvartetui, kuriame groja nuo 2003 m. Su šiuo kolektyvu dalyvavo tokiuose festivaliuose kaip Prahos pavasaris, Berliner Festwochen, Gent Festival van Vlaanderen, Janačkuv Mai, Moravijos ruduo, Šlėzvigo-Holšteino, Meranofest, Europamusicale, Amadeo, St. Magnus ir kituose, o taip pat nuolat koncertuoja visuose didžiausiuose Lietuvos festivaliuose ir svarbiausiose koncertų salėse. Ypač didelę reikšmę teikia lietuviškos muzikos sklaidai Lietuvoje ir pasaulyje, nuolat įtraukia ją į koncertines programas šalyje ir užsienio valstybėse, tokiose kaip Vokietija, Švedija, Norvegija, Estija, Latvija, Lenkija, Italija, Kanada, Rusija, JAE, JAV, Meksika, Japonija, Kinija ir kt.

G. Dačinskas griežė solo su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru, Klaipėdos kameriniu orkestru, Šiaulių kameriniu orkestru, Gaidos festivalio ansambliu, Salzburgo orkestru Pro Musica, Universiteto Mozarteum simfoniniu orkestru ir kitais. Nuo 1998 m. dalyvavo Vilniaus naujosios muzikos ansamblio veikloje, griežė tokiuose kolektyvuose kaip Trio Advance, Camerata Salzburg, Darmštadto valsybinėje operoje ir kt. Gediminas Dačinskas į savo repertuarą greta žinomų kūrinių nuolat įtraukia šiuolaikinių ar retai atliekamų opusų, juos paskelbia CD ir radijo įrašais.

Nuo 2009 m. dėsto Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, taip pat vedė meistriškumo kursus Lietuvoje, Meksikoje, Šveicarijoje.

Be lietuvių kalbos dar kalba vokiečių, anglų ir rusų kalbomis (C2).