M. K. Čiurlionio konkurso nugalėtojai pradeda kelią į Dižiąją sceną!
Iškilminga apdovanojimų ceremonija Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje baigėsi vienas įspūdingiausių ir reikšmingiausių muzikos pasaulio įvykių – IX Tarptautinis M. K.Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkursas. Kelias į Didžiąją sceną čia prasidėjo talentingiausiems atlikėjams iš Vokietijos, Japonijos, Pietų Korėjos, Latvijos, Čekijos ir Lietuvos.
Lietuvos nacionalinė filharmonija net du vakarus iš eilės talentingiausiems jauniesiems pianistams tapo keliu į didžiąsias pasaulio scenas. Į prestižinio jau devintojo Tarptautinio M.K.Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkurso pirmuosius turus pateko beveik 60 atlikėjų iš 22 pasaulio valstybių. Po tarptautinės komisijos vertinimų liko patys stipriausi.
Garbė rungtis dėl pagrindinio pianistų konkurso prizo atiteko Japonijos, Pietų Korėjos, Vokietijos ir Lietuvos atlikėjams. Kartu su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru, kuriam dirigavo Modestas Barkauskas, jie atliko Roberto Schumanno, Fryderyko Chopino, Ludwigo van Beethoveno ir Johanneso Brahmso koncertus fortepijonui ir orkestrui.
Pianistų konkurso komisijos pirmininkas prof. Rolandas Krügeris (Vokietija) savo sveikinimo žodyje pabrėžė, kad nepaisant konkurencijos, šio konkurso atmosfera leido visiems jaustis kaip viena didelė šeima. Vargonininkų konkurso dalies pirmininkas prof. Andrzejus Chorosińkis (Lenkija) akcentavo M. K. Čiurlionio konkurso svarbą ieškant talentų visame pasaulyje.
Jau po pirmųjų vargonininkų konkurso atrankų paaiškėjo, kad stipriausius konkursantus atsiuntė Čekija. Iš trylikos patekusių į antrąjį turą – jų buvo net keturi. Tad nenuostabu, kad ir prizinės vietos atiteko būtent čekams: nugalėtoju tapo Jan Kopřiva (10 000 eurų piniginis prizas), antrąją vietą užėmė Tatiana Pernetova (5 000 eurų). Trečiosios vietos nugalėtojais tapo Laura Schlappa ir Aaron Voderholzer iš Vokietijos (po 2 000 eurų prizas). Lietuvis Benas Jonušas buvo apdovanotas koncertiniais prizais kaip pats jauniausias vargonininkų konkurso atlikėjas.
Didžiosios scenos jaudulį, įrodant tarptautinei žiuri, kad esi stipriausias, teko įveikti net šešiems pianistų konkurso finalininkams. Čia neprilygstamas buvo atlikėjas iš Pietų Korėjos Jinhyung Park. Jis ir išsiveža pagrindinį – 10 000 eurų apdovanojimą. Antrosios vietos nugalėtoju tarptautiniame M. K. Čiurlionio konkurse tapo Simonas Poška (5 000 eurų). Trečioji vieta ir 3 000 eurų prizas irgi atiteko Lietuvos atstovui – Kasparui Mikužiui.
IX Tarptautinis M. K. Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkursas išsiskiria ne tik dosniu piniginiu fondu. Jaunieji pianistai ir vargonininkai apdovanojami ir gausybe specialiųjų bei koncertinių prizų.
„Šis konkursas ypač prisideda ne tik garsinant M. K. Čiurlionio vardą pasaulyje, bet ir propaguojant šiuolaikinių lietuvių kompozitorių kūrinius,“ – sako konkurso direktorius Eugenijus Butvydas. Pagal konkurso reikalavimus jaunieji atlikėjai į savo repertuarą privalomąja tvarka turėjo įtraukti ir M. K. Čiurlionio, ir kitų Lietuvos kompozitorių kūrinius.
IX tarptautinis M. K. Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkursas tapo gražia Vilniaus 700-ojo gimtadienio programos dalimi. Šį tarptautinį konkursą parėmė ir partneriais tapo ne tik Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Lietuvos nacionalinė filharmonija, bet ir Vilniaus miesto savivaldybė.
Mindaugo Mikulėno nuotraukos
Organizatorių informacija
2023 09 25