Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos simfoninio orkestro koncertai Plungėje ir Vilniuje – jau šią savaitę

Antras pagal ilgiausią gyvavimo iki dabar trukmę simfoninis orkestras mūsų šalyje – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos simfoninis orkestras – pavasario sesijai parengė įspūdingą programą, kurią pristatys Plungėje ir Vilniuje vyksiančiuose koncertuose. Šį kartą simfoniniam orkestrui diriguos svečias iš Taivano – tarptautinio Eduardo Mata’os dirigentų konkurso ir Padėkos apdovanojimo, kurį įteikė Austrijos Vyriausybė, laureatas Ching-Ming Lu.  

„Aš toks laimingas, kad po šitiek daug metų galiu grįžti į Lietuvą. <…> Nekantravau susitikti su muzikantais, [programoje numatyti] kūriniai yra labai gražūs, skirtingų stilių, labai džiugu matyti, kad pati programa yra labai gyva“, – taip apie pavasario sesijos koncertus kalba Ching-Ming Lu. 2003–2006 m. jis studijavo Lietuvos muzikos akademijoje ir Sibelijaus akademijoje (Suomija), kur atitinkamai dirbo kartu su Juozu Domarku ir Leifu Segerstamu.

Austrijos švietimo, meno ir kultūros ministerija praėjusiais metais įteikė Padėkos apdovanojimą dirigentui Ching-Ming Lu už jo pasiekimus muzikos meno srityje. Orkestrų, su kuriais dirba dirigentas, sąrašas iš tiesų įspūdingas – jame rasime Vienos radijo simfoninį, Budapešto festivalio, Slovakijos filharmonijos, Lietuvos nacionalinį simfoninį orkestrus ir kitus. Ching-Ming Lu koncertuoja Europoje, Azijoje, Amerikoje ir Afrikoje, jo koncertai buvo transliuojami Austrijoje, Prancūzijoje, Meksikoje, Kinijoje, Pietų Korėjoje ir Taivane.

Kartu su simfoniniu orkestru solo programas atliks ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentai, tarptautinių konkursų laureatai: prof. Rūtos Lipinaitytės smuiko klasės studentas Lukas Pronskus, prof. Petro Radzevičiaus alto klasės studentė Birutė Ilčiukaitė, lekt. Antano Taločkos klarneto klasės studentė Morta Jurkėnaitė ir lekt. Sigito Gailiaus mušamųjų instrumentų klasės studentas Jose Vicente Fusco (marimba).

Per renginius skambės Maxo Brucho koncertas klarnetui, altui ir orkestrui, Emmanuelio Séjourné koncertas marimbai ir styginių orkestrui, Ástoro Piazzolla’os Inverno („Žiema“) ir Verano („Vasara“) iš „Metų laikai Buenos Airėse“ smuikui ir styginiams instrumentams, taip pat Antoníno Dvořáko simfonija Nr. 9 „Iš Naujojo pasaulio“.

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos simfoninis orkestras įsteigtas 1953 metais. Skirtingais laikotarpiais su šiuo jaunimo orkestru dirbo ir jį ugdė ryškiausi Lietuvos batutos meistrai ir atlikėjai: Abelis Klenickis, Jurgis Fledžinskas, Juozas Domarkas, Gintaras Rinkevičius, Laurynas Vakaris Lopas, Robertas Šervenikas. Nuo 2013 m. orkestrui vadovauja dirigentas prof. Martynas Staškus.

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos simfoninį orkestrą sudaro Styginių bei Pučiamųjų ir mušamųjų instrumentų katedrų studentai, kurie kasmet pavasarį ir rudenį susiburia kartu muzikuoti ir rengia naujas programas. Tuomet Lietuvos muzikos ir teatro akademijos erdvės prisipildo orkestro repeticijų garsų, sienas drebina didingas repetuojančio kolektyvo skambesys. Dirbti su orkestru neretai kviečiami ir kviestiniai dirigentai.

Koncertai vyks balandžio 11 d., ketvirtadienį, 18 val. Plungės Kunigaikščio Mykolo Oginskio rūmų Žirgyno salėje (Parko g. 5, Plungė) ir balandžio 12 d., penktadienį, 18 val. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius). Renginiai nemokami.