Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

LMTA simfoniniam orkestrui diriguos britų dirigentas Clarkas Rundellas

Balandžio 4 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Didžiojoje salėje rengiamas LMTA simfoninio orkestro koncertas, kurį diriguos garsus britų dirigentas prof. Clarkas Rundellas. Greta klasikinių Wolfgango Amadeus Mozarto ir Josepho Haydno opusų skambės britų muzikos meistrų Benjamino Britteno ir Edwardo Elgaro kūriniai. Vakaro solistai – Caroline Savickienė (obojus), Edvardas Kuleševičius (klarnetas) ir Andrius Stankevičius (trimitas).

Dirigentas Clarkas Rundellas (c) Hazard Chase

PROGRAMA

Daugeliui žymių Europos orkestrų ir šiuolaikinės muzikos ansamblių diriguojantis britas Clarkas Rundellas užsirekomendavo kaip nebijantis iššūkių dirigentas, nevengiantis sudėtingų partitūrų ir nemažos apimties projektų. Atlikėjo repertuaras aprėpia orkestrinę ir anamblinę muziką nuo XVIII a. europinės klasikos iki mūsų dienų kūrinių.

Clarkas Rundellas yra dirigavęs visiems BBC orkestrams, orkestrui „Britten Sinfonia“, Karališkajam Liverpulio filharmonijos orkestrui, „Royal Northern Sinfonia“, Pietvakarių Vokietijos radijo, Melburno, Barselonos simfoniniams orkestrams, „Resedentie“ orkestrui, ansambliams „Klangforum Wien“ ir „Ensemble 10/10“, kameriniam orkestrui „Asko Schoenberg“.

Tarp artimiausių dirigento planų – koncertai su Prancūzijos Lilio nacionaliniu, Sarasotos, Gulbenkiano, Lijono nacionaliniu orkestrais.  

Dirigentas aktyviai diriguoja ir operoje. Jis yra parengęs premjeras tokių veikalų, kaip James’o MacMillano „Clemency“ („Malonė“) Karališkoje Londono „Covent Garden“ operoje, Orlando Gough’o „Voices & Votes“ Tarptautiniame Bergeno festivalyje. Taip pat dirigavo Benjamino Britteno „Albertą Herringą“, „Sraigto posūkį“, Georges’o Bizet „Karmen“, Leošo Janáčeko „Katią Kabanovą“ ir kitas operas.

Clarkas Rundellas yra entuziastingas naujosios muzikos atlikėjas. Jis parengė žymių dabarties kompozitorių Steve’o Reicho, Louiso Andriesseno, Marko-Anthony Turnage’o, James’o MacMillano, Django Bates’o, Steve’o Martlando kūrinių pasaulines premjeras.

Ypatinga kūrybinė bendrystė dirigentą sieja garsiu mūsų dienų olandų kompozitoriumi Louisu Andriessenu. Kaip aranžuotojas C. Rundellas parengė L. Andriesseno operos „Rosa“ siuitą, kurios premjerą dirigavo Amsterdamo „Concertgebouw“ salėje griežiant Nyderlandų radijo kameriniam orkestrui. C. Rundellas reikšmingai prisidėjo sudarant siuitą „Vermeer Pictures“ („Vermejerio paveikslai“) iš L. Andriesseno operos „Writing to Vermeer“, atliktą toje pat Amsterdamo salėje ir išliaupsintą kritikų. Dirigentas šiuo metu dirba ties siuitomis iš naujausių L. Andriesseno operų.

LMTA simfoninio orkestro nariai BAO koncerte (c) LMTA. D. Matvejevo nuotr.

Būdamas autoritetingas klasikos dirigentas Clarkas Rundellas nevengia ir mišrių žanrų darbų. Jis bendradarbiauja su garsiais džiazo atlikėjais – Bradu Mehldau, Wayne’o Shorterio kvartetu, Timu Garlandu, Esperanza Spalding, Lew Tabakinu, Gwilymu Simcocku, garsiu popmuzikos dainininku Elvisu Costello, pasaulio muzikos atlikėju Toumani Diabate ir kt.

Clarkas Rundellas mėgsta dirbti su jaunimo. Jis yra dirigavimo profesorius Karališkajame Šiaurės muzikos koledže Mančesteryje („Royal Northern College of Music“), tampriai bendradarbiauja su Nyderlandų akademijos orkestru. Į LMTA C. Rundellas atvyksta pagal „Erasmus“ mainų programą.

LMTA simfoninio orkestro koncerte nuskambės Benjamino Britteno „Sinfonia da Requiem“ ir Edwardo Elgaro Variacijos originalia tema „Enigma“, o taip pat Wolfgango Amadeus Mozarto Koncerto klarnetui ir orkestrui A-dur 1 dalis (solistas Edvardas Kuleševičius), Koncerto obojui ir orkestrui C-dur 2 ir 3 dalys (solistė Caroline Savickienė) bei Josepho Haydno Koncerto trimitui ir orkestrui Es-dur 1 dalis (solistas Andrius Stankevičius).

Koncerto pradžia 18 val. Įėjimas laisvas.

2019 03 29 
LMTA naujienos 
Beata Baublinskienė