Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

LMTA SIMFONINIO ORKESTO IR JAUNŲJŲ SOLISTŲ PAVASARIO SESIJOS KONCERTAI PLUNGĖJE IR VILNIUJE 

2024 m. balandžio 11 d., Plungės Kunigaikščio Mykolo Oginskio rūmų Žirgyno salėje (Parko g. 5, Plungė), 18:00
2024 m. balandžio 12 d., LMTA Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius), 18:00
 
LMTA SIMFONINIO ORKESTO IR JAUNŲJŲ SOLISTŲ PAVASARIO SESIJOS KONCERTAI PLUNGĖJE IR VILNIUJE 
 
Antrasis seniausias iš dabar gyvuojančių Lietuvos simfoninių kolektyvų – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos simfoninis orkestras pavasario sesijai parengė įspūdingą programą.
 
LMTA simfoninis orkestras įsteigtas 1953 metais. Skirtingais laikotarpiais su šiuo jaunimo orkestru dirbo ir jį ugdė ryškiausi Lietuvos batutos meistrai ir atlikėjai: Abelis Klenickis, Jurgis Fledžinskas, Juozas Domarkas, Gintaras Rinkevičius, Laurynas Vakaris Lopas, Robertas Šervenikas. Nuo 2013 m. orkestrui vadovauja dirigentas prof. Martynas Staškus.
LMTA simfoninį orkestrą sudaro Styginių bei Pučiamųjų ir mušamųjų instrumentų katedrų studentai, kurie kasmet pavasarį ir rudenį susiburia bendram muzikavimui ir rengia naujas programas. Tuomet akademijos erdvės prisipildo orkestro repeticijų garsų, sienas drebina didingas repetuojančio kolektyvo skambesys. Dirbti su orkestru neretai kviečiami ir kviestiniai dirigentai.
Šį kartą LMTA simfoniniam orkestrui diriguos svečias iš Taivano, tarptautinio Eduardo Mata’os dirigentų konkurso ir Padėkos apdovanojimo, kurį įteikė Austrijos Vyriausybė, laureatas – Ching-Ming Lu.
 
Kartu su simfoniniu orkestru solo programas atliks ir LMTA studentai, tarptautinių konkursų laureatai – tai prof. Rūtos Lipinaitytės smuiko klasės studentas Lukas Pronskus, prof. Petro Radzevičiaus alto klasės studentė Birutė Ilčiukaitė, lekt. Antano Taločkos klarneto klasės studentė Morta Jurkėnaitė ir lekt. Sigito Gailiaus mušamųjų instrumentų klasės studentas Jose Vicente Fusco (marimba).
 
Programoje skambės: M. Brucho koncertas klarnetui, altui ir orkestrui e-moll, op. 88, E. Séjourné koncertas marimbai ir styginių orkestrui, Á. Piazzolla Inverno („Žiema“), Verano („Vasara“) iš „Metų laikai Buenos Airėse“ smuikui ir styginiams bei A. Dvořák simfonija Nr. 9 e-moll „Iš Naujojo pasaulio“, op. 95
 
Koncertų vedėjos: Justina Mikniuvienė ir Justė Jankauskaitė.
 
Koncertai nemokami

„Charizmatiškas Lu, pakeldamas garso bangas į aistros kupinas viršūnes, kartu nei minutei neprarasdamas orkestro kontrolės, paliko nepakartojamą įspūdį“. Ištrauka iš Wiener Zeitung (angl. The Vienna Times) recenzijos.
 
2023 m. Austrijos švietimo, meno ir kultūros ministerija įteikė Padėkos apdovanojimą dirigentui Ching-Ming Lu už jo pasiekimus muzikos meno srityje. Orkestrų, su kuriais dirba dirigentas, sąrašas iš tiesų įspūdingas – jame rasime Vienos radijo simfoninį, Budapešto festivalio, Slovakijos filharmonijos, Lietuvos nacionalinį simfoninį orkestrus ir kitus. Ching-Ming Lu koncertuoja Europoje, Azijoje, Amerikoje ir Afrikoje, o jo koncertai buvo transliuojami Austrijoje, Prancūzijoje, Meksikoje, Kinijoje, Pietų Korėjoje ir Taivane.
 
2004–2005 m. Ching-Ming Lu paskirtas Budapešto festivalio orkestro dirigento asistentu, o 2005 m. kandidatavo į Prancūzijos radijo simfoninio orkestro asocijuotojo dirigento vaidmenį. Grįžęs į Taivaną, 2006–2008 m. jis buvo Chimei filharmonijos orkestro muzikos vadovas ir vadovavo orkestrui keliuose turuose Kinijoje ir Taivane.
 
2009 m. Ching-Ming Lu įsteigė Taivano atlikėjų simfoninį orkestrą (TASO). Muzikos vadovas ir dirigentas Ching-Ming Lu išgirsta begalę komplimentų ir padėkų už novatorišką repertuarą, multimedijos efektus ir Taivano kompozitorių kūrinių demonstravimą per koncertus. Daugiau nei 500 koncertų surengęs TASO turi platų repertuarą ir gali pasigirti kūrinių įvairove – muzika atspindi skirtingus žanrus ir tarpdisciplinines sritis, jungia tapybą, šokį, kaligrafiją, multimediją, informacines technologijas ir net konkrečiai erdvei pritaikytą teatrą (angl. site-specific theatre). 2012 m. TASO gavo kvietimą dalyvauti garsiajame Festival Musique en Ré festivalyje Prancūzijoje, kur surengė 14 koncertų, bendradarbiaudamas su prancūzų solistais (Laurent Korcia, Régis Pasquier, Roland Pidoux, Patrice Fontanarosa ir Marc Coppey).
 
2006 m. Ching-Ming Lu kartu su Slovakijos filharmonijos orkestru įrašė Richardo Wagnerio orkestrinę muziką – išleistas su Chimei filharmonijos ženklu įrašas sulaukė kritikų pripažinimo.
Kompozitoriaus Ching-Ming Lu darbai atliekami Austrijoje, Kinijoje, Švedijoje ir Taivane. 2012 m. Zerstörung und Erlösung („Sunaikinimas ir išpirkimas“) premjera įvyko Europos Sąjungos meno simpoziume, o 2013 m. kūrinį išgirdo ir Italijos publika – premjera įvyko Teatro La Fenice scenoje. Pastaruoju metu Ching-Ming Lu kompozicijos keičiasi: jis jungia vakarietišką muzikinę kalbą ir Taivano muzikos elementus. 2018 m. pasirodė siuita 2 Fu-Chengo Sketches, o 2020 m. – Fantasia Mount Ali ir Distance to Love. Kūrinių premjeras atliko TASO.
 
1999 m. Ching-Ming Lu įgijo pirmąjį dirigento diplomą, o 2003 m. Vienos muzikos ir scenos menų universitete baigė Orkestro dirigavimo ir menų magistro studijas su pagyrimu. Vienoje jis studijavo pagal trijų specialybių programą: mokėsi Urošo Lajovic’iaus dirigavimo klasėje, Konrado Leitnerio operos klasėje, o kompozicijos – pas Dietmarą Schermanną. 2003–2006 m. Ching-Ming Lu studijavo Lietuvos muzikos akademijoje ir Sibelijaus akademijoje (Suomija), kur atitinkamai dirbo kartu su Juozu Domarku ir Leifu Segerstamu. 2005 m. Ching-Ming Lu Stokholmo karališkosios muzikos akademijoje, kur studijavo pas Jorma’ą Panula’ą, įgijo Orkestrinio dirigavimo magistro diplomą.