Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

RENGINIŲ CIKLO  “VOLT& VIBE” ATIDARYMAS | Palle Dahlstedt, Mantautas Krukauskas, Matas Samulionis, Anders Tveit

2023 m. spalio 14 d., šeštadienis, 19:00
LMTA Balkono Teatras (Gedimino pr. 42, Vilnius)
 
RENGINIŲ CIKLO  “VOLT& VIBE” ATIDARYMAS | Palle Dahlstedt, Mantautas Krukauskas, Matas Samulionis, Anders Tveit
 
Volt & Vibe – tai renginių serija kviečianti kompozitorius, bei atlikėjus iš įvairių šalių, akademijos studentus, dėstytojus ir svečius realizuoti savo elektrifikuotas garsines idėjas Lietuvos muzikos ir teatro akademijos, bei jos partnerių erdvėse. Manifestuokime elektrą į garsą, garsą į mintį, mintį į jausmą ir atvirkščiai. Volt & Vibe savo esme švenčia muzikos alchemiją, fantazijos sonifikaciją ir laisvę eksperimentuoti.
 
Elektroninės muzikos kompozitoriai Palle Dahlstedt, Mantautas Krukauskas, Matas Samulionis ir Anders Tveit buriasi į laisvos improvizacinės elektroninės muzikos kvartetą “Volt & Vibe” renginių ciklo atidarymo proga!
 
Trumpos kompozitorių biografijos:
 
Palle Dahlstedt (g. 1971 m.) – menininkas, muzikantas, kompozitorius ir tyrėjas iš Švedijos. Po ilgų klasikinio fortepijono ir kompozicijos studijų jis tęsė elektroninės muzikos studijas, o nuo 1990-ųjų moduliniai sintezatoriai kartu su fortepijonu yra vieni pagrindinių jo instrumentų. Jis stipriai orientuojasi į atlikimo meną muzikiniais prietaisais, o improvizacija ir fizinė sąveika yra pagrindiniai to komponentai. Kaip tyrėjas Dahlstedt pradėjo dirbti Čalmerso technologijos universitete (2004 m.), kur įgijo daktaro laipsnį evoliucinio skaičiavimo meninei kūrybai srityje. Jį domina gilus meno ir pažangiųjų technologijų susipynimas, ypač jo kūrybinės ir estetinės pasekmės. Jis kuria naujas technologijas improvizacijai, kompozicijai ir menui, ypač domisi pažangiais algoritmais kūrybiniame procese, technologijomis leidžiančiomis įkūnytai atlikti elektroninius garsus, ir naujų rūšių sąveikomis, pagrįstomis sisteminiu požiūriu į žmogaus ir technologijų sąveikos fenomeną. Jis nuolat žengia į kitas meno formas, pavyzdžiui, fotografiją, video, vizualiuosius menus ir performansą, nuolat bendradarbiauja su teatro, poezijos, šokio ir vizualiųjų menų menininkais. Dahlstedt prisidėjo prie meno, technologijų ir teorijų kūrimo kompiuterinio kūrybiškumo srityje, yra gavęs didelį meninių tyrimų finansavimą iš Švedijos mokslinių tyrimų tarybos ir WASP-HS. Šiuo metu Dahlstedt yra Geteborgo universiteto ir Čalmerso technologijos universiteto, kompiuterių mokslo ir inžinerijos katedros, sąveikos dizaino profesorius ir elektroninės muzikos kompozicijos dėstytojas Geteborgo muzikos ir dramos akademijoje. Jis taip pat yra Aalborgo universiteto (Danija) meno ir technologijų profesorius adjunktas.
 
Mantautas Krukauskas (g. 1980) – kompozitorius ir garso menininkas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos, kompozicijos katedros, docentas, vienas iš Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Kompozicijos katedros įkūrėjų ir vienas iš Muzikos inovacijų studijų centro, akademinės studijų, meno ir mokslinių tyrimų laboratorijos, kurioje daugiausia dėmesio skiriama muzikos technologijoms, inovacijoms muzikoje ir muzikiniame ugdyme, interaktyviems menams ir įtraukiančioms medijoms, įkūrėjų ir vadovų (nuo 2016 m.). Jo kompozicijos – kamerinė muzika, elektroninė muzika, garso meno kūriniai, muzika teatro ir šokio spektakliams ir kt. – skambėjo Lietuvoje, Austrijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Kanadoje, JAV ir kitose šalyse. Jo meninė veikla taip pat apima elektroninės muzikos atlikimą ir darbą kūrybinių industrijų srityje, susijusį su muzikos prodiusavimu ir aranžuote. Mantautas Krukauskas aktyviai dalyvauja įvairialypėje veikloje, taip pat vadovauja tarptautinėms meno, mokslinių tyrimų ir edukacinėms programoms. Jo interesai apima tarpdiscipliniškumą, kūrybiškumą, muziką ir medijų technologijas, skirtingų estetinių ir kultūrinių požiūrių sinergiją.
 
Matas Samulionis – improvizatorius, kompozitorius, nuolat ieškantis balanso tarp akustinės ir elektroninės muzikos principų. LMTA baigė džiazo atlikimo, o vėliau improvizacinės iršiuolaikinės muzikos atlikimo studijas. Magistro studijų metu Matas susižavėjo analoginiaismoduliariniais sintezatoriais, garsyno gilumu ir begalinėmis galimybėmis tembrui. Elektroninės muzikos žinias muzikantas gilino kaip elektroninės muzikos dueto „Artfcl“ narys, kur išleido ne vieną albumą, vėliau su šiuolaikinės elektroakustinės muzikos grupe„Quark Effect“. Lygiagrečiai Matas vysto ir kitus kūrybinius projektus, neapsiribodamas nei stilistika, nei formatu (pvz.:įvietinta elektroakustinė kompozicija„Time and Space“,garso takelis parodai„Etnografinis Op artas: Tekstilės tradicija“, nebylaus kino„įgarsinimas“ gyvai, gyvi eksperimentiniai kameriniai pasirodymai). Šiuo metu muzikantas matuojasi meno tyrėjo statusą, siekdamas meno daktaro laipsnio.
 
Andersas Tveitas (g. 1977) daugiausia kuria elektroakustinę kompoziciją, improvizuoja ir kuria garso instaliacijas. Jo muzikinėje svairaiškoje svarbiausias vaidmuo tenka paties sukurtai programinei įrangai, skirtai realaus laiko garso apdorojimui ir erdviniam garsui.
„Savo kūryboje mane nuolat domina darbas su naujais požiūriais į naujųjų technologijų naudojimą tiek komponavimo procese, tiek atlikimo metu. Kažkas, kas man sukuria holistinį mąstymą apie kūrinį ir meninį rezultatą. Tai dažnai reiškia, kad man patinka dirbti taip, kad skirtumai tarp kūrėjo, atlikėjo ir kompozitoriaus išsitrina, o tai yra įdomus iššūkis ir jaudinantis kūrybinis procesas.“
Tveit taip pat yra Norvegijos muzikos akademijos docentas, koncertų prodiuseris ir „nyMusikk Vestfold“ pirmininkas.
 
Koncerto trukmė: 1 val.
Renginys nemokamas!