Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

„SHOPPING & F*CKING” | N-16

2024 m. balandžio 26 d., penktadienį, 18:30
LMTA Balkono teatre (Gedimino pr. 42, Vilnius)
 
„SHOPPING & F*CKING” | N-16
 
Režisierius Jonas Kuprevičius
Vaidina: Rūta Jonikaitė, Šarūnas Rapolas Meliešius, Samuelis Sauchatas, Gerardas Ciparis, Nojus Mikalauskas
Scenografė ir kostiumų dailininkė Guostė Ringelytė
Šviesų dailininkas Valdas Latonas
 
Kultinio britų dramaturgo Mark’o Ravenhill’o pjesė, parašyta 1996 m. Lietuvoje pirmą kartą pristatyta 1999 m. Oskaro Koršunovo ir aktorių trupės šokiravo to meto visuomenę. Pats režisierius atsiliepė, kad statyti „pjesę buvo labai sunku. Tai kas joje vaizduojama, iš tikrųjų yra baisu…” taip ir išryškindamas tuo metu dramaturgo tikslą šokiruoti publiką, „tėkšti į veidą” tikrosios realybės atspindį (tai taip vadinamo angliškosios dramaturgijos „in your face”- tau į veidą judėjimo siekiamybė). Iš tiesų prieš kelis dešimtmečius pradėtos kurti ir iki šiol rašomos ir statomos M. Ravenhill’o pjesės pristato tam tikrą visuomenės paribiuose gyvenančių žmonių realybės skerspjūvį ir skatina teatre atvirai vaizduoti ir kalbėti apie seksualinius santykius, įvairias lytines orientacijas, narkomaniją, ligas ir ribines situacijas. Pjesių tikslumas, angažuotumas, ryškumas ir taip vadinama ,,nepagrąžinta” realybė suteikia joms galimybę būti paklausiomis, aktualiomis ir iki šiol statomomis visame vakarų teatro pasaulyje. „Shopping & f*cking”, turbūt, iki šiol yra dažniausiai statoma ir mėgiama M. Ravenhill’o pjesė.
Rodos, jos interpretacijos dažniausiai nenutolsta nuo paties teksto, esantys pastatymai ganėtinai tiesiogiai perteikia tai, kas parašyta tekste. Režisūriniai, aktoriniai sprendimai neišvengiamai kartojasi, nes tekstas nepriklauso sąlyginei (laisvai interpretuojamai) dramaturgijai. Tačiau šio „Shopping & f*cking” pastatymo aktoriai su jauniausios kartos režisieriumi Jonu Kuprevičiumi priešaky ieško naujos prieigos ir būdų kaip aktualizuoti pjesę šiandien, kai anksčiau teatre ir likusiame meno pasaulyje šokiravę reiškiniai tapo daugiau nei priimtini, kai visos temos, siejamos su visuomenės paribiais, tapo įprastos ir galimai nusibodusios. Jaunųjų kūrėjų komanda išsikėlė tikslą suteikti pjesei sąlygiškumo, o joje esantiems vaidmenims suteikti daugiau psichologinio gylio, tai tam tikras naujos perspektyvos kaip galima statyti šią pjesę ieškojimas, kitokio žvilgsnio į „šokiruojančias” situacijas pristatymas. Atmesdami bet kokį norą šokiruoti, menininkai ryškina svarbiausią – noro būti mylimam – temą ir kuria naują pasakojimą apie jų kartą – priklausomą, ganėtinai pasimetusią, jautrią, išdykusią, nereikalingą, traumuotą ir besigydančią įvairiomis priemonėmis jauną šių laikų miesto dvasią.
 
Spektaklyje naudojama necenzūrinė kalba.
 
Įėjimas nemokamas, vietų skaičius ribotas!