Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Vyks X Raimundo Katiliaus Lietuvos jaunųjų atlikėjų konkursas

Kovo 30-31 d. LMTA Kongresų rūmų Kamerinėje salėje nuo 10 val. vyks X Raimundo Katiliaus Lietuvos jaunųjų atlikėjų konkursas.

Konkursą organizuoja Lietuvos muzikos ir teatro akademija (styginių instrumentų katedra).

Konkurso vertinimo komisija: 
Prof. Rimantas Armonas (komisijos pirmininkas, violončelė)
Prof. Ingrida Armonaitė-Galinienė (smuikas)
Doc. Donatas Bagurskas
Lekt. Dalia Kuznecovaitė (smuikas)
Mokytoja ekspertė Ramunė Bandzaitytė (smuikas)
Mokytoja metodininkė Tomas Savickas (altas)
Mokytoja Angelė Čiuberkienė (smuikas)

Raimundo Katiliaus Lietuvos jaunųjų atlikėjų konkurso ištakos – prieš daugelį metų Lietuvos muzikos ir teatro akademijos iniciatyva pradėtuose rengti jaunųjų atlikėjų konkursuose, skirtuose Lietuvos muzikos mokyklų vyresniųjų klasių moksleiviams, ketinantiems savo ateitį sieti su muzika. Pagrindinis tokių konkursų tikslas buvo apžvelgti ateinančiųjų muzikų pajėgas ir perspektyvas.

LMTA Styginių instrumentų katedra kelis dešimtmečius rengė jaunųjų styginių instrumentų atlikėjų konkursą. 2001 metais konkursui buvo suteiktas vieno garsiausių Lietuvos smuikininkų Raimundo Katiliaus (1947–2000) vardas.

Konkurse dalyvaus smuiko, alto, violončelės ir kontraboso specialybių moksleiviai iš įvairių Lietuvos muzikos mokyklų, gimnazijų ir konservatorijų. Dalyviai atliks etiudą arba kapričą, stambios formos kūrinį ir dvi skirtingo pobūdžio pjeses. Su Raimundo Katiliaus vardu yra siejama labai daug lietuvių kompozitorių kūrinių – muzikas buvo daugelio naujų lietuviškų opusų įkvėpėjas ir pirmasis atlikėjas. Todėl tarp pasirenkamų kūrinių konkurso dalyviai tradiciškai pristato ir privalomą lietuvių kompozitoriaus kūrinį.

Raimundas Katilius – Lietuvos smuikininkas virtuozas, šiuolaikinės lietuvių smuiko muzikos interpretatorius, smuiko pedagogas, profesorius.

1964 m. baigė M. K. Čiurlionio meno mokyklą, kur mokėsi pas Emiliją Armonienę ir Aleksandrą Livontą. 1970 m. baigė Maskvos konservatorijos Igorio Bezrodno klasę, 1972 m. – aspirantūrą. Nuo 1975 m. Lietuvos konservatorijos (dabar – Lietuvos muzikos ir teatro akademija) dėstytojas, nuo 1989 m. profesorius.

Išugdė apie 60 mokinių, tarp kurių – Leonidas Binderis, Darius Dikšaitis, Martynas Švėgžda von Bekkeris, Zbignevas Levickis, Dalia Suraučiūtė, Irma Belickaitė, Aidas Strimaitis, Džeraldas Bidva, Rūta Lipinaitytė ir kt.

Smuikininkas koncertavo kaip solistas ir kamerinių ansamblių narys. 1971–1975 m. griežė Maskvos konservatorijos aspirantų styginių kvartete. Daugiausia koncertų surengė su ilgamete kūrybinė partnere pianiste Larisa Lobkova, koncertavo su pianistais Leonidu Dorfmanu, Golda Vainberg-Tatz, Petru Geniušu, grojo solo su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, Lietuvos kameriniu, kitais simfoniniais ir kameriniais orkestrais Europos, Amerikos, Azijos, Afrikos šalyse. Dalyvavo žymiausiuose tarptautiniuose muzikos festivaliuose. 1975–1999 m. griežė savo mokytojo A. Livonto, 1999–2000 m. – smuikininko Eugenijaus Paulausko (manoma, pagamintu Antonio Stradivarijaus) smuiku. Paskelbė atsiminimų apie lietuvių muzikus.

2000 m. balandžio 4 d. mirė scenoje, grieždamas Maurice Ravelio sonatą smuikui ir fortepijonui koncerte Bad Kissingene (Vokietija).

„Muzikantų aukštumos – kaip tas horizontas: kad ir kiek į jį artėtum, vis traukiasi ir tolsta nuo tavęs. Gali nutapyti paveikslą, parašyti knygą, tik muzika niekada nesibaigia“, – Raimundas Katilius. 

LMTA Styginių katedros informacija
2019 03 19