Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Stojantiesiems Studentams Darbuotojams Mokymasis visą gyvenimą

Naujienos

2025.04.20

Sveikiname sulaukus Šv. Velykų!

Šv. Velykos – tai vilties, atgimimo ir šviesos šventė, primenanti, kad po žiemos visada ateina pavasaris, po nakties – diena, o gėris galiausiai nugali blogį.

Tegu ši šventė atneša šviesių minčių, įkvepia kūrybai ir padeda atrasti magiją net mažiausiuose kasdienybės momentuose.

Šventinę nuotaiką šiemet palydi dokumentinis filmas „Sacrum ir profanum Pievėnuose“ (rež. Giedrė Beinoriūtė), pasakojantis apie unikalią Velyknakčio kryžiaus sergėtojų tradiciją, siekiančią XIX a. Pasakojimo centre – bendruomenės vienybė, gyva istorija ir šventumo ilgesys.

Džiaugiamės, kad prie šio kūrybinio proceso prisidėjo gausi LMTA bendruomenė:

– režisierė, LMTA docentė ir Senato narė dr. Giedrė Beinoriūtė,

– prodiuserė, Nacionalinės kino mokyklos (KIMO) koordinatorė Jurga Gluskinienė,

– Nacionalinės kino mokyklos (KIMO) docentas Saulius Urbanavičius ir kiti kolegos.

Gražių, jaukių ir viltingų Velykų!

2025 04 20

2025.04.17

LMTA 2024: kūrybos, augimo ir tarptautiškumo metai!

2024-ieji Lietuvos muzikos ir teatro akademijai buvo reikšmingi – kupini strateginių pokyčių, kūrybinių laimėjimų ir tarptautinių įvertinimų.

Nauji infrastruktūros ir studijų pokyčiai:

  • Atidarytas naujasis LMTA studijų miestelis Olandų g. 21A – šiuolaikiška teatro, šokio ir kino meno erdvė, suteikianti naujų galimybių kūrybai bei studijoms.
  • Įkurta Nacionalinė kino mokykla (KIMO), perorganizuotas Teatro ir šokio fakultetas – stiprinant menų studijų kryptis ir tarpdiscipliniškumą.
  • Pradėtos vykdyti naujos studijų programų specializacijos:
    • Teatro meno bakalauro studijose: Lėlių ir objektų teatras, Scenos meno studijos;
    • Kino meno bakalauro studijose: Kino kultūros studijos;
    • Naujai sukurta magistrantūros studijų programaMeno tyrimai ir komunikacija.

Studijos anglų kalba:

LMTA 2024 m. siūlė 7 studijų programas anglų kalba:

  • Pirmosios pakopos: Muzikos atlikimas, Muzikos studijos, Šokis, Šokis ir edukacija;
  • Antrosios pakopos: Muzikos atlikimas, Kompozicija, Šokio menas.

Studijų baigimo rodikliai:

  • 2024 m. LMTA studijas baigė 150 bakalauro ir 112 magistrantūros programų absolventų.

Reikšmingi apdovanojimai:

  • Nacionalinė kultūros ir meno premija – kino režisierei ir scenaristei Marijai Kavtaradzei.
  • Vyriausybės kultūros ir meno premijos – vargonininkei Renatai Marcinkutei-Lesieur, smuikininkei Vaidai Paukštienei („Chordos“), aktoriui Arvydui Dapšiui.
  • Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Komandoro didysis kryžius – operos solistei Irenai Milkevičiūtei.
  • Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžiai – choreografams Vidmantui Mačiulskiui, Airai Naginevičiūtei-Adomaitienei, aktoriams Viktorijai Kuodytei ir Dariui Meškauskui.
  • Medalis „Už nuopelnus Lietuvai“ – kompozitorei Nijolei Sinkevičiūtei-Kriūnienei.
  • Tarptautiniai įvertinimai:
    • Akademijos orkestras Brass LTEuropos varinių pučiamųjų čempionato nugalėtojai.
    • Režisierius Laurynas BareišaLokarno kino festivalyje apdovanotas už geriausią režisūrą.
    • Prof. Mūza Rubackytė – įvertinta Vengrijos ordino „Už nuopelnus“ Riterio kryžiumi.

Studijų kokybės stiprinimas:

  • Atnaujintos penkios studijų programos.
  • LMTA išlaikė lyderystę tarp šalies universitetų pagal stojančiųjų konkursinį balą.

Meniniai renginiai:

  • 2024 m. įgyvendinta net 405 meniniai renginiai Lietuvoje ir užsienyje – koncertai, spektakliai, festivaliai ir projektai.

Dėkojame visai LMTA bendruomenei už bendrą darbą, kūrybą ir pasiekimus – kartu kuriame stiprią, atvirą ir tarptautišką akademinę ateitį.

Visą 2024 metų veiklos ataskaitą rasite čia: LMTA veiklos ataskaita 2024 (PDF)

2025 04 17

2025.04.17

„ILLUMINA“ MOKYMAI: MENINIO TYRIMO METODAI

Šiandien prasideda dviejų dienų kūrybinės dirbtuvės „Meninio tyrimo metodai: archyvas, atmintis ir kinas“, skirtos pradedantiesiems tyrėjams (magistrantams, doktorantams ir podoktorantūros stažuotojams), kurios vyks 2025 m. balandžio 17–18 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Nacionalinėje kino mokykloje (Olandų g. 21A, Vilnius).

Šių dirbtuvių tikslas – susipažinti su įvairialypiais įrankiais ir metodais, galinčiais praturtinti meninį tyrimą ir kūrybinį kino procesą, taip pat plėsti kino sampratą, telkiantis ties išplėstu kinu, šokio filmais, naratyvinėmis ir eksperimentinėms, dokumentinio kino formomis. Tai dalis Film EU WIRE programos, finansuojamos Europos Sąjungos. 

PROGRAMA

1-oji diena: balandžio 17 d.

10.00 – 13.00 | Kino filmas kaip tyrimas – mentorė, kino režisierė Kumjana Novakova

14.00 – 15.00 | Dokumentavimas kaip kūrybinis procesas – LMTA doktorantė, Greta Grinevičiūtė

15.00 – 16.00 | Mediatyviniios kino kelionės – LMTA doktorantė, Greta Grinevičiūtė

17.00 – 18.30 | Ekskursija į Šiuolaikinio meno centrą

2-oji diena: balandžio 18 d.

10.00 – 13.00 | Kino filmas kaip tyrimas – mentorė, kino režisierė Kumjana Novakova

14.00 – 17.00 | Why Cut When You Can Fade – Eksperimentinio tyrimo kolektyvo dribtuvės

Daugiau informacijos apie renginio temas ir pranešėjus rasite tinklapyje.

2025 04 17 

2025.04.16

Nacionalinės kino mokyklos kursai atveria duris į profesinę praktiką

Balandžio pradžioje Nacionalinėje kino mokykloje vyko intensyvūs „Intro to the Film Set“ kursai, skirti būsimiems filmavimo aikštelės asistentams. Šie mokymai suteikė dalyviams ne tik teorinių žinių, bet ir praktinių įgūdžių, reikalingų darbui kino aikštelėje.

Kursus vedė Lukas Kudapčenka – pirmasis režisieriaus asistentas, turintis daugiau nei dešimties metų patirtį kino ir reklamos industrijoje. Lukas yra dirbęs su tokiais projektais kaip HBO serialas „Černobylis“, BBC dokumentika „Nacių iškilimas“ bei įvairiomis pasaulinėmis reklamos kampanijomis.

Mokymų metu dalyviai susipažino su kino aikštelės struktūra, komandinio darbo principais ir pagrindiniais kino gamybos etapais – nuo pasirengimo iki post-produkcijos. Kursų dalyviai gilinosi į filmavimo aikštelės asistentų atsakomybes, mokėsi apie kino industrijos hierarchinę struktūrą, analizavo filmų scenas gamybos aspektu bei įgijo komunikacijos aikštelėje įgūdžių ir etiketo žinių. Praktinės užduotys vyko tiek filmavimo paviljonuose, tiek atvirose miesto erdvėse, simuliuojant realias filmavimo situacijas.

Svarbi kurso dalis buvo pirmosios pagalbos mokymai, kurie yra būtini kiekvienam, siekiančiam dirbti intensyviame kino gamybos pasaulyje. Dalyviai įgijo žinių, kaip elgtis nelaimės atveju ir užtikrinti saugumą filmavimo aikštelėje.

Baigę kursus, dalyviai dabar pereina į praktikos atlikimo etapą, kurio metu jie turės galimybę pritaikyti įgytas žinias realiuose kino ir kūrybinių technologijų projektuose. Šį etapą padeda organizuoti „Creative Baltic Film & Creative Tech Cluster“ – lyderiaujantis kūrybinių industrijų klasteris Lietuvoje, vienijantis daugiau nei 120 organizacijų, veikiančių kino, animacijos, VR/XR ir žaidimų gamybos srityse. Ši partnerystė suteikia kursų dalyviams galimybę ne tik įgyti praktinės patirties, bet ir užmegzti vertingus kontaktus, kurie gali būti naudingi tolimesnėje karjeroje.

Kursus organizuoja: LMTA KIMO Nacionalinė kino mokykla. Projekto partneris: Baltic Film & Creative Tech Cluster

2025 04 16

2025.04.09

Magistrantei Ugnei Tamošietytei įteikta „Yamaha“ stipendija

Balandžio 9 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje Pučiamųjų ir mušamųjų instrumentų katedros studentei Ugnei Tamošietytei (prof. Daumanto Kirilausko kl.) įteikta „Yamaha“ stipendija.

„Yamaha Music Europe“ fondo prezidento pasirašytą diplomą laureatei, pirmo kurso magistrantei Ugnei Tamošietytei, dalyvaujant akademijos rektorei doc. dr. Juditai Žukienei, Pučiamųjų ir mušamųjų instrumentų katedros prof. Adomui Kontautui ir vedėjui prof. dr. Robertui Beinariui įteikė „Yamaha“ atstovas Baltijos šalims Gints Dobbermann, specialiai šia proga atvykęs iš Latvijos.  

Nuoširdžiai sveikiname Ugnę!

Konkursas variniams pučiamiesiems instrumentams „Yamaha“ stipendijoms laimėti įvyko š. m. sausio 31 d. LMTA Didžiojoje salėje. Kiekvienas studentas atliko pasirinktą programą, demonstruodamas techninius įgūdžius, muzikalumą ir interpretacijos gebėjimus. Konkurso metu skambėjo įvairių epochų ir stilių kūriniai, atskleidžiantys jaunųjų muzikantų profesionalumą ir kūrybiškumą.

2025 04 09

2025.04.09

Atgarsiai iš Taline vykusios EPARM konferencijos

Taline, Estijos muzikos ir teatro akademijoje balandžio 3–5 d. vykusia 12-ąja Europos muzikos meninių tyrimų platformos EPARM konferencija dvi savo darbo šio renginio organizacinėje grupėje kadencijas baigė LMTA profesorė, muzikologė, LMTA meninių tyrimų ir atlikimo studijų platformos HARPS koordinatorė Lina Navickaitė-Martinelli. EPARM – tai Europos aukštųjų muzikos mokyklų asociacijos AEC iniciatyva, kurios tikslas – dalytis muzikos srities meninių tyrimų žiniomis, įžvalgomis ir rezultatais, propaguoti tarptautinį meninių tyrimų diskursą, siūlyti naujas šios srities idėjas ir plėtros planus.

Kasmet vis kitoje Europos aukštojoje muzikos mokykloje vykstančią konferenciją organizuoja tarptautinė darbo grupė, kurios gretose L. Navickaitė-Martinelli buvo nuo 2017-ųjų. Per tą laiką surengtos septynios tarptautinės meninių tyrimų konferencijos Porto aukštojoje muzikos ir scenos menų mokykloje (2018), Gheorghe Dima muzikos akademijoje Kluž-Napokoje (2019), pandeminis renginys virtualioje erdvėje (2021), Karališkojoje muzikos akademijoje Londone (2022), Karališkojoje Danijos muzikos akademijoje Kopenhagoje (2023), muzikos akademijoje Liublianoje (2024) ir Estijos muzikos ir teatro akademijoje Taline (2025).

Šiųmetėje EPARM konferencijoje iš didelio pareiškėjų kiekio buvo atrinkti dalyvavauti ir sėkmingai savo meninius tyrimus pristatė trys LMTA meno doktorantai. Pianistės Jonės Punytės-Svigarienės pranešime-koncerte apie ikiromantinių dainų atlikimą akompanuojant istoriniu klavyru „Forgotten Songs: Aspects of the Piano Part. The relationship between the evolution of the early piano and the development of the Lied genre“ dalyvavo ir solistės Gunta Gelgotė (sopranas) bei Saulė Šerytė (mecosopranas). Kompozitoriaus Andriaus Šiurio meno projekto pristatymo „Painted in Words. Concert-sound installation based on the aesthetics of surreal sound art“ kūrybinė komanda šalia paties autoriaus buvo pianistė Julija Bagdonavičiūtė ir menininkė Paulina Simutytė, o šiuolaikinės muzikos specializacijos doktorantas Matas Samulionis skaitė pranešimą „The Idea of Form and Possible Principles of Structurization in Improvisation. Theoretical and practical implications of the model for improvisation “Ensemble as Synthesizer”“.

Plenarinę (keynote) paskaitą „A Reflection on Paralysis, Pressure and the Unfinished in Artistic Research“ 2025-ųjų EPARM konferencijoje skaitė brazilų kilmės pianistė, kuratorė ir tyrėja, Oslo šiuolaikinės muzikos festivalio „Ultima“ vadovė Heloisa Amaral (Karališkoji Hagos konservatorija), plenarinėje konferencijos diskusijoje buvo kalbama apie meninių tyrimų integravimą į pirmosios ir antrosios pakopos studijų procesus. Savo projektus ir iniciatyvas konferencijos dalyviai galėjo pristatyti Informaciniame forume, diskusijoms ir nuomonių kaitai buvo skirta teminė „Atviros erdvės“ sesija, o apskritai šiųmetė konferencija pasižymėjo kaip reta gausiu ir aktyviu klausytojų įsitraukimu į renginio paskaitas, pranešimus bei diskusijas.

Tryliktoji EPARM konferencija vyks 2026 m. balandžio 9–11 d. Osle, tvarią meninių tyrimų tradiciją turinčioje institucijoje – Norvegijos muzikos akademijoje.

HARPS inf.
2025 04 09

2025.04.08

Dirbtinis intelektas ir meno ateitis: inovacijų forumas „InMuse“ kviečia į diskusijas apie kūrybos ir technologijų santykį

Balandžio 9–12 d. Vilniuje vyks antrasis tarptautinis inovacijų forumas „InMuse“, kurio metu bus nagrinėjamas dirbtinio intelekto (DI) vaidmuo meninėje kūryboje ir kultūrinėse industrijose. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos inicijuotame ir organizuojamame forume pranešimus skaitys tarptautiniai menininkai, mokslininkai, kultūros prodiuseriai ir verslumo ekspertai, tarp kurių – ilgametė „Cirque du Soleil“ kūrybiškumo trenerė Caitlin Maggs.

Po sėkmingo debiuto 2023 m., šių metų forumas „InMuse“ sutelks dėmesį į augantį DI poveikį meniniams procesams, autorystės ir autorių teisių klausimus, etikos problemas bei kūrybinių ekosistemų ateitį. Keturias forumo dienas bus dalinamasi žiniomis, pristatyti naujausi kūrybiniai pasiekimai, rengiamos praktinės dirbtuvės, kurių metu bus tyrinėjamas kūrybinis ir kritinis dirbtinio intelekto potencialas meno srityje. Forume taip pat bus analizuojami teisiniai ir ekonominiai iššūkiai, kuriuos kelia naujos technologijos, ir aptariamos ateities kūrybiškumo ir kultūrinių inovacijų perspektyvos.

Dirbtinis intelektas šiandien keičia ne tik technologinius procesus, bet ir pačią meno sampratą. Forumą „InMuse“ organizuojame siekdami sukurti platformą atviram ir kritiškam dialogui apie tai, kaip DI gali praturtinti meninę kūrybą, atverti naujas autorystės formas ir iššūkius, taip pat kaip užtikrinti, kad kūrybinės industrijos ateitis būtų etiška ir tvari“, – sako forumo organizatoriaus Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Muzikos inovacijų studijų centro vadovas Mantautas Krukauskas.

Forume dalyvaus ir dalinsis savo patirtimi žinomi menininkai ir kūrėjai, kurie savo veikloje jau naudoja dirbtinio intelekto technologijas. Vienas įtakingiausių kūrybos ir inovacijų tyrėjų pasaulyje Patrick Cohendet (HEC Montréal, MOSAIC kūrybiškumo ir inovacijų tyrimų centras) pristatys požiūrį į su DI susijusius kūrybiškumo procesus ir jų valdymą. Kanadietis kūrybininkas, rinkodaristas bei daug apdovanojimų pelnęs fotografas Gabor Florian pasakos apie besikeičiantį kūrybinį intelektą, o kompozitorius, garso menininkas ir DI tyrėjas iš Gioteborgo universiteto Palle Dahlstedt kels klausimus apie autorinių teisių svarbą dirbtinio intelekto amžiuje.

Programoje taip pat numatytos teminės sesijos apie DI padedamus meninius procesus ir naujas kūrybinės autorystės formas. Pranešimus skaitys „ArtTech agentūros“ įkūrėja Agnesta Filatovė, „Kosmos theater“ įkūrėjas Darius Vizbaras, kūrėja ir atlikėja Raminta Naujanytė-Bjelle, kompozitorius Mykolas Natalevičius, „Operomanija“ įkūrėja Ana Ablamonova. 

LIVE SPACE dirbtuvės – meninis tobulėjimas ir tarptautinis bendradarbiavimas

Vienas iš forumo akcentų – septynių dienų kūrybinės dirbtuvės LIVE SPACE, kuriose dalyvaus aukštųjų mokyklų studentai ir dėstytojai iš Šiaurės ir Baltijos šalių. Tai tarptautinės kūrybinės dirbtuvės, skirtos elektroninės ir elektroakustinės muzikos atlikėjams ir kūrėjams, kuriuose bus nagrinėjamos erdvinio garso galimybės ir naujos technologijos, pritaikytos menui. Dalyviai bus skatinami bendradarbiauti, dalintis patirtimi ir kūrybiškai prisitaikyti prie besikeičiančios visuomenės ir technologinių pokyčių.

Paskaitos, koncertai

Forumo dalyviai taip pat turės galimybę pasinerti į įvairias menines patirtis. Pagrindiniai koncertai, kuriuose bus pristatomi DI integruoti kūriniai, vyks balandžio 9–12 d. Atidarymo koncerte Balandžio 9 dieną Arkos galerijoje bus pristatyti kūriniai, derinantys gyvąją elektroniką, smuiką ir disklavyrą, pabrėžiantys DI įtaką muzikos atlikimo procese. LMTA Balkono teatre (Gedimino pr. 42), „Plokštelinėje“(Barboros Radvilaitės g. 8) bei LMA Studijų miestelyje (Olandų g. 21A) visą savaitę vyks forumo pranešėjų bei studentų improvizacijos bei koncertai.  

Visa forumo ir dirbtuvių programa, taip pat papildoma informacija apie renginius, galima rasti oficialioje svetainėje inmuse.lmta.lt.

„InMuse“ forumas ir LIVE SPACE dirbtuvės rengiami Lietuvos muzikos ir teatro akademijos iniciatyva, remiami Lietuvos kultūros tarybos ir Nordplus. Projekto partneriai – tarptautinis kūrybiškumo ir inovacijų tyrimų centras MOSAIC (Kanada), galerija „Arka“, Lietuvos nacionalinis kultūros centras ir kiti.

„Cirque du Soleil“ kūrybiškumo trenerė Caitlin Maggs
2025 04 08

2025.04.01

Meninės partnerystės stiprybė: LMTA dėstytojų vizitas Kijeve

2025 m. paskutinę kovo mėnesio savaitę, LMTA Nacionalinės kino mokyklos (KIMO) profesorius Audrius Stonys bei docentas Nerijus Milerius ir LMTA Klaipėdos fakulteto profesorius Valentinas Masalskis skaitė paskaitas, vedė seminarus bei įkvėpė studentus Kijevo nacionalinio teatro, kino ir televizijos I.K. Karpenko – Karovo vardo universitete. Šis vizitas vyko „Erasmus+“ programos rėmuose ir buvo organizuotas LMTA Tarptautinių ryšių skyriaus iniciatyva.

Tris dienas I. K. Karpenko – Karovo vardo universiteto studentai turėjo galimybę bendrauti su praktikuojančiais LMTA dėstytojais, dalyvauti peržiūrose ir diskutuoti apie dokumentinį kiną, aptarti filmo kūrimo ypatumus nuo idėjos iki ekrano, kūrėjo galimybes karo sąlygomis, lankytis aktorinio meistriškumo paskaitose.

Tai ne pirmas kartas, kuomet LMTA dėstytojai bendradarbiauja su šio Kijevo universiteto studentais. Grupė kino ir teatro studentų, prasidėjus karui, studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.

„Universitetas jaučia stiprų ryšį ir didelį palaikymą iš universiteto-partnerio iš Lietuvos. Mus vienija bendras tikslas – tvari plėtra ir bendri tyrimai meno srityje, studentų ugdymas, įgytų įgūdžių tobulinimas ir juntamos  mūsų mokyklų draugystės puoselėjimas, taip pat Ukrainos pozicijų stiprinimas Europoje ir pasaulyje“, – specialaus susitikimo metu kalbėjo Kijevo universiteto rektorė doc. ekonomikos mokslų dr. Inna Kočaran.

Vizito metu LMTA Tarptautinio ryšių skyriaus vyr. specialistė Giedre Kabašinskienė susitiko su Kijevo universiteto dėstytojais ir administracija, aptarė  „Erasmus+“ programos teikiamas galimybes. Diskusijos tikslas – paskatinti Kijevo universiteto mokslinį ir pedagoginį personalą aktyviau dalyvauti šioje mobilumo programoje.

Svečiai iš Lietuvos buvo pakviesti į studentų spektaklį „Risk“ Arlekino lėlių teatre ir į spektaklį „Martin Eden“ I.K. Karpenko – Karovo universiteto mokomajame teatre.

„Karpenko bendruomenė nuoširdžiai dėkoja už įdomius susitikimus ir turiningas  paskaitas bei išreiškia susižavėjimą mūsų partneriais ir draugais iš Lietuvos. Laukiame jų sugrįžtant! Ačiū!“  – taip lietuviška padėka užbaigia Kijevo universiteto spaudos pranešimą Tarptautinių ryšių skyriaus vedėja Olha Poltavets.

LMTA Tarptautinių ryšių skyriaus inf.
2025 04 01

2025.03.31

LMTA DĖSTYTOJUS SUKVIETĖ PIRMOJI TARPTAUTINĖ „DOKTORANTŲ VADOVŲ PAVASARIO MOKYKLA“

2025 m. kovo 26–28 d. Panemunės pilyje Lietuvos muzikos ir teatro akademija (LMTA) organizavo pirmąją tarptautinę „Doktorantų vadovų pavasario mokyklą“, kurios tikslas buvo aptarti iššūkius, kylančius meninius tyrimus vykdantiems doktorantams ir jų vadovams, ir mokytis iš gerosios praktikos. Siekiant stiprinti tarptautinį bendradarbiavimą, renginys sukvietė esamus ir būsimus doktorantų vadovus, mokslininkus ir praktikus, ne tik iš LMTA, bet ir iš Airijos, Slovakijos ir Belgijos. Šis renginys taip pat yra Lietuvos mokslo tarybos iš dalies finansuojamo projekto „Scenos menų tyrimų ekscelencijos centro steigimas ir plėtra“ dalis.

Seminarų ir praktinių užsiėmimų metu buvo gilinamasi į meninių tyrimų metodus, meno praktikos vaidmenį kuriant žinias, taip pat analizuojamos efektyvios vadovavimo strategijos. Kviestiniai užsienio lektoriai – prof. dr. Robinas Andrew Nelsonas (UK), prof. dr. Rachel Garfield (UK) ir prof. dr. Clausas Pederis Pedersenas (Danija) – dalinosi savo patirtimi ir įžvalgomis apie meninių tyrimų ypatumus. Dalyviai turėjo galimybę dalyvauti grupinėse diskusijose, kuriose buvo nagrinėjamos dažniausiai iškylančios kliūtys ir pasiūlytos galimos praktinės jų sprendimo strategijos.

Pasibaigus trijų dienų stovyklai, dėstytojai teigė, kad renginys ne tik suteikė vertingų žinių, bet ir sukūrė unikalią galimybę dalintis savo patirtimi, diskutuoti. Anot dalyvių, tokios iniciatyvos yra būtinos, siekiant tobulinti meninių tyrimų ir doktorantūros vadovavimo praktiką tiek Lietuvoje, tiek užsienyje.

LMTA meno ir mokslo prorektorė Ramunė Balevičiūtė sakė besivilianti, kad „Doktorantų vadovų pavasario mokykla“ taps reikšmingu postūmiu, plečiant meninių tyrimų suvokimą ir taip prisidedant prie meno doktorantūros kokybės gerinimo. „Doktoranto lydėjimas jo meninio tyrimo kelyje – tai sudėtingas ir gerokai daugiau nei vien mokslinių ir meninių kompetencijų reikalaujantis procesas. Tikiu, kad pavasario mokykloje įgytos žinios ir patirtys paskatins dėtytojus drąsiau leistis į meninio tyrimo kelionę“, – sakė Ramunė Balevičiūtė.

Doktorantų pavasario mokyklos partneriai: „FilmEU“

2025 03 31

2025.03.31

SVEIKINAME VI NACIONALINIO STUDENTŲ IR MOKSLEIVIŲ PIANISTŲ KONCERTMEISTERIŲ KONKURSO, SKIRTO PROFESORIAUS CHAIMO POTAŠINSKO 100-OSIOMS GIMIMO METINĖMS LAUREATUS, DIPLOMANTUS IR JŲ PEDAGOGUS!

Kovo 28–30 dienomis LMTA Didžiojoje salėje įvyko VI Nacionalinis studentų ir moksleivių pianistų koncertmeisterių konkursas, skirtas prof. Chaimo Potašinsko 100-osioms gimimo metinėms.

Konkursas sulaukė rekordinio atlikėjų susidomėjimo – jame net 37 dalyviai varžėsi trijose kategorijose: kovo 28–29 d. dalyvavo 24 studentai – bakalaurai ir magistrantai iš Lietuvos aukštųjų muzikos mokyklų, kovo 30 d. – konservatorijų, muzikos bei meno mokyklų moksleiviai. Konkurso dalyviams talkino žymūs šalies atlikėjai – operos teatrų solistai, akademijų pedagogai, LMTA meno doktorantai, studentai.

Konkurso studentų kategorijos pasirodymus vertino LMTA prof. Irena Uss-Armonienė (pirmininkė), kompozitorius dr. Vytautas Germanavičius, pianistė LMTA Meno centro vadovė Eglė Kasteckaitė, LMTA prof. Nijolė Ralytė, Kauno valstybinio muzikinio teatro dirigentas doc. Virgilijus Visockis.

Moksleivių kategorijos dalyvius vertino LMTA prof. Nijolė Ralytė (pirmininkė), LMTA prof. Irena Uss-Armonienė, LMTA prof. Audronė Kisieliūtė, LMTA prof. Eglė Perkumaitė-Vikšraitienė, M. K. Čiurlionio menų mokyklos fortepijono skyriaus metodinės grupės pirmininkė, mokytoja ekspertė Inga Vyšniauskaitė.

KONKURSO REZULTATAI:

BAKALAURŲ GRUPĖJE:    

GRAND PRIX – ŠARINSKAS EMILIS, prof. I. Uss-Armonienės klasė

I vieta
ROCKINA JULIJA, prof. Irenos Uss-Armonienės klasė
PERSKAUDAS GUSTAS, prof. Nijolės Ralytės klasė
STONYTĖ KAROLINA, prof. Irenos Uss-Armonienės klasė

II vieta
KIŠONAITĖ VILTĖ, prof. Irenos Uss-Armonienės klasė
KIŠKŪNAITĖ MILDA MARIJA, lekt. dr. Giedrės Muralytės-Eriksonės klasė

III vieta
ŠNARĖ UGNĖ, prof. Eglės Perkumaitės klasė
PUKINSKAITĖ SAULĖ, lekt. Jonės Punytės-Svigarienės klasė
BLIUDŽIUVAITYTĖ KORNELIJA, prof. Nijolės Ralytės klasė
ANTANAVIČIŪTĖ AUKSĖ, prof. Eglės Perkumaitės klasė
ZAMYCKAJA GRETA, prof. Nijolės Ralytės klasė

Diplomai
SARTANAVIČIŪTĖ SKAISTĖ, prof. Audronės Kisieliūtės klasė
LAMSAITYTĖ UGNĖ, prof. Nijolės Ralytės klasė
MOTIEJŪNAITĖ MEDA, lekt. dr. Giedrės Muralytės-Eriksonės klasė
NORKŪNAS POVILAS, lekt. Jonės Punytės-Svigarienės klasė
LAVRINENKO YULIIA (VDU/MA), doc. Beatos Andriuškevičienės klasė

Konkurso dalyvio diplomai:
PAPAMANOLIS EVANGELOS, prof.Eglės Perkumaitės klasė
OKULEVIČIŪTĖ VIKTORIJA, lekt. dr. Eglės Kižytės-Ramonienės klasė
GRIGORČENKAITĖ KAMILĖ, lekt. Jonės Punytės-Svigarienės klasė
STRAUKA MINDAUGAS JONAS, lekt. dr. Eglės Kižytės-Ramonienės klasė

MAGISTRANTŲ GRUPĖJE:

I vieta  –  KAUČIKAITĖ KAMILĖ, prof. I. Uss-Armonienės klasė
II vieta  – VLADAS AUGUSTINAS ŠOPAGA, prof. Nijolės Ralytės klasė
III vieta  – MARIJA GUŠČIŪTĖ, prof. Nijolės Ralytės klasė

MOKSLEIVIŲ GRUPĖJE:

Laureatai:
ZAVARSKYTĖ BRIGITA, Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla
Mokytoja Skaistė Kašėtaitė-Meižikienė

VAIČIULYTĖ VASARĖ, Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla
Mokytoja metodininkė Jonė Punytė-Svigarienė

KUNDRECKAITĖ SAULĖ, Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla
Vyr. mokytoja Eglė Kižytė-Ramonienė

BALČIŪTĖ GODA, Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla
Mokytoja metodininkė Paulė Gudinaitė-Laskauskienė

MIKUŽIS JORIS, Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla
Mokytoja metodininkė Jonė Punytė-Svigarienė

BERULIS MANTAS, Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla
Mokytoja metodininkė Jonė Punytė-Svigarienė

Diplomantai:
ABUKAUSKAITĖ LINA, Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla
Vyr. mokytoja Eglė Kižytė-Ramonienė

LEIPUTĖ VALERIJA, Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla
Mokytoja metodininkė Paulė Gudinaitė-Laskauskienė

BENOKRAITYTĖ AISTĖ, Kauno J. Naujalio muzikos gimnazija
Vyr. Mokytoja Dalia Žarėnienė

KARŽINAUSKAITĖ GODA, Kauno Juozo Gruodžio konservatorija
Vyr. mokytoja Paulė Galinienė

BLINKEVIČIŪTĖ ŪLA, Kauno Juozo Gruodžio konservatorija
Vyr. mokytoja Paulė Galinienė

KONČIŪTĖ GINTARĖ, Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla
Mokytojas metodininkas Gytis Cinauskas

Nuoširdžiai dėkojame  konkurso rėmėjams LMTA Leidybos centrui ir fondui The Risman Foundation. Didelis ačiū už profesionalų ir nuoširdų bendradarbiavimą LMTA Meno centrui, Technologijų, Komunikacijos skyrių ir Muzikos inovacijos studijų centro darbuotojams!

Ypatingas AČIŪ konkurso dalyviams talkinusiems solistams – dainininkams ir instrumentininkams!

Konkursas buvo transliuojamas tiesiogiai YouTube platformoje, transliacijas galite rasti:

 

LMTA Koncertmeisterio katedros inf.
2025 03 31

2025.03.31

Sveikiname LMTA Dainavimo katedros profesorę Sigutę Stonytę 70 metų jubiliejaus proga!

Lietuvos muzikos ir teatro akademija nuoširdžiai sveikina Dainavimo katedros profesorę, vieną ryškiausių Lietuvos operos solisčių Sigutę Stonytę su garbinga 70 metų sukaktimi.

Sigutė Stonytė – išskirtinio talento dainininkė, kurios balsas ir sceninė charizma sužavėjo ne tik Lietuvos, bet ir tarptautinę operos publiką. 1982 m. baigusi Lietuvos konservatoriją (dabar – LMTA), ji netrukus tapo Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro soliste ir daugiau nei tris dešimtmečius kūrė ryškiausius operos vaidmenis, tarp kurių – Amelija („Kaukių balius“), Cerlina („Don Žuanas“), Ledi Makbet („Makbetas“), Margarita („Faustas“), Violeta („Traviata“) ir daugelis kitų.

Profesorės Stonytės balsas skambėjo prestižinėse operos scenose ir festivaliuose Europoje bei pasaulyje, pelnydamas publikos ovacijas ir kritikų pripažinimą. Jos meistriškumas ne kartą įvertintas reikšmingais apdovanojimais, tarp kurių – Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija.

Ne mažiau reikšminga ir profesorės pedagoginė veikla. Jau daugiau nei tris dešimtmečius Sigutė Stonytė ugdo jaunuosius dainininkus Akademijoje, perduodama jiems ne tik techninius vokalo subtilumus, bet ir gilų operos meno suvokimą, sceninės išraiškos meistrystę. Jos auklėtiniai sėkmingai tęsia profesinį kelią Lietuvos ir užsienio scenose, garsindami LMTA vardą.

Sveikiname gerbiamą Profesorę su gražiu jubiliejumi, linkėdami stiprybės, įkvėpimo ir džiaugsmo toliau dalytis savo neįkainojama patirtimi bei talentu. Tegul muzika ir meilė menui toliau lydi Jus kasdien!

2025 03 31

2025.03.30

BALANDIS 2025 | LMTA RENGINIAI

2025 m. balandžio mėn. LMTA renginiai 
* Informacija nuolat pildoma

 

2025 m. kovo 31–balandžio 1 d., 10–16 val.
LMTA II (Kongresų) rūmų 219 auditorijoje

SVEČIAS IŠ LENKIJOS: PROF. ZDZISŁAW ŁAPIŃSKI (VIOLONČELĖ) MEISTRIŠKUMO KURSAI
https://lmta.lt/lt/renginys/svecias-is-lenkijos-prof-zdzislaw-lapinski-violoncele-meistriskumo-kursai/

2025 m. balandžio 1 d., antradienį, 11 val.
LMTA Didžiojoje salėje
DAINININKŲ KONKURSAS LMTA GARBĖS DAKTARO STASIO BARO PREMIJAI LAIMĖTI
https://lmta.lt/lt/renginys/dainininku-konkursas-lmta-garbes-daktaro-stasio-baro-premijai-laimeti/

2025 m. balandžio 1, 4 ir 17 dienomis
SCENOS MENŲ ALUMNŲ FESTIVALIS „GYVENIMAS 2.0“
Spektakliai / koncertai / performansai
*2025 m. balandžio 1 d., antradienį, 19 val., LMTA Balkono teatre
MONOSPEKTAKLIS „KAIP TAPTI KOMIKU PER 3 MINUTES“ / LAURA BUTKUTĖ
*2025 m. balandžio 4 d., penktadienį, 19 val., LMTA studijų miestelyje, 304 auditorijoje
SPEKTAKLIS „HOW TO SWIM“ / TAUTVYDAS GALKAUSKAS
*2025 m. balandžio 17 d., ketvirtadienį, 20 val., LMTA studijų miestelyje, 201 auditorijoje
TARPDISCIPLININIS ŠOKIO KŪRINYS „KIETA, MINKŠTA, TRAPU“ / GABRIELĖ BAGDONAITĖ
BILIETAI (VIENAS BILIETAS = TRYS RENGINIAI)
Renginys mokamas, bilietus platina BILIETAI.LT | Projektą organizuoja Lietuvos muzikos ir teatro akademija | Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba
https://lmta.lt/lt/renginys/gyvenimas-2-0-kaip-tapti-komiku-per-3-minutes-how-to-swim-kieta-minksta-trapu/

2025 m. balandžio 2 d., trečiadienį, 11 val.
LMTA Didžiojoje salėje
XXV VINCĖS JONUŠKAITĖS-ZAUNIENĖS DAINININKIŲ KONKURSAS
https://lmta.lt/lt/renginys/xxv-vinces-jonuskaites-zaunienes-dainininkiu-konkursas/

2025 m. balandžio 2 d., trečiadienį, 12 val.
Vilniaus Šv. Kazimiero bažnyčioje
IX JUOZO NAUJALIO JAUNŲJŲ VARGONININKŲ KONKURSAS
https://lmta.lt/lt/renginys/ix-juozo-naujalio-jaunuju-vargonininku-konkursas/

2025 m. balandžio 2 d., trečiadienį, 15 val.
LMTA Juozo Karoso salėje
PRAKTINIS SEMINARAS „KAIP PARUOŠTI KONKURENCINGĄ PARAIŠKĄ? LTKT MOBILUMO STIPENDIJA“
https://kkc.lmta.lt/praktinis-seminaras-kaip-paruosti-konkurencinga-paraiska-ltkt-mobilumo-stipendija/

2025 m. balandžio 2 d., trečiadienį, 18 val.
LMTA Didžiojoje salėje
DAINININKŲ KONKURSŲ LAUREATŲ KONCERTAS
Dalyvauja LMTA garbės daktaro Stasio Baro ir XXV Vincės Jonuškaitės-Zaunienės konkursų laureatai
https://lmta.lt/renginys/s-baro-ir-v-jonuskaites-zaunienes-dainininku-konkursu-laureatu-koncertas/

2025 m. balandžio 3–4 dienomis, 10-14 val.
LMTA Centrinių rūmų 316 auditorijoje
SVEČIAS IŠ LENKIJOS: DARIUSZ BĄKOWSKI-KOIS (VARGONAI) MEISTRIŠKUMO KURSAI
https://lmta.lt/renginys/svecias-is-lenkijos-prof-dariusz-bakowski-kois-vargonai-meistriskumo-kursai/

2025 m. balandžio 4–5 dienomis, I DALIS
2025 m. balandžio 11–12 dienomis, II DALIS
LMTA Studijų miestelyje
ŠIUOLAIKINIO ŠOKIO STUDENTŲ BAIGIAMIEJI DARBAI
https://lmta.lt/renginys/siuolaikinio-sokio-studentu-baigiamieji-darbai/

2025 m. balandžio 4 d. penktadienį, 19:30 val.
LMTA studijų miestelyje (prie budėtojo posto, I a.)
ŠIUOLAIKINIO ŠOKIO STUDENTŲ BAIGIAMIEJI DARBAI
„Vyšnių sultys teka atgal“
Idėja, choreografija ir atlikimas: Sandra Konovalova 
Registracija: https://forms.gle/Q5BgPKdWZmkEjx5x7
https://lmta.lt/lt/renginys/siuolaikinio-sokio-studentu-baigiamieji-darbai/

2025 m. balandžio 4 d. penktadienį, 20 val.
LMTA studijų miestelio 204 auditorijoje
ŠIUOLAIKINIO ŠOKIO STUDENTŲ BAIGIAMIEJI DARBAI
„In Between“
Idėja, choreografija ir atlikimas: Robert Aleksander Vinik
Registracija: https://forms.gle/6DP6YSG89PCKmmrh6
https://lmta.lt/lt/renginys/siuolaikinio-sokio-studentu-baigiamieji-darbai/

2025 m. balandžio 4 d. penktadienį, 21 val.
LMTA studijų miestelio 205 auditorijoje
ŠIUOLAIKINIO ŠOKIO STUDENTŲ BAIGIAMIEJI DARBAI
„Sole“
Idėja, choreografija ir atlikimas: Indrė Stasiūnaitė
Registracija: https://forms.gle/4N1oZQmdMByuwif47
https://lmta.lt/lt/renginys/siuolaikinio-sokio-studentu-baigiamieji-darbai/

2025 m. balandžio 4 d. penktadienį, 21:30 val.
LMTA studijų miestelio Didžiojoje šokio salėje (103 aud.) 
ŠIUOLAIKINIO ŠOKIO STUDENTŲ BAIGIAMIEJI DARBAI
Garso-judesio patirtis „phasis“
Garsinė ir fizinė choreografija, atlikimas, kostiumas: Aretas Piaseckas
Registracija: https://forms.gle/GZKRMztUnkB2sCm48
https://lmta.lt/lt/renginys/siuolaikinio-sokio-studentu-baigiamieji-darbai/

2025 m. balandžio 5 d., šeštadienį, 19:30 val.
LMTA studijų miestelio 204 auditorijoje
ŠIUOLAIKINIO ŠOKIO STUDENTŲ BAIGIAMIEJI DARBAI
Making a Mermaid“
Idėja, choreografija ir atlikimas: Urtė Siniauskaitė
Registracija: https://forms.gle/J2z9NgtR9vExEofx6
https://lmta.lt/lt/renginys/siuolaikinio-sokio-studentu-baigiamieji-darbai/

2025 m. balandžio 5 d., šeštadienį, 20 val.
LMTA studijų miestelyje (prie budėtojo posto, I a.)
ŠIUOLAIKINIO ŠOKIO STUDENTŲ BAIGIAMIEJI DARBAI
„Vyšnių sultys teka atgal“ 
Idėja, choreografija ir atlikimas: Sandra Konovalova
Registracija: https://forms.gle/Q5BgPKdWZmkEjx5x7
https://lmta.lt/lt/renginys/siuolaikinio-sokio-studentu-baigiamieji-darbai/

2025 m. balandžio 5 d., šeštadienį, 21 val.
LMTA studijų miestelio 201 auditorijoje
ŠIUOLAIKINIO ŠOKIO STUDENTŲ BAIGIAMIEJI DARBAI
„tyl##ERR##“
Idėjos ir choreografijos autorė: Miglė Keblaitytė
Registracija: https://forms.gle/stLP5RfSrMJKTtZ3A
https://lmta.lt/lt/renginys/siuolaikinio-sokio-studentu-baigiamieji-darbai/

2025 m. balandžio 5 d., šeštadienį, 21:30 val.
LMTA studijų miestelio 204 auditorijoje
ŠIUOLAIKINIO ŠOKIO STUDENTŲ BAIGIAMIEJI DARBAI
„Who is Karmen“
Idėja, choreografija, kostiumas, atlikimas: Kristina Klioštoraitytė
Registracija: https://forms.gle/2o4RGbEByEHZurxk9
https://lmta.lt/lt/renginys/siuolaikinio-sokio-studentu-baigiamieji-darbai/

2025 m. balandžio 5–6, 12–13 dienomis
LMTA Studijų miestelyje
CREW CALL: KINO AIKŠTELĖS KURSAI – PRODIUSERIO ASISTENTO (-ĖS) KURSAI
https://kinas.lmta.lt/productionassistant

2025 m. balandžio 7 d., pirmadienį, 12 val.
LMTA Juozo Karoso salėje
XXXII JUOZO PAKALNIO RESPUBLIKINIS JAUNŲJŲ ATLIKĖJŲ PUČIAMAISIAIS IR MUŠAMAISIAIS MUZIKOS INSTRUMENTAIS KONKURSAS
Finalinis mušamųjų instrumentų turas
Organizatoriai: LMTA ir Kauno Juozo Gruodžio konservatorija

2025 m. balandžio 7–13 dienomis
Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje 
LMTA studijų miestelyje 
Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose
TARPTAUTINIS FORUMAS „INMUSE“ IR KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS „LIVESPACE“
https://lmta.lt/lt/renginys/inmuse-livespace/

2025 m. balandžio 7–13 dienomis
TARPTAUTINIS FORUMAS „INMUSE“ IR KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS „LIVESPACE“:
KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS „LIVESPACE“
https://inmuse.lmta.lt/live-space/

2025 m. balandžio 7–17 dienomis
LMTA Studijų miestelyje, LMTA Balkono teatre, Kauno lopšelyje-darželyje „Žilvitis“
LMTA VAIDYBOS MAGISTRANTŲ BAIGIAMIEJI DARBAI 
https://lmta.lt/lt/renginys/lmta-vaidybos-magistrantu-baigiamieji-darbai/

2025 m. balandžio 7 d., pirmadienį, 14 ir 18 val.
LMTA studijų miestelyje, 304 auditorijoje
LMTA VAIDYBOS MAGISTRANTŲ BAIGIAMIEJI DARBAI
Spektaklis paaugliams „Mūsų Marik“
Autorė Mariia Patokova
https://lmta.lt/lt/renginys/lmta-magistrantai-spektaklis-paaugliams-musu-marik/

2025 m. balandžio 7 d., pirmadienį, 16 val.
LMTA studijų miestelyje, 307 auditorijoje
LMTA VAIDYBOS MAGISTRANTŲ BAIGIAMIEJI DARBAI
Objektų ir lėlių spektaklis „Tu kas?“
Autorė Marina Jasinskaja
https://lmta.lt/lt/renginys/lmta-magistrantai-objektu-ir-leliu-spektaklis-tu-kas/

2025 m. balandžio 8 d., antradienį, 13 val.
LMTA studijų miestelyje, 304 auditorijoje
LMTA VAIDYBOS MAGISTRANTŲ BAIGIAMIEJI DARBAI
Spektaklio „Medėja“ eskizas
Autorė Emilė Varkulevičiūtė
https://lmta.lt/lt/renginys/lmta-magistrantai-spektaklio-medeja-eskizas/

2025 m. balandžio 8 d., antradienį, 18 val.
LMTA Juozo Karoso salėje
RŪTOS BUIŠAITĖS (ALTAS, PROF. PETRAS RADZEVIČIUS) REČITALIS
Dalyvauja Daiva Stulgytė (fortepijonas)
https://lmta.lt/lt/renginys/rutos-buisaites-altas-recitalis/

2025 m. balandžio 8 d., antradienį, 19 val.
LMTA studijų miestelyje, Teatro salėje
LMTA VAIDYBOS MAGISTRANTŲ BAIGIAMIEJI DARBAI
Bufonados monospektaklio eskizas „Nulis“
Autorė Gabrielė Penčylaitė
https://lmta.lt/lt/renginys/lmta-magistrantai-bufonados-monospektaklio-eskizas-nulis/

2025 m. balandžio 9 d., trečiadienį, 9:30 val.
Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekos Konferencijų salėje (V a.) 
TARPTAUTINIS FORUMAS „INMUSE“ IR KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS „LIVESPACE“
DAY 1 – AI, Authorship, Agency
https://inmuse.lmta.lt/programme/#day_1

2025 m. balandžio 9 d., trečiadienį, 18 val.
LMTA Juozo Karoso salėje
LMTA BENDROJO FORTEPIJONO KATEDROS STUDENTŲ KONCERTAS
https://lmta.lt/lt/renginys/lmta-bendrojo-fortepijono-katedros-studentu-koncertas-4/

2025 m. balandžio 9 ir 11 dienomis, 18 val.
LMTA Studijų miestelio 310 auditorijoje
LMTA VAIDYBOS BAKALAURŲ BAIGIAMIEJI DARBAI
Klounados melodrama „Lietuvos valstybė“
Režisierius Žilvinas Beniušis
https://lmta.lt/renginys/lmta-bakalaurantai-klounados-melodrama-lietuvos-valstybe/

2025 m. balandžio 10 d., ketvirtadienį, 9:30 val.
LMTA studijų miestelio Kino salėje (I a.)
TARPTAUTINIS FORUMAS „INMUSE“ IR KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS „LIVESPACE“
DAY 2 – AI, Creative Ecosystems, Entrepreneurship
https://inmuse.lmta.lt/programme/#day_2

2025 m. balandžio 10 d., ketvirtadienį, 18 val.
LMTA Klaipėdos fakulteto Koncertų salėje
SCENOS MENŲ ALUMNŲ FESTIVALIO „GYVENIMAS 2.0“ 
Vargonų ir elektroninės muzikos koncertas „Like an Underground River“
Bilietus platina bilietai.lt
https://www.bilietai.lt/lit/renginiai/koncertai/gyvenimas-20–like-an-underground-river-461007/
https://lmta.lt/lt/renginys/gyvenimas-2-0-like-an-underground-river/

2025 m. balandžio 10 d., ketvirtadienį, 19 val.
2025 m. balandžio 11 d., penktadienį, 18 val. 
LMTA Studijų miestelio Šokio salėje
ŠIUOLAIKINIO ŠOKIO REPERTUARO IŠTRAUKOS „EPINĖS VARIACIJOS“ IR „WALL & CO“
https://lmta.lt/lt/renginys/66288-2/

2025 m. balandžio 11 d., penktadienį, 9:30 val.
Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų Renginių salėje
TARPTAUTINIS FORUMAS „INMUSE“ IR KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS „LIVESPACE“
DAY 3 – AI, Authorship, Copyright
https://inmuse.lmta.lt/programme/#day_3

2025 m. balandžio 11 d., penktadienį, 14 val.
LMTA studijų miestelyje, 307 auditorijoje
LMTA VAIDYBOS MAGISTRANTŲ BAIGIAMIEJI DARBAI
Spektaklis „Tau viskas gerai?“
Autorė Karolina Šoblinskytė
https://lmta.lt/renginys/lmta-magistrantai-spektaklis-tau-viskas-gerai/

2025 m. balandžio 11 d., penktadienį, 18 val.
Kauno miesto kameriniame teatre
SPEKTAKLIS „ARTIMOS“
Režisierius Povilas Barzdžius
Spektaklis mokamas. Trukmė: 90 min.
Partneris: Lietuvos muzikos ir teatro akademija
https://www.kamerinisteatras.lt/Spektaklis/spektakliai/Artimos-N-16/

2025 m. balandžio 11 d., penktadienį, 20 val.
LMTA studijų miestelio 304 auditorijoje
ŠIUOLAIKINIO ŠOKIO STUDENTŲ BAIGIAMIEJI DARBAI
„Naked With Socks (Forever If You Want To)“ 
Choreografija ir atlikimas: Gabija Misevičiūtė
Registracija: https://forms.gle/FUTAn1ZBYFELypY99
https://lmta.lt/lt/renginys/siuolaikinio-sokio-studentu-baigiamieji-darbai/

2025 m. balandžio 11 d., penktadienį, 20:30 val.
LMTA studijų miestelio K206 auditorijoje (KIMO)
ŠIUOLAIKINIO ŠOKIO STUDENTŲ BAIGIAMIEJI DARBAI
„Untitled World“
Idėjos autorė, režisierė ir choreografė: Ugnė Lučauskaitė
Registracija: https://forms.gle/akKGXEaZoihEtFmZ6
https://lmta.lt/lt/renginys/siuolaikinio-sokio-studentu-baigiamieji-darbai/

2025 m. balandžio 11 d., penktadienį, 21 val.
LMTA studijų miestelio 204 auditorijoje
ŠIUOLAIKINIO ŠOKIO STUDENTŲ BAIGIAMIEJI DARBAI
„Damage control. Swallowed me“
Idėja, choreografija ir atlikimas: Aurelija Jakimavičiūtė
Registracija: https://forms.gle/Fbzrosg8LL9cZevBA
https://lmta.lt/lt/renginys/siuolaikinio-sokio-studentu-baigiamieji-darbai/

2025 m. balandžio 12 d., penktadienį, 9:30 val.
LMTA studijų miestelio Teatro salėje (I a.)
TARPTAUTINIS FORUMAS „INMUSE“ IR KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS „LIVESPACE“
DAY 4 – AI, Ethics, Future
https://inmuse.lmta.lt/programme/#day_4

2025 m. balandžio 12 d., šeštadienį, 12 val.
LMTA Studijų miestelio 201 auditorijoje
PASKAITA „GESTŲ KALBŲ NAUDOJIMAS SCENINĖJE KALBOJE“
Įvadas į tarptautinių gestų ir lietuvių gestų kalbos meninio panaudojimo principus
https://lmta.lt/renginys/paskaita-gestu-kalbu-naudojimas-scenineje-kalboje/

2025 m. balandžio 12 d.,  šeštadienį, 16 val., Širvintų kultūros centras
2025 m. balandžio 13 d.,  sekmadienį, 16 val., Lietuvos nacionalinė filharmonijoje
LMTA SIMFONINIS ORKESTRO KONCERTAS „TĘSIANT M. K. ČIURLIONĮ“
Dalyvauja Lietuvos muzikos ir teatro akademijos simfoninis orkestras ir solistai
Meno vadovas ir dirigentas prof. Martynas Staškus
https://lmta.lt/renginys/lmta-simfoninio-orkestro-ir-solistu-koncertai-tesiant-m-k-ciurlioni/

2025 m. balandžio 12 d., šeštadienį, 19 val.
LMTA studijų miestelio Didžiojoje šokio salėje (103 aud.)
ŠIUOLAIKINIO ŠOKIO STUDENTŲ BAIGIAMIEJI DARBAI
Spit shit get hit“
Idėja, choreografija ir atlikimas – Aistė Kulevičiūtė
Registracija uždaryta

2025 m. balandžio 12 d., šeštadienį, 19:30 val.
LMTA studijų miestelio lauke
ŠIUOLAIKINIO ŠOKIO STUDENTŲ BAIGIAMIEJI DARBAI
„Songs of lungs, squeezing thighs, love you so, you never know“
(„Plaučių dainos, šlaunys suspaudžia, myliu tave, Laima toliau audžia“)
Autorė Alina Pilecka
Atviras įėjimas
https://lmta.lt/lt/renginys/siuolaikinio-sokio-studentu-baigiamieji-darbai/

2025 m. balandžio 12 d., šeštadienį, 21 val.
LMTA studijų miestelio 204 auditorijoje
ŠIUOLAIKINIO ŠOKIO STUDENTŲ BAIGIAMIEJI DARBAI
„What my silence has taught me“
Idėjos autorė, atlikėja: Beatričė Mažintaitė
Registracija: https://forms.gle/PaoAra4EmjLAAZch8
https://lmta.lt/lt/renginys/siuolaikinio-sokio-studentu-baigiamieji-darbai/

2025 m. balandžio 12 d., šeštadienį, 21:30 val.
LMTA studijų miestelio Didžiojoje šokio salėje (103 aud.)
ŠIUOLAIKINIO ŠOKIO STUDENTŲ BAIGIAMIEJI DARBAI
„Dukters istorija“ (A story of a daughter)
Choreografija: Aura Šriubšaitė
Registracija: https://forms.gle/Zt6j9P9XEmjShCudA
https://lmta.lt/lt/renginys/siuolaikinio-sokio-studentu-baigiamieji-darbai/

2025 m. balandžio 13 d., sekmadienį, 19 val.
Lietuvos nacionalinis dramos teatro, Naujojoje salėje

LMTA VAIDYBOS BAKALAURŲ BAIGIAMIEJI DARBAI
Spektaklis „Savižudybės anatomija“
Režisierė Uršulė Bartoševičiūtė
Bilietus platina bilietai.lt
https://lmta.lt/renginys/lmta-vaidybos-bakalauru-baigiamieji-darbai/

2025 m. balandžio 14 d., pirmadienį, 13 val.
LMTA Balkono teatre
LMTA VAIDYBOS MAGISTRANTŲ BAIGIAMIEJI DARBAI
Spektaklis „Žmogaus balsas. Žmogaus malda“
Autorė Elena Poźlewicz
https://lmta.lt/renginys/lmta-magistrantai-spektaklis-zmogaus-balsas-zmogaus-malda/

2025 m. balandžio 14 d., pirmadienį, 15 val.
LMTA studijų miestelyje, 304 auditorijoje
LMTA VAIDYBOS MAGISTRANTŲ BAIGIAMIEJI DARBAI
Ritualo formos storytellingo spektaklis „Mano senelis“
Autorė Nijolė Makutėnaitė
https://lmta.lt/renginys/lmta-magistrantai-ritualo-formos-storytellingo-spektaklis-mano-senelis/

2025 m. balandžio 14 d., pirmadienį, 17 val.
LMTA Didžiojoje salėje
UGNĖS KAUŠIŪTĖS (FORTEPIJONAS) AKOMPANIMENTO IR LIED EGZAMINAS-KONCERTAS
https://lmta.lt/renginys/akompanimento-ir-lied-egzaminas-koncertas-ugne-kausiute/

2025 m. balandžio 14 d., pirmadienį, 18 val.
LMTA Juozo Karoso salėje
METODINIO LEIDINIO „NUO MENUETO IKI SKERCETO“ PRISTATYMAS: PEDAGOGINIAI ASPEKTAI IR STRATEGIJOS
https://lmta.lt/lt/renginys/metodinio-leidinio-nuo-menueto-iki-skerceto-pristatymas-pedagoginiai-aspektai-ir-strategijos/

2025 m. balandžio 14 d., pirmadienį, 18 val.
LMTA studijų miestelyje, 310 auditorijoje
LMTA VAIDYBOS BAKALAURŲ BAIGIAMIEJI DARBAI
Bendros kūrybos spektaklis „Bendrapiliečiai“
Režisierius Elmar Senkovs
https://lmta.lt/renginys/lmta-bakalaurantai-spektaklis-bendrapilieciai/

2025 m. balandžio 15 d., antradienį, 12–17 val.
LMTA Juozo Karoso salėje
BUFFET CRAMPON INSTRUMENTŲ PARODA – KLARNETAS
Naujausių modelių pristatymas
https://lmta.lt/renginys/buffet-crampon-instrumentu-paroda-klarnetas/

2025 m. balandžio 15 d., antradienį, 18 val.
LMTA Didžiojoje salėje
KAMERINĖS MUZIKOS KONCERTAS
Koncertuoja LMTA Kamerinio ansamblio katedros studentai
https://lmta.lt/renginys/kamerines-muzikos-koncertas-6/

2025 m. balandžio 16 d., trečiadienį, 11 val.
LMTA Didžiojoje salėje
PIANISTŲ KONCERTMEISTERIŲ KONKURSAS RAIMONDOS APEIKYTĖS VARDO STIPENDIJAI LAIMĖTI
Paraiškų teikimas iki balandžio 9 d.
https://lmta.lt/renginys/pianistu-koncertmeisteriu-konkursas-raimondos-apeikytes-vardo-stipendijai-laimeti/

2025 m. balandžio 16–17 dienomis, 13–20 val.
LMTA II (Kongresų) rūmų 302 auditorijoje
SVEČIAS IŠ SLOVĖNIJOS: JOSE KOTAR (KLARNETAS) MEISTRIŠKUMO KURSAI
https://lmta.lt/renginys/svecias-is-slovenijos-joze-kotar-klarnetas-meistriskumo-kursai/

2025 m. balandžio 16 d., trečiadienį, 14 val.
LMTA Balkono teatre
TARPDISCIPLININIO ATLIKIMO DIRBTUVĖS: (SAVI)RAIŠKA PER GARSĄ IR KŪNĄ | DOMINYKA ŠEIBOKAITĖ
https://kkc.lmta.lt/tarpdisciplininio-atlikimo-dirbtuves-saviraiska-per-garsa-ir-kuna-dominyka-seibokaite/

2025 m. balandžio 16 d., treačiadienį, 18 val.
LMTA Juozo Karoso salėje
KLARNETO MUZIKOS VAKARAS
Koncertuoja LMTA lektoriaus Antano Taločkos klarneto klasės studentai
https://lmta.lt/renginys/klarneto-muzikos-vakaras-6/

2025 m. balandžio 17 d., ketvirtadienį, 13 val.
Kauno lopšelyje-darželyje „Žilvitis“
LMTA VAIDYBOS MAGISTRANTŲ BAIGIAMIEJI DARBAI
Spektaklis „Aš esu šviesa“
Autorė Eva Smoriginaitė
https://lmta.lt/lt/renginys/lmta-vaidybos-magistrantu-baigiamieji-darbai/

2025 m. balandžio 17 d., ketvirtadienį, 18 val.
LMTA Didžiojoje salėje
LMTA DOC. EDMUNDO KULIKAUSKO VIOLONČELĖS KLASĖS STUDENTŲ KONCERTAS 
https://lmta.lt/renginys/violonceles-muzikos-vakaras-3/

2025 m. balandžio 17 d., ketvirtadienį, 19 val.
LMTA studijų miestelyje, 103 auditorijoje
LMTA ŠIUOLAIKINIO ŠOKIO BAKALAURANTŲ BAIGIAMIEJI DARBAI
Šokio spektaklis „Rave of Riot“

2025 m. balandžio 17 d., ketvirtadienį, 20 val.
LMTA studijų miestelyje, 201 auditorijoje
SCENOS MENŲ ALUMNŲ FESTIVALIS „GYVENIMAS 2.0“
Tarpdisciplininis šokio kūrinys „Kieta, minkšta, trapu“ / Gabrielė Bagdonaitė
Bilietai
https://lmta.lt/lt/renginys/gyvenimas-2-0-kaip-tapti-komiku-per-3-minutes-how-to-swim-kieta-minksta-trapu/

2025 m. balandžio 18 d., penktadienį,  18 val.
LMTA Didžiojoje salėje
PROF. RUSNĖS MATAITYTĖS SMUIKO KLASĖS STUDENTŲ IR MOKINIŲ KONCERTAS
https://lmta.lt/renginys/lmta-profesores-rusnes-mataitytes-smuiko-klases-studentu-ir-mokiniu-koncertas/

2025 m. balandžio 18 d., penktadienį, 18 val.
LMTA studijų miestelyje, 310 auditorijoje
LMTA VAIDYBOS BAKALAURŲ BAIGIAMIEJI DARBAI
Spektaklis „Bestuburiada“
Režisierius Žilvinas Vingelis
https://lmta.lt/renginys/lmta-vaidybos-bakalauru-baigiamieji-darbai/

2025 m. balandžio 18 d., penktadienį 19 val.
LMTA studijų miestelyje, 103 auditorijoje
LMTA ŠIUOLAIKINIO ŠOKIO BAKALAURANTŲ BAIGIAMIEJI DARBAI
Šokio spektaklis „Nail salon next to the graveyard“

2025 m. balandžio 22 d., antradienį, 12:30 val.
LMTA Studijų miestelio Kino salėje
„KURČIASIS – PROFESIONALUS ATLIKĖJAS: KAIP TO PASIEKTI?“
Būtina registracija: https://forms.gle/qK3drMhsFSUhUgC99
https://lmta.lt/renginys/kurciasis-profesionalus-atlikejas-kaip-to-pasiekti/

2025 m., balandžio 22–24 dienomis
LMTA Centriniuose ir LMTA II (Kongresų) rūmuose
SVEČIAS IŠ LENKIJOS: DR. KAMIL KRUCZKOWSKI (TRIMITAS) MEISTRIŠKUMO KURSAI
https://lmta.lt/renginys/svecias-is-lenkijos-prof-kamil-kruczkowski-trimitas-meistriskumo-kursai/

2025 m. balandžio 23–24 dienomis, 10–13 val., Kauno J. Naujalio muzikos gimnazijos Kamerinėje salėje
2025 m. balandžio 25 d., penktadienį, 10–13 val., LMTA VI rūmų 111 auditorijoje 
SVEČIAS IŠ AUSTRIJOS: PROF. ZORYANA KUSHPLER DAINAVIMO MEISTRIŠKUMO KURSAI 
https://lmta.lt/renginys/svecias-is-austrijos-prof-zoryana-kushpler-dainavimo-meistriskumo-kursai/

2025 m. balandžio 23 d., trečiadienį, 14 val.
„Zoom“ platformoje
III NUOTOLINĖ STUDENTŲ KONFERENCIJA „TEORIJOS ŽINGSNIAI PRAKTIKOS LINK“
https://kkc.lmta.lt/iii-ioji-nuotoline-studentu-konferencija-teorijos-zingsniai-praktikos-link/

2025 m. balandžio 23 d., trečiadienį, 15–18 val.
2025 m. balandžio 24 d., ketvirtadienį, 13–18 val.
2025 m. balandžio 25 d., penktadienį,  11–16 val.
LMTA II (Kongresų) rūmų 219 auditorijoje
SVEČIAS IŠ DANIJOS: PROF. ARNE BALK-MØLLER (SMUIKAS) MEISTRIŠKUMO KURSAI
https://lmta.lt/renginys/svecias-is-danijos-prof-arne-balk-moller-smuikas-meistriskumo-kursai/

2025 m. balandžio 23 d., trečiadienį, 15 val., Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų (Pranciškonų) bažnyčioje
2025 m. balandžio 24 d., ketvirtadienį, 16:30 val., Kauno Šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedroje bazilikoje
VARGONŲ MUZIKOS KONCERTAS
Dalyvauja Tarptautinio vargonų projekto dalyviai iš Italijos, Latvijos ir Lietuvos
https://lmta.lt/renginys/vargonu-muzikos-koncertai/

2025 m. balandžio 23 d., trečiadienį, 18 val.
LMTA Didžiojoje salėje
PIANISTĖS ELZĖS LIPNICKAITĖS REČITALIS 
https://lmta.lt/renginys/pianistes-elzes-lipnickaites-recitalis/

2025 m. balandžio 23 d., trečiadienį, 18 val.
LMTA Juozo Karoso salėje
KLARNETO MUZIKOS VAKARAS
Dalyvauja LMTA doc. Rimvydo Savicko klarneto klasės studentai
https://lmta.lt/renginys/klarneto-muzikos-vakaras-7/

2025 m. balandžio 24 d., ketvirtadienį, 16 val.
LMTA Didžiojoje salėje
CHORINĖS MUZIKOS KONCERTAS
Dainuoja LMTA kamerinis choras. Diriguoja Choro dirigavimo katedros diplomantai
https://lmta.lt/renginys/chorines-muzikos-koncertas-6/

2025 m. balandžio 24 d., ketvirtadienį, 18 val.
LMTA Juozo Karoso salėje
CELLOFORTE
LMTA PROF. RIMANTO ARMONO VIOLONČELĖS IR PROF. IRENOS USS-ARMONIENĖS KONCERTMEISTERIO KLASIŲ STUDENTŲ IR ABSOLVENTŲ KONCERTAS
https://lmta.lt/renginys/celloforte/

2025 m. balandžio 25 d., penktadienį, 17 val.
LMTA Klaipėdos fakulteto Mokomajame teatre (K. Donelaičio g. 4, Klaipėda)
LMTA KLAIPĖDOS FAKULTETO TEATRO IR RENGINIŲ REŽISŪROS STUDENTŲ BAIGIAMIEJI DARBAI
Edward Albee „Zoologijos sodo istorija“
Režisierė Aistė Kudrauskaitė
https://lmta.lt/renginys/lmta-klaipedos-fakulteto-teatro-ir-renginiu-rezisuros-studentu-baigiamieji-darbai/

2025 m. balandžio 25 d., penktadienį, 18 val.
LMTA studijų miestelyje, 310 auditorijoje
LMTA VAIDYBOS BAKALAURŲ BAIGIAMIEJI DARBAI  
Spektaklis „Mano drauge“
Choreografė Giedrė Kirkilė
https://lmta.lt/renginys/lmta-vaidybos-bakalauru-baigiamieji-darbai/

2025 m. balandžio 26 d., šeštadienį, 18 val.
LMTA Balkono teatre
LMTA VAIDYBOS BAKALAURŲ BAIGIAMIEJI DARBAI
Spektaklis „Ledi Makbet“

Režisierės: Urtė Janavičiūtė, Viktorija Kuodytė
https://lmta.lt/renginys/lmta-vaidybos-bakalauru-baigiamieji-darbai/

2025 m. balandžio 26 d., šeštadienį, 20 val.
Klaipėdos „HOFAS“
LMTA KLAIPĖDOS FAKULTETO „DŽIAZOPOLIS #1“
https://lmta.lt/renginys/lmta-klaipedos-fakulteto-dziazopolis-1/

2025 m. balandžio 28 d., pirmadienį, 16:15 val.
Panevėžio Broniaus Vaidučio Kutavičiaus muzikos mokykloje
VALTORNOS MUZIKOS KONCERTAS
Dalyvauja LMTA lektorės Indrės Kuleševičienės valtornos klasės studentai
https://lmta.lt/renginys/valtornos-muzikos-koncertas/

2025 m. balandžio 28–29 dienomis, 14–18 val.
LMTA II (Kongresų) rūmų 219 auditorijoje
SVEČIAS: GUY BEN-ZIONY (IZRAELIS/VOKIETIJA) ALTO MEISTRIŠKUMO KURSAI
https://lmta.lt/renginys/svecias-guy-ben-ziony-izraelisvokietija-alto-meistriskumo-kursai/

2025 m. balandžio 28 d., pirmadienį, 18 val.
LMTA Didžiojoje salėje
LMTA STYGINIŲ INSTRUMENTŲ KATEDROS STUDENTŲ KONCERTAS
https://lmta.lt/renginys/lmta-styginiu-instrumentu-katedros-studentu-koncertas-9/

2025 m. balandžio 28 d., pirmadienį, 18 val.
LMTA studijų miestelis, 310 auditorijoje
LMTA VAIDYBOS BAKALAURŲ BAIGIAMIEJI DARBAI
Spektaklis „Vienišieji vakarai“

Režisierius Darius Meškauskas
https://lmta.lt/renginys/lmta-vaidybos-bakalauru-baigiamieji-darbai/

Balandžio 29 d., antradienį, 16.00 val.
LMTA Klaipėdos fakulteto Mokomajame teatre (K. Donelaičio g. 4, Klaipėda)
LMTA KLAIPĖDOS FAKULTETO TEATRO IR RENGINIŲ REŽISŪROS STUDENTŲ BAIGIAMIEJI DARBAI
Abi Morgan „Mažutis dinamitas“
Režisierė Viktorija Šeputytė
https://lmta.lt/renginys/lmta-klaipedos-fakulteto-teatro-ir-renginiu-rezisuros-studentu-baigiamieji-darbai/

2025 m. balandžio 30 d., trečiadienį, 10 val.
Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje
TARPTAUTINĖ MOKSLINĖ-PRAKTINĖ KONFERENCIJA „MUZIKINIS UGDYMAS VAIKO GEROVEI“
https://kkc.lmta.lt/tarptautine-moksline-praktine-konferencija-muzikinis-ugdymas-vaiko-gerovei/

2025 m. balandžio 30 d., trečiadienį, 18 val.
LMTA Didžiojoje salėje
„DIALOGAI LAIKE“
Koncertuoja LMTA prof. Aleksandros Žvirblytės fortepijono klasės moksleiviai ir studentai

2025 m. balandžio 30 d., trečiadienį, 18 val.
LMTA Klaipėdos fakulteto Koncertų salėje
„KETURIOS PROF. RAIMUNDO KATILIAUS MOKINIŲ KARTOS“
Dalyvauja LMTA dėstytojai, studentai ir absolventai, Klaipėdos E. Balsio menų gimnazijos, Gargždų muzikos mokyklos, Šilutės meno mokyklos mokytojai ir mokiniai
https://lmta.lt/renginys/keturios-prof-raimundo-katiliaus-mokiniu-kartos/

 

 


SALIŲ ADRESAI:   
LMTA Didžioji salė (Gedimino pr. 42, Vilnius)
LMTA Juozo Karoso salė (Gedimino pr. 42, Vilnius)
LMTA Balkono teatras (Gedimino pr. 42, Vilnius)
LMTA II (Kongresų) rūmai (Vilniaus g. 6-2, Vilnius)
LMTA VI rūmai (Pamėnkalnio g. 15, Vilnius)
LMTA Studijų miestelis (Olandų g. 21A, Vilnius)
Vilniaus Šv. Kazimiero bažnyčia (Didžioji g. 34, Vilnius)
Lietuvos nacionalinė filharmonija (Aušros Vartų g. 5, Vilnius)
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka (Gedimino pr. 51, Vilnius)
Lietuvos nacionalinis dramos teatras (Gedimino pr. 4, Vilnius)
Valdovų rūmai (Katedros a. 4, Vilnius)
Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų (Pranciškonų) bažnyčia (Trakų g. 9, Vilnius)
Širvintų kultūros centras (I. Šeiniaus g. 4, Širvintos)
Kauno Šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedra bazilika (Vilniaus g. 1, Kaunas)
Kauno miesto kamerinis teatras (Kęstučio g. 74b, Kaunas)
Kauno lopšelis-darželis „Žilvitis“ (Hipodromo g. 70, Kaunas)
Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazija (Kęstučio g. 85, Kaunas)
Klaipėdos „HOFAS“ (Danės g. 8, Klaipėda)
LMTA Klaipėdos fakultetas (K. Donelaičio g. 4, Klaipėda)
Panevėžio Broniaus Vaidučio Kutavičiaus muzikos mokykla (Vilniaus g. 2, Panevėžys)
Ignalinos rajono kultūros centras (Ateities g. 43, Ignalina)

 

Renginiai nemokami, išskyrus kitaip pažymėtus.
Lietuvos muzikos ir teatro akademija pasilieka teisę keisti renginių programą.
menas@lmta.lt 
www.facebook.com/lmtamenocentras

2025.03.30

Paskelbti XIII Raimundo Katiliaus Lietuvos jaunųjų atlikėjų konkurso laureatai ir diplomantai

Kovo 29 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje įvyko XIII Raimundo Katiliaus Lietuvos jaunųjų atlikėjų konkursas. Konkurso dalyviai skirstomi į dvi amžiaus grupes.

Konkurso dalyvius vertino Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius Jurgis Dvarionas (komisijos pirmininkas), LMTA profesorė Rusnė Mataitytė, LMTA lektorė Dovilė Juozapaitienė, Kauno J. Naujalio muzikos gimnazijos mokytoja ekspertė Asta Krištaponienė bei Klaipėdos E. Balsio menų gimnazijos mokytoja ekspertė Kristina Kupšienė.

Konkurse dalyvavo smuiko, alto ir violončelės specialybių moksleiviai iš įvairių Lietuvos muzikos mokyklų, gimnazijų bei konservatorijų.

Konkurso laureatais tapo: 

grupė
(7-9 klasės arba 7-8 ir I gimnazijos klasė)

I VIETA

SMILTĖ PETROŠIŪTĖ (violončelė)
Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazija, 9 kl.
Mokytoja Asta Krištaponienė

MARIJA SOKOLOVA (violončelė)
Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetė muzikos mokykla, 8 kl.
Mokytojas Jonas Armonas

II VIETA

EMILIJA MINELGAITĖ (violončelė)
Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazija, 8 kl.
Mokytoja Asta Krištaponienė

RINGAILĖ RAMAŠAUSKAITĖ (smuikas)
Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų gimnazija, 8 kl.
Mokytoja Inga Gylytė

 

grupė
(10-12 klasės arba II-IV gimnazijos klasės)

I VIETA

VERONIKA ŠIEKŠTELYTĖ (smuikas)
Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla, 11 kl.
Mokytoja Rusnė Mataitytė

EMA FEDORCOVAITĖ (smuikas)
Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų gimnazija, 12 kl.
Mokytoja Rūta Lipinaitytė

II VIETA

SAULĖ JUODAGALVYTĖ (smuikas)
Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla, 11 kl.
Mokytoja Rusnė Mataitytė

RUGILĖ LAPKAUSKAITĖ (smuikas)
Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnazija, 10 kl.
Mokytoja Daiva Razguvienė

III VIETA

URŠULĖ DAČINSKAITĖ (altas)
Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų gimnazija, 11 kl.
Mokytojas Tomas Savickas

BEATRIČĖ NOVIKEVIČIŪTĖ (smuikas)
Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla, 12 kl.
Mokytoja Ugnė Jauniškytė

ROKAS SKARULSKIS (violončelė)
Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos konservatorija, 11 kl.
Mokytoja Roma Jaraminaitė

DIPLOMANTAI

RIMGAILĖ PIRMAITYTĖ (smuikas)
Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla, 12 kl.
Mokytoja Ugnė Jauniškytė

LIEPA RAZMUTĖ (violončelė)
Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazija, 10 kl.
Mokytoja Asta Krištaponienė

 

Sveikiname laureatus ir dalyvius!

2025 03 30

2025.03.25

„Aukso paukštė” – orkestrui „Brass LT“ ir vadovui Remigijui Viliui

Kovo 22 ir 23 d. Marijampolės kultūros centre vyko XXV Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionatas. Į Sūduvos sostinę iš įvairių šalies miestų ir miestelių suvažiavo per 1000 pučiamųjų instrumentų muzikantų: A, B, C, D ir E kategorijose varžėsi 32 pučiamųjų instrumentų orkestrai. Lietuvos varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų asociacija (LBBA) jau ketvirtį amžiaus rengia ir tobulina šį projektą, kad Lietuva būtų pastebėta Europos pučiamųjų muzikos kultūros lauke. 

Šiemet didysis prizas Grand Prix aukščiausioje profesionalių orkestrų “E” kategorijoje vėl atiteko Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) Pučiamųjų ir mušamųjų instrumentų katedros studentų ir alumnų varinių pučiamųjų instrumentų orkestrui „Brass LT“, vadovai ir dirigentai lekt. Remigijus Vilys, prof. Kazys Daugėla, prof. dr. Robertas Beinaris, Bjørn Breistein (Norvegija).

Čempionato pabaigoje Marijampolės kultūros centre „Gala“ vykusiame koncerte dalyvavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijos vario dūdų orkestras „Brass LT“. Dirigentai: Bjørn Breistein (Norvegija) ir Remigijus Vilys. Solistai: Liudas Mikalauskas, Egidijus Bavikinas, doc. Laimonas Masevičius, Ugnė Tamošietytė, Leonardas Butkus, Bernardas Butkus, Ričardas Jankelevičius, Martis Petkus, Kristijonas Sakalauskas ir kiti.

Čempionatą vainikavo baigiamasis koncertas, kurio metu Lietuvos nacionalinio kultūros centro įsteigtas apdovanojimas „Aukso paukštė“ buvo įteiktas „Geriausio pučiamųjų instrumentų orkestro ir vadovo“ nominaciją pelniusiam LMTA Pučiamųjų ir mušamųjų instrumentų katedros studentų ir alumnų pučiamųjų instrumentų orkestrui „Brass LT“ ir vadovui Remigijui Viliui.

Laureatą sveikino ir aukščiausią mėgėjų meno apdovanojimą Lietuvoje – „Aukso paukštę“ – įteikė Lietuvos nacionalinio kultūros centro direktorius Saulius Liausa. Svarbiu kūrybiškumo pripažinimu visuomenėje tapusiais apdovanojimais įvertinami geriausi metų kolektyvai ir jų vadovai už reikšmingą ir aktyvią meninę veiklą, naujas programas, laimėtas prizines vietas.

2024 m. gegužę Palangoje vykusiame viename prestižiškiausių pasaulio pučiamųjų instrumentų orkestrų renginių – 45-ajame Europos varinių pučiamųjų instrumentų (Brass Band) čempionate „Brass LT“, diriguojamas Russello Gray iš Jungtinės Karalystės, pripažintas Europos varinių pučiamųjų instrumentų „Challenge Section“ (Iššūkio kategorijos) čempionu. Tai istorinis įvykis Lietuvos pūtikams ir visai bendruomenei. Šis įspūdingas pasiekimas yra ne tik didžiulė garbė, bet ir įrodymas, kad mūsų šalies jaunimas geba konkuruoti su geriausiais pasaulio muzikantais.

Po šio tarptautinio pripažinimo 2019 m. suburtas orkestras tapo savotišku šalies etalonu ir į ateitį žvelgia su dar didesniais tikslais. Jau š. m. gegužę orkestras dalyvaus 46-ajame Europos varinių pučiamųjų instrumentų čempionate Stavangeryje, Norvegijoje, su norvegų dirigentu Bjørnu Breisteinu. Orkestras ruošiasi sudėtingam aukščiausiosios kategorijos orkestrų konkursui, kuris taps nauju iššūkiu ir galimybe dar labiau patobulinti savo meninį lygį.

LMTA Pučiamųjų ir mušamųjų instrumentų katedros inf.
2025 03 25

2025.03.21

Erasmus+ studentų koncertas „Erasmus+ Goes to Klaipėda“ subūrė tarptautinius talentus

2024 m. gruodžio 12 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) Klaipėdos fakultete vyko išskirtinis Erasmus+ studentų koncertas „Erasmus+ Goes to Klaipėda“. Šis renginys tapo puikia proga atsiskleisti tarptautiniams studentams bei pasidalinti savo muzikiniais gebėjimais su Klaipėdos akademine bendruomene.

Koncerto programą parengė Marcelina Janoš – fortepijono specialybės studentė iš Lenkijos (dėstytojas doc. Aidas Puodžiukas). Renginyje pasirodė bakalauro ir magistro studijų studentai iš Italijos, Lenkijos, Rumunijos, Latvijos, Austrijos ir Vokietijos. Jų atlikti kūriniai sužavėjo klausytojus savo įvairove ir profesionalumu.

Koncerto metu skambėjo Gustav Holst „Jupiter from The Planets“, Janusz Wojtarowicz „Pageant“, Vincenzo Bellini „Malinconia, ninfa gentile“, Herbie Hancock „Cantaloupe Island“, Oanos Adrianos Oltean „Borealis“, Alfredo Schbitke „Revis Fairy Tale“, Juan Tizol, Duke Ellington „Caravan“, Bogdan Precz „Fusion in modo di Jazz“ ir daugelis kitų muzikinių perlų.

Koncertą nufilmavo studentė iš Ukrainos Sofiia Oleksenko (prof. Ramūnas Greičius), o jo garso įrašą ir suvedimą atliko LMTA Nacionalinės kino mokyklos garso režisūros studentai Žygimantas Kučinskas, Narajanas Laurinavičius ir Augustas Žalalis (lekt. Laura Jurgelionytė). Koncerto vaizdo montažą parengė Mikulaš Svoboda – studentas iš Čekijos (prof. Audrius Stonys).

Koncerto organizavimo darbais rūpinosi LMTA Tarptautinių ryšių skyriaus vyresnysis specialistas Audrius Dabrovolskas. Dėkojame visiems, prisidėjusiems prie šio išskirtinio renginio, kuris tapo dar viena puikia tarptautinės kultūrinės bendrystės akimirka LMTA gyvenime.

VIDEO ĮRAŠAS YOUTUBE:

2025 03 21

2025.03.19

Tarptautinis akordeonistų konkursas sugrįžta į LMTA: talentai iš viso pasaulio susirungs Vilniuje

Kovo 19–22 dienomis Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje vyksta Tarptautinis akordeonistų konkursas – vienas reikšmingiausių akordeono muzikos renginių Baltijos šalyse. Šiemet konkursas sukvies talentingiausius akordeonistus iš įvairių pasaulio šalių, kurie varžysis skirtingose amžiaus grupėse ir atlikimo kategorijose.

Šis konkursas, kurį organizuoja Lietuvos akordeonistų asociacija kartu su Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Akordeono katedra, jau tapo tradicine akordeono muzikos švente, suburiančia jaunuosius atlikėjus, jų pedagogus ir klausytojus. Dalyviai bus vertinami tarptautinės komisijos, sudarytos iš pripažintų akordeono muzikos ekspertų ir pedagogų.

Konkursas apima įvairias kategorijas: nuo solinių pasirodymų iki kamerinių ansamblių ir orkestrų. Be to, renginio metu vyks meistriškumo kursai, seminarai ir koncertai, kuriuose savo patirtimi dalinsis žymūs atlikėjai ir pedagogai.

Visi akordeono muzikos gerbėjai kviečiami apsilankyti konkurso koncertuose ir pasirodymuose, kurie vyks LMTA Didžiojoje salėje bei kitose akademijos erdvėse. Tai puiki proga išgirsti aukščiausio lygio atlikėjus ir pasinerti į turtingą akordeono muzikos pasaulį.

Daugiau informacijos apie konkursą, jo programą ir dalyvius galima rasti oficialioje svetainėje: https://konkursas.laas.lt.

Stebėkite konkurso tiesiogines transliacijas: https://konkursas.laas.lt/video/

2025 03 19

2025.03.13

LMTA NACIONALINĖ KINO MOKYKLA KVIEČIA REGISTRUOTIS Į KINO AIKŠTELĖS KURSUS!

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Nacionalinė kino mokykla (KIMO) skelbia registraciją į naujus, alternatyvų Lietuvoje neturinčius kino aikštelės kursus. „CREW CALL: kino aikštelės kursai“ – išskirtinis projektas, skirtas ugdyti ir plėsti Lietuvos kino industrijos profesionalumą. Kursai skirti visiems, norintiems pradėti savo karjerą kino industrijoje (gamyboje) ar kelti kvalifikaciją audiovizualinių projektų srityje. Pirmieji kursai prasidės jau balandžio 5 d.!

Dalyviai turės galimybę mokytis iš patyrusių kino profesionalų bei įgyti praktinės patirties dalyvaudami realiuose audiovizualiniuose projektuose. KIMO filmavimo paviljonuose ir tikrose projektų aikštelėse dalyviai ne tik gilins teorines žinias, bet ir įgis vertingų praktinių įgūdžių. Mokymai vykdomi kartu su projekto partneriu „Baltic Film & Creative Tech Cluster“, kuris jungia daugiau nei 120 audiovizualinės industrijos organizacijų. Ši partnerystė užtikrins aukštą mokymų kokybę, padės dalyviams susirasti praktikos vietas bei užmegzti svarbius profesinius kontaktus.

„CREW CALL: kino aikštelės kursai“ išsiskiria mokymosi proceso koncepcija – teorinės žinios derinamos su intensyvia praktika, kad kursus baigę dalyviai turėtų kuo daugiau galimybių įsitvirtinti darbo rinkoje. Industrijos profesionalai dalinsis savo patirtimi bei pateiks aiškias gaires, kaip sėkmingai megzti vertingus kontaktus, pradėti karjerą kino industrijoje arba pakelti savo profesinę kvalifikaciją, pritaikant naujas kompetencijas.

Šiuo metu registracija vyksta į šiuos specializuotus kursus:

  • Production Assistant / Prodiuserio asistento(-ės) kursai – balandžio 5–6 d. ir 12–13 d. Kurso vadovas Lukas Kudapčenka.
  • Script Continuity Training / Scenarijaus tęstinumo vadovo(-ės) kursai – gegužės 3–4 d. ir 10–11 d. Kurso vadovė Jelena Grišina-Harold.

„Projektas gimė iš didelio industrijos poreikio bei žmonių susidomėjimo. Vilniuje jau seniai aktyviai dirba tiek lietuvių, tiek užsienio kino gamybos kompanijos, kurioms reikia įvairių kino srities profesionalų. Kolegos iš industrijos ne kartą kreipėsi į LMTA Nacionalinę kino mokyklą ieškodami įvairių kino aikštelės profesionalų, kurių sparčiai augančioje Lietuvos kino industrijoje labai trūksta. Pagalvojome, jog būtent Nacionalinė kino mokykla turėtų ir galėtų būti duris į filmavimo aikšteles atverianti institucija. Taip atsirado „CREW CALL“ kino aikštelės kursų projektas. Tikimės, kad tokiu būdu prisidėsime prie kino industrijos augimo ir tobulėjimo“, – teigia režisierius, LMTA Nacionalinės kino mokyklos (KIMO) vadovas Vytautas Dambrauskas.

Registracija ir daugiau informacijos: www.kinas.lmta.lt/kinokursai

Kursus organizuoja: LMTA Nacionalinė kino mokykla (KIMO)

Projekto partneris: Baltic Film & Creative Tech Cluster

Kontaktinis asmuo: kursų koordinatorė Džiuginta Radavičiūtė, kinokursai@lmta.lt, +370 686 10 815

LMTA Nacionalinės kino mokyklos inf.
2025 03 13

2025.03.12

Naujos idėjos pirmųjų LMTA Karjeros dienų 2025 hakatone

Praėjusią savaitę, kovo 7–8 dienomis, Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (LMTA) įvyko pirmosios Karjeros dienos 2025 – „STARtas“. Renginys vyko LMTA Studijų miestelyje (Olandų g. 21A, Vilnius) ir Centrinių rūmų Balkono teatre (Gedimino pr. 42, Vilnius). Šis dviejų dienų renginys buvo skirtas studentams, absolventams ir moksleiviams, siekiantiems plėsti savo karjeros galimybes ir užmegzti ryšius su kultūros industrijos profesionalais.

Pirmąją dieną dalyviai turėjo galimybę apsilankyti kultūrinių organizacijų stenduose, kur susitiko su tokiomis įstaigomis kaip Vilniaus miesto savivaldybe, Lietuvos nacionaline filharmonija, Lietuvos valstybinis simfoninis orkestru, Klaipėdos valstybinis muzikinis teatru ir daugybe kitų. Taip pat vyko panelinių diskusijų forumas, kuriame LMTA absolventai dalijosi savo sėkmės istorijomis ir patarimais, kaip būti versliu menininku bei kurti savo karjeros kelią.

Renginio akcentu tapo kūrybinis hakatonas, subūręs talentingus LMTA studentus ir jų kolegas iš Vilniaus universiteto. Dalyviai sprendė Kristupo festivalio, Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro bei Nacionalinio Kauno dramos teatro pateiktus iššūkius. Komandos kūrė inovatyvias koncepcijas, pritaikytas kultūros renginių specifikai, ir pristatė savo idėjas ekspertų komisijai.

Nugalėtojais tapo komandos, pasiūliusios originalius sprendimus:

  • Kristupo festivalio iššūkį įveikė Paula Bagotyriūtė, Artion Zalizko ir Nikita Kiriuchinas, sukūrę hibridinio festivalio renginio idėją, pritaikytą jaunimui, kuri bus įgyvendinta 2026 m. festivalio sezone.

  • LNOBT iššūkį sėkmingai sprendė Martyna Jasinavičiūtė (VU), Gerta Krutaja ir Rapolas Venckus, pateikdami strategiją, kaip teatras gali efektyviai komunikuoti su auditorija, kai Facebook paskyra laikinai suspenduota. Šią idėją komanda pradės įgyvendinti jau šiais metais.

  • NKDT festivalio „Nerk į teatrą“ jaunimo zonos koncepciją bei veiklų ir viešinimo strategiją parengė Gabrielė Česevičiūtė, Rapolas Bartulis, Milita Lozoraitytė ir Vakarė Taločkaitė. Jų idėjos taps realybe 2026 m. festivalio metu.

Dėkojame partneriams už iššūkius, konsultacijas ir atvirumą studentų idėjoms, taip pat hakatono mentoriams – Matui Samulioniui, Domantui Pūrui ir Ingai Uus – už skirtą laiką, patarimus ir palaikymą komandoms. Tikimės, kad hakatonas taps tradicija ir kasmet pritrauks vis daugiau kūrybingų dalyvių.

RENGINIO GALERIJA

2025 03 12

2025.03.10

Senosios muzikos savaitėje – baroko diskoteka

Kovo 17–22 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (LMTA) vyks „Senosios muzikos savaitė 2025“ siekianti populiarinti Viduramžių, Renesanso ir Baroko muziką bei sujungsianti dešimt Europos aukštųjų muzikos ir meno mokyklų studentų, kurie atvykę į Vilnių kartu kurs operą-baletą „Stichijos“. 

Specialiai šiam projektui suburta ryškiausių užsienio ir Lietuvos senosios muzikos profesionalų komanda – Prancūzijos Respublikos Garbės legiono riterio ordinu už nuopelnus senajai muzikai įvertintas, ansamblio „Gilles Binchois“ meno vadovas, tenoras Dominique Vellard (Prancūzija), „Gramophone“ aukščiausius įvertinimus pelnęs, vienas ryškiausių savo kartos italų klavesinininkas ir vargonininkas Fabio Bonizzoni (Italija), istorinio šokio profesionalė dr. Elizabeth Svarstad (Norvegija), baroko smuikininkė Judyta Tupczyńska (Lenkija) ir meno vadovė, baroko dainininkė dr. Rūta Vox (Vosyliūtė) (Lietuva).

„Kovo 21 dieną –   per Johano Sebastiano Bacho gimtadienį – visoje Europoje švenčiama Senosios muzikos diena, tad LMTA „Senosios muzikos savaitė“ šią progą paminės Lietuvoje net dešimties Europos aukštųjų muzikos mokyklų (Belgijos, Nyderlandų, Austrijos, Italijos, Vokietijos, Norvegijos, Lenkijos, Latvijos, Estijos) studentų bendru projektu – jau minėta opera-baletu „Stichijos“. Tai neeilinė galimybė Lietuvos studentams pasisemti patirties iš labiau patyrusių kolegų ir kartu gilinti savo supratimą apie senąją muziką ir jos atlikimą. Senosios muzikos diena švenčiama kartu su Europos senosios muzikos tinklu REMA,“– teigia viena iš projekto „Senosios muzikos savaitė“ iniciatorių, projekto koordinatorė Beatričė Baltrušaitytė.

LMTA „Senosios muzikos savaitės“ renginių programoje numatyti edukaciniai renginiai –  šokių vakaras „Baroque Vibes, Disco Moves“, kurio metu istorinio šokio profesionalas Edmundas Žička supažindins su Baroko laikotarpio Europos dvaro šokiais – kontradansais. Šokių vakarą pratęsti ir pajudėti disko ritmu kvies kompozitoriai Domantas Pūras ir Ignas Šoliūnas, kurie prie DJ pulto varijuos žymiausias baroko kūrinių temas elektroninės muzikos ritmu.  

Išskirtinę senosios muzikos akciją rengia projekto „Senosios muzikos savaitė 2025“ dalyviai, kurie Renesanso ir Baroko kompozitorių kūrinių pasiklausyti ir su istoriniais muzikos instrumentais susipažinti pakvies LMTA II rūmų koridoriuose (Vilniaus g.6-2).

Bendradarbiaujant su Prancūzų institutu Lietuvoje, Vilniaus dailės akademija, Valdovų rūmų muziejumi ir vienuoliktuoju tarptautiniu Marco Schacchi senosios muzikos festivaliu, LMTA projekto „Senosios muzikos savaitė“ veiklas vainikuos visų projekto dalyvių, susibūrusių į tarptautinį baroko orkestrą „L’Air“ finalinis renginys – prancūzų kompozitorių Andrė Kardinalio Detušo (André Cardinal Destouches) ir Mišelio Rišaro Delalando (Michel-Richard Delalande) opera-baletas „Stichijos“ („Les élémens“, 1721). Valdovų rūmų Didžiojoje renesansinėje menėje.

Pirmą kartą 1721 m. gruodžio 31 d. opera-baletas buvo atliktas Tiuilri rūmuose, Paryžiuje, šokant pačiam karaliui Liudvikui XV. Vėliau, 1725 m., kūrinys buvo pristatytas plačiajai visuomenei Paryžiaus Palais-Royal teatre ir išliko populiarus daugybę metų. Pasak muzikologų, šio kūrinio reikšmė prancūzų baroko muzikos istorijoje itin simbolinė: tai paskutinis Liudviko XV pasirodymas scenoje, paskutinis M. R. Delalando sceninis darbas ir paskutinis prancūzų rūmuose atliekamas opera-baletas, vėliau persikėlęs į viešuosius teatrus.

„Tai pirmasis šios operos-baleto atlikimas Lietuvoje. Kadangi galimybė statyti baroko operas LMTA studentams atsirado 2020 m., kartu su naujos studijų specializacijos atsiradimu dainavimo katedroje, kasmet tai yra ir nemažas iššūkis – atrinkti ir pritaikyti baroko operas mūsų studentams. Ši opera imponavo savo melodingumu, rafinuotu XVIII a. prancūzišku stiliumi, šokiais, taip pat atitiko dainininkų sudėtį, balsų tesitūras, personažų skaičių. Pasiruošimas tokios operos pastatymui – ilgas ir nelengvas procesas. Pirmiausia reikėjo studijuoti operos rankraštį, vėliau jį perrašyti, pritaikyti atlikėjams. Atlikti XVIII a. pradžios prancūzų operą-baletą, prisiliesti prie tokio žanro ir realizuoti studijose mokomo barokinio dainavimo, barokinio šokio, gestų bei visa tai atlikti su specialiai šiam įvykiui suburtu Europos senosios muzikos katedrų studentų orkestru – tai ne tik išskirtinė galimybė LMTA studentams, bet ir svajonė! Tuo tarpu operos mylėtojams – tai puiki proga gyvai išvysti ir išgirsti retai atliekamą prancūzų operos-baleto žanrą,“ – pasakoja operos-baleto „Stichijos“ iniciatorė ir baroko operos specializacijos LMTA dėstytoja dr. Rūta Vox (Vosyliūtė).

„Senosios muzikos savaitė“ šiemet rengiama jau antrus metus Lietuvos muzikos ir teatro akademijai bendradarbiaujant su Valdovų rūmų muziejumi bei tarptautiniu Marco Schacchi senosios muzikos festivaliu, Prancūzų institutu Lietuvoje, asociacija „Gilles Binchois“, Erasmus+ bei Vilniaus dailės akademija ir aukštosiomis Europos muzikos mokyklomis.

Visą programą rasite čia. 

 

2025 03 10 

2025.03.07

IN MEMORIAM LIUCIJA DRĄSUTIENĖ (1937-2025)

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) bendruomenė išgyvena netektį: amžinybėn iškeliavo ilgametė LMTA profesorė, pianistė Liucija Drąsutienė (1937 – 2025).
 
 
L.Drąsutienė 1960 baigė Lietuvos konservatoriją, B. Dvariono fortepijono klasę. 1959–1961 metais dirbo Lietuvos operos ir baleto teatro koncertmeistere, 1960–2005 – Čiurlionio menų mokyklos fortepijono mokytoja.  Nuo 1973 dėstė Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, 1991–2008 buvo Pedagogikos katedros vedėja; profesorė (2003). Parašė knygas Fortepijono metodikos tradicijos ir dabartis (2004), Lietuvos fortepijono pedagogikos puslapiaiXX amžius (2015). Paskelbė daugiau kaip 50 mokslinių straipsnių. Išugdė daug garsių pianistų, tarp jų –  Petras Geniušas.
 
Atsisveikinimas su L.Drąsutiene vyks sekmadienį, kovo 09 d. nuo 16 iki 21 val. Olandų laidojimo namuose, 1-je salėje. Urna laidojimui Antakalnio kapinėse bus išnešama pirmadienį, kovo 10 d. 13.00 val.
 
Užuojauta artimiesiems. 
 
2025 03 07 
2025.03.06

Skelbiami konkurso „Tęsiant Čiurlionį“ laureatai!

Vasario 26 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) „Organum“ koncertų salėje įvyko įspūdingas rekompozicijų ir stilizacijų konkurso „Tęsiant M. K. Čiurlionį“ koncertas ir laureatų paskelbimo vakaras. Šis konkursas yra unikalus autorinės muzikos kūrybos projektas, kurį inicijavo LMTA Meno centras ir Kompozicijos katedra, siekdami naujai pažvelgti į M. K. Čiurlionio kūrybinį palikimą.

Konkursui buvo pateiktos net 22 partitūros, iš kurių kompetentinga žiuri atrinko 12 kūrinių. Šie kūriniai koncerte suskambo įspūdingoje atlikėjų sudėtyje: skambėjo kompozicijos 6 fortepijonams, 8 akordeonams ir birbynei, 4 saksofonams ir elektronikai, 4 balsams, 2 fortepijonams, styginių orkestrui ir elektronikai, taip pat vargonams. Iš viso buvo pristatyta net 12 premjerų, atliekamų 36 LMTA solistų bei Lietuvos nacionalinės filharmonijos ansamblio „Musica humana“.

Konkursą vertino žiuri nariai – žinomi kompozitoriai Algirdas Martinaitis, Jūratė Landsbergytė-Becher, Teisutis Makačinas, Raminta Šerkšnytė, Šarūnas Nakas, Viltė Garalienė ir Mindaugas Urbaitis. Po koncerto buvo paskelbti laureatai ir įteikti apdovanojimai:

1 vieta
IGNAS ŠOLIUNAS Reflection keturiems saksofonams ir magnetinei juostai

2 vieta
MATAS LINKAUSKAS Kanonas c-moll fleitai, klarnetui, trimitui, trombonui, fortepijonui ir styginiams
PAULIUS STANULIONIS Laudacija keturiems balsams ir sinfonietai

3 vieta
LIUTAURAS BALTRŪNAS Preliudas fortepijonui
MARTYNA PUSKUNIGYTĖ Pasaulis kaip didele simfonija keturiems balsams, dviem fortepijonams, elektronikai ir būgnui

Specialieji prizai

GRETA MUZIKA Jūros paveikslai violončelei ir fortepijonui
Lietuvos nacionalines filharmonijos prizas

DOVYDAS BALTRIMAVIČIUS Ouroboros styginių orkestrui
Čiurlionio draugijos prizas (I)

JORIS VAŠKYS Iš gelmių ateina audra fortepijonui ir styginių kvartetui
Čiurlionio draugijos prizas (II)

MARCO RIGHETTO Apsireiškimas šešiems fortepijonams
Lietuvos muzikos informacijos centro prizas

LUKAS LAZINKA In memoriam M. K. Č. fortepijonui, vargonams ir styginiams
Publikos ir LMTA Meno centro prizai

Projektas „Tęsiant M. K. Čiurlionį“ tęsiasi, ir tai – tik viena iš daugelio iniciatyvų, skirtų Čiurlionio jubiliejiniams metams paminėti. Balandžio 12 ir 13 dienomis LMTA pristatys dar vieną reikšmingą premjerą – Luko Butkaus kūrinį fortepijonui ir simfoniniam orkestrui „Zodiakas“, sukurtą remiantis Čiurlionio fuga b-moll ir to paties pavadinimo tapybos ciklu.

Projektą „Tęsiant M. K. Čiurlionį“ inicijavo LMTA, finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Prizus konkurso laureatams įsteigė M. K. Čiurlionio namai, Lietuvos nacionalinė filharmonija ir Lietuvos muzikos informacijos centras. Tai – unikali galimybė jauniesiems kompozitoriams per eksperimentus ir šiuolaikines interpretacijas naujai pažinti Čiurlionio kūrybą.

Visas renginio akimirkas galite peržiūrėti GALERIJOJE.

2025 03 06

2025.03.05

„Gyvenimas 2.0“: LMTA alumnų kūriniai atgyja naujam gyvenimui scenoje

Lietuvos muzikos ir teatro akademija (LMTA) kviečia muzikos, teatro, šokio ir cirko mylėtojus į unikalų scenos menų alumnų festivalį „Gyvenimas 2.0“. Festivalis vyks nuo kovo iki spalio mėnesio ir suteiks platformą jauniems LMTA kūrėjams bei atlikėjams pristatyti savo darbus profesionalioje scenoje.

LMTA studentų studijų metais kuriami kokybiški darbai neretai nueina užmarštin vos tik studentai pabaigia studijas. Šis festivalis – tai vienas iš būdų puoselėti ir pristatyti LMTA sukurtus darbus Lietuvos scenose ir padėti kūrėjams augti. Festivalio metu išvysite jaunatviškus ir profesionalius scenos meno darbus.

Festivalyje „Gyvenimas 2.0“ jaunieji scenos meno kūrėjai ir atlikėjai savo darbus pristatys naudodami novatoriškas priemones ir jungdami naujas idėjas kartu su ilgametę patirtį turinčiomis scenos meno profesionalų žiniomis.

Festivalio atidarymas – jau kovo 13 dieną vyksiantis dueto IXOJI (Pijus Džiugas Meižis ir Rakelė Chijenaitė) koncertas  „TRAXEDIA“. Savo kūrybinį kelią pradėję 2023 m., duetas IXOJI sujungė klasikinės ir elektroninės ambient muzikos elementus, o 2024 m. pristatė debiutinį albumą „TRAXEDIA“. Koncerto metu klausytojai išgirs unikalų smuiko ir elektronikos dialogą, perteikiantį subtilius emocinius niuansus bei mistinį visatos veikimą. IXOJI jau spėjo pelnyti tarptautinį pripažinimą – 2024-aisiais pradėjo savo koncertinį turą po Japoniją. Festivalio atidarymo koncerte taip pat dalyvaus kompozitorius Ignas Šoliūnas, pristatysiantis kūrinį elektronikai ir magnetinės juostos grotuvui. Koncertas vyks kovo 13 d. 19:00 val. LMTA Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42).

Kitas festivalio „Gyvenimas 2.0“ koncertas vyks balandžio 10 d. 18:00 val. LMTA Klaipėdos fakulteto koncertų salėje (K. Donelaičio g. 4). Jame – Domanto Pūro elektroakustinės muzikos koncertas „Like an Underground River“, kuriame vargonai ir elektronika susijungs į hipnotizuojančią garsinę patirtį. Kūrinyje susipina M. K. Čiurlionio harmonijos bei XXI a. elektroakustinė muzika, sukuriant mistinį dialogą tarp skirtingų epochų. Koncerte vargonais gros Benas Jonušas, vienas ryškiausių jaunosios kartos vargonininkų, kurio atlikimas pasižymi tiek preciziškumu, tiek improvizacine laisve.

Pasaulinei juoko dienai – balandžio 1-ąjai – dedikuotas monospektaklis „Kaip tapti komiku per 3 minutes“, kurį sukūrė ir atliks Laura Butkutė. Tai ne tik monospektaklis, bet ir paskaita – performansas, sukurtas remiantis stand-up bei klounados principais. Tai LMTA vaidybos magistro studijų baigiamasis darbas.

Pastaruoju metu visuomenėje populiarūs nekvalifikuotų specialistų vedami seminarai, kurie paverčia žmones jų produktų vartotojais ir finansiškai juos išnaudodami, žada greitus ir neproporcingai didelius rezultatus – sulieknėti per 3 dienas, išmokti kalbas per 4 dienas ar išvalyti visas kraujagysles. L.Butkutės monospektaklis sieks skatinti kritiškai mąstyti, nepasiduoti greitų rezultatų troškimui bei neužkibti ant nekvalifikuotų seminarų vedėjų kabliuko. Arba, kaip sako pati autorė, prisistatanti „džiaugsmo lektore“  – „tai komiškumo mokymai skubantiems, pakeisiantys Jūsų gyvenimą“. Monospektaklis bus rodomas balandžio 1 dieną 19:00 val. LMTA Balkono teatre (Gedimino pr. 42).

Festivalio programoje numatytas spektaklis „How To Swim“, jo režisierius –  Tautvydas Galkauskas. Spektaklis aprašomas štai taip: „Atsiprašau visų lietuvių už anglišką tekstą ir naudojamą anglų kalbą spektaklio metu. Akmuo nemoka lietuviškai ir su juo galima susikalbėti tik angliškai. Todėl tekstas taip pat yra rašomas anglų kalba, jeigu jį kartais skaitytų kiti akmenys. O dabar apie spektaklį. Iš tikrųjų galime rašyti ką tik norime, kadangi Akmuo nemoka lietuviškai. Angliškas aprašymas skamba gražiau, tačiau jis skirtas tik pamaloninti Akmenį. Jeigu norite, galite jį išsiversti patys. Tačiau aš atskleisiu jums paslaptį, kad pasinaudojau Akmeniu darydamas meninį tyrimą. Tyrimo pabaigoje priėjau išvadą, kad Akmuo yra negyvas objektas, jis tik apsimeta, kad kažką supranta ir jaučia. Juo negalima pasitikėti. Bet iš principo šiame spektaklyje Akmuo tiesiog mokosi plaukt.“

Spektaklis vyks balandžio  04 d. 19:00 val. LMTA Studijų miestelio 304 aud. (Olandų g. 21A).

Šokio menininkė Gabrielė Bagdonaitė festivalio metu pristatys savo tarpdisciplininį kūrinį „Kieta, minkšta, trapu“, kuriame susipina garso ir judesio poetika. Kūrinys kviečia patirti, kaip koralų įkūnijimo praktikos ir garsovaizdžiai gali atverti intuityvią kitos gyvybės formos pajautą. Gabrielė Bagdonaitė yra tarptautinės scenos menų bendruomenės narė, bendradarbiaujanti su tokiais choreografais kaip Rósa Ómarsdóttir, Liza Baliasnaja ir Agnietė Lisičkinaitė. Jos kūryba tyrinėja ekologines temas bei santykį tarp žmogaus ir gamtos. Spektaklis bus rodomas balandžio 17 d. 20:00 val. LMTA Studijų miestelio 201 aud. (Olandų g. 21A).

Festivalio renginiai yra mokami. Bilietų ieškoti bilietai.lt svetainėje. Į spektaklius-performansus „Kaip tapti komiku per 3 minutes“, „How to Swim“ bei „Kieta, minkšta, trapu“ parduodamas vienas bendras bilietas.

Alumnų festivalis „Gyvenimas 2.0“ bus tęsiamas ir rudenį. Rudens programa bus paskelbta netrukus.

Festivalį organizuoja Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Meno centras. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Išsamesnė informacija ir bilietai – https://www.bilietai.lt/lit/renginiai/koncertai/gyvenimas-20-96939/

2025 03 05

2025.03.05

KVIEČIAME TEIKTI PARAIŠKAS LMTA METINEI KONFERENCIJAI 

2025 m. gegužės 29 dieną Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje rengiama tyrimų konferencija „Menas, sveikata ir gerovė“.

Menininkų bei menų terapeutų indėlis į asmens ir visuomenės sveikatos stiprinimą yra neatsiejama dabarties dalis. Jų kūrybinės iniciatyvos ne tik praturtina mūsų kultūrinį gyvenimą, bet ir prisideda prie teigiamų sveikatos ir gerovės pokyčių Lietuvoje. LMTA kasmetinė konferencija kviečia analizuoti meno, sveikatos ir gerovės sąsajas ir multidimensinį potencialą šiuolaikinės kultūros kontekstuose. Siūlomos temos: 

  • Sveikatai palankių vizualinių – garsinių aplinkų kūrimo sprendimai;
  • Sveikatinimo intencijos ir jų įgyvendinimas meninio ugdymo veiklose, profesionalių menininkų praktikoje ir meniniuose tyrimuose;
  • Meno sveikatai bei Menų terapijos praktika ir tyrimai;
  • Menų terapijos ir meno studentų bei doktorantų tyrimų radiniai.

Kviestinės lektorės – muzikos neuromokslininkė, San Francisko universiteto profesorė, operos solistė ir režisierė dr. Indrė Viskontas ir VU Filosofijos fakulteto Psichologijos instituto docentė, neuropsichologė dr. Ramunė Dirvanskienė. Konferencijoje mokslininkės pristatys 2024 m. Šimtmečio dainų šventės metu vykdyto tyrimo apie muzikavimo poveikį žmogaus smegenų veiklai rezultatus.

Dalyvauti konferencijoje kviečiami įvairių sričių mokslininkai, tyrėjai, Akademijos dėstytojai, mokslo darbuotojai ir doktorantai. Planuojama pranešimų trukmė: 20 min. (+ 10 min. diskusijai). Norinčiųjų dalyvauti žodinių bei stendinių pranešimų anotacijų (iki 100 žodžių nuoroda į anotacijos formą) laukiama iki kovo 28 d. adresu zita.abramaviciute@lmta.lt. Gautas anotacijas vertins ir grupuos pagal tematiką konferencijos programos komitetas. Numatomas konferencijos pagrindu parengtų rinktinių straipsnių publikavimas LMTA žurnale „Ars et praxis“. 

Anotacijos forma

  • Vardas, Pavardė
  • Atstovaujama institucija, pareigos, mokslo vardas (jei yra)
  • Pranešimas (parašyti žodinis ar stendinis)
  • TEMA (įrašyti)

Santrauka iki 200 žodžių (12 šriftas, 1,5 tarpas). 

  1. Motyvacija arba tikslas: nurodykite kodėl aktuali yra keliama tema.
  2. Problema: apibūdinkite problemą, pateikiant tyrimo klausimus ar prielaidas ar hipotezę kurią bandote išspręsti.
  3. Metodas: kokiais tyrimo metodais sprendėte problemą?
  4. Rezultatai: kokie tyrimo rezultatai? 
  5. Išvados: kokias darote išvadas, kas gali būti pritaikyta keliamoms problemoms spręsti, kokia jūsų išvadų reikšmė praktikai ar tolesniems tyrimams?

Konferencija organizuojama bendradarbiaujant VU Medicinos fakulteto Reabilitacijos, fizinės medicinos ir sporto katedra,  VU Filosofijos fakulteto Psichologijos institutu, Lietuvos muzikos terapijos asociacija, Lietuvos šokio-judesio terapijos asociacija, Lietuvos dailės terapijos asociacija, Dramos terapijos asociacija. 

2025 03 05

2025.02.25

LMTA Vilniaus knygų mugėje pristatys dvi monografijas

Lietuvos muzikos ir teatro akademija (LMTA) kviečia lankytojus apsilankyti Vilniaus knygų mugėje 2025! LMTA išleistas knygas bus galima rasti  stende 3.10.11 (3 salėje). Mugės metu bus pristatomos net dvi reikšmingos LMTA išleistos monografijos.

Vasario 27 d., ketvirtadienį, 13 val. (amfiteatras 1.1.) vyks Vytauto Germanavičiaus monografijos „Nuo natūralių muzikos derinimų link etnogarsaeilių sistemų: teorija versus kūryba“ pristatymas. Knygoje nagrinėjamas lietuvių liaudies sutartinių, monodijų, instrumentinės muzikos garsaeilių intervalikų tyrimas ir natūraliojo derinimo paieškos. Autorius gilinasi į archajinės dainų intervalikos integraciją šiuolaikinėje kompozicijoje bei lygina pasaulines derinimo sistemas, atskleisdamas mikrotonalios muzikos vietą šiuolaikinėje muzikinėje kūryboje. Pristatyme dalyvaus kompozitorius dr.  Mārtiņš Viļums, vargonininkė dr. Jūratė Landsbergytė, Ekmelinės draugijos prezidentas, kompozitorius dr. Agustín Castilla-Ávila (Austrija). Pokalbį moderuos muzikologas dr. Darius Kučinskas.

Vasario 28 d., penktadienį, 20  val. (amfiteatras 1.1.) vyks Juditos Žukienės, Gabrieliaus Simo Sapiegos ir Eglės Šeduikytės Korienės monografijos „Valstybinė muzikos mokykla Kaune (1920–1933)“ pristatymas. Knyga skirta pirmosios Lietuvoje muzikos mokymo įstaigos istorijai, atskleidžiant jos kelią nuo Juozo Naujalio iniciatyvos iki peraugimo į konservatoriją. Tyrime pateikiami nauji faktai, koreguojantys nusistovėjusias istorines interpretacijas, atveriamos pagrindinių personalijų veiklos strategijos bei rekonstruojama mokyklos raida. Pristatyme dalyvaus knygos autoriai, dailininkas Vilmantas Žumbys, pokalbį moderuos Rasa Murauskaitė-Juškienė.

Džiaugiamės, kad šios knygos dizainas įvertintas gražiausių 2024 metų knygų rinkimuose (mokslinių, dalykinių knygų, vadovėlių kategorija). Sveikiname knygos dailininką Vilmantą Žumbį sulaukus premijos! Apdovanojimai vyks vasario 27 d., ketvirtadienį, 16 val. (konf. salė 5.1.)

Kviečiame apsilankyti LMTA stende ir renginiuose bei atrasti akademijos leidybos naujienas!

2025 02 25

Renginiai

2025/04/22 - 2025/04/24

SVEČIAS IŠ LENKIJOS: PROF. KAMIL KRUCZKOWSKI (TRIMITAS) MEISTRIŠKUMO KURSAI

2025 m. balandžio 22–24 dienomis
LMTA Centriniuose ir LMTA II (Kongresų) rūmuose

SVEČIAS IŠ LENKIJOS: PROF. KAMIL KRUCZKOWSKI (TRIMITAS) MEISTRIŠKUMO KURSAI

04 22 / 18:00–20:00
Centrinių rūmų 219 aud.
(Gedimino pr. 42, Vilnius, II a.)

04 23 / 10:00–12:00
LMTA Didžiojoje salėje
(Gedimino pr. 42, Vilnius, III a.)

04 23 / 16:30–19:00
LMTA II (Kongresų) rūmų 219 aud.
(Vilniaus g. 6-2, Vilnius, II a.)

04 24 / 10:00–14:00
LMTA Juozo Karoso salėje
(Gedimino pr. 42, Vilnius, II a.)

Kursai atviri, maloniai kviečiame!

 

Daugiau: https://stomvi.com/…/staff-stomvi/1961-kamil-kruczkowski

2025/04/22

KURČIASIS – PROFESIONALUS ATLIKĖJAS: KAIP TO PASIEKTI?

2025 m. balandžio 22 d., 12:30–17:00 val.
LMTA studijų miestelio Kino salėje (Olandų g. 21A, Vilnius)

KURČIASIS – PROFESIONALUS ATLIKĖJAS: KAIP TO PASIEKTI?

Projektas „MES TAIP NESITARĖM kviečia į išskirtinį renginį, kurio metu kurčiasis atlikėjas Marko Vuoriheimo iš Suomijos bei aktorius, teatro tyrėjas Dominykas Vaitiekūnas pristatys metodinį leidinį „KAIP SUJUNGTI GESTUS SU MUZIKA?“ Dar viena renginio viešnia – kurčioji teatro režisierė iš Švedijos Debbie Z Rennie pasidalins savo, kaip profesionalios teatro režisierės patirtimi.

Renginio pabaigoje lauks diskusija, kurios metu ieškosime atsakymo į klausimą, kodėl iki šiol Lietuvoje vis dar nėra nei vieno kurčiojo profesionalaus scenos menų atlikėjo. Kaip galėtume tai pakeisti?

Renginys skirtas įtraukaus švietimo specialistams, meno mokytojams, edukatoriams, aukštųjų mokyklų pedagogams, scenos menų profesionalams ir visiems, kurie domisi įtraukuoju menu ir švietimu.

Programa:

  • 12:30 – 13:00 Registracija su pasitikimo kava
  • 13:00 – 13:30 Sveikinimo kalbos (kalbėtojai bus patikslinti)
  • 13:30 – 14:40 Teatro režisierės Debbie Z. Rennie pranešimas
  • 14:40 – 15:15 Metodologijos pristatymas kartu su Marku Vuoriheimu
  • 15:15 – 16:30 Panelinė diskusija (Moderatorius: Dominykas Vaitiekūnas, panelistai: tikslinama)
  • 16:30 – 17:00 Tinklaveika su kava

Būtina registracija: https://forms.gle/qK3drMhsFSUhUgC99

Renginį organizuoja: VšĮ „Liūdni slibinai“ kartu su partneriais: Lietuvos įtraukties švietime centras, Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centras, Lietuvos kurčiųjų draugija, Lietuvos muzikos ir teatro akademija, LMTA Meno centras.

Renginys vyks lietuvių ir anglų žodinėmis kalbomis, lietuvių gestų kalba ir tarptautiniais gestais. 

Leidinio rengimas ir pristatymas finansuojamas Europos Sąjungos lėšomis. Šis kūrinys atspindi tik autoriaus nuomonę, todėl Nacionalinė agentūra ir Europos Komisija negali būti laikomos atsakingomis už jame pateiktą informaciją. #ErasmusPlus #EUfunded

Renginį dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.

Maloniai kviečiame.

2025/04/23

KLARNETO MUZIKOS VAKARAS

2025 m. balandžio 23 d., trečiadienį, 18 val.
LMTA Juozo Karoso salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius)

KLARNETO MUZIKOS VAKARAS
Dalyvauja LMTA docento Rimvydo Savicko klarneto klasės studentai

Dalyvauja:
Rapolas Bartulis
Mykolas Kuan Keys
Gustas Leskauskas
Benjaminas Markevičius
Augustas Orvidas
Augustinas Paukštis
Anrytis Petkus
Ieva Žiūkaitė

Pianistė
Lina Šatkutė

Programoje: N. Gade, C. Saint-Saëns, Ch.-M. Widor, P. de Sarasate–N. Baldeyrou, C. Nielsen, W. Lutosławski, G. Miluccio, M. Mangani, R. Bartulis

Koncertas nemokamas, maloniai kviečiame!

2025/04/23 - 2025/04/25

SVEČIAS IŠ DANIJOS: PROF. ARNE BALK-MØLLER (SMUIKAS) MEISTRIŠKUMO KURSAI

2025 m. balandžio 23 d., trečiadienį, 15–18 val.
2025 m. balandžio 24 d., ketvirtadienį, 13–18 val.
2025 m. balandžio 25 d., penktadienį, 11–16 val.
LMTA II (Kongresų) rūmų 219 auditorijoje (Vilniaus g. 6-2, Vilnius)

SVEČIAS IŠ DANIJOS: PROF. ARNE BALK-MØLLER (SMUIKAS) MEISTRIŠKUMO KURSAI
 
Arne Balk-Møller studijavo Kopenhagoje (prof. Milano Viteko smuiko kl.) ir Vienoje (prof. Ernsto Kovačičiaus smuiko kl.). Kaip solistas ir kaip kemerinių ansamblių narys, Arne Balk-Møller pasirodė daugelyje pasaulyje žinomų salių, dalyvavo Zalcburgo, Lockenhauzo, Bergeno festivaliuose ir kt. Smuikininkas įrašė daugelį kompaktinių plokštelių, ne viena buvo įvertinta tarptautiniais apdovanojimais kaip Deutsche Schallplatten Prize. Arne Balk-Møller dažnai pasirodo su įvairiais simfoninais ir kameriniais orkestrais ir kaip dirigentas. Šiuo metu smuikinikas yra Danijos nacionalinės akademijos smuiko klasės profesorius.
 
Kursai atviri, maloniai kviečiame!
2025/04/23

III-IOJI NUOTOLINĖ STUDENTŲ KONFERENCIJA „TEORIJOS ŽINGSNIAI PRAKTIKOS LINK“

2025 m. balandžio 23 d., trečiadienį, 14 val.
Platformoje „Zoom“

III-IOJI NUOTOLINĖ STUDENTŲ KONFERENCIJA „TEORIJOS ŽINGSNIAI PRAKTIKOS LINK“

Kviečiame jaunuosius tyrėjus – menų edukologijos krypties studentus į jau trečius metus rengiamą konferenciją „Teorijos žingsniai praktikos link“, kurioje diskutuosime aktualiais muzikos, šokio, teatro dalykų mokymo klausimais, dalinsimės atliktų edukacijos tyrimų rezultatais ir jų praktinio taikymo galimybėmis. Konferencija siekiama skatinti būsimų menų dalykų mokytojų domėjimąsi muzikos, šokio, teatro edukologijos aktualijomis, gebant pastebėti stipriąsias, problemines, taisytinas edukacijos sritis bei motyvuoti mokslinei tiriamajai veiklai, dalinantis įžvalgomis, idėjomis, ugdymo patirtimi.

Konferencijos uždaviniai:

  1. Stiprinti menų edukologijos krypties studentų gebėjimą pažinti, analizuoti ir reflektuoti menų edukacijos diskursą ir jį veikiančius faktorius, aplinkybes.
  2. Formuoti menų edukologijos srities tyrėjo kompetencijas.
  3. Gilinti komunikavimo, bendradarbiavimo kompetencijas.

Konferencijos moderatorė – doc. dr. Lolita Piličiauskaitė

Konferencijos pranešėjus kviečiame registruotis iki 2025 m. balandžio 18 d. 16:00 val., užpildant elektroninę registracijos formą (spausti ČIA). Registruojantis būtina nurodyti pranešimo pavadinimą ir trumpą jo anotaciją (iki 150 žodžių). Užsiregistravę pranešėjai gaus patvirtinimą apie sėkmingą registraciją. Prisijungimas ir konferencijos programa bus išsiųsti registracijos formoje nurodytu el. paštu likus dienai iki renginio.

Kas gali skaityti pranešimą?

Konferencijoje kviečiami dalyvauti menų (muzikos, šokio, teatro) edukologijos krypties bakalauro ketvirto kurso bei magistro studijų studentai iš LMTA ir kitų aukštųjų mokyklų.

Reikalavimai pranešimui:

  • Pranešimas turi atitikti konferencijos tematiką.
  • Pranešimo trukmė – iki 10 minučių.
  • Pranešimo formatas – pristatymas žodžiu, naudojant PowerPoint programą.
  • Pranešimą gali rengti vienas arba du pranešėjai.

Konferencijos dalyviams išduodami LMTA KKC sertifikatai. Geriausias pranešimas bus apdovanotas specialiu prizu.

2025/04/24

CHORINĖS MUZIKOS KONCERTAS

2025 m. balandžio 24 d., ketvirtadienį, 16 val.
LMTA Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius)

CHORINĖS MUZIKOS KONCERTAS

Dainuoja LMTA kamerinis choras
Vadovas prof. Gintautas Venislovas
Chormeisteris lekt. dr. Linas Balandis

Diriguoja Choro dirigavimo katedros diplomantai:
Augustė Andrijauskaitė (prof. Gintautas Venislovas)
Marija Vilija Juodkaitė (prof. Dainius Puišys)
Džiugas Gulbinas (prof. Tadas Šumskas)
Augustas Kvedaravičius (prof. Gintautas Venislovas)
Igor Larionov (prof. Povilas Gylys)

Akompanuoja prof. Artūras Anusauskas (fortepijonas)

Programoje: C. Janequin, W. A. Mozart, F. Schubert, H. Kaminski, J. Rutter, E. Whitacre, B. Kutavičius, V. Miškinis, A. Čepaitė, K. Daugirdas

 

Renginys nemokamas, maloniai kviečiame!

2025/04/24

CELLOFORTE

2025 m. balandžio 24 d., ketvirtadienį, 18 val.
LMTA Juozo Karoso salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius)

CELLOFORTE

LMTA PROF. RIMANTO ARMONO VIOLONČELĖS IR PROF. IRENOS USS-ARMONIENĖS KONCERTMEISTERIO KLASIŲ STUDENTŲ IR ABSOLVENTŲ KONCERTAS

Studentai violončelininkai

Barbora GAILIŪTĖ
Bernardas KRIČENA
Kornelija MORKEVIČIŪTĖ
Ieva Enrika ORINTAITĖ
Laima RITIKYTĖ
Monika TIJŪNONYTĖ
Norbertas VERŠULIS

Studentai pianistai koncertmeisteriai

Elzė LIPNICKAITĖ
Laura OPANAITĖ
Julija ROCKINA
Karolina STONYTĖ
Emilis ŠARINSKAS
Airinė TAUČAITĖ

Pianistės-koncertmeisterės

Violeta AIKEVIČIŪTĖ-VAIČIULIENĖ
(fortepijonas, prof. Irenos Uss-Armonienės absolventė)
Aušrinė GARSONAITĖ (fortepijonas)

Programoje: J. Brahms, M. Bruch, E. Elgar, O. Respighi, G. Cassado, M. K. Čiurlionis ir kt.

 

Įėjimas nemokamas, maloniai kviečiame!

2025/04/25

Klasikinės gitaros festivalis „LL 2025“

2025 m. balandžio 25 d., penktadienį, 17:30 val.
LMTA Klaipėdos fakulteto Koncertų salėje (K. Donelaičio g. 4, Klaipėda)

KLASIKINĖS GITAROS FESTIVALIS „LL 2025“

Festivalyje pasirodys studentai ir dėstytojai iš Lietuvos ir Latvijos aukštųjų mokyklų.

Festivalio sumanytojas – doc. Julius Kurauskas.

Festivalio partneris – LMTA Klaipėdos fakultetas

Įėjimas laisvas.

2025/04/25 - 2025/05/17

LMTA Klaipėdos fakulteto Teatro ir renginių režisūros studentų baigiamieji darbai

2025 m. balandžio 25 – gegužės 17 dienomis
LMTA Klaipėdos fakulteto Mokomajame teatre (K. Donelaičio g. 4, Klaipėda)
LMTA studijų miestelio Teatro salėje (Olandų g. 21A, Vilnius)
Ignalinos rajono kultūros centro kieme (Ateities g. 43, Ignalina)

LMTA KLAIPĖDOS FAKULTETO TEATRO IR RENGINIŲ REŽISŪROS STUDENTŲ BAIGIAMIEJI DARBAI
Kurso vadovas Darius Rabašauskas

Balandžio 25 d., penktadienį, 17.00 val.
LMTA Klaipėdos fakultetas, Mokomasis teatras (K. Donelaičio g. 4, Klaipėda)
Edward Albee „Zoologijos sodo istorija“
Režisierė Aistė Kudrauskaitė 

Balandžio 29 d., antradienį, 16.00 val.
LMTA Klaipėdos fakultetas, Mokomasis teatras (K. Donelaičio g. 4, Klaipėda)
Abi Morgan „Mažutis dinamitas“
Režisierė Viktorija Šeputytė

Gegužės 3 d., šeštadienį, 18.00 val.
LMTA Klaipėdos fakultetas, Mokomasis teatras (K. Donelaičio g. 4, Klaipėda)
Samuel Beckett „Ne aš“
Režisierė Agnė Šakalytė

Gegužės 9 d., penktadienį, 18.00 val.
LMTA Klaipėdos fakultetas, Mokomasis teatras (K. Donelaičio g. 4, Klaipėda)
Spektaklis „Estera medituoja vonioje“ pagal autobiografinį Sylvia Plath romaną „Stiklo gaubtas“
Režisierė Ugnė Juozapaitytė

Gegužės 13 d., antradienį, 18.00 val.
LMTA Teatro salė, studijų miestelis (Olandų g. 21A, Vilnius)
Saara Turunen „Broken Heart Story“
Režisierė Rasa Kurlinkutė

Gegužės 15 d., ketvirtadienį, 16.00 val.
LMTA Klaipėdos fakultetas, Mokomasis teatras (K. Donelaičio g. 4, Klaipėda)
Spektaklis vaikams „Snyčiai ir žvaigždės“ pagal Dr. Seuss „The Sneetches“ istoriją
Režisierė Ugnė Noreikaitė

Gegužės 17 d., šeštadienį, 12.00 val.
IRKC kiemas, (Ateities g 43, Ignalina)
Renginys „SUPER šeimadienis“
Režisierė Brigita Musteikytė

 

Renginiai nemokami, maloniai kviečiame!

2025/04/26

LMTA KLAIPĖDOS FAKULTETO „DŽIAZOPOLIS #1“

2025 m. balandžio 26 d., šeštadienį, 20 val.
Klaipėdos „HOFAS“ (Danės g. 8, Klaipėda)

LMTA KLAIPĖDOS FAKULTETO „DŽIAZOPOLIS #1“

Klaipėdos džiazo orkestras ir LMTA Klaipėdos fakulteto studentai
Vadovas Kęstutis Sova

Solistai:
Edita Bodrovaitė-Rukienė
Kristina Kasperaitytė
Žyginta Jašinskaitė
Stepas Januška
Violeta ir Vilius Tarasovai

Klaipėdos džiazo orkestro „COMBO“ grupės programa „Afro beat meets Jazz“

Renginys nemokamas


Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakultetas uostamiestyje žengia nuo akademinės aplinkos podiumo į miesto jaunimo šurmuliu alsuojančią erdvę – „HOFAS“, kur vyks džiazo koncertas, o gal labiau pasilinksminimo vakarėlis – „Džiazopolis #1“.

Fakulteto absolventai, studentai ir dėstytojai, kartu su Klaipėdos džiazo orkestru (vadovas Kęstutis Sova), pradės kasmetinį renginių ciklą, pristatantį ne tik studijų suteikiamas galimybes, bet ir Klaipėdos mieste esamas alternatyvias kūrybinės raiškos erdves, taipogi prisidės prie miesto savivaldybės siekio praturtinti Klaipėdos senamiestį meninių renginių įvairove.

Klausytojų ir žiūrovų laukia nepakartojamas, jaunatviškas ir profesionalus džiazo muzikos renginys, kuris bus rengiamas kiekvienais metais ir taps savotiška jaunimo tradicija Klaipėdos mieste.

Neabejojame, kad ši iniciatyva sudomins miesto bendruomenę ir svečius, o kai kam primins senus gerus laikus, kai jaunimas Klaipėdoje judėjo džiazo ritmu.

2025/04/28 - 2025/04/29

SVEČIAS: GUY BEN-ZIONY (IZRAELIS/VOKIETIJA) ALTO MEISTRIŠKUMO KURSAI

2025 m. balandžio 28–29 dienomis, 14–18 val.
LMTA II (Kongresų) rūmų 219 auditorijoje (Vilniaus g. 6-2, Vilnius)

SVEČIAS: GUY BEN-ZIONY (IZRAELIS/VOKIETIJA) ALTO MEISTRIŠKUMO KURSAI

Guy Ben-Ziony kaip solistas grojo su daugeliu Izraelio ir Europos orkestrų, įskaitant „Camerata Nordica“, Offenbacho kamerinį orkestrą, Izraelio kamerinį orkestrą ir Tel Avivo solistus. Nuolat kviečiamas į svarbius muzikos festivalius, taip pat buvo Danijos „Zapolski String Quartet“ ir Vienos „Waldstein Ensemble“ narys. Kaip vienas iš „Israeli Chamber Project“ įkūrėjų, glaudžiai bendradarbiavo su šiuolaikiniais kompozitoriais ir ėmėsi daugybės inovatyvių projektų.

Guy Ben-Ziony dažnai kviečiamas kaip altų grupės koncertmeisteris į daugelį pirmaujančių kamerinių ir simfoninių Europos orkestrų, tarp jų – Hamburgo, Berlyno ir Štutgarto radijo simfoniniai orkestrai, Bambergo simfoninis orkestras, „Camerata Salzburg“, Brėmeno „Deutsche Kammerphilharmonie“, Mahlerio kamerinis orkestras ir Amsterdamo „Sinfonietta“.

Guy Ben-Ziony buvo Leipcigo muzikos ir teatro universiteto „Felix Mendelssohn Bartholdy“ altų profesorius. 2017–2018 m. sezone jis tapo tarptautiniu mastu pripažinto „Pacifica String Quartet“ nariu ir vizituojančiu altų bei kamerinės muzikos profesoriumi Džeikobso muzikos mokykloje, Blumingtone, Indianos valstijoje. Jis taip pat buvo kviestinis profesorius Trosingeno muzikos universitete. Šiuo metu Guy Ben-Ziony yra kviestinis altų profesorius Roberto Schumanno muzikos universitete Diuseldorfe.

 

Kursai atviri, maloniai kviečiame!

2025/04/28

VALTORNOS MUZIKOS KONCERTAS

2025 m. balandžio 28 d., pirmadienį, 16:15 val.
Panevėžio Broniaus Vaidučio Kutavičiaus muzikos mokykloje 
(Vilniaus g. 2, Panevėžys)

VALTORNOS MUZIKOS KONCERTAS

Dalyvauja LMTA lektorės Indrės Kuleševičienės valtornos klasės studentai
 
Gediminas Abaris
Marta Etxezarreta
Arūnė Mendelytė
 
Pianistė
Gintarė Rudaitytė
 
Programoje: Robert Schumann, Eric Ewazen, Richard Bissill, Balys Dvarionas
 
Koncertas nemokamas, maloniai kviečiame!
2025/04/30

„KETURIOS PROF. RAIMUNDO KATILIAUS MOKINIŲ KARTOS“

2025 m. balandžio 30 d., trečiadienį, 18 val.
LMTA Klaipėdos fakulteto Koncertų salėje (K. Donelaičio g. 4, Klaipėda)

„KETURIOS PROF. RAIMUNDO KATILIAUS MOKINIŲ KARTOS“

Dalyvauja LMTA dėstytojai, studentai ir absolventai, Klaipėdos E. Balsio menų gimnazijos, Gargždų muzikos mokyklos, Šilutės meno mokyklos mokytojai ir mokiniai

 

Koncertas nemokamas, maloniai kviečiame!

2025/05/09 - 2025/05/10

INTRAOPERA ,,ĖRIUKĖLIS STIKLO RAGAIS“ (KELIONĖ Į ŽMOGAUS KŪNO VIDŲ)

2025 m. gegužės 9 ir 10 dienomis, 18 val.
„Senjorų avilyje“ (J. Kubiliaus g. 2, Vilnius)

INTRAOPERA „ĖRIUKĖLIS STIKLO RAGAIS“ (KELIONĖ Į ŽMOGAUS KŪNO VIDŲ)

Kompozitorė Snieguolė Dikčiūtė kartu su chirurgu ir rašytoju Gasparu Aleksa netrukus pakvies į socialiai angažuotą ir meniškai daugiasluoksnę intraOperą ,,Ėriukėlis stiklo ragais“, kuri sukurs tarpdisciplininį muzikos, žodžio, judesio, garso objektų ir vizualių žaismių pasaulį. Socialiai įtraukus muzikinis operos veiksmas, sukurtas remiantis biopsichosocialiniu muzikos komponavimo modeliu, žiūrovą pakvies tapti kūrinio dalyviu, keliaujančiu per žmogaus kūno vidų – fizinę, emocinę, mąstymo-kongityvinę ir socialinę erdves. Kūrinio eigoje bus tiriama, kaip keičiasi atlikėjų, ir žiūrovų biologiniai širdies, kraujotakos ir mąstymo parametrai. Tai leis moksliškai apibendrinti ne tik dalyvių meninius patyrimus, bet ir fiziologinius, mąstymo, emocijų bei santykių pokyčius.

Socialinė įtrauktis – esminė intraOperos žinutė

IntraOperos „Eriukėlis stiklo ragais“ idėja gimė įgyvendinant Lietuvos žmonių su negalia sąjungos projektą „Meninė kūryba sveikatai“, integruojant socialiai įtraukų „Stalo teatro“ garso objektų spektaklį „Roplė‘‘ ir taikant LMTA doktorantės S. Dikčiūtės sukurtą biopsichosocialinį muzikos komponavimo modelį (tiriamojo darbo vadovė dr. Vilmantė Aleksienė, kūrybinio darbo vadovas dr. Antanas Kučinskas).

Kompozitorė ir mokslininkė S. Dikčiūtė sako siekianti individualių poreikių turintiems žmonėms suteikti sąlygas dalyvauti socialiai įtraukiame kūrybos procese bei analizuoja meno poveikį sveikatai. S. Dikčiūtė siekia žmonėms, turintiems individualių poreikių, suteikti meninių potyrių socialiai įtraukiame kūrybos procese bei analizuoja tų potyrių poveikį sveikatai. Jos atliktas bandomasis tyrimas parodė, kad postmodernistiniu stiliumi taikoma muzikinė intervencija teigiamai veikia žmogaus fizinę ir psichikos sveikatą. InterOperos autorei labai svarbi socialinė įtrauktis – ir repetuojančių, ir vaidinančių, ir žiūrinčių, ir klausančių spektaklį.

Operos veiksmo kontekstas – futuristinis

Keistas paradoksas – žmonės visais laikais svajojo, keliavo, atrado naujus kraštus, pasaulis vis plėtėsi, didėjo, o kosmoso užkariavimas leido suprasti, kokia palyginti su Visata mūsų Žemė maža. Prieš penkiasdešimt metų chirurgui ir rašytojui G. Aleksai nedavė ramybės svajonė apie kelionę į žmogaus kūno vidų. Taip gimė futuristinis, fantastinis romanas apie homonautiką ,,Ėriukėlis stiklo ragais“ (Vaga, 2003). Kūrinio veiksmas vyksta klonuotų žmonių visuomenėje. Jie gyvena tol, kol susidėvi galvos smegenys ir kai jokie stimuliatoriai nebepadeda, kai nusibosta persodinėti augyklose išaugintus kūno organus, klonuotieji pasirenka mirtį Eutanazijos rūmuose. Aprašomu laiku jau įrodyta Stygų teorija ir jas vienijanti vieninga M teorinė sistema. Mokslas pasiekęs tokį lygį, jog atskleistos Didžiojo Sprogimo ir Didžiojo Susitraukimo paslaptys, pavyzdžiui, neu. Žmogus, uždarytas specialioje erdvėje, gali sumažėti iki kelių angstremų dydžio padaro tapdamas homonautu (homo (lot.) – žmogus; nauta (lot.) – jūreivis) ir keliauti kito žmogaus kūno arterijų ir venų upėmis, brautis į organų ląstelių ronų vidų. Pagal romano siužetą parašytame operos veiksmo librete pagrindinių herojų Fagandro ir Adomės bei jos sesers Ofelijos gyvenime įvyksta tragedija. Šiame kontekste įsižiebė konfliktas tarp klonuotos visuomenės atstovės (Rafaelės) ir senųjų žmonių atstovo (Fagandro). Rafaelė – belytis žmogus, kuris jau nebeturi dauginimosi funkcijos, o Fagandras siekia įtikinti savo žmoną Adomę, kad ji pagimdytų sūnų natūraliu būdu. Rafaelė nori Fagandrą paversti panašiu į save belyčiu mokslininku. Gelbėdama klonuotas dukteris Adomė patiria kaklo srities smegenų traumą ir tampa rople. Net tokioje išvystytoje visuomenėje smegenų funkcija nepavaldi atkūrimui. Herojai kiekvienas savaip bando pabėgti nuo realybės, pasitelkdami fantazijų pasaulį. Operoje daug dėmesio skiriama šiuolaikinio ir futuristinio pasaulio žmogaus psichologijai, psichikos sveikatai, emocijoms. Šie motyvai persikelia ir į intraOperos siužetą.

Pastatas – žmogaus kūnas   

Veiksmo scena taps keturių aukštų pastatas (Senjorų avilys, J. Kubiliaus g. 2, Vilnius), į kurį patekę žiūrovai pasijus lyg žmogaus kūne. Čia jie keliaus per įvairius žmogaus kūno ir psichikos aspektus atkuriančias muzikines erdves, vadovaudamiesi žemėlapiu-instrukcija. Taip dalyviai išgirs, pamatys ir patirs žmogaus kūną per fizinę, emocinę, mąstymo-kongityvinę ir socialinę prizmę. Pasak kompozitorės Snieguolės Dikčiūtės, meninį operos veiksmą kurs trys vokalinės linijos: Fagandras – senasis žmogus (aktorius Saulius Čėpla), Adomė – moteris roplė (aktorė Inga Filipovič) ir Adomės suskilusį pasaulį atskleidžiančios moterys-atspindžiai Ofelija bei Ugnė (dainininkė Giedrė Genutaitytė, aktorė Rasa Kulytė). Pastarosios įkūnys moters grožio, seksualumo bei emocinio intelekto įvairiapusiškumą. Belytės mokslininkės Ra (Rafaelės) vaidmenį atliks žinoma muzikos atlikėja Jausmė Stonkutė. Visur esantis herojus Ėriukėlis atspindės žmogaus sąžinės gyvybingumą (aktorius XY). Visas scenas į veiksmą apjungs režisierius Saulius Čėpla.

Širdies kardiograma – muzikinė partitūra

Žmogaus anatominiu kraujotakos modeliu taps pastato koridorius. Kraujotakos scenografiją sukūrė tarpdisciplininio meno kūrėjai Danas ir Vilma Aleksos. Jau minėtiems operos veikėjams Fagandrui, Adomei, Ofelijai, Ugnei, Fa ir Ra bei muzikantams (homofonu gros Glazgo Karališkos konservatorijos absolventai Kornelijus Pukinskis, Dominykas Snarskis, tromb(on)ai – Jovaras Šiekštelė, Paulius Balčytis, arfininkė – Viktorija Smailytė) ir kitiems, atliekantiems įvairius vaidmenis, garso takelio pagrindu taps širdies ritmo grafiniai piešiniai ir jų kismas.Tyrime dalyvaus Santaros klinikų intervencinis kardiologas Petras Navickas, medicininės įrangos kūrėjas Žilvinas Jančoras, tarpdisciplininio meno kūrėjai Gintaras Šeputis ir Danas Aleksa. Kompozitorė S. Dikčiūtė pabrėžia, jog operos veiksmo metu kardiograma taps muzikine partitūra. Žiūrovai galės išgirsti, kaip skamba įgarsintos įvairių žmonių kūno ,,partijos‘‘ ir kaip jos kinta operos atlikimo metu. „Solistai, sąveikaudami tarpusavyje, pagal kardiogramos partitūrą išgauna vis naujus garsinius modusus“, – kūrybiniais sumanymais dalijasi S. Dikčiūtė. Pagrindinės veikėjos roplės Adomės ir jos fizinių-psichinių atspindžių – Ofelijos bei Ugnės garsiniam ir tarpasmeniniam santykiui kurti pasitelkiame, P. Nordoff& C. Robbins muzikos terapijoje naudojamą, išdidinimo metodą. Solistų balsams pritars ir juos lydės iš medicinoje naudojamos įrangos ir priemonių sukurtu homofonu (instrumento kūrėjas – garso menininkas Valdas Narkevičius) atliekama muzika.

Emocijų ir mąstymo kelionėje

Emocijų erdvėje žiūrovus pasitiks „Auksiniams scenos kryžiams“ nominuota šokių trupė „Ulna“ (choreografė Indrė Puišytė-Šidlauskienė, atlikėjai Andrius Stakelė, Akvilė Vaičiukynaitė, Laura Stadalnikaitė, Marijus Tamošiūnas). Į meninį veiksmą įsitrauks akla mergina ir jaunuolis, turintis intelekto negalią. Scenografijai naudojamas įvairių tekstūrų popierius. Šokant šių medžiagų skleidžiami garsai tarytum švelni muzika kurs garsinius emocijų žemėlapius.

Gal kitos erdvės stengsitės išvengti? Mąstymo-kognityvinėje erdvėje dėmesys skirtas žmogaus pažintinėms funkcijoms: atminčiai, jos transformacijai ir dalinimuisi. Susipažinkite: kognityvinių kortelių žaidimas! Jame dalyvaus Aplinkos patyrimo ansamblis „APA“ (Mingailė Samėnaitė, Agnė Svilienė, Diana Golubovska, Krzysztov Skoczyk, Jausmė Stonkutė, Larisa Liubomirova) kartu su socialiai pažeidžiamomis grupėmis ir keliais „Auksiniais scenos kryžiais“ apdovanota režisiere ir dailininke Saule Degutyte („Stalo teatras“). Operuojant skirtingais aukščio, artikuliacijos, dinamikos, tempo-ritmo parametrais bus kuriamos originalios muzikinės struktūros. Atkurti garsiniai modusai – transfomuojami į vizualinį matmenį. Juos išvysime grafoprojektorių technika kuriamuose ,,gyvuose‘‘ paveiksluose. Tuo pačiu metu bus tiriama, kaip tą pačią garsinę struktūrą į vaizdą ,,perkelia‘‘ skirtingos patirties žmonės.

Socialinių patirčių visatoje

„Kurdami operą išskirtinį dėmesį sutelkėme į socialinį meno aspektą. Mums svarbu ne tik kaip žmogus priima kitus bendruomenės dalyvius, bet kiek geba pažinti save, savo kūną ir kaip ta pažintis keičia patį asmenį ir kiek jis keisdamasis daro įtaką kitiems“, – pasakoja postmodernistinės operos autorė. Socialiniams aspektams skirtoje erdvėje dalyviai ir žiūrovai susipažins su sound painting metodu, kurį šiam kūriniui pritaikė perkusijos meistras Dalius Naujokaitis-Naujo iš Niujorko. S. Dikčiūtė atliks meninį tyrimą, kaip šį metodą pritaikyti socialinei įtraukčiai.

Socialinės erdvės dokumentinėse stotelėse operos klausytojai turės galimybę išklausyti žmones su negalia, kurie papasakos savo gyvenimo istorijas, pasidalins patirtimi apie kūno ir psichikos pokyčius, kuriems įtakos turėjo trauminės patirtys ir muzikinės intervencijos (Irena Žemaitienė, Gintarė Lučinskaitė, Danielius Jurevičius, Laura Stadalnikaitė). Pasak S. Dikčiūtės, taip siekiama vieno svarbiausių tikslų – dokumentinį asmens pasakojimą palydint muzikine kompozicija, palaikyti, emociškai paremti visus, patiriančius panašias situacijas.

Netikėtas skambesys ir vizualiniai sprendimai

Šiuolaikinės muzikos kūrėja, Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatė S. Dikčiūtė siekia garso, vaizdo ir judesio meninės sintezės. Kurdama šiuolaikinę operą ji naudojo įvairias XX a. komponavimo technikas (aleatoriką, sonoriką, grafinę ir intuityvistinę muziką), kurios yra atviros improvizaciškumui ir įgalina autentišką meninę raišką. Girdėsime įvairius instrumentus: arfą, tromboną, kankles, homofoną,  medicinos prietaisų ir įrankių skleidžiamus garsus, įvairių faktūrų popieriaus šiugždesius. Žmonių balsai ir širdies bei kraujagyslių skleidžiami garsai įsilies į įvairių medicinoje naudojamų daiktų skleidžiamą garsinį audinį. Muzikinį tinklelį papildys vaizdai.

IntraOperos ,,Ėriukėlis stiklo ragais“ premjera vyks gegužės 9 ir 10 dienomis 18 valandą. Projektą remia Lietuvos kultūros taryba, Asmens su negalia teisių apsaugos agentūra, Lietuvos muzikos ir teatro akademija, medicininės įrangos gamintoja UAB „Zive“, Senjorų Avilys.

2025/05/17

VIRTUALI ATVIRŲ DURŲ DIENA BŪSIMIEMS LMTA MAGISTRANTAMS 2025

2025 m. gegužės 17 d., šeštadienį, 12 val.
Platformoje „Microsoft Teams“

VIRTUALI ATVIRŲ DURŲ DIENA BŪSIMIEMS LMTA MAGISTRANTAMS

Svarstote apie magistro studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje? Norite sužinoti daugiau apie stojimo tvarką, programas ir studijų galimybes?

Prisijunkite prie virtualaus susitikimo, kuriame:

  • Pristatysime LMTA Muzikos fakulteto, Klaipėdos fakulteto bei Teatro meno magistro studijų programas
  • Gausite atsakymus čia ir dabar į visus rūpimus klausimus interaktyvios Q&A sesijos metu

Būtina išankstinė registracija: https://forms.office.com/e/7xHpEWGjuB

Kodėl verta rinktis LMTA magistro studijas?

  • Platus menų ir tarpdisciplininių programų pasirinkimas
  • Dėstytojai – aktyvūs kūrėjai ir savo sričių profesionalai
  • Galimybės dalyvauti tarptautiniuose projektuose ir mainuose
  • Galimybė studijuoti valstybės finansuojamose vietose

Daugiau apie magistro studijas LMTA galite rasti čia: https://lmta.lt/lt/stojantiesiems/ii-pakopa-magistranturos-studijos/

2025/11/12 - 2025/11/14

25-OJI TARPTAUTINĖ KONFERENCIJA „MUZIKOS KOMPONAVIMO PRINCIPAI: SINTEZĖS FENOMENAS“

2025 m. lapkričio 12–14 dienomis

25-OJI TARPTAUTINĖ KONFERENCIJA „MUZIKOS KOMPONAVIMO PRINCIPAI: SINTEZĖS FENOMENAS“
Skiriama M. K. Čiurlionio 150-mečiui

Sintezė (gr. synthesis – jungimas, derinimas) – vienas iš kertinių bet kokio kūrybinio proceso ir rezultato dėmenų. Šia tema siekiama ne tik paskatinti gilintis į tarpsritinių sąveikų paslaptis ir jų muzikines potencijas, bet tuo pačiu atliepti ir įstabaus lietuvių menininko M. K. Čiurlionio kūrybinių sintezių genialumą jo 150-tųjų gimimo metinių proga.  Šiuo renginiu užbaigiamas pastarųjų metų konferencijų triptikas: 23-ioji nagrinėjo nacionalumo ir globalumo sąveiką, 24-oji – etniškumo ir šiuolaikybės tarpusavio potencijas, tuo tarpu 25-oji kviečia gilintis į sintezę kaip į fenomeną, kurio kloduose glūdi genialūs kūrybiniai sprendimai. Pastarieji apima įvairias, neretai daugybines sintezes: etnines, kultūrines, menų, technologijų, idėjų, etc. Kūrėjo užduotis yra atrasti tą trapų balansą tarp skirtingos prigimties ir neretai iš pažiūros nesuderinamų sričių, idant sukurtų naują organišką visumą.

Kviestinis lektorius: Prof. Michael Finnissy (kompozitorius, Sautamptono universiteto muzikos profesorius emeritas (University of Southampton, UK).

Konferencijos aktualijas atliepia siūlomos potemės:

  • Sintezė kaip kūrybiškumo šaltinis: teorinės, istorinės, filosofinės įžvalgos.
  • Etninių, kultūrinių aspektų sintezės ir sąveikos kompozicinėje praktikoje.
  • Menų sintezės ir jų atmainos muzikinėje praktikoje: sintezė, sinkretizmas, sąveika etc.
  • Skirtingų sferų absorbcija ir realizacija kompozicinėje praktikoje: garsų tapyba, iliustratyvumas, programiškumas, konkrečioji muzika, konceptualusis menas, garso menas, multimedija etc.
  • Muzikos ir technologijų sąveikos potencijos šiuolaikinėje komponavimo praktikoje.
  • Sintezė – kertinis Čiurlionio genialumo faktorius? Skirtingų sričių, menų, kultūrinių realijų sąveika Čiurlionio kūryboje.

Paraiškas (pranešimo anotaciją ir trumpą biografiją) siųsti elektroniniu paštu: pmc.lmta@gmail.com. Anotacija turi būti ne ilgesnė nei 500 žodžių. Pranešimo trukmė apie 20–25 min.

Konferencija vyksta anglų kalba. Esant poreikiui, dalyviams suteikiama galimybė pranešimus pristatyti nuotoliniu būdu.

Paraiškas galima siųsti iki 2025 m. rugsėjo 1 d. imtinai. Visos paraiškos bus įvertintos konferencijos mokslinio komiteto, o apie rezultatus bus pranešta visiems pateikėjams iki rugsėjo 20 d.

Dalyvio mokestis* (tik atrinktiems dalyviams)
Pristatant gyvai – 30 €
Nuotoliniu būdu – 50 €

Kasmet konferencijos pagrindu yra sudaromas recenzuojamas (peer reviewed) leidinys „Muzikos komponavimo principai“, kuriame bus publikuojami atrinkti konferencijos dalyvių straipsniai.

Organizatoriai:
Lietuvos kompozitorių sąjunga
Lietuvos muzikos ir teatro akademija

Konferencijos mokslinis komitetas:
Prof. dr. Rimantas Janeliauskas (Lietuvos muzikos ir teatro akademija)
Prof. dr. Antanas Kučinskas (Lietuvos muzikos ir teatro akademija)
Prof. dr. Mārtiņš Viļums (Lietuvos muzikos ir teatro akademija)
Doc. dr. Marius Baranauskas (Lietuvos muzikos ir teatro akademija)
Prof. Roger Redgate (Londono Goldsmiths universitetas, Jungtinė Karalystė)
Prof. Miloš Zatkalik (Belgrado menų universitetas, Serbija)
Prof. dr. Pavel Puşcaş (Cluj-Napoca Muzikos akademija, Rumunija)
Dr. Bert Van Herck (Naujosios Anglijos konservatorija, JAV)
Dr. Jānis Petraškevičs (Jāzepo Vītuolio Muzikos akademija, Latvija)
Dr. Martin Vishnick (Jungtinė Karalystė)

Konferencijos koordinatoriai:
Doc. Dr. Marius Baranauskas
Dr. Andrius Maslekovas

Renginį finansuoja:
Lietuvos kultūros taryba
Vilniaus miesto savivaldybė