Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Stojantiesiems Studentams Darbuotojams

Naujienos

2021.09.16

Akademijoje – garsaus teatro pedagogo seminaras

Kintanti kasdienybė keičia ir teatro veidą: vaidybos „metodų“ laikai baigėsi, studentai įgyja žinias įvairias būdais ir kanalais. 2021 m. rugsėjo 18–20 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Vaidybos ir režisūros katedra organizuoja nuotolinį seminarą aukštųjų ir vidurinių mokyklų teatro pedagogams „Naujasis vaidybos mokytojas“ (angl. „The New Acting Teacher“), kuriame bus pristatoma novatoriška dr. Jurijaus Alschitzo pedagoginė sistema.

Koncentruotas įvadinis seminaras teatro pedagogams pristatys būdus ir metodiką, kuria siekiama fundamentaliai permąstyti ir pertvarkyti studentų žinių įgijimo procesus, padėti pedagogams juos suprasti ir pritaikyti praktikoje. Būdamas filosofijos mokslų daktaru, Jurijus Alschitzas sukūrė naujas žinių įgijimo ir kūrimo koncepcijas, pakeisdamas įprastinio ugdymo parametrus. Ši sistema yra sudaryta iš dviejų kategorijų: Kvantinė pedagogika, pagrįsta bangų ir rezonanso teorija, ir Holistinė pedagogika, pagrįsta sferiniu požiūriu į teatrą. Kursas supažindins su pagrindinėmis sąvokomis ir parodys, kaip jos susipina kasdieniame mokyme.  

Dr. Jurijus Alschitzas yra vienas žinomiausių ir populiariausių teatro mokytojų, mokęs daugybę studentų, dirbančių visame pasaulyje. Jis yra autoritetingas teatro tyrinėtojas ir daugelio knygų apie teatro pedagogiką autorius. Dabartiniai jo darbai yra orientuoti į teorinius tyrimus ir praktinius teatro mokymo metodus. J. Alschitzo projektą „Pasaulio teatro mokymo biblioteka“ Tarptautinis teatro institutas pripažino vienu iš svarbiausių mūsų laikų teatro tyrinėjimų. Jis pasiūlė ir įgyvendino pirmąją profesinio teatro mokymo magistro programą (UNAM, Meksika), kuri buvo toliau plėtojama bendradarbiaujant su Europos akademijomis.

J. Alschitzas, remdamasis savo pastarųjų metų tyrimais, sukūrė visiškai naują vadinamąjį sferinį požiūrį į teatro ugdymą, naudodamas bangų ir rezonanso teoriją. Su programa „ALthatheatre“ jis teatro edukacijos srityje siūlo kvantinės pedagogikos koncepciją, taip pat yra meno vadovas „AKT-ZENT“ Tarptautinio teatro instituto tyrimų centre.

Seminaras vyks anglų k., yra nemokamas ir atviras visiems besidomintiems.
Būtina išankstinė registracija iki rugsėjo 17 d. 12 val.: https://bit.ly/Alschitz
Seminaro dalyviai gaus pasiruošimo užduotis bei prisijungimo nuorodą el. paštu.

Projektas organizuojamas kartu su „AKT-ZENT“ centru.
Projektą finansuoja Baltijos ir Vokietijos universitetų ryšių biuras. 

Organizatorių informacija 
2021 09 16

2021.09.15

„Dokumentinė Klaipėda’21“ – kuo gyvena jauni?

Rugsėjo 8 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakultete prasidėjo jau ketvirtosios dokumentinio kino dirbtuvės „Nordbaltic Incubator: Dokumentinė Klaipėda‘21“, organizuojamos Audiovizualinių menų industrijos inkubatoriaus (AMII). Šis projektas – tai visiems klaipėdiečiams atvira kūrybinė iniciatyva, skatinanti kurti ir pažinti savo miestą kino kalba.

Pirmąją projekto dieną dalyviai susitiko su kino kritike Rasa Paukštyte, klausėsi paskaitos „Kino dokumentika – istorija ir praeitis“. Režisierius, montažo režisierius Ričardas Matačius kartu su dalyviais gilinosi į laiko aspektą kino montaže. „Kine laikas gali būti interpretuojamas įvairiai: kaip istorinis elementas ar laikmetis, kaip filmo trukmė, ritmas ar net būsena, personažo pasaulio laiko samprata. Visi elementai gali būti atskiri, tačiau juos apjungus ir išanalizavus galima suvokti ne vien filmo struktūros principus, bet ir numatyti gamybinius elementus dar filmui besiruošiant“ – teigia R. Matačius. Dalyviai taip pat susitiko su Klaipėdos kino biuro vadovu Tomu Jašinsku, kuris pristatė kinogeniškas – filmavimui tinkamas – Klaipėdos miesto vietas.

Šiuo metu Klaipėdoje galima pastebėti jaunuolius su kameromis: suformavę kūrybines komandas, projekto dalyviai ieško filmavimui tinkamų vietų ir jose dirba. Vėliau jų lauks montažo bei vaizdo ir garso postprodukcijos etapai. Šiais metais ketinama sukurti 9 filmus, kuriuose bus pateikti skirtingi režisūriniai žvilgsniai į Klaipėdos miesto gyvenimą. Nuo Jūrų muziejaus užkulisių iki pajūrio gelbėtojų kasdienybės – dokumentiniai trumpametražiai filmai atskleis skirtingus Klaipėdos gyvenimo aspektus.

Dalyvius dirbtuvių metu konsultuoja kino režisierė ir prodiuserė Inesa Kurklietytė, vaizdo operatorius Paulius Orlovskis, montažo režisierius Ričardas Matačius, garso režisierius ir kompozitorius Ramūnas Jasutis.

Projekto metu kino profesionalai dalinasi savo patirtimi ne tik su dalyviais. Visi klaipėdiečiai ir miesto svečiai rugsėjo 15 d. 18 val. yra kviečiami į projekto vadovės, režisierės Inesos Kurklietytės filmo „Anikė. Meilės istorija“ peržiūrą Klaipėdos kultūros fabrike, o jau rugsėjo 17 d. 19 val. „Hofe“ bus galima išvysti dirbtuvių metu sukurtus filmus bei specialią „NordBaltic Incubator: Dokumentinė Klaipėda“ ankstesniais metais sukurtų filmų kolekciją. Įėjimas nemokamas.

Projekto rėmėjai ir partneriai: Klaipėdos miesto savivaldybė, Lietuvos muzikos ir teatro akademija, VšĮ Culture Bridge, VšĮ Medijų uostas, UAB Vakarų idėjos, Klaipėdos kino biuras.

Kontaktinis asmuo: doc. Inesa Kurklietytė, tel. +370 620 57500, e. paštas inesa.kurklietyte@gmail.com.

Organizatorių informacija ir nuotraukos
2021 09 15

 

2021.09.14

Venecijos kino festivalio prizas – LMTA dėstytojams, studentei ir alumnams

Sveikiname Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dėstytojus – režisierių Lauryną Bareišą ir prodiuserę Klementiną Remeikaitę, studentę aktorę Gabiją Bargailaitę, alumnus operatorių Narvydą Naujalį, aktorius Giedrių Kielą, Indrę Patkauskaitę ir Paulių Markevičių, pelnius apdovanojimą 78-ajame Venecijos kino festivalyje už filmą „Piligrimai“!

Kaip rašoma Lietuvos kino centro informacijoje, 78-ajame Venecijos kino festivalyje lietuvių režisieriaus Lauryno Bareišos ilgametražis filmas „Piligrimai“ rugsėjo 11 d. vakarą buvo išrinktas geriausiu konkursinės programos „Horizontai“ filmu. „Horizontai“ yra antroji pagal svarbą prestižinio Venecijos kino festivalio programa, skirta jauniesiems kino kūrėjams ir talentams, kurių juostos pasižymi drąsa, originalumu ir naujomis estetinėmis kino raiškos formomis.

Festivalyje triumfavusiame filme „Piligrimai“ pasakojama istorija apie į Karmėlavą atvykstančius Paulių ir Indrę. Prieš ketverius metus ten buvo nužudytas Pauliaus brolis, Indrės vaikinas Matas. Paulius mėgina išsiaiškinti įvykio aplinkybes, Indrė bando jį sulaikyti nuo neapgalvotų veiksmų, tačiau pati pradeda abejoti šios kelionės prasme. Galiausiai juodu patys sau turės atsakyti, kam reikėjo čia važiuoti ir ką ši kelionė pakeitė. 

Pagrindinius vaidmenis „Piligrimuose“ sukūrė kylantys ir jau žinomi jaunosios kartos aktoriai – Gabija Bargailaitė, Giedrius Kiela, Indrė Patkauskaitė ir Paulius Markevičius, o prie filmo kūrimo prisidėjo žinomi Lietuvos kino profesionalai – operatorius Narvydas Naujalis, dailininkė Sigita Šimkūnaitė ir kiti. Filmo prodiuserė Klementina Remeikaitė („Afterschool“).

Laurynas Bareiša seniausio pasaulyje kino festivalio žiūrovams jau pažįstamas – 2017 m. Venecijoje buvo pristatytas jo trumpametražis „Pirtis“.

Tarptautinis Venecijos kino festivalis yra seniausias pasaulyje kino festivalis, įkurtas 1932 m. ir kasmet vykstantis rugpjūčio pabaigoje arba rugsėjo pradžioje Venecijos miesto Lido saloje, Italijoje. Festivalis yra didesnio kultūrinio renginio – Venecijos bienalės – dalis ir vienas svarbiausių A klasės kino festivalių pasaulyje, lygiuojantis su Berlyno ir Kanų kino festivaliais. 

Pagal LKC informaciją 
2021 09 14 

2021.09.14

Kelionė dėstytojams ir ekskursijos studentams

Kapelionas kun. Dovydas kartu su Vilniaus akademinės sielovados centru kviečia akademijos dėstytojus ir darbuotojus keliauti į vieną dieną trunkančią kelionę.

Maršrutas ves per tris dvasingumo oazes, atspindinčias Lietuvos religinio gyvenimo kelią. Lankysime Šiluvą – Marijos apsireiškimo vietą, įspūdingą buvusio Tytuvėnų bernardinų vienuolyno ir bažnyčios ansamblį bei šiandien gyvuojantį benediktinų vienuolyną Palendriuose. 

Kelionėje mus lydės tapytoja, menotyrininkė Sigita Maslauskaitė-Mažylienė bei universitetų kapelionai. Kelionės metu švęsime šv. Mišias, sėsime prie pietų stalo.

Data: rugsėjo 17 d. (nuo ryto iki vakaro) 
Kelionė nemokama. Labai prašome užsiregistruoti šioje anketoje iki 2021 rugsėjo 15 d.: shorturl.at/cmqGQ 
Jei kyla daugiau klausimų: el. p.: studentu.sielovada@gmail.com, tel.nr.: 867280958. 


Sudentams pirkamursiams rengiamos nemokamos ekskursijos „Vidinis Vilnius“. 

Pasivaikščiok po savo studijų miestą! Kiekvienas miestas nėra gražus ir savitas savaime, toks jis tampa dėl jame gyvenančių ir jį puoselėjančių žmonių. Šia ekskursija kviečiame pažinti įvairiais amžiais gyvenusių ir dabartinių vilniečių istorijas bei pradėti kurti savąją. 

Sužinosite, kuris vilnietis yra pasaulinio garso poetas, kodėl miestas pramintas „Šiaurės Jeruzale“, kas yra šv. Andriejus Bobola ir kodėl jis toks svarbus studentui. Sužinosite, kuris žymus imperatorius laiške žmonai parašė: „Vilnius – labai gražus miestas“, ir daug kitų istorijų.

Netikėti sustojimai (ir susitikimai!) leis miestą ir pažinti, ir pajusti! Pateksite ten, kur be leidimo patekti neįmanoma, pamatysite tai, ko be vilniečio šalia nepamatytumėte! 

O kad ne tik įspūdžių būtume pilni, bet ir sotūs, ekskursiją baigsime skaniai. Skirkite tam laiko 🙂.

Tad pirmyn į miesto pažinimą su „specialiaisiais efektais“!

Data: rugsėjo 21 ir rugsėjo 23 d. 
Laikas: 18 val. 
Trukmė: iki 2,5 valandos

Ekskursijos vieta bus atskleista registracijos patvirtinime. Ekskursija skirta TIK STUDENTAMS! Vietų kiekis ribotas. Registracija čia: shorturl.at/HLU16

Kun. Dovydas Grigaliūnas 
2021 09 14

2021.09.08

Pratęsta V. Jonuškaitės-Zaunienės konkurso paramos sutartis

2021 m. rugsėjo 8 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos rektorius prof. Zbignevas Ibelgauptas ir Vydūno jaunimo fondo (Vydunas Youth Fund, Inc., JAV) valdybos pirmininkė Vida Brazaitytė penkeriems metams pratęsė paramos Vincės Jonuškaitės–Zaunienės dainininkių konkursui sutartį.

Šia sutartimi steigiamas Vincės Jonuškaitės-Zaunienės vardo stipendijų fondas, kuris išdalijamas Vincės Jonuškaitės-Zaunienės dainininkių konkurso laureatėms. Konkurse gali dalyvauti bakalauro ir magistro studijų studentės. Kaip rašoma sutarties tekste, parama skiriama, siekiant paremti ir paskatinti LMTA studentes, gabias ir darbščias dainininkes.

Tarpukario operos primadonos Vincės Jonuškaitės-Zaunienės vardo dainininkių konkursas rengiamas nuo 2000 metų. Per dvidešimt vienerius gyvavimo metus konkurso laimėtojomis ir diplomantėmis tapo tokios šiandien žinomos Lietuvoje ir svetur dainininkės kaip Asmik Grigorian, Lauryna Bendžiūnaitė, Ieva Prudnikovaitė, Joana Gedmintaitė, Katerina Tretyakova, Raminta Vaicekauskaitė, Viktorija Miškūnaitė, Jurgita Adamonytė, Lina Dambrauskaitė, Vera Talerko, Aistė Pilibavičiūtė, Dovilė Kazonaitė, Ona Kolobovaitė, Milda Smalakytė ir daugelis kitų jaunesniosios kartos operos solisčių.

Kasmet konkursas pateikia naujų vardų, į kuriuos verta atkreipti dėmesį. Konkursantes vertina operos scenos profesionalų komisija. Konkursą organizuoja LMTA Dainavimo katedra, Meno centras, Vydūno jaunimo fondas.

Beata Baublinskienė
2021 09 08 

2021.09.08

Prestižinis „Catedral del Cante“ apdovanojimas – ir LMTA projektui

Rugpjūčio 7 d. Mursijoje, Ispanijoje, jubiliejinio 60-ojo flamenko festivalio „Cante De Las Minas“ metu, Lietuva buvo apdovanota „Catedral del Cante“ („Balsų katedra“) prizu. Jis skirtas už flamenko meno puoselėjimą ir sklaidą, prie kurios itin ryškiai prisidėjo LMTA docentė dr. Brigita Bublytė. 

Anksčiau šį prestižinį apdovanojimą yra gavusios Belgija, JAV, Meksika, Kinija, Prancūzija ir kitos šalys.

„Cante De Las Minas“ yra vienas svarbiausių ir seniausias tradicijas turinčių Ispanijos flamenko festivalių. Šiemet jis buvo dedikuotas Lietuvai. „Catedral del Cante“ („Balsų katedra“) prizas skirtas už flamenko meno puoselėjimą ir sklaidą. Jau keletą metų Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje vyksta cante jondo (flamenko dainavimo) pamokos, studentai supažindinami su flamenko meno pagrindais, jie įtraukti į dėstymo programą.

Prieš du metus „Cante de las Minas“ festivalyje buvo pristatytas LMTA dėstytojos doc. dr. Brigitos Bublytės teatralizuotas muzikinis projektas „Flamenko ir sutartinių jungtuvės“, jungiantis Andalūzijos ir Lietuvos balsus. Projekte dalyvavo LMTA studentai, profesionalūs flamenko atlikėjai, sutartinių giedotojų ansamblis „Ūtara“, o per spektaklį Valensijoje prisijungė šio miesto lietuvių bendruomenės ansamblis „Sadula“. Prie šio unikalaus projekto prisidėjo ir flamenko suknelių dizainerė iš Lietuvos Rima Pocevičienė, šiuo metu gyvenanti Sevilijoje. Į jos kuriamas flamenko sukneles subtiliai įsilieja lietuviškas atspalvis. 

Rugpjūčio 7 d. vykusios ceremonijos metu La Unión miesto, kuriame vyksta festivalis, meras Pedro Lopezas Milanas iškilmingai įteikė „Catedral del Cante“ apdovanojimą mūsų šalies ambasadorei Ispanijos Karalystėje Lyrai Puišytei-Bostroem. Lietuvos konsulatas Valensijoje pristatė saksofonininko Kęstučio Vaiginio flamenko-džiazo projektą. Ceremonijoje dalyvavo Lietuvos konsulas Valensijoje Ispanijoje Aleksandras Kudaba ir atsakinga už kultūrą sekretorė Vilma Dobilaitė, vyriausybės atstovas José Vélezas, Mursijos regiono kultūros ir švietimo ministrė Maribel Campuzano. 

2021 09 08 

2021.09.07

Įvyko XI tarptautinis Balio Dvariono jaunųjų pianistų ir smuikininkų konkursas

Paaiškėjo XI tarptautinio Balio Dvariono jaunųjų pianistų ir smuikininkų konkurso Grand Prix laimėtojai. Po dvi dienas Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje vykusio finalo, tarptautinės žiuri sprendimu smuikininkų konkurso aukščiausias apdovanojimas atiteko Linai Juknevičiūtei (Lietuva), o pianistų konkurse nugalėjo Magdalene Ho iš Jungtinės Karalystės. Įdomu, kad ši muzikė konkurso finale pakeitė dėl pandemijos negalėjusią atvykti Joy Chen (Australija), ir išvyko iš Lietuvos su konkurso Grand Prix.

XI tarptautinio Balio Dvariono jaunųjų pianistų ir smuikininkų konkurso pirmieji virtualūs turai vyko dar birželio mėnesį. Tuomet paaiškėjo ir nuotolinės ceremonijos metu buvo apdovanoti jaunesniųjų A ir B grupių atlikėjai, taip pat paskelbti C grupės finalininkai. Pastarieji beveik tris mėnesius tobulino savo programas ir rugsėjo 3–4 d. pagaliau susitiko su žiūrovais Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje.

Finalo koncertuose, kartu su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru, diriguojamu Roberto Šerveniko, grojo šeši jaunieji menininkai. Laureatų diplomais buvo apdovanotos pianistės Arina Antonosian (Rusija) ir Anna Karácsonyi (Vengrija), smuikininkai Samuelis Allanas-Chapkovskis (Airija) ir Vasilisa Krylova (Rusija). Konkurso Grand Prix už išskirtinius pasirodymus atiteko pianistei Magdalene Ho (Jungtinė Karalystė) ir smuikininkei Linai Juknevičiūtei (Lietuva).

Be pagrindinių prizų buvo įteikti ir specialieji. Diplomu už geriausią XX a. kūrinio atlikimą ir finalininko diplomu nedalyvaujant buvo apdovanota Joy Chen iš Australijos. Pianistė negalėjo atvykti į finalą dėl pandemijos ribojimų. Publikos simpatijų prizas šįkart atiteko pianistei Arinai Antonosian (Rusija).

Finalo metu taip pat buvo įteikti Europos jaunimo muzikos konkursų sąjungos (EMCY) prizai – juos pelnė pianistė Anni Karácsonyi ir smuikininkė Lina Juknevičiūtė. Pianistų Grand Prix laimėtoja Magdalene Ho taip pat apdovanota koncertiniu prizu – galimybe surengti rečitalį Lietuvos nacionalinės filharmonijos 2022–2023 m. sezone. Linai Juknevičiūtei teko specialus prizas už geriausią Balio Dvariono koncerto atlikimą, tai – rečitalis Kauno valstybinės filharmonijos 2022–2023 m. sezone ir „iPalpiti Artist International“ kvietimas dalyvauti iPalpiti tarptautinių konkursų laureatų festivalyje Los Andžele 2022 m.

XI tarptautinio Balio Dvariono jaunųjų pianistų ir smuikininkų konkurso pagrindinis rėmėjas – Lietuvos kultūros taryba. Partneriai – Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetė muzikos mokykla, Balio Dvariono labdaros ir paramos fondas. Konkursą organizuoja Tarptautinių kultūros projektų centras, Lietuvos nacionalinė filharmonija.

Organizatorių informacija 
2021 09 07

2021.09.07

LMTA vyksta „Nordplus“ programos „IMMEDIA“ kursai

Rugsėjo 7–17 d. Vilniuje vyksta Nordplus programos finansuojami intensyvūs praktiniai kursai IMMEDIA, kuriuos Lietuvos muzikos ir teatro akademija rengia kartu su septyniomis partnerinėmis aukštosiomis muzikos mokyklomis iš Šiaurės ir Baltijos šalių.

Šioje kūrybinėje laboratorijoje dalyvauja 20 studentų ir 7 dėstytojai – elektroninės ir elektroakustinės kompozicijos, garso ir vaizdo technologijų ekspertai, kurie dalinsis patirtimi su studentais ir padės jiems įgyvendinti kūrybinius sumanymus. Studentai mokysis kurti muziką garso sferai, derinant ją su vaizdu, tokiu būdu plėtojant šiuolaikinės imersinės medijos galimybes (360 laipsnių garsas ir vaizdas).

Pagrindinė IMMEDIA kursų tema – ambisoninis garso formatas, 360 laipsnių video formatas ir jų derinimas imersinės medijos kontekste. Imersijos sąvoka naudojama ne tik eksperimentinio meno kontekstuose, ji priskiriama ir augančioms kūrybinių industrijų sritims, tokioms kaip virtuali realybė, 3D garso ir vaizdo projekcijos ir pan.

Kūrybiniai eksperimentai ir projektų vystymas vyks Juliaus Juzeliūno erdvinio garso sferoje LMTA Muzikos inovacijų studijų centre (MiSC). Norėdami projekto rezultatus pristatyti didesniam klausytojų skaičiui, projekto rengėjai garso sferą instaliuos ir LMTA Didžiojoje salėje. Projekte dalyvauja įvairių specialybių studentai: kompozitoriai, garso režisieriai, vaizdo menininkai.

Projekto temomis besidominčius studentus ir dėstytojus kviečiame į paskaitas LMTA Juliaus Juzeliūno erdvinio garso sferoje. Tvarkaraštis:

2021 m. rugsėjo 8 d., trečiadienis
9.30 val. Spatial Composition Techniques. Mantautas Krukauskas (Lietuva)
11.30 val. 360 Camera Shooting. Heikki Timonen (Suomija)

2021 m. rugsėjo 9 d., ketvirtadienis
9.30 val. Working With Surround Sound: Personal Approach. Rikhardur Fridriksson (Islandija)
11.30 val. Time & Space: Constructing the Audiovisual. Maksimilianas Opriška (Lietuva)

2021 m. rugsėjo 10 d., penktadienis
9.30 val. Ways of Listening. Alessandro Perini (Italija, Švedija)

IMMEDIA projekto metu sukurti audiovizualiniai kūriniai auditorijai bus pristatyti rugsėjo 16 d., Lietuvos muzikos ir teatro akademijos centriniuose rūmuose (Gedimino pr. 42). Projekto baigiamųjų renginių tiksli programa bus paskelbta 3 dienas prieš renginį. 

Projekto koordinatorius: Lietuvos muzikos ir teatro akademija. Partneriai: Danijos karališkoji muzikos akademija, Latvijos Jazepo Vytuolo muzikos akademija, Lundo universiteto Malmės muzikos akademija, Bergeno menų universitetas, Helsinkio menų universiteto Sibelijaus akademija, Metropolia taikomųjų mokslų universitetas, Oulu taikomųjų mokslų universitetas.

Dėstytojai: Alejandro Olarte (Sibelijaus akademija), Heikki Timonen, Jussi Tuohino (Oulu taikomųjų mokslų universitetas), Alessandro Perini (Lundo universiteto Malmės muzikos akademija), Mantautas Krukauskas, Jonas Jurkūnas (Lietuvos muzikos ir teatro akademija), Maksimilianas Opriška (FUME, Lietuva), Rikhardur Fridriksson (Islandijos menų akademija).

Projekto rengėjai: 
Mantautas Krukauskas, LMTA muzikos inovacijų studijų centro vedėjas, mantautas.krukauskas@lmta.lt 
Rima Rimšaitė, Tarptautinių ryšių skyriaus vedėja, rima.rimsaite@lmta.lt

2021 09 07

Daugiau nuotraukų 

2021.09.06

Ketvirtosios „Nordbaltic Incubator: dokumentinė Klaipėda’21“ dirbtuvės kviečia registruotis!

Rugsėjo 8-18 d. LMTA Klaipėdos fakultete vyks jau ketvirtosios Audiovizualinių menų industrijos inkubatoriaus (AMII) organizuojamos kūrybinės dokumentinio kino dirbtuvės „Nordbaltic Incubator: dokumentinė Klaipėda“. Šis projektas – tai visiems klaipėdiečiams atvira kūrybinė iniciatyva, skatinanti kurti ir pažinti savo miestą kino priemonėmis. Šių metų tema: „Kuo gyvena jauni?“ kvies tyrinėti uostamiesčio vaidmenį jaunų žmonių gyvenimuose, pašvelgti į Klaipėdą ne tik kaip į Europos jaunimo sostinę, bet ir kinogenišką dokumentinio kino aikštelę, kurioje verda gyvenimas.

Dalyvius dirbtuvių metu konsultuos kino profesionalai: su dokumentinio kino istorija, šios kino meno rūšies raiškos priemonėmis dalyvius supažindins kino kritikė Rasa Paukštytė, savo patirtimi dalinsis režisierė ir prodiuserė Inesa Kurklietytė, režisierius ir montažo režisierius Ričardas Matačius. Pažinti operatoriaus specialybę ir įgyvendinti kinematografines idėjas padės vaizdo operatorius Paulius Orlovskis. Garso įrašymo ir jo postprodukcijos klausimais dalyvius konsultuos garso režisierius bei kompozitorius Ramūnas Jasutis.

Projekto pradžioje vyks atviros paskaitos apie dokumentinio kino žanrą ir jo specifiką. Vėliau dalyviai semsis žinių techniniuose seminaruose, pristatys savo unikalias trumpametražių dokumentinių filmų idėjas. Po idėjų atrinkimo etapo bus formuojamos komandos, vykdomi filmavimai, vaizdo ir garso postprodukcija. O jau rugsėjo 17 d. Klaipėdiečių ir miesto svečių pamėgtame „Hofo kieme“ vyks vieša projekto metu sukurtų filmų peržiūra.

Kviečiame visus kinu besidominčius klaipėdiečius, nepriklausomai nuo jų specializacijos ar amžiaus, dalyvauti projekte ir fiksuoti savo miesto istorijas. Registruotis galima užpildžius formą, kurią galite rasti čia: https://forms.gle/VjwA1c2Ky21vp9a67.

Projekte dalyviams bus suteikiama reikalinga filmavimo ir garso įrašymo bei garso ir vaizdo montažo technika, profesionalios konsultantų paslaugos.

Projekto rėmėjai ir partneriai: Klaipėdos miesto savivaldybė, Lietuvos muzikos ir teatro akademija, VšĮ Medijų uostas, UAB „Vakarų idėjos“.

Kontaktinis asmuo: Inesa Kurklietytė, tel. +370 620 57500, el. paštas inesa.kurklietyte@gmail.com.

Organizatorių informacija 
2021 09 06 

2021.09.06

Pirmą kartą – mikrotoninės muzikos festivalis „MikroFest Vilnius 2021“

Pirmą kartą Lietuvoje organizuojamas mikrotoninės muzikos festivalis MikroFest Vilnius 2021. Rugsėjo 10–11 d. vyksiantis renginys įsilieja į gyvybingą tarptautinį mikrotoninės muzikos festivalių tinklą, jungiantį Europos ir JAV renginius.

Bendradarbiaujant su Tarptautine ekmelinės muzikos draugija (Austrija) ir Tarptautinės šiuolaikinės muzikos draugijos (ISCM – International Society for Contemporary Music) JAV sekcija, MikroFest Vilnius 2021 pristato intriguojančią tarptautinę mikrotoninės muzikos panoramą.

Koncertinėse programose atlikėjai Williamas Andersonas (JAV), Linnéa Sundfær Casserley (Norvegija, Suomija), Ivánas Hernándezas (Meksika), Agustínas Castilla-Ávila (Austrija), akordeonų duetas DuoXamp (Prancūzija) ir styginių kvartetas Chordos (Lietuva) atliks trylikos šalių kompozitorių kūrinius.

Festivalyje nuskambės specialiai šiam renginiui parašyti Justinos Repečkaitės, Agustíno Castilla-Ávila’os, Williamo Andersono ir Vytauto Germanavičiaus kūriniai. MikroFest Vilnius 2021 tęsia ISCM Lietuvos sekcijos jubiliejinę programą, skirtą svarbiausios tarptautinės kompozitorių organizacijos – Tarptautinės šiuolaikinės muzikos draugijos – įsteigimo (1922) ir veiklos šimtmečiui.

Koncertai ir paskaitos vyks Pranciškonų vienuolyno koncertų salėje (Kėdainių g. 8, Vilnius), LMTA Juliaus Juzeliūno erdvinio garso sferoje (Gedimino a. 42, Vilnius).

Mikrofest Vilnius 2021 organizuoja ISCM (International Society for Contemporary Music) Lietuvos sekcija, remia Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos muzikos ir teatro akademija.

Įėjimas laisvas, bet būtina registracija.  

Festivalio programa

Organizatorių informacija
2021 08 27

Nuotraukos iš Mic.lt ir asmeninių archyvų:

Renginiai

2021/09/21 - 2021/09/23

NEMOKAMOS EKSKURSIJOS PIRMAKURSIAMS „VIDINIS VILNIUS“

2021 rugsėjo 21, 23 d., 18.00–20.30 val.

NEMOKAMOS EKSKURSIJOS PIRMAKURSIAMS „VIDINIS VILNIUS“

Registracija: shorturl.at/HLU16. Ekskursijos vieta bus atskleista registracijos patvirtinime. Vietų kiekis ribotas. 

Pasivaikščiok po savo studijų miestą!

Kiekvienas miestas nėra gražus ir savitas savaime, toks jis tampa dėl jame gyvenančių ir jį puoselėjančių žmonių. Šia ekskursija kviečiame pažinti įvairiais amžiais gyvenusių ir dabartinių vilniečių istorijas bei pradėti kurti savąją.

Sužinosite, kuris vilnietis yra pasaulinio garso poetas, kodėl miestas pramintas „Šiaurės Jeruzale“, kas yra šv. Andriejus Bobola ir kodėl jis toks svarbus studentui, sužinosite, kuris žymus imperatorius laiške žmonai parašė: „Vilnius – labai gražus miestas“ ir daug kitų istorijų. 

Netikėti sustojimai (ir susitikimai!) leis miestą ir pažinti, ir pajusti! Pateksite ten, kur be leidimo patekti neįmanoma, pamatysite tai, ko be vilniečio šalia nepamatytumėte! O kad ne tik įspūdžių būtume pilni, bet ir sotūs, ekskursiją baigsime skaniai. Skirkite tam laiko 🙂. Tad pirmyn į miesto pažinimą su „specialiaisiais efektais“!

Ekskursija skirta TIK STUDENTAMS! 

2021/09/21

VECERA: „INSIDE OUT“

2021 m. rugsėjo 21 d., antradienį, 12 val.

Tiesiogiai per tv.lmta.lt Iš LMTA Centrinių rūmų balkono

VECERA: INSIDE OUT

Sezoniškos regeneracijos amplifikacija. Po vasaros atostogų atgijusi, gyvybe pulsuojanti Lietuvos muzikos ir teatro akademija, jos Centriniai rūmai. Paulius Večera (VECERA) 3 kurso Elektroninės muzikos studentas ruošiasi „amplifikuoti“ tiesioginius Akademijos „organizme“ vykstančius procesus. Šie natūralios aplinkos garsai tampa savotiška žaidimų aikštele, kurioje Paulius nevaržomai reikšis alteruodamas, modifikuodamas ir transliuodamas vidinius akademijos procesus į įšorę iš Balkono įprastos, kasdieniškos pietų pertraukos metu. 

2021/09/22

KONFERENCIJA „MUZIKINIS UGDYMAS. IDĖJOS IR PATIRTYS“

2021 m. rugsėjo 22 d., trečiadienį, 10 val.

LMTA Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius)

METODINĖ-PRAKTINĖ KONFERENCIJA „MUZIKINIS UGDYMAS. IDĖJOS IR PATIRTYS“

Dalyvauja: LMTA lektoriai ir svečiai

Išduodami kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai

Registracija internetu www.kkc.lmta.lt iki 2021 m. rugsėjo 21 d.

Vyresni nei 6 metų asmenys privalo dėvėti nosį ir burną dengiančią apsaugos priemonę (veido kaukę, respiratorių ar kt.). Remiantis LR Vyriausybės operacijų vadovo sprendimu nuo 2021 rugsėjo 13 d. renginiuose gali dalyvauti tik asmenys turintys Galimybių pasą.

2021/09/24

„KULTŪROS NAKTIES 2021“ RENGINIAI

2021 m. rugsėjo 24 d., penktadienį

„KULTŪROS NAKTIES“ RENGINIAI 


19 val. 
Vilniaus mažajame teatre (Gedimino pr. 22, Vilnius) 
SFERINĖS MUZIKOS KONCERTAS 
Bendras „Ars&Sonoris“, LMTA ir Vilniaus mažojo teatro renginys

21 val. 
Skvere tarp LMTA Centrinių rūmų ir Genocido aukų muziejaus (Aukų g., Vilnius)
FORTEPIJONINĖS MUZIKOS NAKTIS „JUODAIS BALTAIS“, I DALIS 
Dalyvauja LMTA Fortepijono katedros studentai: Paula Bagotyriūtė, Gabrielė Agilė Bajoraitė, Jonas Benjaminas Balsys, Jokūbas Fedorkinas, Julian Germanovič, Kliment Jaremčuk, Skaistė Kašėtaitė-Meižikienė, Dovydas Kiauka, Julita Lukminaitė, Gabija Maknavičiūtė-Janavičienė, Saulė Pukinskaitė, Anastasija Šuminskaitė, Airinė Taučaitė, Dovilė Vaizgielaitė, Neringa Valuntonytė, Saulė Augustina Žostautaitė, Lina Žutautaitė 
Programoje: F. Chopin, F. Liszt, C. Debussy, A. Skriabin, S. Rachmaninov ir kt.

22.30 val. 
LMTA Balkono teatre (Gedimino pr. 42, Vilnius) 
OPERA „MIESTO ISTORIJOS“ 
Dirigentas Julius Geniušas, režisierė Raminta Verseckaitė, pianistė Vaida Balčiūnienė, šviesų dailininkas Valdas Latonas
Atlikėjai: Vismantė Benkunskienė, Viltė Darvydaitė, Viktorija Dunauskaitė, Jekaterina Šarapova, Vjačeslavs Aleksejevs, Pavel Morgunov, Artur Petraškevič, Paulius Prasauskas

00.00 val. 
Skvere tarp LMTA Centrinių rūmų ir Genocido aukų muziejaus (Aukų g., Vilnius) 
FORTEPIJONINĖS MUZIKOS NAKTIS „JUODAIS BALTAIS“, II DALIS 
Dalyvauja: prof. Petras Geniušas (fortepijonas), Sonata Alšauskaitė-Mikulė (fortepijonas) 
Programoje: M. de Falla, S. Barber

Vyresni nei 6 metų asmenys renginiuose uždarose patalpose privalo dėvėti nosį ir burną dengiančią apsaugos priemonę (veido kaukę, respiratorių ar kt.). Remiantis LR Vyriausybės operacijų vadovo sprendimu nuo 2021 rugsėjo 13 d. renginiuose gali dalyvauti tik asmenys turintys Galimybių pasą. 

2021/09/30

DOC. DR. L. J. PILIČIAUSKAITĖS KNYGŲ PRISTATYMAS

2021 m. rugsėjo 30 d., ketvirtadienį, 18 val.

LMTA Juozo Karoso salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius)

DOC. DR. LOLITOS JOLANTOS PILIČIAUSKAITĖS KNYGŲ PRISTATYMAS

Mokslo monografijos „Auklėjimo ir mokymo sinergija Emocinio imitavimo metodo taikymo kontekste: pedagogo praktinės patirties aspektas“ ir metodinio leidinio, skirto bendrojo ugdymo ir muzikos mokyklų pedagogams „Emocinio imitavimo metodas: muzikinio ugdymo, kūrybiškumo ir bedražmogiškų vertybių dialogas“.

Vyresni nei 6 metų asmenys privalo dėvėti nosį ir burną dengiančią apsaugos priemonę (veido kaukę, respiratorių ar kt.). Remiantis LR Vyriausybės operacijų vadovo sprendimu nuo 2021 rugsėjo 13 d. renginiuose gali dalyvauti tik asmenys turintys Galimybių pasą.

2021/10/14

SEMINARAS „BALSO JOGA – SĄMONINGAS BALSO VALDYMAS KALBANT“

2021 m. spalio 14 d., ketvirtadienį, 14.00–18.30 val. 

Nuotolinio mokymosi platformoje „Zoom“

NUOTOLINIS SEMINARAS „BALSO JOGA – SĄMONINGAS BALSO VALDYMAS KALBANT“

Seminarą ves lektorius, kompozitorius, ilgametis grupės „Thundertale“ narys Jonas Chockevičius

Trukmė: 6 akad. val.
Kaina: 24 Eur 
Registracija: iki spalio 12 d.

Seminaro dalyviams bus išduodami akredituoto LMTA Karjeros ir kompetencijų centro kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai (veiklos vertinimo ir akreditavimo pažyma Nr. KT3-2).


Galvojate, jog „neturite balso“, o gal jaučiate, kad kalbant neišlaikote mokinių ar kolegų dėmesio? O galbūt Jūs: 

 • susiduriate su viešojo/nuotolinio kalbėjimo baime?
 • dainuojate, mokote dainuoti ar planuojate tai daryti?
 • norite tobulėti profesinėje ir asmeninėje veiklose?

Šis seminaras yra būtent Jums!

Seminare detaliai susipažinsite su balsu, kaip įrankiu, kurį naudojame kasdien, tačiau ne visada sąmoningai. Išmoksite atlikti pratimus, lavinti, keisti, stiprinti balsą ne tik dainuojant, bet ir kalbant. Teorines žinias pritaikysite praktikoje.

Taisyklingas kalbėjimas ir dainavimas nėra tik „sausa“ teorija. Tai žmogaus vidinė būsena, atsipalaidavimas, gilus kvėpavimas, kūno rezonansas, teigiamų vibracijų išspinduliavimas. Mokėdami valdyti savo balsą, išmoksime suvaldyti emocijas ir aplinkinius veiksnius.

Seminaro tikslai – suteikti praktinių žinių ir įgūdžių, kaip valdyti ir lavinti balsą kalbant; ištobulinti balsą, kad jis galėtų daryti norimą poveikį: įtaigiai kalbėti, valdyti klausytojų, klientų, pavaldinių ir kolegų dėmesį; sužinoti, kaip „gydyti“ balsu, keisti save ir savo aplinką.

Seminaras skirtas dalykų mokytojams, priešmokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo institucijų pedagogams, mokyklų vadovams ir pavaduotojams, mokyklų bendruomenės komandoms, aukštesnio lygio švietimo vadovams.

Programos uždaviniai:

 1. Supažindinti dalyvius su taisyklingu kvėpavimu.
 2. Išmokti atpalaiduoti kūną stresinėse situacijose.
 3. Išmokti išgauti pirminį laisvą garsą, pritaikant tai kasdieniuose darbuose.
 4. Išmokti sąmoningai valdyti balsą ir jį keisti.
 5. Nugalėti baimes tiek kalbant, tiek dainuojant.

Programos turinys

 • Asmeninio ir viešo kalbėjimo skirtumai. Balso reikalingumas ir svarba.
 • Viešojo kalbėjimo problemos. Pratimai, pavyzdžiai.
 • Nuotolinio darbo specifika.
 • Garsių žmonių kūno kalbos pavyzdžiai.
 • Sąmoningas balso valdymas.
 • Taisyklingas kvėpavimas.
 • Laisvo garso išgavimas. Pavyzdžiai ir pratimai.
 • Balso tembro sąmoningas koregavimas.
 • Balso higiena.
 • Garso spalvos.
 • Natūralus balsas.
 • Sėkmingo ir nesėkmingo žmogaus balso panašumai ir skirtumai.
 • Balso diagnostika. Kaip patobulinti, koreguoti?
 • Klausimai, diskusijos.

 

Jonas Chockevičius – kompozitorius ir atlikėjas, virš 20 metų dirbantis Lietuvos muzikos scenoje. Vienas iš esminių Jono kūrybinio kelio akcentų yra patriotinio roko – metalo grupė „Thundertale“. Per 15 grupės gyvavimo metų, dalyvavo ne viename TV projekte, grojo festivaliuose ir koncertuose. Lektorius kartu su kitais žinomais Lietuvos muzikos atlikėjais, tokiais kaip Liudas Mikalauskas, Egidijus Bavikinas, Sandra Lebrikaitė ir kt. pastatė roko operą „Priesaika“, skirtą partizanų atminimui. Lektorius studijavo Didžiojoje Britanijoje, muzikines žinias įgijo Vakarų Londono universitete. Sukaupęs daugiau nei 10 metų pedagoginės patirties ir toliau dalinasi savo žiniomis su kitais. Prieš kelis metus išleido muzikinį albumą pavadinimu „PrajaPatii“.

2021/10/20

SUSITIKIMAS SU KATICA ILLÉNYI (TEREMINAS, VENGRIJA)

2021 m. spalio 20 d., trečiadienį, 11 val.

LMTA Juliaus Juzeliūno erdvini garso sferoje (Gedimino pr. 42, Vilnius)

SUSITIKIMAS SU KATICA ILLÉNYI (TEREMINAS, VENGRIJA)

Skirta pirmosios teremino atlikėjos, litvakų smuikininkės Claros Rockmore 110-osioms gimimo metinėms paminėti. Clara Rockmore gimė ir iki 5 metų gyveno Vilniuje.

Tereminas, tituluojamas pirmuoju pasaulyje elektroniniu instrumentu, buvo sukonstruotas prieš šimtmetį. Tačiau net ir po skaitmeninės muzikos naujovių amžiaus jis vėl prabyla, paklusdamas atkaklių ir talentingų atlikėjų mostams.

Kaip prisijaukinti tereminą? Kodėl skaitmenos amžiuje šis „elektronikos pirmagimis“ vėl tampa populiarus? O svarbiausia – ar teremino tembrą galima pritaikyti ne tik filmų apie ateivius takeliuose? Apie tai ir dar daugiau – susitikime su pasaulio scenose atpažįstama teremino atlikėja Katica Illényi (Vengrija), Lietuvoje viešinčia pirmą kartą.

Renginio moderatorius – doc. Mantautas Krukauskas

Maloniai kviečiame, renginys nemokamas!

REGISTRACIJA Į RENGINĮ

Organizatoriai: Koncertinė įstaiga „Kauno santaka“, Lietuvos muzikos ir teatro akademija 
Rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Geros valios fondas 


Vyresni nei 6 metų asmenys privalo dėvėti nosį ir burną dengiančią apsaugos priemonę (veido kaukę, respiratorių ar kt.). Remiantis LR Vyriausybės operacijų vadovo sprendimu nuo 2021 rugsėjo 13 d. renginiuose gali dalyvauti tik asmenys turintys Galimybių pasą. 

2021/10/28 - 2021/10/31

KONKURSAS PIANISTAMS „LISZTOFONIJA-3“ 

2021 m. spalio 28 d., ketvirtadienį

LMTA Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius)

KONKURSAS PIANISTAMS „LISZTOFONIJA-3“ 

210-osioms Ferenco Liszto gimimo metinėms

KONKURSO NUOSTATAI 


2021 m. spalio 29 d., penktadienį

Paliesiaus dvare (Dvaro g. 7, Paliesiaus kaimas, Mielagėnų seniūnija, Ignalinos rajonas)

PROF. MŪZOS RUBACKYTĖS MEISTRIŠKUMO KURSAI KONKURSO LAIMĖTOJAMS


2021 m. spalio 30 d., šeštadienį

Paliesiaus dvare (Dvaro g. 7, Paliesiaus kaimas, Mielagėnų seniūnija, Ignalinos rajonas)

LAUREATŲ KONCERTAS


2021 m. spalio 31 d., sekmadienį

LMTA Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius)

LAUREATŲ PROGRAMOS AUDIO / VIDEO ĮRAŠAI 

2021/10/28 - 2021/10/30

Šventinis simfoninės muzikos koncertas

2021 m. spalio 28–30 d.

Anykščių menų inkubatoriuje (J. Biliūno g. 53, Anykščiai) 
Valdovų rūmuose (Katedros a. 4, Vilnius) 
LMTA Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius)

ŠVENTINIS SIMFONINĖS MUZIKOS KONCERTAS 

Skirtas Lietuvos ir Šiaurės šalių diplomatinių santykių užmezgimo 100-mečiui ir atkūrimo 30-mečiui

Atlikėjai:
LMTA simfoninis orkestras (meno vadovas – doc. Martynas Staškus) 
Dirigentas – Sasha Makila (Suomija)

Programoje – Šiaurės šalių ir Lietuvos kompozitorių kūriniai

Projekto partneriai: Švedijos, Suomijos, Danijos, Norvegijos, Islandijos ambasados Lietuvoje, Šiaurės ministrų tarybos biuras