Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Stojantiesiems Studentams Darbuotojams Mokymasis visą gyvenimą

Naujienos

2025.04.01

Meninės partnerystės stiprybė: LMTA dėstytojų vizitas Kijeve

2025 m. paskutinę kovo mėnesio savaitę, LMTA Nacionalinės kino mokyklos (KIMO) profesorius Audrius Stonys bei docentas Nerijus Milerius ir LMTA Klaipėdos fakulteto profesorius Valentinas Masalskis skaitė paskaitas, vedė seminarus bei įkvėpė studentus Kijevo nacionalinio teatro, kino ir televizijos I.K. Karpenko – Karovo vardo universitete. Šis vizitas vyko „Erasmus+“ programos rėmuose ir buvo organizuotas LMTA Tarptautinių ryšių skyriaus iniciatyva.

Tris dienas I. K. Karpenko – Karovo vardo universiteto studentai turėjo galimybę bendrauti su praktikuojančiais LMTA dėstytojais, dalyvauti peržiūrose ir diskutuoti apie dokumentinį kiną, aptarti filmo kūrimo ypatumus nuo idėjos iki ekrano, kūrėjo galimybes karo sąlygomis, lankytis aktorinio meistriškumo paskaitose.

Tai ne pirmas kartas, kuomet LMTA dėstytojai bendradarbiauja su šio Kijevo universiteto studentais. Grupė kino ir teatro studentų, prasidėjus karui, studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.

„Universitetas jaučia stiprų ryšį ir didelį palaikymą iš universiteto-partnerio iš Lietuvos. Mus vienija bendras tikslas – tvari plėtra ir bendri tyrimai meno srityje, studentų ugdymas, įgytų įgūdžių tobulinimas ir juntamos  mūsų mokyklų draugystės puoselėjimas, taip pat Ukrainos pozicijų stiprinimas Europoje ir pasaulyje“, – specialaus susitikimo metu kalbėjo Kijevo universiteto rektorė doc. ekonomikos mokslų dr. Inna Kočaran.

Vizito metu LMTA Tarptautinio ryšių skyriaus vyr. specialistė Giedre Kabašinskienė susitiko su Kijevo universiteto dėstytojais ir administracija, aptarė  „Erasmus+“ programos teikiamas galimybes. Diskusijos tikslas – paskatinti Kijevo universiteto mokslinį ir pedagoginį personalą aktyviau dalyvauti šioje mobilumo programoje.

Svečiai iš Lietuvos buvo pakviesti į studentų spektaklį „Risk“ Arlekino lėlių teatre ir į spektaklį „Martin Eden“ I.K. Karpenko – Karovo universiteto mokomajame teatre.

„Karpenko bendruomenė nuoširdžiai dėkoja už įdomius susitikimus ir turiningas  paskaitas bei išreiškia susižavėjimą mūsų partneriais ir draugais iš Lietuvos. Laukiame jų sugrįžtant! Ačiū!“  – taip lietuviška padėka užbaigia Kijevo universiteto spaudos pranešimą Tarptautinių ryšių skyriaus vedėja Olha Poltavets.

LMTA Tarptautinių ryšių skyriaus inf.
2025 04 01

2025.03.31

LMTA DĖSTYTOJUS SUKVIETĖ PIRMOJI TARPTAUTINĖ „DOKTORANTŲ VADOVŲ PAVASARIO MOKYKLA“

2025 m. kovo 26–28 d. Panemunės pilyje Lietuvos muzikos ir teatro akademija (LMTA) organizavo pirmąją tarptautinę „Doktorantų vadovų pavasario mokyklą“, kurios tikslas buvo aptarti iššūkius, kylančius meninius tyrimus vykdantiems doktorantams ir jų vadovams, ir mokytis iš gerosios praktikos. Siekiant stiprinti tarptautinį bendradarbiavimą, renginys sukvietė esamus ir būsimus doktorantų vadovus, mokslininkus ir praktikus, ne tik iš LMTA, bet ir iš Airijos, Slovakijos ir Belgijos. Šis renginys taip pat yra Lietuvos mokslo tarybos iš dalies finansuojamo projekto „Scenos menų tyrimų ekscelencijos centro steigimas ir plėtra“ dalis.

Seminarų ir praktinių užsiėmimų metu buvo gilinamasi į meninių tyrimų metodus, meno praktikos vaidmenį kuriant žinias, taip pat analizuojamos efektyvios vadovavimo strategijos. Kviestiniai užsienio lektoriai – prof. dr. Robinas Andrew Nelsonas (UK), prof. dr. Rachel Garfield (UK) ir prof. dr. Clausas Pederis Pedersenas (Danija) – dalinosi savo patirtimi ir įžvalgomis apie meninių tyrimų ypatumus. Dalyviai turėjo galimybę dalyvauti grupinėse diskusijose, kuriose buvo nagrinėjamos dažniausiai iškylančios kliūtys ir pasiūlytos galimos praktinės jų sprendimo strategijos.

Pasibaigus trijų dienų stovyklai, dėstytojai teigė, kad renginys ne tik suteikė vertingų žinių, bet ir sukūrė unikalią galimybę dalintis savo patirtimi, diskutuoti. Anot dalyvių, tokios iniciatyvos yra būtinos, siekiant tobulinti meninių tyrimų ir doktorantūros vadovavimo praktiką tiek Lietuvoje, tiek užsienyje.

LMTA meno ir mokslo prorektorė Ramunė Balevičiūtė sakė besivilianti, kad „Doktorantų vadovų pavasario mokykla“ taps reikšmingu postūmiu, plečiant meninių tyrimų suvokimą ir taip prisidedant prie meno doktorantūros kokybės gerinimo. „Doktoranto lydėjimas jo meninio tyrimo kelyje – tai sudėtingas ir gerokai daugiau nei vien mokslinių ir meninių kompetencijų reikalaujantis procesas. Tikiu, kad pavasario mokykloje įgytos žinios ir patirtys paskatins dėtytojus drąsiau leistis į meninio tyrimo kelionę“, – sakė Ramunė Balevičiūtė.

Doktorantų pavasario mokyklos partneriai: „FilmEU“

 

2025.03.31

SVEIKINAME VI NACIONALINIO STUDENTŲ IR MOKSLEIVIŲ PIANISTŲ KONCERTMEISTERIŲ KONKURSO, SKIRTO PROFESORIAUS CHAIMO POTAŠINSKO 100-OSIOMS GIMIMO METINĖMS LAUREATUS, DIPLOMANTUS IR JŲ PEDAGOGUS!

Kovo 28–30 dienomis LMTA Didžiojoje salėje įvyko VI Nacionalinis studentų ir moksleivių pianistų koncertmeisterių konkursas, skirtas prof. Chaimo Potašinsko 100-osioms gimimo metinėms.

Konkursas sulaukė rekordinio atlikėjų susidomėjimo – jame net 37 dalyviai varžėsi trijose kategorijose: kovo 28–29 d. dalyvavo 24 studentai – bakalaurai ir magistrantai iš Lietuvos aukštųjų muzikos mokyklų, kovo 30 d. – konservatorijų, muzikos bei meno mokyklų moksleiviai. Konkurso dalyviams talkino žymūs šalies atlikėjai – operos teatrų solistai, akademijų pedagogai, LMTA meno doktorantai, studentai.

Konkurso studentų kategorijos pasirodymus vertino LMTA prof. Irena Uss-Armonienė (pirmininkė), kompozitorius dr. Vytautas Germanavičius, pianistė LMTA Meno centro vadovė Eglė Kasteckaitė, LMTA prof. Nijolė Ralytė, Kauno valstybinio muzikinio teatro dirigentas doc. Virgilijus Visockis.

Moksleivių kategorijos dalyvius vertino LMTA prof. Nijolė Ralytė (pirmininkė), LMTA prof. Irena Uss-Armonienė, LMTA prof. Audronė Kisieliūtė, LMTA prof. Eglė Perkumaitė-Vikšraitienė, M. K. Čiurlionio menų mokyklos fortepijono skyriaus metodinės grupės pirmininkė, mokytoja ekspertė Inga Vyšniauskaitė.

KONKURSO REZULTATAI:

BAKALAURŲ GRUPĖJE:    

GRAND PRIX – ŠARINSKAS EMILIS, prof. I. Uss-Armonienės klasė

I vieta
ROCKINA JULIJA, prof. Irenos Uss-Armonienės klasė
PERSKAUDAS GUSTAS, prof. Nijolės Ralytės klasė
STONYTĖ KAROLINA, prof. Irenos Uss-Armonienės klasė

II vieta
KIŠONAITĖ VILTĖ, prof. Irenos Uss-Armonienės klasė
KIŠKŪNAITĖ MILDA MARIJA, lekt. dr. Giedrės Muralytės-Eriksonės klasė

III vieta
ŠNARĖ UGNĖ, prof. Eglės Perkumaitės klasė
PUKINSKAITĖ SAULĖ, lekt. Jonės Punytės-Svigarienės klasė
BLIUDŽIUVAITYTĖ KORNELIJA, prof. Nijolės Ralytės klasė
ANTANAVIČIŪTĖ AUKSĖ, prof. Eglės Perkumaitės klasė
ZAMYCKAJA GRETA, prof. Nijolės Ralytės klasė

Diplomai
SARTANAVIČIŪTĖ SKAISTĖ, prof. Audronės Kisieliūtės klasė
LAMSAITYTĖ UGNĖ, prof. Nijolės Ralytės klasė
MOTIEJŪNAITĖ MEDA, lekt. dr. Giedrės Muralytės-Eriksonės klasė
NORKŪNAS POVILAS, lekt. Jonės Punytės-Svigarienės klasė
LAVRINENKO YULIIA (VDU/MA), doc. Beatos Andriuškevičienės klasė

Konkurso dalyvio diplomai:
PAPAMANOLIS EVANGELOS, prof.Eglės Perkumaitės klasė
OKULEVIČIŪTĖ VIKTORIJA, lekt. dr. Eglės Kižytės-Ramonienės klasė
GRIGORČENKAITĖ KAMILĖ, lekt. Jonės Punytės-Svigarienės klasė
STRAUKA MINDAUGAS JONAS, lekt. dr. Eglės Kižytės-Ramonienės klasė

MAGISTRANTŲ GRUPĖJE:

I vieta  –  KAUČIKAITĖ KAMILĖ, prof. I. Uss-Armonienės klasė
II vieta  – VLADAS AUGUSTINAS ŠOPAGA, prof. Nijolės Ralytės klasė
III vieta  – MARIJA GUŠČIŪTĖ, prof. Nijolės Ralytės klasė

MOKSLEIVIŲ GRUPĖJE:

Laureatai:
ZAVARSKYTĖ BRIGITA, Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla
Mokytoja Skaistė Kašėtaitė-Meižikienė

VAIČIULYTĖ VASARĖ, Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla
Mokytoja metodininkė Jonė Punytė-Svigarienė

KUNDRECKAITĖ SAULĖ, Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla
Vyr. mokytoja Eglė Kižytė-Ramonienė

BALČIŪTĖ GODA, Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla
Mokytoja metodininkė Paulė Gudinaitė-Laskauskienė

MIKUŽIS JORIS, Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla
Mokytoja metodininkė Jonė Punytė-Svigarienė

BERULIS MANTAS, Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla
Mokytoja metodininkė Jonė Punytė-Svigarienė

Diplomantai:
ABUKAUSKAITĖ LINA, Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla
Vyr. mokytoja Eglė Kižytė-Ramonienė

LEIPUTĖ VALERIJA, Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla
Mokytoja metodininkė Paulė Gudinaitė-Laskauskienė

BENOKRAITYTĖ AISTĖ, Kauno J. Naujalio muzikos gimnazija
Vyr. Mokytoja Dalia Žarėnienė

KARŽINAUSKAITĖ GODA, Kauno Juozo Gruodžio konservatorija
Vyr. mokytoja Paulė Galinienė

BLINKEVIČIŪTĖ ŪLA, Kauno Juozo Gruodžio konservatorija
Vyr. mokytoja Paulė Galinienė

KONČIŪTĖ GINTARĖ, Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla
Mokytojas metodininkas Gytis Cinauskas

Nuoširdžiai dėkojame  konkurso rėmėjams LMTA Leidybos centrui ir fondui The Risman Foundation. Didelis ačiū už profesionalų ir nuoširdų bendradarbiavimą LMTA Meno centrui, Technologijų, Komunikacijos skyrių ir Muzikos inovacijos studijų centro darbuotojams!

Ypatingas AČIŪ konkurso dalyviams talkinusiems solistams – dainininkams ir instrumentininkams!

Konkursas buvo transliuojamas tiesiogiai YouTube platformoje, transliacijas galite rasti:

 

LMTA Koncertmeisterio katedros inf.
2025 03 31

2025.03.31

Sveikiname LMTA Dainavimo katedros profesorę Sigutę Stonytę 70 metų jubiliejaus proga!

Lietuvos muzikos ir teatro akademija nuoširdžiai sveikina Dainavimo katedros profesorę, vieną ryškiausių Lietuvos operos solisčių Sigutę Stonytę su garbinga 70 metų sukaktimi.

Sigutė Stonytė – išskirtinio talento dainininkė, kurios balsas ir sceninė charizma sužavėjo ne tik Lietuvos, bet ir tarptautinę operos publiką. 1982 m. baigusi Lietuvos konservatoriją (dabar – LMTA), ji netrukus tapo Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro soliste ir daugiau nei tris dešimtmečius kūrė ryškiausius operos vaidmenis, tarp kurių – Amelija („Kaukių balius“), Cerlina („Don Žuanas“), Ledi Makbet („Makbetas“), Margarita („Faustas“), Violeta („Traviata“) ir daugelis kitų.

Profesorės Stonytės balsas skambėjo prestižinėse operos scenose ir festivaliuose Europoje bei pasaulyje, pelnydamas publikos ovacijas ir kritikų pripažinimą. Jos meistriškumas ne kartą įvertintas reikšmingais apdovanojimais, tarp kurių – Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija.

Ne mažiau reikšminga ir profesorės pedagoginė veikla. Jau daugiau nei tris dešimtmečius Sigutė Stonytė ugdo jaunuosius dainininkus Akademijoje, perduodama jiems ne tik techninius vokalo subtilumus, bet ir gilų operos meno suvokimą, sceninės išraiškos meistrystę. Jos auklėtiniai sėkmingai tęsia profesinį kelią Lietuvos ir užsienio scenose, garsindami LMTA vardą.

Sveikiname gerbiamą Profesorę su gražiu jubiliejumi, linkėdami stiprybės, įkvėpimo ir džiaugsmo toliau dalytis savo neįkainojama patirtimi bei talentu. Tegul muzika ir meilė menui toliau lydi Jus kasdien!

2025 03 31

Renginiai

2025/04/02

IX JUOZO NAUJALIO JAUNŲJŲ VARGONININKŲ KONKURSAS

2025 m. balandžio 2 d., trečiadienį, 12 val.
Šv. Kazimiero bažnyčioje (Didžioji g. 34, Vilnius)

IX JUOZO NAUJALIO JAUNŲJŲ VARGONININKŲ KONKURSAS

KONKURSO PROGRAMA

Dalyviai:
Lietuvos aukštųjų muzikos mokyklų studentai ir konservatorijų, meno, muzikos mokyklų bei gimnazijų mokiniai

Konkurso reikalavimai aukštųjų muzikos mokyklų bakalauro ir magistro studijų studentams:

  • Baroko epochos kūrinys
  • Romantizmo epochos kūrinys
  • Vienas iš J. Naujalio Preliudų arba Trio       pasirinktinai
  • Programa neturi viršyti 30 min.

Konkurso reikalavimai konservatorijų, meno, muzikos mokyklų bei gimnazijų mokiniams:

  • Baroko epochos kūrinys
  • Romantizmo epochos kūrinys arba jo dalis
  • Vienas iš J. Naujalio arba M. K. Čiurlionio Mažųjų preliudų pasirinktinai
  • Programa neturi viršyti 20 min.

Organizatoriai:
LMTA Fortepijono ir vargonų katedra
VšĮ Religinės muzikos centras
LMTA Meno centras

Konkursas atviras, maloniai kviečiame!

2025/04/02

XXV VINCĖS JONUŠKAITĖS-ZAUNIENĖS DAINININKIŲ KONKURSAS

2025 m. balandžio 2 d., trečiadienį, 11:00 val.
LMTA Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius)

XXV VINCĖS JONUŠKAITĖS-ZAUNIENĖS DAINININKIŲ KONKURSAS

Vienos ryškiausių tarpukario Lietuvos operos solisčių Vincės Jonuškaitės-Zaunienės vardo dainininkių konkursas LMTA rengiamas nuo 2000 m. drauge su Vydūno jaunimo fondu. Šis konkursas jaunosioms solistėms tampa geru tramplinu į tolesnę sceninę karjerą. Per du dešimtmečius laureatėmis tapo daugelis žinomų šių dienų Lietuvos dainininkių: Asmik Grigorian, Ieva Prudnikovaitė, Katerina Tretyakova, Viktorija Miškūnaitė, Raminta Vaicekauskaitė, Lina Dambrauskaitė, Aistė Pilibavičiūtė, Jurgita Adamonytė, Dovilė Kazonaitė, Ona Kolobovaitė ir kiti.
Vincė Jonuškaitė-Zaunienė (1901–1997) Valstybės operos Kaune primadona, pagrindinė mecosoprano vaidmenų atlikėja. Ji dainavo Karmen (G. Bizet „Karmen“), Dalilą (C. Saint-Saënso „Samsonas ir Dalila“), Amneris, Ulriką, Azučeną (G. Verdi „Aida“, „Kaukių balius“, „Trubadūras“), Ortrūdą (R. Wagnerio „Lohengrinas“), Poliną, Grafienę (P. Čaikovskio „Pikų dama“), Šarlotę (J. Massenet „Verteris“). Gastroliavo Buenos Airių „Colon“ teatre, Paryžiaus komiškojoje operoje, Prahos nacionaliniame teatre, Rygos nacionalinėje operoje ir kitur. Greta operos daug dainavo kamerinės muzikos, mėgo liaudies dainas. 

Konkurse gali dalyvauti LMTA Dainavimo katedros ir LMTA Klaipėdos fakulteto studentės.

KONKURSO TIESIOGINĖ TRANSLIACIJA

KONKURSO EL. BUKLETAS

Konkurso programa:
1. XVII–XVIII a. arija
2. XIX–XXI a. arija
3. Romansas arba Lied
4. Originalus XX–XXI a. lietuvių kompozitoriaus kūrinys
5. A cappella arba harmonizuota lietuvių liaudies daina

Paskatų-stipendijų fondas 2000 Eur.

Paraiškos priimamos iki š. m. kovo 27 d. 23:59 val.

Registracijos nuoroda: https://forms.office.com/r/LznBDq2UwU

 

Balandžio 2 d. 18 val. vyks dainininkų konkurso LMTA garbės daktaro Stasio Baro premijai laimėti ir XXV Vincės Jonuškaitės-Zaunienės dainininkių konkurso laureatų koncertas.

 

Konkurso organizatoriai:
LMTA Dainavimo katedra
LMTA Meno centras