Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Stojantiesiems Studentams Darbuotojams Covid-19, ekstremalios padėtys

Naujienos

2022.06.27

Meno akademijų parodoje – skirtingos judančių vaizdų perspektyvos

Liepos 1-ąją netradicinėje parodų erdvėje bus atidaryta dviejų Lietuvos aukštųjų meno mokyklų studenčių(-tų) judančių vaizdų paroda „Ne tik akys: geismas“. Tai – ne tik paroda, bet ir skirtingų aukštųjų meno mokyklų susitikimo vieta, kurioje sąveikauja įvairūs šiuolaikinių medijų ir kino mokymo(si) bei vartojimo būdai. 

Vilniaus dailės akademijos (VDA) Fotografijos, animacijos ir medijų meno katedros ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) Kino ir televizijos katedros studentų(-čių) įvairių formų ir sričių kūrinius (videomeną, skulptūras, instaliacijas, tekstus, tyrimus, filmus ir kt.) vienija geismas pažinti ir suprasti daugiasluoksnę, kompleksinę realybę, noras reaguoti į intensyvų išorinio pasaulio ritmą.

Kūrinių ekspozicija bus įrengta negyvenamuose apartamentuose, įsikūrusiuose tame pačiame pastate (A. Goštauto g. 2), kaip ir parodą organizuojantis medijų edukacijos ir tyrimų centras „Meno avilys“, jo vystoma Sinemateka ir „Skalvijos“ kino centras.

„Netipinė, lengvai pamišusi patalpų architektūra ir šioje erdvėję išlikę buvusių savininkų vaizduotės elementai, atveriantys netikėtas ekspozicines galimybes, paskatino šias patalpas paversti parodine erdve, taip ne tik suteikiant joms naują funkciją, bet ir toliau plečiant šiame komplekse įsikūrusių kultūros organizacijų veiklos spektrą“, – pasakoja parodos kuratorė, menininkė Gerda Paliušytė.

Šios netradicinės namų erdvės ir parodai atrinktų kūrinių tarpusavio ryšius kuratorė tyrinėjo drauge su parodos architektais – menininkais Gediminu G. Akstinu ir Antanu Gerliku.

Kinematografinių tradicijų sąsajos ir skirtys

Pasak G. Paliušytės, pirminis ir pagrindinis parodos sumanymas buvo inicijuoti dviejų Lietuvos meno mokyklų tarpusavio mainus, kurių metu atsiskleistų skirtingos judančių vaizdų formos ir jų nagrinėjimo kryptys.

„Ne tik akys: geismas“ – tai įtraukianti kinematografinė patirtis, kurioje skleidžiasi dviejų akademijų kinematografinių tradicijų, išryškinamų šiuolaikinėmis priemonėmis, sąsajos ir skirtys. Parodoje keliami klausimai: Kas ir kaip šiandien formuoja kino kanoną? Kaip šiame procese dalyvauja šiuolaikinės medijos? Kaip technologiniai ir vertybiniai pokyčiai bei šiuolaikinio meno tendencijos veikia linijinio pasakojimo tradiciją ir būsimų vaidybinio bei dokumentinio kino režisierių kūrybą? Ir atvirkščiai – kaip šiuolaikinių menininkų kūryboje pasitelkiami judantys vaizdai ir kino kalbos elementai?

Paroda „Ne tik akys: geismas“ buvo kuriama kaip kolektyvinis procesas, kurio tikslas – ne tik nagrinėti judančio vaizdo suvokimo ir patyrimo ribas, bet ir pristatyti naują požiūrį į vietos medijų ir kino kalbos raidą. Parodą įkvėpė „Meno avilio“ sinematekos – visuomenei atviros, vienintelės kinui ir medijoms skirtos specializuotos vietos Lietuvoje – veikla.

Svarbiausi Sinematekos tikslai: lankytojų, kurie domisi judančių vaizdų praktikomis, ugdymas ir pažindinimas su įvairiomis kino formomis ir kontekstu, kuriame buvo kuriami filmai; suskaitmenintų lietuviškų dokumentinių filmų, videomeno ir nekonvencinio kino archyvo kūrimas; kritinio požiūrio puoselėjimas tyrinėjant vietos kino kanoną ir jo sąsajas su šiuolaikinio meno procesais ir kultūriniais bei socialiniais pokyčiais; prisidėjimas prie bendros kultūrinės savasties formavimosi.

Organizatorius – „Meno avilys“ 
Kuratorė – Gerda Paliušytė 
Architektai: Gediminas G. Akstinas ir Antanas Gerlikas

Dalyvės/-iai: VDA studentai Viktorija Balkutė, Violeta Tvorogal, Salvijus Misevičius, Pijus Chraptavičius, Natalija Lokcikaitė, Matas Petkūnas, Margarita Valionytė, Kotryna Mauragytė, Julija Kuprijaškinaitė, Jokūbas Vaicekauskas, Ieva Akelaitytė, Greta Galiauskaitė, Evelina Bernatonytė, Eva Rodz, Diana Nakrevič, Dagnė Petkevičiūtė, Ainė Petkūnaitė, Adas Burkšaitis, Antanas Skridaila; LMTA studentai Arnas Balčiūnas, Augustė Gerikaitė, Eglė Poškevičiūtė, Gantas Bendikas, Jokūbas Lapinskas, Jorūnė Greičiūtė, Laura Aliukonytė, Lina Margaitytė, Lukas Kacinauskas, Marius Krivičius, Matas Galdikas, Miglė Kriaučiūnaitė, Miglė Križinauskaitė-Bernotienė, Paulius Stankevičius, Rinaldas Tamoševičius, Rokas Šydeikis, Saulė Bliuvaitė, Silvestras Polinauskas, Urtė Sabutytė, Vytautas Plukas, Domas Petronis.

Partneriai: Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Vilniaus dailės akademija.

Parodos lankymo valandos: pirmadieniais–trečiadieniais 10.00–16.00 val. Prieš ateinant skambinti tel.: +37060476298 arba rašyti el. paštu: gerda.paliusyte@menoavilys.lt

Paroda veiks iki liepos 30 d.

„Meno avilio“ veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Organizatorių informacija 
2022 06 27

2022.06.27

Valdovų rūmuose – Europos kamerinės muzikos perlai

Birželio 27 d. LDK Valdovų rūmų Didžiojoje renesansinėje menėje skambės Europos kamerinės muzikos šedevrai. Į nemokamą koncertą kviečia Lietuvos muzikos ir teatro akademija, siūlydama pasiklausyti jaunų, tačiau europinį pripažinimą jau pelniusių kamerinių ansamblių iš Austrijos, Šveicarijos, Čekijos ir Lietuvos, kurie praeitą savaitę tobulinosi LMTA surengtoje Europos kamerinės muzikos akademijoje. Skambės gražiausi J. Brahmso, R. Schumanno, J. Haydno, F. Liszto ir kt. autorių kameriniai opusai.

Visą praeitą savaitę LMTA vykusioje Europos kamerinės muzikos akademijoje (ECMA) su jaunaisiais ansambliais dirbo žinomi menininkai ir dėstytojai iš geriausių Europos aukštųjų muzikos mokyklų (Vienos muzikos ir atlikėjiškųjų menų universiteto ir kt.): smuikininkas, žymaus „Artis–Quartet Vienna“ narys prof. Johannes Meissl (Austrija), plačiai pasaulyje koncertuojantys pianistas prof. Avedis Kouyoumdjian (Austrija), altininkas prof. Avri Levitan (Izraelis, Vokietija), LMTA docentas violončelininkas Povilas Jacunskas ir kiti žinomi muzikai.

Keturi iš aštuonių ansamblių birželio 25 d. surengė pasirodymą LMTA Didžiojoje salėje. Lygiagrečiai vykdant tarptautinį projektą „Musethica“, kurio tikslas – priartinti klasiką socialinę atskirtį patiriančioms bendruomenėms, projekto dalyviai koncertavo pal. kun. Mykolo Sopočkos hospise ir kitose bendruomenėse.

Šį vakarą Valdovų rūmuose pasirodysiantys keturi ECMA ir „Musethica“ ansambliai atstovaus Lietuvai, Čekijai, Austrijai ir Šveicarijai. Vienas geriausiai žinomų ansamblių – „Trio Bohémo“ iš Čekijos: visai neseniai šis ansamblis tapo IX tarptautinio Stasio Vainiūno pianistų ir kamerinių ansamblių konkurso nugalėtoju. „Trio Bohémo“ gali pasigirti ir kitų konkursų laurais ir svarbiais apdovanojimais. Be kitų prizų pelnė antrąją vietą prestižiniame Gianni Bergamo konkurse Lugane (Šveicarija), už geriausią Vienos klasicizmo kūrinio interpretaciją 2021 m. pelnė prizą ISA festivalyje Austrijoje, tais pat metais laimėjo pirmąją vietą ir publikos prizą Tarptautiniame Johanneso Brahmso konkurse Austrijoje.

Šį sezoną „Trio Bohémo“ debiutavo garsiojoje Vienos „Musikverein“ salėje, surengė rečitalius „Lago Maggiore Musica“ festivalyje (Italija), „Gent Festival van Vlaanderen“ Belgijoje, Prahos pavasario festivalyje Čekijoje ir kitur. Valdovų rūmuose „Trio Bohémo“ – Jan Vojtek (fortepijonas), Matouš Pěruška (smuikas), Kristina Vocetková (violončelė) – atliks Josepho Haydno Fortepijoninį trio Nr. 43 C-dur bei Ferenzo Liszto Vengriškąją rapsodiją Nr. 9 „Pesto karnavalas“ (originali kompozitoriaus versija).

Taip pat koncerte pasirodys „Trio Chimera“ iš Šveicarijos (Berno aukštoji menų mokykla): Marta Ceretta (fortepijonas), Stefano Raccagni (smuikas) ir Giorgio Lucchini (violončelė). Jie atliks Roberto Schumanno Fortepijoninį trio Nr. 3 g-moll. O du „Musethica“ programos ansambliai iš Austrijos ir Lietuvos muzikuos su savo mentoriais – žinomais kamerinės muzikos atlikėjais altininku prof. Avri Levitanu ir violončelininku doc. Povilu Jacunsku.

Nuostabųjį Johanneso Brahmso Styginių kvintetą Nr. 1 F-dur su Avri Levitanu (altas, Izraelis, Vokietija) parengė „Rubik Quartet“ iš Vienos muzikos ir atlikėjiškųjų menų universiteto: Djanay Tulenova (smuikas), Zarina Imayakova (smuikas), Nic Elias Hughes (altas), Uhr Mrak (violončelė). O Lietuvai atstovaujantis „Duo Cinqordes“ (LMTA) – Erika Ieva Eriksonaitė (smuikas) ir Simonas Laučka (altas) – drauge su savo dėstytoju, violončelininku Povilu Jacunsku atliks Zoltáno Kodály „Intermezzo“ ir George‘o Gershwino Tris preliudus (M. Stegnerio aranžuotė).

Koncertas nemokamas, tačiau būtina registracija. Pradžia – 18 val.

LMTA informacija
2022 06 27

2022.06.22

Jauni, žavūs ir talentingi – LMTA scenoje Joninių savaitgalį

Sakoma, kad jaunystė greitai praeina, tačiau talentas – tvaresnė savybė. Ilgąjį Joninių savaitgalį Lietuvos muzikos ir teatro akademija kviečia į koncertą, kuriame gražiausius Europos kamerinės muzikos šedevrus atliks savo karjerą pradedantys, bet tarptautinėje scenoje jau užsirekomendavę atlikėjai iš keturių Europos šalių – Lietuvos, Danijos, Norvegijos ir Nyderlandų. Birželio 25 d. LMTA Didžiojoje salėje jaunosios kamerinės muzikos žvaigždės atliks L. van Beethoveno, J. Brahmso, A. Dvořáko, M. Ravelio kūrinius. Visus, kurie šeštadienį lieka sostinėje, bei tuos, kurie – atvirkščiai – savaitgalį lankys Vilnių, LMTA kviečia į nemokamą koncertą. Pradžia 18 val.

Koncerto atlikėjai šią savaitę tobulinasi LMTA vykstančioje Europos kamerinės muzikos akademijoje (ECMA), kur su jais dirba žinomi menininkai ir dėstytojai iš geriausių Europos aukštųjų muzikos mokyklų (Vienos muzikos ir atlikėjiškųjų menų universiteto ir kt.). Tai – smuikininkas, žymaus „Artis–Quartet Vienna“ narys prof. Johannes Meissl (Austrija), plačiai pasaulyje koncertuojantys pianistas prof. Avedis Kouyoumdjian (Austrija), altininkas prof. Avri Levitan (Izraelis, Vokietija) ir kiti žinomi muzikai. Iš viso ECMA akademijoje dalyvauja aštuoni ansambliai, antrasis koncertas, kuriame pasirodys atlikėjai iš Austrijos, Šveicarijos, Čekijos ir dar vienas ansamblis iš Lietuvos, vyks birželio 27 d. Valdovų rūmuose. Beje, jaunieji ansambliai ne tik viešai koncertuos LMTA ir Valdovų rūmuose, bet ir surengs atskirus pasirodymus socialinę atskirtį patiriančiose benduomenėse: pal. kun. Mykolo Sopočkos hospise, Valakampių socialinės globos namuose, Visų Šventųjų šeimos paramos centre, dienos centre „Šviesa“ ir kitur. Šie pasirodymai yra tarptautinio projekto „Musethica“, kuriame taip pat dalyvauja LMTA, dalis. 

Birželio 25 d. LMTA Didžiojoje salėje klausytojai išgirs keturis ansamblius iš Lietuvos, Danijos, Norvegijos ir Nyderlandų. Mūsų kraštui atstovaus „Andersson Duo“ – LMTA studijuojantys doktorantai Julija Ivanovaitė (smuikas) ir Paulius Andersson (fortepijonas). Abu atlikėjai sėkmingai plėtoja solines karjeras, groja kituose kolektyvuose. Julija griežia Naujų idėjų kameriniame orkestre „Niko“, Paulius – pianistų dinastijos trečios kartos atstovas (jo močiutė Veronika Vitaitė ir mama Aleksandra Žvirblytė yra žinomos atlikėjos ir fortepijono pedagogės), jis koncertuoja Lietuvoje ir užsienyje, yra daugelio tarptautinių konkursų laureatas. 2014 m. abu muzikai subūrė duetą ir nuo to laiko sėkmingai koncertuoja kamerinės muzikos scenoje, o šiais metais vykusiame IX tarptautiniame Stasio Vainiūno konkurse pelnė publikos simpatijų prizą. „Andersson Duo“ atliks Ludwigo van Beethoveno Sonatą smuikui ir fortepijonui Nr. 7 c-moll.

Taip pat koncerte išgirsime „Heathcliff Trio“ iš Danijos. Jo nariai Jonathan Siahaan (fortepijonas), Ashley Tong (smuikas) ir Sebastian Kolin (violončelė) studijuoja Karališkojoje Danijos muzikos akademijoje, o kaip trio groja nuo 2020 m. Šiais metais „Heathcliff Trio“ laimėjo 1 vietą IX tarptautiniame Johanneso Brahmso kamerinės muzikos konkurse bei pelnė du papildomus prizus, kurių vienas skirtas už J. Brahmso kūrinių interpretaciją. Vilniuje „Heathcliff Trio“ kaip tik ir atliks garsųjį J. Brahmso Fortepijoninį trio Nr. 3 c-moll.

Vieną gražiausių kamerinės muzikos opusų – Antoníno Dvořáko Fortepijoninį kvintetą Nr. 2 atliks fortepijoninis kvintetas „Profugo Ensemble“ iš Karališkosios Hagos konservatorijos (Manuel Urios – smuikas, Sarah Nojosa – smuikas, Kaat Schraepen – altas, Carmen Ramírez – violončelė, Marta Fernández – fortepijonas). O Maurice’o Ravelio Fortepijoninį trio, sukurtą XX a. pradžioje, atliks „Alces Trio“ iš Norvegijos muzikos akademijos (Tokiwa Onoda – fortepijonas, Ragna Rian – smuikas, Ema Grčman – violončelė).

Birželio 27 d. Valdovų rūmuose rengiamame koncerte pasirodys dar keturi ansambliai („Duo Cinqordes“ – Lietuva, „Rubik Quartet“ – Austrija, „Trio Chimera“ – Šveicarija, „Trio Bohémo“ – Čekija) bei violončelininkas Povilas Jacunskas ir altininkas Avri Levitan (Izraelis, Vokietija). Pradžia 18 val., įėjimas laisvas.

LMTA informacija
2022 06 22

 

2022.06.16

„Kultūros naktį“ LMTA – koncertas „Juodais baltais“ su „Grand Trio“

Publikos pamėgtas Lietuvos muzikos ir teatro akademijos rengiamas koncertas „Juodais baltais“ vėl skambės „Kultūros nakties“ programoje, siūlydamas klausytojams klasikos žvaigždžių pasirodymą. LMTA Didžiojoje salėje birželio 17-osios vakarą gros ne tik ilgametis šio koncerto herojus, pianistas ir LMTA profesorius Petras Geniušas, bet ir garsus violončelininkas, dirigentas, LMTA garbės daktaras Davidas Geringas bei žymi Lietuvos jaunosios kartos smuikininkė, Valstybinio Vilniaus kvarteto pirmasis smuikas, LMTA lektorė Dalia Kuznecovaitė. 

P. Geniušo, D. Geringo ir D. Kuznecovaitės „Grand Trio“ savo pasirodymą pradės lygiai vidurnaktį. O iki tol, nuo 20 val., pagal jau įsitvirtinusią tradiciją publika galės išgirsti perspektyviausius Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje studijuojančius jaunosios kartos pianistus: Gabrielę Agilę Bajoraitę, Benediktą Bazarą, Joną Benjaminą Balsį, Gabrielę Bekerytę, Ugnę Čepkauskaitę, Jokūbą Fedorkiną, Julianą Germanovičių, Gabiją Maknavičiūtę-Janavičienę, Skaistę Kašėtaitę, Liudmilą Mešeniną, Lauryną Naujiką, Arminą Suchovą, Airinę Taučaitę ir Liną Žutautaitę. Jaunieji klaviatūros virtuozai skambins L. van Beethoveno, F. Schuberto, F. Chopino, F. Liszto, J. Brahmso, J. Vytuolo, S. Rachmaninovo, J. Turinos, K. Szymanowskio, S. Prokofjevo, O. Respighi, N. Medtnerio, J. Andrejevo kūrinius.

Vidurnaktį koncertą vainikuos „Grand Trio“ – Davido Geringo (violončelė), Petro Geniušo (fortepijonas) ir Dalios Kuznecovaitės (smuikas) – parengta programa. Publikai ruošiama tikra aukštosios klasikos puota! Ansamblis atliks du Johanneso Brahmso stambios formos kūrinius: Trio B-dur, op. 18, ir Trio G-dur, op. 36 (skambės Th. Kirchnerio styginių sekstetų perdirbimai fortepijoniniam trio).

Dviejų dalių koncertas vyks LMTA Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius), kuri gali pasigirti geriausiais koncertiniais fortepijonais „Steinway & Sons“ ir „Fazioli“ bei puikia akustika ir šilta atmosfera. Įėjimas į koncertus laisvas. Maloniai kviečiame!

Koncerto „Juodais Baltais“ ištakos siekia 2009 m., kai Petras Geniušas Vilniaus Lukiškių aikštėje festivalio „Kultūros naktis“ metu surengė rečitalį ir atliko L. van Beethoveno muziką. 2011 m. į šį tarp vilniečių ir sostinės svečių populiarų muzikos projektą įsitraukė ir jaunieji pianistai – talentingiausi LMTA studentai ir absolventai. Įvairiais metais „Juodais baltais“ koncertuose yra groję ir kiti garsūs pianistai, LMTA profesoriai Jurgis Karnavičius, Zbignevas Ibelgauptas. 2018 m. koncertas „Juodais baltais“ nuskambėjo Rygoje, Latvijoje. Šiais metais pirmą kartą fortepijono repertuarą „Juodais baltais“ scenoje praplės kamerinė muzika fortepijonui ir kitiems instrumentams.

LMTA informacija
2022 06 16 

2022.06.15

LMTA – Europos kamerinės muzikos akademijos ir „Musethica“ sesija

Lietuvos muzikos ir teatro akademija birželio 22–27 d. rengia Europos kamerinės muzikos akademijos (ECMA) sesiją. Jos metu karjerą pradedantys, bet jau pripažinimą pelnę kameriniai ansambliai iš septynių Europos šalių tobulinsis pas pripažintus klasikos meistrus bei surengs koncertus LMTA Didžiojoje salėje, LDK Valdovų rūmuose ir socialinę atskirtį patiriančiose bendruomenėse.

Pastarieji pasirodymai yra dalis tarptautiniu mastu vystomo edukacinio metodo „Musethica“. Jį pristatyti atvyksta vienas iš metodo įkūrėjų, žymus Izraelio ir Vokietijos altininkas prof. Avri Levitan. „Musethica“ kelia ne tik meninius, bet ir socialinius tikslus. Metodo šūkis „Mokymasis per praktiką“ („Learning by doing“) įgyvendinamas rengiant jaunų atlikėjų koncertus su pripažintais scenos meistrais. Be to, 85 procentai koncertų vyksta socialinę atskirtį patiriančiose žmonių bendruomenėse. Tad sesijos Vilniuje dalyviai koncertuos Pal. kun. Mykolo Sopočkos hospise, Valakampių socialinės globos namuose, Visų Šventųjų šeimos paramos centre, Pravieniškių kalėjime, Dienos centre „Šviesa“ ir kt.

Dvi tarptautines edukacines platformas – ECMA ir „Musethica – vienijanti Europos kamerinės muzikos sesija yra išskirtinis įvykis Lietuvos kamerinės muzikos padangėje. Jis ypač svarbus karjerą pradedantiems kolektyvams. ECMA sesijose yra tobulinęsis ne vienas šiandien pripažintas Lietuvos ansamblis: fortepijoninis trio „FortVio“, styginių kvartetas „Mettis“, trio „Claviola“ ir kt.

Vilniuje su talentingais ansambliais iš Lietuvos, Šveicarijos, Vokietijos, Čekijos, Norvegijos, Nyderlandų ir Danijos dirbs garsus austrų smuikininkas, Vienos muzikos ir atlikimo menų universiteto profesorius ir prorektorius Johannes Meissl, šios aukštosios mokyklos profesorius pianistas Avedis Kouyoumdjian, violončelės profesorė iš Vokietijos Imke Frank ir LMTA docentas violončelininkas Povilas Jacunskas (pats prieš 10 metų buvęs ECMA dalyvis).

Akademijos dalyviams bus skaitomos ir teorinės paskaitos aktualiomis atlikėjams temomis, kurias anglų kalba ves Nevados universiteto Las Vegase (JAV) profesorė Nancy J. Uscher („Projektuojant globalias menininkų karjeras 21 amžiuje“), Kauno technologijos universiteto profesorius Dario Martinelli („Populiariosios muzikos „sukamerinimas“: nuo „Yesterday“ (vakar) iki šiandien (today)“ ir LMTA profesorė Lina Navickaitė-Martinelli („Atlikėjų gestiškumas garse, ekpresijoje ir komunikacijoje“). (Visą programą galima rasti ČIA).

Plačiajai visuomenei Europos kamerinės muzikos sesijos rezultatai bus pristatyti dviejuose nemokamuose koncertuose LMTA Didžiojoje salėje birželio 25 d. ir LDK Valdovų rūmuose birželio 27 d. Koncertų pradžia 18 val., įėjimas nemokamas, programoje – Europos kamerinės muzikos šedevrai. LMTA Didžiojoje salėje birželio 25 d. koncertuos „Andersson Duo“ (Julija Ivanovaitė, smuikas, Paulius Andersson, fortepijonas, LMTA), „Heathcliff Trio“ (Karališkoji Danijos muzikos akademija), fortepijoninis kvintetas „Profugo Ensemble“ (Hagos Karališkoji konservatorija) ir „Alces Trio“ (Norvegijos muzikos akademija). Skambės Ludwigo van Beethoveno, Johanneso Brahmso, Antoníno Dvořáko, Maurice’o Ravelio kūriniai.

LDK Valdovų rūmuose birželio 27 d. koncertuos „Rubik Quartet“ (Vienos muzikos ir atlikimo menų universitetas) drauge su Avri Levitanu (altas, Izraelis, Vokietija), „Trio Chimera“ (Berno aukštoji menų mokykla), „Duo Cinqordes“ (Erika Ieva Eriksonaitė, smuikas, Simonas Laučka, altas, LMTA) kartu su Povilu Jacunsku (violončelė) ir „Trio Bohémo“ (Čekija). Skambės Johanneso Brahmso, Roberto Schumanno, Zoltáno Kodály, George’o Gershwino, Josepho Haydno ir Ferenzo Liszto kamerinė muzika.  

LMTA informacija
2022 06 15

Atlikėjų asmeninių archyvų nuotraukos:

2022.06.15

Prestižiniame Karlovi Varų kino festivalyje – LMTA magistranto filmas

Liepos 1–9 d. Čekijoje vyksiančiame 56-ajame tarptautiniame Karlovi Varų kino festivalyje savo filmus pristatys dešimt kino studentų ir absolventų iš skirtingų Europos šalių. Tarp jų – režisierius, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos magistrantas Lukas Kacinauskas, pristatysiantis savo debiutinį trumpametražį filmą „Aš buvau Maksas“ (Lietuvos muzikos ir teatro akademija, „M-films“), pasakojantį apie žmogaus tapatybės ir laisvės paieškas.

Šis pristatymas – tai Europos kiną populiarinančios organizacijos „European Film Promotion“ tarptautinės programos „Future Frames – Generation Next of European Cinema“, skirtos atkreipti dėmesį į išskirtinius jaunus režisierius, dalis.

Kino kūrėjus šiai programai siūlo dalyvaujančių šalių nacionaliniai kino sklaidos institutai, tarp kurių ir Lietuvos kino centras, o galutinę atranką atlieka Karlovi Varų festivalio meno vadovas Karelas Ochas ir jo programų sudarytojų komanda. Jauniesiems režisieriams bus pasiūlytas dviejų dalių tvarkaraštis, pradedant išankstine programa, apimsiančia mokymus ir kino industrijos susitikimus (birželio 27–28 d.). Festivalio metu organizacija „European Film Promotion“ pristatys jaunuosius režisierius ir jų filmus visuomenei, kino industrijai ir žiniasklaidai. Tris dienas truksiantį renginį, vyksiantį liepos 4–6 d., užbaigs meistriškumo pamokos.

Septintąjį kartą organizuojamoje programoje „Future Frames – Generation Next of European Cinema“, įgyvendinamoje glaudžiai bendradarbiaujant su festivaliu, taip pat bus pristatyti šie pradedantieji režisieriai ir jų filmai: Austrija – Magdalena Chmielewska „Lullaby“, Čekija – Martin Kuba „Vinland“, Danija – Nicolai G.H. Johansen, „Hvis Du Vidste – If You Knew“, Suomija – Max Ovaska „Lasti“, Vokietija – Brenda Lien „First Work, Then Play“, Lenkija – Maciej Jankowski „Warzywa i owoce“, Slovakija – Alica Bednáriková „Chlieb náš každodenný“, Ispanija – Carmen Pedrero „Vientos De Primavera“, Švedija – Angelika Abramovitch Tjejtoan „4-ever“.

Tarptautinis Karlovi Varų kino festivalis yra didžiausias kino festivalis Čekijoje. Tai vienas seniausių ir svarbiausių tarptautinių kino festivalių – šiai kategorijai taip pat priklauso Kanų, Berlyno, Venecijos, San Sebastiano, Monrealio, Šanchajaus ir Tokijo kino festivaliai. Tarp kino kūrėjų, platintojų, pardavimo agentų ir žurnalistų Karlovi Varų kino festivalis laikomas svarbiausiu renginiu visoje Vidurio ir Rytų Europoje. 

Lietuvos kino centro informacija 
2022 06 15

2022.06.08

LMTA užėmė aukštą vietą pasaulio universitetų reitinge

Lietuvos muzikos ir teatro akademija naujausiame QS pasaulio universitetų reitinge scenos menų srityje (Performing Arts) užėmė itin aukštą, 45 vietą. Šis reitingas vykdomas kasmet, o pagrindiniai vertinimo kriterijai – akademinė reputacija, darbdavių nuomonė ir vykdomų tyrimų poveikis.

Lietuvos muzikos ir teatro akademija, 2022 m. užėmusi 45 vietą, atsidūrė tarp Berlyno menų universiteto (Vokietija), esančio 44 vietoje, ir Toronto universiteto (Kanada) 46 vietoje. Lyginant šių ir praėjusių metų reitingus, LMTA vertinimas pakilo: 2021 ir 2020 m. LMTA buvo tarp tų aukštojo mokslo institucijų, kurios buvo atsidūrusios antrajame penkiasdešimtuke ir užėmė 50–100 vietas.

QS pasaulio universitetų reitingas vertina geriausius pasaulio universitetus pagal 51 studijų sritį. Reitingo tikslas – padėti būsimiems studentams rasti geriausias pasaulio mokyklas juos dominančioje srityje.

Akademinis vertinimas, kuris nuo pat QS vertinimo pradžios (2004 m.) sudarė šio reitingo pagrindą, vykdomas apklausiant įvairių kraštų akademinius darbuotojus. Respondentai išvardija iki 10 savo šalies ir 30 tarptautinių aukštojo mokslo institucijų, kurios, jų nuomone, yra stipriausios nurodytoje konkrečioje kryptyje. Mokykla, kurioje respondentai dirba, į jų vertinimą negali būti įtraukta.

QS pasaulio universitetų reitingas vienintelis atsižvelgia į įsidarbinamumo rodiklį kaip pagrindinį veiksnį vertinant tarptautinius universitetus. Darbdavių apklausa vyksta panašiai kaip ir akademinių darbuotojų: darbdaviai išskiria 10 savo šalies ir 30 tarptautinių institucijų, kurių absolventus jie pageidauja įdarbinti. Jie taip pat turi nurodyti konkrečias disciplinas, kurias studijavo geidžiamiausi absolventai. Šių dviejų klausimų pagrindu vertinama konkrečios studijų disciplinos kokybė ir pranašumas.

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos užimta aukšta 45 vieta rodo, kad LMTA yra žinoma tarptautinėje erdvėje tiek kolegų – kitų institucijų akademinių darbuotojų, dėstytojų, tiek darbdavių. Surinktas aukštas balas (86,2) darbdavių apklausoje liudija, jog LMTA absolventai randa darbą ir yra konkurencingi scenos menų srityje ne tik Lietuvoje, bet ir tarptautinėje erdvėje. 

Svarstydama, ką šis įvertinimas reiškia Lietuvos muzikos ir teatro akademijai, rektorė doc. dr. Judita Žukienė sako: „Šis įvertinimas sustiprina LMTA pozicijas tarptautinėje studijų, meno ir tyrimų erdvėje ir suteikia didesnių galimybių bendradarbiavimui. Tai kartu yra Lietuvos meno studijų kokybės įvertinimas, keliantis Lietuvos prestižą kultūros lauke. Akademiją toks pripažinimas įpareigoja dar labiau susitelkti ir tobulėti, ieškoti rytdienos studijoms ir kūrybai aktualių sprendimų, įsiklausyti į studentų poreikius, visuomenės lūkesčius, skatinti ir motyvuoti dėstytojus ir kitus darbuotojus, užtikrinti meno studijoms tinkamą modernią infrastruktūrą.“

Beje, 2021 m. vykusio LMTA studijų kokybės išorinio tarptautinio studijų krypčių vertinimo, kurį organizavo Studijų kokybės vertinimo centras, išvados taip pat buvo labai palankios. SKVC ataskaitoje pabrėžė, kad „išskirtinai gerai įvertintos Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje vykdomos muzikos krypties studijos“. O praėjusių metų pabaigoje tarptautinė ekspertų grupė, vykdžiusi institucinį Akademijos vertinimą, ją taip pat įvertino itin aukštais balais – tai lėmė institucijos akreditavimą vykdyti aukštojo mokslo studijas maksimaliam, 7 metų, laikotarpiui.

LMTA informacija
2022 06 08

Renginiai

2022/07/03

KONCERTŲ CIKLAS „SUSITIKT TAVE NORĖČIAU VĖLEI“

2022 m. liepos 2–rugsėjo 8 d. 

KONCERTŲ CIKLAS „SUSITIKT TAVE NORĖČIAU VĖLEI“

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos magistrantų ansamblis GIJOS:

Emilė Elena DAČINSKAITĖ (sopranas, prof. Astos Krikščiūnaitės dainavimo klasė)
Dominykas URBA (tenoras, prof. Algirdo Januto dainavimo klasė)
Domas SAULEVIČIUS (baritonas, prof. Algirdo Januto dainavimo klasė)
Saulė Augustina ŽOSTAUTAITĖ (fortepijonas, doc. Albinos Šikšniūtės klasė)
Liudmila MEŠENINA (fortepijonas, doc. Albinos Šikšniūtės klasė)

KONCERTŲ DATOS

Liepos 2 d., šeštadienį, 18.30 val. Šiluvos Švč. Mergelės Marijos Apsireiškimo koplyčioje
Koncertas skirtas 110-osioms koplyčios statybų pradžios metinėms

Liepos 3 d., sekmadienį 
11 val. Lyduvėnų Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus bažnyčioje 
13 val. Betygalos Šv. Mikalojaus bažnyčioje
Pasirodymas Raseinių rajono kultūros centro koncertiniame cikle „Giesmė gimtajam kraštui“

Liepos 7 d., ketvirtadienį, 17 val. Kauno Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje

Liepos 8 d., penktadienį, 19 val. Radviliškio Eibariškių parke
Pasirodymas Radviliškio Kultūros centro rengiamoje miesto 455-tojo gimtadienio šventėje

Rugpjūčio 12 d., penktadienį, 18 val. Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčioje 
Pasirodymas Šilutės kultūros ir pramogų centro festivalyje „Muzikinė verdenė“ 2022

Rugpjūčio 13 d., šeštadienį, 19 val. Monciškių (Palanga) Lietuvos paraplegikų asociacijos „Landšafto terapijos ir rekreacijos centro“ salėje

Rugpjūčio 14 d., sekmadienį, 14.30 val. Kražių Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčioje

Rugsėjo 8 d., ketvirtadienį, 17.30 val. Šiaulių Chaimo Frenkelio vilos-muziejaus koncertinėje salėje
Pasirodymas Šiaulių miesto šventėje „Šiaulių dienos 785“ 


Gražiausių lietuviškų dainų programą pristato kūrybiniam darbui susibūrę jauni klasikinės muzikos profesionalai, sėkmingai koncertuojantys tiek Lietuvos, tiek pasaulio scenose. Jaunystės žavesys, muzikinės programos pasirinkimo taiklumas, solistų artistiškumas ir profesionalumas nepaliks klausytojų abejingų. 2021 metais pradėjęs savo koncertinį kelią jaukiame Šilutės Hugo Šojaus dvare, ansamblis netrukus pasiekė profesinių aukštumų ir buvo pakviestas koncertuoti Vakarų Europoje. Sulaukę netikėtos sėkmės bei pripažinimo Paryžiuje ir kitur, jauni artistai 2022 m. vasarą su kūrybiniu įkvėpimu ruošiasi pristatyti žavią lietuviškos muzikos programą įvairiuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose. Kamerinis ansamblis savo muzikavimu džiugins Raseinių rajono, Šiluvos, Radviliškio, Palangos, Kražių, Šilutės, Kauno, Šiaulių ir kitų Lietuvos regionų klausytojus. Koncertų programoje skambės žiūrovams brangūs muzikiniai kūriniai – tai iškiliausių Lietuvos kompozitorių Juozo Naujalio, Stasio Šimkaus, Miko Petrausko, Balio Dvariono, Juozo Gruodžio, Algimanto Raudonikio, Vidmanto Bartulio, Mikalojaus Noviko ir kitų mūsų tautos kūrėjų gražiausi vokaliniai instrumentiniai opusai. Koncerte bus ir siurprizų – išgirsime keletą netikėtų užsienio kompozitorių šedevrų, taipogi ir ukrainiečių bei lietuvių liaudies dainų.

Ansamblio atlikėjų biografijas puošia prizinės vietos prestižiniuose Lietuvos ir tarptautiniuose konkursuose, puikus išsilavinimas, jų studijas kuruojant žymiems Lietuvos ir pasaulio muzikos pedagogams, taipogi įspūdingos koncertinės solinės bei kamerinio muzikavimo patirtys.

Koncerte skambės vieno iš solistų dainavimo mokytojo, profesoriaus Virgilijaus Noreikos dažnai atlikta ir Lietuvos regionų klausytojų ypač pamėgta Konrado Kavecko daina „Susitikt tave norėčiau vėlei“, kuri ir davė pavadinimą visai programai. 

Ansamblio GIJOS informacija

2022/07/05

TARPTAUTINIS SIMPOZIUMAS „KINO GIMIMAS IMPERIJŲ PARIBIUOSE VIDURIO RYTŲ EUROPOJE“

2022 m. liepos 5 d., antradienį, 10 val.

Sinematekoje (A. Goštauto g. 2, Vilnius) arba nuotoliniu būdu

TARPTAUTINIS SIMPOZIUMAS1 KINO GIMIMAS IMPERIJŲ PARIBIUOSE VIDURIO RYTŲ EUROPOJE

Simpoziumas vyks anglų kalba, įėjimas visiems atviras. 

REGISTRACIJA: http://symposium.zoomtv.lt/

Vienos dienos trukmės simpoziume gręšimės į ankstyvojo (1896–1914) ir nebylaus (1896–1929) Vidurio Rytų Europos kino istoriją. Pastaruoju metu vykstant aktyvioms diskusijoms apie Rytų Europos kultūros, istorijos dekolonizaciją, simpoziume pagrindinį dėmesį skirsime šalims, kurių kino istorijos mažai matomos tarptautinėje istoriografijoje. Drauge su pranešėjomis/-jais svarstysime, kokiais bruožais pasižymi šio regiono kinas, kurio gimimas ir raida priklauso nuo imperijų (Rusijos, Austrijos-Vengrijos) įtakos. Vaduodamiesi nuo Vidurio Rytų Europos unifikuotos sampratos, gilinsimės į unikalią, skirtingą Ukrainos, Lenkijos, Lietuvos, Latvijos, Čekijos šalių kino istoriją.

Simpoziumą lydės nemokami Ukrainos nebylaus avangardinio kino su gyva muzika seansai peržiūrų cikle „Gilios upės tyliai plaukia“, erdvėje po Liubarto tiltu: liepos 5, 12 ir 19 d.

SIMPOZIUMO PROGRAMA

10.00–10.10 val. Pasisveikinimas
Lina Kaminskaitė-Jančorienė, Juozapas Paškauskas (organizatoriai)

10.10–12.00 val. Ankstyvasis kinas ir transnacionalinis kontekstas

Įvadinė paskaita
Rytų Europos žydai, filmai ir transnacionalinė kultūrinė migracija
Judith Thissen (Utrechto universitetas, Nyderlandai)

Regioninis / ekonominis požiūris į ankstyvąjį kiną kaip išeitis iš painios Vidurio-Rytų Europos poimperinės istoriografijos
Łukasz Biskupski (Lodzės universitetas, Lenkija)

Ankstyvojo kino pradžia Lietuvoje iš socio-technologinės ir transnacionalinės perspektyvos
Lina Kaminskaitė (Lietuvos muzikos ir teatro akademija)

Diskusija, moderatorius Juozapas Paškauskas

12.00–12.30 val. Petrauka

12.30–13.30 val. Nebylaus kino kontekstai

Pirmųjų kūrėjų dirbtuvės: bendradarbiavimu grįsta autorystė ir profesionalumas čekų nebyliajame kine 1917–1922
Martin Kos (Masaryko universitetas, Brno, Čekijos Respublika)

Nebylaus kino kūryba Latvijoje
Inga Pērkone (Latvijos kultūros akademija)

VUFKU fenomenas XX a. 3 deš.: tarp bolševikinės nacionalizacijos ir kultūrinės Ukrainos autonomijos
Oleksandr Teliuk (Nacionalinis Oleksandr Dovzhenko centras, Ukraina)

13.30–13.50 val. Ukrainos dokumentinis kinas XX a. 3 deš.: tarp avangardo ir propagandos
Anna Onufriienko (Nacionalinis Oleksandr Dovzhenko centras)

Diskusija, moderatorius Narius Kairys

21.30 val. Kino programos „Avangardinis Ukrainos kinas“ atidarymas
„Ypatinga kampanija“ / „Nebuvalyi Pokhid“ (rež. Mіkhail Kaufman, 1931 m., USSR, Kyjivo kino studija „Ukrainfilm“, 71 min.)
„Gilios upės tyliai plaukia“, erdvėje po Liubarto tiltu

Filmą lydės ukrainiečių muzikančių/-tų atliekama gyva muzika, sukurta Ukrainos kino kompozitoriaus Antono Baibakovo.
Filmą pristatys kompozitorius ir kino tyrėja Anna Onufriienko.

Išsami programa čia.

Simpoziumo programos sudarytoja Lina Kaminskaitė
Kino programa: Anna Burdina, Lina Kaminskaitė, Žygimantas Jančoras
Organizatoriai: medijų edukacijos ir tyrimų centras „Meno avilys“, Lietuvos muzikos ir teatro akademija
Partneriai: Nacionalinis Oleksandro Dovženko centras, Lietuvos mokslų taryba, Lietuvos kultūros taryba

1 Simpoziumas yra mokslinio tyrimo „Kino ištakos Lietuvoje: nacionaliniai, imperiniai ir globalūs ryšiai“ dalis (Nr. S-LIP-19-72). Projektas finansuojamas Lietuvos mokslų tarybos, įgyvendinamas Lietuvos teatro ir muzikos akademijos. 

2022/10/08

PARENGIAMIEJI MUZIKOLOGIJOS BRANDOS EGZAMINO KURSAI

2022 m. spalio 8 d., šeštadienį

Nuotolinio mokymo „Microsoft Teams“ platformoje

PARENGIAMIEJI MUZIKOLOGIJOS BRANDOS EGZAMINO KURSAI

Registracija (iki spalio 3 d.)

Kursų trukmė – nuo 2022 m. spalio 8 d. iki 2023 m. gegužės 6 d.

Paskaitos vyks nuotolinio darbo platformoje „Microsoft Teams“.

Kursų metu bus gilinamos muzikos teorijos, harmonijos, solfedžio, muzikos istorijos ir muzikos kūrinių analizės žinios. 

Paskaitos numatomos kiekvieno mėnesio pirmąjį šeštadienį, jų trukmė – 9 akademinės valandos. Pirmas susitikimas planuojamas spalio 8 d. Visa mokymuisi reikalinga medžiaga bus siunčiama dalyvio nurodytu elektroninio pašto adresu. Kiekvienas kursų dalyvis galės atlikti žinių pasitikrinimo užduotis, naudotis mokymo(si) medžiaga, elektroniniu būdu susisiekti su dėstytoju. Kursai yra mokami. 

Išlaikytas Muzikologijos brandos egzaminas atveria platesnes galimybes stojant į Muzikos atlikimo, Muzikos teorijos ir kritikos, Kompozicijos, Muzikinio folkloro, Garso režisūros ir kitas specializacijas.

Kursų koordinatorė – LMTA Karjeros ir kompetencijų centro vedėja Rita Tydė. Tel. +370 614 95 428, el. paštas: rita.tyde@lmta.lt

LMTA Karjeros ir kompetencijų centras
Daugiau informacijos: 8 (5) 261 1142, www.kkc.lmta.lt 

2022/11/16 - 2022/11/18

22-oji tarptautinė muzikos teorijos konferencija

2022 m. lapkričio 16–18 d.

Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (Gedimino pr. 42, Vilnius)

22-oji tarptautinė muzikos teorijos konferencija MUZIKOS KOMPONAVIMO PRINCIPAI: KOMUNIKACIJOS ASPEKTAI

Konferenciją organizuoja LMTA ir Lietuvos kompozitorių sąjunga

Paraiškų laukiama iki rugsėjo 9 d.  

Plačiau