Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Stojantiesiems Studentams Darbuotojams Covid-19

Naujienos

2021.10.27

LMTA simfoninis orkestras kviečia švęsti Lietuvos ir Šiaurės šalių draugystę

Šiais metais minimas Lietuvos ir Šiaurės šalių diplomatinių santykių užmezgimo 100-metis ir atkūrimo 30-metis. Ta proga Lietuvos muzikos ir teatro akademijos simfoninis orkestras parengė šių kraštų kompozitorių muzikos programą, kuri, diriguojant žymiam suomių dirigentui Sashai Mäkilä bei orkestro meno vadovui Martynui Staškui, spalio 28–30 d. nuskambės Anykščių meno inkubatoriuje, LDK Valdovų rūmuose ir LMTA Didžiojoje salėje.

Švedijos, Danijos, Norvegijos, Islandijos, Suomijos ir Lietuvos autorių kūrinių programa „Fabula borealis“ yra visiškai nauja, ją LMTA simfoninis orkestras (meno vadovas – doc. Martynas Staškus) specialiai paruošė Lietuvos diplomatinių santykių su Šiaurės šalimis užmezgimo 100-mečio ir atnaujinimo 30-mečio proga. Joje greta daugeliui puikiai pažįstamų autorių, tokių kaip norvegų klasikas Edvardas Griegas, žymusis suomių simfonistas Jeanas Sibelius, danų muzikos patriarchas Carlas Nielsenas, kūrinių skambės plačiajai publikai mažiau pažįstamų autorių opusai. Tai – „švedų Mozartu“ vadinto XVIII a. kompozitoriaus Josepho Martino Krauso, XVIII a. pabaigos–XIX a. pradžios suomių ir švedų kompozitoriaus Bernhardo Henriko Crusellio ir XX a. pirmosios pusės danų kompozitoriaus Launy Grøndahlo kūriniai.

Taip pat programą papildys islandų tautinė giesmė „Heyr himna smiður“ (muzika Þorkellio Sigurbjörnssono) bei lietuvių Zitos Bružaitės ir Donato Bagursko kūriniai. Pastarojo autoriaus „Move On“ dviem kontrabosams ir styginių orkestrui yra visiškai naujas opusas, kurio pasaulinė premjera kaip tik ir nuskambės LMTA simfoninio orkestro koncertuose.

Scenoje pasirodys ir visas būrys solistų – Akademijos studentų: trombonininkas Paulius Balčytis (doc. Mariaus Balčyčio klasė), obojininkas Kristupas Kačionas (prof. Roberto Beinario kl.), kontrabosininkai Aušvydas Kriščiūnas ir Gediminas Zamulskis (doc. D. Bagursko kl.) ir smuikininkė Laura Staponkutė (prof. Rūtos Lipinaitytės kl.). Programą spalio 28 ir 29 d. diriguos garsus suomių dirigentas Sasha Mäkilä. Jis yra dirbęs su tokiais kolektyvais, kaip Prancūzijos nacionalinis orkestras (čia buvo žymiojo Kurto Masuro asistentas), Klyvlando orkestras; pirmasis Suomijoje dirigavo Philipo Glasso operas, dirbo su įvairiais Europos, Azijos, JAV ir Pietų Afrikos orkestrais. Spalio 30 d. koncertą Akademijos Didžiojoje salėje diriguos LMTA simfoninio orkestro meno vadovas doc. Martynas Staškus.

Spalio 28 d. Anykščių menų inkubatoriuje ir spalio 30 d. LMTA Didžiojoje salėje koncertai „Fabula borealis“ yra atviri publikai ir nemokami (abiejų pradžia – 18 val., reikia turėti galimybių pasą). Spalio 29 d. ta pati programa pavadinimu „The Nordics and Lithuania – united by music“ (Šiaurės šalys ir Lietuva – suvienyti muzikos) skambės LDK Valdovų rūmuose šventinio vakaro metu. Renginį tiesiogiai transliuos tv.lmta.lt. Čia prie atlikėjų prisijungs ir LMTA mišrus choras (meno vadovas doc. Gintautas Venislovas), o atskirus kūrinius pristatys Šiaurės šalių ambasadoriai Lietuvoje (pradžia – 18.30 val.).

LMTA simfoninio orkestro koncertų ciklas organizuojamas Lietuvos muzikos ir teatro akademijai bendradarbiaujant su Šiaurės šalių ambasadomis Lietuvoje, Šiaurės ministrų taryba, Valdovų rūmais ir Anykščių menų inkubatoriumi.

LMTA informacija
2021 10 27

2021.10.26

Prof. Mūzos Rubackytės globojamas konkursas skiriamas F. Liszto sukakčiai

Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje bei Paliesiaus dvare spalio 28–30 d. vyks III pianistų konkusas „Lisztofonija“. Šiais metais jis skirtas Ferenco Liszto 210-osioms gimimo metinėms. Profesorės Mūzos Rubackytės inicijuotame monografiniame F. Liszto kūrybai skirtame konkurse varžysis dešimt jaunosios kartos pianistų, atstovaujančių keletui kraštų ir aukštųjų mokyklų. Konkursantų programose skambės fortepijoninės muzikos aukso fondui priskiriami vengrų klasiko kūriniai – Sonata fantazija „Perskaičius Dantę“, „Mefisto valsas“, Balandė h-moll ir kiti opusai. Jaunuolius vertins garbinga komisija: LMTA profesoriai Mūza Rubackytė, Rūta Rikterė ir Jurgis Karnavičius, Budapešto Ferenco Liszto akademijos profesorius Kalman Drafi, Lietuvos Ferenco Liszto asociacijos „Lisztuania“ atstovė, konkurso „Lisztofonija“ idėjos autorė pianistė Eglė Andrejevaitė.

„Lisztofonijos“ konkursas rengiamas nuo 2017 m., jis vyksta kas dvejus metus. Pasak Fortepijono katedros vedėjos, LMTA studijų prorektorės pianistės prof. Rūtos Rikterės: „Prof. Mūzos Rubackytės inicijuotas „Lisztofonijos“ konkursas tapo vienu iš tradicinių LMTA organizuojamų konkursų. Jo tikslas – skatinti jaunuosius pianistus atlikti bei įrašyti  Ferenco Liszto kūrinius. Šis renginys yra aktualus ir įdomus akademiniam jaunimui: jis tapo virtuoziškumo platforma jauniesiems atlikėjams, suteikiantis galimybę išbandyti jėgas ir parodyti savo meistriškumą.“

Prof. Mūza Rubackytė apie konkursą „Lisztofonija“ ir jo paskyrimą fortepijono muzikos genijui F. Lisztui sako: „Tai mano, mūsų tikslas – skleisti žinią apie šią išskirtinę ir visapusišką asmenybę. Liszto kelrodės žvaigždės šviesa tebežadina mumyse nuostabą, susižavejimą, dvasios jautrumą. Ryškiai šviečianti šalyse, kur jis gyveno – Vengrijoje, Austrijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Šveicarijoje, pas mus ji žiba dar ne visomis briaunomis. Ir aš nepaliaujamai užduodu klausimą: „Ar mylite Lisztą? Jei ne, tai kokio nemylite? Aistringo romantiko – religingo pranciškono? Fenomenalaus virtuozo – gilaus vėlyvojo romantizmo kompozitoriaus?..“ Liszto kūrybos atlikėjai ir tyrinėtojai skiria visą savo gyvenimą jo neaprėpiamam palikimui, bet vieno gyvenimo nepakanka aprėpti Liszto daugiabriaunės kūrybos, jo laiškų, straipsnių, knygų analizei, atskleisti jo kaip žmogaus, pianisto, dirigento, pedagogo gyvenimo. Ką lietė Liszto ranka, tas tapdavo auksu.”

Prof. M. Rubackytė tik ką grįžo iš dviejų savaičių įtemptų gastrolių Budapešte, kurių metu tarp kitų projektų buvo F. Liszto 210-osioms gimimo metinėms skirto festivalio atidarymas ir meistriškumo kursai F. Liszto muzikos akademijoje. „Lisztofonija“ taip pat skiriama kompozitoriaus sukakčiai: „Džiaugiuosi, kad mūsų konkursas nežiūrint sudėtingų visų mūsų išgyventų metų įgavo dar didesnį svorį. Apie tai kalba dalyvių skaičius ir jų lygis, rėmėjų susidomėjimas.“

Trečiajame „Lisztofonijos“ pianistų kokurse varžysis Jonas Benjaminas Balsys (LMTA), Natanas Bairakas (Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademija), Petro Bondar (Ukraina, VDU MA), Vardan Gyodakyan (Armėnija, VDU MA absolventas), Monika Mašanauskaitė (Vienos menų universitetas, LMTA absloventė), Medeinė Mickevičiūtė (Estijos muzikos ir teatro akademija, LMTA absolventė), Simonas Poška (Hanoverio aukštoji muzikos, teatro ir medijų mokykla), Anastasija Šumskaitė (LMTA), Olena Rozhestvenna (Ukraina, VDU MA), Airinė Taučaitė (LMTA).

Konkurso perklausos vyks spalio 28 d. LMTA Didžiojoje salėje nuo 10.30 val., 18 val. – apdovanojimų ceremonija ir laureatų GALA koncertas. Įėjimas laisvas, tačiau reikia turėti galimybių pasą. Spalio 29 d. Paliesiaus dvare vyks atviri publikai prof. M. Rubackytės meistriškumo kursai „Lisztofonijos“ laimėtojams (registracija žiūrovams tel. +370 626 82 760, el. paštu info@paliesiausdvaras.lt). Spalio 30 d. Paliesiaus dvare rengiamas laureatų koncertas, kuriame taip pat skambins Mūza Rubackytė ir Eglė Andrejevaitė, programoje – F. Liszto kūriniai.

Pagrindinis konkurso „Lisztofonija“ prizas – profesionalus garso ir vaizdo įrašas, kurį atliks „Mama Studios“ garso režisierius, konkurso rėmėjas Arūnas Zujus ir vaizdo režisierė Agnė Marcinkevičiūtė (įrašai bus daromi spalio 31 d. LMTA Didžiojoje salėje). Taip pat laureatai gaus pinigines asociacijos „Lisztuania“ premijas, prizinis fondas – 600 Eur. Papildomi prizai pasirinktam dalyviui: Jono Žiburkaus prizas – 300 Eur, prof. Mūzos Rubackytės šeimos įsteigtas „Mūzų“ prizas – 300 Eur.  

LMTA informacija 
2021 10 26

2021.10.25

Dėl Covid-19 prevencijos

Gerbiamieji Lietuvos muzikos ir teatro akademijos bendruomenės nariai, primename, kad visose LMTA erdvėse Vilniuje ir Klaipėdoje privalu laikytis Covid-19 prevencijos priemonių, iš kurių svarbiausios:

 • patalpose dėvėti apsaugines veido kaukes,
 • turėti galimybių pasą.

Studijos Akademijos patalpose vykdomos kontaktiniu ir mišriuoju būdu, neribojant kontaktinio darbo laiko, tačiau laikantis saugumo reikalavimų. 

Vadovaujantis 2021 m. spalio 4 d. LMTA rektoriaus įsakymu Nr. 90-VĮ bei 2020 m. vasario 26 d. priimtu Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu studijų veiklos organizuojamos taip:

 • praktiniai individualūs užsiėmimai ir praktiniai užsiėmimai su mažomis studentų grupėmis vykdomi kontaktiniu būdu; 
 • LMTA patalpose leidžiama studentų praktinių individualių studijų dalykų saviruoša ir studentų saviruoša mažomis grupėmis; 
 • asmenys kontaktinių užsiėmimų vykdymo vietose uždarose patalpose yra įpareigoti dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ir kitas priemones), kurio priglunda prie veido ir visiškai dengia nosį ir burną*; 
 • teorinių grupinių užsiėmimų organizavimas bei studentų ir dėstytojų saugumo užtikrinimas pavestas fakultetų dekanams;
 • kontaktinėje veikloje gali dalyvauti tik tie asmenys, kurie atitinka Galimybių paso kriterijus, arba kuriems profilaktinis tyrimas Covid-19 ligai (koronaviruso infekcijai) diagnozuoti atliekamas ne dažniau kaip kas 7 dienas ir ne rečiau kaip kas 10 dienų nuo paskutinio tyrimo atlikimo. 

* Kaukių leidžiama nedėvėti veiklų, kurių negalima atlikti būnant su kauke, vykdymo metu. Taip pat neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei (rekomenduojama dėvėti veido skydelį). 

Informacija apie vakcinavimą Vilniuje: https://vakcina.vilnius.lt/
Informacija apie vakcinavimą Klaipėdoje: http://www.vakcinavimasklaipedoje.lt/.

LMTA infrastruktūros direktorius įpareigotas užtikrinti LMTA darbuotojų ir studentų, dirbančių ar besimokančių LMTA patalpose, asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi ir kitas būtinas visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygas, jų priežiūrą ir kontrolę. 

2021 10 25 

 

2021.10.19

Kvietimas Jaunųjų tyrėjų konferencijai „Praktikos ir teorijos suktinis“

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Muzikologijos katedra kviečia teikti paraiškas Jaunųjų tyrėjų konferencijai „Praktikos ir teorijos suktinis“, skirtai etnomuzikologės doc. Zitos Kelmickaitės jubiliejui.

Konferencija vyks gruodžio 8  d., 10 val. LMTA Centrinių rūmų Juozo Karoso salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius).

Konferencijos tikslai:

 • skatinti studentų dalyvavimą mokslinėje veikloje, pristatyti savo tyrimus rezultatus; 
 • suteikti studentams dalyvavimo konferencijose praktinių įgūdžių ir papildomų žinių; 
 • skatinti domėtis  kolegų veikla bei tarpusavio bendradarbiavimo galimybėmis.

Konferencijos pranešimų tematikos sritys:

 • muzikos istorija ir teorija; 
 • etnomuzikologija; 
 • teatro ir kino tyrimai;
 • taip pat laukiami laisvos tematikos pranešimai.

Konferencijos dalyviai: Muzikos teorijos ir kritikos, Muzikos studijų, Meno teorijos, Scenos ir kino menų istorijos ir teorijos bakalauro III, IV kursų ir magistro I, II kursų  studentai, taip pat kviečiami dalyvauti kitų aukštųjų mokyklų studentai ir jaunesni kolegos, norintys pasidalinti savo moksliniais atradimais.

Pranešimai gali būti rengiami remiantis tyrimais, atliktais rašant kurso ir baigiamuosius darbus.

Planuojama pranešimo trukmė – 15 min., diskusijoms ir klausimams – 5 min. Auditorijoje bus visa multimedijos įranga ir kompiuteris, galimybė pristatyti skaidres, garso ir vaizdo įrašus.

Vertinimas ir paskatinimai: pranešimus vertins komisija, sudaryta iš LMTA Muzikologijos, Etnomuzikologijos, Meno istorijos ir teorijos  katedrų dėstytojų ir doktorantų. Geriausi pranešimai bus apdovanoti diplomais ir atminimo dovanomis.

Pranešimų pavadinimų ir anotacijų (iki 150 žodžių) laukiame iki lapkričio 8 d. elektroniniu paštu laima.budzinauskiene@lmta.lt

Konferenciją organizuoja LMTA Muzikologijos katedra. Atsakingas asmuo – doc. dr. Laima Budzinauskienė.

2021 10 19

2021.10.18

Etnomuzikologų ekspedicija Kupiškio krašte

Kiekvienais metais LMTA Etnomuzikologijos katedros studentai bobų vasaros (auksinio rudens) metu vyksta į tautosakinę ekspediciją, kurios metu lanko pasirinkto krašto vietinius gyventojus, užrašo tradicines dainas, šokius, žaidimus, instrumentinę muziką bei įvairius pasakojimus.

Šiais metais ekspedicijai pasirinkta ypatinga vieta – Kupiškio kraštas, kuris nuo seno garsėja gražiomis dainomis, sutartinėmis ir ypač – nūdien sparčiai nykstančia išskirtine tarme. Didelę dalį kupiškėnų tradicinės muzikos „perliukų“ yra pateikę garsieji Puponių, Šimonių ir Naivių etnografiniai ansambliai. Nemažiau reikšmingas ir Kupiškio etnografinio liaudies teatro pastatytas spektaklis, kurio pagrindu 1971 m. buvo sukurtas filmas „Senovinės kupiškėnų vestuvės“ (rež. Eugenijus Šalčius). Šis filmas ir šiandien jaunąjai kartai leidžia susipažinti ne tik su senaisiais kupiškėnų vestuvių papročiais, bet ir su šio krašto tradicinio folkloro „aukso fondu“!

Nors negailestingai lekia laikas, senoji karta ypač šiuo pandemijos laikotarpiu sparčiai iškeliauja Anapilin, tačiau šių metų ekspedicijos radiniai jaunųjų tautosakos rinkėjų tikrai nenuvylė. Etnomuzikologams Kupiškio apylinkėse pavyko rasti tiek buvusių ar esamų etnografinių ansamblių narių, tiek vadinamųjų kaimo „grynuolių“, kurių autentiškumas ir paprastumas palieka neišdildomą įspūdį. Susidūrę su įvairiomis pateikėjų gyvenimų istorijomis, ekspedicijos dalyviai išsinešė ne tik jų jaunystės dainas, šokius ar žaidimus, bet ir gilesnį suvokimą apie gyvenimiškas ir kultūrines vertybes: kuo gyveno ankstesnės kartos, kas joms buvo svarbu, jų požiūris į dainas, šokius ir muziką, kaip auklėjo savo vaikus ir t. t. Šiltai ir svetingai priimti studentai galėjo klausytis, kaip pateikėjai gegužinėse „vakaruodavo“, „gyvočvakary“ (mergvakaryje) šokdavo, o jei kokia daina jau „nuo razumo nuvėjusi“, tai mielai dalinosi ypatingo kupiškėniško aviečių kompoto receptu ar pasakojo įdomias istorijas kaip, pavyzdžiui, visos „zenkos“ (jaunos merginos) susirinkdavo paklausyti geriausiai dainuojančių kaimo bernų ir kt.

Tarp ekspedicijos dalyvių buvo nemažai aukštaičių, tačiau perprasti kupiškėnų tarmę, kuri yra rytų aukštaičių patarmės dalis, buvo nemenkas iššūkis. Ši tarmė, iš kitų aukštaičių patarmių, išsiskiria vadinamuoju dadininkavimu (ne duktė, bet dukta) ir rotininkavimu (ne ratas, bet rotas). Daugelis ekespedicijoje aplankytų pateikėjų buvo gerai išlaikę vietinę tarmę, tad jauniesiems folkloro rinkėjams rūpėjo ir patiems pabandyti ja kalbėti, o „nusivakaravus“ – su šypsena būti pataisytiems.

Nors Etnomuzikologijos katedros studentai kupini įspūdžių laimingi grįžo namo, tačiau jų darbas dar nebaigtas. Jaunieji etnomuzikologai jau tvarko užfiksuotą medžiagą, kuri nuguls Mokslo centro Etnomuzikologijos skyriaus Muzikinio folkloro archyve, mokosi užrašytų gražiausių dainų, instrumentinių kūrinių bei planuoja parengti virtualią ekspedicijos Kupiškio krašte refleksiją.

Ekspedicija vyko rugsėjo 29–spalio 3 d. Ekspedicijai vadovavo Etnomuzikologijos katedros asist. Lijana Šarkaitė-Viluma. 

Aušrinė Lasytė
Etnomuzikologijos katedros BII kurso studentė 
2021 10 18

Lijanos Šarkaitė-Vilumos, Luko Simsono, Alpo Mulevičiaus nuotraukos: 

 

2021.10.18

Vyks Tarptautinė muzikologų konferencija apie muzikos signifikaciją

Lietuvos muzikos ir teatro akademija ir Lietuvos kompozitorių sąjungos Muzikologų sekcija spalio 21–23 d. rengia tarptautinę konferenciją „Muzikos signifikacijų tipologijos: retrospektyva ir perspektyva“. 

Konferencija vyks LMTA Juliaus Juzeliūno erdvinio garso sferoje (Gedimino pr. 42, Vilnius), o taip pat bus transliuojama tiesiogiai internetu per tv.lmta.lt. Bus galimybė konferencijoje dalyvauti nuotoliniu būdu per Zoom platformą

Konferencijos programa

Muzikos signifikacija, arba muzikos reikšmių problematika, procesai ir rezultatai – nuolatinis muzikologų, kompozitorių, semiotikų bei filosofų domėjimosi ir tuo pačiu – bandymų įsprausti ją į klasifikuotas kategorijas objektas. Atsigręžiant į tokių klasifikacijų istoriją ir numatant poreikį jas persvarstyti, konferencijos tematika skiriama muzikos signifikacijos ir tipologijų sąveikos teorinio ir praktinio diskursų svarstymui.

Galima teigti, jog rašytiniai muzikologijos tekstai kilo iš abstrahuojamų reiškinių signifikacijos ir tolesnės jų sisteminimo praktikos. Aristoxenus Elementa harmonica išskyrė tris bazinius gènē. Boethius De musica diferencijavo musica instrumentalis rūšis. Johanneso de Groche’o, Johanno Matthesono, Johanno Nikolaus Forkelio muzikos sistematikos ne tik įvardijo naujas muzikos rūšis, bet ir iškėlė fundamentalias muzikos kategorijas (žanras, stilius ir pan.). Daugelio muzikos fenomenų pažinimo kelias rėmėsi signifikacijos rezultatų kategorizavimo bei sisteminimo procesu.

Kaip tyrimo metodai ir muzikos teorinės epistemologijos dalis, signifikacijų tipologijos buvo pripažintos nuo pat teorinės muzikologijos pradžios ir neatsitiktinai išsaugojo reikšmingą vietą XX a. pabaigos – XXI a. pradžios muzikologų, etnomuzikologų, populiariosios muzikos tyrėjų ar muzikos semiotikų – nuo Philipo Taggo, Simono Fritho, Franco Fabbri ar Fabiano Holto iki Heinricho Besselerio, Carlo Dahlhauso, Helga’os de la Motte-Haber, Mieczyslawo Tomaszewskio ir kitų – tyrimuose. Signifikacijų tipologizavimas kaip pažinimo metodas nėra devalvuotas ir šiuolaikiniame moksle, tačiau kyla poreikis renovuoti požiūrį į muzikos fenomenų kategorizavimo bei sisteminimo procesus.

Šia konferencija siekiame atnaujinti požiūrį į muzikos signifikacijos procese taikomas sąvokas, terminus ar kategorijas, taip pat – konceptualizuoti muzikos fenomenų klasifikavimo praktikas. Konferencijos dalyviai gvildens įvairių muzikos reikšmių ir reiškinių sisteminimo aspektus: aptars juos kaip mokslo filosofijos problemą, kels kriterijų klausimus, pateiks individualius požiūrius, analizuos istorinių ar šiuolaikybės praktikų atvejus bei siūlys sisteminimo perspektyvos prielaidas.

Tikimės, kad šis tarpdalykinis ir hibridinis renginys tiek pačioje Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, tiek ir transliuojamas internetu taps vaisingų muzikologinių diskusijų terpe.

Konferencijos organizatorių informacija 
2021 10 18

2021.10.14

Įvyko trišalis mažo vėlavimo audiovizualinės sistemos „LoLa“ koncertas

Spalio 13 d. Vilniaus universiteto Mažojoje salėje įvyko trišalis mažo vėlavimo audiovizualinės transliacijos sistemos LoLa koncertas, kuriame greta atlikėjų iš Estijos ir Latvijos dalyvavo ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentai kontrabosininkai Samanta Ignatjeva ir Gediminas Zamulskis.

Koncertas buvo surengtas spalio 13-14 d. organizuojamos konferencijos, skirtos Lietuvos mokslo ir studijų kompiuterių tinklo LITNET 30-mečiui, metu ir tapo jos pagrindiniu akcentu. Naudojant mažo vėlavimo audiovizualinės transliacijos sistemą LoLa, vienu metu iš trijų kraštų susijungę į vieną ansamblį muzikavo Estijos muzikos ir teatro akademijos, Latvijos Jazepo Vytuolo muzikos akademijos bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijos atlikėjai.

Nuotoliniu būdu grojusį ansamblį sudarė estų pianistas Reet Ruubel, Latvijos muzikos akademijos studentas Andrejs Jegorovs (smuikas) ir LMTA kontrabosininkai Samanta Ignatjeva ir Gediminas Zamulskis. Jie atliko Pēterio Plakidžio „Burleską“ ir Giovanni Bottesini Variacijas „Ler cor piu non mi sento“ tema bei Elegiją Nr. 1.

Pirmuosius pasaulyje trišalius bandymus LoLa kūrėjai Italijoje pradėjo 2020 m. Lietuvos muzikos ir teatro akademija su nuotolinio muzikos mokymo ir atlikimo technologijomis dirba nuo 2011 m., su LoLa sistema – nuo 2018 m., pasitelkus LITNET specialiai šiai veiklai suteiktą 10 Gbit spartos liniją ir specializuotą įrangą. Pirmasis trišalis improvizacinės muzikos koncertas Baltijos ir Šiaurės šalių regione įvyko šių metų balandžio mėnesį.

Koncerto įrašas

2021 10 14 

2021.10.12

Šv. Luko klubo paskaita „Krikščionybė – tarp žemės ir dangaus“

Šv. Luko klubas – tai Vilniaus dailės akademijos ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos tikinčiųjų studentų, dėstytojų bei alumnų bendruomenė. Verčiame puslapį ir su džiaugsmu skelbiame naujo Šv. Luko klubo sezono atidarymą!

Sezoną atidarysime ilgai laukta Vytauto Didžiojo universiteto Katalikų teologijos fakulteto dekano dr. Beno Ulevičiaus paskaita „Krikščionybė – tarp žemės ir dangaus“. Paskaitoje B. Ulevičius dalinsis įžvalgomis apie aktualų šiuolaikinės komunikacijos modelį. Kas yra šis ypatingas, autentiškas ryšys, leidžiantis susijungti dangui ir žemei – ir kur jo ieškoti?

Paskaita vyks spalio 15 d., penktadienį, 18.30 val. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos II rūmuose, 219 – Amfiteatro – auditorijoje (Vilniaus g. 6–2, įėjimas iš Tilto g. pusės). 

Paskaitoje dalyvavimas galimas tik su išankstine registracija ir Galimybių pasu, paskaitos metu privaloma dėvėti kaukę.

Registracijos nuoroda 

Jeigu kyla klausimų, galite kreiptis į mus per Facebook paskyrą Šv. Luko klubas arba el. paštu sv.lukoklubas@gmail.com.

LMTA kapelionas kun. Dovydas Grigaliūnas 
2021 10 12

2021.10.11

Tarptautinis Lietuvos kompozitorių kamerinės muzikos atlikimo konkursas

Kvietimas teikti paraiškas! Gruodžio 4 d. 10 val. LMTA Didžiojoje salėje vyks XX tarptautinis Lietuvos kompozitorių kamerinės muzikos atlikimo konkursas, skirtas kompozitoriaus, profesoriaus Vytauto Barkausko 90-osioms gimimo metinėms. 

Paraiškų laukiama iki 2021 m. lapkričio 12 d. 

Konkurso sąlygos

Lietuvos kompozitorių kamerinės muzikos atlikimo konkurso ištakos – 1999 m. surengtas Lietuviškos kamerinės muzikos atlikimo konkursas kompozitoriaus, ilgamečio Valstybinės konservatorijos (dabar LMTA) Kompozicijos katedros vedėjo, prof. Eduardo Balsio 80-mečio minėjimo proga. Konkurso tikslai – propaguoti Lietuvos kompozitorių kamerinę muziką, puoselėti jos atlikimą, skatinti kamerinių ansamblių dalyvių profesinį tobulėjimą.

Pasak konkurso iniciatorės ir ilgametės organizacinio komiteto pirmininkės prof. Dalios Balsytės, konkursas skatina Lietuvos kompozitorių kamerinės muzikos studijas, inspiruoja retai atliekamų kamerinių kūrinių atlikimą ir naujų kamerinės muzikos kūrinių atsiradimą. Jis pozityviai veikia LMTA kamerinių ansamblių studijų kokybę, nes skatina studentų kūrybiškumą ir konkurencingumą. Tarp konkurso laureatų – tokie šiandien žinomi kolektyvai, kaip Kauno styginių kvartetas, trio „Claviola“, styginių kvartetas „Mettis“, „Twenty Fingers Duo“, fortepijoninis trio „Meta“ ir kiti ansambliai.

Konkurso žiuri pirmininkauja žymūs pedagogai iš užsienio aukštųjų mokyklų, konkurse taip pat kviečiami dalyvauti užsienio aukštųjų muzikos mokyklų kameriniai ansambliai. 

2021 10 11 

2021.10.07

Muzika iš paslapties, tylesnės už tylą…

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorės, muzikologės dr. Rūtos Stanevičiūtės tekstas in memoriam Broniui Kutavičiui (1932 09 13–2021 09 29). Bronius Kutavičius buvo vienas reikšmingiausių XX-XXI a. lietuvių kompozitorių, drauge jis buvo Mokytojas, tiesiogiai ir netiesiogiai padaręs įtaką daugeliui jaunesnės kartos kompozitorių. 1984–2000 m. jis dėstė mūsų Akademijoje, taip pat 1975–2000 m. – M. K. Čiurlionio menų mokykloje.

Rūta Stanevičiūtė
„7 meno dienos“, Nr. 31, 2021-10-08

Išėjo Bronius Kutavičius… Per Dievo tarnui atseikėtą ilgą amžių tiek pakylėtų žodžių ištarta apie kūrėją ir žmogų, kad neišvengsi pasikartojimo ir pasijusi bežodė. Kutavičius nemėgo, tiesiog nekentė patetikos, tad turbūt jį įžeisčiau tokią akimirką vardindama nuopelnus ir garbes. O ir kas pasvertų, kas anuomet turėjo didesnę vertę – valstybinis apdovanojimas ar nonkonformistams padrąsinti Osvaldo Balakausko įsteigta 4 rublių 99 kapeikų vertės „Obuolio premija“.

Teisėtai Kutavičius gretinamas su Čiurlioniu: mūsų tautinės muzikos konstantos įkvėpė modernios lietuvių muzikos revoliucijas dviejų amžių – ilgojo XIX a. ir trumpojo XX a. – saulėlydyje. Gęstant vėlyvojo romantizmo egzaltacijai Čiurlionis atvėrė lietuvių muzikos ateities viziją, tapusią tvirtu pamatu ir permainų varikliu. Vėlyvojo sovietmečio stagnacijos metais Kutavičius radikaliai atmetė išvėsusį fasadinės kultūros patosą ir suteikė naujos energijos lietuvių muzikos atsinaujinimui.

Paradoksalu, tačiau gimtinės muzikos pasaulyje Kutavičius buvo mąstomas kaip atsiradęs Lietuvos mene tarsi iš niekur. Kompozitoriaus ryšio su muzikine dirva neapibrėžtumą taikliai dar 1988 m. nusakė Balakauskas: „Daugumą menininkų, kad ir apytikriai, vis dėlto galima iš kažko „išvesti“. Skriabinas – iš Chopino ir Wagnerio, Čiurlionis (muzikas) – iš Wagnerio ir Skriabino, Messiaenas – iš Debussy, iš „Indijos“ ir iš paukščių. Bet iš ko kilo Kutavičiaus muzika? Aš jį pažįstu 30 metų, bet nežinau, kokį kompozitorių jis mėgsta, ar yra toks. Svarbiausia – aš nematau kompozitoriaus nei „iš pasaulio“, nei iš Lietuvos, kurių įtaką Kutavičiui galėčiau paliudyti. O gal Kutavičius iš Nieko? Tai yra iš tos Sigito Gedos metaforos, kuri turbūt reiškia ir mūsų gamtą, ir senuosius dievus, ir kasdienybę – tiek daug, kad ir neaprėpsi kitu žodžiu“ (Osvaldas Balakauskas, Būdas Kutavičiaus, Kultūros barai, 1988, Nr. 6, p. 9).

Kutavičius vėlai atėjo į muziką – tik paauglystėje pradėjo jos mokytis, o pirmąsias ryškesnes kompozicijas sukūrė tuo metu, kai jo bendraamžiai – Vytautas Barkauskas, Feliksas Bajoras, Vytautas Montvila ir kiti – jau drebino muzikos scenas kaip novatoriai ir sovietinės doktrinos taisyklių laužytojai. Skaityti toliau 

2021 10 07

Renginiai

2021/10/28 - 2021/10/30

KONKURSAS PIANISTAMS „LISZTOFONIJA-3“ 

2021 m. spalio 28 d., ketvirtadienį, 10.30 val. 

LMTA Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius)

KONKURSAS PIANISTAMS „LISZTOFONIJA-3“. 210-osioms Ferenco Liszto gimimo metinėms

18.00 val. Apdovanojimų ceremonija ir laureatų koncertas

Bendraorganizatorius: Lietuvos Ferenco Liszto asociacija „LiSZtuania“

KONKURSO NUOSTATAI 

* Įėjimas laisvas. Vyresni nei 6 metų asmenys privalo dėvėti nosį ir burną dengiančią apsaugos priemonę (veido kaukę, respiratorių ar kt.). Į renginius įleidžiami tik Galimybių pasą turintys žiūrovai.


2021 m. spalio 29 d., penktadienį, 19 val.

Paliesiaus dvare (Dvaro g. 7, Paliesiaus kaimas, Mielagėnų seniūnija, Ignalinos rajonas)

PROF. MŪZOS RUBACKYTĖS MEISTRIŠKUMO KURSAI KONKURSO LAIMĖTOJAMS

Meistriškumo kursai publikai atviri ir nemokami. Registracija žiūrovams: +370 626 82 760, info@paliesiausdvaras.lt


2021 m. spalio 30 d., šeštadienį, 16 val. 

Paliesiaus dvare (Dvaro g. 7, Paliesiaus kaimas, Mielagėnų seniūnija, Ignalinos rajonas)

LAUREATŲ KONCERTAS

Taip pat koncerte dalyvauja konkurso globėja profesorė Mūza Rubackytė, Lisztofonijos idėjos autorė ir kuratorė, pianistė Eglė Andrejevaitė

Programoje: F. Liszto kūriniai 

Bilieto kaina 20–35 Eur.

Daugiau informacijos: www.paliesiausdvaras.lt

2021/10/28 - 2021/10/30

LMTA Simfoninio orkestro koncertas

2021 m. spalio 28 d., ketvirtadienį, 18 val. 
Anykščių menų inkubatoriuje – menų studijoje (J. Biliūno g. 53, Anykščiai) 

2021 m. spalio 29 d., penktadienį, 18.30 val. 
Nacionalinio muziejaus – LDK Valdovų rūmų Didžiojoje renesansinėje menėje (Katedros a. 4, Vilnius) / Uždaras renginys, įėjimas su pakvietimais / Tiesioginė transliacija per tv.lmta.lt

2021 m. spalio 30 d., šeštadienį, 18 val. 
LMTA Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius)

LMTA SIMFONINIO ORKESTRO KONCERTAS 

Skirtas Lietuvos ir Šiaurės šalių diplomatinių santykių užmezgimo 100-mečiui ir atkūrimo 30-mečiui

Atlikėjai:
LMTA simfoninis orkestras (meno vadovas – doc. Martynas Staškus) 
Dirigentas – Sasha Mäkilä (Suomija) 

* Spalio 29 d. taip pat dalyvauja LMTA Mišrus choras (vadovas ir dirigentas doc. Gintautas Venislovas, chormeisteris lekt. dr. Linas Balandis). 

Programoje: J. M. Kraus, B. H. Crusell, E. Grieg, C. Nielsen, J. Sibelius, L. Grøndahl, Z. Bružaitė, D. Bagurskas

Projekto partneriai: Švedijos, Suomijos, Danijos, Norvegijos, Islandijos ambasados Lietuvoje, Šiaurės ministrų tarybos biuras 

* Į spalio 30 d. renginį LMTA Didžiojoje salėje įėjimas laisvas. Vyresni nei 6 metų asmenys privalo dėvėti nosį ir burną dengiančią apsaugos priemonę (veido kaukę, respiratorių ar kt.) ir turėti Galimybių pasą. 

2021/10/28

TRUMPAMETRAŽIŲ PAJŪRIO 2021 FILMŲ PERŽIŪRA

2021 m. spalio 28 d., ketvirtadienį, 18 val.

LMTA Balkono teatre (Gedimino pr. 42, Vilnius)

TRUMPAMETRAŽIAI PAJŪRIO FILMAI 2021

Kūrybinių kino dirbtuvių „Vasaros MEDIA studija: Lokacijos įkvepia!“ ir „Nordbaltic Incubator: dokumentinė Klaipėda“ sukurtų trumpametražių filmų peržiūra.

* Vyresni nei 6 metų asmenys privalo dėvėti nosį ir burną dengiančią apsaugos priemonę (veido kaukę, respiratorių ar kt.). Renginiuose gali dalyvauti tik asmenys turintys Galimybių pasą.  

2021/10/28

DŽIAZO IR POPULIARIOSIOS MUZIKOS KONCERTAS KLAIPĖDOJE

2021 m. spalio 28 d., ketvirtadienį, 18 val. 

Muzikos klube JAZZPILIS (Pilies g. 6, Klaipėda)

LMTA KLAIPĖDOS FAKULTETO DŽIAZO IR POPULIARIOSIOS MUZIKOS PROGRAMOS STUDENTŲ IR DĖSTYTOJŲ KONCERTAS

Studentai:
Gytis Girdauskas (trombonas)
Kristina Gurauskait
ė (vokalas)
Aust
ėja Naugžemytė-Jankauskaitė (vokalas)
Žyginta Jašinskait
ė (vokalas)
Kistina Kasperaityt
ė (vokalas)
Saul
ė Rimkevičiūtė (vokalas)
Deividas Skridaila (bosin
ė gitara)
Gintar
ė Tumaitė (saksofonas)
Donatas Vizgaudis (saksofonas)

Dėstytojai:
Steponas Januška (vokalas)
Arnas Mikalk
ėnas (bosinė gitara)
K
ęstutis Sova (saksofonas)
Valdas Surdokas (trombonas)
Algis Kilis (saksofonas)

Akompanuoja:
Arnoldas Jank
ūnas (klavišiniai)
Via
česlav Krasnopiorov (mušamieji)
Arnas Mikalk
ėnas (mušamieji)
Karolis Žioltikovas (gitara)

* Vyresni nei 6 metų asmenys privalo dėvėti nosį ir burną dengiančią apsaugos priemonę (veido kaukę, respiratorių ar kt.). Įleidžiami tik Galimybių pasą turintys žiūrovai.

2021/11/04

VAKARAS PRANO TAMOŠAIČIO (1931–2007) JUBILIEJUI PAMINĖTI

2021 m. lapkričio 4 d., ketvirtadienį, 18 val. 

LMTA Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius)

VAKARAS, SKIRTAS BIRBYNININKO PRANO TAMOŠAIČIO (1931–2007) JUBILIEJUI PAMINĖTI

Dalyvauja:
prof. Eduardas Gabnys
prof. Vytautas Tetenskas
kompozitorius Anatolijus Lapinskas
publicist
ė muzikologė dr. Daiva Tamošaitytė

Atlikėjai:
prof. Vytautas Juozapaitis
Zita Martinavi
čiūtė
doc. Egidijus Ališauskas
Ram
ūnas Strolis
Konradas Jamontas
Renatas Jaraminas
Arvydas Jankus

„Sutartinės“ atlikėjai:
Jolanta 
Čibinskienė
Kristina Kupryt
ė
Darut
ė Pilibavičienė
Sonata Zavadskyt
ė

Vakarą veda muzikologas Vaclovas Juodpusis.

* Vyresni nei 6 metų asmenys privalo dėvėti nosį ir burną dengiančią apsaugos priemonę (veido kaukę, respiratorių ar kt.). Į renginį įleidžiami tik Galimybių pasą turintys žiūrovai.