Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Stojantiesiems Studentams Darbuotojams

Naujienos

2020.07.17

Dėl koronaviruso infekcijos plitimo prevencijos

Vasaros atostogos daugelį iš mūsų vilioja kelionių į užsienį galimybėmis. Koronaviruso (COVID-19) infekcijos plitimas Lietuvoje šiuo metu sėkmingai valdomas, tačiau situacija nuolat keičiasi ir verčia mus laikytis nustatytų saugumo reikalavimų.

Rūpindamiesi visų mūsų sveikata primename, kad asmenims, atvykstantiems į Lietuvos Respubliką iš koronaviruso paveiktų šalių, yra privaloma 14 dienų izoliacija. Visi asmenys, grįžę arba atvykę iš šalių, įtrauktų į COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) paveiktų šalių sąrašą, per 24 valandas nuo grįžimo ar atvykimo į Lietuvos Respubliką, privalo užsiregistruoti Nacionaliniame visuomenės sveikatos centre prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC).  Išimtys dėl registracijos nėra taikomos.

Šalių sąrašai, iš kurių grįžus izoliacija yra privaloma ir šalių, iš kurių atvykus į Lietuvą izoliacija nereikalinga, nuolat atnaujinami. Atkreipiame dėmesį, kad abu valstybių sąrašai skelbiami kiekvieną penktadienį, atsižvelgiant į epidemiologinius rodiklius. Jie paprastai galioja vieną savaitę, todėl nusprendusius keliauti maloniai prašome sekti naujausią šioje skiltyje talpinamą informaciją:

Aktuali informacija grįžtantiems ir atvykstantiems į Lietuvą.

Jeigu atsitiktų taip, kad privalomos 14 dienų izoliacijos laikotarpis tęsiasi jau pasibaigus Jūsų atostogoms, maloniai prašome informuoti apie tai Personalo skyrių ir tiesioginį savo vadovą.

Būkime sveiki ir elkimės atsakingai

2020 07 16

2020.07.13

Paskelbta Vienos deklaracija dėl meninių tyrimų

Tarptautinėje erdvėje paskelbtas naujas strateginis dokumentas – Vienos deklaracija, skirta propaguoti visapusišką meninių tyrimų pripažinimą ir plėtrą Europoje.

Dokumentas buvo pradėtas rengti prieš daugiau kaip metus – siekdami padidinti meninių tyrimų matomumą ir formalų pripažinimą įvairiose šalyse bei mokslo finansavimo institucijose, jėgas suvienijo šioje srityje veikiantys tarptautiniai tinklai ir lyderiaujančios organizacijos. Į darbo grupę, rengiant dokumentą, buvo pakviesta ir LMTA meninių tyrimų ir atlikimo studijų platformos HARPS įkūrėja, Europos muzikos meninių tyrimų platformos darbo grupės narė prof. dr. Lina Navickaitė-Martinelli. Vienos deklaracija, bendrai pasirašyta tokių organizacijų kaip AEC, Cilect / GEECT, Culture Action Europe, Cumulus, EAAE, ELIA, EPARM, EQ-ARTS, MusiQuE ir SAR, yra pirmasis toks jungtinis dokumentas ir pirmasis žingsnis įgyvendinant užsibrėžtą strategiją. 

Vienna Declaration on Artistic Research

2020 07 13

 

2020.06.23

Stojamiesiems egzaminams artėjant

Stojančiųjų dėmesiui! Naudinga informacija registruojantis stojamiesiems egzaminams. 


Reikalavimai stojantiems į pirmosios (bakalauro) pakopos Muzikos atlikimo (specializacijos – akordeonas, choro dirigavimas, chorvedyba ir vargonininkavimas, dainavimas, dirigavimas pučiamųjų orkestrui, dirigavimas simfoniniam orkestrui, džiazas, džiazo ir populiarioji muzika, fortepijonas, klavesinas, liaudies instrumentai, miuziklas, pučiamieji ir mušamieji instrumentai, styginiai instrumentai, vargonai), Muzikos studijų (specializacijos – elektroninė muzika, kompozicija, muzika ir edukacija, muzikinis folkloras, muzikos tyrimai), Šokio subkultūrų, Teatro meno (specializacija – teatro ir renginių režisūra), studijas:

 • užpildę bendrojo priėmimo prašymą LAMABPO sistemoje, turite užpildyti Bakalauro stojamųjų egzaminų, vykdomų nuotoliniu būdu, stojančiojo anketą (https://priemimas.lmta.lt/s/anketa-stojantiesiems-i-bakalaura) ir pateikti stojamojo (-ų) egzamino (-ų) darbus (vaizdo įrašai, rašto darbas, savo sukurtų kompozicijų natos ir kt., pagal stojamojo egzamino reikalavimus) ir motyvacinį laišką, jeigu yra numatyta stojamųjų egzaminų reikalavimuose.

Stojantys į Kino meno bakalauro studijų programos vaizdo režisūros specializaciją:

 • nuorodas į savo stojamuosius darbus turi pateikti el. p. migle.levickiene@lmta.lt likus ne mažiau kaip 10 d. iki stojamojo egzamino. 

Stojantys į antrosios (magistrantūros) pakopos studijas turi užpildyti Prašymą laikyti stojamuosius egzaminus ir dalyvauti konkurse į magistrantūros studijas (https://priemimas.lmta.lt/s/prasymas-stoti-i-magistrantura).

Stojantys į Kino meno (specializacijas – prodiusavimas, vaizdo operatorius, vaizdo režisūra), Kompozicijos (specializacijos – akademinė kūryba ir skaitmeninės technologijos), Meno teorijos (specializacijos – etnomuzikologija, muzikologija, teatrologija ir kinotyra), Meno vadybosMuzikos atlikimo (specializacijos – akordeonas, baroko opera, choro dirigavimas, dainavimas, dirigavimas simfoniniam orkestrui, dirigavimas pučiamųjų orkestrui, džiazas, džiazo ir populiarioji muzika, fortepijonas, kamerinis ansamblis, kamerinis dainavimas, klavesinas, koncertmeisteris, liaudies instrumentai, orkestro muzika, pučiamieji ir mušamieji instrumentai, styginiai instrumentai, šiuolaikinė muzika, vargonai), Teatro meno (specializacija – taikomasis teatras) studijas:

 • prie Prašymo turi pateikti stojamojo(-ų) egzamino (-ų) darbus (vaizdo įrašai, rašto darbas, savo sukurtų kompozicijų natos ir kt.) ir motyvacinį laišką pagal stojamojo egzamino reikalavimus.

Baigusieji pirmosios pakopos studijas LMTA 2020 metais stojamojo egzamino nelaiko (jiems kūrinių įrašų pateikti nereikia), išskyrus stojančius į Muzikos atlikimo magistrantūros studijų programos Baroko operos ir Šiuolaikinės muzikos specializacijas.

Stojantys į Kino meno magistrantūros studijų programos vaizdo operatoriaus, vaizdo režisūros specializacijas nuorodas į savo stojamuosius darbus turi pateikti el. p. migle.levickiene@lmta.lt likus ne mažiau kaip 7 d. d. iki stojamojo egzamino.

Daugiau informacijos https://lmta.lt/lt/stojantiesiems/

2020 06 23 

2020.06.16

„Vasaros media studija 2020“ kviečia registruotis

Lietuvos muzikos ir teatro akademija (LMTA) kartu su Audiovizualinių menų industrijos inkubatoriumi (AMII) kviečia dalyvauti tarptautinėse jauniesiems kino profesionalams ir aukštųjų mokyklų studentams skirtose kūrybinėse kino dirbtuvėse „Vasaros media studija 2020“. 

Dėl sudėtingos situacijos visoje Europoje, tradiciškai vasarą vykstantis projektas šiemet perkeliamas į rudenį ir truks nuo rugsėjo 3 iki 15 d. Atrinkti dalyviai Neringoje kurs trumpametražius filmus, gilins teorines kino žinias ir mainysis tarptautine patirtimi kūrybinėse filmavimo komandose.

„Vasaros media studija“ siekia atkreipti dėmesį  į skirtingus kino kūrimo aspektus, todėl kasmet pasirenkama vis kitas industrijos aspektas. Šių metų tema – „Muzika ir garsas kine“ – leis nuodugniau susipažinti su garso režisieriaus ir kompozitoriaus profesijomis, suprasti kino garso galimybes ir svarbą filmo kūrimo procese. Dalyviai teoriškai ir praktiškai nagrinės kino muzikos ir garso pritaikomumą įvairių žanrų kine, dalyvaus grupiniuose užsiėmimuose, paskaitose, individualiose konsultacijose. Dalyviams paskaitas skaitys ir savo žiniomis dalinsis garso režisierius, „Grammy“ nominantas David Bondelevitch (JAV), Holivudo aktorius ir prodiuseris Zachary Spicer (JAV), prodiuseris Paul Nethercott (JAV), kompozitorius Mantautas Krukauskas (Lietuva).

Į projektą bus pakviesta 30 dalyvių iš skirtingų Europos šalių. Suformavę tarptautines komandas ir padedami dėstytojų profesionalų, dalyviai vystys filmų idėjas, filmuos, montuos trumpametražius filmus, mokydamiesi suderinti kūrybines idėjas ir galimybes jas realizuoti. Dalyvių komandas sudarys režisieriai, scenaristai, operatoriai, garso režisieriai, kompozitoriai, montažo režisieriai, prodiuseriai, aktoriai ir muzikos atlikėjai.

Registracija į „Vasaros media studija“ tęsis iki liepos 10 d. Kūrybinės dirbtuvės vyks anglų kalba.

Platesnę informaciją apie „Vasaros media studiją 2020“, jos temą, dėstytojus bei registracijos formą rasite: http://www.summermediastudio.lt/

Projekto organizatorius – Lietuvos muzikos ir teatro akademija.

Projekto rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Klaipėdos miesto savivaldybė, Neringos miesto savivaldybė, Baltijos-Amerikos Laisvės fondas, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Partneriai: Liudviko Rėzos kultūros centras, Latvijos kultūros akademija, „Studio Nethercott“, „Indiana Filmmakers Network“.

Organizatorių informacija 
2020 06 16 

    

2020.06.12

Keičiasi diplomų teikimo iškilmių laikas ir tvarka

2020 m. birželio 26 ir liepos 2–3 d. rengiamos Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Studijų metų pabaigos ir diplomų teikimo iškilmės. 

Diplomai bus teikiami LMTA bakalaurams ir magistrams.

Atsižvelgiant į viešų susibūrimų ribojimus, skirtingų specialybių absolventai kviečiame į šventę skirtingu laiku. 

Birželio 26 d., penktadienį, 14 val. LMTA Klaipėdos fakulteto Koncertų salėje (K. Donelaičio g. 4, Klaipėda) diplomai bus teikiami KF absolventams. 

Liepos 2 d., ketvirtadienį, 12 val. LMTA Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius) diplomai bus teikiami Teatro ir kino fakulteto Vaidybos ir režisūros katedros, Meno istorijos ir teorijos katedros bei Meno vadybos skyriaus (išskyrus kino prodiuserius) absolventams. 

Liepos 2 d., 14 val. LMTA Didžiojoje salėje diplomai bus teikiami Muzikos fakulteto Dainavimo katedros absolventams.

Liepos 2 d. 16 val. LMTA Didžiojoje salėje diplomus atsiims Akordeono katedros, Fortepijono katedros, Liaudies instrumentų katedros, Vargonų ir klavesino katedros absolventai. 

Liepos 3 d., penktadienį, 12 val. LMTA Didžiojoje salėje laukiami Styginių instrumentų katedros, Kamerinio ansamblio katedros ir Šiuolaikinės muzikos specializacijos absolventai.

Liepos 3 d., 14 val. LMTA Didžiojoje salėje diplomai bus įteikti Pučiamųjų ir mušamųjų instrumentų katedros bei Džiazo katedros absolventams.

Liepos 3 d. 16 val. LMTA Didžiojoje salėje diplomus gaus Choro dirigavimo katedros, Dirigavimo katedros, Etnomuzikologijos katedros, Muzikos teorijos ir istorijos katedrų, Muzikologijos, Kompozicijos katedros absolventai. 

* Kiekvienas diplomantas gali pakviesti du svečius. Prašoma atvykti vėliausiai 15 min. iki renginio pradžios.

2020 06 12 

2020.06.02

Liublianos universitetas išleido LMTA profesorės sudarytą knygą

Liublianos universiteto leidykla ir Menų fakultetas išleido knygą „Mikrotoninė muzika Centrinėje ir Rytų Europoje: istoriniai metmenys ir dabartinės praktikos“ (Microtonal Music in Central and Eastern Europe: Historical Outlines and Current Practices), kurios sudarytojai yra muzikologė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorė dr. Rūta Stanevičiūtė ir Liublianos universiteto profesorius dr. Leon Stefanija.

Knygoje aptariama mikrotoninės muzikos raida Rytų ir Centrinėje Europoje nuo I pasaulio karo iki šių dienų, telkiantis į kompozicijos teoriją ir praktiką.

Tai straipsnių rinktinė, kurioje greta kitų skelbiamos keturių LMTA mokslininkų ir kūrėjų publikacijos: prof. dr. R. Stanevičiūtės straipsnis „Aloiso Hábos mokykla, Jeronimas Kačinskas ir mikrotoninės muzikos Lietuvoje pradžia“ (The Alois Hába School, Jeronimas Kačinskas, and the Beginnings of Microtonal Music in Lithuania), prof. dr. Rimos Povilionienės „Nuo tono infleksijos iki mikrodimensinio glissando: pastabėjimai apie mikrotoninius metodus šiuolaikinėje Lietuvos muzikoje“ (From Tone Inflection to Microdimensional Glissando. Observations on Microtonal Manner in Contemporary Lithuanian Music), Gabrieliaus Simo Sapiegos „Mikrotonalumas post-spektralistiniame kontekste: mikrointervalai Garbrieliaus Simo Sapiegos ir Mārtiņšo Viļumso kompozicijose“ (Microtonality in the Post-spectralist Context. Microintervalics in the Compositions of Gabrielius Simas Sapiega and Mārtiņš Viļums) ir du kompozitoriaus prof. Ryčio Mažylio straipsniai – „Struktūriniai ciklai mano mikrotoninėse kompozicijose“ (Structural Cycles in My Microtonal Compositions) ir „Kuriant mikrotoninę melodiją“ (Composing Microtonal Melody).

Lietuvių straipsniai publikuojami plačiame kitų šalių tyrėjų ir menininkų studijų kontekste. Knygoje rasime  Leono Stefanijos, Tomažo Svete‘s (Slovėnija), Lidijos Ader (Rusija), Milošo Zatkaliko (Serbija), Agustíno Castilla-Ávilos (Ispanija), Zorano Šćekićo (Kroatija), Vlastos Reittererovos ir Lubomíro Spurný (Čekija), Franzo Richterio Herfo (Austrija) ir kitų publikacijas.

Knyga yra laisvai prieinama internete. Straipsnius galima atsisiųsti iš ČIA.

LMTA informacija
2020 06 02

2020.06.01

Kviečiame mokytis LMTA muzikos mokykloje-studijoje

Lietuvos muzikos ir teatro akademija skelbia 2020-2021 m. m. priėmimą į Muzikos mokyklą-studiją. 

Nuo 2020 m. rugsėjo LMTA Muzikos mokykloje-studijoje vaikus ir suaugusiuosius kviečiame mokytis šių specialybių: 

 • Fortepijonas
 • Vargonai (priimami vaikai nuo 12 m. ir suaugusieji nuo 18 m., turintys minimalius grojimo klavišiniais instrumentais pagrindus)
 • Dainavimas (priimami vaikai nuo 12 m. ir suaugusieji nuo 19 m.)
 • Džiazas (dainavimas)
 • Kanklės 
 • Smuikas 

Norinčius dalyvauti priėmime, kviečiame registruotis užpildžius šią elektroninę anketą iki birželio 15 d.

Mokestis už ugdymą:

 • Vaikų (iki 18 m.) muzikinis ugdymas – 2 specialybės ir 2 solfedžio pamokos per savaitę – 50 Eur/mėn.
 • Suaugusių (nuo 18 m.) muzikinis ugdymas – 2 specialybės pamokos ir 1 muzikos kalbos pamoka per savaitę – 85 Eur/mėn. 

Renginiai