Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Stojantiesiems Studentams Darbuotojams

Naujienos

2022.10.03

Karšti įspūdžiai iš „Europäisches Liedforum 2022 Wien“

Rugsėjo 23–25 d. Vienos muzikos ir teatro universitete (Austrija) įvyko „Europäisches Liedforum 2022 Wien“. Šiemet šis tradiciškai kas du metus vykstantis renginys subūrė 35 žymiausius Lied pedagogus iš Europos aukštųjų muzikos mokyklų.

Kolegos iš Vienos, Zalcburgo, Paryžiaus, Liono, Londono, Jeruzalės, Krokuvos ir kitų aukštųjų muzikos mokyklų dalinosi savo pedagogine bei kūrybine patirtimi, dėstymo metodikos įžvalgomis, apžvelgė naujas tendencijas nūdienos Lied žanro raidoje bei netradicines interpteracijos formas. Vienos universiteto auklėtiniai surengė „Negirdėtų–naujai išgirstų kūrinių“ koncertą, kuriame pristatė tremtyje ir emigracijoje gyvenusių ir kūrusių kompozitorių kūrinius. Įvyko Ukrainos kompozitorių dainų koncertas, konferencija, diskusijos, ekskursija į universitete veikiantį „Tremtinių meno centrą“ („Exilarte Zentrum“).

Džiugu, kad po užsitęsusios pertraukos dėl pandemijos, nepaisant sudėtingos politinės situacijos, buvo atgaivinta Liedforum tradicija. Susitikimas su kolegomis patvirtino glaudaus Europos aukštųjų muzikos mokyklų Lied pedagogų bendradarbiavimo poreikį besikeičiančiame pasaulyje, suteikė inspiracijų ateities planams. 

Prof. Irena Uss-Armonienė 
2022 10 03 

Asmeninio archyvo nuotraukose prof. I. Uss-Armonienė su Vienos muzikos ir teatro, Berlyno meno, Jeruzalės muzikos ir šokio universitetų, Paryžiaus ir Liono nacionalinių konservatorijų profesoriais Markusu Hadulla, Axeliu Bauni, Ann le Bozec, Davidu Seligu, Ido Arielu:

2022.10.02

MUZIKA IR VIZUALINĖ KULTŪRA: PARTITŪRA, SCENA, EKRANAS

Spalio 6–8 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje vyks Baltijos muzikologų konferencija, rengiama LMTA Mokslo centro, bendradarbiaujant su RIdIM (Répertoire International d’Iconographie Musicale).

Baltijos muzikologų konferencijos – svarbiausias muzikologijos forumas Lietuvoje, šiemet rengiamas bendradarbiaujant su tarptautinėmis muzikos ikonografijos dokumentavimo institucijomis ir kultūrinių muzikos tyrimų tinklais. Baltijos muzikologai kartu su Europos, JAV, Azijos šalių mokslininkais aptars muzikos vizualizavimą, reprezentaciją teatro scenose, kino ekranuose, naujosiose medijose, menų ir medijų sąveiką.

Konferencijoje dalyvaus kviestiniai lektoriai – ryškios muzikos ir vizualiosios kultūros tyrimų figūros: dr. Tatjana Marković (Austrijos mokslų akademija), Tarptautinės muzikologų draugijos (IMS) studijų grupės „Muzika ir kultūros studijos“ vadovė; prof. dr. Antonio Baldassarre (Liucernos universitetas), tarptautinio muzikos ikonografijos dokumentavimo tinklo RIdIM tarybos prezidentas; dr. Zdravko Blažeković (CUNY) – Niujorko miesto universiteto Muzikos ikonografijos tyrimų centro direktorius, RILM dokumentacijos centro direktorius, žurnalo „Music in Art“ steigėjas ir vyriausiasis redaktorius (nuo 1988 m.), Brepols leidyklos monografijų serijos „Music in Visual Cultures“ sumanytojas ir redaktorius (nuo 2016 m.).

Konferencijos tematika siekiama skatinti tarpdisciplininius tyrimus tiek muzikoje ir vizualiuosiuose menuose, tiek abiejų sričių sankirtoje. Ketinama ieškoti sprendimų ne tik naujai iškilusioms bei tradicinėms problemoms šiose srityse. Norima apimti daugybę kitų temų, susijusių su klausimu – kaip partitūroje, scenoje ir ekrane sužadinamos ir permąstomos muzikos ir vizualiųjų menų sankirtos?

Konferencijos išvakarėse spalio 5 d. 18 val. Juozo Karoso salėje organizuojama diskusija „Muzika ir muzikologija istorinių lūžių metais“: Lenkijos, Sakartvelo, Latvijos, Lietuvos, Austrijos, Šveicarijos, JAV muzikologai svarstys, kokį poveikį muzikos praktikai ir jos mokslinei refleksijai turi naujoji tikrovė.

Baltijos muzikologų konferencijos tvarkaraštis 

Pranešimų santraukos

Konferencijos metu į šiuos klausimus bus žvelgiame iš įvairių perspektyvų, nagrinėjant istorinius ir teorinius ryšius tarp muzikos ir vizualiųjų menų: 1) muzika išplėstiniame lauke: naujieji požiūriai į tarpdiscipliniškumą; 2) muzikos ir tapatybės vizualizavimas scenoje ir ekrane; 3) partitūros rašymas: nuo Augenmusik iki muzikinės grafikos; 4) muzikos instrumentų ikonografija sociokultūriniame kontekste; 5) vietos ir erdvės garsas ir vaizdas; 6) muzika, vizualioji kultūra ir lyčių konstravimas; 7) nematomo matymas: tarpdisciplininės perspektyvos; 8) muzikos atlikimas tradicinėse ir naujosiose medijose; 9) garso ir vaizdo sintezė: kūrimas ir klausymasis.

Konferencijos programą pratirtins koncertai, skirti Tarptautinės šiuolaikinės muzikos draugijos (ISCM) šimtmečiui. Spalio 7 ir 8 d. ISCM Lietuvos sekcija kartu su Japonijos kompozitorių federacija (JFC) kviečia į koncertus Vytauto Kasiulio dailės muziejuje, kuriuose dalyvaus japonų muzikantai grojantys tradiciniais japonų muzikos instrumentais – šakuhači fleitos virtuozas Reison Kuroda ir koto atlikėjas Nobutaka Yoshizawa. Skambės šiuolaikinių Japonijos ir Lietuvos kompozitorių muzika, taip pat dalyvauja styginių kvartetas „Chordos“ ir kiti lietuvių atlikėjai. 

LMTA informacija pagal organizatorių medžiagą 
Iš anglų k. vertė Viltė Gridasova
2022 09 27

Konferencijos sesijos bus tiesiogiai transliuojamos LMTA Youtube kanalu.

Spalio 6 d.: 

Spalio 7 d.:

Spalio 8 d.:

 

2022.09.30

Planuojami susitikimai su AGATA atstovais

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Muzikos fakultete rugsėjo 29 d. lankėsi Lietuvos gretutinių teisių asociacijos AGATA direktorės pavaduotoja Martyna Gudaitė-Gulbinienė. Susitikime dalyvavo Muzikos fakulteto dekanas prof. Deivydas Staponkus ir Karjeros ir kompetencijų centro vedėja Rita Tydė.

Buvo aptartos studentų informavimo priemonės, bendradarbiavimo galimybės, kurias nutarta dar labiau sustiprinti. Bendru sutarimu priimtas sprendimas organizuoti Akademijos studentams informacinius renginius – susitikimus su AGATA atstovais tiek Vilniuje, tiek Klaipėdoje. Susitikimų tikslas – išsamiau supažindinti studentus su praktiniais muziko profesijos aspektais (savarankiška veikla, sutartimis, derybų subtilybėmis), AGATA teikiamomis paslaugomis ir atlyginimu atlikėjams, pristatyti galimybes ir svarbą įsilieti į tarptautinį licencijuotos muzikos tinklą, prireikus mokėti ieškoti pagalbos AGATA informaciniame centre.

Jau šį rudenį planuojami gyvi susitikimai su Muzikos ir Klaipėdos fakultetų studentais.

Tikimasi, kad ateityje asociacijos AGATA atstovų informaciniai renginiai Akademijos studentams taps nuolatiniais. 

Karjeros ir kompetencijų centro informacija 
2022 09 30

2022.09.29

LMTA pretenduoja tapti tarptautinio aljanso „Film EU“ nare

Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje rugsėjo 23 d. viešėjo Europos kino ir medijų aukštųjų mokyklų aljanso „Film EU“ ekspertai. Vizito tikslas – aljanso plėtra pritraukiant stiprius partnerius iš jau užsirekomendavusių ir rimtą ateities studijų viziją siūlančių aukštųjų mokyklų. Ekspertai svarstė LMTA parengtą paraišką, susipažino su Akademijos plėtros strategija kinui skirtų studijų srityje ir jau netrukus Lietuvos muzikos ir teatro akademija gali tapti 5-ąja šios prestižinės Europos organizacijos tikrąja nare.

Tai yra gera žinia ne tik studijas kino srityje siekiančiai plėsti LMTA, bet ir visam Lietuvos kino sektoriui, nes narystė „Film EU“ asociacijoje stiprina šalies dalyvės reikšmę ir įtaką tarptautiniame kino lauke. „Film EU“ tikslas yra skatinti aukšto lygio edukacines, inovacijų ir tyrimų veiklas multidisciplininiame kino ir medijų meno lauke ir tokio bendradarbiavimo dėka konsoliduoti ir išgryninti centrinį Europos vaidmenį kaip pasaulio lyderės kūrybingumo srityje.

Vilniuje lankėsi aljanso „Film EU“ atstovai – Talino universiteto Baltijos kino, medijų ir menų mokyklos  direktorė dr. Birgit Vilgats ir docentas Andres Jõesaar bei Belgijos LUCA Aukštosios menų mokyklos Gente prodekanė mokslui Veerle Van der Sluys. „FilmEU“ ekspertai susitiko su LMTA atstovais, susipažino su teikta paraiška, kurioje pristatyta būsimos LMTA kino studijų vizija ir plėtros strategija.

Pagal aljanso procedūras ekspertai turėjo gyvai susitikti su kino programų vadovais, dėstytojais ir tyrėjais. Sprendžiant iš pirminių ekspertų išvadų, LMTA artimiausiu metu galėtų būti pakviesta į aljansą kaip viena rimčiausių pretendenčių. Sprendimas dėl narystės bus svarstomas Aljanso tarybos susitikime Lisabonoje greta kitų 19 paraiškų stoti į „Film EU“ aljansą.

Tikimės palankaus sprendimo ir laikome kumščius!

LMTA informacija 
2022 09 28

2022.09.29

„NordBaltic Incubator: Dokumentinė Klaipėda 2022“ vainikavo filmų peržiūra

Rugsėjo 24 d. baigėsi penktosios „NordBaltic Incubator: Dokumentinė Klaipėda 2022“ kino dirbtuvės. Paskutinės projekto dienos išvakarėse „Arlekino“ kino salėje susirinkusiems žiūrovams pristatyti kūrybinių dirbtuvių metu sukurti 6 trumpametražiai filmai, kurių tema – Klaipėdos kontrastai. Publikos favorito vardą pelnė filmas „Špitolė“ ir jo kūrybinė grupė: Dominykas Matulionis, Justas Aleknavičius, Sofija Ostrovskytė, Julija Naras ir Tomaš Matuiza.

Vienas iš filmo „Špitolė“ kūrėjų Dominykas Matulionis pozityviai įvertino projekto eigą: „Gavome galimybę dirbti ir kurti kartu su kino industrijos profesionalais. Trumpai, bet labai intensyviai dirbę ir kurę dokumentinį filmą esame pervargę, bet laimingi. Gera aprėpti kino kūrimo paviršių, nuo idėjos išgryninimo iki filmavimo, perfilmavimo, montažo, permontavimo iki titrų ir filmo peržiūros didžiajame ekrane. Užčiuoptas kino pulsas praturtina kadrų matymą kasdienybėje, suteikia galimybę susieti savo idėjas su kino virtuve… Didžiausios padėkos profesionalams, visą laiką sąžiningai buvusiems šalia. Šiame projekte paragauti kino kalbos – skanu!“

Minint Klaipėdos 770-ąjį gimtadienį, kūrybinio dalyvių variklio vaidmenį atliko Klaipėdos kontrastų tema. Didžiajame ekrane pristatyti fimai įkūnijo ne tik skirtingų amžiaus grupių žmonių, bet ir paukščių sąveiką Klaipėdoje. Dokumentinio kino kūrėjai pristatė konstrastingus Klaipėdos gyventojus: „Leika“ atskleidė vietinio baro atmosferą ir lankytojus, filmo „Kryžiažodis“ kūrybinė komanda dokumentavo dažnai visuomenės ignoruojamus benamius. „Larus“ autoriai sekiojo kirų pėdomis po visą miestą, filosofinių perspektyvų megėjus nudžiugino „What can you say about my legs?“ atskleidęs kontrastingą kojų būtį bei filmas „Pretenzijų neturiu“, įkūnijęs miesto liftų akis. Ypatingai jautrus filmas „Špitolė“ atkreipė dėmėsį į opią problemą, su kuria susiduria psichikos sutrikimų kamuojami žmonės.

Kūrybinio proceso sklandumą užtikrino dalyvius konsultavę profesionalūs kino kūrėjai: vaizdo operatorius Ričardas Rutkauskas mokė kameros valdymo, montažo režisierius Modestas Endriuška atsakė į montažo metu kylančius klausimus, garso režisierius ir kompozitorius Ramūnas Jasutis padėjo kurti filmų garso takelius. Didele kino kūrybos patirtimi dalinosi „NordBaltic Incubator: Dokumentinė Klaipėda 2022“ projekto vadovė – kino režisierė Inesa Kurklietytė. Projektą koordinavo Džiuginta Gabrielė Radavičiūtė.

NordBaltic Incubator: Dokumentinė Klaipėda“ – tai kartą per metus vykstančios edukacinės kūrybinės kino dokumentikos dirbtuvės, skirtos jauniesiems kūrėjams, norintiems išmokti dirbti su profesionalia kino technika bei susipažinti su dokumentinio kino gamyba.

Projekto rėmėjai ir partneriai: Klaipėdos miesto savivaldybė, Lietuvos muzikos ir teatro akademija, VšĮ „Medijų uostas“, VšĮ „Culture Bridge“, Klaipėdos kino biuras, Klaipėdos kultūros fabrikas, Kino teatras „Arlekinas“. 

Džiuginta Gabrielė Radavičiūtė 
Organizatorių informacija
Nuotraukų autorius Emil Borovik

2022 09 29 

2022.09.28

LMTA ieško komunikacijos specialisto (-ės)!

Ar norėtumėte prisidėti formuojant svarbiausios Lietuvoje muzikos, teatro, kino ir šokio aukštosios mokyklos įvaizdį? Viešinti Lietuvos muzikos ir teatro akademijos vardą, kurti ir įgyvendinti LMTA rinkodarą? 

Jei taip, turime Jums puikų pasiūlymą!

Ieškome LMTA Komunikacijos skyriaus specialisto (-ės)

Norint dalyvauti konkurse šioms pareigoms eiti, reikia turėti aukštąjį universitetinį išsilavinimą (socialinių arba humanitarinių mokslų srities), būti susipažinusiam su LR Konstitucija ir įstatymais bei kitais su būsimomis pareigomis susijusiais teisės aktais, gebėti sklandžiai dėstyti mintis lietuvių kalba raštu ir žodžiu, o anglų kalbos žinios turėtų būti ne žemesnio nei C1 lygio, mokėti kaupti ir sisteminti informaciją, turėti darbo kompiuteriu įgūdžių, pageidautina – ir socialinių tinklų („Facebook“, „Instagram“, „YouTube“, „Vimeo“ ir kt.) administravimo patirties, būti smalsiam (-iai), operatyviam (-iai), atsakingam (-ai). Visas salygas rasite ČIA.

Jei susidomėjote pasiūlymu, gyvenimo aprašymo ir motyvacinio laiško su nuoroda „Komunikacijos skyriaus specialistas (-ė)“ laukiame iki 2022 m. rugsėjo 30 d. 23:59 val. elektroniniu paštu personalas@lmta.lt

LMTA informacija 
2022 08 09                            

2022.09.23

,,NordBaltic Incubator: Dokumentinė Klaipėda 2022“ kviečia į filmų peržiūrą

Rugsėjo 24 d. „Klaipėdos kultūros fabrike“ vyks vieša jubiliejinių, penktųjų „NordBaltic Incubator: Dokumentinė Klaipėda 2022“ metu sukurtų filmų peržiūra. „Arlekino“ kino salėje vyksiančio renginio metu žiūrovai turės galimybę pamatyti 6 trumpametražius dokumentinius filmus, prie kurių įgyvendinimo dalyviai plušėjo projekto metu.

Šių metų kino dirbtuvių temą dalyviai atskleidė netikėtomis perspektyvomis – nuo išskirtinių personažų liftuose ir mieste dažnai sutinkamų benamių iki dažnai nepastebimos, žmogaus kojų būties – visi filmai pasakoja jaunųjų kūrėjų akį patraukiančius Klaipėdos kontrastus.

Kūrybinių komandų filmavimo lokacijoms taip pat netrūko įvairovės: vieni svečiavosi vietiniams gerai pažįstamame bare, o kiti su profesionalia filmavimo technika sekė kasdieniais kirų maršrutais Klaipėdos mieste.

Jubiliejinių, penktųjų Audiovizualinių menų industrijos inkubatoriaus organizuojamų kūrybinių kino dirbtuvių projekto eiga prasidėjo nuo režisierės Marijos Stonytės teorinių paskaitų apie dokumentinio kino kūrimo ypatumus ir Klaipėdos kino biuro vadovo Tomo Jašinsko Klaipėdos miesto lokacijų pristatymo.

Vėliau, projekto mentoriai padėjo dalyviams išgryninti filmų idėjas ir nerti į filmavimo darbus. Tepdami paskutinius montažo potėpius ir tobulindami garso takelius, jaunieji kūrėjai su nekantrumu laukia peržiūros didžiajame ekrane.

Kūrybinio proceso sklandumą užtikrino kino industrijos profesionalai: dokumentinių filmų režisierė Marija Stonytė, vaizdo operatorius Ričardas Rutkauskas, montažo režisierius Modestas Endriuška, garso režisierius ir kompozitorius Ramūnas Jasutis.

Taip pat, plačia kino kūrybos patirtimi dalinosi „NordBaltic Incubator: Dokumentinė Klaipėda 2022“ projekto vadovė – kino režisierė Inesa Kurklietytė, projektą koordinavo Džiuginta Gabrielė Radavičiūtė. 

Kviečiame visus besidominčius kinu į atvirą „NordBaltic Incubator: Dokumentinė Klaipėda 2022“ projektu metu sukurtų filmų peržiūrą! Daugiau apie informacijos apie renginį 

Renginys nemokamas.

Projekto rėmėjai ir partneriai: Klaipėdos miesto savivaldybė, Lietuvos muzikos ir teatro akademija, VšĮ „Medijų uostas“, VšĮ „Culture Bridge“, Klaipėdos kino biuras, Klaipėdos kultūros fabrikas, Kino teatras „Arlekinas“.

Organizatorių informacija 
2022 09 23 

2022.09.21

Sveikiname profesorių Donatą Katkų jubiliejaus proga!

Nuoširdžiai sveikiname profesorių Donatą Katkų garbingo jubiliejaus proga! Šiandien nenuilstančiam maestro – altininkui, dirigentui, muzikologui, pedagogui – sukako 80 metų!

Linkime Profesoriui ilgiausių metų!

Juozas Donatas Katkus gimė 1942 m. rugsėjo 21 d. Kaune. Mokėsi Kauno Juozo Naujalio muzikos mokykloje. 1965 m. baigė Lietuvos valstybinę konservatoriją – Jurgio Fledžinsko alto klasę, 1971 m. – Maskvos P. Čaikovskio konservatorijos aspirantūrą – Asaturo Grigoriano ir Viktoro Gvozdeckio kvarteto klasę. 1965 m. su bendraminčiais subūrė Vilniaus kvartetą (su kuriuo 1972 m. laimėjo aukščiausią kvartetų konkurso Lježe, Belgijoje, apdovanojimą ir kuriams 1973 m. suteiktas Valstybinio Vilniaus kvarteto vardas). 1969 ir 1971 m. D. Katkus stažavo Budapešte Andráso Mihály kvarteto klasėje.

Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (anuometinėje Lietuvos konservatorijoje) Donatas Katkus pradėjo dėstyti 1968 m. 1983 m. jam buvo suteiktas docento, 1996 m. – profesoriaus vardas. Donatas Katkus per daugiau kaip 50 pedagoginio darbo metų išugdė visą plejadą Lietuvos muzikų. 1994 m. maestro Katkus įkūrė kamerinį orkestrą, kuriam po metų buvo suteiktas Vilniaus globėjo Šv. Kristoforo vardas ir kurio branduolį sudarė tik ką baigę studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentai.  1995 m. Donatas Katkus pradėjo rengti Kristupo vasaros festivalį ir iki 2018 m. buvo jo meno vadovas.

Greta šių pagrindinių veiklos barų verta paminėti, 1964–1969 m. D. Katkus buvo Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos Orkestrinio skyriaus vedėjas, 1964–1966 m. griežė Lietuvos, 1966–1968 m. Kompozitorių sąjungos kameriniame orkestre.

Donatas Katkus kaip Vilniaus kvarteto narys bei Šv. Kristoforo kamerinio orkestro vadovas parengė ir atliko daugybę lietuvių kompozitorių premjerų – Osvaldo Balakausko, Antano Rekašiaus, Broniaus Kutavičiaus, Ramintos Šerkšnytės ir daugelio kitų lietuvių kompozitorių kūrinius. Sąrašas būtų labai ilgas, nes Šv. Kristoforo kamerinis orkestras tradiciškai festivalyje „Druskomanija“ pavasarį griežia LMTA kompozicijos bakalaurų kūrinius – tad pro maestro rankas praėjo visų pastarųjų keleto dešimtmečių Akademiją bebaigiančių jaunųjų kompozitorių darbai! 

Nepaprastai aktyvi yra D. Katkaus muzikologinė veikla – tai straipsniai spaudoje, pasisakymai medijose, dalyvavimas įvairiose laidose, autorinės knygos. Visad maestro pasisakymai būna taiklūs, aštrūs, vaizdingi, nestandartiniai. 

2015 m. LMTA išleistoje knygoje „Apie muzikos būtį“ knygos rengėjai, muzikologei Rūtai Gaidamavičiūtei D. Katkus pasakojo:

„Dievas įskiepijo kažkokį man vis dar nesuvokiamą veiklumo stimulą. Darželio Žemaičių gatvėje Kaune, kur auklėtojos buvo slaptos vienuolės, kieme praleisdavome didesnę laiko dalį. Viename kiemo kampe buvo išlikę nukirstų alyvų stagarai. Man jie pasirodė puikios automobilio pavarų perjungimo svirtelės, stabdžių lazdos, vairai. Taip įkūriau automobilių centrą, vaikai veržte veržėsi ten „pavairuoti“. Vėliau mokykloje pradėjau leisti klasės sienlaikraštį, be jokio mokytojų leidimo. Susirinko nemaža pagalbininkų grupė – ėmėm rengti ištisus spektaklius. Ypač pagarsėjo naujamečiai vakarai. Ko tik ten neprikrėsdavome!..“

Linkime profesoriui Donatui Katkui „prikrėsti“ dar daug įdomių ir prasmingų dalykų mūsų kultūros lauke!

Ilgiausių metų!

LMTA bendruomenė
2022 09 21

Renginiai

2022/10/05 - 2022/07/08

BALTIJOS MUZIKOLOGŲ KONFERENCIJA

2022 m. spalio 5–8 d.

BALTIJOS MUZIKOLOGŲ KONFERENCIJA „MUZIKA IR VIZUALINĖ KULTŪRA: PARTITŪRA, SCENA, EKRANAS“
 

LMTA Mokslo centro bendradarbiaujant su RIdIM (Répertoire International d’Iconographie Musicale) rengiamoje konferencijoje Baltijos muzikologai kartu su Europos, JAV, Azijos šalių mokslininkais aptars muzikos vizualizavimą, reprezentaciją teatro scenose, kino ekranuose, naujosiose medijose, menų ir medijų sąveiką.

Konferencijos kalba – anglų. 

Detali programa / Tezių knygelė

TVARKARAŠTIS

Spalio 5 d., trečiadienį, 14 val. 
LMTA II rūmų 2303 aud. (Vilniaus g. 6-2, Vilnius)
Meistriškumo dirbtuvės su Zdravko Blažekovičiumi: „Įvadas į RILM“ 
18 val. 
LMTA Juozo Karoso salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius)
Apskritojo stalo diskusija „Muzika ir muzikologija istorinių pervartų laikais“ 

Spalio 6 d., ketvirtadienį, 9.15–18.20 val.
LMTA Balkono teatre (Gedimino pr. 42, Vilnius) 
Pirmoji konferencijos diena
Tiesioginė transliacija:

Spalio 7 d., penktadienį, 9.30–18.00 val. 
LMTA Juozo Karoso salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius) 
Antroji konferencijos diena 
Tiesioginė transliacija:

Spalio 8 d., šeštadienį, 9.30–16.00 val. 
LMTA Juozo Karoso salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius) 
Trečioji konferencijos diena 
Tiesioginė transliacija:

 


 Konferenciją organizuoja Lietuvos muzikos ir teatro akademija, bendradarbiaudama su Tarptautine muzikinės ikonografijos asociacija RIdIM. 

                      

2022/10/07

KOTO IR STYGINIŲ KVARTETAS

2022 m. spalio 7 d., penktadienis, 19 val.

Vytauto Kasiulio dailės muziejaus salė (A. Goštauto g. 1, Vilnius)

KOTO IR STYGINIŲ KVARTETAS

PROGRAMA

Ryuichi Horikoshi. Just Between You and Me 
Rytis Mažulis. Sans pause  
Nagako Konishi. Snow 
Justina Repečkaitė. Unbenannt-2 
Junnosuke Yamamoto. Ran-Kei Modificaton 
Raminta Šerkšnytė. Rytų elegija 
Kengyo Yatsuhashi. Rokudan

ATLIKĖJAI

Nobutaka Yoshizawa (koto, Japonija) 
Styginių kvartetas Chordos 
Ieva Sipaitytė (I smuikas) 
Vaida Paukštienė (II smuikas) 
Robertas Bliškevičius (altas) 
Arnas Kmieliauskas (violončelė)

Įėjimas laisvas. Maloniai kviečiame! 


2022 m. visame pasaulyje yra plačiai pažymimas ISCM – Tarptautinės šiuolaikinės muzikos draugijos (International Society for Contemporary Music) – įkūrimo šimtmetis. Lietuva, šios organizacijos pasaulinio tinklo nare tapusi 1936 m., ISCM jubiliejiniais metais organizuoja Tarptautinės lietuvių muzikos sklaidos mainus, rengiamus kartu su Japonijos kompozitorių federacija. Šiais metais mainų programą tęsia koncertai spalio 7 ir 8 d. Vilniuje, dalyvaujant atlikėjams tradiciniais japonų instrumentais. Tai – šakuhači virtuozas Reison Kuroda ir koto atlikėjas Nobutaka Yoshizawa. Japonijos muzikantai drauge su Chordos quartet pristatys japonų ir lietuvių šiuolaikinių kompozitorių muziką Vytauto Kasiulio dailės muziejuje; taip pat organizuojamas elektroninės muzikos projektas AMBISONIC, kurį išgirsti galėsite Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Juliaus Juzeliūno erdvinėje garso Sferoje. 

Šie koncertai papildo Baltijos muzikologų konferencijos programą. 

2022/10/08

ŠAKUHAČI FLEITOS GARSAI 

2022 m. spalio 8 d., šeštadienis, 19 val.

Vytauto Kasiulio dailės muziejaus salė (A. Goštauto g. 1, Vilnius)

ŠAKUHAČI FLEITOS GARSAI 

PROGRAMA

Tradicinė šakuhači melodija Honkyoku-Kokū (Tuščias dangus) 
Vytautas Germanavičius. Tsuru No Mai  
Yasutaki Inamori. Hitotoki-Hitofuki  
Erika Kimura. The Touch of Colors  
Kristupas Bubnelis. …ad infinitum…  
Yu Kuwabara. Six Voices 
Vytautas Germanavičius. Be Titro

ATLIKĖJAI

Reison Kuroda (šakuhači fleita, Japonija) 
Styginių kvartetas Chordos 
Ieva Sipaitytė (I smuikas) 
Vaida Paukštienė (II smuikas) 
Robertas Bliškevičius (altas) 
Arnas Kmieliauskas (violončelė) 
Kristupas Gikas (fleita) 
Vytautas Giedraitis (klarnetas) 
Dirigentas Linas Rupšlaukis

Įėjimas laisvas. Maloniai kviečiame! 


2022 m. visame pasaulyje yra plačiai pažymimas ISCM – Tarptautinės šiuolaikinės muzikos draugijos (International Society for Contemporary Music) – įkūrimo šimtmetis. Lietuva, šios organizacijos pasaulinio tinklo nare tapusi 1936 m., ISCM jubiliejiniais metais organizuoja Tarptautinės lietuvių muzikos sklaidos mainus, rengiamus kartu su Japonijos kompozitorių federacija. Šiais metais mainų programą tęsia koncertai spalio 7 ir 8 d. Vilniuje, dalyvaujant atlikėjams tradiciniais japonų instrumentais. Tai – šakuhači virtuozas Reison Kuroda ir koto atlikėjas Nobutaka Yoshizawa. Japonijos muzikantai drauge su Chordos quartet pristatys japonų ir lietuvių šiuolaikinių kompozitorių muziką Vytauto Kasiulio dailės muziejuje; taip pat organizuojamas elektroninės muzikos projektas AMBISONIC, kurį išgirsti galėsite Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Juliaus Juzeliūno erdvinėje garso Sferoje. 

Šie koncertai papildo Baltijos muzikologų konferencijos programą. 

2022/10/10

NUOTOLINIS SEMINARAS „KONFLIKTŲ SPRENDIMAS KLASĖSE“

2022 m. spalio 10 d., pirmadienį, 14.00–18.30 val.

Nuotolinių mokymų platfoma „Zoom“

NUOTOLINIS SEMINARAS „KONFLIKTŲ SPRENDIMAS KLASĖSE“

Seminarą veda Juris Belte

Registracija vyksta iki spalio 6 d.

Seminaras mokamas, išduodami akredituoto LMTA Karjeros ir kompetencijų centro kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai (veiklos vertinimo ir akreditavimo pažyma Nr. KT3-2).

Daugiau informacijos kkc.lmta.lt


Norite šių ar kitų mokymų savo mokykloje ar kolektyvui? Susisiekite su mumis.

Vyresnioji specialistė
Deimantė Kavaliauskaitė
El. p. deimante.kavaliauskaite@lmta.lt
Mob. tel. +370 626 47877 

2022/10/11

SEMINARAS „MUZIKA 4.0 – ŠIUOLAIKINĖS VISUOMENĖS TECHNOLOGINIO TOBULĖJIMO ATSPINDYS“

2022 m. spalio 11 d., antradienis, 10.00–15.00 val.

LMTA Juliaus Juzeliūno erdvinio garso sfera (Gedimino pr. 42, Vilnius) / Nuotolinių mokymų platforma „Zoom“

SEMINARAS „MUZIKA 4.0 – ŠIUOLAIKINĖS VISUOMENĖS TECHNOLOGINIO TOBULĖJIMO ATSPINDYS“

Seminarą veda lektorė Virginija Apanavičienė

Registracija vyksta iki spalio 10 d.

Seminaras mokamas, išduodami akredituoto LMTA Karjeros ir kompetencijų centro kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai (veiklos vertinimo ir akreditavimo pažyma Nr. KT3-2).

Daugiau informacijos kkc.lmta.lt


Norite šių ar kitų mokymų savo mokykloje ar kolektyvui? Susisiekite su mumis.

Vyresnioji specialistė
Deimantė Kavaliauskaitė
El. p. deimante.kavaliauskaite@lmta.lt
Mob. tel. +370 626 47877  

2022/10/13

SEMINARAS „KOLEKTYVINĖ TEATRO KŪRYBA“

2022 m. spalio 13 d., ketvirtadienį, 10–15 val.

LMTA Klaipėdos fakultetas, 407 auditorija (K. Donelaičio g. 4, Klaipėda)

SEMINARAS „KOLEKTYVINĖ TEATRO KŪRYBA“

Seminarą veda lektorė Justina Kaminskaitė

Registracija vyksta iki spalio 11 d.

Seminaras mokamas, išduodami akredituoto LMTA Karjeros ir kompetencijų centro kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai (veiklos vertinimo ir akreditavimo pažyma Nr. KT3-2).

Daugiau informacijos kkc.lmta.lt


Norite šių ar kitų mokymų savo mokykloje ar kolektyvui? Susisiekite su mumis.

Vyresnioji specialistė
Deimantė Kavaliauskaitė
El. p. deimante.kavaliauskaite@lmta.lt
Mob. tel. +370 626 47877 

 

2022/10/17

AKOMPANUOJANČIO PIANISTO PARTNERIŠKUMAS

2022 m. spalio 17 d., pirmadienį, 16 val. 

Nuotolinių mokymų platforma „Zoom“

AKOMPANUOJANČIO PIANISTO PARTNERIŠKUMAS

LMTA doktorantės Agnės Railaitės-Jurkūnienės paskaita 

Paskaita nemokama, tačiau būtina išankstinė registracija.

„Akompanuojančio pianisto partneriškumas“ paskaitoje-pranešime, jungiančiame mokslines žinias ir praktinę atlikimo patirtį, Agnė Railaitė-Jurkūnienė pristatys savo doktorantūros tiriamojo darbo pagrindines temas: meno ir amato sąsajas koncertmeisterio darbe, akompanuojančio pianisto koreliacijas kameriniame ansamblyje, aptars akompanimento solinės partijos pozicijas bendrame atlikime. Taip pat bus pristatyti atliktos anketinės apklausos rezultatai ir veiklos perspektyvos. 

Agnė Railaitė-Jurkūnienė – tęstinių LMTA  meno doktorantūros studijų doktorantė, nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos koncertmeisterė-metodininkė, šokio akompanavimo mokytoja, tarptautinių ir nacionalinių pianistų ir koncertmeisterių konkursų laureatė.

Daugiau apie paskaitą 

 

2022/10/20

SEMINARAS „IMPROVIZACIJOS SVARBA ŠIUOLAIKINIO ŠOKIO UGDYME“

2022 m. spalio 20 d., ketvirtadienį, 13.30–18.00 val.

LMTA Centrinių rūmų Balkono teatras (Gedimino pr. 42, Vilnius)

SEMINARAS „IMPROVIZACIJOS SVARBA ŠIUOLAIKINIO ŠOKIO UGDYME“

Seminarą veda LMTA Šokio ir judesio katedros lektorė Giedrė Jankauskienė

Registracija vyksta iki spalio 18 d.

Seminaras mokamas, išduodami akredituoto LMTA Karjeros ir kompetencijų centro kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai (veiklos vertinimo ir akreditavimo pažyma Nr. KT3-2).

Daugiau informacijos – kkc.lmta.lt


Norite šių ar kitų mokymų savo mokykloje ar kolektyvui? Susisiekite su mumis.

Vyresnioji specialistė
Deimantė Kavaliauskaitė
El. p. deimante.kavaliauskaite@lmta.lt
Mob. tel. +370 626 47877 

2022/10/28 - 2022/10/29

LMTA SIMFONINIO ORKESTRO KONCERTAI

2022 m. spalio 28 d., penktadienį, 18 val.
LMTA Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius)

2022 m. spalio 29 d., šeštadienį, 18 val.
Alytaus Kultūros centre (Pramonės g. 1B, Alytus)

LMTA SIMFONINIO ORKESTRO KONCERTAI

Dalyvauja: 
Lietuvos muzikos ir teatro akademijos simfoninis orkestras 
(meno vadovas ir dirigentas doc. Martynas Staškus)

Solistai: 
Vaigailė Dainavičiūtė (smuikas, prof. Rūtos Lipinaitytės klasė) 
Milda Kraujutaitytė (smuikas, LMTA absolventė) 
Tadas Girčys (obojus, prof. dr. Roberto Beinario klasė)

Diriguoja Ričardas Šumila

Koncertą veda Justė Jankauskaitė

PROGRAMA

Johann Sebastian Bach (1685–1750) 
Koncertas smuikui, obojui ir styginiams c-moll, BWV 1060 
I d. – Allegro 
II d. – Adagio 
III d. – Allegro 
Solistai: Milda KRAUJUTAITYTĖ (smuikas) 
Tadas GIRČYS (obojus) 

Aram Chačaturian (1903–1978) 
Koncertas smuikui ir orkestrui d-moll 
II d. – Andante sostenuto 
Solistė Vaigailė DAINAVIČIŪTĖ (smuikas)

Felix Mendelssohn (1809–1847) 
Simfonija Nr. 3 a-moll, Op. 56 
I d. – Andante con moto 
II d. – Vivace non troppo 
III d. – Adagio 
IV d. – Allegro vivacissimo

LMTA simfoninis orkestras įsteigtas 1953 metais. Tai antrasis seniausias iš dabar gyvuojančių Lietuvos simfoninių kolektyvų. Plačiau


Ričardas Šumila 2011 m. baigė dirigavimo aspirantūros studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (prof. G. Rinkevičiaus klasė), mokėsi Vienos muzikos ir vizualiųjų menų universitete (prof. U. Lajovicius), tobulinosi meistriškumo kursuose (pas dirigentus S. Edwardsą, J. Carewe, S. Bedfordą). Nuo 2008 m. dirba Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro vyriausiojo dirigento asistentu, inicijuoja ir kuria vaikiškas programas. Taip pat dirbo Vilniaus miesto operoje, kur rengė ir dirigavo operų Užburtoji fleita, Verteris, Svynis Todas – demonas kirpėjas, Eugenijus Oneginas, Katia Kabanova, Manon Lesko, Visos jos tokios, Trubadūras, Bohema, Toska, Pelėjas ir Melisanda, Faustas, Pikų dama ir kt. pastatymus.

Nuo 2011 m. dirba J. Naujalio muzikos gimnazijoje, nuo 2015 m. dėsto Vytauto Didžiojo universitete operos dainavimo specialybės studentams. Aktyviai dirba su jaunaisiais orkestrantais, inicijuodamas kūrybines dirbtuves ir rengdamas įvairias programas (festivalis Be stogo, Muzika kitaip: Petras Vyšniauskas, Muzika kaip kinas). R. Šumila bendradarbiauja su Lietuvos valstybiniu simfoniniu, Kauno miesto simfoniniu, Vytauto Didžiojo universiteto kameriniu, LMTA simfoniniu orkestrais, Kauno valstybiniu muzikiniu teatru. 2014 m. pelnė Auksinį scenos kryžių jaunojo menininko kategorijoje už kartu su režisieriumi Gediminu Šeduikiu pastatytą operą jaunimui Jonas ir Greta (Vilniaus miesto opera).

Nuo 2019 m. R. Šumila yra Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro vyriausiasis dirigentas. / LNOBT informacija

2022/11/16 - 2022/11/18

22-oji tarptautinė muzikos teorijos konferencija

2022 m. lapkričio 16–18 d.

Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (Gedimino pr. 42, Vilnius)

22-oji tarptautinė muzikos teorijos konferencija MUZIKOS KOMPONAVIMO PRINCIPAI: KOMUNIKACIJOS ASPEKTAI

Konferenciją organizuoja LMTA ir Lietuvos kompozitorių sąjunga

Paraiškų laukiama iki rugsėjo 9 d.  

Plačiau