Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Stojantiesiems Studentams Darbuotojams Covid-19

Naujienos

2021.12.02

Ateities scenos žvaigždės okupuoja LMTA Balkono teatrą

Gruodžio 3 d. 18 val. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Balkono teatre po priverstinės vienerių metų pertraukos jau septintą kartą vyks scenos meno darbų eskizų konkursas „Balkono okupacija“. Penktadienį didelio žiūrovų susidomėjimo nuolat sulaukiančiame renginyje savo menines idėjas pristatys ir kūrybine energija su publika dalinsis apie 50 jaunų scenos menininkų, per vieną vakarą pristatysiančių visą eilę dramos teatro, šiuolaikinio šokio ir muzikinio teatro darbų.

Šiemetinėje „Balkono okupacijos“ programoje bus parodyti 6 skirtingų temų, žanrų bei raiškos priemonių darbai, kuriuose dalyvaus ne tik įvairių scenos meno specialybių studentai, tačiau ir eilė jaunų nepriklausomų menininkų. Pasirodymų trukmė – 20 minučių. Konkurso nugalėtojus turės išrinkti renginio žiūrovai ir kompetentinga komisija, sudaryta iš scenos menų praktikų ir teoretikų. „Balkono okupacijos“ metu įsimintiniausiems, ambicingiausiems ir daugiausiai kūrybinio potencialo pademonstravusiems darbams LMTA suteiks visą reikiamą vadybinę, techninę, finansinę ir moralinę pagalbą meninių sumanymų įgyvendinimui.

Renginyje išvysite lietuvių absurdo dramos vieno iš pradininkų Arvydo Ambraso pjesės „Maratonas“ ir vienos talentingiausių šiuolaikinių lietuvių dramaturgių Birutės Kapustinskaitės jautriai ironiško teksto „Niekada nežinai“ eskizus, klasikinius tekstus. Chrestomatines temas nagrinėjančius tekstus savaip interpretuos bei šiuolaikinės, dinamiškos sceninės formos jiems ieškos eskizo „The End of Bluebeard“ kūrėjų komanda, o profesionalioje scenoje kojas jau apšilę prof. Gintaro Varno vadovaujamo vaidybos kurso studentai naujai pažvelgs į Edgaro Allano Poe kūrybą pasirodyme „Profesoriaus Plunksnos ir Daktaro Dervos sistema“. Dramos teatro kūrėjų gretas kokybiškai papildys dainavimo katedros studentų ir absolventų komanda, pristatysianti spektaklį-paskaitą „Operos repeticija“, bei jaunieji šiuolaikinio šokio menininkai, žaismingai pasakojantys apie stebėjimo fenomeną bei kūno kalba kuriantys pasikartojimų kupino, tačiau kiekvieną kartą neišvengiamai kintančio, šiandieninio pasaulio absurdiškumą.

„Ne kartą esu dalyvavęs „Balkono okupacijoje“ kaip žiūrovas ar vertinimo komisijos narys, ir galiu pasakyti, kad nors kiekvienas toks konkursas palikdavo visą šūsnį emocijų, įspūdžių ir kūrybinių minčių, tačiau bene įdomiausia būdavo po metų ar kelerių, kai suprasdavai, kad kadaise LMTA Balkono teatre turėjai galimybę stebėti būsimos teatro žvaigždės gimimą. Čia aš pamačiau daugybę režisierių, aktorių, šokėjų ir kitų menininkų, į kurių pasirodymus dabar jau ir bilietų sunku gauti. Todėl labai visus kviečiu ateiti ir pamatyti, koks galėtų būti, o gal ir bus, ateities teatras“, – kviečia šiųmetinę „Balkono okupaciją“ kuruojantis teatro kritikas ir LMTA teatro projektų vadybininkas Andrius Jevsejevas.

Konkursas „Balkono okupacija“ – gruodžio 3 d. 18 val. LMTA Balkono teatre (Gedimino pr. 42). Įėjimas laisvas (į renginius įleidžiami tik Galimybių pasą turintys žiūrovai.)

Organizatorių informacija 
2021 12 02

2021.12.02

Kamerinių kūrinių atlikimo konkursas – V. Barkausko (1931–2020) jubiliejui

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Kamerinio ansamblio katedra gruodžio 4 d. rengia XX tarptautinį lietuvių kompozitorių kamerinių kūrinių atlikimo konkursą. Šiųmetis konkursas yra jubiliejinis ir skirtas LMTA profesoriaus, kompozitoriaus Vytauto Barkausko 90-sioms gimimo metinėms.

Vytauto Barkausko (1931–2020) kamerinė kūryba gausi, reikšminga ir įvairi. Joje – kūriniai įvairių sudėčių duetams ir trio, styginių kvartetai, fortepijoniniai kvintetas ir sekstetas.  

Vytautas Barkauskas yra Lietuvos valstybinės premijos (1972) ir Lietuvos Nacionalinės kultūros ir meno premijos (2003) laureatas. Pasak muzikologės Gražinos Daunoravičienės, septintajame dešimtmetyje Vytautas Barkauskas buvo vienas aktyviausių avangardistinės muzikos tendencijų bei naujųjų kompozicinių technikų propaguotojų Lietuvoje. Vienas pirmųjų Lietuvoje išbandęs serializmo, aleatorikos, polistilistikos galimybes, netrukus Vytautas Barkauskas pasuko intuityviau komponuojamo garsų meno link, siekdamas natūralaus skambesio grožio, kurdamas kameriškesnes, intymesnes, neretai tylių kulminacijų kompozicijas. Įvaldęs įvairias XX a. kompozicines technikas, kompozitorius nuosekliai evoliucionavo, tobulindamas muzikinės kalbos išraišką. „Nesilaikau vienos apibrėžtos kompozicinės sistemos, bet nuolat ieškau natūralios stilistinės sintezės. Siekiu, kad mano muzika būtų išraiškinga, emocionali ir koncertiška“, – teigė Vytautas Barkauskas (iš www.mic.lt). 

XX tarptautinio lietuvių kompozitorių kamerinių kūrinių atlikimo konkurse dalyvaus devyni ansambliai. Juos vertins tarptautinė komisija, kurios sudėtyje – žymūs, jauni ir patyrę, Izraelio, Vokietijos, Austrijos ir Lietuvos muzikai – kompozitoriai, kamerinės muzikos atlikėjai. Tai – komisijos pirmininkas, smuikininkas, ilgametis Tel Avivo simfoninio orkestro koncertmeisteris, kamerinių ansamblių narys Alexander Stark (Izraelis), kompozitorius, LMTA profesorius Antanas Kučinskas, fleitininkas, LMTA profesorius Valentinas Gelgotas, pianistė, Vienos muzikos ir scenos menų universiteto docentė Veronika Kopjova (Lietuva, Austrija), smuikininkė, projekto „Muzika visiems“ vadovė Ieva Marija Mallek (Lietuva, Vokietija); komisijos sekretorė – pianistė, LMTA profesorė Indrė Baikštytė

Lietuvos kompozitorių kamerinės muzikos atlikimo konkursas rengiamas nuo 1999 m. Konkurso tikslas propaguoti  lietuvių kompozitorių kamerinę muzika, siekti, kad ji rastų savo vietą jaunosios atlikėjų kartos, naujų, besikuriančių kamerinių ansamblių ir styginių kvartetų repertuare.

LMTA Kamerinio ansamblio katedros informacija 
2021 12 02 

Konkurso dalyviai ir programos

 

2021.12.01

Nijolės ir Jono Dėdinų pianistų konkurso rezultatai

Lapkričio 30 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje įvyko V pianistų konkursas Nijolės ir Jono Dėdinų fondo prizams laimėti. Sveikiname konkurso laureatus ir diplomantus! 

I premija
Anastasija Šumskaitė (II k., prof. Petro Geniušo klasė)
Lukas Gedvilas (I mag., prof. Jurgio Karnavičiaus klasė)

II premija 
Gabrielė Agilė Bajoraitė (II k., doc. Aido Puodžiuko klasė)

III premija 
Gabrielė Bekerytė (I mag., prof. Jurgio Karnavičiaus klasė)

Diplomas 
Dovilė Vaizgielaitė (II k., prof. Zbignevo Ibelgaupto klasė)

Dalyvius vertino komisija: prof. Aleksandra Žvirblytė – pirmininkė, prof. Jurgis Karnavičius, prof. Birutė Vainiūnaitė, doc. Daumantas Kirilauskas, doc. Aidas Puodžiukas, komisijos sekretorė – prof. Ramunė Kryžauskienė. 

Konkursas buvo tiesiogiai transliuojamas per LMTA TV.

Nijolės ir Jono Dėdinų pianistų konkursas rengiamas nuo 2016 m. Konkursą inicijuoja ir kasmet pinigines premijas skiria žymių lietuvių išeivių Nijolės ir Jono Dėdinų fondas. Fondas siekia skatinti ir materialiai remti jaunuosius lietuvių pianistus. Konkurse gali dalyvauti tik LMTA Fortepijono katedros bakalauro ir magistro programų studentai. Kasmetinis konkurso prizinis fondas – 3000 Eur. Konkursą rengia LMTA Fortepijono katedra. 

201 12 01

Konkurso įrašas:

2021.11.30

Artėja LMTA institucinio išorinio vertinimo ekspertų vizitas

Lietuvos muzikos ir teatro akademija ruošiasi institucinio išorinio vertinimo ekspertų vizitui, kuris vyks gruodžio 7–9 d. nuotoliniu būdu. 

2021 m. spalio 15 d. LMTA pateikė Studijų kokybės vertinimo centrui institucinės savianalizės suvestinę. Šiuo metu Akademijos bendruomenė ruošiasi susitikimams su institucinio išorinio vertinimo ekspertais. Išorinio vertinimo ekspertų vizitas nuotoliniu būdu vyks 2021 m. gruodžio 7, 8 ir 9 dienomis.

Vizito darbotvarkė skelbiama čia.

Filmukas, pristatantis LMTA studijų infrastruktūrą:

LMTA informacija 
2021 11 16 


Lietuvos muzikos ir teatro akademija, kaip ir kitos Lietuvos aukštosios mokyklos, esančios Europos aukštojo mokslo erdvėje, kas keletą metų turi praeiti išorinio kokybės vertinimo procedūrą ir gauti akreditaciją studijoms vykdyti.

Paskutinis toks vertinimas LMTA vyko 2013 m. Vertinimą atliko užsienio ekspertai ir Studijų kokybės vertinimo centras. Tuo metu mūsų aukštoji mokykla buvo labai gerai įvertinta ir akredituota maksimaliam laikotarpiui – 6 metams. Šiuo metu rengiamės naujam visos akademijos veiklos vertinimui. Duomenis vertinimui ir savianalizės tekstą rengia administracija ir fakultetai.

Aukštosios mokyklos veikla vertinama pagal keturias sritis: 1) valdymas, 2) kokybės užtikrinimas, 3) studijų, mokslo ir meno veikla, 4) poveikis regionų ir visos šalies raidai. Akademija turi parengti savianalizės suvestinę, kurioje kreipiamas dėmesys į strateginius veiklos klausimus: ką ir kaip institucija daro? kaip matuojamas veiklos veiksmingumas? kaip institucija keičiasi, siekdama įgyvendinti tikslus? kaip ankstesnio išorinio vertinimo išvados ir rezultatai buvo panaudoti sprendimų priėmime ir strateginiame veiklos planavime?

Savianalizės vykdymui ir suvestinės parengimui suburta darbo grupė, kurią sudaro daugelio LMTA padalinių atstovai. Grupės uždavinys: sukaupti ir išanalizuoti duomenis, parengti savianalizės suvestinės tekstą. Su savianalizės rezultatais bus supažindinta Akademijos bendruomenė, vyks aptarimai su dėstytojais, studentais ir kt. Tarptautinių ekspertų vizitas numatomas metų pabaigoje. Tikėtina, kad dėl pandemijos susitikimai su ekspertais vyks nuotoliniu būdu.

2013 m. LMTA vertinime ekspertai pateikė išvadą: „Akademija yra unikali Lietuvos aukštojo mokslo įstaiga, kurios vaidmuo propaguojant menus ir perteikiant geriausią tarptautinę praktiką ypač svarbus – jis didina pačios institucijos ir Lietuvos reputaciją konkrečiose studijų srityse. Akademija turi didžiulį potencialą, yra užsitarnavusi palaikymą ir populiarumą.“

Tikime, kad šių metų institucinis vertinimas įvyks taip pat sėkmingai. Akademija išlaikė lyderystę Lietuvoje menų studijų bei meno veiklos srityse, pirmauja tarp kitų Lietuvos universitetų pagal stojančiųjų motyvaciją ir aukščiausią stojamąjį balą, absolventų įsidarbinamumą ir studentų tarptautinį judumą. Ši institucinė savianalizė skatina susitelkti, peržiūrėti LMTA veiklos rezultatus ir įsivertinti mūsų visų atliktus darbus. 

LMTA informacija 
2021 02 04

2021.11.29

Sveikiname konkurso „Vox juventutis“ laureatus!

Paskelbti XV jaunųjų kompozitorių kūrinių chorui konkurso „Vox juventutis’21“ nugalėtojai. Džiaugiamės, kad visi jie – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos auklėtiniai!

I premiją ir Publikos simpatijų prizą pelnė Iveta Mikalajūnaitė už kūrinį „Sudiev“
II premiją pasidalino Evaldas Alekna už kūrinį „Portrait Of A Sovereign“ (jam atiteko ir choro „Jauna muzika“ simpatijų prizas) bei Ieva Parnarauskaitė už kūrinį „The Melting Snowman“
III premija skirta Karoliui Dabulskiui už kūrinį „Pelenai ore“
choro „Liepaitės“ simpatijų prizas atiteko Evitai Rudžionytei už kūrinė „Kukau gegutė“. Sveikiname!

Iveta Mikalajūnaitė studijuoja LMTA choro dirigavimą pas doc. Gintautą Venislovą, dainuoja chore „Jauna muzika“ ir vokalinėje grupėje „Jazz Island“. Evaldas Alekna yra kompozicijos studetas prof. Vaclovo Augustino klasėje, taip pat – choro „Jauna muzika“ ir vokalinio ansamblio „Duodeco“ narys. Nuo 2019 m. Evaldas yra operos „Saulė ir jūra“ (aut. Rugilė Barzdžiukaitė, Vaiva Grainytė, Lina Lapelytė) atlikėjas. Ieva Parnarauskaitė LMTA studijavo kompoziciją pas prof. Mindaugą Urbaitį, šiuo metu tęsia magistro studijas pas dr. Mykolą Natalevičių. Vokalinė muzika autorei – viena iš prioritetinių kūrybos sričių. 2017 m. konkurse „Vox juventutis“ ji pelnė pirmąją vietą. Evita Rudžionytė LMTA studijuoja choro dirigavimą pas prof. Vytautą Miškinį, dainuoja chore „Jauna muzika“, ansambliuose „Duodeco“ ir „MELOS“. 2020 ir 2021 m. dalyvavo LMTA Choro dirigavimo katedros organizuojamame Lietuvių liaudies dainos chorinės plėtotės konkurse, kuriame užėmė antrąsias vietas. Karolis Dabulskis yra LMTA pirmakursis, studijuoja kompoziciją pas prof. V. Augustiną. „Pelenai ore“ yra jo pirmasis vokalinis ir chorinis kūrinys.

Vilniaus miesto savivaldybės choro „Jauna muzika“ ir Lietuvos kompozitorių sąjungos organizuojamo konkurso nugalėtojai paaiškėjo baigiamajame konkurso „Vox juventutis’21“ koncerte lapkričio 26 d. Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje. Ta pati programa buvo kartojama ir lapkričio 28 d. Kauno valstybinėje filharmonijoje. Kūrinius atliko Vilniaus miesto savivaldybės choro „Jauna muzika“ moterų grupė (meno vadovas ir dirigentas prof. Vaclovas Augustinas), Vilniaus chorinio dainavimo mokyklos „Liepaitės“ Merginų choras (meno vadovė ir dirigentė Jolita Vaitkevičienė, mokytojai Edita Jaraminienė, Jaunius Šakalys), pianistė Eglė Kasteckaitė. 

Iš viso konkursui buvo pateikta 12 naujų, specialiai parašytų kūrinių, kurių autoriai – jaunieji kompozitoriai, Lietuvoje studijuojantys moksleiviai ir muzikos studentai. Tai, be minėtų laureatų, Deniso Vysokovych „Mergelės, namo“, Kazimiero Krulikovskio „Serenity Prayer“, Adamo Farnlofo „Gal kris tie lašai“, Gintarės Valionytės „Svarbiausia – giliai giliai kvėpuoti“, Salomėjos Petronytės „The Prefix of Postmodernism“, Luko Butkaus „Ilgesys, mes sakome“, Dominyko Digimo „Bench Song“.

Pirmą kartą šio konkurso dalyviai rašė kūrinius ne mišriam chorui, o lygiems balsams – moterų-jaunių chorui. Pasak konkurso organizatorių, kaip tik tokiai sudėčiai ypač trūksta naujų kūrinių chorui.

Šių metų konkurso žiuri sudarė taip pat vien moterys: dirigentės doc. Rasa Gelgotienė, Erika Žilinskaitė, dirigentė ir kompozitorė Vilija Mažintaitė, kompozitorė Jurgita Mieželytė, muzikologė doc. dr. Eglė Šeduikytė-Korienė. 

LMTA informacija 
2021 11 29

2021.11.29

Kviečiame į susitikimą su psichologe dėl pokarantininių iššūkių

Mieli kolegos! Darbų ir rūpesčių pripildytoje kasdienybėje kartais patiriame sunkumų, kurie sutrikdo ir verčia stabtelėjus permąstyti vertybes ir nuostatas.

Ką daryti, kai susiduriame su studentų nusivylimu, nepasitenkinimu ir motyvacijos stoka? Kaip padėti sau ir studentams įveikti pokarantininius iššūkius?

Kviečiame į pokalbį su klinikine psichologe ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docente dr. Agne Jurgaityte-Avižiniene, kuri atsakys į rūpimus klausimus ir patars, kaip spręsti sudėtingas situacijas.

Pokalbis vyks gruodžio 3 d., penktadienį, 9.00–10.30 val. LMTA Juozo Karoso salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius).

2021 11 26

 

2021.11.28

Netekome etnomuzikologės Genovaitės Četkauskaitės (1925–2021)

2021 m. lapkričio 18 d. eidama 97-uosius metus savo žemišką kelionę baigė žymi etnomuzikologė, humanitarinių mokslų daktarė Genovaitė Četkauskaitė (1925–2021). Iškeliavo tyliai, taip kaip ir gyveno – nesiafišuodama, kukliai  ir nuosekliai besidarbuodama labiau matomų kolegų šešėlyje, tarsi pasilikdama ir savo pačios didžių darbų „paraštėse“ („tik“ kaip parengėja, sudarytoja).

Lietuvių etnomuzikologė, daktarė Genovaitė Četkauskaitė gimė 1925 m. kovo 26 d. Paželvių kaime (Ukmergės apskr.). 1949 m. baigė Vilniaus pedagoginio instituto Filologijos fakultetą, 1954 m. – Lietuvos konservatoriją (Jadvygos Čiurlionytės klasę). 1950–1971 m. dėstė Vilniaus M. K. Čiurlionio meno mokykloje. 1956–1961 m. dirbo Lietuvių kalbos ir literatūros instituto Tautosakos skyriuje, čia kūrė lietuvių liaudies dainų melodijų katalogą. 1954–2000 m. dibo Lietuvos muzikos akademijoje (iki 1992 m. Lietuvos konservatorija), Liaudies muzikos laboratorijoje (nuo 1993 m. Muzikologijos instituto Etnomuzikologijos skyrius), 1959–1984 m. vedėja. 1984 m. jai buvo suteiktas humanitarinių mokslų menotyros kandidato laipsnis.  

Šie glaustai išdėstyti biografiniai ženklina spalvingą ir prasmingą darbščios, kūrybingos asmenybės, palikusios ryškų pėdsaką ne tik Lietuvos etnomuzikologijoje, kultūroje, bet ir turėjusios įtakos daugelio žmonių pirmajai pažinčiai su autentišku muzikiniu folkloru, gyvenimą.

Etnomuzikologė, dėstydama Vilniaus M. K. Čiurlionio meno mokykloje (1950–1971), jau 1953 m. pradėjo rengti folkloro rinkimo ekspedijas. Mokiniams tai buvo neįkainojamos vertės patirtis, įsirėžusi visam gyvenimui, nulėmusi ne vieno jų tolimesnį gyvenimą. Štai alto specialybę baigęs (pas profesorius Petrą Radzevičių ir Jurgį Fledžinską) doc. Evaldas Vyčinas, pastaruoju metu Lietuvoje labiau žinomas kaip etnomuzikologas, prisimena: „Mokantis dešimtoje klasėje mokytoja Genovaitė Četkauskaitė visą mūsų klasę išsivežė į Gudakiemį, į pirmąją gyvenime ekspediciją rinkti tautosakos. Pamenu, trumpai išdėstė, kaip sudaryti metriką, ko klausinėti, paskirstė po du–tris, davė po magnetofoną ir išleido į žmones. Ši pirmoji ekspedicija man paliko neišdildomą įspūdį… Nuo tos pirmosios ekspedicijos jau yra prabėgę pusė amžiaus, vėliau dainas rinkau įvairiuose Lietuvos kraštuose, tačiau ta pirmoji patirtis Dzūkijoje man yra išlikusi iki šiol. Paprašytos padainuoti dzūkės iš savo atminties lobynų traukdavo vieną po kitos gražesnes dainas ir pačios savimi didžiuodavosi, kad tai dar atsimena, kad tiek moka…“ 

Kasmetines folkloro rinkimo ekspedicijas G. Četkauskaitė tęsė daug metų, užrašė ir iššifravo daugybę dainų melodijų ir tekstų, nuosekliai susipažindama su visos Lietuvos etnografinių regionų dainų melodikos ypatumais ir dainavimo tradicijų skirtumais. Šie įgūdžiai jai pravertė leidžiant autentiškos etninės muzikos garso įrašus: „Lietuvių liaudies dainų antologija“ (6 plokštelės, 1966–1968), „Lietuvių liaudies muzika“ (I d. „Dzūkų dainos“, 4 plokštelės su melodijomis ir tekstais, 1974; II d. „Aukštaičių dainos. Šiaurės rytų Lietuva“, knyga ir 3 CD, 3 audiokasetės su melodijomis ir tekstais, 1998; III d. „Suvalkiečių dainos. Pietvakarių Lietuva“, knyga ir 2 CD, 2002), vinilinės plokštelės „Patalkių vakaronė. Luokės etnografinis ansamblis“ (1987), „Dzūkų dainininkė Marija Kuodžiūtė-Navickienė“ (1976), „Lietuvos TSR liaudies muzika“ (2 plokštelės, 1986), „Lietuvių liaudies muzika“ (kompaktinė plokštelė, 1995) ir kt.  Kai kurie šių leidinių buvo pakartotinai išleisti nauju formatu („Dzūkų dainininkė Marija Kuodžiūtė-Navickienė“ – knyga su CD, 2006; „Lietuvių liaudies dainų antologija“ – knyga ir 3 CD). G. Četkauskaitė XX a. antrojoje pusėje buvo pagrindinė (ir ilgą laiką – vienintelė) autentiškų lietuvių folkloro garso įrašų leidėja.

Kaip minėta, G. Četkauskaitė baigė profesorės Jadvygos Čiurlionytės klasę, buvo viena gabiausių ir perspektyviausių jos studenčių. Galbūt neatsitiktinai, atliepiant į J. Čiurlionytės įskiepytą ypatingą meilę dzūkų dainoms, pastarosios tapo ir G. Četkauskaitės svarbiu tyrimo objektu – joms skirtas chrestomatinis leidinys „Dzūkų melodijos“ (1981), nuo jų leidybos pradėta garso įrašų serija „Lietuvių liaudies muzika“ (I d. – „Dzūkų dainos“), dzūkų dainų karalienei Marijai Kuodžiūtei-Navickienei paskirta vinilinė plokštelė (1976; II-asis leidimas – knygelė su CD, 2006), kurios viršelį puošia dailininko Vytauto Ciplijausko tapytas šios dainininkės portretas.

Tiesa, etnomuzikologė nepamiršo atiduoti duoklės ir savo gimtajam Ukmergės kraštui. Ji ne tik užrašė ir publikavo daug šio krašto dainų, bet ir nuolat konsultavo savo seserį Aldoną Četkauskaitę, 1985 m. Videniškių kultūros namuose subūrusią folkloro ansamblį „Ievužė“. G. Četkauskaitė padėdavo atrinkti būdingiausius dainų pavyzdžius, atspindinčius savitą Ukmergės-Molėtų paribio daugiabalsį dainavimą. Taip „Ievužė“, palaikoma žymios etnomuzikologės, tapo vienu ryškiausių ansamblių, reprezentuojančių tradicinį rytų aukštaičių dainavimo ir giedojimo stilių (išleistos kompaktinės plokštelės: „Oi tu rūta rūta“ (2005), „Lietuvių šermenų giesmės. Rytų Aukštaitija. Autentiškas folkloras“ (2008), „Ievužės“ dainos skamba ir bendroje su kitais ansambliais kompaktinėje plokštelėje „Žydi klesti bijūnėlis“ iš serijos „Dainos iš visos Lietuvos“ (2004) ir kt.).

Pradėjusi 1956 m. dirbti LLTI Tautosakos skyriuje, G. Četkauskaitė ėmė kurti lietuvių liaudies dainų melodijų katalogą, vėliau, jau dirbdama Lietuvos muzikos akademijoje, sukūrė lietuvių liaudies dainų melodijų tipologinės klasifikacijos principus, sudarė LMTA Lietuvių liaudies dainų melodijų tipologinį katalogą. Etnomuzikologės sukurtas tipologinis klasifikacijos metodas teoriškai pagrįstas ir apibendrintas solidžioje monografijoje „Lietuvių liaudies dainų melodijų tipologija“ (1998). Šis novatoriškas klasifikacijos metodas tapo pagrindu lietuvių etninei muzikai analizuoti ir sisteminti, juo iki šiol vadovaujasi įvairių kartų Lietuvos etnomuzikologai. Kryptinga G. Četkauskaitės etnomuzikologinė veikla patvirtina, kad ir vienas žmogus gali kalnus nuversti. Tiesa, neįgyvendinti liko dar keli etnomuzikologės sumanymai – sukurti  sisiteminį liaudies dainų ritmo katalogą, išleisti „Žemaičių dainų“ garso įrašų rinkinį…

Nuostabu tai, kad, rodos, tokį tylų ir „nematomą“ gyvenimą gyvenusi, vien folkloro tyrimams ir jo sklaidai atsidavusi G. Četkauskaitė išgarsėjo ne tik Lietuvoje, bet ir svetur. Jos sudaryti autentiško folkloro garso įrašų leidiniai plačiai pasklido po pasaulį, daugelis jų, gyvuojančių interneto erdvėje, atrandami šiandieninio jaunimo, tampa jų kūrybos atspirtimi. Dauguma dainų, publikuotų G. Četkauskaitės rinkiniuose, jau seniai įgijo „naują kvėpavimą“ daugelio Lietuvos folkloro ansamblių repertuare, dainų įrašais remiasi tarptautinių „Tradicinių dainavimo kursų“ mokytojai, dainuojamojo folkloro atlikėjų festivalio-konkurso „Grįžulai“ dalyviai, siekiantys praktiškai įvaldyti tradicinio dainavimo subtilybes. Unikaliais garso įrašais, kuriuose įamžinta senoji – XIX–XX a. sandūroje gimusių dainininkų – dainavimo tradicija, šiandien naudojasi daugelis etnomuzikologų, gvildenančių sudėtingus psichoakustikos, savitõs muzikinės artikuliacijos, regioninių skirtumų, etnogenezės ir kt. klausimus. Autentiškas dainavimas pasaulyje vis dažniau suvokiamas ne tik kaip vertinga tautos nematerialaus kultūros paveldo sritis, ber ir kaip reikšminga jos tapatybės dalis, pasaulėvokos raiškos būdas. Taigi G. Četkauskaitės parengti garso įrašai, publikuoti kartu su vertingais komentarais, ir šiandien yra labai paklausūs – tai priemonė šiuolaikiniam žmogui suvokti ar sukurti / atkurti savąją tapatybę.

Gaila, kad Lietuvos etnomuzikologų bendruomenei neteko išlydėti iškilios etnomuzikologės į amžinojo poilsio vietą. Genovaitė Četkauskaitė lapkričio 21 d. kukliai palaidota Želvos kapinėse. Tebūnie jai lengva gimtoji žemelė.

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos etnomuzikologų bendruomenės vardu
Prof. habil. dr. Daiva Vyčinienė 

2021.11.23

Jono Jurkūno opera nominuota tarptautiniam apdovanojimui

Kompozitoriaus, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos lektoriaus dr. Jono Jurkūno opera „Nidos mokyklos kronika“ pretenduoja į „2021 Sound Walk September“ tarptautinį apdovanojimą.

Opera „Nidos mokyklos kronika“ pateko tarp 13 nominantų geriausio 2021 metų garsinio pasivaikščiojimo srityje. Iš viso apdovanojimams „2021 Sound Walk September“ buvo pateikta daugiau nei 150 paraiškų iš viso pasaulio! 

„Nidos mokyklos kronika“ – tai šiuolaikinė opera apie Nidos istoriją, kurios scena tampa visas Nidos miestas – nuo Parnidžio kopos iki marių. Opera klausoma per ausines, keliaujant pėsčiomis vaizdingu Nidos maršrutu, įsiklausant į autentiškas miesto istorijas, atspindinčias Nidos mokyklos mokytojų gyvenimą 1923–1944 m. 2016 m. jos buvo publikuotos LR Prezidento Gitano Nausėdos ir Vilijos Gerulaitienės knygoje „Nidos mokyklos kronika“, tapusioje šios operos autorių, kompozitoriaus ir režisieriaus Jono Jurkūno ir dramaturgės Kristinos Savickienės, įkvėpimu.

Pasak Jono Jurkūno: „Metraštį „Nidos mokyklos kronika“ pastebėjau Neringos Viktoro Miliūno bibliotekoje, o kai perskaičiau – nekilo abejonių, kad tai yra išskirtinė ir labai įdomi medžiaga. Pagrindinių dviejų įsivaizduojamų personažų lūpomis byloja pažodinės Nidos mokyklos kronikos ištraukos. Tai – skirtingų laiko metaforų garsinės skiautės, struktūriškai migruojančios nuo tradicinio akustinio iki abstraktaus elektroninio skambesio. 

Neringos smėlio, vandens, vėjo ir elektrostatiniai garsovaizdžiai (angl. soundscape) persipina su skaitovų balsais, Čiurlionio kvarteto ir choro „Melos“ atliekama muzika. Muzikinis naratyvas dreifuoja nuo atsieto stebėtojo žvilgsnio iki metaforiškų, bet nefigūratyvių muzikinių / garsinių patirčių, įkvėptų amerikiečių kompozitoriaus Roberto Ashely televizinių operų.“

Operos premjera įvyko Nidoje birželio 30 d., sceninio pastatymo Klaipėdos dramos teatre premjera – spalio 20 d. 

Plačiau apie operą rašoma ČIA. Projektą prodiusavo Rasa Kregždaitė, šviesų dailininkas – Martin Ersted. Atlikėjai: Panelė A – Karolina Kontenytė, Ponas F – Jonas Baranauskas, Pasakotojas – Vytautas Anužis, Sakutis – Jonas Jurkūnas, Mokinė – Justė Jurkūnaitė. Taip pat atlikime dalyvavo choras „Melos“, Čiurlionio kvartetas, „Robotic Folk“, Agnė Jurkūnienė (fortepijonas). Garso korekcijos ir paruošimas leidybai – Pranas Gudaitis, garso dizainas – Jonas Jurkūnas, binauralinių įrašų konsultantas – Vytenis Gadliauskas, GPS platformos asistentas – Lukas Tarvainis, dizainas – „Satio Studio“. 

Pasak muzikologės Astos Pakarklytės (www.mic.lt), Jonas Jurkūnas – įvairiomis kryptimis besidairantis kompozitorius. Greta tradicinio partitūrų rašymo, jis užsiima elektronine eksperimenine muzika, veikia popkultūros žanruose, kuria muziką teatrui ir kinui, net įkelia koją į foninės muzikos sritį. Kartais, bet stipriai įsitraukia į tarpdisciplininius projektus, kuriuose susiformuoja terpė šių skirtingų patirčių jungtims. Jono Jurkūno kūrybos strategija artima postminimalizmui; jis dažnai dirba su paprastomis garsinėmis medžiagomis, pulsuojančiais, veržliais ritmais, nuolat ieško naujų arba pamirštų tembrų. Šias taktikas ir naujojo tonalumo estetiką autorius dažnai derina su eksperimentine ar klubine elektronika, ambient stilistika, populiariosios, džiazo, romantizmo muzikos elementais.

Greta kūrybos Jonas Jurkūnas dėsto LMTA Kompozicijos katedroje. Laikome kumščius ir laukiame konkurso rezultatų! 

LMTA informacija 
2021 11 23 

2021.11.21

Kviestinių dėstytojų vizitai Klaipėdos fakultete

Šį rudenį Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakultete lankėsi ir meistriškumo pamokas vedė trys kviestiniai dėstytojai. Į miuziklo subtilybes studentams padėjo gilintis vokalo profesorius, dainininkas ir dirigentas Derekas Barnesas bei aktorė ir dainininkė Monika Valkūnaitė, o apie meninio ugdymo pedagogų darbą ir jų rengimą įžvalgomis dalijosi profesorius dr. Gerhardas Sammeris.

Šiais akademiniais metais LMTA Klaipėdos fakultete startavo nauja Muzikos atlikimo studijų programos specializacija – Miuziklas. Studijuojantieji rengiami profesionaliai dainuoti, šokti ir vaidinti. Studijų metu didelis dėmesys skiriamas miuziklo specifikai, bendroms muzikinėms kompetencijoms, sceninei praktikai, teorinių žinių bei įgūdžių įvairovei, leidžiančiai reaguoti į besikeičiančius rinkos poreikius, ruošiantis karjerai scenos meno ir kūrybinių industrijų srityse ar tolimesnėms studijoms.

Spalio mėnesį studentams ir dėstytojams gilintis į miuziklo specifiką padėjo aktorė ir dainininkė Monika Valkūnaitė. Teorinės M. Valkūnaitės paskaitos suteikė žinių apie miuziklo aukso amžių, muzikinę komediją, žymiausius miuziklo raidos atstovus. Praktinėse paskaitose studentai buvo mokomi dainos, teksto raiškos vaidinant atskleidimo. M. Valkūnaitės vizitas padėjo plėtoti bendradarbiavimą su „JÁ International Theatre“.

Spalio 18–23 d. Klaipėdos fakultete vyko dainininko, dirigento, vokalo profesoriaus Dereko Barneso užsiėmimai. Muzikos atlikimo studijų programos Miuziklo specializacijos studentai turėjo galimybę tobulinti vokalinius gebėjimus intensyviuose vokalo kursuose. Nuo kvėpavimo per garsą, žodžio išraiškos ir vokalinio teksto perteikimo iki miuziklo stiliaus kūrinio atlikimo – profesionalumo link!

Džiaugiamės, kad susidomėjimas prof. D. Barneso paskaitomis kasdien augo, nemažai norinčių tobulinti vokalinius gebėjimus prisijungė šį kartą stebėtojais. Buvo akivaizdus poreikis tolimesniam bendradarbiavimui, tad jau planuojame Dereko Barneso vizitus 2022 m.

Lapkričio 3–8 d. Klaipėdos fakultete viešėjo profesorius dr. Gerhardas Sammeris. Jo pedagoginė patirtis aprėpia darbą bendrojo lavinimo mokykloje, gimnazijoje ir meninio ugdymo pedagogų rengimą aukštosiose mokyklose (Innsbrucker-Musikpädagogik-Institut der Universität Mozarteum, Musikpädagogik an der Hochschule für Musik Würzburg). Plati tarptautinė pedagoginė, mokslinė lektoriaus veikla: 2015 m. jis buvo išrinktas Europos muzikinio ugdymo asociacijos (EAS, European Association for Music in Schools) prezidentu. Taip pat jis yra žinomas dirigentas, vadovaujantis orkestrams, chorams. Šiuo metu prof. G. Sammeris yra kamerinio orkestro „Tiroler Kammorchester InnStrumenti“ meno vadovas. Savo pedagogine patirtimi, moksliniais tyrimais profesorius dalijasi įvairiuose tarptautiniuose seminaruose, konferencijose, publikacijose.

Profesorius Sammeris skaitė paskaitas muzikos ir edukacijos specializacijos studentams. Paskaitose buvo pateikta teorinė medžiaga šiomis temomis: ugdymo paradigmų kaitos bruožai, šiuolaikinio meninio ugdymo samprata, šiuolaikinio meninio mokymo ir mokymosi strategijos, mokinių meninio ugdymo aktyvinimo strategijos. Studentai buvo įtraukiami ir į praktikumus: patirtinio mokymosi strategijos, interaktyviojo mokymo strategijos, pedagogo ir ugdytinio bendravimo ir bendradarbiavimo organizavimas šiuolaikinio ugdymo kontekste.

Tikimės, kas prof. dr. Gerhardo Sammerio vizitas padės plėtoti ryšius su Vokietijos ir Austrijos aukštosiomis mokyklomis, stiprinti LMTA studentų ir pedagogų pozicijas tarptautinio muzikinio ugdymo kontekste.

LMTA Klaipėdos fakulteto informacija 
2021 11 11

2021.11.21

„Erasmus+“: kaip komunikuoja Varšuvos F. Chopino universitetas?

„Erasmus+“ programa suteikia galimybę vykti stažuotis į partnerines Lietuvos muzikos ir teatro akademijos mokyklas Europoje ne tik dėstytojams, bet ir neakademiniams darbuotojams. Spalio 25–29 d. LMTA Viešųjų ryšių skyriaus vedėja Beata Baublinskienė stažavosi Fryderyko Chopino muzikos universitete (UMFC) Varšuvoje. Jūsų dėmesiui – įspūdžiai iš viešnagės.  

Beata Baublinskienė

Varšuvos Fryderyko Chopino muzikos universitetas yra didžiausia ir seniausia Lenkijos aukštoji muzikos mokykla (įkurta 1810 m.), veikianti šalies sostinėje bei padalinyje Baltstogėje. Pagal studentų ir darbuotojų skaičių šis universitetas yra panašaus dydžio kaip ir Lietuvos muzikos ir teatro akademija, jame greta muzikos vykdomos ir šokio studijos. Abi institucijas vienija ir tai, jog jos yra svarbiausios savo srities aukštosios mokyklos kiekvienoje iš šalių.  

UMFC didžiuojasi išskirtinumu, kurį suteikia Fryderyko Chopino vardas (žymusis romantikas čia mokėsi 1826–1829 m.) bei ne taip seniai (2008) įgytas universiteto pavadinimas, mat Lenkijoje veikia dar septynios muzikos akademijos, kiekviena su savo stipriomis tradicijomis. Tai – Krokuvos, Lodzės Kęstučio ir Gražinos Bacevičių, Poznanės Ignacy Jano Paderewskio, Katovicų Karolio Szymanowskio, Gdansko Stanisławo Moniuszko, Vroclavo Karolio Lipińskio, Bydgoščiaus Felikso Nowowiejskio muzikos akademijos, bei Menų akademija Ščecine, kurioje greta muzikos dėstoma dailė.

Mano stažuotė vyko UMFC Viešųjų ryšių ir karjerų biure (Biuro Promocji i Karier). Čia dirba 8 darbuotojai. Už universiteto komunikaciją arba viešuosius ryšius, pasidalinę funkcijomis, tiesiogiai yra atsakingi trys žmonės (kartu su biuro vadovu); biure taip pat dirba dailininkas maketuotojas ir fotografas (darantis visų renginių nuotraukas ir keliantis jas į tinklalapį ir socialinius tinklus). 

Vienas darbuotojas atsakingas už absolventų karjeros stebėseną (jis vykdo apklausas, bendrauja su absolventais, koordinuoja jų anketų skiltį UMFC tinklalapyje); kitas specialistas užsiima specialių projektų organizavimu, tokių kaip tinklalaidė studentams (ir visiems, kam įdomu) aktualiais atlikėjiškos karjeros klausimais (#UMFCast), garsių UMFC absolventų meistriškumo kursai (ši serija pavadinta „Reach the Stars“). Taip pat šiedu darbuotojai tarpininkauja, kai kreipiamasi dėl studentų koncertų ne universitete (šventėms ir pan.). Biure įdarbintas ir karjeros konsultantas, padedantis paskutinių kursų studentams karjeros vadyboje (jis pataria, kaip parengti gerą CV, susikurti profilį, kaip geriau pateikti savo privalumus ir pan.). Studentų konsultavimas ir absolventų karjeros stebėsena vykdoma ilgalaikio projekto rėmuose, laimėjus konkursinę ES paramą per nacionalinę agentūrą POWER (tai lenkiškų žodžių trumpinys, kurių paskutiniai trys „wiedza, edukacja, rozwój“ reiškia „žinios, švietimas, plėtra“). Pagal šį projektą universiteto tinklalapyje sukurta ir įdiegta absolvento anketa, kurią užpildžius suformuojamas atlikėjo – UMFC absolvento – profilis, o profesionalią nuotrauką nemokamai padaro universiteto fotografas.

Kaip formuojamas UMFC įvaizdis ir vykdoma komunikacija? Prieš metus antrajai kadencijai perrinkus UMFC rektorių (prof. Klaudiusz Baran), buvo nuspręsta atnaujinti universiteto vaizdinį identitetą: nuo logotipo, spalvų iki tinklalapio ir socialinių kanalų stiliaus. Pastarųjų yra 6: šiuo metu UMFC greta oficialaus tinklalapio chopin.edu.pl („edu.pl“ yra visų Lenkijos aukštųjų mokyklų internetinio adreso galūnė) savo žinutes platina per Facebook, Instagram, Twitter, Linkedin, Youtube ir kinų WeChat paskyras. Pastaroji naudojama pasiekti Kinijos (kur kiti soc. tinklai blokuojami) auditoriją, nes ten (ir bendai Azijoje) mėgstamas Chopinas ir yra domimasi galimybėmis studijuoti Varšuvoje.

UMFC komunikacijoje laikomasi nuostatos, kad universitetas naudoja tik vieną bendrą Facebook, vieną Instagram ir kitų soc. kanalų paskyras (padaliniai gali turėti savo FB grupes, bet ne puslapius), nes jei kiekvienas padalinys bendrauja per savo paskyrą, auditorija išsibarsto ir konkrečios žinutės sklaida susilpnėja.  

Taigi prieš metus universitetui nutarus atnaujinti savo įvaizdį, buvo paskelbtas konkursas, kurį laimėjo portugalų dizaino firma. Ji pradėjo nuo universiteto bendruomenės apklausos: pavyzdžiui, vienas iš klausimų buvo, ar logotipe turėtų likti Chopino galva (ji buvo senajame logotipe). Didesnei daliai tai nepasirodė būtina, tad naujojo logotipo pagrindas – raidės UMFC, kurios gali būti išdėstytos nuosekliai arba žaismingai „šokinėti“ kaip natos penklinėje. Pagrindinė spalva yra tamsiai mėlyna, jos reversas – šviesiai sidabrinė. Tad buvo sukurtas logotipas, parinktas spalvynas, šriftas, paruoštas tinklalapio dizainas ir vieningas socialinės medijos kanalų stilius, kanceliarinis blokas – oficialūs blankų ir vizitinių kortelių šablonai, elektroninių laiškų forma. Stiliaus knygoje tiksliai apibūdinta ir atributika: marškinėlių, džemperių, maišų ir t. t. ne tik modeliai, bet ir medžiagos, pvz., nurodyta konkreti vizitinių kortelių popieriaus rūšis.

Tiek dėl pandemijos, tiek dėl darbo pobūdžio Viešųjų ryšių ir karjerų biuro darbuotojai nėra pririšti prie savo darbo vietų, tačiau kartą per savaitę visi susirenka darbiniam posėdžiui, skirtam numatyti savaitės užduotis ir „smegenų šturmui“. Mano vizito metu viena iš aktualijų buvo naujas UMFC knygynas. Kaip apie tai pranešti bendruomenei ir visuomenei? Naujasis knygynas veikė jau nuo mokslo metų pradžios (Lenkijoje akademiniai metai prasideda spalio 1 d.), tačiau dar nebuvo apie tai garsiai paskelbta. Susirinkime buvo svarstoma, kaip įdomiau pateikti naujieną: vienas iš pasiūlymų – per FB paleisti trumpus filmukus „Ponia Mažena rekomenduoja“. Visi suklustų, kas yra ponia Mažena? Tuomet sužinotų, kad ji – naujo knygyno darbuotoja, o ponia Mažena, savo ruožtu, kaskart filmuke trumpai pristatytų kurį nors leidinį (pažiūrėję filmuką ateinantieji į universitetą tikrai atkreiptų dėmesį į UFMC hole įrengtą naują patalpą – knygynėlį, kuriame atpažintų ponią Maženą iš FB!).

Knygynas atidarytas pastaraisais metais suaktyvinus UMFC leidyklos „Chopin University Press“ veiklą: leidykla, kaip ir mūsų Leidybos centras, leidžia knygas, natas, o taip pat ypač daug garso įrašų – universiteto dėstytojų ir meno kolektyvų CD. Knygyne parduodama ši produkcija, o taip pat – Viešųjų ryšių skyriaus užsakymu gaminama atributika (skėčiai, medžiaginiai maišai, rašikliai, užrašinės ir t. t.) bei bilietai į UMFC koncertus (bilietus ir leidinius galima įsigyti ir internetu).

Mat universitetas rengia seriją mokamų koncertų „Środa na Okólniku“ („Trečiadieniai Okólniko gatvėje“, UMFC įsikūręs šioje gatvėje), bilietai – už simbolinę kainą (nuo 16 zlotų, t. y. apie 3,5 euro). Šiuose koncertuose pasirodo ir universiteto dėstytojai, neretai – kviestiniai atlikėjai (pvz., garsus kviestinis dirigentas diriguoja studentų orkestrui). Anot UMFC Koncertų biuro darbuotojų, tai – filharmonijos lygio koncertai, tik už gerokai mažesnę kainą.

Pribloškianti koncertų organizavimo aplinkybė yra ta, kad vasarą yra parengiama ateinančių akademinių metų viso koncertų sezono knyga! Ji išleidžiama studijų metų pradžiai (kitaip tariant, fakultetai ir katedros jau vasarą suplanuoja visus koncertus).

Šiose ir kitose universiteto veiklos detalėse juntama tvarka ir planavimas kuria labai pozityvų UMFC įvaizdį.

Aukštosios mokyklos komunikacija turi įvairių tikslų ir skirta įvairioms auditorijoms (svarbu gerai atrodyti tiek steigėjų, tiek visuomenės, tiek kolegų akyse), tačiau bene svarbiausia kiekvienos aukštosios mokyklos užduotis – pritraukti stojančiuosius. UMFC pažvelgė į ją labai kūrybiškai šį pavasarį surengiant nuotolinių atvirų durų dienų seriją. Ji buvo įtraukta į visus renginių kalendorius ir gerai išviešinta. O kas gi vyko šių dienų (tiksliau, vakarų) metu? Kas vakarą prisistadydavo atskiras UMFC fakultetas (mūsų atveju tai galėtų būti keletas giminingų katedrų). Prisistatymo programa buvo tokia. Pradžioje – 30 minučių trukmės iš anksto įrašyta įžanginė dalis „Labas vakaras UMFC“, kurioje – susitikimas su rektoriumi ir dekanu. Pirmiausia rektorius pasisveikina su būsimais studentais, keletą žodžių pasako apie universitetą ir nuveda visus (kamerą ir žiūrovus) į dekanatą, kur asmeniškai pristato dekaną (arba katedros vedėją). Tuomet apie 15-20 min pokalbių laidos formatu kalbinamas dekanas apie studijų programas, ko studentai čia išmoks, kokių stojančiųjų laukiama ir kokios laukia absolventų perspektyvos. Po šio pokalbio gyvai transliuojama parodomoji pamoka (arba lygiagrečiai keletas pamokų), po kurių – klausimų atsakymų pusvalandis su dekanu, katedros vedėju arba dėstytojais per Zoom platformą.

Galima būtų dar daugiau papasakoti apie UMFC viešinimo ir komunikavimo iniciatyvas (pvz., planuojama skelbti universiteto bendruomenėje „UMFC asmenybės“ rinkimus), tačiau apibendrinsiu pastebėjimu, kad UMFC ir LMTA turi ir panašumų, ir skirtumų. Antai Chopino universitetas veikia viename dideliame pastate (jis baigtas statyti 1966 m., nes lygtolinis pastatas per II pasaulinį karą buvo sugriautas), tačiau jame jau darosi ankštoka (juk studentų bene tiek, kiek ir šešiuose rūmuose veikiančioje LMTA). Tad ir UMFC galvoja apie plėtrą. Išvykdama pakviečiau kolegas atvykti į Vilnių, o bendraujant ir pažindinantis teko išgirsti, kad mūsų akademija ir profesūra lenkų kolegoms nėra „nežinoma žemė“, kontaktai plėtojami asmeniniu profesiniu lygiu. „Erasmus+“ stažuotė man buvo išties naudinga, suteikusi daug inspiracijų ir paskatinusi susimąstyti, ką iš to, ką pamačiau Varšuvoje, būtų pravartu pritaikyti savo darbe LMTA.   

Beatos Baublinskienės tekstas ir nuotraukos
2021 11 21


Universitete ir šalia jo:

 

Renginiai

2021/12/04

ALTO MEISTRIŠKUMO KURSAI

2021 m. gruodžio 4 d., šeštadienį, 10.00–15.00 val.

LMTA II rūmų 2219 auditorijoje (Vilniaus g. 6-2, Vilnius)

ALTO MEISTRIŠKUMO KURSAI

Kursus ves Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro altų grupės koncertmeisterė Dovilė Juozapaitienė 

Dovilė Juozapaitienė yra Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro altų grupės koncertmeisterė, 2004–2008 m. buvo Kauno styginių kvarteto narė. Altininkė studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, kur baigė meno aspirantūros studijas (prof. Petro Radzevičiaus alto kl.). Kaip solistė bei kamerinių ansamblių dalyvė yra surengusi koncertų Lietuvos ir užsienio koncertų salėse, bendradarbiavusi su Vilniaus, Čiurlionio, Kauno styginių kvartetais, žymiais užsienio ir lietuvių atlikėjais. Grojo su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, Kauno miesto simfoniniu, Lietuvos kameriniu, Šv. Kristoforo kameriniu, Klaipėdos kameriniu orkestrais. Taip pat yra daugelio respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatė. 

* Vyresni nei 6 metų asmenys privalo dėvėti nosį ir burną dengiančią medicininę veido kaukę arba respiratorių. Į renginius įleidžiami tik Galimybių pasą turintys žiūrovai. 

2021/12/04

CHORO MUZIKOS KONCERTAS PASVALYJE

2021 m. gruodžio 4 d., šeštadienį, 19 val. 

Pasvalio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje (Vytauto Didžiojo a. 5, Pasvalys)

CHORO MUZIKOS KONCERTAS PASVALYJE

Koncertas-egzaminas

Dainuoja: 
LMTA pūtikų ir vargonininkų jungtinis choras (vadovas Kastytis Barisas) 
Pasvalio mišrus choras „Canticum novum“ (vadovas Rimvydas Mitkus)

Dirigentė – Akvilė Kergytė 

Vargonuoja Rimvydas Mitkus

Programoje: K. Jenkins, R. Mitkus. 

Koncertas nemokamas, maloniai kviečiame!

* Vyresni nei 6 metų asmenys privalo dėvėti nosį ir burną dengiančią medicininę veido kaukę arba respiratorių. Įleidžiami tik Galimybių pasą turintys žiūrovai.

2021/12/04

XX TARPTAUTINIS KAMERINIŲ KŪRINIŲ ATLIKIMO KONKURSAS

2021 m. gruodžio 4 d., šeštadienį, 10 val.

LMTA Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius)

XX TARPTAUTINIS LIETUVIŲ KOMPOZITORIŲ KAMERINIŲ KŪRINIŲ ATLIKIMO KONKURSAS

Skirtas kompozitoriaus, profesoriaus Vytauto Barkausko (1931–2020) 90-sioms gimimo metinėms 

Vytautas Barkauskas yra Lietuvos valstybinės premijos (1972) ir Lietuvos Nacionalinės kultūros ir meno premijos (2003) laureatas. Septintajame dešimtmetyje Vytautas Barkauskas buvo vienas aktyviausių avangardistinės muzikos tendencijų bei naujųjų kompozicinių technikų propaguotojų Lietuvoje. Vienas pirmųjų Lietuvoje išbandęs serializmo, aleatorikos, polistilistikos galimybes, netrukus Vytautas Barkauskas pasuko intuityviau komponuojamo garsų meno link, siekdamas natūralaus skambesio grožio, kurdamas kameriškesnes, intymesnes, neretai tylių kulminacijų kompozicijas. Įvaldęs įvairias XX a. kompozicines technikas, kompozitorius nuosekliai evoliucionavo, tobulindamas muzikinės kalbos išraišką. „Nesilaikau vienos apibrėžtos kompozicinės sistemos, bet nuolat ieškau natūralios stilistinės sintezės. Siekiu, kad mano muzika būtų išraiškinga, emocionali ir koncertiška“, – teigė Vytautas Barkauskas. / Gražina Daunoarvičienė (iš www.mic.lt)


DALYVIAI IR PROGRAMA


Vilija Survilė (smuikas) 

Ieva Ščerbiakaitė (altas) 
Elina Buginaitė (fortepijonas) 
Doc. Ingridos Rupaitės klasė

Jurgis Juozapaitis (1942*) 
,,Trys nuotaikos’’ smuikui, altui ir fortepijonui (autoriaus versija)  
Robert Fuchs (1847–1927) 
7  Phantasiestücke smuikui, altui ir fortepijonui, Op. 57: I – Mässig bewegt, leidenschaftlich, II – Langsam, getragen, V – Anmutig bewegt 


Klementina Venciūtė (smuikas) 
Jonė Barbora Laukaitytė (smuikas) 
Gintaras Stebuliauskas (altas) 
Barbora Gailiūtė (violončelė) 
Doc. Ingridos Rupaitės klasė

Faustas Latėnas (1956–2020) 
„… in extremis…“ (Styginių kvartetas Nr. 1) 
Julius Andrejevas (1942–2016) 
„Festivo“ styginių kvartetui  
Jean Sibelius (1865–1957) 
Styginių kvartetas d–moll, Op. 56 „Voces intimae“: I – Andante. Allegro molto moderato     


        

Vakarė Daukšaitė (smuikas) 
Liudmila Mešenina (fortepijonas) 
Doc. Ingos Gylytės klasė

Ričardas Biveinis (1956*) 
Sonata smuikui ir fortepijonui 
Zita Bružaitė (1966*) 
Keturių dermių miniatiūros smuikui ir fortepijonui: I – Lydinė 
Edvard Grieg (1843–1907)   
Sonata smuikui ir fortepijonui Nr. 3 c–moll, Op. 45: I – Allegro molto ed appassionato

 


Iveta Janulytė (smuikas) 
Erika Ieva Eriksonaitė (smuikas) 
Ieva Ščerbiakaitė (altas) 
Domantė Ramančiūnienė (violončelė) 
Doc. Ingridos Rupaitės klasė

Vidmantas Bartulis (1954–2020) 
Styginių kvartetas Nr. 1 „O, brangioji“ 
Max Bruch (1838–1920) 
Styginių kvartetas Nr. 1 c-moll, Op. 9: I – Andante. Allegro ma non troppo


Fortepijoninis trio AMICI 
Julian Germanovič (fortepijonas) 
Jonė Barbora Laukaitytė (smuikas) 
Lukas Cikanavičius (violončelė) 
Prof. Dalios Balsytės klasė

Jurgis Juozapaitis (1942*) 
„Mėnulio šviesa“ smuikui, violončelei ir fortepijonui 
Antanas Kučinskas (1968*) 
„Loop in D-minor“ smuikui, violončelei ir fortepijonui 
Johannes Brahms (1833–1897) 
Fortepijoninis trio Nr. 1 H-dur, op. 8: I – Allegro con brio            


Kristijonas Pūtys (smuikas) 
Gabrielė Agilė Bajoraitė (fortepijonas) 
Prof. Indrės Baikštytės klasė

Faustas Latėnas (1956–2020) 
Sonata smuikui ir fortepijonui: I – Moderato. Allegro risoluto, II – Lento    
Robert Schumann (1810–1856) 
Sonata fortepijonui ir smuikui Nr. 1 a-moll, Op. 105: I – Mit leidenschaftlichem Ausdruck

 Saulina Nedzinskaitė (fleita) 

Aušrinė Rukšėnaitė (smuikas) 
Jokūbas Fedorkinas (fortepijonas) 
Doc. Ingridos Rupaitės klasė

Bronius Kutavičius (1932–2021) 
„8 Stasio miniatiūros“ smuikui, violončelei ir fortepijonui (versija fleitai, smuikui ir fortepijonui): I – Karoliai, II – Graudus, III – Riksmas, IV – Klounas, V – Trikampis, VI – Paukštis už stiklo, VII – Kartoninis žmogus, VIII – Amžinoji ramybė 
Bohuslav Martinu (1890–1959) 
Sonata fleitai, smuikui ir fortepijonui, H. 254: I – Allegro moderato  

 Simona Žiliūtė (fleita) 

Motiejus Vaitkus (klarnetas) 
Fausta Hopenaitė (fortepijonas) 
Lekt. Gyčio Cinausko klasė

Vytautas Barkauskas (1931–2020) 
Trio smuikui, klarnetui ir fortepijonui, Op. 92 (versija fleitai, klarnetui ir fortepijonui): I – Allegro, II – Grazioso, III – Lirico 
Aram Chačaturian (1903–1978) 
Trio klarnetui smuikui  ir fortepijonui (versija klarnetui, fleitai ir fortepijonui): I – Andante con dolore, con molto espressione

 Erika Ieva Eriksonaitė (smuikas) 

Gabrielė Bekerytė (fortepijonas) 
Prof. Indrės Baikštytės klasė

Vytautas Barkauskas (1931–2020) 
Sonata smuikui ir fortepijonui Nr. 3, Op. 75: I – Allegro impetuoso, II – Andantino con grazia 
Edvard Grieg (1843–1907) 
Sonata fortepijonui ir smuikui Nr. 3 c-moll, Op. 45: I – Allegro molto ed appassionato


Renginys nemokamas, maloniai kviečiame!

* Vyresni nei 6 metų asmenys privalo dėvėti nosį ir burną dengiančią apsaugos priemonę (medicininę veido kaukę arba respiratorių). Į renginį įleidžiami tik Galimybių pasą turintys žiūrovai.

2021/12/05

ADVENTO VAKARAS

2021 December 5, Sunday, 18:00

Vilnius šv. Kryžiaus atradimo bažnyčioje (Kalvarijų g. 327, Vilnius)

ADVENTO VAKARAS

Atlikėjai:
Prof. Asta Krikščiūnaitė (sopranas)
Prof. Deividas Staponkus (baritonas)
Doc. dr. Aistė Bružaitė (kanklės)
Prof. Renata Marcinkutė Lesieur (vargonai)

VDU Švietimo akademijos Mišrus choras „Ave vita“
Meno vadovas – doc. Kastytis Barisas
Chormeisterė – Gintarė Barisaitė-Mitkuvienė

Dirgijuoja – Gintarė Barisaitė-Mitkuvienė

Skaitovai: Kristina Valentonienė, kun. Dovydas Grigaliūnas

Programoje: Advento ir Kalėdų muzika, giesmės ir skaitymai.

Įėjimas nemokamas, maloniai kviečiame! Renginio pabaigoje kviečiame agapei.

* Vyresni nei 6 metų asmenys privalo dėvėti nosį ir burną dengiančią apsaugos priemonę (medicininę veido kaukę arba respiratorių). Į renginį įleidžiami tik Galimybių pasą turintys žiūrovai.

2021/12/05 - 2021/12/06

PIANISTO ANDRIAUS ŽLABIO MEISTRIŠKUMO PAMOKOS

2021 m. gruodžio 5–6 d., 10–18 val.

LMTA Centrinių rūmų 307 auditorijoje (Gedimino pr. 42, Vilnius)

PIANISTO ANDRIAUS ŽLABIO (LIETUVA / JAV) MEISTRIŠKUMO PAMOKOS

* Vyresni nei 6 metų asmenys privalo dėvėti nosį ir burną dengiančią apsaugos priemonę (veido kaukę, respiratorių ar kt.). Įleidžiami tik Galimybių pasą turintys žiūrovai.

2021/12/06

PROF. RŪTOS LIPINAITYTĖS SMUIKO KLASĖS STUDENTŲ KONCERTAS

2021 m. gruodžio 6 d., pirmadienį, 18 val.

LMTA Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius) / Tiesiogiai per tv.lmta.lt

PROF. RŪTOS LIPINAITYTĖS SMUIKO KLASĖS STUDENTŲ KONCERTAS

Dalyvauja 
VILIJA SURVILĖ 
SAULĖ BUIKAITĖ 
MONIKA DARGYTĖ 
ALEKSAS FILIPENKOVAS 
JONĖ BARBORA LAUKAITYTĖ 
KRISTIJONAS PŪTYS 
LAURA SAVICKĖ 
KLEMENTINA VENCIŪTĖ

Koncertmeisterė Jurga Budrevičiūtė

PROGRAMA

Arcangelo Corelli (1653–1713) 
Sonata smuikui solo La Folia d-moll Nr. 12, Op. 5 
Atl. ALEKSAS FILIPENKOVAS (I k.) 

Maurice Ravel (1875–1937) 
Koncertinė rapsodija „Čigonė“, Op. 76 
Atl. MONIKA DARGYTĖ (I k.)

George Gershwin (1898–1937) – Jascha Heifetz (1901–1987) 
Summertime/A Women is a sometime Thing 
It Ain’t Neccessarily So 
smuikui ir fortepijonui iš operos „Porgis ir Besė“
Atl. SAULĖ BUIKAITĖ (I k.)

Henry Eccles (1670–1742) 
Sonata Nr. 11 g-moll 
I d. Grave 
Nathan Milstein (1904–1992) 
Paganiniana smuikui solo 
Atl. KRISTIJONAS PŪTYS (III k.)

Joaquin Turina (1882–1949) 
Homenaje a Navarra (sobre diseños de Sarasate) smuikui ir fortepijonui Nr. 3, Op. 102
Atl. JONĖ BARBORA LAUKAITYTĖ (I mag.)

Antonio Vivaldi (1678–1741) 
„Keturi metų laikai“: „Žiema“ f-moll, Op. 8, RV297 
I d. Allegro non molto 
II d. Largo 
III d. Allegro 
Atl. KLEMENTINA VENCIŪTĖ (I mag.)

Igor Stravinskij (1882–1971) 
Pastoralė ir rusiškas šokis (versija smuikui ir fortepijonui) 
Atl. VILIJA SURVILĖ (I mag.)

Fazil Say (1970*) 
Sonata smuikui ir fortepijonui, Op. 7 
I d. Melancholy. Andante mysterioso
II d. Grotesque. Moderato scherzando
III d. Perpetuum mobile. Presto 
Atl. LAURA SAVICKĖ (II mag.)

Renginys nemokamas, maloniai kviečiame! 

* Vyresni nei 6 metų asmenys privalo dėvėti nosį ir burną dengiančią medicininę veido kaukę arba respiratorių. Į renginius įleidžiami tik Galimybių pasą turintys žiūrovai. 

2021/12/06

AUŠROS LIUTKUTĖS DAINAVIMO KLASĖS STUDENTŲ KONCERTAS

2021 m. gruodžio 6 d., pirmadienį, 18 val. 

Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokykloje (Vytauto g. 29, Varėna)

LEKTORĖS AUŠROS LIUTKUTĖS DAINAVIMO KLASĖS STUDENTŲ KONCERTAS

Dalyvauja:
Linas Drąsutis
Vaidotas Gudauskas
Jolanta Silevičiūtė
Jekaterina Bezumenko-Popova
Rokas Volungevičius

Koncertmeisterė Tatjana Burlakova

Programoje: G. F. Händel, W. A. Mozart, G. Donizetti, M. Petrauskas, B. Budriūnas, V. Barkauskas

Koncertas nemokamas, maloniai kviečiame!

* Vyresni nei 6 metų asmenys privalo dėvėti nosį ir burną dengiančią apsaugos priemonę (medicininę veido kaukę arba respiratorių).
Įleidžiami tik Galimybių pasą turintys žiūrovai. 

2021/12/06

ŠOBLĖS KINO KLUBAS

2021 m. gruodžio 6, 13, 20 d., pirmadienį, 18 val.  

LMTA 4 rūmų 4104 aud. (T. Kosciuškos g. 10, Vilnius)

ŠOBLĖS KINO KLUBAS

Programą rasite čia: https://www.facebook.com/sobles.kino.klubas/

Įėjimas laisvas. Maloniai kviečiame! 

* Vyresni nei 6 metų asmenys privalo dėvėti nosį ir burną dengiančią apsaugos priemonę (veido kaukę, respiratorių ar kt.). Remiantis LR Vyriausybės operacijų vadovo sprendimu nuo 2021 rugsėjo 13 d. renginiuose gali dalyvauti tik asmenys turintys Galimybių pasą.

 

2021/12/07

PROF. A. KRIKŠČIŪNAITĖS STUDENTŲ KONCERTAS „DAINOS SPARNAIS“

2021 m. gruodžio 7 d., antradienį, 18 val.

LMTA Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius)

PROF. ASTOS KRIKŠČIŪNAITĖS DAINAVIMO KLASĖS STUDENTŲ KONCERTAS „DAINOS SPARNAIS“

Dalyviai: 
Monika Siaurusaitytė 
Malgožata Patricija Minkel 
Gabija Utaraitė 
Evelina Gancevska 
Sofija Plisko 
Emilija Samusiovaitė 
Monika Junkarytė 
Dita Lilionytė 
Aistė Benkauskaitė 
Vaidas Bartušas 
Emilė Elena Dačinskaitė 
Gabija Kušleikaitė 
Gabrielė Lileikaitė–Pavilionė 
Domas Saulevičius

Pianistės: Vaida Maulevičė, Svaja Skučienė

Programoje: G. F. Handel, W. A. Mozart, G. Verdi, G. Puccini, M. Musorgsky, G. Mahler, C. Saint–Saëns, S. Moniuszko, J. Gruodis, A. Belazaras 

Renginys nemokamas, maloniai kviečiame!

* Vyresni nei 6 metų asmenys privalo dėvėti nosį ir burną dengiančią apsaugos priemonę (medicininę veido kaukę arba respiratorių). Į renginį įleidžiami tik Galimybių pasą turintys žiūrovai. 

2021/12/08

PROF. T. ROMAŠKINOS KLASĖS KONCERTAS „VERČIANT MUZIKOS PUSLAPIUS“

2021 m. gruodžio 8 d., trečiadienis, 18 val. 

LMTA Klaipėdos fakulteto Koncertų salė (K. Donelaičio g. 4, Klaipėda)

PROF. TATJANOS ROMAŠKINOS KLASĖS KONCERTAS „VERČIANT MUZIKOS PUSLAPIUS“

Dalyvauja prof. Tatjanos Romaškinos fortepijono klasės studentai ir absolventai: Ugnė Batavičiutė, Paulius Mikuckis, Aleksandra Charina-Vasiljeva, Justė Šilaitė, Alina Markova, Anton Cifirov

Koncertą veda Jelena Jaskovec

Renginys nemokamas, maloniai kviečiame! 

* Vyresni nei 6 metų asmenys privalo dėvėti nosį ir burną dengiančią medicininę veido kaukę arba respiratorių. Į renginius įleidžiami tik Galimybių pasą turintys žiūrovai. 

2021/12/08

JAUNŲJŲ TYRĖJŲ KONFERENCIJA

2021 m. gruodžio 8 d., trečiadienis, 10 val.

LMTA Juozo Karoso salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius)

JAUNŲJŲ TYRĖJŲ KONFERENCIJA 

Skiriama etnomuzikologės docentės Zitos Kelmickaitės 70-erių metų sukakčiai paminėti

PROGRAMA 

10:00 Sveikinimo žodis 
LMTA mokslo prorektorė doc. dr. Ramunė Balevičiūtė

10:15–11:30 Diskusija „Istorijos ir dabarties sankirtos“ 
Dalyvauja: prof. dr. Daiva Vyčinienė ir Skirmantė Valiulytė

11:30–12:00 Pertrauka

12:00–12:20 Aistė Pranciulytė 
Muzikos įrašų leidykla „Semplice“: patirtis, praktika, skonis, rezultatai 
LMTA, Muzikos teorija ir kritika, B4 
doc. dr. Vytautė Markeliūnienė

12.20-12.40 Glorija Kliokytė 
Komunikacija tarp pietų Korėjos ir Japonijos XXI amžiuje: populiariosios muzikos atvejis 
LMTA, Meno teorija, M2 
Prof. dr. Rima Povilionienė

12.40-13.00 Dainius Maslauskas 
Kodėl šiandienos kultūroje turėtų išlikti Peterburgo armonika? 
LMTA, Meno teorija, M1 
doc. Evaldas Vyčinas

13.00-13.20 Neringa Kaminskaitė 
Šiuolaikinis vokalistas/ė – tarp džiazo, akademinės muzikos ir performanso 
KTU, Elektroninės muzikos kompozicija ir atlikimas, M1 
prof. dr. Darius Kučinskas

13.20-13.40 Jekaterina Kostina 
Sakralinis minimalizmas: kur baigiasi sakralumo ribos? 
LMTA, Muzikos teorija ir kritika, B4 
doc. dr. Audra Versekėnaitė

13.40-14.00 Ieva Kananavičiūtė 
Tarptautinė Lietuvos muzikinės kultūros reprezentacija: Lietuvos muzikos informacijos centro atvejis 
LMTA, Muzikos teorija ir kritika, B4 
prof. dr. Lina Navickaitė-Martinelli

14.00-14.20 Lukrecija Stonkutė  
Vargonininko socialinė erdvė Lietuvoje: du publikacijų ciklo Vargonininko ananta atvejai 
LMTA, Muzikos teorija ir kritika, B4 
doc. dr. Laima Budzinauskienė

14.20-14.40 Diskusija 

Konferenciją veda Giedrius Račinskas ir Milita Lozoraitytė

Organizuoja LMTA Muzikologijos katedra 

Iėjimas laisvas. 

* Vyresni nei 6 metų asmenys privalo dėvėti nosį ir burną dengiančią apsaugos priemonę (medicininę veido kaukę arba respiratorių). Į renginį įleidžiami tik Galimybių pasą turintys žiūrovai.

2021/12/09

KONCERTAS „KALĖDŲ ILGESYS“

2021 m. gruodžio 9 d., ketvirtadienį, 18 val. 

LMTA Klaipėdos fakulteto Koncertų salė (K. Donelaičio g. 4, Klaipėda) 

KONCERTAS „KALĖDŲ ILGESYS“

Koncerte dalyvauja docentės Giedrės Zeicaitės dainavimo klasės studentės: 
Vita Merkelytė 
Vilius Venckus 
Alvita Liutkutė 
Evelina Liasytė 
Ieva Andriulionytė 

Koncertmeisterės: Edita Ambrozaitienė, Lauryna Lankutytė 

Renginys nemokamas, maloniai kviečiame! 

* Vyresni nei 6 metų asmenys privalo dėvėti nosį ir burną dengiančią medicininę veido kaukę arba respiratorių. Į renginius įleidžiami tik Galimybių pasą turintys žiūrovai. 

2021/12/13

TAUTINIŲ INSTRUMENTŲ ATLIKĖJŲ KALĖDŲ VAKARAS

2021 m. gruodžio 13 d., pirmadienį, 17 val. 

Klaipėdos Ievos Simonaitytės bibliotekos konferencijų salė (H. Manto g. 25, Klaipėda)

TAUTINIŲ INSTRUMENTŲ ATLIKĖJŲ VAKARAS „KALĖDŲ BELAUKIANT“ 

LMTA Klaipėdos fakulteto Muzikos katedros tautinių instrumentų studentai: G. Gelžinytė, G. Tautkutė, N. Tomašauskaitė, M. Lidžiūtė, K. Turčinskaitė, A. Lidžius (dėst. I. Kurienė)

Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos tautinių instrumentų skyriaus mokiniai (mok. A. Alšauskienė, A. Tumanovas, I. Kurienė) 

Renginys nemokamas, maloniai kviečiame! 

* Vyresni nei 6 metų asmenys privalo dėvėti nosį ir burną dengiančią medicininę veido kaukę arba respiratorių. Į renginius įleidžiami tik Galimybių pasą turintys žiūrovai.  

2021/12/13 - 2021/12/15

M. Salyno meno doktorantūros projekto gynimas

2021 m. gruodžio 13 ir 15 d.  

Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (I rūmai, Gedimino pr. 42, Vilnius)

MARIAUS SALYNO meno doktorantūros projektas STUDIJINIO KOMPONAVIMO FENOMENAS IR RAIŠKOS PERSPEKTYVOS

Projekto kūrybinio darbo vadovas prof. MINDAUGAS URBAITIS
Projekto tiriamojo darbo vadovas prof. dr. ANTANAS KUČINSKAS

Meno doktorantūros projekto gynimo tarybos pirmininkas 
prof. dr. RIČARDAS KABELIS (Lietuvos muzikos ir teatro akademija)

Tarybos nariai: 
prof. dr. MARTINŠ VILUMS (Lietuvos muzikos ir teatro akademija) 
doc. dr. ROLANDS KRONLAKS (Latvijos Jazepo Vytuolo muzikos akademija) 
prof. dr. RIMA POVILIONIENĖ (Lietuvos muzikos ir teatro akademija) 
prof. habil. dr. LEONIDAS MELNIKAS (Lietuvos muzikos ir teatro akademija) 


Kūrybinės meno projekto dalies gynimas 
Gruodžio 13 d., pirmadienį, 18 val.
Juliaus Juzeliūno erdvinio garso Sferoje 

Programa: 
Kūrinys simfoniniam orkestrui 
Muzika nebyliam kino filmui Nosferatu (94’38, ištrauka) 
Audioscape – GW170817 elektronikai (37’26, ištrauka) 
Parabola 27/23 marimbai ir magnetofono juostai (24’42, ištrauka) 


Teorinės meno projekto dalies gynimas 
Gruodžio 15 d., trečiadienį, 10 val.
Juozo Karoso salėje 


* Vyresni nei 6 metų asmenys privalo dėvėti nosį ir burną dengiančią medicininę veido kaukę arba respiratorių. Į renginius įleidžiami tik Galimybių pasą turintys žiūrovai. 

2021/12/13

LINOS MARIJOS SONGAILĖS SMUIKO KLASĖS VAKARAS

2021 m. gruodžio 13 d., pirmadienį, 18.30 val.

LMTA Klaipėdos fakulteto Koncertų salė (K. Donelaičio g. 4, Klaipėda)

LEKT. LINOS MARIJOS SONGAILĖS SMUIKO KLASĖS VAKARAS

Dalyvauja: 
Guoda Dužinskytė, Gabrielė Brazdeikytė, Beatričė Raulušaitienė, Austėja Botyriūtė, koncertmeisterė Narine Stepanyan; Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos abiturientė Simona Prančeska Kviklytė, koncertmeisterė Liliana Petreikienė-Rybakova 

Programoje: E. Grieg, C. Saint-Saëns, A. Schnittke, B. Dvariono, E. Balsio, F. Thomé ir kitų kompozitorių kūriniai

Renginys nemokamas, maloniai kviečiame! 

* Vyresni nei 6 metų asmenys privalo dėvėti nosį ir burną dengiančią medicininę veido kaukę arba respiratorių. Į renginius įleidžiami tik Galimybių pasą turintys žiūrovai.  

2021/12/14 - 2021/12/16

J. V. Tūro meno doktorantūros projekto gynimas

2021 m. gruodžio 14 ir 16 d.

Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje 

JOKŪBO VILIAUS TŪRO meno doktorantūros projektas KINAS IR PSICHOTERAPIJA: NUO KŪRYBOS IKI ANALIZĖS

Projekto kūrybinio darbo vadovas prof. ALGIMANTAS PUIPA 
Projekto tiriamojo darbo vadovė doc. dr. LINA KAMINSKAITĖ-JANČORIENĖ

Meno doktorantūros projekto gynimo tarybos pirmininkė 
prof. JANINA LAPINSKAITĖ (Lietuvos muzikos ir teatro akademija)

Tarybos nariai: 
doc. EGLĖ VERTELYTĖ  (Lietuvos muzikos ir teatro akademija) 
prof. dr. DAVIS SIMANIS (Latvijos kultūros akademija) 
prof. dr. NERIJUS MILERIUS (Lietuvos muzikos ir teatro akademija) 
prof. dr. AUŠRA MARTIŠIŪTĖ-LINARTIENĖ (Lietuvos muzikos ir teatro akademija) 


Kūrybinės meno projekto dalies gynimas 
Gruodžio 14 d. 19 val.
LMTA Kino salėje (V rūmai, T. Kosciuškos g. 12, Vilnius)

Programa: filmai Senas šautuvasŠventas laikas 


Teorinės meno projekto dalies gynimas 
Gruodžio 16 d. 10 val.
LMTA Juozo Karoso salėje (I rūmai, Gedimino pr. 42, Vilnius) 


* Vyresni nei 6 metų asmenys privalo dėvėti nosį ir burną dengiančią medicininę veido kaukę arba respiratorių. Į renginius įleidžiami tik Galimybių pasą turintys žiūrovai. 

2021/12/16

DŽIAZO MUZIKOS KONCERTAS

2021 m. gruodžio 16 d., ketvirtadienį, 20 val. 

Klaipėdos džiazo klubas „Kurpiai“ (Kurpių g. 1A, Klaipėda)

DŽIAZO MUZIKOS KONCERTAS

Dalyviai: 
LMTA Klaipėdos fakulteto Muzikos katedros Džiazo ir populiariosios muzikos studentai, dėstytojai 
Belgrado Menų universiteto Muzikos fakulteto Džiazo katedros prof. Vladimir Nikolov (Serbija) 

Renginys nemokamas, maloniai kviečiame! 

* Vyresni nei 6 metų asmenys privalo dėvėti nosį ir burną dengiančią medicininę veido kaukę arba respiratorių. Į renginius įleidžiami tik Galimybių pasą turintys žiūrovai.  

2021/12/21 - 2021/12/22

KONCERTAI „KALĖDŲ BELAUKIANT“ KLAIPĖDOS FAKULTETE

2021 m. gruodžio 21, 22 d., 18 val.

LMTA Klaipėdos fakulteto Koncertų salė (K. Donelaičio g. 4, Klaipėda)

KONCERTAI „KALĖDŲ BELAUKIANT“

Dalyvauja Muzikos katedros bakalauro ir magistro studijų (styginiai, vokalas, variniai pučiamieji, miuziklo, liaudies instrumentų, džiazo ir populiariosios muzikos specializacijų) studentai

Renginys nemokamas, maloniai kviečiame! 

* Vyresni nei 6 metų asmenys privalo dėvėti nosį ir burną dengiančią medicininę veido kaukę arba respiratorių. Į renginius įleidžiami tik Galimybių pasą turintys žiūrovai.  

2021/12/21 - 2021/12/22

EDUKACINIS KONCERTAS „LINKSMOJI AKADEMIJA ŠVENČIA KALĖDAS“

2021 m. gruodžio 21–22 d., 13 val.

LMTA Klaipėdos fakulteto Koncertų salė (K. Donelaičio g. 4, Klaipėda)

EDUKACINIS KONCERTAS „LINKSMOJI AKADEMIJA ŠVENČIA KALĖDAS“

Dalyviai: Muzikos ir edukacijos specializacijos studentai 

Renginys nemokamas, maloniai kviečiame! 

* Vyresni nei 6 metų asmenys privalo dėvėti nosį ir burną dengiančią medicininę veido kaukę arba respiratorių. Į renginius įleidžiami tik Galimybių pasą turintys žiūrovai.