Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Agnija Šeiko

Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Klaipėdos fakulteto Šokio katedros profesorė. Dėstomi dalykai: Šiuolaikinis šokis, Šokio kompozicija ir performatyvumo teorija, Šokis, netradicinėse erdvėse, Šokio vadybą.


Agnija Šeiko – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto Šokio katedros profesorė. Choreografiją studijavo Klaipėdos universitete (1996–2001) ir Roterdamo šokio akademijoje „Codarts“ (2003–2005). Grįžusi po studijų, 2005 m. įsitraukė į uostamiesčio menininkų grupės „Žuvies akis“ ir jos rengiamo Tarptautinio šiuolaikinio meno festivalio „PLArTFORMA“ veiklą, o praėjus septyneriems metams, 2012 m., su bendražygiais choreografu, šokėju Petru Lisausku ir prodiusere Goda Giedraityte įkūrė Šeiko šokio teatrą. A. Šeiko – teatro meno vadovė, direktorė, choreografė, šokėja, šokio pedagogė. Šokio teatro spektakliai gastroliuoja Europoje, Kinijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose, o kūrėjai pelnė daugybę nacionalinių ir regioninių meno apdovanojimų, premijų. Teatras nuolat pritraukia jaunuosius menininkus gyventi ir kurti uostamiestyje. Pastarieji jau įvertinti „Padėkos kaukės“, „Auksinio scenos kryžiaus“ nominacijomis ir apdovanojimais. Formuodama teatro repertuarą, A. Šeiko kviečia kurti Klaipėdoje nacionaliniu ir tarptautiniu mastu pripažintus įvairių sričių menininkus iš viso pasaulio. Teatre kūrė choreografai Alban Richard (Prancūzija), Dalija Acin Thelander (Švedija), Palle Granhøj, Maciej Kuźmiński (Lenkija), šokėjas, choreografas Kenzo Kusuda, legendinės choreografės Pinos Bausch asistentas, šokėjas, jos teatro Vupertalyje vadovas Daphnis Kokkinos (Vokietija, Graikija), violončelininkas Mindaugas Bačkus, šviesos menininkas Linas Kutavičius, vaizdo menininkė Albena Baeva (Bulgarija) ir kiti. Į dalį choreografinių projektų įtraukiama miesto bendruomenė bei jautrios socialinės grupės – žmonės su negalia, senjorai, kurie šoka spektakliuose, dalyvauja performansuose. Agnijos kūrybiniai darbai išsiskiria tarpdiscipliniškumu, atpažįstama estetika, jautriomis socialinėmis temomis, formų įvairove. Jos spektakliuose dažnai naudojama gyvai atliekama muzika, skulptūrinės instaliacijos, vaizdo projekcijos. Choreografės kūryba kas kartą nustebina vis nauja forma, kontekstais ar paieškų kryptimi. Greta šokio spektaklio žanro, A. Šeiko kūryboje ir šokio operos, performansai, tarpdisciplininiai spektakliai, kurie jungia šokį, muziką ir technologijas. O šokio ir violončelių muzikos spektakliai bei šokio spektakliai–ekskursijos jau tapo Klaipėdos kultūros vizitine kortele. A. Šeiko kuria choreografiją operos, muzikiniams, teatro pastatymams, dirba su dauguma didžiųjų valstybinių ir nacionalinių teatrų.